minicom-2.8 - en to ka translation catalogue (403 entries)

en: 	file:%s
ka: 	ფაილი:%s

en: 
    
    
     Escape to cancel, space to retry.
ka: 
    
    
     Escape გასაუქმებლად, გამოტოვება თავიდან ცდისთვის.

en: 
     A - load table	B - save table
ka: 
     A - ცხრილის შენახვა	B - ცხრილის შენახვა

en: 
     C - edit char	D - next screen	E - prev screen
ka: 
     C - სიმბოლოს ჩასწორება	D - შემდეგი ეკრანი	E - წინა ეკრანი

en: 
     Choice, or <Enter> to exit?
ka: 
     აირჩიეთ, ან <Enter> გასასვლელად?

en: 
     Press the new command key. If you want to use
     the META or ALT key enter:
    
      o SPACE if your meta key sets the 8th bit high
      o ESC   if your meta key sends the ESCAPE prefix (standard)
    
    
     Press new command key:
ka: 
     დააწექით ახალი ბრძანების ღილაკს. თუ გნებავთ, გამოიყენოთ
     META ან ALT ღილაკები, შეიყვანეთ:
    
      o SPACE თუ თქვენი META ღილაკი მერვე ბიტს მაღალს აყენებს
      o ESC   თუ თქვენი META ღილაკი ESCAPE პრეფიქსს აგზავნის (სტანდარტული)
    
    
     დააწექით ახალი ბრძანების ღილაკს:

en: 
     READY: press any key to continue...
ka: 
    მზადაა: გასაგრძელებლად დააჭირეთ ნებისმიერ ღილაკს...

en: 
     You have changed the history buffer size.
     You will need to save the configuration file and
     restart minicom for the change to take effect.
    
     Hit a key to Continue...
ka: 
    თქვენ ისტორიის ბუფერის ზომა შეცვალთ.
    დაგჭირდებათ, კონფიგურაციის ფაილი შეინახოთ და
    გადატვირთოთ minicom, თუ ცვლილებები ახლავე გნებავთ, ძალაში შევიდეს.
    
    ... 
    გასაგრძელებლად დააჭირეთ ღილაკს...

en: 
    Press %sZ for help on special keys%c
ka: 
    დააწექით %sZ სპეციალური ღილაკის%c შესახებ ინფორმაციის მისაღებად

en:       At : %s
ka:       დრო : %s

en:       Last dialed         : %s %s
ka:       ბოლო ზარი         : %s %s

en:       Times on            : %d
ka:       სულ რამდენჯერ            : %d

en:      Attempt #%d
ka:      მცდელობა #%d

en:      Name             Program
ka:      სახელი             პროგრამა

en:      Name            Number            Last on      Times Script
ka:      სახელი            ნომერი            ბოლოს      რამდენჯერ სკრიპტი

en:      Retry in %2d seconds
ka:      თავიდან ცდა %2d წამში

en:     No connection: %s.
ka:     მიერთების გარეშე: %s.

en:     Return or Esc to exit. Edit A+B to get defaults.
ka:     Enter ან Esc გასასვლელად. Edit A+B ნაგულისხმებების მისაღებად.

en:     Time : %-3d
ka:     დრო : %-3d

en:    No
ka:    არა

en:    Press any key to continue..
ka:    გასაგრძელებლად დააჭირეთ ნებისმიერ ღილაკს...

en:    Yes
ka:    დიახ

en:   = 115200 8N1. (See the "Comm Parameters" menu for valid values of X.))
ka:   = 115200 8N1. (სწორი მნიშვნელობებისთვის იხილეთ "მიერთების პარამეტრების" მენიუ))

en:   CITATION: ENTER=select end line ESC=exit
ka:   ციტატა: ENTER=საბოლოო ხაზის არჩევა ESC=გასვლა

en:   CITATION: ENTER=select start line ESC=exit
ka:   ციტატა: ENTER=საწყისი ხაზის არჩევა ESC=გასვლა

en:   Close
ka:   დახურვა

en:   Exit
ka:   გასვლა

en:   \l = toggle LF, \bX1..Xn<sp> = change baud rate. Example: "\beq "
ka:   \l = LF-ის გადართვა, \bX1..Xn<sp> = ბოდების სიჩქარის შეცვლა. მაგ: "\beq "

en:   \u = username, \p = password, \\ = \, \e = toggle echo,
ka:   \u = მომხმარებელი, \p = პაროლი, \\ = \, \e = ექოს გადართვა,

en:   local Echo on/off..E | Help screen........Z
ka:   ლოკალური ექოს ჩართ/გამორთ..E | დახმარების ეკრანი........Z

en:  (LEGEND: ^M = C-M, ^L = C-L, ^G = C-G, ^R = C-R, ^~ = pause 1 second,
ka:  (ლეგენდა: ^M = C-M, ^L = C-L, ^G = C-G, ^R = C-R, ^~ = 1 წამით დაყოვნება,

en:  (compiled %s)
ka:  (აგებულია %s)

en:  (failed test)
ka:  (წარუმატებელი ტესტი)

en:  A -      Terminal emulation :
ka:  A -      ტერმინალის ემულაცია :

en:  A -    Serial Device      :
ka:  A -    სერიული მოწყობილობა      :

en:  A -   Username        :
ka:  A -   მომხმარებელი        :

en:  A -  Name                :
ka:  A -  სახელი                :

en:  A - Command key is         :
ka:  A - ბრძანების ღილაკია         :

en:  A - Download directory :
ka:  A - გადმოწერის საქაღალდე :

en:  A - File name (empty=disable) :
ka:  A - ფაილის სახელი (ცარიელი=გათიშვა) :

en:  A - Init string .........
ka:  A - ინიციალიზაციის სტრიქონი .........

en:  A: <next>        L: None     S: 5
ka:  A: <შემდეგი>        L: არა     S: 5

en:  Add Carriage Ret...U
ka:  კარეტის დაბრუნების დამატება...U

en:  B -     Backspace key sends :
ka:  B -     Backspace ღილაკი აგზავნის :

en:  B -   Password        :
ka:  B -   პაროლი        :

en:  B -  Number              :
ka:  B -  ნომერი              :

en:  B - Backspace key sends    :
ka:  B - Backspace ღილაკი აგზავნის    :

en:  B - Lockfile Location     :
ka:  B - ბლოკის ფაილის მდებარეობა     :

en:  B - Log connects and hangups  :
ka:  B - მიერთებებისა და გათიშვების ჟურნალში ჩაწერა  :

en:  B - Reset string ........
ka:  B - დაბრუნების სტრიქონი ........

en:  B - Upload directory   :
ka:  B - ატვირთვის საქაღალდე   :

en:  B: <prev>        M: Even     T: 6
ka:  B: <წინა>        M: ლუწი     T: 6

en:  C -          Status line is :
ka:  C -          სტატუსის ხაზია :

en:  C -   Callin Program      :
ka:  C -   შემომავალი ზარის პროგრამა      :

en:  C -   Name of script  :
ka:  C -   სკრიპტის სახელი  :

en:  C -  Dial string #       :
ka:  C -  დასარეკი სტრიქონი #       :

en:  C - Dialing prefix #1....
ka:  C - აკრეფის პრეფიქსი #1....

en:  C - Log file transfers        :
ka:  C - ფაილების მიმოცვლის ჟურნალირება        :

en:  C - Script directory   :
ka:  C - სკრიპტების საქაღლდე   :

en:  C - Status line is         :
ka:  C - სტატუსის ხაზია         :

en:  C:   9600        N: Odd      U: 7
ka:  C:   9600        N: კენტი      U: 7

en:  Capture on/off.....L  Hangup.............H | eXit and reset.....X
ka:  ჩაჭერის ჩართ/გამორთ.....L  გათიშვა.............H | გასვლა და გადატვირთვა.....X

en:  D -   Newline tx delay (ms) :
ka:  D -   ახალი გაზის tx დაყოვნება (მწმ) :

en:  D -  Callout Program      :
ka:  D -  გამავალი ზარის პროგრამა      :

en:  D -  Local echo          :
ka:  D -  ლოკალური ექო          :

en:  D - Alarm sound            :
ka:  D - განგაშის ხმა            :

en:  D - Dialing suffix #1....
ka:  D - აკრეფის სუფიქსი #1....

en:  D - Script program     :
ka:  D - სკრიპტის პროგრამა     :

en:  D:  38400        O: Mark     V: 8
ka:  D:  38400        O: ნიშანი     V: 8

en:  Dialing directory..D  run script (Go)....G | Clear Screen.......C
ka:  დარეკვის საქაღალდე..D  სკრიპტის გაშვება (Go)....G | ეკრანის გასუფთავება.......C

en:  E -          ENQ answerback :
ka:  E -          ENQ გადარეკვა :

en:  E -    Bps/Par/Bits       :
ka:  E -    Bps/Par/ბიტები       :

en:  E -  Script              :
ka:  E -  სკრიპტი              :

en:  E - Dialing prefix #2....
ka:  E - აკრეფის პრეფიქსი #2....

en:  E - Foreground Color (menu):
ka:  E - წინა პლანის ფერი (მენიუ):

en:  E - Kermit program     :
ka:  E - Kermit პროგრამა     :

en:  E: 115200        P: Space
ka:  E: 115200        P: სივრცე

en:  F -  Username            :
ka:  F -  მომხმარებელი            :

en:  F - Background Color (menu):
ka:  F - ფონის ფერი (მენიუ):

en:  F - Character tx delay (ms) :
ka:  F - სიმბოლოს tx დაყოვნება (მწმ) :

en:  F - Dialing suffix #2....
ka:  F - აკრეფის სუფიქსი #2....

en:  F - Hardware Flow Control :
ka:  F - აპარატურული დინების კონტროლი :

en:  F - Logging options
ka:  F - ჟურნალის მორგება

en:  F - convert capture: %s
ka:  F - ჩაჭერის გარდაქმნა: %s

en:  G -  Password            :
ka:  G -  პაროლი            :

en:  G - Dialing prefix #3....
ka:  G - აკრეფის პრეფიქსი #3....

en:  G - Foreground Color (term):
ka:  G - წინა პლანის ფერი (ტერმ):

en:  G - Software Flow Control :
ka:  G - პროგრამული დინების კონტროლი :

en:  H -     RS485 Enable      :
ka:  H -     RS485 -ის ჩართვა      :

en:  H -  Terminal Emulation  :
ka:  H -  ტერმინალის ემულაცია  :

en:  H - Background Color (term):
ka:  H - ფონის ფერი (ტერმ):

en:  H - Dialing suffix #3....
ka:  H - აკრეფის სუფიქსი #3....

en:  I -   RS485 Rts On Send   :
ka:  I -   RS485 Rts გაგზავნისას   :

en:  I -  Backspace key sends :
ka:  I -  Backspace ღილაკი აგზავნის :

en:  I - Connect string ......
ka:  I - მიერთების სტრიქონი ......

en:  I - Foreground Color (stat):
ka:  I - წინა პლანის ფერი (სიმბოლო):

en:  J -  Linewrap            :
ka:  J -  ხაზის გადატანა            :

en:  J -  RS485 Rts After Send :
ka:  J -  RS485 Rts გაგზავნის შემდეგ :

en:  J - Background Color (stat):
ka:  J - ფონის ფერი (სიმბოლო):

en:  J - No connect strings ..
ka:  J - მიერთების სტრიქონის გარეშე ..

en:  K -  Line Settings       :
ka:  K -  ხაზის მორგება       :

en:  K -  RS485 Rx During Tx   :
ka:  K -  RS485 Rx Tx-ის დროს   :

en:  K - Hang-up string ......
ka:  K - გათიშვის სტრიქონი ......

en:  K - History Buffer Size    :
ka:  K - ისტორიის ბუფერის ზომა    :

en:  K: Current
ka:  K: მიმდინარე

en:  L -  Conversion table    :
ka:  L -  გადაყვანის ცხრილი    :

en:  L -  RS485 Terminate Bus  :
ka:  L -  RS485 მატარებლის შეწყვეტა  :

en:  L - Dial cancel string ..
ka:  L - აკრეფის გაუქმების სტრიქონი ..

en:  L - Macros file            :
ka:  L - მაკროსის ფაილი            :

en:  Last on : %s at %s
ka:  ბოლოს : %s დრო %s

en:  M - Dial time ...........
ka:  M - აკრეფის დრო ...........

en:  M - Edit Macros
ka:  M - მაკროების ჩასწორება

en:  M - RS485 Delay Rts Before:
ka:  M - RS485 დაყოვნება Rts -მდე :

en:  Move entry up/down, Escape to exit
ka:  ჩანაწერების აწევა/დაწევა. გასასვლელად - Escape

en:  N - Delay before redial .
ka:  N - დაყოვნება გადარეკვამდე .

en:  N - Macros enabled         :
ka:  N - მაკროები ჩართულია         :

en:  N - RS485 Delay Rts After :
ka:  N - RS485 დაყოვნება Rts -ის შემდეგ :

en:  O - Character conversion   :
ka:  O - სიმბოლოების გადაყვანა   :

en:  O - Number of tries .....
ka:  O - მცდელობების რაოდენობა .....

en:  P - Add linefeed           :
ka:  P - ხაზის გადატანის დამატება           :

en:  P - DTR drop time (0=no).
ka:  P - DTR გათიშვის დრო (0=არა).

en:  Paste file.........Y  Timestamp toggle...N | scroll Back........B
ka:  ფაილის ჩასმა.........Y  დროის შტამპის გადართვა...N | უკან გადახვევა........B

en:  Pause
ka:  შეჩერება

en:  Q - Auto bps detect .....
ka:  Q - bps -ის ავტომატური გამოცნობა .....

en:  Q - Local echo             :
ka:  Q - ლოკალური ექო             :

en:  R - Line Wrap              :
ka:  R - ხაზების გადატანა              :

en:  R - Modem has DCD line ..
ka:  R - მოდემს DCD ხაზი აქვს ..

en:  S - Hex Display            :
ka:  S - თექვსმეტობითში ჩვენება            :

en:  S - Status line shows ...
ka:  S - სტატუსის ხაზი აჩვენებს ...

en:  Send files.........S  Receive files......R | cOnfigure Minicom..O
ka:  ფაილების გაგზავნა.........S  ფაილების მიღება......R | Minicom-ის მორგება..O

en:  Speed            Parity      Data
ka:  სიჩქარე            პარიტეტი      მონაცემები

en:  Stopbits
ka:  სტოპბიტები

en:  T - Add carriage return    :
ka:  T - კარეტის დაბრუნების დამატება    :

en:  T - Multi-line untag ....
ka:  T - მრავალხაზიანი ჭდის მოხსნა ....

en:  Terminal settings..T  run Kermit.........K | Cursor key mode....I
ka:  ტერმინალის მორგება..T  Kermit-ის გაშვება.........K | კურსორის ღილაკის რეჟიმი....I

en:  Unpause
ka:  შეჩერების გაუქმება

en:  comm Parameters....P  Add linefeed.......A |
ka:  კომმ პარამეტრები....P  LF-ის დამატება.......A |

en:  lineWrap on/off....W
ka:  გადატანა ჩართ/გამორთ......W

en:  send break.........F  initialize Modem...M | Quit with no reset.Q
ka:  წყვეტის გაგზავნა.........F  მოდემის ინიციალიზაცია...M | გასვლა გადატვირთვის გარეშე.Q

en: # Machine-generated file - use "minicom -s" to change parameters.
ka: # მანქანის მიერ გენერირებული ფაილი - პარამეტრების შესაცვლელად გამოიყენეთ "minicom -s".

en: # Machine-generated file - use setup menu in minicom to change parameters.
ka: # მანქანის მიერ გენერირებული ფაილი - პარამეტრების შესაცვლელად minicom-ის მორგების მენიუ გამოიყენეთ.

en: %.30s %s - Press CTRL-C to quit
ka: %.30s %s - გასასვლელად დააწექით CTRL-C

en: %H for help | %b | %C | Minicom %V | %T | %t | %D
ka: %H დახმარებისთვის | %b | %C | Minicom %V | %T | %t | %D

en: %d files:
ka: %d ფაილი:

en: %s version %s
ka: %s ვერსია %s

en: ( Escape to exit, Space to tag )
ka: ( Escape გასვლისთვის, გამოტოვება ჭდისთვის)

en: (argument expected)
ka: (არგმენტი მოსალოდნელი იყო)

en: (expected command after if)
ka: (if -ის შემდეგ ბრძანებაა მოსალოდნელი)

en: (expected variable)
ka: (მოსალოდნელი ცვლადი)

en: (garbage after {)
ka: (ნაგავი მოსდევს {)

en: (garbage after })
ka: (ნაგავი მოსდევს })

en: (in goto/gosub label)
ka: (goto/gosub -ის ჭდეში)

en: (invalid argument)
ka: (არასწორი არგუმენტი)

en: (missing var name)
ka: (ცვლადის სახელი გამოტოვებულია)

en: (too many arguments)
ka: (მეტისმეტად ბევრი არგუმენტი)

en: (unexpected argument)
ka: (მოულოდნელი არგუმენტი)

en: (unknown operator)
ka: (უცნობი ოპერატორი)

en: (word contains ESC or quote)
ka: (სიტყვა ESC-ს ან ბრჭყალს შეიცავს)

en: ** Line %d of the %s config file is unparsable.
ka: ** ხაზი %d კონფიგურაციის ფაილისა %s არადამუშავებადია.

en: Activating iconv failed with: %s (%d)
ka: შეცდომა iconv-ის აქტივაციისას: %s (%d)

en: Add carriage return OFF
ka: კარეტის გადატანის დამატება გამორთულია

en: Add carriage return ON
ka: კარეტის გადატანის დამატება ჩართულია

en: Add linefeed OFF
ka: LF-ის დამატება გამორთულია

en: Add linefeed ON
ka: LF-ის დამატება ჩართულია

en: Autodial
ka: ავტომატური ზარი

en: BLACK
ka: შავი

en: BLUE
ka: ცისფერი

en: CHANGED
ka: შეიცვალა

en: CYAN
ka: ცისფერი

en: Can select only one!
ka: შეგძლიათ მხოლოდ ერთი აირჩიოთ!

en: Can't back up!
ka: მარქაფის შეცდომა!

en: Cancelled
ka: შეწყვეტილია

en: Cannot chdir to %.30s
ka: %.30s-ზე chdir -ის შეცდომა

en: Cannot create lockfile for %s: %s
ka: ბლოკის ფაილის (%s) შექმნის შეცდომა: %s

en: Cannot create lockfile!
ka: ბლოკის ფაილის შექმნის შეცდომა!

en: Cannot open %s!
ka: %s -ის გახსნის შეცდომა!

en: Cannot open capture file
ka: ჩაწერის ფაილის გახსნის შეცდომა

en: Cannot open capture file
ka: ჩაწერის ფაილის გახსნის შეცდომა

en: Cannot open conversion table %s
ka: გადაყვანის ცხრილის (%s) გახსნის შეცდომა

en: Cannot open ~/.dialdir for writing!
ka: ~/.dialdir -ის ჩასაწერად გახსნის შეცდომა!

en: Cannot open ~/.dialdir: permission denied
ka: ~/.dialdir-ის გახსნის შეცდომა: წვდომა აკრძალულია

en: Cannot read conversion table %s
ka: გადაყვანის ცხრილის (%s) წაკითხვის შეცდომა

en: Cannot write conversion table %s
ka: გადაყვანის ცხრილში (%s) ჩაწერის შეცდომა

en: Cannot write macros file %s
ka: მაკროს ფაილის (%s) ჩაწერის შეცდომა

en: Cannot write to %s
ka: %s-ში ჩაწერის შეცდომა

en: Capture file
ka: ჩაჭერის ფაილი

en: Capture to which file?
ka: ჩაჭერა რომელ ფაილში?

en: Change input to: %s
ka: შეყვანის შეცვლა: %s

en: Change output to: %s
ka: გამოტანის შეცვლა: %s

en: Change which setting?
ka: რომელი პარამეტრი შევცვალო?

en: Change which setting?     (Return to run, ESC to stop)
ka: რომელი პარამეტრი შევცვალო?      (Enter გასაშვებად, Esc შესაჩერებლად)

en: Change which setting?  (Esc to exit)
ka: რომელი პარამეტრი შევცვალო?  (Esc გასასვლელად)

en: Change which setting? (SPACE to delete)
ka: რომელი პარამეტრი შევცვალო? (წასაშლელად - გამოტოვება)

en: Character conversion
ka: სიმბოლოების გადაყვანა

en: Character to be edited:
ka: ჩასასწორებელი სიმბოლო:

en: Comm Parameters
ka: ზოგადი პარამეტრები

en: Commands can be called by %s<key>
ka: ბრძანების გამოძახება %s<ღილაკი> -ით შეგიძლიათ

en: Compiled on
ka: აგების დრო

en: Configuration saved
ka: კონფიგურაცია შენახულია

en: Connected. Press any key to continue
ka: მიერთებულია. გასაგრძელებლად დააჭირეთ ნებისმიერ ღილაკს

en: Converted dialdir to new format, old saved as %s.v%hd
ka: Dialdir-ი ახალ ფორმატშია გადაყვანილი ძველი შენახულია, როგორც %s.v%hd

en: Could not change to directory %s (%s)
ka: საქაღალდეზე გადასვლის შეცდომა %s (%s)

en: Could not re-initialize window system.
ka: ფანჯრის სისტემის ხელახალი ინიციალიზაციის შეცდომა.

en: Could not setup for dial out.
ka: გამავალი ზარის მორგება შეუძლებელია.

en: Current: %5s %s%s%s
ka: ამჟამად: %5s %s%s%s

en: DTE speed
ka: DTE სიჩქარე

en: Delete
ka: წაშლა

en: Delete which protocol?
ka: რომელი პროტოკოლი წავშალო?

en: Device %s is locked.
ka: მოწყობილობა %s დაბლოკილია.

en: Dial
ka: დარეკვა

en: Dialing
ka: დარეკვა

en: Dialing Directory
ka: ტელეფონის ნომრების წიგნაკი

en: Directory: %%-%ds
ka: საქაღალდე: %%-%ds

en: Download
ka: ჩამოტვირთვა

en: ERROR: Macros have changed but no filename is set!
ka: შეცდომა: მაკროები შეიცვალა, მაგრამ ფაილის სახელები დაყენებული არაა!

en: ERROR: cannot open macro file %s
ka: შეცდომა: მაკროს ფაილის (%s) გახსნა შეუძლებელია

en: ERROR: you do not have permission to create a file there!
ka: შეცდომა: აქ ფაილის შექმნის უფლება არ გაგაჩნიათ!

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Enter number
ka: შეიყვანეთ ნომერი

en: Entry "%s" not found. Enter dialdir?
ka: ჩანაწერი "%s" არ არსებობს. შევიდე dialdir-ში??

en: Environment variable TERM not set
ka: გარემოს ცვლადი TERM დაყენებული არაა

en: Error writing to ~/.dialdir!
ka: ~/.dialdir -ში ჩაწერის შეცდომა!

en: Escape (Meta)
ka: Escape (მეტა)

en: Exit
ka: გასვლა

en: Exit from Minicom
ka: Minicom-დან გასვლა

en: F1 to F12 Macros
ka: F1 -დან F12 -მდე მაკროები

en: Failed to read dialing directory
ka: ტელეფონის ნომრების წიგნაკის წასაკითხად მეხსიერება საკმარისი არაა

en: Failed to read phonelist
ka: ტელეფონის ნომრების წაკითხვის შეცდომა

en: Failed to write lockfile %s
ka: ბლოკის ფაილში (%s) ჩაწერის შეცდომა

en: File transfer protocols
ka: ფაილის გადაცემის პროტოკოლები

en: File: "%s" exists! Overwrite?
ka: ფაილი: "%s" უკვე არსებობს! გადავაწერო?

en: Filename pattern:
ka: ფაილის სახელის შაბლონი:

en: Filenames and paths
ka: ფაილის სახელები და ბილიკები

en: Find
ka: მოძებნა

en: Find an entry
ka: ჩანაწერის პოვნა

en: GREEN
ka: მწვანე

en: Give name to save this configuration?
ka: დაარქმევთ სახელს ამ კონფიგურაციას?

en: Gone offline (%ld:%02ld:%02ld)
ka: გავიდა ოფლან (%ld:%02ld:%02ld)

en: Got signal %d
ka: მივიღე სიგნალი %d

en: Goto directory:
ka: საქაღალდეში გადასვლა:

en: HISTORY: U=Up D=Down F=PgDn B=PgUp s=Srch S=CaseLess N=Next C=Cite ESC=Exit
ka: ისტორია: U=მაღლა D=დაბლა F=გვდაბლ B=გვმაღლ s=ძებნა S=ურეგისტრო N=შემდეგი C=ციტატა ESC=გასვლა

en: Hang-up line?
ka: გავთიშო ხაზი?

en: Hanging up
ka: გათიშვა

en: Hangup (%ld:%02ld:%02ld)
ka: გათიშვა (%ld:%02ld:%02ld)

en: History Buffer Size
ka: ისტორიის ბუფერის ზომა

en: History buffer Disabled!
ka: გვერდის ბუფერი გამორთულია!

en: History buffer empty!
ka: გვერდის ბუფერი ცარიელია!

en: Initializing Modem
ka: მოდემის ინიციალიზაცია

en: Input character ascii value 0-255
ka: შეიყვანეთ სიმბოლოს ASCII მნიშვნელობა 0-255

en: Input line %u too long, aborting (and fix me!)!
ka: შეყვანილი ხაზი %u ძალიან გრძელია. გაუქმება (გამასწორე!!)!

en: Invalid buffering mode '%s'
ka: ბუფერის არასწორი რეჟიმი '%s'

en: Jump to a shell....J
ka: გარსზე გადასვლა....J

en: Killed by signal %d !
ka: მოკვდა სიგნალით %d !

en: Leave Minicom?
ka: გავიდე Minicom-დან?

en: Leave without reset?
ka: გავიდე გადატვირთვის გარეშე?

en: Linewrap OFF
ka: ხაზის გადატანა გამორთულია

en: Linewrap ON
ka: ხაზის გადატანა ჩართულია

en: Load file: %s
ka: ფაილის ჩატვირთვა: %s

en: Local echo OFF
ka: ლოკალური ექო გამორთულია

en: Local echo ON
ka: ლოკალური ექო ჩართულია

en: Lockfile is stale. Overriding it..
ka: ბლოკის ფაილი გაჭედილია. გადაფარვა...

en: Logging options
ka: ჟურნალის მორგება

en: M  Zmodem download string activates...
ka: M  Zmodem -ის გადმოწერის სტრიქონი ააქტიურებს...

en: MAGENTA
ka: ალისფერი

en: Macros saved
ka: მაკროები შენახულია

en: Main Functions
ka: მთავარი ფუნქციები

en: Manual
ka: ხელით

en: Manually entered number
ka: ხელით შეყვანილი ნომერი

en: Max retries
ka: მაქს. ცდები

en: Memory allocation failed.
ka: მეხსიერების გამოყოფის შეცდომა.

en: Menu foreground == background color, change!
ka: მენიუს წინა პლანის ფერი == ფონის ფერს. შეცვალეთ!

en: Meta-8th bit
ka: მეტა-მე-8-ე ბიტი

en: Minicom Command Summary
ka: Minicom -ის ბრძანების შეჯამება

en: Modem and dialing
ka: მოდემი და დარეკვა

en: Modem and dialing parameter setup
ka: მოდემისა და დარეკვის პარამეტრების მორგება

en: N  Use filename selection window......
ka: N  გამოიყენეთ ფაილის სახელის არჩევანის ფანჯარა......

en: NULL paramenter to %s!
ka: NULL პარამეტრი %s!

en: Name U/D FullScr IO-Red. Multi
ka: სახელი U/D სრულეკრ IO-გად. მულტი

en: No
ka: არა

en: No
ka: არა

en: No cursor motion capability (cm)
ka: კურსორის მოძრაობის შესაძლებლობის (cm) გარეშე

en: No file selected - enter filename:
ka: ფაილი არჩეული არაა - შეიყვანეთ ფაილის სახელი:

en: No file(s) tagged
ka: ჭდიანი ფაილების გარეშე

en: No file(s) untagged
ka: ფაილების ჭდე არ მოხსნილა

en: No kermit path defined!
ka: Kermit-ის ბილიკი მითითებული არაა!

en: No previous search!
      Please 's' or 'S' first!
ka: წინა ძებნის გარეშე!
        პირველი ძებნისთვის დააწექით 's' ან 'S'!

en: No termcap database present!
ka: Termcap-ის მონაცემთა ბაზა არ არსებობს

en: No termcap entry for %s
ka: Termcap-ის ჩანაწერი %s-სთვის არ არსებობს

en: Not enough memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

en: Number of terminal columns unknown
ka: ტერმინალის სვეტების რაოდენობა უცნობია

en: Number of terminal lines unknown
ka: ტერმინალის ხაზების რაოდენობა უცნობია

en: O  Prompt for download directory......
ka: O  გადმოწერების საქაღალდის კითხვა......

en: OFFLINE
ka: გათიშული

en: ONLINE
ka: ონლაინ

en: OPTIONS
ka: პარამეტრები

en: Off
ka: გამორთულია

en: Offline
ka: გათიშული

en: On
ka: ჩართული

en: Online
ka: ონლაინ

en: Other Functions
ka: სხვა ფუნქციები

en: Out of memory while reading dialing directory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება ზარების სიის წაკითხვისას

en: Out of memory: could allocate buffer for command line
ka: არასაკმარისი მეხსიერება: ბრძანების სტრიქონისთვის ბუფერი გამოყოფილია

en: Out of memory: could not fork()
ka: არასაკმარისი მეხსიერება: fork()-ის შეცდომა

en: Phonelist corrupted
ka: ნომრების სია დაზიანებულია

en: Phonelist garbled (?)
ka: ნომრების სია დაზიანებულია (?)

en: Phonelist garbled (unknown version?)
ka: ნომრების სია დაზიანებულია (უცნობი ვერსია?)

en: Please enter file names
ka: შეიყვანეთ ფაილის სახელები

en: Port
ka: პორტი

en: Program new command key
ka: პროგრამის ახალი ბრძანების ღილაკი

en: Quit without reset while online.
ka: ონლაინ ყოფნისას მოდემის გადატვირთვის გარეშე გასვლა.

en: RED
ka: წითელი

en: Reading macros
ka: მაკროების ჩატვირთვა

en: Remove
ka: წაშლა

en: Remove entry?
ka: წავშალო ჩანაწერი?

en: Resetting Modem
ka: მოდემის საწყის მდგომარეობაში დაბრუნება

en: Run a script
ka: სკრიპტის გაშვება

en: SEARCH FOR (ESC=Exit)
ka: ძებნა (ESC=გასვლა)

en: SHELL variable not set
ka: გარემოს ცვლადი SHELL დაყენებული არაა

en: Same as last
ka: იგივე, რაც ბოლოს

en: Save as file: %s
ka: შენახვა, როგორც ფაილის: %s

en: Save macros?
ka: შევინახო მაკროები?

en: Save setup as %s
ka: პარამეტრების შენახვა, როგორც %s

en: Save setup as..
ka: პარამეტრების შენახვა, როგორც...

en: Search Wrapping Around to Start!
ka: ძებნას თავიდან ვიწყებ!

en: Select a directory for download
ka: აირჩიეთ გადმოსაწერი საქაღალდე

en: Select a directory for upload
ka: აირჩიეთ ასატვირთი საქაღალდე

en: Select a file for download
ka: აირჩიეთ გადმოსაწერი ფაილი

en: Select a file for upload
ka: აირჩიეთ ასატვირთი ფაილი

en: Select function or press Enter for none.
ka: აირჩიეთ ფუნქცია ან დააწექით Enter-ს, არაფრისთვის.

en: Select one or more files for download
ka: აირჩიეთ ერთი ან მეტი ფაილი გადმოსაწერად

en: Select one or more files for upload
ka: ასატვირთად აირჩიეთ ერთი ან მეტი ფაილი

en: Sending BREAK
ka: BREAK-ის გაგზავნა

en: Serial port setup
ka: სერიული პორტის მორგება

en: Shelled out. Type "exit" to return.
ka: გარსიდან გახვედით. დასაბრუნებლად შეიყვანეთ "exit".

en: Some additions by Jukka Lahtinen 1997-2000
ka: ზოგიერთი ფუნქცია დაამატა: Jukka Lahtinen 1997-2000

en: Sorry. Your screen is too small.
ka: უკაცრავად, თქვენი ეკრანი მეტისმეტად პატარაა

en: Suspend minicom....J
ka: Minicom-ის შეჩერება....J

en: Suspended. Type "fg" to resume.
ka: შეჩერებულია. გასაგრძელებლად შეიყვანეთ "fg".

en: Tag pattern:
ka: ჭდის შაბლონი:

en: Terminal foreground == background color, change!
ka: ტერმინალის წინა პლანის ფერი == ფონის ფერს. შეცვალეთ!

en: Terminal settings
ka: ტერმინალის მორგება

en: The configuration directory for the access file and the configurations
    is compiled to %s.
    
    Report bugs to <minicom-devel@lists.alioth.debian.org>.
ka: კონფიგურაციის საქაღალდე წვდომის ფაილისა და კონფიგურაციებისთვის
    აგების დროსაა მითითებული %s.
    
    შეცდომების შესახებ მიიწერეთ ელფოსტაზე <minicom-devel@lists.alioth.debian.org>.

en: This variable is currently set to "%s".
ka: ამ ცვლადის მიმდინარე მნიშვნელობაა "%s".

en: This variable is currently unset.
ka: ეს ცვლადი ამჟამად დაყენებული არაა.

en: Timeout
ka: ვადა

en: Timestamp OFF
ka: დროის შტამპი გამორთულია

en: Timestamp delta between lines
ka: დროის შტამპის დელტა ხაზებს შორის

en: Timestamp every line (extended)
ka: დროის შტამპი ყველა ხაზზე (სრული)

en: Timestamp every line (simple)
ka: დროის შტამპი ყველა ხაზზე (მარტივი)

en: Timestamp lines every second
ka: დროის შტამპი წამში ერთხელ

en: Too many files tagged - buffer would overflow
ka: ჭდე მეტისმეტად ბევრ ფაილზეა დასმული - მოსალოდნელია ბუფერის გადავსება

en: Type "minicom %s" for help.
ka: დახმარებისთვის აკრიფეთ: "minicom %s".

en: Unknown dialing directory version
ka: ნომრების სიის უცნობი ვერსია

en: Untag pattern:
ka: ჭდის მოსახსნელი შაბლონი:

en: Upload
ka: ატვირთვა

en: Usage: %s [OPTION]... [configuration]
    A terminal program for Linux and other unix-like systems.
    
      -b, --baudrate         : set baudrate (ignore the value from config)
      -D, --device           : set device name (ignore the value from config)
      -s, --setup            : enter setup mode
      -o, --noinit           : do not initialize modem & lockfiles at startup
      -m, --metakey          : use meta or alt key for commands
      -M, --metakey8         : use 8bit meta key for commands
      -l, --ansi             : literal; assume screen uses non IBM-PC character set
      -L, --iso              : don't assume screen uses ISO8859
      -w, --wrap             : Linewrap on
      -H, --displayhex       : display output in hex
      -z, --statline         : try to use terminal's status line
      -7, --7bit             : force 7bit mode
      -8, --8bit             : force 8bit mode
      -c, --color=on/off     : ANSI style color usage on or off
      -a, --attrib=on/off    : use reverse or highlight attributes on or off
      -t, --term=TERM        : override TERM environment variable
      -S, --script=SCRIPT    : run SCRIPT at startup
      -d, --dial=ENTRY       : dial ENTRY from the dialing directory
      -p, --ptty=TTYP        : connect to pseudo terminal
      -C, --capturefile=FILE : start capturing to FILE
      --capturefile-buffer-mode=MODE : set buffering mode of capture file
      -F, --statlinefmt      : format of status line
      -R, --remotecharset    : character set of communication partner
      -v, --version          : output version information and exit
      -h, --help             : show help
      configuration          : configuration file to use
    
    These options can also be specified in the MINICOM environment variable.
ka: გამოყენება: %s [პარამეტრი]... [კონფიგურაცია]
    ტერმინალის პროგრამა ლინუქსისა და სხვა Unix-ის მსგავსი სისტემებისთვის.
    
      -b, --baudrate         : ბოდების სიჩქარის დაყენება (კონფიგურაციაში მითითებული მნიშვნელობა იგნორირებული იქნება)
      -D, --device           : მოწყობილობის სახელის დაყენება (კონფიგურაციაში მითითებული მნიშვნელობა იგნორირებული იქნება)
      -s, --setup            : მორგების რეჟიმში გადასვლა
      -o, --noinit           : გაშვებისას მოდემისა და ბლოკის ფაილის ინიციალიზაცია არ მოხდება
      -m, --metakey          : ბრძანებებისთვის meta ან alt ღილაკის გამოყენება
      -M, --metakey8         : ბრძანებებისთვის 8-ბიტიანი meta ღილაკის გამოყენება
      -l, --ansi             : literal; ჩაითვლება, რომ ეკრანი არა-IBM-PC სიმბოლოების ნაკრებს იყენებს
      -L, --iso              : არ ჩაითვლება, რომ ეკრანი ISO8859-ს იყენებს
      -w, --wrap             : ხაზის გადატანის ჩართვა
      -H, --displayhex       : გამოტანილი ინფორმაციის თექვსმეტობითში ჩვენება
      -z, --statline         : ტერინალის სტატუსის ხაზის გამოყენების ცდა
      -8, --8bit             : ნაძალადევი 8-ბიტიანი რეჟიმი
      -7, --7bit             : ნაძალადევი 7-ბიტიანი რეჟიმი
      -c, --color=on/off     : ANSI სტილის ფერების ჩართ(on)/გამორთ(off)
      -a, --attrib=on/off    : ატრიბუტების რევერსის ან გამოკვეთის ჩართ(on)/გამორთ(off)
      -t, --term=TERM        : TERM გარემოს ცვლადის გადაფარვა
      -S, --script=SCRIPT    : გაშვებისას SCRIPT -ის გაშვება
      -d, --dial=ENTRY       : გაშვებისას ნომრების წიგნაკიდან მითითებულ ჩანაწერზე დარეკვა
      -p, --ptty=TTYP        : ფსევდოტერმინალზე მიერთება
      -C, --capturefile=FILE : გამოტანილი ინფორმაციის მითითებულ ფაილში ჩაწერის დაწყება
      --capturefile-buffer-mode=MODE : ჩაჭერის ფაილის ბუფერის რეჟიმის დაყენება
      -F, --statlinefmt      : სტატუსის ხაზის ფორმატი
      -R, --remotecharset    : კომუნიკაციის პარტნიორის სიმბოლოების ნაკრების
      -v, --version          : ვერსიის ინფორმაციის გამოტანა და გასვლა
      -h, --help             : დახმარების ჩვენება
      კონფიგურაცია          : გამოსაყენებელი კონფიგურაციის ფაილი
    
    ამ პარამეტრების მითითება გარემოს ცვლადის, "MINICOM", საშუალებითაც შეგიძლიათ.

en: Usage: runscript <scriptfile> [logfile [homedir]]%s
ka: გამოყენება: runscript <სკრიპტისფაილი> [ჟურნალისფაილი [საწყისისაქაღალდე]]%s

en: Using character set conversion
ka: სიმბოლოების ნაკრების გადამყვანის გამოყენება

en: WHITE
ka: თეთრი

en: Welcome to minicom
ka: კეთილი იყოს თქვენი მობრძანება minicom-ში

en: Written by Miquel van Smoorenburg 1991-1995
ka: ავტორი: Miquel van Smoorenburg 1991-1995

en: Wrong option in environment MINICOM="%s"
ka: გარემოს არასწორი პარამეტრი MINICOM="%s"

en: YELLOW
ka: ყვითელი

en: Yes
ka: დიახ

en: You are already online! Hang up first.
ka: თქვენ უკვე ონლაინ ბრძანდებით! ჯერ გათიშეთ.

en: You are online. Really initialize?
ka: ონლაინ ბრძანდებით. მართლა გნებავთ ინიციალიზაცია?

en: You don't exist. Go away.
ka: არ არსებობთ. წადი და აღარ დაბრუნდე.

en: [Goto]
ka: [გადასვლა]

en: [Okay]
ka: [დიახ]

en: [Prev]
ka: [წინა]

en: [Show]
ka: [ჩვენება]

en: [Tag]
ka: [ჭდე]

en: [Untag]
ka: [ჭდისმოხსნა]

en: configuration
ka: მორგება

en: disabled
ka: გამორთულია

en: download
ka: ჩამოტვირთვა

en: enabled
ka: ჩართულია

en: global
ka: გლობალური

en: i18n by Arnaldo Carvalho de Melo 1998
ka: i18n დაამატა Arnaldo Carvalho de Melo 1998

en: line speed
ka: ხაზის სიჩქარე

en: minicom: argument to -p must be a pty
ka: minicom: -p -ის არგუმენტი pty უნდა იყოს

en: minicom: cannot open %s. Sorry.
ka: minicom: %s-ის გახსნის შეცდომა. უკაცრავად

en: minicom: cannot open %s: %s
ka: minicom: %s-ის გახსნის შეცდომა: %s

en: minicom: cannot open macro file %s
ka: minicom: შეცდომა მაკროს ფაილის გახსნისას %s

en: moVe
ka: გადატანა

en: no such file!
ka: ფაილი არ არსებობს!

en: out of memory
ka: paměť vyčerpána

en: personal
ka: პირადი

en: pipe() call failed
ka: pipe() -ის შეცდომა

en: runscript, part of minicom version %s
ka: runscript, წარმოადგენს minicom -ის ვერსია %s-ის ნაწილს

en: runscript: couldn't open "%s"%s
ka: runscript: "%s"%s-ის გახსნის შეცდომა

en: script "%s" line %d: break outside of expect%s
ka: სკრიპტი "%s" ხაზი %d: წყვეტა expect%s-ის გარეთ

en: script "%s" line %d: call inside expect%s
ka: სკრიპტი "%s" ხაზი %d: expect%s-ის შიგნით გამოძახება

en: script "%s" line %d: label "%s" not found%s
ka: სკრიპტი "%s" ხაზი %d: ჭდე "%s" ვერ ვიპოვე%s

en: script "%s" line %d: nested expect%s
ka: სკრიპტი "%s" ხაზი %d: ჩადგმული expect%s

en: script "%s" line %d: unknown command "%s"%s
ka: სკრიპტი "%s" ხაზი %d: უცნობი ბრძანება "%s"%s

en: script "%s" line %d: unknown variable "%s"%s
ka: სკრიპტი "%s" ხაზი %d: უცნობი ცვლადი "%s"%s

en: script "%s": global timeout%s
ka: სკრიპტი "%s": გლობალური მოლოდინის ვადა ამოიწურა%s

en: script "%s": no return from gosub%s
ka: სკრიპტი "%s": gosub%s-დან დაბრუნების გარეშე

en: script "%s": out of memory%s
ka: სკრიპტი "%s": არასაკმარსი მეხსიერება%s

en: script "%s": syntax error in line %d %s%s
ka: სკრიპტი "%s": სინტაქსის შეცდომა ხაზზე %d %s%s

en: script "%s": unexpected end of file%s
ka: სკრიპტი "%s": ფაილის მოულოდნელი დასასრული%s

en: upload
ka: ატვირთვა
