alsa-utils 1.0.23 - en to sk translation catalogue (312 entries)

en: 
    Some of these may not be available on selected hardware
sk: 
    Niektoré z nich nemusia byť dostupné na vybranom hardvéri.

en: 
    === PAUSE ===
sk: 
    === PAUZA ===

en: 
    PAUSE command ignored (no hw support)
sk: 
    príkaz PAUSE ignorovaný (chýba podpora v hardvéri)

en:          please, try the plug plugin %s
sk:          vyskúšajte, prosím, doplnok plug: %s

en:      -d,--disconnect     disconnect
sk:      -d,--disconnect     zrušiť spojenie

en:      -e,--exclusive      exclusive connection
sk:      -e,--exclusive      výhradné spojenie

en:      -i,--input          list input (readable) ports
sk:      -i,--input          zobraziť vstupné (čitateľné) prípojky (porty)

en:      -l,--list           list current connections of each port
sk:      -l,--list           zobraziť aktuálne spojenia pri každej prípojke (porte)

en:      -o,--output         list output (writable) ports
sk:      -o,--output         zobraziť výstupné (zapisovateľné) prípojky (porty)

en:      -r,--real #         convert real-time-stamp on queue
sk:      -r,--real #         konvertovať príznak reálneho času zdroja

en:      -t,--tick #         convert tick-time-stamp on queue
sk:      -t,--tick #         konvertovať príznak tiknutia času zdroja

en:      -x, --removeall
sk:      -x,--removeall

en:      sender, receiver = client:port pair
sk:      odosielateľ, prijímateľ = pár klient:port

en:    aconnect -i|-o [-options]
sk:    aconnect -i|-o [-možnosti]

en:    aconnect [-options] sender receiver
sk:    aconnect [-možnosti] odosielateľ prijímateľ

en:   -d,--dest addr : write to given addr (client:port)
sk:   -d,--dest # : zapísať na adresu (klient:port)

en:   -i, --info : print certain received events
sk:   -i,--info : zobraziť určité udalosti príjmu

en:   -p,--port # : specify TCP port (digit or service name)
sk:   -p,--port # : port TCP (číslo alebo meno služby)

en:   -s,--source addr : read from given addr (client:port)
sk:   -s,--source # : čítať z adresy (klient:port)

en:   -v, --verbose : print verbose messages
sk:   -v,--verbose : zobraziť podrobnejšie hlásenia

en:   Copyright (C) 1999 Takashi Iwai
sk:   Autorské práva © 1999 Takashi Iwai

en:   Subdevice #%i: %s
sk:   Podriadené zariadenie #%i: %s

en:   Subdevices: %i/%i
sk:   Podriadené zariadenia: %i/%i

en:   client mode: aseqnet [-options] server_host
sk:   Client-Modus: aseqnet [Optionen] ServerHost

en:   server mode: aseqnet [-options]
sk:   Server-Modus: aseqnet [Optionen]

en:  !clip
sk:  !orezanie

en:  * Connection/disconnection between two ports
sk:  * Vytvorenie/zrušenie spojenia dvoch prípojok (portov)

en:  * List connected ports (no subscription action)
sk:  * Zobraziť pripojené prípojky (porty), bez vytvárania spojení

en:  * Remove all exported connections
sk:  * Odstrániť všetky exportované spojenia

en:  [%s %s, %s]
sk:  [%s %s; %s]

en:  can't play WAVE-files with sample %d bits in %d bytes wide (%d channels)
sk:  nie je možné prehrať súbory WAV s vzorkovaním %d bitov v %d bajtoch (%d kanálov)

en:  can't play WAVE-files with sample %d bits wide
sk:  nie je možné prehrať súbory WAV o šírke vzorky %d bitov

en: %s is not a mono stream (%d channels)
sk: %s nie je monofónny prúd (%d kanálov)

en: %s!!! (at least %.3f ms long)
sk: %s!!! (o dĺžke aspoň %.3f ms)

en: (default)
sk: (predvolená)

en: (unplugged)
sk: (odpojená)

en: **** List of %s Hardware Devices ****
sk: **** Zoznam hardvérových zariadení (%s) ****

en: + -        Change volume
sk: + -         Zmena hlasitosti

en: -f cd (16 bit little endian, 44100, stereo)
sk: -f cd (16 bitov, Little Endian, 44100 Hz, stereo)

en: -f cdr (16 bit big endian, 44100, stereo)
sk: -f cdr (16 bitov, Big Endian, 44100 Hz, stereo)

en: -f dat (16 bit little endian, 48000, stereo)
sk: -f dat (16 bitov, Little Endian, 48000 Hz, stereo)

en: 0-9        Set volume to 0%-90%
sk: 0-9         Nastaviť hlasitosť na 0%-90%

en: ; '        Toggle left/right capture
sk: ; '         Prepnúť zaznamenávanie ľavého/pravého kanála

en: < >        Toggle left/right mute
sk: , .         Prepnúť stlmenie ľavého/pravého kanála

en: Aborted by signal %s...
sk: Zrušené signálom %s ...

en: Access type not available
sk: Typ prístupu nie je dostupný

en: Access type not available for playback: %s
sk: Typ prístupu nie je dostupný pre prehrávanie: %s

en: All
sk: Všetko

en: Authors:
sk: Autori:

en: B          Balance left and right volumes
sk: B           Synchronizovať hlasitosť ľavého a pravého kanála

en: Broken configuration for playback: no configurations available: %s
sk: Neplatná konfigurácia prehrávania: žiadne dostupné konfigurácie: %s

en: Broken configuration for this PCM: no configurations available
sk: Neplatná konfigurácia pre toto zariadenie PCM: žiadne dostupné konfigurácie

en: Buffer size range from %lu to %lu
sk: Veľkosť vyrovnávacej pamäte v rozmedzí od %lu do %lu

en: CAPTURE
sk: ZÁZNAM

en: Can't recovery from suspend, prepare failed: %s
sk: Nepodarilo sa zotaviť z pozastavenia, chyba pri inicializácii: %s

en: Can't recovery from underrun, prepare failed: %s
sk: Nepodarilo sa zotaviť z podtečenia (underrun), chyba pri inicializácii: %s

en: Can't use period equal to buffer size (%lu == %lu)
sk: Nie je možné použiť periódu rovnakú ako veľkosť vyrovnávacej pamäte (%lu == %lu)

en: Cannot create process ID file %s: %s
sk: Chyba pri vytváraní súboru s ID procesu %s: %s

en: Cannot open WAV file %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor WAV %s

en: Cannot open file "%s".
sk: Chyba pri otváraní súboru "%s".

en: Cannot open mixer device '%s'.
sk: Chyba pri otváraní zariadenia mixéra '%s'.

en: Capture
sk: Záznam

en: Card:
sk: Karta:

en: Center
sk: Stredné

en: Channel %2d: Control event : %5d
sk: Kanál %2d: udalosť ovládania: %5d

en: Channel %2d: Note Off event: %5d
sk: Kanál %2d: Udalosť deaktivovanej noty: %5d

en: Channel %2d: Note On event : %5d
sk: Kanál %2d: Udalosť aktivovanej noty : %5d

en: Channel %2d: Pitchbender   : %5d
sk: Kanál %2d: Pitchbender   : %5d

en: Channel %d doesn't match with hw_params
sk: Kanál %d nesedí s hardvérovými parametrami (hw_params)

en: Channel 10
sk: Kanál 10

en: Channel 11
sk: Kanál 11

en: Channel 12
sk: Kanál 12

en: Channel 13
sk: Kanál 13

en: Channel 14
sk: Kanál 14

en: Channel 15
sk: Kanál 15

en: Channel 16
sk: Kanál 16

en: Channel 9
sk: Kanál 9

en: Channel numbers don't match between hw_params and channel map
sk: Počet kanálov medzi hw_params a mapou kanálov nesedí

en: Channels %i
sk: %i Kanály

en: Channels count (%i) not available for playbacks: %s
sk: Počet kanálov (%i) nie je dostupný pre prehrávanie: %s

en: Channels count non available
sk: Počet kanálov nie je dostupný

en: Chip:
sk: Čip:

en: Connected From
sk: Pripojené z

en: Connecting To
sk: Pripájam k

en: Connection failed (%s)
sk: Chyba spojenia (%s)

en: Connection is already subscribed
sk: Spojenie je už zaregistrované

en: Copyright (C) 1999-2000 Takashi Iwai
sk: Autorské práva © 1999-2000 Takashi Iwai

en: Debugging options:
      -g, --no-color          toggle using of colors
      -a, --abstraction=NAME  mixer abstraction level: none/basic
sk: Možnosti pre ladenie:
      -g, --no-color          bez farby
      -a, --abstraction=NÁZOV úroveň abstrakcie mixéra: none/basic

en: Device name:
sk: Názov zariadenia:

en: Disconnection failed (%s)
sk: Chyba pri rušení spojenia (%s)

en: Done.
sk: Hotovo.

en: End        Set volume to 0%
sk: End         Nastaviť hlasitosť na 0%

en: Error
sk: Chyba

en: Esc     Exit
sk: Esc     Ukončiť

en: Esc: Exit
sk: Esc: Ukončiť

en: F1 ? H  Help
sk: F1 ? H  Pomocník

en: F1:  Help
sk: F1:  Pomocník

en: F2 /    System information
sk: F2 /    Informácie o systéme

en: F2:  System information
sk: F2:  Informácie o systéme

en: F3      Show playback controls
sk: F3      Zobraziť ovládacie prvky prehrávania

en: F4      Show capture controls
sk: F4      Zobraziť ovládacie prvky zaznamenávania

en: F5      Show all controls
sk: F5      Zobraziť všetky ovládacie prvky

en: F6 S    Select sound card
sk: F6 S    Výber zvukovej karty

en: F6:  Select sound card
sk: F6:  Výber zvukovej karty

en: Failed. Restarting stream.
sk: Zlyhalo. Reštartujem stream.

en: Front
sk: Predné

en: Front Left
sk: Predný ľavý

en: Front Right
sk: Predný pravý

en: HW Params of device "%s":
sk: HW parametre zariadenia "%s":

en: Help
sk: Pomocník

en: Invalid WAV file %s
sk: Neplatný súbor WAV %s

en: Invalid number of periods %d
sk: Neplatný počet periód %d

en: Invalid parameter for -s option.
sk: Neplatný parameter pre voľbu -s.

en: Invalid test type %s
sk: Neplatný typ testu %s

en: Item:
sk: Položka:

en: L
sk: Ľ

en: L       Redraw screen
sk: L       Aktualizovať obrazovku

en: LFE
sk: Subwoofer

en: Left    Move to the previous control
sk: Doľava   Prejsť na predchádzajúci ovládací prvok

en: M          Toggle mute
sk: M           Prepnúť stlmenie

en: Max peak (%li samples): 0x%08x
sk: Max. hodnota (%li vzoriek): 0x%08x

en: No enough memory
sk: Nedostatok pamäte

en: No subscription is found
sk: Spojenie sa nenašlo

en: Not a WAV file: %s
sk: Toto nie je súbor WAV: %s

en: Off
sk: Vyp

en: On
sk: Zap

en: Page Up/Dn Change volume in big steps
sk: PageUp/Down Zmeniť hlasitosť vo veľkých skokoch

en: Period size range from %lu to %lu
sk: Veľkosť periódy v rozmedzí od %lu do %lu

en: Periods = %u
sk: Periódy = %u

en: Playback
sk: Prehrávanie

en: Playback device is %s
sk: Zariadenie prehrávania je %s

en: Playback open error: %d,%s
sk: Chyba pri otváraní zariadenia prehrávania: %d, %s

en: Playing
sk: Prehrávam

en: Playing Creative Labs Channel file '%s'...
sk: Prehrávam súbor Creative Labs Channel '%s'...

en: Press F6 to select another sound card.
sk: Stlačte F6 pre výber inej zvukovej karty.

en: Q W E      Increase left/both/right volumes
sk: Q W E       Zvýšiť hlasitosť pre ľavý/oba/pravý kanál(y)

en: R
sk: P

en: Rate %d Hz,
sk: Frekvencia: %d Hz,

en: Rate %iHz not available for playback: %s
sk: Frekvencia %i Hz nie je dostupná pre prehrávanie: %s

en: Rate doesn't match (requested %iHz, get %iHz, err %d)
sk: Frekvencia nesedí (vyžiadané: %i Hz, obdržané: %i Hz, kód chyby %d)

en: Rate set to %iHz (requested %iHz)
sk: Frekvencia nastavená na %i Hz (vyžiadané: %i Hz)

en: Rear
sk: Zadné

en: Rear Left
sk: Zadný ľavý

en: Rear Right
sk: Zadný pravý

en: Recognized sample formats are:
sk: Podporované formáty vzorkovania sú:

en: Recording
sk: Nahrávam

en: Requested buffer time %u us
sk: Vyžiadaný čas vyrovnávacej pamäte %u µs

en: Requested period time %u us
sk: Vyžiadaný čas periódy %u µs

en: Right   Move to the next control
sk: Doprava  Prejsť na ďalší ovládací prvok

en: Sample format non available
sk: Formát vzorkovania nie je dostupný

en: Sample format not available for playback: %s
sk: Formát vzorkovania nie je dostupný pre prehrávanie: %s

en: Sample rate doesn't match (%d) for %s
sk: Frekvencia vzorkovania (%d) nesedí s %s

en: Select File
sk: Vybrať súbor

en: Setting of hwparams failed: %s
sk: Chyba pri nastavovaní hardvérových parametrov (hwparams): %s

en: Setting of swparams failed: %s
sk: Chyba pri nastavovaní softvérových parametrov (swparams): %s

en: Side
sk: Bočné

en: Side Left
sk: Stredový ľavý

en: Side Right
sk: Stredový pravý

en: Sine wave rate is %.4fHz
sk: Frekvencia sínusovej vlny je %.4f Hz

en: Sound Card
sk: Zvuková karta

en: Space      Toggle capture
sk: Medzerník   Vypnúť/zapnúť zaznamenávanie

en: Sparc Audio
sk: Sparc-Audio

en: Sparc Audio doesn't support %s format...
sk: Sparc audio nepodporuje formát %s...

en: Status(DRAINING):
sk: Stav (VYČERPANIE):

en: Status(R/W):
sk: Stav (R/W):

en: Status:
sk: Stav:

en: Stream parameters are %iHz, %s, %i channels
sk: Parametre prúdu sú %i Hz, %s, %i kanály

en: Suspended. Trying resume.
sk: Pozastavené. Pokúšam sa prebudiť.

en: Suspicious buffer position (%li total): avail = %li, delay = %li, buffer = %li
sk: Podozrivá pozícia vyrovnávacej pämate (celkom %li): dostupné = %li, oneskorenie = %li, vyr. pamäť = %li

en: Tab     Toggle view mode (F3/F4/F5)
sk: Tab     Prepnúť režim zobrazenia (F3/F4/F5)

en: The available format shortcuts are:
sk: Dostupné skratky formátov sú:

en: The sound device was unplugged.
sk: Zvukové zariadenie bolo odpojené.

en: This sound device does not have any capture controls.
sk: Toto zvukové zariadenie neposkytuje ovládacie prvky pre zaznamenávanie.

en: This sound device does not have any controls.
sk: Toto zvukové zariadenie neposkytuje žiadne ovládacie prvky.

en: This sound device does not have any playback controls.
sk: Toto zvukové zariadenie neposkytuje ovládacie prvky pre prehrávanie.

en: Time per period = %lf
sk: Čas na periódu = %lf

en: Transfer failed: %s
sk: Chyba pri prenose: %s

en: Try `%s --help' for more information.
sk: Skúste `%s --help' pre ďalšie informácie.

en: Unable to determine current swparams for playback: %s
sk: Chyba pri zisťovaní softvérových parametrov pre prehrávanie: %s

en: Unable to get current sw params.
sk: chyba pri nastavovaní softvérových parametrov:

en: Unable to install hw params:
sk: Chyba pri nastavovaní hw parametrov:

en: Unable to parse channel map string: %s
sk: Chyba pri dekódovaní reťazca s mapou kanálov: %s

en: Unable to set avail min for playback: %s
sk: Chyba pri nastavovaní dostupného minima pre prehrávanie: %s

en: Unable to set buffer size %lu for playback: %s
sk: Chyba pri nastavovaní veľkosti vyrovnávacej pamäte %lu pre prehrávanie: %s

en: Unable to set buffer time %u us for playback: %s
sk: Chyba pri nastavovaní času vyrovnávacej pamäte %u µs pre prehrávanie: %s

en: Unable to set channel map: %s
sk: Chyba pri zostavovaní mapy kanálov: %s

en: Unable to set hw params for playback: %s
sk: Chyba pri nastavovaní hw parametrov pre prehrávanie: %s

en: Unable to set nperiods %u for playback: %s
sk: Chyba pri nastavovaní počtu periód %u pre prehrávanie: %s

en: Unable to set period time %u us for playback: %s
sk: Chyba pri nastavovaní času periódy %u µs pre prehrávanie: %s

en: Unable to set start threshold mode for playback: %s
sk: Chyba pri nastavovaní začiatku prahového režimu pre prehrávanie: %s

en: Unable to set sw params for playback: %s
sk: Chyba pri nastavovaní softvérových parametrov pre prehrávanie: %s

en: Undefined channel %d
sk: Kanál %d nie je definovaný

en: Unknown option '%c'
sk: Neznáma voľba '%c'

en: Unsupported WAV format %d for %s
sk: Neplatný formát WAV súboru %d v %s

en: Unsupported bit size %d.
sk: Nepodporovaná bitová dĺžka %d.

en: Unsupported sample format bits %d for %s
sk: Nepodporovaný formát vzorkovania s %d bitmi v %s

en: Up/Down    Change volume
sk: Hore/Dole   Zmena hlasitosti

en: Usage:
sk: Syntax:

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
    
    -h, --help              help
        --version           print current version
    -l, --list-devices      list all soundcards and digital audio devices
    -L, --list-pcms         list device names
    -D, --device=NAME       select PCM by name
    -q, --quiet             quiet mode
    -t, --file-type TYPE    file type (voc, wav, raw or au)
    -c, --channels=#        channels
    -f, --format=FORMAT     sample format (case insensitive)
    -r, --rate=#            sample rate
    -d, --duration=#        interrupt after # seconds
    -s, --samples=#         interrupt after # samples per channel
    -M, --mmap              mmap stream
    -N, --nonblock          nonblocking mode
    -F, --period-time=#     distance between interrupts is # microseconds
    -B, --buffer-time=#     buffer duration is # microseconds
        --period-size=#     distance between interrupts is # frames
        --buffer-size=#     buffer duration is # frames
    -A, --avail-min=#       min available space for wakeup is # microseconds
    -R, --start-delay=#     delay for automatic PCM start is # microseconds 
                            (relative to buffer size if <= 0)
    -T, --stop-delay=#      delay for automatic PCM stop is # microseconds from xrun
    -v, --verbose           show PCM structure and setup (accumulative)
    -V, --vumeter=TYPE      enable VU meter (TYPE: mono or stereo)
    -I, --separate-channels one file for each channel
    -i, --interactive       allow interactive operation from stdin
    -m, --chmap=ch1,ch2,..  Give the channel map to override or follow
        --disable-resample  disable automatic rate resample
        --disable-channels  disable automatic channel conversions
        --disable-format    disable automatic format conversions
        --disable-softvol   disable software volume control (softvol)
        --test-position     test ring buffer position
        --test-coef=#       test coefficient for ring buffer position (default 8)
                            expression for validation is: coef * (buffer_size / 2)
        --test-nowait       do not wait for ring buffer - eats whole CPU
        --max-file-time=#   start another output file when the old file has recorded
                            for this many seconds
        --process-id-file   write the process ID here
        --use-strftime      apply the strftime facility to the output file name
        --dump-hw-params    dump hw_params of the device
        --fatal-errors      treat all errors as fatal
sk: Syntax: %s [VOĽBA]... [SÚBOR]...
    
    -h, --help              pomocník
        --version           zobraziť aktuálnu verziu
    -l, --list-devices      vypísať zoznam všetkých zvukových kariet a digitálnych zvukových zariadení na systéme
    -L, --list-pcms         vypísať zoznam s názvami zariadení
    -D, --device=NAME       vybrať zariadenie PCM podľa mena
    -q, --quiet             tichý režim
    -t, --file-type TYPE    typ súboru (voc, wav, raw alebo au)
    -c, --channels=#        kanály
    -f, --format=FORMAT     formát vzorkovania (na veľkosti znakov nezáleží)
    -r, --rate=#            formát vzorkovania
    -d, --duration=#        prerušiť po # sekundách
    -s, --samples=#         prerušiť po # vzorkách na kanál
    -M, --mmap              mmap prúd
    -N, --nonblock          režim bez blokovania
    -F, --period-time=#     vzdialenosť medzi prerušeniami je # mikrosekúnd
    -B, --buffer-time=#     dĺžka vyrovnávacej pamäte je # mikrosekúnd
        --period-size=#     vzdialenosť medzi prerušeniami je # snímkov
        --buffer-size=#     dĺžka vyrovnávacej pamäte je # snímkov
    -A, --avail-min=#       min. dostupný priestor pre prebudenie (wakeup) je # mikrosekúnd
    -R, --start-delay=#     oneskorenie pri automatickom štarte PCM je # mikrosekúnd 
                            (relatívne k veľkosti vyrovnávacej pamäte ak <= 0)
    -T, --stop-delay=#      oneskorenie pri automatickom zastavení PCM je # mikrosekúnd od xrun
    -v, --verbose           zobraziť štruktúru a nastavenie PCM (akumulatívne)
    -V, --vumeter=TYPE      povoliť VU meter (typ: mono alebo stereo)
    -I, --separate-channels jeden súbor pre každý kanál
    -i, --interactive       povoliť interaktívne ovládanie cez štandardný vstup (stdin)
    -m, --chmap=ch1,ch2,..  nastaviť mapu kanálov, ktorá sa má použiť alebo ignorovať
        --disable-resample  vypnúť automatickú zmenu frekvencie vzorkovania
        --disable-channels  vypnúť automatickú konverziu kanálov
        --disable-format    vypnúť automatickú konverziu formátu
        --disable-softvol   vypnúť softvérovú zmenu hlasitosti (softvol)
        --test-position     testovať pozíciu v ring bufferi
        --test-coef=#       testovací koeficient pre kontrolu pozície v ring bufferi (predvolené 8)
                            vzorec pre kontrolu je: koef * (velkost_buffera / 2)
        --test-nowait       nečakať na ring buffer - zhltne celý procesorový čas
        --max-file-time=#   začať zápis do ďalšieho súboru po tom, ako je v aktuálnom súbore zaznamenaných # sekúnd
        --process-id-file   zapísať číslo procesu do súboru
        --use-strftime      formátovať názov súboru funkciou strftime
        --dump-hw-params    vypísať hardvérové parametre (hw_params) zariadenia
        --fatal-errors      všetky chyby vyhodnotiť ako závažné

en: Usage: alsamixer [options]
sk: Použitie: alsamixer [možnosti]

en: Usage: speaker-test [OPTION]... 
    -h,--help	help
    -D,--device	playback device
    -r,--rate	stream rate in Hz
    -c,--channels	count of channels in stream
    -f,--frequency	sine wave frequency in Hz
    -F,--format	sample format
    -b,--buffer	ring buffer size in us
    -p,--period	period size in us
    -P,--nperiods	number of periods
    -t,--test	pink=use pink noise, sine=use sine wave, wav=WAV file
    -l,--nloops	specify number of loops to test, 0 = infinite
    -s,--speaker	single speaker test. Values 1=Left, 2=right, etc
    -w,--wavfile	Use the given WAV file as a test sound
    -W,--wavdir	Specify the directory containing WAV files
    -m,--chmap	Specify the channel map to override
    -X,--force-frequency	force frequencies outside the 30-8000hz range
    -S,--scale	Scale of generated test tones in percent (default=80)
sk: Syntax: speaker-test [VOĽBA]... 
    -h,--help	pomocník
    -D,--device	zariadenie prehrávania
    -r,--rate	frekvencia vzorkovania v Hz
    -c,--channels	počet kanálov v prúde
    -f,--frequency	frekvencia sínusovej vlny v Hz
    -F,--format	formát vzorkovania
    -b,--buffer	veľkosť ring buffera v µs
    -p,--period	veľkosť periódy v µs
    -P,--nperiods	počet periód
    -t,--test	pink=použiť ružový šum, sine=použiť sínusovú vlnu, wav=súbor WAV
    -l,--nloops	počet slučiek pre test, 0 = nekonečno
    -s,--speaker	otestovať samostatný reproduktor. Hodnoty: 1=ľavý, 2=pravý, atď.
    -w,--wavfile	použiť zadaný WAV súbor pre testovanie
    -W,--wavdir	použiť adresár obsahujúci súbory WAV
    -m,--chmap	mapa kanálov, ktorá bude použitá
    -X,--force-frequency	vynútiť frekvencie mimo rozsahu 30-8000 Hz
    -S,--scale	škálovanie vygenerovaných testovacích tónov v percentách (predvolené=80)

en: Using 16 octaves of pink noise
sk: Používam 16 oktáv ružového šumu

en: Using max buffer size %lu
sk: Používam max. veľkosť vyrovnávacej pamäte %lu

en: View:
sk: Pohľad:

en: WAV file(s)
sk: Súbor(y) WAV

en: Warning: format is changed to %s
sk: Varovanie: formát bol zmenený na %s

en: Warning: format is changed to MU_LAW
sk: Varovanie: formát bol zmenený na MU_LAW

en: Warning: format is changed to S16_BE
sk: Varovanie: formát bol zmenený na S16_BE

en: Warning: format is changed to U8
sk: Varovanie: formát bol zmenený na U8

en: Warning: rate is not accurate (requested = %iHz, got = %iHz)
sk: Varovanie: frekvencia je nepresná (vyžiadané: %i Hz, obdržané: %i Hz)

en: Warning: unable to get channel map
sk: Varovanie: nie je možné získať mapu kanálov

en: Wave doesn't support %s format...
sk: Wave nepodporuje formát %s...

en: Woofer
sk: Basy

en: Write error: %d,%s
sk: Chyba pri zápise: %d, %s

en: You need to specify %d files
sk: Musíte zadať %d súborov.

en: You need to specify %u files
sk: Musíte zadať %u súborov

en: Z X C      Decrease left/both/right volumes
sk: Y X C       Znížiť hlasitosť pre ľavý/oba/pravý kanál(y)

en: accepted[%d]
sk: prijaté[%d]

en: aconnect - ALSA sequencer connection manager
sk: aconnect - Správca spojení pre ALSA sekvencér

en: aseqnet - network client/server on ALSA sequencer
sk: aseqnet - sieťový klient/server pre ALSA sekvencér

en: audio open error: %s
sk: chyba pri otváraní zariadenia: %s

en: bad speed value %i
sk: nesprávna hodnota rýchlosti %i

en: buffer to small, could not use
sk: vyrovnávacia pamäť príliš malá, nedá sa použiť

en: can't allocate buffer for silence
sk: Nepodarilo sa alokovať vyrovnávaciu pamäť pre ticho

en: can't get address %s
sk: nepodarilo sa získať adresu %s

en: can't get client id
sk: Chyba pri čítaní id klienta

en: can't malloc
sk: chyba pri malloc

en: can't open sequencer
sk: Chyba pri otváraní sekvencéra

en: can't play WAVE-file format 0x%04x which is not PCM or FLOAT encoded
sk: nie je možné prehrať WAV súbor vo formáte 0x%04x, ktorý nie je kódovaný ako PCM alebo FLOAT

en: can't play WAVE-files with %d tracks
sk: nie je možné prehrať súbory WAV s %d stopami

en: can't play loops; %s isn't seekable
sk: Nedokážem prehrať slučku; v %s nie je možné skákať

en: can't play packed .voc files
sk: Nie je možné prehrať komprimované súbory .voc

en: can't set client info
sk: Chyba pri nastavovaní informácií o klientovi

en: cannot enumerate sound cards
sk: Chyba počas vyčíslovania zvukových kariet

en: cannot load mixer controls
sk: Chyba pri načítavaní ovládacích prvkov mixéra

en: cannot open mixer
sk: Chyba pri otváraní mixéra

en: capture stream format change? attempting recover...
sk: zmena formátu prúdu zaznamenávaných dát? pokúšam sa zotaviť...

en: card %i: %s [%s], device %i: %s [%s]
sk: karta %i: %s [%s], zariadenie %i: %s [%s]

en: client %d: '%s' [type=%s
sk: klient %d: '%s' [typ=%s

en: closing files..
sk: zatváram súbory ...

en: command should be named either arecord or aplay
sk: príkaz by sa mal volať buď arecord alebo aplay

en: dB gain:
sk: dB zisk:

en: disconnected
sk: Spojenie zrušené

en: duration and samples arguments cannot be used together
sk: argumenty pre trvanie a počet vzoriek nesmú byť použité spolu

en: enter device name...
sk: zadajte názov zariadenia...

en: fatal %s: %s
sk: fatálna %s: %s

en: info error: %s
sk: chyba pri čítaní informácií o zariadení: %s

en: invalid buffer size argument '%s'
sk: neplatný argument veľkosti vyrovnávacej pamäte '%s'

en: invalid buffer time argument '%s'
sk: neplatný argument času vyrovnávacej pamäte '%s'

en: invalid card index: %s
sk: neplatné číslo karty: %s

en: invalid channels argument '%s'
sk: neplatný argument kanála '%s'

en: invalid destination address %s
sk: Neplatná adresa cieľa %s

en: invalid duration argument '%s'
sk: neplatný argument trvania '%s'

en: invalid max file time argument '%s'
sk: neplatný argument pre max. čas súboru '%s'

en: invalid min available space argument '%s'
sk: neplatný argument min. dostupného miesta '%s'

en: invalid period size argument '%s'
sk: neplatný argument veľkosti periódy '%s'

en: invalid period time argument '%s'
sk: neplatný argument času periódy '%s'

en: invalid rate argument '%s'
sk: neplatný argument frekvencie '%s'

en: invalid samples argument '%s'
sk: neplatný argument vzoriek '%s'

en: invalid sender address %s
sk: Neplatná adresa odosielateľa %s

en: invalid source address %s
sk: neplatná zdrojová adresa %s

en: invalid start delay argument '%s'
sk: neplatný argument oneskorenia pri štarte '%s'

en: invalid stop delay argument '%s'
sk: neplatný argument oneskorenia pri zastavení '%s'

en: invalid test coef argument '%s'
sk: neplatný argument testovacieho koeficienta '%s'

en: kernel
sk: Jadro

en: malloc error
sk: chyba malloc

en: mute
sk: stlmiť

en: no soundcards found...
sk: neboli nájdené žiadne zvukové karty...

en: nonblock setting error: %s
sk: chyba pri nastavovaní režimu bez blokovania: %s

en: not enough memory
sk: nedostatok pamäte

en: ok.. connected
sk: OK ... pripojené

en: options:
sk: Možnosti:

en: overrun
sk: pretečenie

en: pause push error: %s
sk: chyba pri pozastavení: %s

en: pause release error: %s
sk: chyba pri ukončovaní pozastavenia: %s

en: raw data
sk: surové dáta

en: read error
sk: chyba pri čítaní

en: read error (called from line %i)
sk: chyba pri čítaní (volané na riadku %i)

en: read error: %s
sk: Chyba pri čítaní: %s

en: read/write error, state = %s
sk: chyba čítania/zápisu, stav = %s

en: readv error: %s
sk: Chyba pri čítaní vektora: %s

en: samples and duration arguments cannot be used together
sk: argumenty pre počet vzoriek a trvanie nesmú byť použité spolu

en: sequencer opened: %d:%d
sk: sekvencér otvorený: %d:%d

en: snd_pcm_mmap_begin problem: %s
sk: problém s snd_pcm_mmap_begin: %s

en: status error: %s
sk: chyba stavu: %s

en: stdin O_NONBLOCK flag setup failed
sk: chyba pri nastavovaní príznaku O_NONBLOCK

en: suspend: prepare error: %s
sk: Pozastavenie: chyba pri inicializácií: %s

en: too many connections!
sk: Príliš veľa spojení!

en: try `alsamixer --help' for more information
sk: skúste `alsamixer --help' pre viac informácií

en: unable to install sw params:
sk: chyba pri nastavovaní sw parametrov:

en: underrun
sk: podtečenie

en: unknown abstraction level: %s
sk: neznáma úroveň abstrakcie: %s

en: unknown blocktype %d. terminate.
sk: Neznámy typ bloku %d. Končím.

en: unknown length of 'fmt ' chunk (read %u, should be %u at least)
sk: neznáma dĺžka 'fmt ' bloku (prečítané %u, malo by byť aspoň %u)

en: unknown length of extensible 'fmt ' chunk (read %u, should be %u at least)
sk: neznáma dĺžka rozšíreného 'fmt ' bloku (prečítané %u, malo by byť aspoň %u)

en: unknown option: %c
sk: neznáma voľba: %c

en: unrecognized file format %s
sk: nerozpoznaný formát súboru %s

en: usage:
sk: Syntax:

en: user
sk: Používateľ

en: value %i for channels is invalid
sk: hodnota %i pre kanále je neplatná

en: voc_pcm_flush - silence error
sk: voc_pcm_flush - chyba pri nastavovaní ticha

en: voc_pcm_flush error
sk: chyba voc_pcm_flush

en: was set buffer_size = %lu
sk: nastavené: buffer_size = %lu

en: was set period_size = %lu
sk: nastavené: period_size = %lu

en: write error
sk: Chyba pri zápise

en: write error: %s
sk: Chyba pri zápise: %s

en: writev error: %s
sk: Chyba pri zápise vektora: %s

en: wrong extended format '%s'
sk: neplatný rozšírený formát '%s'

en: wrong format tag in extensible 'fmt ' chunk
sk: neznámy formát značky rozšíreného 'fmt ' bloku

en: xrun(DRAINING): prepare error: %s
sk: xrun (VYČERPANIE): chyba počas inicializácie: %s

en: xrun: prepare error: %s
sk: xrun: chyba pri inicializácii: %s

en: xrun_recovery failed: %d,%s
sk: xrun_recovery zlyhalo: %d, %s
