libvirt 8.4.0 - en to ka translation catalogue (441 entries)

en: 
      (specify help <command> for details about the command)
ka: 
      --(მიუთითეთ help <ბრძანება> ბრძანებაზე ინფორმაციისთვის)

en: 
      (specify help <group> for details about the commands in the group)
ka: 
      (შეიყვანეთ help <ჯგუფი> ჯგუფში ბრძანებებზე ინფორმაციისთვის)

en: 
      DESCRIPTION
ka: 
      აღწერა

en: 
      Default paths:
    
        Configuration file (unless overridden by -f):
          $XDG_CONFIG_HOME/libvirt/virtlockd.conf
    
        Sockets:
          $XDG_RUNTIME_DIR/libvirt/virtlockd-sock
    
        PID file:
          $XDG_RUNTIME_DIR/libvirt/virtlockd.pid
ka: 
      --ნაგულისხმევი გზები:
    
    ----კონფიგურაციის ფაილი (თუ არ არის გადაფარული -f-ით):
    ------$XDG_CONFIG_HOME/libvirt/virtlockd.conf
    
    ----სოკეტები:
    ------$XDG_RUNTIME_DIR/libvirt/virtlockd-sock
    
    ----PID ფაილი:
    ------$XDG_RUNTIME_DIR/libvirt/virtlockd.pid

en: 
      OPTIONS
ka: 
      პარამეტრები

en: 
      SYNOPSIS
ka: 
      დასკვნა

en: 
    (Time: %1$.3f ms)
ka: 
    (დრო: %1$.3f მწ)

en: 
    Domain '%1$s' dumped to %2$s
ka: 
    დომენი '%1$s'-ის დამპი ჩაიწერა %2$s-ში

en: 
    Domain '%1$s' saved to %2$s
ka: 
    დომენი '%1$s' შეინახა '%2$s'-ში

en: 
    Domain '%1$s' state saved by libvirt
ka: 
    დომენი '%1$s'-ის მდგომარეობა შენახულია libvirt-ის მიერ

en:   NAME
ka:   სახელი

en:  %1$s (help keyword '%2$s')
ka:  %1$s (დახმარების საკვანძო სიტყვა '%2$s')

en:  %1$s (help keyword '%2$s'):
ka:  %1$s (დახმარების საკვანძო სიტყვა '%2$s')

en:  Hypervisors:
ka:  ჰაიპერვაიზორები:

en:  Miscellaneous:
ka:  სხვადასხვა:

en:  Networking:
ka:  ქსელი:

en:  Storage:
ka:  საცავი:

en: !!! SSH HOST KEY VERIFICATION FAILED !!!: Identity of host '%1$s:%2$d' differs from stored identity. Please verify the new host key '%3$s' to avoid possible man in the middle attack. The key is stored in '%4$s'.
ka: !!! SSH მასპინძელის გასაღების ვერიფიკაცია ვერ მოხერხდა !!! ჰოსტის '%1$s:%2$d'-ის იდენტიფიკატორი განსხვავდება შენახული იდენტიფიკატორისგან. გთხოვთ, შეამოწმოთ ახალი ჰოსტის გასაღები '%3$s', რათა თავი აარიდოთ შესაძლო შუაკაცის შეტევას. გასაღები შენახულია '%4$s'-ში.

en: $%1$s value should be between 0 and %2$d
ka: $%1$s-ის მნიშვნელობა უნდა იყოს 0-სა და %2$d-ს შორის

en: %1$s %2$s
ka: %1$s%2$s

en: %1$s %2$s '%3$s' has an unsupported type '%4$s'
ka: %1$s %2$s '%3$s'-ს აქვს მხარდაუჭერელი ტიპი '%4$s'

en: %1$s %2$s '%3$s' has unsupported type '%4$s', expecting '%5$s' or '%6$s'
ka: %1$s %2$s '%3$s' აქვს ტიპი, რომელსაც არ აქვს მხარდაჭერა '%4$s', მოსალოდნელია '%5$s' ან '%6$s'

en: %1$s (on destination side) does not support the --migration option needed for migration with shared storage
ka: %1$s (სამიზნის მხარეს) არ უჭერს მხარს --migration პარამეტრს, რომელიც საჭიროა გაზიარებული საცავით მიგრაციისთვის

en: %1$s (out of %2$d)
ka: %1$s (%2$d-დან)

en: %1$s can't be empty
ka: %1$s ვერ იქნება ცარიელი

en: %1$s cannot be set higher than %2$s
ka: %1$s ვერ იქნება %2$s-ზე უფრო მაღალი

en: %1$s cannot parse GID '%2$s'
ka: %1$s ვერ აანალიზებს GID-ს '%2$s'

en: %1$s cannot parse UID '%2$s'
ka: %1$s ვერ აანალიზებს UID '%2$s'-ს

en: %1$s does not support passing a passphrase using a file descriptor
ka: %1$s არ უჭერს მხარს ფაილის დესკრიპტორის გამოყენებით საკვანძო ფრაზის გატარებას

en: %1$s does not support passing passphrase via file descriptor
ka: %1$s არ უჭერს მხარს ფაილის დესკრიპტორის გამოყენებით საკვანძო ფრაზის გატარებას

en: %1$s expects UID and GID parameters
ka: %1$s ელის UID და GID პარამეტრებს

en: %1$s failed new mode for target '%2$s' with status '%3$d'
ka: %1$s ჩავარდა ახალი რეჟიმით სამიზნისთვის '%2$s' სტატუსით '%3$d'

en: %1$s family specified for non-IPv4 address '%2$s' in network '%3$s'
ka: %1$s ოჯახი მითითებულია არა-IPv4 მისამართისთვის '%2$s' ქსელში '%3$s'

en: %1$s forwarding requested, but no IP address provided for network '%2$s'
ka: %1$s გადაგზავნა მოთხოვნილია, მაგრამ IP მისამართი არ არის მითითებული ქსელისთვის '%2$s'

en: %1$s graphics are not supported with this QEMU
ka: %1$s გრაფიკა ამ QEMU-სთან მხარდაჭერილი არაა

en: %1$s harddisk '%2$s' has unsupported cache mode '%3$s'
ka: %1$s მყარ დისკ '%2$s-ს აქვს მხარდაჭერის არმქონე ქეშის რეჟიმი '%3$s'

en: %1$s has illegal value %2$s
ka: %1$s აქვს აკრძალული მნიშვნელობა %2$s

en: %1$s has unexpected '*' before last line
ka: %1$s-ს აქვს მოულოდნელი '*' უკანასკნელი ხაზის წინ

en: %1$s in %2$s must be NULL
ka: %1$s %2$s-ში უნდა იყოს ნულოვანი

en: %1$s in %2$s must be greater than zero
ka: %1$s %2$s-ში უნდა იყოს ნულზე მეტი

en: %1$s in %2$s must be zero
ka: %1$s %2$s-ში უნდა იყოს ნული

en: %1$s in %2$s must be zero or greater
ka: %1$s %2$s ნული ან მეტი უნდა იყოს

en: %1$s in %2$s must not be NULL
ka: %1$s %2$s-ში ნულოვანი არ უნდა იყოს

en: %1$s in %2$s must not be zero
ka: %1$s %2$s-ში ნულის ტოლი არ უნდა იყოს

en: %1$s is missing 'type' property
ka: %1$s-ს აკლია თვისება 'type'

en: %1$s is not an executable
ka: %1$s: გაშვებადი ფაილი არაა

en: %1$s is not supported by this QEMU binary
ka: %1$s არ არის მხარდაჭერილი ამ QEMU-ის გამშვების მიერ

en: %1$s module is not loaded,
ka: %1$s მოდული არ არის ჩატვირთული,

en: %1$s namespace is not available
ka: %1$s სახელთა სივრცე ხელმისაწვდომი არაა

en: %1$s not found in %2$s
ka: %1$s ვერ ვიპოვე %2$s-ში

en: %1$s: '%2$s' does not exist
ka: %1$s: '%2$s' არ არსებობს

en: '%1$s' does not exist
ka: '%1$s' არ არსებობს

en: (capabilities)
ka: (შესაძლებლობები)

en: (none)
ka: (არცერთი)

en: (re)connect to hypervisor
ka: ჰიპერვიზორთან მიერთება

en: Access denied
ka: წვდომა აკრძალულია

en: Active:
ka: აქტიური:

en: Added
ka: დამატებულია

en: Address
ka: მისამართი

en: Allocation
ka: გამოყოფა

en: Allocation:
ka: გამოყოფა:

en: Autostart
ka: ავტომატური გაშვება

en: Autostart:
ka: ავტომატური გაშვება:

en: Available
ka: ხელმისაწვდომი

en: Available:
ka: ხელმისაწვდომია:

en: Backup
ka: მარქაფი

en: Booted
ka: ჩატვირთულია

en: Bridge:
ka: ხიდი:

en: Busy
ka: დაკავებული

en: CA certificate:
ka: CA სერტიფიკატი:

en: CPU Affinity
ka: CPU შესაბამისობა

en: CPU Affinity:
ka: CPU შესაბამისობა:

en: CPU(s):
ka: CPU:

en: Cancelled
ka: გაუქმებულია

en: Cannot create directory '%1$s'
ka: საქაღალდის ('%1$s') შექმნის შეცდომა

en: Cannot create log directory '%1$s'
ka: ჟურნალის საქაღალდის (%1$s) შექმნის შეცდომა

en: Cannot create socket directory '%1$s'
ka: სოკეტის საქაღალდის (%1$s) შექმნის შეცდომა

en: Cannot open %1$s
ka: %1$s-ის გახსნა ვერ მოხერხდა

en: Cannot stat %1$s
ka: %1$s-ის stat-ის შეცდომა

en: Cannot stat '%1$s'
ka: %1$s-ის stat-ის შეცდომა

en: Capacity
ka: მოცულობა

en: Capacity:
ka: მოცულობა:

en: Chain name contains invalid characters
ka: ჯაჭვის სახელი არასწორ სიმბოლოებს შეიცავს

en: Completed
ka: დასრულებულია

en: Configuration file
ka: კონფიგურაციის ფაილი

en: Copy failed
ka: კოპირების შეცდომა

en: Core(s) per socket:
ka: ბირთვების რაოდენობა თითოეულ სოკეტზე:

en: Crashed
ka: ავარიულია

en: Created
ka: შექმნილია

en: Creation Time
ka: შექმნის დრო

en: Current:
ka: მიმდინარე:

en: Data remaining:
ka: დარჩენილი ტრაფიკი:

en: Deleted
ka: წაშლილია

en: Destroyed
ka: განადგურებულია

en: Device
ka: მოწყობილობა

en: Device updated successfully
ka: მოწყობილობა წარმატებით განახლდა

en: Device: %1$s
ka: მოწყობილობა: %1$s

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Disk
ka: დისკი

en: Display version information
ka: ვერსიის ჩვენება

en: Domain:
ka: დომენი:

en: Done.
ka: დასრულდა.

en: Dump
ka: დამპი

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Error message:
ka: შეცდომის შეტყობინება:

en: Error opening file %1$s
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა: %1$s

en: Event wakeup
ka: მოვლენის გაღვიძება

en: FAIL
ka: შეცდომა

en: Failed
ka: შეცდომა

en: Failed to connect: %1$s
ka: დაკავშირების შეცდომა: %1$s

en: Failed to create %1$s
ka: %1$s-ის შექმნის შეცდომა

en: Failed to create '%1$s': %2$s
ka: შეცდომა %1$s-ის გახსნისას: %2$s

en: Failed to create file '%1$s'
ka: შეცდომა ფაილის (%1$s) შექმნისას

en: Failed to create pool %1$s
ka: პულის (%1$s) შექმნა შეუძლებელია

en: Failed to create pool from %1$s
ka: %1$s-დან პულის შექმნის შეცდომა

en: Failed to create vol %1$s
ka: შეცდომა ტომის (%1$s) შექმნისას

en: Failed to create vol from %1$s
ka: %1$s-დან ტომის შექმნის შეცდომა

en: Failed to disconnect: %1$s
ka: გათიშვის შეცდომა: %1$s

en: Failed to load nbd module
ka: შეცდომა nbd-ის მოდულის ჩატვირთვისას

en: Failed to open %1$s
ka: %1$s-ის გახსნის შეცდომა

en: Failed to open '%1$s'
ka: '%1$s'-ის გახსნის შეცდომა

en: Failed to open file '%1$s'
ka: '%1$s'-ის გახსნის შეცდომა

en: Failed to open tty %1$s
ka: შეცდომა tty %1$s-ის გახსნისას

en: Failed to read %1$s
ka: '%1$s'-ის წაკითხვის შეცდომა

en: Failed to read '%1$s'
ka: '%1$s'-ის წაკითხვის შეცდომა

en: Failed to read file '%1$s'
ka: ფაილის ('%1$s') გახსნის შეცდომა

en: Failed to read pid file %1$s
ka: შეცდომა pidfile %1$s-ის წაკითხვისას

en: Failed to read pidfile %1$s
ka: შეცდომა pidfile %1$s-ის წაკითხვისას

en: Failed to save VM settings
ka: ვმ-ის პარამეტრების შენახვის შეცდომა

en: Failed.
ka: შეცდომა.

en: File '%1$s' does not exist
ka: ფაილი [%1$s] არ არსებობს

en: Filter
ka: ფილტრი

en: Finished
ka: დასრულებულია

en: Hostname
ka: ჰოსტის სახელი

en: I/O Error
ka: I/O შეცდომა

en: I/O error
ka: I/O შეცდომა

en: IP address
ka: IP მისამართი

en: Id
ka: ID

en: Id:
ka: ID:

en: In use
ka: გამოიყენება

en: Interface
ka: ინტერფეისი

en: Invalid address.
ka: არასწორი მისამართი.

en: Invalid argument
ka: არასწორი არგუმენტი

en: Invalid certificate
ka: არასწორი სერტიფიკატი

en: Invalid parameter
ka: არასწორი პარამეტრი

en: Invalid port number: %1$s
ka: პორტის არასწორი ნომერი: %1$s

en: Iteration:
ka: იტერაცია:

en: Location:
ka: მდებარეობა:

en: MAC Address
ka: MAC მისამართი

en: MAC address
ka: MAC მისამართი

en: Memory
ka: მეხსიერება

en: Migrated
ka: მიგრირებულია

en: Migration
ka: მიგრაცია

en: Missing argument for '%1$s'
ka: %1$s-ს არგუმენტი აკლია

en: Model
ka: მოდელი

en: Model name contains invalid characters
ka: მოდელის სახელი არასწორ სიმბოლოებს შეიცავს

en: Mountpoint
ka: მიმაგრების წერტილი

en: NOTE
ka: შენიშვნა

en: Name
ka: სახელი

en: Name:
ka: სახელი:

en: None
ka: არაფერი

en: Not supported
ka: მხარდაუჭერელია

en: OS Type:
ka: ოს-ის ტიპი:

en: Operation not supported
ka: ოპერაცია მხარდაუჭერელია

en: Operation not supported: %1$s
ka: ოპერაცია მხარდაუჭერელია: %1$s

en: Operation:
ka: ოპერაცია:

en: Options:
ka: პარამეტრები:

en: Out of memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

en: Page size:
ka: გვერდის ზომა:

en: Panicked
ka: დაპანიკებულია

en: Parent
ka: მშობლიური

en: Parent:
ka: მშობელი:

en: Path
ka: ბილიკი

en: Paused
ka: შეჩერებულია

en: Persistent
ka: მუდმივი

en: Persistent:
ka: მუდმივი:

en: Physical
ka: ფიზიკური

en: Physical:
ka: ფიზიკური:

en: Protocol
ka: პროტოკოლი

en: Removed
ka: წაშლილია

en: Renamed
ka: გადარქმეულია

en: Restore
ka: აღდგენა

en: Restored
ka: აღდგენილია

en: Save
ka: შენახვა

en: Saved
ka: შენახულია

en: Scheduler
ka: დამგეგმავი

en: Shared memory:
ka: გაზიარებული მეხსიერება:

en: Shutdown
ka: გამორთვა

en: Snapshot
ka: სწრაფი ასლი

en: Snapshot '%1$s' already exists
ka: სწრაფი ასლი '%1$s' უკვე არსებობს

en: Sockets:
ka: სოკეტები:

en: Source
ka: წყარო

en: Start
ka: გაშვება

en: Started
ka: გაშვებულია

en: State
ka: მდგომარეობა

en: State:
ka: მდგომარეობა:

en: Status is unknown
ka: სტატუსი უცნობია

en: Stopped
ka: გაჩერებულია

en: Suspended
ka: გაჩერებულია

en: Target
ka: სამიზნე წერტილი

en: Target already exists
ka: სამიზნე უკვე არსებობს

en: The certificate has been revoked.
ka: სერტიფიკატი გაუქმებულია.

en: The certificate is not trusted.
ka: სერტიფიკატი სანდო არაა.

en: Thread(s) per core:
ka: ნაკადების რიცხვი თითოეულ ბირთვზე:

en: Time: %1$s
ka: დრო: %1$s

en: Timeout
ka: ვადა

en: Title
ka: სათაური

en: Total
ka: სულ

en: Transport
ka: ტრანსპორტი

en: Try again?
ka: კიდევ სცადეთ?

en: Type
ka: ტიპი

en: Type:
ka: ტიპი:

en: Unable to get Capabilities
ka: შესაძლებლობების მიღების შეცდომა

en: Unable to get current time
ka: მიმდინარე დროის მიღება შეუძლებელია

en: Unable to open %1$s
ka: %1$s-ის გახსნის შეცდომა

en: Unable to open %1$s (%2$d)
ka: %1$s-ის გახსნის შეცდომა (%2$d)

en: Unable to open '%1$s'
ka: %1$s-ის გახსნის შეცდომა

en: Unable to open stream for '%1$s'
ka: '%1$s'-სთვის ნაკადის გახსნის შეცდომა

en: Unable to parse %1$s %2$s
ka: %1$s-ის დამუშავების შეცდომა %2$s

en: Unable to parse MAC '%1$s'
ka: MAC-ის (%1$s) დამუშავების შეცდომა

en: Unable to parse URI %1$s
ka: URI-ის (%1$s) დამუშავების შეცდომა

en: Unable to parse UUID '%1$s'
ka: UUID-ის (%1$s) დამუშავების შეცდომა

en: Unable to parse: %1$s
ka: დამუშავების შეცდომა: %1$s

en: Unable to set SELinux context MCS '%1$s'
ka: SELinux-ის კონტექსტის MCS '%1$s'-ის დაყენების შეცდომა

en: Unable to set SELinux context role '%1$s'
ka: SELinux-ის როლის ('%1$s') დაყენების შეცდომა

en: Unable to set SELinux context user '%1$s'
ka: SELinux-ის კონტექსტის მომხმარებლის ('%1$s') დაყენების შეცდომა

en: Unable to stat %1$p
ka: %1$p-ის აღმოჩენის შეცდომა

en: Unable to stat %1$s
ka: %1$s-ის აღმოჩენის შეცდომა

en: Unable to stat: %1$s
ka: %1$s-ის აღმოჩენის შეცდომა

en: Undefined
ka: გაურკვეველი

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Unknown Command '%1$i'
ka: უცნობი ბრძანება: '%1$i'

en: Unknown Error
ka: უცნობი შეცდომა

en: Unknown URI parameter '%1$s'
ka: URI-ის უცნობი პარამეტრი %1$s

en: Unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

en: Unknown parameter %1$s
ka: უცნობი პარამეტრი %1$s

en: Unknown parameter type
ka: პარამეტრის უცნობ ტიპი

en: Unpaused
ka: გაგრძელებულია

en: Unsupported boot device type: '%1$s'
ka: მხარდაუჭერელი ჩატვირთვის მოწყობილობის ტიპი: '%1$s'

en: Unsupported character device type '%1$s'
ka: სიმბოლური მოწყობილობის მხარდაუჭერელი ტიპი '%1$s'

en: Unsupported device type
ka: მხარდაუჭერელი მოწყობილობის ტიპი

en: Unsupported device type %1$d
ka: მხარდაუჭერელი მოწყობილობის ტიპი '%1$d'

en: Unsupported device type '%1$s'
ka: მხარდაუჭერელი მოწყობილობის ტიპი '%1$s'

en: Unsupported disk bus type %1$s
ka: დისკის მხარდაუჭერელი ტიპი %1$s

en: Unsupported disk device type '%1$s'
ka: დისკის მოწყობილობის მხარდაუჭერელი ტიპი '%1$s'

en: Unsupported disk type
ka: დისკის მხარდაუჭერელი ტიპი

en: Unsupported disk type %1$d
ka: დისკის მხარდაუჭერელი ტიპი %1$d

en: Unsupported graphics type '%1$s'
ka: გრაფიკის მხარდაუჭერელი ტიპი '%1$s'

en: Unsupported host device mode %1$s
ka: მხარდაუჭერელი ჰოსტის მოწყობილობის რეჟიმი %1$s

en: Unsupported host device type %1$s
ka: მხარდაუჭერელი ჰოსტის მოწყობილობის ტიპი %1$s

en: Unsupported hostdev type %1$s
ka: მხარდაუჭერელი ჰოსტის მოწყობილობის ტიპი %1$s

en: Unsupported video device type '%1$s'
ka: მხარდაუჭერელი ვიდეო მოწყობილობის ტიპი '%1$s'

en: Unused
ka: გამოუყენებელი

en: Updated
ka: განახლებულია

en: Usage
ka: გამოყენება

en: Usage:
ka: გამოყენება:

en: WARN
ka: გაფრთხ

en: Watchdog
ka: საკონტროლო ტაიმერი

en: XML file
ka: XML ფაილი

en: access denied
ka: წვდომა აკრძალულია

en: active
ka: აქტიური

en: architecture
ka: არქტიტექტურა

en: authentication cancelled
ka: ავთენტიკაცია გაუქმდა

en: authentication cancelled: %1$s
ka: ავთენტიკაცია გაუქმდა: %1$s

en: authentication failed
ka: ავთენტიკაციის შეცდომა

en: authentication failed: %1$s
ka: ავთენტიკაციის შეცდომა: %1$s

en: authentication required
ka: ავთენტიკაცია აუცილებელია

en: backup
ka: მარქაფი

en: block
ka: ბლოკი

en: block device
ka: ბლოკური მოწყობილობა

en: blocked
ka: დაბლოკილია

en: bool
ka: ლოგიკური მნიშვნელობა

en: booted
ka: ჩატვირთულია

en: building
ka: აგება

en: bytes
ka: ბაიტი

en: canceled
ka: გაუქმებულია

en: cannot close file
ka: ფაილის დახურვის შეცდომა

en: cannot create config directory %1$s
ka: კონფიგურაციის საქაღალდის (%1$s) შექმნის შეცდომა

en: cannot create config directory '%1$s'
ka: ჟურნალის საქაღალდის (%1$s) შექმნის შეცდომა

en: cannot create directory %1$s
ka: საქაღალდის შექმნის შეცდომა: %1$s

en: cannot create log directory %1$s
ka: ჟურნალის საქაღალდის (%1$s) შექმნის შეცდომა

en: cannot create state directory '%1$s'
ka: მდგომარეობის საქაღალდის (%1$s) შექმნის შეცდომა

en: cannot open %1$s
ka: %1$s გახსნა ვერ მოხერხდა

en: cannot open '%1$s'
ka: '%1$s'-ის გახსნის შეცდომა

en: cannot stat '%1$s'
ka: %1$s-ის აღმოჩენის შეცდომა

en: capabilities
ka: შესაძლებლობები

en: changed
ka: შეიცვალა

en: child failed to create directory '%1$s'
ka: შვილის შეცდომა საქაღალდის შექმნისას '%1$s'

en: command
ka: ბრძანება

en: completed
ka: დასრულებულია

en: config
ka: კონფიგურაცია

en: connect
ka: დაკავშირება

en: connected
ka: დაკავშირებულია

en: connection not open
ka: შეერთება ღია არაა

en: could not parse arguments
ka: არგუმენტების დამუშავების შეცდომა

en: crashed
ka: ავარიულია

en: creating snapshot
ka: სწრაფი ასლის შექმნა

en: current
ka: მიმდინარე

en: daemon
ka: დემონი

en: default
ka: ნაგულისხმები

en: description
ka: აღწერა

en: destroyed
ka: განადგურებულია

en: device name
ka: მოწყობილობის სახელი

en: disable
ka: გამორთვა

en: disabled
ka: გამორთულია

en: disconnect
ka: გათიშვა

en: disconnected
ka: გათიშულია

en: display
ka: ჩვენება

en: domain name or uuid
ka: დომენის სახელი ან uuid

en: domain name, id or uuid
ka: დომენის სახელი, id, ან uuid

en: done
ka: მზადაა

en: dumping
ka: დამპის ჩაწერა

en: duplicate key '%1$s'
ka: დუბლირებულ გასაღები %1$s

en: element
ka: ელემენტი

en: empty path
ka: ცარიელი ბილიკი

en: emulator:
ka: ემულატორი:

en: enable
ka: ჩართვა

en: enabled
ka: ჩართულია

en: error
ka: შეცდომა

en: error:
ka: შეცდომა:

en: event wakeup
ka: მოვლენის გაღვიძება

en: external
ka: გარე

en: failed
ka: შეცდომა

en: failed to connect to %1$s
ka: დაკავშირების შეცდომა: %1$s

en: failed to create %1$s
ka: %1$s-ის შექმნის შეცდომა

en: failed to create directory '%1$s'
ka: საქაღალდის (%1$s) შექმნის შეცდომა

en: failed to open %1$s
ka: %1$s-ის გახსნის შეცდომა

en: failed to open file
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა

en: failed to open netns %1$s
ka: შეცდომა netns-ის (%1$s) გახსნისას

en: failed to open ns %1$s
ka: შეცდომა ns-ის (%1$s) გახსნისას

en: failed to read '%1$s'
ka: '%1$s'-ის წაკითხვის შეცდომა

en: failed to resolve '%1$s'
ka: გადაწყვეტის პრობლემა: %1$s

en: fatal
ka: ფატალური

en: file
ka: ფაილი

en: file %1$s does not exist
ka: ფაილი [%1$s] არ არსებობს

en: from snapshot
ka: სწრაფი ასლიდან

en: guest
ka: სტუმარი

en: hypervisor
ka: ჰაიპერვაიზორი

en: iSCSI storage pool does not support volume creation
ka: iSCSI საცავის პულს ტომის შექმნის მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: idle
ka: უქმე

en: idle:
ka: უქმე:

en: ignore
ka: იგნორირება

en: inactive
ka: არააქტიური

en: initialize
ka: ინიციალიზაცია

en: internal
ka: შიდა

en: internal error
ka: შიდა შეცდომა

en: invalid argument
ka: არასწორი არგუმენტი

en: invalid argument: %1$s
ka: არასწორი არგუმენტი: %1$s

en: invalid mode
ka: არასწორი რეჟიმი

en: invalid tlsPort number: %1$s
ka: tlsPort-ის არასწორი ნომერი: %1$s

en: invalid value %1$d
ka: არასწორი მნიშვნელობა %1$d

en: ipset name contains invalid characters
ka: ipset-ის სახელი არასწორ სიმბოლოებს შეიცავს

en: live
ka: ცოცხალი

en: maximum
ka: მაქსიმუმი

en: message
ka: შეტყობინება

en: migrated
ka: მიგრირებულია

en: migrating
ka: მიგრირება

en: migration
ka: მიგრაცია

en: migration canceled
ka: მიგრაცია გაუქმდა

en: missing "
ka: აკლია "

en: missing argument
ka: ნაკლული არგუმენტი

en: missing interface information
ka: ინტერფეისის ინფორმაციის გარეშე

en: model type
ka: მოდელის ტიპი

en: network
ka: ქსელი

en: network name
ka: ქსელის სახელი

en: no
ka: არა

en: no error
ka: შეცდომის გარეშე

en: no state
ka: მდგომარეობის გარეშე

en: not specified
ka: მითითებული არაა

en: number
ka: რიცხვი

en: offline
ka: გათიშული

en: ok
ka: დიახ

en: operation aborted
ka: ოპერაცია გაუქმდა

en: options
ka: მორგება

en: out of memory
ka: არასაკმარისი მეხსიერება

en: panicked
ka: დაპანიკებულია

en: parser error
ka: დამუშავების შეცდომა

en: paused
ka: შეჩერებული

en: ready
ka: მზადაა

en: reset
ka: საწყის მნიშვნელობებზე დაბრუნება

en: restored
ka: აღდგენილია

en: running
ka: გაშვებულია

en: save canceled
ka: შენახვა გაუქმდა

en: saved
ka: შენახულია

en: saving
ka: შენახვა

en: show version
ka: ვერსიის ჩვენება

en: shut off
ka: გათიშვა

en: shutdown
ka: გამორთვა

en: shutting down
ka: მიმდინარეობს გამორთვა

en: snapshot
ka: სწრაფი ასლი

en: start
ka: დაწყება

en: started
ka: გაშვებულია

en: starting up
ka: გაშვება

en: storage pool does not support volume creation
ka: საცავის პულს ტომის შექმნის მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: string
ka: სტრიქონი

en: system call error
ka: სისტემური ფუნქციის გამოძახების შეცდომა

en: system:
ka: სისტემა:

en: title
ka: სათაური

en: unable to get SELinux context for '%1$s'
ka: '%1$s'-სთვის SELinux-ის კონტექსტის მიღება შეუძლებელია

en: unable to get SELinux context of %1$s
ka: '%1$s'-ის SELinux-ის კონტექსტის მიღების შეცდომა

en: unable to get node capabilities
ka: კვანძის შესაძლებლობების მიღების შეცდომა

en: unable to open %1$s
ka: %1$s-ის გახსნის შეცდომა

en: unable to open '%1$s'
ka: %1$s-ის გახსნის შეცდომა

en: unable to parse %1$s
ka: დამუშავების შეცდომა: %1$s

en: unable to parse FD: %1$s
ka: 'FD'-ის დამუშავების შეცდომა: %1$s

en: unable to parse URI: %1$s
ka: 'URI'-ის დამუშავების შეცდომა: %1$s

en: unable to parse: %1$s
ka: დამუშავების შეცდომა: %1$s

en: unable to stat %1$s
ka: %1$s-ის აღმოჩენის შეცდომა

en: unable to stat: %1$s
ka: აღმოჩენის შეცდომა: %1$s

en: undefined
ka: გაურკვეველი

en: unknown
ka: უცნობი

en: unknown command: '%1$s'
ka: უცნობი ბრძანება: %1$s

en: unknown error
ka: უცნობი შეცდომა

en: unknown option
ka: უცნობი პარამეტრი

en: unknown parameter '%1$s'
ka: უცნობი პარამეტრი %1$s

en: unknown parameter type: %1$d
ka: უცნობი პარამეტრის ტიპი: %1$d

en: unlimited
ka: შეუზღუდავი

en: unpaused
ka: გაგრძელებულია

en: unspecified error
ka: მიუთითებელი შეცდომა

en: unsupported authentication type %1$d
ka: მხარდაუჭერელი ავთენტიკაციის ტიპი %1$d

en: unsupported chr device type '%1$s'
ka: სიმბოლური მოწყობილობის მხარდაუჭერელი ტიპი '%1$s'

en: unsupported disk type
ka: დისკის მხარდაუჭერელი ტიპი

en: unsupported disk type %1$s
ka: დისკის მხარდაუჭერელი ტიპი %1$s

en: unsupported value
ka: მხარდაუჭერელი მნიშვნელობა

en: unterminated string
ka: დაუსრულებელი სტრიქონი

en: usage:
ka: გამოყენება:

en: use btrfs COW lightweight copy
ka: btrfs-ის COW-ის სწრაფი კოპირების გამოყენება

en: user
ka: მომხმარებელი

en: user:
ka: მომხმარებელი:

en: warning
ka: გაფრთხილება

en: watchdog
ka: საკონტროლო ტაიმერი

en: write failed: %1$s
ka: ჩაწერის შეცდომა: %1$s

en: xml data file to export from
ka: xml მონაცემების ფაილი, რომლიდანაც მოხდება გატანა

en: xml modification unsupported
ka: xml მოდიფიკაცია არ არის მხარდაჭერილი

en: xpath expression to filter the XML document
ka: xpath ტერმინი XML დოკუმენტის ფილტრაციისთვის

en: xsd:dateTime value '%1$s' has unexpected format
ka: xsd:dateTime მნიშვნელობა '%1$s'-ს აქვს მოულოდნელი ფორმატი

en: y - yes, start editor again
ka: y - დიახ, კვლავ გაიხსნას რედაქტორი

en: yes
ka: დიახ

en: zPCI %1$s %2$o is already reserved
ka: zPCI %1$s %2$o უკვე დარეზერვებულია

en: zero-copy is only available for parallel migration
ka: zero-copy ხელმისაწვდომია მხოლოდ, პარალელური მიგრაციისთვის

en: zone %1$s requested for network %2$s but firewalld is not active
ka: ზონა %1$s არის მოთხოვნილი ქსელისთვის %2$s, მაგრამ firewalld აქტიური არაა
