IPFire Project - en to ro_RO translation catalogue (64 entries)

en: Cancel
ro_RO: Anulare

en: I accept this license
ro_RO: Accept aceasta licenta

en: Warning: Unattended installation will start in 10 seconds...
ro_RO: Avertisment: Instalare neasistata va porni in 10 secunde...

en: Language selection
ro_RO: Selectare limba

en: Select the language you wish to use for the installation.
ro_RO: Alege limba care vrei sa o folosesti pentru aceasta instalare

en: Unattended mode
ro_RO: Mode neasistat

en: <Tab>/<Alt-Tab> between elements | <Space> selects | <F12> next screen
ro_RO: <Tab>/<Alt-Tab> navigare intre elemente | <Space> selectare | <F12> urmatorul ecran

en: Welcome to the %s installation program.
    
    Selecting Cancel on any of the following screens will reboot the computer.
ro_RO: Bine a-ti venit la %s instalare program.
    
    Selectare Cancel in oricare din urmatoarele ecrane duce la repornire calculator.

en: Start installation
ro_RO: Pornire instalare

en: The installer will now try downloading the installation image.
ro_RO: Instalatorul va incerca acum sa descarce imaginea pentru instalare

en: No source drive could be found.
    
    You can try downloading the required installation image.
ro_RO: Nu a fost gasit nici un disk sursa.
    
    Poti sa incerci sa descarci imaginea pentru instalare necesara.

en: Please make sure to connect your machine to a network and the installer will try connect to acquire an IP address.
ro_RO: Asigura conexiune in retea si instalatorul va incerca sa se conecteze si sa ia adresa de IP.

en: Download installation image
ro_RO: Descarca imaginea de instalare

en: Trying to start networking (DHCP)...
ro_RO: Se incearca sa se porneasca reteaua (DHCP)...

en: Networking could not be started but is required to go on with the installation.
    
    Please connect your machine to a network with a DHCP server and retry.
ro_RO: Reteaua nu s-a putut porni dar este necesar sa continui cu instalarea.
    
    Conecteaza calculatorulbin retea la server de  DHCP si reincearca.

en: Retry
ro_RO: Reincearca

en: Downloading installation image...
ro_RO: Se descarca imaginea de instalare

en: BLAKE2 checksum mismatch
ro_RO: Nepotrivire verificare BLAKE2

en: The installation image could not be downloaded.
      Reason: %s
    
    %s
ro_RO: Imaginea de instalat nu a putut fi descarcata.
    Motiv: %s
    
    %s

en: Could not mount %s to %s:
      %s
ro_RO: Nu s-a putut monta %s pe %s:
    %s

en: License Agreement
ro_RO: Acceptare Licenta

en: License not accepted!
ro_RO: Licenta neacceptata!

en: No hard disk found.
ro_RO: Nu s-a gasit nici un hard disk.

en: Disk Selection
ro_RO: Selectie disk

en: Select the disk(s) you want to install IPFire on. First those will be partitioned, and then the partitions will have a filesystem put on them.
    
    ALL DATA ON THE DISK WILL BE DESTROYED.
ro_RO: Selecteaza disk(uri) pe care vrei sa instalezi IPFire. Pentru inceput vor fi partitionate, apoi partitiile vor avea pe ele fisiere system.
    
    TOATE DATELE DE PE DISK VOR FI DISTRUSE.

en: No disk has been selected.
    
    Please select one or more disks you want to install IPFire on.
ro_RO: Nu s-a selectat nici un disk.
    
    Alege unul sau mai multe disk-uri pe care vrei sa instalezi IPFire.

en: The installation program will now prepare the chosen harddisk:
    
      %s
    
    Do you agree to continue?
ro_RO: Programul de instalare v-a pregati acum harddisk-ul ales:
    
    %s
    
    Esti de acord sa continuui?

en: Disk Setup
ro_RO: Configurare disk

en: Delete all data
ro_RO: Sterge toate datele

en: The installation program will now set up a RAID configuration on the selected harddisks:
    
      %s
      %s
    
    Do you agree to continue?
ro_RO: Programul de instalare va configura acum configuratia  RAID pe harddisk-urile selectate:
    
    %s
    %s
    
    Esti de acord sa continui?

en: RAID Setup
ro_RO: Configurare RAID

en: Your disk configuration is currently not supported.
ro_RO: Configuratia curenta a disk-urilor nu e suportata.

en: Your harddisk is too small.
ro_RO: Harddisk-ul tau e prea mic.

en: Your harddisk is very small, but you can continue without a swap partition.
ro_RO: Harddisk-ul tau e foarte mic, dar poti sa continui fara partitie swap.

en: ext4 Filesystem
ro_RO: Sistem de fisiere ext4

en: ext4 Filesystem without journal
ro_RO: Sistem de fisiere ext4 fara jurnal

en: XFS Filesystem
ro_RO: Sistem de fisier XFS

en: ReiserFS Filesystem
ro_RO: Sistem de fisier ReiserFS

en: Filesystem Selection
ro_RO: Selectare Sistem de fisier

en: Please choose your filesystem:
ro_RO: Alege Sistemul de  fisiere:

en: Building RAID...
ro_RO: Creare RAID...

en: Unable to build the RAID.
ro_RO: Nu s-a putut creea RAID.

en: Partitioning disk...
ro_RO: Partitionare disk...

en: Unable to partition the disk.
ro_RO: Nu s-a putut partitiona disk-ul.

en: Creating filesystems...
ro_RO: Creeare fisiere sistem...

en: Unable to create filesystems.
ro_RO: Nu s-au putut creea fisierele sistem.

en: Unable to mount filesystems.
ro_RO: Nu s-au putut monta fisierele sistem.

en: Installing the system...
ro_RO: Instalare sistem...

en: Unable to install the system.
ro_RO: Nu s-a putut instala sistemul.

en: Installing the language cache...
ro_RO: Instalare limba...

en: Unable to install the language cache.
ro_RO: Nu s-a putut instala limba.

en: Installing the bootloader...
ro_RO: Instalare bootloader...

en: Unable to open /etc/default/grub for writing.
ro_RO: Nu se poate deschide /etc/default/grub pentru scriere.

en: Unable to install the bootloader.
ro_RO: Nu s-a putut instala bootloader.

en: A backup file has been found on the installation image.
    
    Do you want to restore the backup?
ro_RO: O copie de siguranta s-a gasit in imaginea de instalare.
    
    Vrei sa restaurezi copia de siguranta?

en: Yes
ro_RO: Da

en: No
ro_RO: Nu

en: An error occured when the backup file was restored.
ro_RO: A aparut o eroare la restaurarea copiei de siguranta.

en: Running post-install script...
ro_RO: Se ruleaza codul post instalare...

en: Post-install script failed.
ro_RO: Codul post instalare a esuat.

en: %s was successfully installed!
    
    Please remove any installation mediums from this system and hit the reboot button. Once the system has restarted you will be asked to setup networking and system passwords. After that, you should point your web browser at https://%s:444 (or what ever you name your %s) for the web configuration console.
ro_RO: %s a fost instalat cu succes!
    
    Elimina mediu de instalare din acest sistem si apasa butonul repornire. Dupa ce sistemul a reornit va trebui sa configurezi reteaua si parola sistemului. Dupa aceea, ar trebui sa verifici pagina web https://%s:444 (sau numele dat %s) pentru consola web de configurare.

en: Congratulations!
ro_RO: Felicitari!

en: Reboot
ro_RO: Repornire

en: Setup has failed. Press Ok to reboot.
ro_RO: Instalare esuata. Apasa OK pentru repornire.
