IPFire Project - en to tr translation catalogue (65 entries)

en: OK
tr: Tamam

en: Cancel
tr: İptal

en: I accept this license
tr: Lisansı kabul ediyorum

en: Warning: Unattended installation will start in 10 seconds...
tr: Uyarı: Katılımsız kurulum 10 saniye içinde başlayacak...

en: Language selection
tr: Dil seçimi

en: Select the language you wish to use for the installation.
tr: Yükleme için istediğiniz dili seçin.

en: Unattended mode
tr: Katılımsız kurulum modu

en: <Tab>/<Alt-Tab> between elements | <Space> selects | <F12> next screen
tr: <Tab>/<Alt-Tab> düğmeler arası geçiş | <Space> seç | <F12> sonraki ekran

en: Welcome to the %s installation program.
    
    Selecting Cancel on any of the following screens will reboot the computer.
tr: %s kurulum programına hoş geldiniz.
    
    Sonraki ekranların herhangi birinde İptal seçeneğini seçtiğinizde bilgisayar yeniden başlatılacak.

en: Start installation
tr: Kurulumu Başlat

en: The installer will now try downloading the installation image.
tr: Yükleyici şimdi kurulum dosyasını indirmeyi deneyecek.

en: No source drive could be found.
    
    You can try downloading the required installation image.
tr: Hiçbir kaynak sürücüsü bulunamadı.
    
    Gerekli kurulum dosyasını indirmeyi deneyebilirsiniz.

en: Please make sure to connect your machine to a network and the installer will try connect to acquire an IP address.
tr: Makinenizi bir ağa bağladığınıza emin olun ve yükleyiciye IP adresini elle girerek bağlanmayı tekrar deneyin.

en: Download installation image
tr: Kurulum dosyasını indir

en: Trying to start networking (DHCP)...
tr: Ağa bağlanmaya çalışılıyor (DHCP)...

en: Networking could not be started but is required to go on with the installation.
    
    Please connect your machine to a network with a DHCP server and retry.
tr: Yüklemenin devam etmesi için ağ bağlantısı gereklidir fakat başlatılamıyor.
    
    Lütfen makinenizi bir DHCP sunucu ile ağa bağlayıp tekrar deneyin.

en: Retry
tr: Tekrar dene

en: Downloading installation image...
tr: Yükleme dosyası indiriliyor...

en: BLAKE2 checksum mismatch
tr: BLAKE2 checksum uyuşmuyor

en: The installation image could not be downloaded.
      Reason: %s
    
    %s
tr: Yükleme dosyası indirilemedi.
    Sebep: %s
    
    %s

en: Could not mount %s to %s:
      %s
tr: Bağlanamadı: %s - %s:
    %s

en: License Agreement
tr: Lisans Anlaşması

en: License not accepted!
tr: Lisans kabul edilmedi!

en: No hard disk found.
tr: Sabit disk bulunamadı.

en: Disk Selection
tr: Disk Seçimi

en: Select the disk(s) you want to install IPFire on. First those will be partitioned, and then the partitions will have a filesystem put on them.
    
    ALL DATA ON THE DISK WILL BE DESTROYED.
tr: IPFire'ı yüklemek istediğiniz disk(ler)i seçin. Diskler önce bölümlenecek, sonra bölümlere dosya sistemi oluşturulacaktır.
    
    DİSKTEKİ TÜM VERİLER SİLİNECEKTİR.

en: No disk has been selected.
    
    Please select one or more disks you want to install IPFire on.
tr: Hiçbir disk seçilmedi.
    
    Lütfen IPFire'ı yüklemek için bir veya daha fazla disk seçin.

en: The installation program will now prepare the chosen harddisk:
    
      %s
    
    Do you agree to continue?
tr: Yükleme programı şimdi seçilen diski hazırlayacak:
    
    %s
    
    Devam etmek istiyor musunuz?

en: Disk Setup
tr: Disk Kurulumu

en: Delete all data
tr: Tüm Veriyi Sil

en: The installation program will now set up a RAID configuration on the selected harddisks:
    
      %s
      %s
    
    Do you agree to continue?
tr: Yükleme programı şimdi seçilen sabit disk üzerinde bir RAID yapılandırması kuracak:
    
    %s
    %s
    
    Devam etmek istiyor musunuz?

en: RAID Setup
tr: RAID Kurulumu

en: Your disk configuration is currently not supported.
tr: Disk yapılandırmanız desteklenmiyor.

en: Your harddisk is too small.
tr: Sabit diskiniz çok küçük.

en: Your harddisk is very small, but you can continue without a swap partition.
tr: Sabit diskiniz çok küçük, fakat takas bölümü olmadan devam edebilirsiniz.

en: ext4 Filesystem
tr: ext4 Dosya sistemi

en: ext4 Filesystem without journal
tr: ext4 Dosya sistemi - günlüksüz

en: XFS Filesystem
tr: XFS Dosya sistemi

en: ReiserFS Filesystem
tr: ReiserFS Dosya sistemi

en: Filesystem Selection
tr: Dosya Sistemi Seçimi

en: Please choose your filesystem:
tr: Lütfen dosya sisteminizi seçin:

en: Building RAID...
tr: RAID oluşturuluyor...

en: Unable to build the RAID.
tr: RAID oluşturulamıyor.

en: Partitioning disk...
tr: Disk bölümleniyor...

en: Unable to partition the disk.
tr: Disk bölümlendirilemiyor.

en: Creating filesystems...
tr: Dosya sistemleri oluşturuluyor...

en: Unable to create filesystems.
tr: Dosya sistemleri oluşturulamıyor.

en: Unable to mount filesystems.
tr: Dosya sistemleri bağlanamıyor.

en: Installing the system...
tr: Sistem yükleniyor...

en: Unable to install the system.
tr: Sistem yüklenemiyor.

en: Installing the language cache...
tr: Dil ön blleği yükleniyor...

en: Unable to install the language cache.
tr: Dil ön belleği yüklenemiyor.

en: Installing the bootloader...
tr: bootloader yükleniyor...

en: Unable to open /etc/default/grub for writing.
tr: /etc/default/grub yazma işlemi için açılamıyor.

en: Unable to install the bootloader.
tr: bootloader yüklenemiyor.

en: A backup file has been found on the installation image.
    
    Do you want to restore the backup?
tr: Kurulum dosyasında bir yedek dosyası bulundu.
    
    Yedeği geri yüklemek ister misiniz?

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: An error occured when the backup file was restored.
tr: Yedek dosyası geri yüklenirken bir hata oluştu.

en: Running post-install script...
tr: Post-install betiği çalıştırılıyor...

en: Post-install script failed.
tr: Post-install betiği başarısız oldu.

en: %s was successfully installed!
    
    Please remove any installation mediums from this system and hit the reboot button. Once the system has restarted you will be asked to setup networking and system passwords. After that, you should point your web browser at https://%s:444 (or what ever you name your %s) for the web configuration console.
tr: %s başarıyla yüklendi!
    
    Lütfen yükleme ortamını sistemden çıkarın ve Yeniden Başlat düğmesine tıklayın. Sistem yeniden başlatıldığında ağ kartları, ağ ve sistem parolalarını yapılandırabileceğiniz programı çalıştıracaktır. Kurulum tamamlandıktan sonra bir internet tarayıcısı açıp yapılandırma sayfasına gitmek için adres satırına https://%s:444 (veya %s yerine ne ad verdiyseniz) adresini girin.

en: Congratulations!
tr: Tebrikler!

en: Reboot
tr: Yeniden Başlat

en: Setup has failed. Press Ok to reboot.
tr: Kurulum başarısız oldu. Yeniden başlatmak için Tamam düğmesine basın.
