gutenprint-5.3.4 - en to hr translation catalogue (1306 entries)

en: 
    Cannot detect printer type.
    Please use -m to specify your printer model.
hr: 
    Nemoguće otkrivanje modela pisača.
    Koristite -m za određivanje vašeg modela pisača.

en: 
    Cannot write to %s: %s
hr: 
    Nemoguće zapisivanje na %s: %s

en:  Brazil Oficio
hr:  Brazil službeno

en: %s -- Print v%s
hr: %s -- Ispis v%s

en: %s bounds must be between %f and %f
hr: %s ograničenje mora biti %f i %f

en: %s must be between %d and %d (is %d)
hr: %s mora biti između %d i %d (je %d)

en: %s must be between %f and %f (is %f)
hr: %s mora biti između %f i %f (je %f)

en: %s out of range (value %d, min %d, max %d)
hr: %s je izvan raspona (vrijednost %d, min %d, maks %d)

en: %s wrap mode must be %s
hr: %s način prijeloma mora biti %s

en: (Default Printer)
hr: (Zadani pisač)

en: 0.50x1.75 in label
hr: 0.50x1.75 inča naljepnica

en: 0.56x3.44 in label
hr: 0.56x3.44 inča naljepnica

en: 1.00x2.63 in label
hr: 1.00x2.63 inča naljepnica

en: 1.00x4.00 in label
hr: 1.00x4.00 inča naljepnica

en: 1.31x4.00 in label
hr: 1.31x4.00 inča naljepnica

en: 1.75x3.00 in label
hr: 1.75x3.00 inča naljepnica

en: 105x74 mm label
hr: 105x74 mm naljepnica

en: 1200 DPI  Unidirectional
hr: 1200 DPI jednosmjerno

en: 1200 DPI high quality
hr: 1200 DPI visoka kvaliteta

en: 1200 DPI highest quality
hr: 1200 DPI najviša kvaliteta

en: 125x88 mm label
hr: 125x88 mm naljepnica

en: 13 Inch Roll Paper
hr: 13 inčna rola papira

en: 1440 x 720 DPI High Quality
hr: 1440 x 720 DPI visoka kvaliteta

en: 1440 x 720 DPI Highest Quality
hr: 1440 x 720 DPI najviša kvaliteta

en: 1440 x 720 DPI Transposed
hr: 1440 x 720 DPI preokrenuto

en: 148x105 mm label
hr: 148x105 mm naljepnica

en: 17 Inch Roll Paper
hr: 17 inčna rola papira

en: 176x125 mm label
hr: 176x125 mm naljepnica

en: 180 DPI Economy
hr: 180 DPI Ekonomično

en: 2-Sided Printing
hr: 2-Strano ispisivanje

en: 2.00x1.00 in label
hr: 2.00x1.00 inča naljepnica

en: 2.00x1.50 in label
hr: 2.00x1.50 inča naljepnica

en: 2.00x4.00 in label
hr: 2.00x4.00 inča naljepnica

en: 2.25x5.50 in label
hr: 2.25x5.50 inča naljepnica

en: 2.50x3.13 in label
hr: 2.50x3.13 inča naljepnica

en: 210 mm Roll Paper
hr: 210 mm rola papira

en: 210x148 mm label
hr: 210x148 mm naljepnica

en: 22 Inch Roll Paper
hr: 22 inčna rola papira

en: 24 Inch Roll Paper
hr: 24 inčna rola papira

en: 2400 DPI x 1200 DPI high quality
hr: 2400 DPI x 1200 DPI viskoka kvaliteta

en: 2400 DPI x 1200 DPI highest quality
hr: 2400 DPI x 1200 DPI najviša kvaliteta

en: 250x176 mm label
hr: 250x176 mm naljepnica

en: 2880 x 720 DPI Highest Quality
hr: 2880 x 720 DPI najviša kvaliteta

en: 297x210 mm label
hr: 297x210 mm naljepnica

en: 3.00x2.00 in label
hr: 3.00x2.00 inča naljepnica

en: 3.00x3.00 in label
hr: 3.00x3.00 inča naljepnica

en: 3.19x1.75 in label
hr: 3.19x1.75 inča naljepnica

en: 3.19x3.50 in label
hr: 3.19x3.50 inča naljepnica

en: 3.50x2.00 in label
hr: 3.50x2.00 inča naljepnica

en: 36 Inch Roll Paper
hr: 36 inčna rola papira

en: 360 DPI Enhanced
hr: 360 DPI poboljšano

en: 360 DPI High Quality
hr: 360 DPI visoka kvaliteta

en: 360 x 120 DPI Economy
hr: 360 x 120 DPI Ekonomično

en: 360 x 180 DPI Draft
hr: 360 x 180 DPI Skica

en: 360 x 240 DPI Draft
hr: 360 x 240 DPI Skica

en: 360 x 90 DPI Fast Economy
hr: 360 x 90 DPI Brzo ekonomično

en: 4 Inch Roll Paper
hr: 4 inčna rola papira

en: 4.00x13.00 in label
hr: 4.00x13.00 inča naljepnica

en: 4.00x2.00 in label
hr: 4.00x2.00 inča naljepnica

en: 4.00x3.00 in label
hr: 4.00x3.00 inča naljepnica

en: 4.00x4.00 in label
hr: 4.00x4.00 inča naljepnica

en: 4.00x5.00 in label
hr: 4.00x5.00 inča naljepnica

en: 4.00x6.00 in label
hr: 4.00x6.00 inča naljepnica

en: 4.00x6.50 in label
hr: 4.00x6.50 inča naljepnica

en: 4.00x8.00 in label
hr: 4.00x8.00 inča naljepnica

en: 44 Inch Roll Paper
hr: 44 inčna rola papira

en: 44x31 mm label
hr: 44x31 mm naljepnica

en: 4mm
hr: 4 mm

en: 5 Inch Roll Paper
hr: 5 inčna rola papira

en: 5mm
hr: 5 mm

en: 6.00x2.00 in label
hr: 6.00x2.00 inča naljepnica

en: 6.00x3.00 in label
hr: 6.00x3.00 inča naljepnica

en: 6.00x4.00 in label
hr: 6.00x4.00 inča naljepnica

en: 6.00x5.00 in label
hr: 6.00x5.00 inča naljepnica

en: 6.00x6.00 in label
hr: 6.00x6.00 inča naljepnica

en: 60 Inch Roll Paper
hr: 60 inčna rola papira

en: 600 DPI Unidirectional
hr: 600 DPI jednosmjerno

en: 600 DPI high quality
hr: 600 DPI visoka kvaliteta

en: 600x600 DPI monochrome
hr: 600x600 DPI jednobojno

en: 62x44 mm label
hr: 62x44 mm naljepnica

en: 64 Inch Roll Paper
hr: 64 inčna rola papira

en: 6mm
hr: 6 mm

en: 720 DPI High Quality
hr: 720 DPI visoka kvaliteta

en: 720 DPI Highest Quality
hr: 720 DPI najviša kvaliteta

en: 720 x 360 DPI Enhanced
hr: 720 x 360 DPI poboljšano

en: 74x52 mm label
hr: 74x52 mm naljepnica

en: 7mm
hr: 7 mm

en: 8.00x12.00 in label
hr: 8.00x12.00 inča naljepnica

en: 8.50x11.00 in label
hr: 8.50x11.00 inča naljepnica

en: 8.50x6.00 in label
hr: 8.50x6.00 inča naljepnica

en: 88x62 mm label
hr: 88x62 mm naljepnica

en: 89 mm Roll Paper
hr: 89 mm rola papira

en: 8mm
hr: 8 mm

en: <Image>/File/Print with Gutenprint...
hr: <Image>/Datoteka/Ispiši s Gutenprint...

en: A2 Invitation
hr: A2 pozivnica

en: About
hr: O programu

en: About Gutenprint
hr: O Gutenprint

en: About to save settings...
hr: O spremanju postavki...

en: Adaptive Hybrid
hr: Prilagodljivi hibridni

en: Add gloss enhancement
hr: Dodaj pojačanje sjaja

en: Adjust Output...
hr: Prilagodi izlaz...

en: Adjust color balance, brightness, contrast, saturation, and dither algorithm
hr: Prilagodi ravnotežu boja, svjetlinu, kontrast, zasićenje i algoritam predsjenčanja

en: Adjust horizontal position
hr: Prilagodi vodoravni položaj

en: Adjust the black balance
hr: Prilagodi uravnoteženje crne

en: Adjust the black density
hr: Prilagodite gustoću crne

en: Adjust the black gamma
hr: Prilagodi gamu crne

en: Adjust the blue density
hr: Prilagodite gustoću plave

en: Adjust the blue gamma
hr: Prilagodi gamu plave

en: Adjust the blue map
hr: Prilagodite mapu plave

en: Adjust the cyan balance
hr: Prilagodi uravnoteženje modre

en: Adjust the cyan density
hr: Prilagodite gustoću modre

en: Adjust the cyan gamma
hr: Prilagodi gamu modre

en: Adjust the cyan gray balance
hr: Prilagodi modro sivo uravnoteženje

en: Adjust the cyan map
hr: Prilagodite mapu modre

en: Adjust the density (amount of ink) of the print. Reduce the density if the ink bleeds through the paper or smears; increase the density if black regions are not solid.
hr: Podešavanje gustoće (količine tinte) za ispis. Smanjite gustoću ako tinta curi kroz papir ili se mrlja; povećajte gustoću ako crna područja nisu potpuno crna.

en: Adjust the gamma of the print. Larger values will produce a generally brighter print, while smaller values will produce a generally darker print.
hr: Prilagodite gamu ispisa. Veće vrijednosti će stvoriti svjetliji ispis, dok manji iznos stvara tamniji ispis.

en: Adjust the gloss level
hr: Prilagodite razinu sjaja

en: Adjust the gray component transition rate
hr: Prilagodi razmjer prijelaza komponente sive

en: Adjust the green density
hr: Prilagodite gustoću zelene

en: Adjust the green gamma
hr: Prilagodi gamu zelene

en: Adjust the green map
hr: Prilagodite mapu zelene

en: Adjust the magenta balance
hr: Prilagodi uravnoteženje ljubičaste

en: Adjust the magenta density
hr: Prilagodite gustoću ljubičaste

en: Adjust the magenta gamma
hr: Prilagodi gamu ljubičaste

en: Adjust the magenta gray balance
hr: Prilagodi ljubičasto sivo uravnoteženje

en: Adjust the magenta map
hr: Prilagodite mapu ljubičaste

en: Adjust the orange density
hr: Prilagodite gustoću narančaste

en: Adjust the orange map
hr: Prilagodite mapu narančaste

en: Adjust the red density
hr: Prilagodite gustoću crvene

en: Adjust the red gamma
hr: Prilagodi gamu crvene

en: Adjust the red map
hr: Prilagodite mapu crvene

en: Adjust the saturation (color balance) of the print
    Use zero saturation to produce grayscale output using color and black inks
hr: Podešava zasićenje (ravnotežu boja) za ispis.
    Koristite nultu zasićenost da dobijete izlaz u nijansama sive koristeći crno i tinte u boji

en: Adjust the yellow balance
hr: Prilagodi uravnoteženje žute

en: Adjust the yellow density
hr: Prilagodite gustoću žute

en: Adjust the yellow gamma
hr: Prilagodi gamu žute

en: Adjust the yellow gray balance
hr: Prilagodi žuto sivo uravnoteženje

en: Adjust the yellow map
hr: Prilagodite mapu žute

en: Adjust vertical position
hr: Prilagodi okomiti položaj

en: Advance
hr: Napredno

en: Advanced Output Control
hr: Napredno upravljanje izlazom

en: Alignment Choices
hr: Izbori poravnanja

en: Alignment Passes
hr: Prolazi poravnanja

en: Alignment choices must be at least 1.
hr: Odabir poravnanja mora biti najmanje 1.

en: Alignment passes must be at least 1.
hr: Izbor poravnanja mora biti najmanje 1.

en: Allow non-CD media sizes when printing to CD
hr: Dopusti ne-CD veličine medija za ispis na CD

en: Alternate Alignment Choices
hr: Alternativni prolazi poravnanja

en: Alternate Alignment Passes
hr: Alternativni izbori poravnanja

en: Alternate Fill
hr: Alternativna dopuna

en: American foolscap
hr: Američki foolscap

en: AppGamma
hr: Aplikacijska gama

en: ArchA transposed
hr: ArchA preneseno

en: ArchB transposed
hr: ArchB preneseno

en: ArchC transposed
hr: ArchC preneseno

en: ArchD transposed
hr: ArchD preneseno

en: ArchE transposed
hr: ArchE preneseno

en: Archival Matte Paper
hr: Arhivski mat papir

en: Area to not cover with an overcoat layer
hr: Područje koje se ne prekriva sa slojem premaza

en: Ascending Double
hr: Uzlazno dvostruko

en: Ascending Fill
hr: Uzlazna dopuna

en: Attempting to set alignment...
hr: Pokušaj postavljanja poravnanja...

en: Auto
hr: Automatski

en: Auto Sheet Feeder
hr: Automatski uvlakač listova

en: Automatic
hr: Automatsko

en: Automatic Paper Size
hr: Automatska veličina papira

en: Automatic Printing Mode
hr: Način automatskog ispisivanja

en: Automatic Setting Control
hr: Automatsko postavljanje upravljanja

en: Automatic printing mode
hr: Način automatskog ispisivanja

en: Autoselect
hr: Automatski odabir

en: B6-C4 landscape
hr: B6-C4 položeno

en: Back Light Film
hr: Film za pozadinsko svjetlo

en: Best
hr: Najbolje

en: Bidirectional
hr: Dvosmjerno

en: Bit depth per channel
hr: Dubina bita po kanalu

en: Black
hr: Crna

en: Black 1
hr: Crno 1

en: Black 2
hr: Crno 2

en: Black Balance
hr: Uravnoteženje crne

en: Black Curve
hr: Crna krivulja

en: Black Density
hr: Gustoća crne

en: Black Power Level
hr: Razina snage crne

en: Black Type
hr: Vrsta crne

en: Black and White
hr: Crno bijelo

en: Black curve
hr: Crna krivulja

en: Blue
hr: Plava

en: Blue Curve
hr: Plava krivulja

en: Blue Density
hr: Gustoća plave

en: Blue Map
hr: Mapa plave

en: Blue curve
hr: Plava krivulja

en: Bond
hr: Uvez

en: Borderless
hr: Bez obruba

en: Both
hr: Oboje

en: Bottom:
hr: Dno:

en: Bright Colors
hr: Svjetlije boje

en: Bright White Paper
hr: Svjetlo bijeli papir

en: Brightness
hr: Svjetlina

en: Brightness of the print
hr: Svjetlina ispisa

en: Browse
hr: Pregledaj

en: C0 landscape
hr: C0 položeno

en: C1 landscape
hr: C1 položeno

en: C10 landscape
hr: C10 položeno

en: C2 landscape
hr: C2 položeno

en: C3 landscape
hr: C3 položeno

en: C4 landscape
hr: C4 položeno

en: C5 landscape
hr: C5 položeno

en: C6 landscape
hr: C6 položeno

en: C7 landscape
hr: C7 položeno

en: C7-6 landscape
hr: C7-6 položeno

en: C8 landscape
hr: C8 položeno

en: C9 landscape
hr: C9 položeno

en: CD - 3 inch
hr: CD - 3 inčni

en: CD - 5 inch
hr: CD - 5 inčni

en: CD - Custom
hr: CD - prilagođeni

en: CD Allow Other Media Sizes
hr: CD dopušta ostale veličine medija

en: CD Horizontal Fine Adjustment
hr: CD vodoravno precizno poravnanje

en: CD Hub Size
hr: Veličina CD središa

en: CD Hub Size (Custom)
hr: Veličina CD središa (prilagođena)

en: CD Size (Custom)
hr: CD veličina (prilagođena)

en: CD Vertical Fine Adjustment
hr: CD okomito precizno poravnanje

en: CD or DVD
hr: CD ili DVD

en: CMY Color
hr: CMY boja

en: Cancel
hr: Odustani

en: Cannot identify printer model.
hr: Nemoguće prepoznavanje modela pisača.

en: Cannot open %s read/write: %s
hr: Nemoguće otvoriti %s čitanje/pisanje: %s

en: Cannot open device %s: %s
hr: Nemoguće otvaranje uređaja %s: %s

en: Cannot print to printer %s with %s
hr: Nemoguć ispis na pisač %s s %s

en: Cannot read from %s: %s
hr: Nemoguće čitanje iz %s: %s

en: Cannot write to %s: %s
hr: Nemoguće zapisivanje na %s: %s

en: Canon E3100 series
hr: Canon E3100 serija

en: Canon E400 series
hr: Canon E400 serija

en: Canon E410 series
hr: Canon E410 serija

en: Canon E460 series
hr: Canon E460 serija

en: Canon E470 series
hr: Canon E470 serija

en: Canon E480 series
hr: Canon E480 serija

en: Canon E500 series
hr: Canon E500 serija

en: Canon E510 series
hr: Canon E510 serija

en: Canon E560 series
hr: Canon E560 serija

en: Canon E600 series
hr: Canon E600 serija

en: Canon E610 series
hr: Canon E610 serija

en: Canon G2000 series
hr: Canon G2000 serija

en: Canon G3000 series
hr: Canon G3000 serija

en: Canon G4000 series
hr: Canon G4000 serija

en: Canon MB2000 series
hr: Canon MB2000 serija

en: Canon MB2100 series
hr: Canon MB2100 serija

en: Canon MB2300 series
hr: Canon MB2300 serija

en: Canon MB2700 series
hr: Canon MB2700 serija

en: Canon MB5000 series
hr: Canon MB5000 serija

en: Canon MB5100 series
hr: Canon MB5100 serija

en: Canon MB5300 series
hr: Canon MB5300 serija

en: Canon MB5400 series
hr: Canon MB5400 serija

en: Canon MG2100 series
hr: Canon MG2100 serija

en: Canon MG2200 series
hr: Canon MG2200 serija

en: Canon MG2400 series
hr: Canon MG2400 serija

en: Canon MG2500 series
hr: Canon MG2500 serija

en: Canon MG2900 series
hr: Canon MG2900 serija

en: Canon MG3100 series
hr: Canon MG3100 serija

en: Canon MG3200 series
hr: Canon MG3200 serija

en: Canon MG3500 series
hr: Canon MG3500 serija

en: Canon MG3600 series
hr: Canon MG3600 serija

en: Canon MG4100 series
hr: Canon MG4100 serija

en: Canon MG4200 series
hr: Canon MG4200 serija

en: Canon MG5100 series
hr: Canon MG5100 serija

en: Canon MG5200 series
hr: Canon MG5200 serija

en: Canon MG5300 series
hr: Canon MG5300 serija

en: Canon MG5400 series
hr: Canon MG5400 serija

en: Canon MG5500 series
hr: Canon MG5500 serija

en: Canon MG5600 series
hr: Canon MG5600 serija

en: Canon MG5700 series
hr: Canon MG5700 serija

en: Canon MG6100 series
hr: Canon MG6100 serija

en: Canon MG6200 series
hr: Canon MG6200 serija

en: Canon MG6300 series
hr: Canon MG6300 serija

en: Canon MG6400 series
hr: Canon MG6400 serija

en: Canon MG6500 series
hr: Canon MG6500 serija

en: Canon MG6600 series
hr: Canon MG6600 serija

en: Canon MG6700 series
hr: Canon MG6700 serija

en: Canon MG6800 series
hr: Canon MG6800 serija

en: Canon MG6900 series
hr: Canon MG6900 serija

en: Canon MG7100 series
hr: Canon MG7100 serija

en: Canon MG7500 series
hr: Canon MG7500 serija

en: Canon MG7700 series
hr: Canon MG7700 serija

en: Canon MG8100 series
hr: Canon MG8100 serija

en: Canon MG8200 series
hr: Canon MG8200 serija

en: Canon MP140 series
hr: Canon MP140 serija

en: Canon MP150 series
hr: Canon MP150 serija

en: Canon MP160 series
hr: Canon MP160 serija

en: Canon MP170 series
hr: Canon MP170 serija

en: Canon MP180 series
hr: Canon MP180 serija

en: Canon MP190 series
hr: Canon MP190 serija

en: Canon MP210 series
hr: Canon MP210 serija

en: Canon MP220 series
hr: Canon MP220 serija

en: Canon MP230 series
hr: Canon MP230 serija

en: Canon MP240 series
hr: Canon MP240 serija

en: Canon MP250 series
hr: Canon MP250 serija

en: Canon MP260 series
hr: Canon MP260 serija

en: Canon MP270 series
hr: Canon MP270 serija

en: Canon MP280 series
hr: Canon MP280 serija

en: Canon MP360 series
hr: Canon MP360 serija

en: Canon MP370 series
hr: Canon MP370 serija

en: Canon MP390 series
hr: Canon MP390 serija

en: Canon MP450 series
hr: Canon MP450 serija

en: Canon MP460 series
hr: Canon MP460 serija

en: Canon MP470 series
hr: Canon MP470 serija

en: Canon MP480 series
hr: Canon MP480 serija

en: Canon MP490 series
hr: Canon MP490 serija

en: Canon MP500 series
hr: Canon MP500 serija

en: Canon MP510 series
hr: Canon MP510 serija

en: Canon MP520 series
hr: Canon MP520 serija

en: Canon MP530 series
hr: Canon MP530 serija

en: Canon MP540 series
hr: Canon MP540 serija

en: Canon MP550 series
hr: Canon MP550 serija

en: Canon MP560 series
hr: Canon MP560 serija

en: Canon MP600 series
hr: Canon MP600 serija

en: Canon MP610 series
hr: Canon MP610 serija

en: Canon MP620 series
hr: Canon MP620 serija

en: Canon MP630 series
hr: Canon MP630 serija

en: Canon MP640 series
hr: Canon MP640 serija

en: Canon MP700 series
hr: Canon MP700 serija

en: Canon MP710 series
hr: Canon MP710 serija

en: Canon MP730 series
hr: Canon MP730 serija

en: Canon MP740 series
hr: Canon MP740 serija

en: Canon MP750 series
hr: Canon MP750 serija

en: Canon MP760 series
hr: Canon MP760 serija

en: Canon MP770 series
hr: Canon MP770 serija

en: Canon MP780 series
hr: Canon MP780 serija

en: Canon MP790 series
hr: Canon MP790 serija

en: Canon MP800 series
hr: Canon MP800 serija

en: Canon MP810 series
hr: Canon MP810 serija

en: Canon MP830 series
hr: Canon MP830 serija

en: Canon MP900 series
hr: Canon MP900 serija

en: Canon MP950 series
hr: Canon MP950 serija

en: Canon MP960 series
hr: Canon MP960 serija

en: Canon MP970 series
hr: Canon MP970 serija

en: Canon MP980 series
hr: Canon MP980 serija

en: Canon MP990 series
hr: Canon MP990 serija

en: Canon MX300 series
hr: Canon MX300 serija

en: Canon MX310 series
hr: Canon MX310 serija

en: Canon MX320 series
hr: Canon MX320 serija

en: Canon MX330 series
hr: Canon MX330 serija

en: Canon MX340 series
hr: Canon MX340 serija

en: Canon MX350 series
hr: Canon MX350 serija

en: Canon MX360 series
hr: Canon MX360 serija

en: Canon MX370 series
hr: Canon MX370 serija

en: Canon MX390 series
hr: Canon MX390 serija

en: Canon MX410 series
hr: Canon MX410 serija

en: Canon MX420 series
hr: Canon MX420 serija

en: Canon MX430 series
hr: Canon MX430 serija

en: Canon MX450 series
hr: Canon MX450 serija

en: Canon MX470 series
hr: Canon MX470 serija

en: Canon MX490 series
hr: Canon MX490 serija

en: Canon MX510 series
hr: Canon MX510 serija

en: Canon MX520 series
hr: Canon MX520 serija

en: Canon MX530 series
hr: Canon MX530 serija

en: Canon MX700 series
hr: Canon MX700 serija

en: Canon MX710 series
hr: Canon MX710 serija

en: Canon MX720 series
hr: Canon MX720 serija

en: Canon MX7600 series
hr: Canon MX7600 serija

en: Canon MX850 series
hr: Canon MX850 serija

en: Canon MX860 series
hr: Canon MX860 serija

en: Canon MX870 series
hr: Canon MX870 serija

en: Canon MX880 series
hr: Canon MX880 serija

en: Canon MX890 series
hr: Canon MX890 serija

en: Canon MX920 series
hr: Canon MX920 serija

en: Canon PIXMA E3190
hr: Canon PIXMA E510

en: Canon PIXMA E3195
hr: Canon PIXMA MX395

en: Canon Pro9000 Mk.II series
hr: Canon Pro9000 Mk.II serija

en: Canon Pro9000 series
hr: Canon Pro9000 serija

en: Canon Pro9500 Mk.II series
hr: Canon Pro9500 Mk.II serija

en: Canon Pro9500 series
hr: Canon Pro9500 serija

en: Canon TS3100 series
hr: Canon TS3100 serija

en: Canon TS5000 series
hr: Canon TS5000 serija

en: Canon TS6000 series
hr: Canon TS6000 serija

en: Canon TS8000 series
hr: Canon TS8000 serija

en: Canon TS9000 series
hr: Canon TS9000 serija

en: Canon iB4000 series
hr: Canon iB4000 serija

en: Canon iB4100 series
hr: Canon iB4100 serija

en: Canon iP110 series
hr: Canon iP110 serija

en: Canon iP2000 series
hr: Canon iP2000 serija

en: Canon iP2700 series
hr: Canon iP2700 serija

en: Canon iP2800 series
hr: Canon iP2800 serija

en: Canon iP3300 series
hr: Canon iP3300 serija

en: Canon iP3500 series
hr: Canon iP3500 serija

en: Canon iP3600 series
hr: Canon iP3600 serija

en: Canon iP4200 series
hr: Canon iP4200 serija

en: Canon iP4300 series
hr: Canon iP4300 serija

en: Canon iP4500 series
hr: Canon iP4500 serija

en: Canon iP4600 series
hr: Canon iP4600 serija

en: Canon iP4700 series
hr: Canon iP4700 serija

en: Canon iP4800 series
hr: Canon iP4800 serija

en: Canon iP4900 series
hr: Canon iP4900 serija

en: Canon iP5200R series
hr: Canon iP5200R serija

en: Canon iP6600D series
hr: Canon iP6600D serija

en: Canon iP6700D series
hr: Canon iP6700D serija

en: Canon iP7200 series
hr: Canon iP7200 serija

en: Canon iP8700 series
hr: Canon iP8700 serija

en: Canon iP90 series
hr: Canon iP90 serija

en: Canon iX5000 series
hr: Canon iX5000 serija

en: Canon iX6500 series
hr: Canon iX6500 serija

en: Canon iX6700 series
hr: Canon iX6700 serija

en: Canon iX6800 series
hr: Canon iX6800 serija

en: Canon iX7000 series
hr: Canon iX7000 serija

en: Card End Alignment
hr: Završetak poravnanja kartice

en: Card Start Alignment
hr: Početak poravnanja kartice

en: Cassette Tray
hr: Ladica kasete

en: Center the image horizontally on the paper
hr: Postavi sliku vodoravno u sredinu na papiru

en: Center the image on the paper
hr: Postavi sliku na sredinu

en: Center the image vertically on the paper
hr: Postavi sliku okomito u sredinu na papiru

en: Center:
hr: Sredina:

en: Channel
hr: Kanal

en: Channel Bit Depth
hr: Dubina bita kanala

en: Channel Names
hr: Naziv kanala

en: Chilean Double Letter
hr: Čileansko dvostruki pisarnički papir

en: Chilean Double Office
hr: Čileanski dvostruki uredski papir

en: Chilean Office
hr: Čileanski pisarnički papir

en: Choose the correct PPD filename for your printer
hr: Odaberite ispravni naziv PPD datoteke vašeg pisača

en: Choose the dither algorithm to be used.
    Adaptive Hybrid usually produces the best all-around quality.
    EvenTone is a new, experimental algorithm that often produces excellent results.
    Ordered is faster and produces almost as good quality on photographs.
    Fast and Very Fast are considerably faster, and work well for text and line art.
    Hybrid Floyd-Steinberg generally produces inferior output.
hr: Odaberite algoritam sjenčanja za korištenje.
    Prilagodljivi hibridni uobičajeno proizvode najbolju cjelokupnu kvalitetu.
    Jednaki tonovi je novi, eksperimentalan algoritam koji uobičajeno daje izvanredne rezultate.
    Poredani je brži i daje i daje dobru kvalitetu na fotografijama.
    Brzi i Vrlo brzi su značajno brži, i rade dobro s tekstom i redcima.
    Poredani Floyd-Steinberg općenito daje lošiji rezultat.

en: Choose the printer model, PPD file, and command that is used to print to this printer
hr: Odaberite model pisača, PPD datoteku i naredbu kojom ćete ispisati na ovom pisaču

en: Cleaning heads...
hr: Čišćenje glava...

en: Clear Memory
hr: Očisti memoriju

en: Close
hr: Zatvori

en: Coated
hr: Obložen

en: Collate the Job
hr: Usporedi zadatak

en: Color
hr: Boja

en: Color + Black Cartridges
hr: U boji + Crni spremnik

en: Color + Photo Cartridges
hr: U boji + Crni fotografski spremnik

en: Color Correction
hr: Ispravljanje boja

en: Color Model
hr: Model boja

en: Color Power Level
hr: Razina snage boje

en: Color Precision
hr: Oštrina boje

en: Color conversion module
hr: Modul pretvorbe boje

en: Color correction to be applied
hr: Ispravljanje boja koje će se koristiti

en: Color output
hr: Izlaz boje

en: ColorLife Paper
hr: ColorLife papir

en: Combo Print Wait Time
hr: Vrijeme čekanja kombiniranog ispisa

en: Commercial 10
hr: Poslovni 10

en: Commercial 10 landscape
hr: Poslovni 10 položen

en: Common
hr: Uobičajeno

en: Composite (CMY)
hr: Kompozit (CMY)

en: Composite Gamma
hr: Kompozitna gama

en: Continuous
hr: Neprekidno

en: Continuous Printing
hr: Neprekidno ispisivanje

en: Contrast
hr: Kontrast

en: Contrast of the print (0 is solid gray)
hr: Kontrast ispisa (0 je čvrsta siva)

en: Copyright 2000-2006 Robert Krawitz (rlk@alum.mit.edu)
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it
    under the terms of the GNU General Public License as published by the Free
    Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but
    WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY
    or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License
    for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program.  If not, see <https://www.gnu.org/licenses/>.
hr: Autorsko pravo 2000-2006 Robert Krawitz (rlk@alum.mit.edu)
    
    Ovaj program je slobodan softver; možete ga redistribuirati i/ili mijenjati
    pod uvjetima GNU Opće javne licence objavljene od Fondacije slobodnog
    softvera; ili inačice 2 Licence ili (po vašemu mišljenju) svake novije inačice.
    
    Ovaj program je distribuiran u nadi da će biti koristan ali
    BEZ IKAKVOG JAMSTVA; čak i bez podrazumijevanog jamstva ili POGODNOSTI
    ZA ODREĐENU NAMJENU.  Pogledajte GNU Opću javnu licencu za više informacija.
    
    Trebali ste dobiti kopiju GNU Opće javne licence s ovim programom
    Ako niste, posjetite <https://www.gnu.org/licenses/>.

en: Correct Hue Only
hr: Ispravi samo nijansu

en: Credit Card
hr: Kreditna kartica

en: Crop (preserve dimensions)
hr: Obreži (očuvaj dimenzije)

en: Curve for raw channel
hr: Krivulja za osnovni kanal

en: Curve type
hr: Vrsta krivulje

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Custom Command
hr: Prilagođena naredba

en: Custom Holokote Key
hr: Prilagođeni Holokote ključ

en: Cut Sheet Autoselect
hr: Automatski odabir odsjecanja listova

en: Cut Sheet Bin 1
hr: Pregrada za odsječene listove br. 1

en: Cut Sheet Bin 2
hr: Pregrada za odsječene listove br. 2

en: Cyan
hr: Modra

en: Cyan Balance
hr: Uravnoteženje modre

en: Cyan Curve
hr: Modra krivulja

en: Cyan Density
hr: Gustoća modre

en: Cyan Map
hr: Mapa modre

en: Cyan curve
hr: Modra krivulja

en: DL landscape
hr: DL položeno

en: Dark Gray Density Scale
hr: Omjer gustoće tamno sive

en: Dark Gray Transition
hr: Prijelaz tamno sive

en: Dark Gray Value
hr: Vrijednost tamno sive

en: Dark Yellow
hr: Tamno žuta

en: Dark Yellow Density Scale
hr: Omjer gustoće tamno žute

en: Dark Yellow Transition
hr: Prijelaz tamno žute

en: Dark Yellow Value
hr: Vrijednost tamno žute

en: Darkness
hr: Tamnije

en: Darkness Adjust, from -20 to 20
hr: Prilagodba zatamnjenosti, od -20 do 20

en: Date
hr: Datum

en: Date and Time
hr: Datum i vrijeme

en: Default
hr: Zadano

en: Default Black
hr: Zadana crna

en: Define New Printer
hr: Odredi novi pisač

en: Define a new logical printer. This can be used to name a collection of settings that you wish to remember for future use.
hr: Odredite novi logički pisač. Ovo može biti korišteno kao naziv za skup postavki koji želite spremiti za buduću upotrebu.

en: Density
hr: Gustoća

en: Desaturated
hr: Nezasićena

en: Descending Fill
hr: Silazna dopuna

en: Desktop Sheet Feeder
hr: Uvlakač listova za radnu površinu

en: Dimensions:
hr: Razlučivost:

en: Distance from the bottom of the paper to the image
hr: Udaljenost od dna papira do slike

en: Distance from the left of the paper to the image
hr: Udaljenost od lijeve stranice papira do slike

en: Distance from the left of the paper to the right of the image
hr: Udaljenost od lijeve stranice papira do desne stranice slike

en: Distance from the right of the paper to the image
hr: Udaljenost od desne stranice papira do slike

en: Distance from the top of the paper to bottom of the image
hr: Udaljenost od vrha papira do dna slike

en: Distance from the top of the paper to the image
hr: Udaljenost od vrha papira do slike

en: Dither Algorithm
hr: Algoritam sjenčanja

en: Dither algorithm
hr: Algoritam zamućenja

en: Do not correct for screen gamma
hr: Ne ispravljaj gamu zaslona

en: Double-Sided Printing
hr: Dvostrani ispis

en: Draft
hr: Skica

en: Driver-Controlled
hr: Upravljano upravljačkim programom

en: Drop Size 1 (small)
hr: Veličina kapi 1 (mala)

en: Drop Size 2 (medium)
hr: Veličina kapi 2 (srednja)

en: Drop Size 3 (large)
hr: Veličina kapi 3 (velika)

en: Drop Size Large
hr: Velika veličina kapi

en: Drop Size Medium
hr: Srednja veličina kapi

en: Drop Size Segmented
hr: Odsječak veličine ispusta

en: Drop Size Segmented New
hr: Novi odsječak veličine ispusta

en: Drop Size Small
hr: Mala veličina kapi

en: Drying Time Per Page
hr: Vrijeme sušenja po stranici

en: Drying Time Per Scan
hr: Vrijeme sušenja po skeniranju

en: Dump file for LUT for external color adjustment
hr: Ispiši LUT datoteku za vanjsku prilagodbu boje

en: Duplex not supported on roll media, switching to sheet media!
hr: Dvostrani ispis nije podržan na medijima role, prebacivanje na medij lista!

en: Duplex/Tumble Setting
hr: Dvostrano/Preokrenuto postavke

en: Dust Removal
hr: Uklanjanje prašina

en: EA5 landscape
hr: EA5 položeno

en: EPSON Standard Inks
hr: EPSON Standardna tinta

en: Economy
hr: Ekonomično

en: Edit Curve...
hr: Uredi krivulje...

en: Eight Color Photo
hr: Osmobojna fotografija

en: Eight Color Raw
hr: Osmobojna osnovna

en: Eight Pass
hr: Osam prolaza

en: Enable Colorsure
hr: Omogući boje

en: Engineering C 17x22
hr: Inžinjerski C 17x22

en: English
hr: Engleski

en: Enhance print quality by additional passes
hr: Poboljšaj kvalitetu ispisa dodavanjem izbora

en: Enhanced Gloss
hr: Pojačaj sjaj

en: Enter the correct PPD filename for your printer
hr: Upišite ispravni naziv PPD datoteke vašeg pisača

en: Enter the correct command to print to your printer.
hr: Upišite ispravnu naredbu za ispisivanje na vašem pisaču.

en: Enter the file to print to.
hr: Odaberite datoteka za ispis.

en: Enter the name you wish to give this logical printer
hr: Upišite naziv koji želite dati ovom logičkom pisaču

en: Envelopes
hr: Omotnice

en: Epson 4x6 Photo Paper (tear-off borders)
hr: Epson 4x6 fotografski papir (s rubovima za odkidanje)

en: Epson Expression ET-2750 EcoTank Business Edition
hr: Epson Expression ET-2750 EcoTank poslovno izdanje

en: Epson L Photo Paper (tear-off borders)
hr: Epson L fotografski papir (s rubovima za odkidanje)

en: Epson SC-P10000 Series
hr: Epson SC-P10000 serija

en: Epson SC-P20000 Series
hr: Epson SC-P20000 serija

en: Epson SC-P400 Series
hr: Epson SC-P400 serija

en: Epson SC-P600 Series
hr: Epson SC-P600 serija

en: Epson SC-P6000 Series
hr: Epson SC-P6000 serija

en: Epson SC-P7000 Series
hr: Epson SC-P7000 serija

en: Epson SC-P800 Series
hr: Epson SC-P800 serija

en: Epson SC-P8000 Series
hr: Epson SC-P8000 serija

en: Epson SC-P9000 Series
hr: Epson SC-P9000 serija

en: Epson Stylus Pro 11800/11880 Back Compatible
hr: Epson Stylus Pro 11800/11880 unatrag kompatibilno

en: Epson Stylus Pro 4800/4880 Back Compatible
hr: Epson Stylus Pro 4800/4880 unatrag kompatibilno

en: Epson SureColor P7000 Commercial Edition
hr: Epson SureColor P7000 Poslovno izdanje

en: Epson SureColor P9000 Commercial Edition
hr: Epson SureColor P9000 Poslovno izdanje

en: Epson WF-7010 Series
hr: Epson WF-7010 serija

en: Epson WF-7011 Series
hr: Epson WF-7011 serija

en: Epson WF-7015 Series
hr: Epson WF-7015 serija

en: Epson WF-7018 Series
hr: Epson WF-7018 serija

en: Epson WF-7510 Series
hr: Epson WF-7510 serija

en: Epson WF-7511 Series
hr: Epson WF-7511 serija

en: Epson WF-7515 Series
hr: Epson WF-7515 serija

en: Epson WF-7520 Series
hr: Epson WF-7520 serija

en: Epson WF-7521 Series
hr: Epson WF-7521 serija

en: Epson WF-7525 Series
hr: Epson WF-7525 serija

en: Epson XP-15000 Series
hr: Epson XP-15000 serija

en: Error in input
hr: Greška u ulazu

en: Error: CD Tray Out
hr: Greška: CD ladica je otvorena

en: Error: Card loading error
hr: Greška: greška učitavanja kartice

en: Error: Cover Open
hr: Greška: poklopac je otvoren

en: Error: Double feed error
hr: Greška: dvostruka greška uvlačenja

en: Error: Fatal Error
hr: Greška: kobna greška

en: Error: Front cover open
hr: Greška: otvoren prednji poklopac

en: Error: Ink cartridge lever released
hr: Greška: poluga spremnika tinte otpuštena

en: Error: Ink out
hr: Greška: ponestalo tinte

en: Error: Maintenance cartridge cover open
hr: Greška: otvoren poklopac spremnika boje za održavanje

en: Error: Maintenance cartridge overflow
hr: Greška: prelijevanje spremnika tinte zbog održavanja

en: Error: Maintenance request
hr: Greška: potrebno je održavanje

en: Error: Miscellaneous paper error
hr: Greška: razne greške papira

en: Error: No maintenance cartridge present
hr: Greška: spremnik tinte za održavanje nije prisutan

en: Error: Other interface is selected
hr: Greška: drugo sučelje je odabrano

en: Error: Paper jam
hr: Greška: papir se zaglavio

en: Error: Paper out
hr: Greška: ponestalo papira

en: Error: Rear cover open
hr: Greška: prednji poklopac je otvoren

en: Error: Recoverable cutter jam
hr: Greška: obnovljivo zaglavljeno izrezivanje

en: Error: Tray cover open
hr: Greška: poklopac ladice je otvoren

en: Error: Unknown (%d)
hr: Greška: nepoznat (%d)

en: Error: Unrecoverable cutter error
hr: Greška: neotklonjiva greška izrezivanja

en: Error: Wait return from the tear-off position
hr: Greška: čekanje povratka iz položaja kidanja

en: Escputil version
hr: Escputil inačica

en: European foolscap
hr: Europski foolscap

en: EvenBetter
hr: Jednaki poboljšani tonovi

en: EvenTone
hr: Jednaki tonovi

en: Executive
hr: Rukovoditelj

en: Exiting
hr: Izlazim

en: Expand (use maximum page area)
hr: Raširi (koristi cijelu površinu stranice)

en: Extra 1
hr: Dodatno 1

en: Extra 2
hr: Dodatno 2

en: Extra 3
hr: Dodatno 3

en: Extra 4
hr: Dodatno 4

en: Extra 5
hr: Dodatno 5

en: Extra Glossy
hr: Dodatni sjaj

en: Extra Glossy Fine
hr: Dodatni fini sjaj

en: Family driver
hr: Obitelj upravljačkog programa

en: Fast
hr: Brzi

en: Fast Economy
hr: Brzo ekonomično

en: Fatal error!
hr: Kobna greška!

en: Feed Adjustment
hr: Prilagodba uvlačenja

en: Feed Sequence
hr: Redoslijed uvlačenja

en: File
hr: Datoteka

en: File to print to
hr: Datoteka za ispis

en: Final command was not confirmed.
hr: Završna naredba nije potvrđena.

en: Fine
hr: Precizno

en: Fine (High Grade Media)
hr: Precizno (Visoko kvalitetan medij)

en: Fine (Standard Media
hr: Precizno (Standardan medij)

en: Fine Adjustment
hr: Prilagodba preciznosti

en: Fine Deep
hr: Precizna dubina

en: Fine adjustment to horizontal position for CD printing
hr: Precizno poravnanje vodoravnog položaja CD ispisa

en: Fine-tune card end position
hr: Precizno podešavanje završnog položaja kartice

en: Fine-tune card horizontal centering
hr: Precizno podešavanje vodoravnog centriranja kartice

en: Fine-tune card start position
hr: Precizno podešavanje početnog položaja kartice

en: Five Color Photo
hr: Fotografija u pet boja

en: Five Color Photo Composite
hr: Petobojna mješavina (fotografija)

en: Five Color Raw
hr: Peterobojna osnovna

en: Flex
hr: Fleksibilno

en: Four Color Photo
hr: Četverobojna fotografija

en: Four Color Raw
hr: Četverobojna osnovna

en: Four Color Raw Gloss
hr: Četverbojna osnovna sjajna

en: Four Color Standard
hr: Standard četiri boje

en: Four Pass
hr: Četiri prolaza

en: Front Tray
hr: Prednja ladica

en: Full Manual Control
hr: Potpuno ručno upravljanje

en: Full Overlap
hr: Potpuno preklapanje

en: Full Overlap 2
hr: Potpuno preklapanje 2

en: GCR Lower Bound
hr: GCR donja granica

en: GCR Transition
hr: GCR prijelaz

en: GCR Upper Bound
hr: GCR gornja granica

en: Gamma
hr: Gama

en: Gamma for raw channel
hr: Gama za osnovni kanal

en: Gamma value assumed by application
hr: Vrijednost game postavljena aplikacijom

en: Gap
hr: Razmak

en: Gap, Mark on Top, Mark on Bottom, Notch, Continuous
hr: Razmak, Žig na vrhu, Žig na dnu, Urez, Neprekidno

en: Generate Comment
hr: Stvori komentar

en: Generic PCL 4 LF Printer
hr: Osnovni PCL 4 LF pisač

en: Generic PCL 4 Printer
hr: Osnovni PCL 4 pisač

en: Generic PCL 4 Printer wide margin
hr: Osnovni PCL 4 pisač širokih rubova

en: Generic PCL 5 LF Printer
hr: Osnovni PCL 5 LF pisač

en: Generic PCL 5 Printer
hr: Osnovni PCL 5 pisač

en: Generic PCL 5 Printer wide margin
hr: Osnovni PCL 5 pisač širokih rubova

en: Generic PCL 5c LF Printer
hr: Osnovni PCL 5c LF pisač

en: Generic PCL 5c Printer
hr: Osnovni PCL 5c pisač

en: Generic PCL 5e LF Printer
hr: Osnovni PCL 5e LF pisač

en: Generic PCL 5e Printer
hr: Osnovni PCL 5e pisač

en: Generic PCL 6 LF Printer wide margin
hr: Osnovni PCL 6 LF pisač širokih rubova

en: Generic PCL 6 Printer wide margin
hr: Osnovni PCL 6 pisač širokih rubova

en: Generic PCL 6 Tabl Printer wide margin
hr: Osnovni PCL 6 Tabl pisač širokih rubova

en: Generic PCL 6/PCL XL LF Printer
hr: Osnovni PCL 6/PCL XL LF pisač

en: Generic PCL 6/PCL XL Printer
hr: Osnovni PCL 6/PCL XL pisač

en: Generic PCL Color LF wide margin
hr: Osnovni PCL LF pisač u boji širokih rubova

en: Generic PCL Color Laser
hr: Osnovni PCL laserski pisač u boji

en: Generic PCL Color Laser LF Printer
hr: Osnovni PCL laserski LF pisač u boji

en: Generic PCL Color Tabl wide margin
hr: Osnovni PCL pisač tablica u boji širokih rubova

en: Generic PCL Color wide margin
hr: Osnovni PCL pisač u boji širokih rubova

en: Gloss Level
hr: Razina sjaja

en: Gloss Optimizer
hr: Optimizator sjaja

en: Glossy
hr: Sjajan

en: Glossy Film
hr: Sjajni film

en: Glossy Fine
hr: Fini sjaj

en: Glossy Photo
hr: Sjajni fotografski

en: Glossy_NoCorr
hr: Sjajan_Bez-Ispravljanja

en: Graphics
hr: Grafika

en: Gray 1
hr: Siva 1

en: Gray 2
hr: Siva 2

en: Gray 3
hr: Siva 3

en: Gray 4
hr: Siva 4

en: Gray 5
hr: Siva 5

en: Gray Component Reduction
hr: Smanjenje sive komponente

en: Gray Density Scale
hr: Omjer gustoće sive

en: Gray Transition
hr: Prijelaz sive

en: Gray Value
hr: Vrijednost sive

en: Gray component reduction curve
hr: Smanjenje sive komponente krivulje

en: Grayscale
hr: Nijansa sive

en: Green
hr: Zelena

en: Green Curve
hr: Zelena krivulja

en: Green Density
hr: Gustoća zelene

en: Green Map
hr: Mapa zelene

en: Green curve
hr: Zelena krivulja

en: Gutenprint Version
hr: Gutenprint inačica

en: HP Color Inkjet Printer CP1160
hr: HP Color Inkjet pisač CP1160

en: HP Color Inkjet Printer CP1700
hr: HP Color Inkjet pisač CP1700

en: Hagaki Card
hr: Hagaki kartica

en: Hard
hr: Tvrd

en: Has Interchangeable Ink Cartridges
hr: Ima zamjenjive spremnike tinte

en: Has multiple choices of ink cartridges
hr: Ima više spremnika tinte

en: Height must be greater than zero
hr: Visina mora biti veća od nule

en: Height of the paper that you wish to print to
hr: Visina papira na koji želite ispisati

en: Height:
hr: Visina:

en: Hextone
hr: Heksa nijansa

en: Hextone Gray 1 (Lightest) Density Scale
hr: Omjer gustoće šestonske sive 1 (najsvjetlije)

en: Hextone Gray 1 (Lightest) Transition
hr: Prijelaz šesttonske sive 1 (najsvjetlije)

en: Hextone Gray 1 (Lightest) Value
hr: Vrijednost šesttonske sive 1 (najsvjetlije)

en: Hextone Gray 1 Density Scale
hr: Omjer gustoće šesttonske sive 1

en: Hextone Gray 1 Transition
hr: Prijelaz šesttonske sive 1

en: Hextone Gray 1 Value
hr: Vrijednost šesttonske sive 1

en: Hextone Gray 2 Density Scale
hr: Omjer gustoće šestonske sive 2

en: Hextone Gray 2 Transition
hr: Prijelaz šesttonske sive 2

en: Hextone Gray 2 Value
hr: Vrijednost šesttonske sive 2

en: Hextone Gray 3 Density Scale
hr: Omjer gustoće šesttonske sive 3

en: Hextone Gray 3 Transition
hr: Prijelaz šesttonske sive 3

en: Hextone Gray 3 Value
hr: Vrijednost šesttonske sive 3

en: Hextone Gray 4 Density Scale
hr: Omjer gustoće šesttonske sive 4

en: Hextone Gray 4 Transition
hr: Prijelaz šesttonske sive 4

en: Hextone Gray 4 Value
hr: Vrijednost šesttonske sive 4

en: Hextone Gray 5 (Darkest) Density Scale
hr: Omjer gustoće šesttonske sive 5 (najtamnije)

en: Hextone Gray 5 (Darkest) Transition
hr: Prijelaz šesttonske sive 5 (najtamnije)

en: Hextone Gray 5 (Darkest) Value
hr: Vrijednost šesttonske sive 5 (najtamnije)

en: Hextone Gray 5 Density Scale
hr: Omjer gustoće šesttonske sive 5

en: Hextone Gray 5 Transition
hr: Prijelaz šesttonske sive 5

en: Hextone Gray 5 Value
hr: Vrijednost šesttonske sive 5

en: High
hr: Visoko

en: High Accuracy
hr: Visoka preciznost

en: High Contrast
hr: Visok kontrast

en: High Density
hr: Visoka gustoća

en: High Density (KP65HM)
hr: Visoka gustoća (KP65HM)

en: High Glossy (KP91HG)
hr: Visok sjaj (KP91HG)

en: High Glosy (K95HG)
hr: Visok sjaj (K95HG)

en: Holokote option
hr: Holokote mogućnosti

en: Holokote, Holopatch, and Overcoat hole features require Overcoat to be enabled!
hr: Holokote, Holopatch, i rupa premaza značajke zahtijevaju omogućen premaz!

en: Horizontal
hr: Vodoravna

en: Horizontal Card offset
hr: Vodoravan pomak kartice

en: Horizontal Offset
hr: Vodoravni pomak

en: How many seconds to wait for a second print before starting
hr: Koliko sekundi čekati prije početka drugog ispisa

en: Hue Map
hr: Mapa nijanse

en: Hue adjustment curve
hr: Prilagodba nijanse krivulje

en: Hybrid EvenBetter
hr: Hibridni jednaki poboljšani tonovi

en: Hybrid EvenTone
hr: Hibridni jednaki tonovi

en: Hybrid Floyd-Steinberg
hr: Hibridni Floyd-Steinberg

en: Hybrid UniTone
hr: Hibridno jedno tonski

en: I cannot understand what you typed!
hr: Ne razumijem što ste napisali!

en: IBM 4029 030 LaserPrinter 10
hr: IBM 4029 030 Laserski pisač 10

en: ISO 7811 alphanumeric data to be encoded in the first magnetic stripe row (0-79 characters)
hr: ISO 7811 slovno-brojčani podaci moraju biti kôdirani u prvom retku magnetske trake (0-79 znakova)

en: ISO 7811 alphanumeric data to be encoded in the second magnetic stripe row (0-40 digits)
hr: ISO 7811 slovno-brojčani podaci moraju biti kôdirani u drugom retku magnetske trake (0-40 znakova)

en: ISO 7811 alphanumeric data to be encoded in the third magnetic stripe row (0-107 digits)
hr: ISO 7811 slovno-brojčani podaci moraju biti kôdirani u trećem retku magnetske trake (0-107 znakova)

en: Ilford Heavy Paper
hr: Ilford debeli papir

en: Illegal Alphanumeric in Magstripe, 0x20->0x5F ASCII only
hr: Nedopušteni broj ili slovo u Magtraci, 0x20->0x5F ASCII samo

en: Illegal Numeric in Magstripe, 0x30->0x3F ASCII only
hr: Nedopušteni brojevi u Magtraci, 0x30->0x3F ASCII samo

en: Illegal print size selected for roll media!
hr: Odabrana je nedopuštena veličina ispisa za medij role!

en: Illegal print size selected for sheet media!
hr: Odabrana je nedopuštena veličina za medij lista!

en: Image Position
hr: Položaj slike

en: Image Sharpening
hr: Izoštravanje slike

en: Image Size
hr: Veličina slike

en: Image Type
hr: Vrsta slike

en: Image dimensions must match paper dimensions
hr: Dimenzije slike moraju se poklapati s dimenzijama papira

en: Image is too long for the page: top margin is %f, height %f, bottom edge is %f
hr: Slika je predugačka za stranicu: gornji rub je %f, širina %f, donji rub je %f

en: Image is too wide for the page: left margin is %f, width %f, right edge is %f
hr: Slika je preširoka za stranicu: lijevi rub je %f, širina %f, desni rub je %f

en: Image preview
hr: Pregled slike

en: Inch
hr: Inč

en: Ink Channels
hr: Kanali tinte

en: Ink Levels:
hr: Razina tinte:

en: Ink Limit
hr: Ograničenje tinte

en: Ink Set
hr: Tintna postavka

en: Ink Type
hr: Vrsta tinte

en: Ink cartridge
hr: Spremnik boje

en: Ink change command
hr: Naredba promjene tinte

en: Ink color
hr: Boja tinte

en: Inkjet Paper
hr: Tintni papir

en: Input Image Type
hr: Vrsta ulazne slike

en: Input image type
hr: Vrsta ulazne slike

en: Interleave
hr: Isprepleteno

en: Interleave 2
hr: Isprepleteno 2

en: Interleave Method
hr: Način umetanja listova

en: Interleave pattern to use
hr: Predložak umetanja za korištenje

en: Interlocking Rings
hr: Spojni prstenovi

en: Internal Color Correction
hr: Unutrašnje ispravljanje boja

en: Internal Gamma Curve to apply (0 is none)
hr: Unutrašnja krivulja game za primijeniti (o je neodabrano)

en: Inverted Grayscale
hr: Obrnuti sivi tonovi

en: Is this curve linear, spline interpolated, or free-form
hr: Je li krivulja linearna, savitljive interpolacija ili slobodni oblik

en: Japanese Business Card
hr: Japanska poslovna kartica

en: Japanese Kaku envelope #4
hr: Japanska Kaku omotnica br. 4

en: Japanese Kaku envelope #4 landscape
hr: Japanska Kaku omotnica br. 4 položena

en: Japanese Western-style envelope #4
hr: Japanska omotnica zapadnjačkog izgleda br. 4

en: Japanese Western-style envelope #4 landscape
hr: Japanska omotnica zapadnjačkog izgleda br. 4 položena

en: Japanese Western-style envelope #6
hr: Japanska omotnica zapadnjačkog izgleda br. 6

en: Japanese Western-style envelope #6 landscape
hr: Japanska omotnica zapadnjačkog izgleda br. 6 položena

en: Japanese long envelope #3
hr: Japanska duga omotnica br. 3

en: Japanese long envelope #3 landscape
hr: Japanska duga omotnica br. 3 položena

en: Japanese long envelope #4
hr: Japanska duga omotnica br. 4

en: Japanese long envelope #4 landscape
hr: Japanska duga omotnica br. 4 položena

en: Job
hr: Zadatak

en: Job Mode
hr: Način zadatka

en: Job Name:
hr: Naziv zadatka:

en: Job vs. page mode
hr: Zadatak nasuprot načina stranice

en: Keep Previous
hr: Zadrži prijašnje

en: Kodak 6900
hr: Kodak 6800

en: LUT dump file
hr: LUT ispis datoteke

en: Landscape
hr: Položeno

en: Large Crown Octavo
hr: Veliki Crown Octavo

en: Large Crown Quarto
hr: Veliki Crown Quatro

en: Left margin must not be less than %f
hr: Lijevi rub ne smije biti manji od %f

en: Left:
hr: Lijevo:

en: Legal
hr: Pravila

en: Legal (India)
hr: Pravilnik (India)

en: Letter
hr: Pismo

en: Light Black
hr: Svjetlo crna

en: Light Cyan
hr: Svjetlo modra

en: Light Cyan Density Scale
hr: Omjer gustoće svjetlo modre

en: Light Cyan Transition
hr: Prijelaz svjetlo modre

en: Light Cyan Value
hr: Vrijednost svjetlo modre

en: Light Gray Density Scale
hr: Omjer gustoće svjetlo sive

en: Light Gray Transition
hr: Prijelaz svjetlo sive

en: Light Gray Value
hr: Vrijednost svjetlo sive

en: Light Light Black
hr: Svjetlo svjetlo crna

en: Light Magenta
hr: Svjetlo ljubičasta

en: Light Magenta Density Scale
hr: Omjer gustoće svjetlo ljubičaste

en: Light Magenta Transition
hr: Prijelaz svjetlo ljubičaste

en: Light Magenta Value
hr: Vrijednost svjetlo ljubičaste

en: Light Yellow Transition
hr: Prijelaz svjetlo žute

en: Lightness
hr: Osvijetljenost

en: Limit the total ink printed to the page
hr: Ograniči ukupnu količinu tinte ispisanu na stranici

en: Line Art
hr: Crte

en: Linear Contrast Adjustment
hr: Pravocrtna prilagodba kontrasta

en: Long Edge (Standard)
hr: Dugom stranom (standardno)

en: Low
hr: Nizak

en: Low Speed
hr: Mala brzina

en: Lower Deck
hr: Donja ladica

en: Lower Tray/Cassette 2
hr: Donja ladica/Kaseta 2

en: Lower bound of gray component reduction
hr: Donja granica smanjenja sive komponente

en: Luminosity Map
hr: Mapa svjetlosti

en: Luminosity adjustment curve
hr: Prilagodba svjetlosti krivulje

en: MIS Hextone
hr: MIS heksa nijansa

en: MIS Quadtone
hr: MIS četverotonski

en: MIS Six Tone
hr: MIS šesttonski

en: MISQuadtone
hr: MISČetverotonsko

en: Magenta
hr: Ljubičasta

en: Magenta Balance
hr: Uravnoteženje ljubičaste

en: Magenta Curve
hr: Ljubičasta krivulja

en: Magenta Density
hr: Gustoća ljubičaste

en: Magenta Map
hr: Mapa ljubičaste

en: Magenta curve
hr: Ljubičasta krivulja

en: Magnetic Stripe
hr: Magnetska traka

en: Magnetic Stripe (Large)
hr: Magnetska traka (velika)

en: Magnetic Stripe Coercivity
hr: Koercivnost magnetske trake

en: Magnetic Stripe Coercivity Type
hr: Vrsta koercivnosti magnetske trake

en: Magnetic Stripe Row 1
hr: Red magnetske trake 1

en: Magnetic Stripe Row 2
hr: Red magnetske trake 2

en: Magnetic Stripe Row 3
hr: Red magnetske trake 3

en: Magstripe alphanumeric data must start with '%%'
hr: Slovno-brojčani podaci Magtrake moraju započeti sa '%%'

en: Magstripe data must end with '?'
hr: Podaci Magtrake moraju završavati sa ';'

en: Magstripe numeric data must start with ';'
hr: Brojčani podaci Magtrake moraju započeti sa ';'

en: Magstripe string must end with '?'
hr: Izraz Magtrake mora završavati sa '?'

en: Main Input
hr: Glavni ulaz

en: Main Tray
hr: Glavna ladica

en: Manual
hr: Ručno

en: Manual - Movable Guides
hr: Ručno - pokretne vodilice

en: Manual Control
hr: Ručno upravljanje

en: Manual Feed
hr: Ručno uvlačenje

en: Manual Feed (Front)
hr: Ručno uvlačenje (prednje

en: Manual Selection
hr: Ručni odabir

en: Manual Sheet Guide
hr: Vodič ručnog uvlačenja

en: Manual with Pause
hr: Ručno sa stankom

en: Manual without Pause
hr: Ručno bez stanke

en: Mark on Bottom
hr: Žig na dnu

en: Mark on Top
hr: Žig na vrhu

en: Matte
hr: Mat

en: Matte +1
hr: Mat +1

en: Matte +2
hr: Mat +2

en: Matte +3
hr: Mat +3

en: Matte +4
hr: Mat +4

en: Matte +5
hr: Mat +5

en: Matte -1
hr: Mat -1

en: Matte -2
hr: Mat -2

en: Matte -3
hr: Mat -3

en: Matte -4
hr: Mat -4

en: Matte -5
hr: Mat -5

en: Matte Black
hr: Mat crna

en: Matte Fine
hr: Fini mat

en: Matte Intensity
hr: Jačina mata

en: Matte Luster
hr: Mat sjajno

en: Matte Paper
hr: Mat papir

en: Matte Paper Heavyweight
hr: Teški mat papir

en: MatteBlack
hr: Mat crna

en: Matte_NoCorr
hr: Mat_Bez-Ispravljanja

en: Maximum X
hr: Najveće po osi X

en: Maximum Y
hr: Najveće po osi Y

en: Maximum possible X value
hr: Najveća dopuštena vrijednost za os X

en: Maximum possible value for Y
hr: Najveća dopuštena vrijednost za os Y

en: Media Cut Length
hr: Duljina izrezivanja medija

en: Media Size
hr: Veličina medija

en: Media Source
hr: Izvor medija

en: Media Type
hr: Vrsta medija

en: Medium Gray Density Scale
hr: Omjer gustoće umjereno sive

en: Medium Gray Transition
hr: Prijelaz umjerene sive

en: Medium Gray Value
hr: Vrijednost umjerene sive

en: Mexico Oficio
hr: Mexico službeno

en: Mid Gray Density Scale
hr: Omjer gustoće umjereno sive

en: Mid Gray Transition
hr: Prijelaz umjerene sive

en: Mid Gray Value
hr: Vrijednost umjerene sive

en: Minimum Drying Time Per Scan
hr: Najamanje vrijeme sušenja po skeniranju

en: Minimum X
hr: Najmanje po osi X

en: Minimum Y
hr: Najmanje po osi Y

en: Minimum possible value for X
hr: Najmanja dopuštena vrijednost za os X

en: Minimum possible value for Y
hr: Najmanja dopuštena vrijednost za os Y

en: Miscellaneous (unclassified)
hr: Ostalo (neklasificirano)

en: Mixed Text and Graphics
hr: Miješano tekst i grafika

en: Model Name
hr: Naziv modela

en: Monarch Envelope
hr: Monarhijska omotnica

en: Monarch Envelope landscape
hr: Monarhijska omotnica položena

en: Nearest Neighbor Avoidance
hr: Izbjegavanje najbližeg susjeda

en: New Printer...
hr: Novi pisač...

en: No
hr: Ne

en: No Cut-Paper Waste
hr: Bez otpadaka rezanog papira

en: None
hr: Nijedno

en: None; please provide a PPD file
hr: Nepoznato; omogućite PPD datoteku

en: Normal
hr: Normaln

en: Notch
hr: Urez

en: Number of Copies
hr: Broj kopija

en: Number out of range!
hr: Broj je izvan raspona!

en: OK
hr: U redu

en: OK, your printer is aligned, but the alignment has not been saved.
    If you wish to save the alignment, you must repeat this process.
hr: U redu, vaš pisač je poravnan, ali poravnanje nije spremljeno.
    Ako želite spremiti poravnanje, morate ponoviti postupak.

en: Obtaining %s requires using a raw device.
hr: Dobivanje %s zahtijeva korištenje osnovnog uređaja.

en: Obtaining extended ink information requires using a raw device.
hr: Dobivanje opširnije informacije tinte zahtijeva korištenje osnovnog uređaja.

en: Off
hr: Isključeno

en: Oficio
hr: Službeno

en: On
hr: Uključeno

en: One Color Raw
hr: Jednabojna osnovna

en: One Color Raw Enhanced Gloss
hr: Jednabojna osnovna poboljšano sjajna

en: Optional Source
hr: Dodatni izvor

en: Orange
hr: Narančasta

en: Orange Density
hr: Gustoća narančaste

en: Orange Map
hr: Mapa narančaste

en: Ordered
hr: Poredani

en: Ordered New
hr: Novi poredani

en: Orientation
hr: Orijentacija

en: Orientation, Portrait, Landscape, Upside Down, Seascape
hr: Orijentacija, Portret, Pejzaž, Naopačke, morski pejzaž

en: Orientation:
hr: Orijentacija:

en: Other
hr: Ostalo

en: Oufuku Card
hr: Oufuku kartica

en: Output
hr: Izlaz

en: Output Control
hr: Izlazno upravljanje

en: Output Image Type
hr: Vrsta izlazne slike

en: Output Level Adjustment
hr: Prilagodba izlazne razine

en: Output Order
hr: Redosljed izlaza

en: Output Type:
hr: Vrsta izlaza:

en: Output image type
hr: Vrsta izlazne slike

en: Overcoat Hole
hr: Rupa premaza

en: Overcoat Hole Duplex
hr: Dvostruka rupa premaza

en: Overcoat Pattern
hr: Uzorak premaza

en: Overcoat Pattern Duplex
hr: Dvostruki uzorak premaza

en: Overcoat Power Level
hr: Razina jačine premaza

en: PPD File
hr: PPD datoteka

en: PPD File Model Name
hr: Naziv modela iz PPD datoteke

en: PPD File:
hr: PPD datoteka:

en: PPDFile
hr: PPD datoteka

en: Page
hr: Stranica

en: Page Number
hr: Broj stranice

en: Page Size
hr: Veličina stranice

en: Page number
hr: Broj stranice

en: Page size is not valid
hr: Veličina stranice nije valjana

en: Paper Save
hr: Spremanje papira

en: Paper Saving Mode
hr: Način štednje papira

en: Paper Sensor Type
hr: Vrsta senzora papira

en: Paper Size
hr: Veličina papira

en: Paper Thickness
hr: Debljina papira

en: Part number
hr: Broj dijela

en: Pass #%d
hr: Prolaz #%d

en: Penguin large paperback
hr: Penguin veliki meki omot

en: Penguin small paperback
hr: Penguin mali meki omot

en: Percent
hr: Postotku

en: Percent remaining
hr: Preostalo postotka

en: Photo
hr: Fotografija

en: Photo Black
hr: Foto crna

en: Photo Board
hr: Panel fotografija

en: Photo Paper
hr: Fotografski papir

en: Photo Quality Glossy Paper
hr: Sjajni papir fotografske kvalitete

en: Photo Quality Inkjet Paper
hr: Tintni papir fotografske kvalitete

en: Photo Tray
hr: Ladica za fotografije

en: Photograph
hr: Fotografija

en: Pica
hr: Pika

en: Plain
hr: Običan

en: Plain Paper
hr: Obični papir

en: Plain Paper Fast Load
hr: Brzo ulazeći obični papir

en: Platen Gap
hr: Razmak valjka

en: Please confirm by typing 'q' again that you wish to quit without saving:
hr: Potvrdite ponovnim upisivanjem 'q' zatvaranje bez spremanja:

en: Please confirm by typing 'r' again that you wish to repeat the
    alignment process:
hr: Potvrdite ponovnim upisivanjem 'r' ponavljanje
    postupka poravnanja:

en: Please insert a fresh sheet of paper.
hr: Umetnite novi list papira.

en: Please inspect the final output very carefully to ensure that your
    printer is in proper alignment. You may now:
      (s)ave the results in the printer,
      (q)uit without saving the results, or
      (r)epeat the entire process from the beginning.
    You will then be asked to confirm your choice.
    What do you want to do (s, q, r)?
hr: Provjerite konačan izlaz pozorno kako bi
    osigurali da je vaš pisač pravilno poravnan.
    Možda želite:
      (s) spremiti rezultate u pisač,
      (q) zatvoriti bez spremanja rezultata,
      (r) ponoviti cijeli postupak ispočetka.
    Zatim ćete biti upitani za potvrdu vašeg izbora.
    Što želite odabrati (s, q, r)?

en: Please inspect the print, and choose the best pair of lines in each pattern.
    Type a pair number, '?' for help, or 'r' to repeat the procedure.
hr: Provjerite ispis i odaberite najbolji par redaka u svakom uzorku.
    Upišite broj para, '?' za pomoć, ili 'r' za ponavljanje postupka to.

en: Please read these instructions very carefully before proceeding.
    
    This utility lets you align the print head of your Epson Stylus inkjet
    printer.  Misuse of this utility may cause your print quality to degrade
    and possibly damage your printer.  This utility has not been reviewed by
    Seiko Epson for correctness, and is offered with no warranty at all.  The
    entire risk of using this utility lies with you.
    
    This utility prints %d test patterns.  Each pattern looks very similar.
    The patterns consist of a series of pairs of vertical lines that overlap.
    Below each pair of lines is a number between %d and %d.
    
    When you inspect the pairs of lines, you should find the pair of lines that
    is best in alignment, that is, that best forms a single vertical line.
    Inspect the pairs very carefully to find the best match.  Using a loupe
    or magnifying glass is recommended for the most critical inspection.
    It is also suggested that you use a good quality paper for the test,
    so that the lines are well-formed and do not spread through the paper.
    After picking the number matching the best pair, place the paper back in
    the paper input tray before typing it in.
    
    Each pattern is similar, but later patterns use finer dots for more
    critical alignment.  You must run all of the passes to correctly align your
    printer.  After running all the alignment passes, the alignment
    patterns will be printed once more.  You should find that the middle-most
    pair (#%d out of the %d) is the best for all patterns.
    
    After the passes are printed once more, you will be offered the
    choices of (s)aving the result in the printer, (r)epeating the process,
    or (q)uitting without saving.  Quitting will not restore the previous
    settings, but powering the printer off and back on will.  If you quit,
    you must repeat the entire process if you wish to later save the results.
    It is essential that you not turn your printer off during this procedure.
hr: Pročitajte ove upute prije nastavka.
    
    Ovaj alat vam omogućuje poravnanje glave pisača za vaš Epson Stylus inkjet
    pisač.  Pogrešno korištenje ovog alata može uzrokovati smanjenje kvalitete
    ispisa i moguće oštećenje pisača.  Ispravnost ovog alata nije provjerena od
    strane Seiko Epsona, i na raspolaganju je bez ikakvog jamstva.  
    Rizik korištenja ovog alata u potpunosti ovisi o vama.
    
    Ovaj alat ispisuje %d testnih uzoraka.  Svaki uzorak izgleda slično.
    Uzorci obuhvaćaju seriju parova vertikalnih redaka koji se preklapaju.
    Ispod svakog para redaka je broj između %d i %d.
    
    Kada provjeravate parove redaka, trebali bi pronaći parove redaka koji
    su najbolje poravnani, to je najbolji oblik jednostrukog okomitog redka.
    Provjerite parove vrlo oprezno kako bi pronašli najbolje podudaranje.
    Korištenje povećala ili naočala za povećavanje je preporučljivo za točniju
    provjeru.  Isto tako je preporučljivo korištenje kvalitetnijeg papira za
    testiranje, tako da su redci kvalitetnije oblikovani a ne raspršeni po papiru.
    Nakon odabira broja najboljeg podudarajućeg para, umetnite natrag papir
    u ulaznu ladicu prije ponovnog tipkanja.
    
    Svaki uzorak je sličan, ali noviji uzorci koriste finije točke za točnije poravnanje.
    Morate pokrenuti sve postupke za ispravno poravnanje vašeg pisača.
    Nakon završetka svih postupaka poravnanja, uzorci poravnanja biti će ispisani još
    jednom.  Trebali bi ustanovit da su najčešće srednji parovi (#%d izvan %d)
    najbolji za sve uzorke.
    
    Nakon što su postupci ponovno ispisani, biti će vam ponuđen izbor spremanja
    rezultata u pisač, ponavljanje postupaka, ili završetka bez spremanja.
    Završetak neće očuvati prijašnje postavke, ali isključivanje pisača i
    ponovno uključivanje hoće.  Ako isključite, morate ponoviti cijeli postupak
    ako kasnije želite spremiti rezultate.
    Ključno je da ne isključite vaš pisač tijekom ovog postupka.

en: Please read these instructions very carefully before proceeding.
    
    This utility lets you align the print head of your Epson Stylus inkjet
    printer.  Misuse of this utility may cause your print quality to degrade
    and possibly damage your printer.  This utility has not been reviewed by
    Seiko Epson for correctness, and is offered with no warranty at all.  The
    entire risk of using this utility lies with you.
    
    This utility prints a test pattern that consist of a series of pairs of
    vertical lines that overlap.  Below each pair of lines is a number between
    %d and %d.
    
    When you inspect the pairs of lines, you should find the pair of lines that
    is best in alignment, that is, that best forms a single vertical align.
    Inspect the pairs very carefully to find the best match.  Using a loupe
    or magnifying glass is recommended for the most critical inspection.
    It is also suggested that you use a good quality paper for the test,
    so that the lines are well-formed and do not spread through the paper.
    After picking the number matching the best pair, place the paper back in
    the paper input tray before typing it in.
    
    After running the alignment pattern, it will be printed once more.  You
    should find that the middle-most pair (#%d out of the %d) is the best.
    You will then be offered the choices of (s)aving the result in the printer,
    (r)epeating the process, or (q)uitting without saving.  Quitting will not
    restore the previous settings, but powering the printer off and back on will.
    If you quit, you must repeat the entire process if you wish to later save
    the results.  It is essential that you not turn off your printer during
    this procedure.
hr: Pročitajte ove upute prije nastavka.
    
    Ovaj alat vam omogućuje poravnanje glave pisača za vaš Epson Stylus inkjet
    pisač.  Pogrešno korištenje ovog alata može uzrokovati smanjenje kvalitete
    ispisa i moguće oštećenje pisača.  Ispravnost ovog alata nije provjerena od
    strane Seiko Epsona, i na raspolaganju je bez ikakvog jamstva.  
    Rizik korištenja ovog alata u potpunosti ovisi o vama.
    
    Ovaj alat ispisuje testni uzorak koji obuhvaća seriju parova vertikalnih
    redaka koji se preklapaju. Ispod svakog para redaka je broj između %d i %d.
    
    Kada provjeravate parove redaka, trebali bi pronaći parove redaka koji
    su najbolje poravnani, to je najbolji oblik jednostrukog okomitog redka.
    Provjerite parove vrlo oprezno kako bi pronašli najbolje podudaranje.
    Korištenje povećala ili naočala za povećavanje je preporučljivo za točniju
    provjeru.  Isto tako je preporučljivo korištenje kvalitetnijeg papira za
    testiranje, tako da su redci kvalitetnije oblikovani a ne raspršeni po papiru.
    Nakon odabira broja najboljeg podudarajućeg para, umetnite natrag papir
    u ulaznu ladicu prije ponovnog tipkanja.
    
    Nakon pokretanja poravnanja uzorka, biti će ispisano još jednom  Trebali bi
    ustanovit da su najčešće srednji parovi (#%d izvan %d) najbolji za sve uzorke.
    Biti će vam ponuđen izbor spremanja rezultata u pisač, ponavljanje postupaka,
    ili završetka bez spremanja.  Završetak neće očuvati prijašnje postavke,
    ali isključivanje pisača i ponovno uključivanje hoće.  Ako isključite,
    morate ponoviti cijeli postupak ako kasnije želite spremiti rezultate.
    Ključno je da ne isključite vaš pisač tijekom ovog postupka.

en: Please report the above information to gimp-print-devel@lists.sourceforge.net
hr: Prijavite gore navedene informacije na adresu gimp-print-devel@lists.sourceforge.net

en: Please specify a raw device
hr: Odredite osnovni uređaj

en: Please verify that the alignment is correct.  After the alignment pattern
    is printed again, please ensure that the best pattern for each line is
    pattern %d.  If it is not, you should repeat the process to get the best
    quality printing.
hr: Potvrdite da je poravnanje ispravno.  Nakon što je uzorak poravnanja
    ponovno ispisan, osigurajte da je najbolji uzorak svakog redka
    uzorak %d.  Ako nije, trebali bi ponoviti postupak kako bi dobili
    najbolju kvalitetu ispisa.

en: Points
hr: Točke

en: Portable Sheet Feeder
hr: Prijenosni uvlakač listova

en: Portrait
hr: Uspravno

en: Position of the HoloPatch
hr: Položaj HoloPatcha

en: Position the image on the page.
    Click and drag with the primary button to position the image.
    Click and drag with the second button to move the image with finer precision; each unit of motion moves the image one point (1/72")
    Click and drag with the third (middle) button to move the image in units of the image size.
    Holding down the shift key while clicking and dragging constrains the image to only horizontal or vertical motion.
    If you click another button while dragging the mouse, the image will return to its original position.
hr: Položaj slike na stranici.
    Kliknite i povucite lijevom tipkom za postavljanje slike.
    Kliknite i povucite desnom tipkom za precizniji pomak slike; svaka jedinica pomaka pomiče sliku za jednu točku (1/72")
    Kliknite i povucite srednjom tipkom za pomak slike u jedinicama veličine slike.
    Držanje tipke shift tijekom klikanja i povlačenja ograničava sliku samo na vodoravne i okomite pokrete.
    Ako kliknete drugom tipkom dok povlačite mišem, slika će se vratiti na početni položaj.

en: PostScript Level 1
hr: PostSkripta razine 1

en: PostScript Level 2
hr: PostSkripta razine 2

en: Postcard
hr: Razglednica

en: Power level for black pass
hr: Razina snage za prijelaze crne

en: Power level for color passes
hr: Razina snage za prijelaze boje

en: Power level for overcoat pass
hr: Razina jačine za prijelaz premaza

en: Pre-Dithered
hr: Predsjenčanje

en: Predithered Input
hr: Ulaz predsjenčanja

en: Premium Glossy Photo Paper
hr: Premium sjajni fotografski papir

en: Premium Glossy Photo Paper 170 wt
hr: Premium sjajni fotografski papir težine 170

en: Premium Glossy Photo Paper 250 wt
hr: Premium sjajni fotografski papir težine 250

en: Premium Luster Photo Paper
hr: Premium Luster fotografski papir

en: Premium Luster Photo Paper 250 wt
hr: Premium sjajniji fotografski papir težine 250

en: Premium Presentation Paper Matte
hr: Premium mat prezentacijski papir

en: Premium Semigloss Photo Paper
hr: Premium polusjajni fotografski papir

en: Premium Semigloss Photo Paper 170 wt
hr: Premium polusjajni fotografski papir težine 170

en: Premium Semigloss Photo Paper 250 wt
hr: Premium polusjajni fotografski papir težine 250

en: Press enter to continue >
hr: Pritisnite Enter za nastavak >

en: Preview
hr: Pregled

en: Print
hr: Ispis

en: Print Color Adjust
hr: Prilagodba boje ispisa

en: Print Method
hr: Način ispisa

en: Print Quality
hr: Kvaliteta ispisa

en: Print Speed
hr: Brzina ispisa

en: Print To File
hr: Ispis u datoteku

en: Print To Hub
hr: Ispiši središte

en: Print and
    Save Settings
hr: Ispiši i
    Spremi osobitosti

en: Print in shades of gray using black ink
hr: Ispis nijansa sive upotrebom crne tinte

en: Print only outside of the hub of the CD, or all the way to the hole
hr: Ispisuj samo izvan središta CD-a, ili sve do rupe

en: Print options not verified; cannot print.
hr: Mogućnosti ispisa nisu provjerene; nemoguć ispis.

en: Print to CD
hr: Ispis na CD

en: Print to a file
hr: Ispiši u datoteku

en: Print without borders
hr: Ispisuj bez obruba

en: Printer
hr: Pisač

en: Printer Brightness Adjustment
hr: Prilagodba svjetline pisača

en: Printer Buzzer
hr: Zvučni signal pisača

en: Printer Contrast
hr: Kontrast pisača

en: Printer Contrast Adjustment
hr: Prilagodba kontrasta pisača

en: Printer Deck
hr: Ladica pisača

en: Printer Default
hr: Zadani pisač

en: Printer Features
hr: Značajke pisača

en: Printer Gamma Correction
hr: Ispravljanje game pisača

en: Printer Gamma Curve
hr: Krivulja game pisača

en: Printer Generates Copies
hr: Pisač stvara kopije

en: Printer Generates Copies Natively
hr: Pisač stvara kopije izvorno

en: Printer Image Advance Adjustment
hr: Napredna prilagodba slike pisača

en: Printer Image Darkness Adjustment
hr: Prilagodba zatamnjenosti slike pisača

en: Printer Image Lightness Adjustment
hr: Prilagodba osvijetljenosti slike pisača

en: Printer Make:
hr: Proizvođač pisača:

en: Printer Model:
hr: Model pisača:

en: Printer Name:
hr: Naziv pisača:

en: Printer Name: %s
hr: Naziv pisača: %s

en: Printer Queue:
hr: Poredak pisača:

en: Printer Settings
hr: Postavke pisača

en: Printer identification requires using a raw device.
hr: Prepoznavanje pisača zahtijeva korištenje osnovnog uređaja.

en: Printer-Defined Setting
hr: Pisačem-određene-postavke

en: Printing Direction
hr: Smjer ispisa

en: Printing Mode
hr: Način ispisa

en: Printing Output Mode
hr: Izlazni način ispisivanja

en: Printing direction (unidirectional is higher quality, but slower)
hr: Smjer ispisa (jednosmjerno je veće kvalitete, ali sporije)

en: Printing nozzle self-test
hr: Samo-testiranje mlaznica ispisa

en: Printing...
hr: Ispisivanje...

en: Quadtone
hr: Četverotonsko

en: Quality Enhancement
hr: Poboljšanje kvalitete

en: Quick-dry Photo
hr: Brzosušeći fotografski

en: Quick-dry Transparency
hr: Brzosušeća prozirna folije

en: RAW DATA 16 bit
hr: RAW PODACI 16 bitni

en: RAW DATA 8 bit
hr: RAW PODACI 8 bitni

en: RGB Color
hr: RGB boja

en: Raw
hr: Izvorna

en: Raw Channel Count
hr: Broj osnovnog kanala

en: Raw Channel Names
hr: Naziv osnovnog kanala

en: Raw Channels
hr: Osnovni kanali

en: Read from printer timed out
hr: Čitaj iz ispisa

en: Rear Tray
hr: Stražnja ladica

en: Red
hr: Crvena

en: Red Curve
hr: Crvena krivulja

en: Red Density
hr: Gustoća crvene

en: Red Map
hr: Mapa crvene

en: Red curve
hr: Crvena krivulja

en: Reject Bad Cards
hr: Odbaci loše kartice

en: Repeating the alignment process.
hr: Ponavljanje postupka poravnanja.

en: Reset
hr: Vrati

en: Resetting ink levels requires using a raw device.
hr: Obnavljanje razine tinta zahtijeva korištenje osnovnog uređaja.

en: Resin Black
hr: Smolasto crna

en: Resolution
hr: Razlučivost

en: Resolution and quality of the print
hr: Razlučivost i kvaliteta ispisa

en: Resolution of the print
hr: Razlučivost ispisa

en: Restore Previous
hr: Vrati prijašnje

en: Reverse
hr: Obrnuto

en: Reverse Landscape
hr: Obrnuto položeno

en: Reverse Portrait
hr: Obrnuto uspravno

en: Right:
hr: Desno:

en: Roll
hr: Rola

en: Roll Feed
hr: Uvlačenje role

en: Roll Feed (borderless with double cut)
hr: Uvlačenje role (bez obruba s dvostrukim odsjecanjem)

en: Roll Feed (borderless with single cut)
hr: Uvlačenje role (bez obruba s jednostrukim odsjecanjem)

en: Roll Feed (cut each page)
hr: Uvlačenje role (odsijeci svaku stranicu)

en: Roll Feed (do not cut)
hr: Uvlačenje role (ne sijeci stranice)

en: Running nozzle check, please ensure paper is in the printer.
hr: Pokretanje provjere mlaznica ispisa, umetnite papir u pisač.

en: Satin
hr: Saten

en: Saturation
hr: Zasićenje

en: Saturation Map
hr: Mapa zasićenja

en: Saturation adjustment curve
hr: Prilagodba zasićenja krivulje

en: Save
    Settings
hr: Spremi
    Osobitosti

en: Scale by:
hr: Promjeni veličinu prema:

en: Scale the print to the number of dots per inch
hr: Postavi veličinu ispisa prema broju točaka po inču

en: Scale the print to the size of the page
hr: Postavi veličinu ispisa prema veličini stranice

en: Scaling:
hr: Promjena veličine:

en: Seascape
hr: Morski pejzaž

en: Select File...
hr: Odaberi datoteku...

en: Select the base unit of measurement for printing
hr: Odaberi osnovnu jedinicu mjere za ispisivanje

en: Select the desired output type
hr: Odaberite željenu vrstu izlaza

en: Select the make of your printer
hr: Odaberite proizvođača pisača

en: Select the name of the output queue (not the type, or model, of printer) that you wish to print to
hr: Odaberite naziv izlaznog poredka (ne vrstu ili model pisača) na koji želite ispisivati

en: Select the name of the printer (not the type, or model, of printer) that you wish to print to
hr: Odaberite naziv pisača (ne vrstu ili model pisača) na koji želite ispisivati

en: Select the number of copies to print; a value between 1 and 100
hr: Odaberite broj kopija za ispis, vrijednost između 1 i 100

en: Select the orientation: portrait, landscape, upside down, or seascape (upside down landscape)
hr: Odaberite orijentaciju: portret, pejzaž, naopačke ili morski pejzaž (položeno naopačke)

en: Select whether scaling is measured as percent of available page size or number of output dots per inch
hr: Određuje kako se promjena veličine mjeri, u postotcima dostupne veličine stranice ili broju izlaznih točaka po inču

en: Select your printer model
hr: Odaberite model vašeg pisača

en: Set Default
hr: Postavi zadano

en: Set Defaults
hr: Postavi zadano

en: Set Printer Option Defaults
hr: Postavi izvorne mogućnosti pisača

en: Set all printer options to their defaults
hr: Postavi izvorne sve mogućnosti pisača

en: Set drying time per page
hr: Postavi vrijeme sušenja po stranici

en: Set drying time per scan
hr: Postavi vrijeme sušenja po skeniranju

en: Set minimum drying time per scan
hr: Postavi najamanje vrijeme sušenja po skeniranju

en: Set paper feed adjustment (0.01% units)
hr: Prilagodi uvlačenje papira (0.01% jedinica)

en: Set paper feed sequence (printer-specific)
hr: Postavi redoslijed uvlačenja papira (određeno-pisačem)

en: Set platen gap (printer-specific)
hr: Postavi razmak valjka (određeno-pisačem)

en: Set print method (printer-specific)
hr: Postavi način ispisa (određeno-pisačem)

en: Set printer paper thickness
hr: Postavi debljinu papira za ispis

en: Set the base unit of measurement to centimetres
hr: Postavi centrimetre kao onovnu mjernu jedinicu

en: Set the base unit of measurement to inches
hr: Postavi inče kao osnovnu jedinicu

en: Set the base unit of measurement to millimetres
hr: Postavi milimetre kao onovnu mjernu jedinicu

en: Set the base unit of measurement to picas (1/12")
hr: Postavi pika (1/12") kao onovnu mjernu jedinicu

en: Set the base unit of measurement to points (1/72")
hr: Postavi točke (1/72") kao onovnu mjernu jedinicu

en: Set the height of the print
hr: Postavi visinu ispisa

en: Set the print size to the size of the image
hr: Postavi veličinu ispisa na veličinu slike

en: Set the scale (size) of the image
hr: Odredite promjenu veličine slike

en: Set the width of the print
hr: Postavi širinu ispisa

en: Set vacuum intensity (printer-specific)
hr: Postavi jakost vakuma (određeno-pisačem)

en: Setup Printer
hr: Postavke pisača

en: Setup Printer...
hr: Postavke pisača...

en: Seven Color Enhanced Gloss Raw
hr: Sedmobojna osnovna poboljšano sjajna

en: Seven Color Photo
hr: Sedmobojna fotografija

en: Seven Color Raw
hr: Sedmobojna osnovna

en: Sharpening to apply to image (-5 through +5)
hr: Izoštravanje slike (-5 do +5)

en: Sharpening to apply to image (0 is off, 1 is min, 9 is max
hr: Izoštravanje slike (0 bez izoštravanja, 1 je najmanje izoštravanje, 9 je najveće izoštravanje)

en: Sharpening to apply to image (0 is off, 14 is max
hr: Izoštravanje za primjenu na slici (0 je isključeno, 14 je maksimum)

en: Sharpening to apply to image (0 is off, 18 is normal, 24 is max
hr: Izoštravanje slike (0 bez izoštravanja, 18 je uobičajeno, 24 je najveće izoštravanje)

en: Sharpening to apply to image (0 is soft, 1 is normal, 2 is hard
hr: Izoštravanje slike (0 je mekano, 1 is normalno, 2 is tvrdo

en: Sheet
hr: List

en: Short Edge (Flip)
hr: Kratkom stranom (okrenuto)

en: Short Edge(Flip)
hr: Kratkom stranom (okrenuto)

en: Show All Paper Sizes
hr: Prikaži sve veličine papira

en: Shrink (print the whole page)
hr: Smanji (ispiši cijelu stranicu)

en: Shrink Page If Necessary to Fit Borders
hr: Smanji stranicu ako je potrebno kako bi stala unutar granica

en: SimpleGamma
hr: Jednostavna gama

en: Six Color Enhanced Composite
hr: Šestobojna poboljšana mješavina

en: Six Color Enhanced Gloss Raw
hr: Šestobojna osnovna poboljšano sjajna

en: Six Color Photo
hr: Šestobojna fotografija

en: Six Color Raw
hr: Šesterobojna osnovna

en: Size Units:
hr: Mjere veličine:

en: Size of the paper being printed to
hr: Veličina papira za ispisivanje

en: Small paperback
hr: Mala brošura

en: Smart Card Chip
hr: Čip pametne kartice

en: Smart Card Chip (Large)
hr: Čip pametne kartice (velik)

en: Soft
hr: Mekan

en: Softest
hr: Najmekši

en: Source (input slot) of the media
hr: Izvor (ulazni otvor) mediija

en: Standard
hr: Standardno

en: Standard (KP61B)
hr: Standardna (KP61B)

en: Standard Command
hr: Standardna naredba

en: Status: Busy
hr: Stanje: zauzeto

en: Status: Cleaning
hr: Stanje: čišćenje

en: Status: Error
hr: Stanje: greška

en: Status: Factory shipment
hr: Stanje: tvornička pošiljka

en: Status: Idle
hr: Stanje: mirovanje

en: Status: Paused
hr: Stanje: pauzirano

en: Status: Self-Printing
hr: Stanje: samo-ispisivanje

en: Status: Shutting down
hr: Stanje: isključivanje

en: Status: Unknown (%d)
hr: Stanje: nepoznat (%d)

en: Status: Waiting
hr: Stanje: čekanje

en: StpMagStripe1 must be between 0 and 78 bytes!
hr: StpMagTraka1 mora biti između 0 i 78 bajta!

en: StpMagStripe2 must be between 0 and 39 bytes!
hr: StpMagTraka2 mora biti između 0 i 39 bajta!

en: StpMagStripe3 must be between 0 and 106 bytes!
hr: StpMagTraka3 mora biti između 0 i 106 bajta!

en: StpUserComment must be between 0 and 34 bytes!
hr: Stp Komentar korisnika mora biti između 0 i 34 bajta!

en: StpUserComment must be between 0 and 40 bytes!
hr: Stp Komentar korisnika mora biti između 0 i 40 bajta!

en: StpUserLUT must be exactly 34 bytes!
hr: Stp Korisnik LUT mora biti točno 34 bajta!

en: Strength of matte lamination pattern (-25 through +25)
hr: Jačina mat laminatnog uzorka (-25 do +25)

en: Strength of matte lamination pattern (-5 through +5)
hr: Jačina mat laminatnog uzorka (-5 do +5)

en: Subchannel Cutoff
hr: Graničnik podkanala

en: Super Fine
hr: Super precizno

en: Super Photo
hr: Super fotografija

en: Supports D4 Packet Mode
hr: Podržava D4 đepni način

en: Supports Packet Mode
hr: Podržava đepni način

en: System V lp
hr: Sustav V lp

en: Table 1
hr: Tablica 1

en: Table 2
hr: Tablica 2

en: Table 3
hr: Tablica 3

en: Table 4
hr: Tablica 4

en: Table 5
hr: Tablica 5

en: Ten Color Raw
hr: Desetobojna osnovna

en: Text
hr: Tekst

en: Texture
hr: Tekstura

en: The best pair of lines should be numbered between 1 and %d.
hr: Najboljj par redaka mora biti označen brojem između 1 i %d.

en: This printer does not support raw printer output at depth %d
hr: Pisač ne podržava osnovnu dubinu pisača kao dubinu %d

en: This procedure assumes that your printer is an %s.
    If this is not your printer model, please type control-C now and
    choose your actual printer model.
    
    Please place a sheet of paper in your printer to begin the head
    alignment procedure.
hr: Ovaj postupak smatra da je vaš pisač %s.
    Ako to nije vaš model pisača, upišite control-C
    i odaberite vaš trenutni model pisača.
    
    Umetnite list papira u vaš pisač za pokretanje
    postupka poravnanja glave pisača.

en: This will permanently alter the configuration of your printer.
    WARNING: this procedure has not been approved by Seiko Epson, and
    it may damage your printer. Proceed?
    Please confirm by typing 's' again that you wish to save the settings
    to your printer:
hr: Ovo će trajno promijeniti postavke vašeg pisača.
    UPOZORENJE: ovaj postupak nije odobren od strane 
    Seiko Epsona i može oštetiti vaš pisač. Želite li nastaviti?
    Potvrdite ponovnim upisivanjem 's' za spremanje postavki u vaš pisač:

en: Three Color Composite
hr: Trobojna mješavina

en: Three Color Raw
hr: Trobojna osnovna

en: Three Color Raw Gloss
hr: Trobojna osnovna sjajna

en: Threshold
hr: Razina

en: Top margin must not be less than %f
hr: Gornji rub ne smije biti manji od %f

en: Top:
hr: Vrh:

en: Traditional Gutenprint color conversion
hr: Tradicionalna Gutenprint pretvorba boje

en: Transparencies
hr: Prozirne folije

en: Transparency
hr: Prozirna folija

en: Tray
hr: Ladica

en: Tray 1
hr: Ladica 1

en: Tray 1 - Movable Guides
hr: Ladica 1 - pokretne vodilice

en: Tray 2
hr: Ladica 2

en: Tray 2 - Movable Guides
hr: Ladica 2 - pokretne vodilice

en: Tray 3
hr: Ladica 3

en: Tray 3 - Movable Guides
hr: Ladica 3 - pokretne vodilice

en: Tray 4
hr: Ladica 4

en: Tray 4 - Movable Guides
hr: Ladica 4 - pokretne vodilice

en: Tray selection for cassette media source
hr: Odabir ladice za kasetni medijsli izvor

en: Two Color Raw
hr: Dvobojna osnovna

en: Two Level Grayscale
hr: Dvije razine sive nijanse

en: Type `%s --help' for more information.
hr: Upišite `%s --help' za više informacija.

en: Type `%s -h' for more information.
hr: Upišite `%s -h' za više informacija.

en: Type of image being printed
hr: Vrsta slike koja se ispisuje

en: Type of ink in the printer
hr: Vrsta tinte u pisaču

en: Type of inkset in the printer
hr: Vrsta tintne postavke u pisaču

en: Type of media (plain paper, photo paper, etc.)
hr: Vrsta medija (običan papir, fotografski papir, itd.)

en: Ultra Fine
hr: Ultra precizna

en: Ultra Glossy Photo Paper
hr: Ultra sjajni fotografski papir

en: Ultra Photo
hr: Ultra fotografija

en: Ultra Premium Photo Paper Luster
hr: Ultra premium sjajniji fotografski papir

en: Ultra Secure
hr: Ultra sigurnost

en: UltraChrome Matte Black
hr: UltraChrome mat crni

en: UltraChrome Photo Black
hr: UltraChrome fotografsko crni

en: Unable to send command to printer
hr: Nemoguće slanje naredbe na pisač

en: Unable to send command to the printer, exiting.
hr: Nemoguće slanje naredbe u pisač, izlazim.

en: Uncorrected
hr: Neispravljena

en: UniTone
hr: Jedno tonski

en: Unidirectional
hr: Jednosmjerno

en: Units:
hr: Mjere:

en: Unknown
hr: Nepoznata

en: Unknown option %c
hr: Nepoznata mogućnost %c

en: Unknown printer %s!
hr: Nepoznat pisač %s!

en: Unknown type parameter %s (%d)
hr: Nepoznata vrsta parametara %s (%d)

en: Unrecognized command.
hr: Nepoznata naredba.

en: Upper Deck
hr: Gornja ladica

en: Upper Tray/Cassette 1
hr: Gornja ladica/Kaseta 1

en: Upper bound of gray component reduction
hr: Gornja granica smanjenja sive komponente

en: Upper limit for using light ink
hr: Gornja granica upotrebe svjetlije tinte

en: Upside down
hr: Naopačke

en: Usage: %s [OPTIONS] command
hr: Upotreba: %s [MOGUĆNOST] naredba

en: Usage: escputil [-c | -n | -a | -i | -e | -s | -d | -l | -M | -X]
                    [-P printer | -r device] [-u] [-q] [-m model] [ -S ]
                    [-C choices] [-p patterns]
    Perform maintenance on EPSON Stylus (R) printers.
    Examples: escputil --ink-level --raw-device /dev/usb/lp0
              escputil --clean-head --new --printer-name MyQueue
    
      Commands:
        -c|--clean-head    Clean the print head.
        -n|--nozzle-check  Print a nozzle test pattern.
                           Dirty or clogged nozzles will show as gaps in the
                           pattern.  If you see any gaps, you should clean
                           the print head.
        -a|--align-head    Align the print head.  CAUTION: Misuse of this
                           utility may result in poor print quality and/or
                           damage to the printer.
        -s|--status        Retrieve printer status.
        -i|--ink-level     Obtain the ink level from the printer.  This requires
                           read/write access to the raw printer device.
        -e|--extended-ink-info     Obtain the extended ink information from the
                           printer.  This requires read/write access to the raw
                           printer device.
        -d|--identify      Query the printer for make and model information.
                           This requires read/write access to the raw printer
                           device.
        -X|--reset-ink     Reset ink levels.
                           This requires read/write access to the raw printer
                           device.
        -l|--license       Display the license/warranty terms of this program.
        -M|--list-models   List the available printer models.
        -h|--help          Print this help message.
      Options:
        -P|--printer-name  Specify the name of the printer queue to operate on.
                           Default is the default system printer.
        -r|--raw-device    Specify the name of the device to write to directly
                           rather than going through a printer queue.
        -m|--model         Specify the printer model.
        -u|--new           The printer is a new printer (Stylus Color 740 or
                           newer).  Only needed when not using a raw device or
                           when the model is not specified.
        -q|--quiet         Suppress the banner.
        -S|--short-name    Print the short name of the printer with --identify.
        -C|--choices       Specify the number of pattern choices for alignment
        -p|--patterns      Specify the number of sets of patterns for alignment
hr: Upotreba: escputil [-c | -n | -a | -i | -e | -s | -d | -l | -M | -X]
                    [-P pisač | -r uređaj] [-u] [-q] [-m model] [ -S ]
                    [-C odabiri] [-p uzorci]
    Pokrenite održavanje na EPSON Stylus (R) pisačima.
    Primjeri: escputil --ink-level --raw-device /dev/usb/lp0
              escputil --clean-head --new --printer-name Moj-zadatak
    
      Naredbe:
        -c|--clean-head    Očisti glavu pisača.
        -n|--nozzle-check  Ispiši uzorak testa mlaznica.
                           Prljave ili začepljene mlaznice će pokazati praznine u
                           uzorku.  Ako vidite bilo kakve praznine, trebali bi očistiti
                           glavu pisača.
        -a|--align-head    Poravnaj glavu pisača.  OPREZ: Pogrešna upotreba
                           ovog alata može rezultirati slabom kvalitetom ispisa i/ili
                           oštetiti glavu pisača.
        -s|--status        Prikaži stanje pisača.
        -i|--ink-level     Prikaži razinu tinte u pisaču.  To zahtjeva
                           dozvolu pisanja i čitanja na osnovnom uređaju pisača.
        -e|--extended-ink-info     Prikaži opširnije informacije tinte s
                           pisača.  To zahtjeva dozvolu pisanja i čitanja na osnovnom
                           uređaju pisača.
        -d|--identify      Prikaži informacije proizvođača i modela pisača.
                           To zahtjeva dozvolu pisanja i čitanja na osnovnom
                           uređaju pisača
        -X|--reset-ink     Osvježi razine tinte.
                           To zahtjeva dozvolu pisanja i čitanja na osnovnom
                           uređaju pisača
        -l|--license       Prikaži licencu/jamstvo ovog programa.
        -M|--list-models   Prikaži dostupne modele pisača.
        -h|--help          Ispiši ovu poruku pomoći.
      Mogućnosti:
        -P|--printer-name  Odredi naziv pisača u poredku koji se upotrebljava.
                           Zadan je pisač sustava.
        -r|--raw-device    Odredi naziv uređaja za izravan ispis
                           radije nego putem poredka pisača.
        -m|--model         Odredi model pisača.
        -u|--new           Novi pisač je pisač (Stylus Color 740 ili
                           noviji).  Potrebno je samo ako se ne koristi osnovni uređaj ili
                           kada model nije određen.
        -q|--quiet         Izostavlja transparente.
        -S|--short-name    Ispiši kratak naziv pisača s --identify.
        -C|--choices       Odredi broj izbora uzorka za poravnanje
        -p|--patterns      Odredi broj skupa uzoraka za poravnanje

en: Usage: escputil [OPTIONS] [COMMAND]
    Usage: escputil [-c | -n | -a | -i | -e | -s | -d | -l | -M | -X]
                    [-P printer | -r device] [-u] [-q] [-m model] [ -S ]
                    [-C choices] [-p patterns]
    Perform maintenance on EPSON Stylus (R) printers.
    Examples: escputil -i -r /dev/usb/lp0
              escputil -c -u -P MyQueue
    
      Commands:
        -c Clean the print head.
        -n Print a nozzle test pattern.
              Dirty or clogged nozzles will show as gaps in the
              pattern.  If you see any gaps, you should clean
              the print head.
        -a Align the print head.  CAUTION: Misuse of this
              utility may result in poor print quality and/or
              damage to the printer.
        -s Retrieve printer status.
        -i Obtain the ink level from the printer.  This requires
              read/write access to the raw printer device.
        -e Obtain the extended ink information from the printer.
              Only for R800 printer and friends. This requires
              read/write access to the raw printer device.
        -d Query the printer for make and model information.  This
              requires read/write access to the raw printer device.
        -X Reset ink levels. This requires read/write access to the raw
              printer device.
        -l Display the license/warranty terms of this program.
        -M List the available printer models.
        -h Print this help message.
      Options:
        -P Specify the name of the printer queue to operate on.
              Default is the default system printer.
        -r Specify the name of the device to write to directly
              rather than going through a printer queue.
        -u The printer is a new printer (Stylus Color 740 or newer).
              Only needed when not using a raw device.
        -q Suppress the banner.
        -S Print the short name of the printer with -d.
        -m Specify the precise printer model for head alignment.
        -C Specify the number of pattern choices for alignment
        -p Specify the number of sets of patterns for alignment
hr: Usage: escputil [MOGUĆNOST] [NAREDBA]
    Upotreba: escputil [-c | -n | -a | -i | -e | -s | -d | -l | -M | -X]
                    [-P pisač | -r uređaj] [-u] [-q] [-m model] [ -S ]
                    [-C odabiri] [-p uzorci]
    Pokrenite održavanje na EPSON Stylus (R) pisačima.
    Primjeri: escputil -i -r /dev/usb/lp0
              escputil -c -u -P Moj-zadatak
    
      Naredbe:
        -c    Očisti glavu pisača.
        -n  Ispiši uzorak testa mlaznica.
                           Prljave ili začepljene mlaznice će pokazati praznine u
                           uzorku.  Ako vidite bilo kakve praznine, trebali bi očistiti
                           glavu pisača.
        -a    Poravnaj glavu pisača.  OPREZ: Pogrešna upotreba
                           ovog alata može rezultirati slabom kvalitetom ispisa i/ili
                           oštetiti glavu pisača.
        -s    Prikaži stanje pisača.
        -i     Prikaži razinu tinte u pisaču.  To zahtjeva
                           dozvolu pisanja i čitanja na osnovnom uređaju pisača.
        -e    Prikaži opširnije informacije tinte s
                           pisača.  To zahtjeva dozvolu pisanja i čitanja na osnovnom
                           uređaju pisača.
        -d|    Prikaži informacije proizvođača i modela pisača.
                           To zahtjeva dozvolu pisanja i čitanja na osnovnom
                           uređaju pisača
        -X    Osvježi razine tinte.
                           To zahtjeva dozvolu pisanja i čitanja na osnovnom
                           uređaju pisača
        -l    Prikaži licencu/jamstvo ovog programa.
        -M    Prikaži dostupne modele pisača.
        -h    Ispiši ovu poruku pomoći.
      Mogućnosti:
        -P    Odredi naziv pisača u poredku koji se upotrebljava.
                           Zadan je pisač sustava.
        -r    Odredi naziv uređaja za izravan ispis
                           radije nego putem poredka pisača.
        -m    Odredi model pisača.
        -u    Novi pisač je pisač (Stylus Color 740 ili
                           noviji).  Potrebno je samo ako se ne koristi osnovni uređaj ili
                           kada model nije određen.
        -q    Izostavlja transparente.
        -S    Ispiši kratak naziv pisača s --identify.
        -C    Odredi broj izbora uzorka za poravnanje
        -p    Odredi broj skupa uzoraka za poravnanje

en: Use Internal Color Correction
hr: Koristi unutrašnje ispravljanje boja

en: Use LUT
hr: Koristi LUT

en: Use Original
    Image Size
hr: Koristi izvornu
    veličinu slike

en: Use an optional custom Holokote key
hr: Koristi neobavezni prilagođeni Holokote ključ

en: Use custom print command
hr: Koristi prilagođenu naredbu ispisa

en: Use legacy dyesub gamma curve
hr: Koristi zastarjelu dyesub gama krivulju

en: Use linear vs. fixed end point contrast adjustment
hr: Koristi pravocrtnu nasuprot nepromjenjive završne točke prilagodbe kontrasta

en: Use standard print command
hr: Koristi standardnu naredbu ispisa

en: User Comment
hr: Komentar korisnika

en: User LUT
hr: Korisnik LUT

en: User-specified Lookup Table, must be exactly 34 bytes in long
hr: Korisnički navedena tablica pretrage, mora biti točno 34 bajta dugačka

en: User-specified comment (0-34 characters from 0x20->0x7E), null terminated if under 34 characters long
hr: Korisnički naveden komentar (0-34 znakova od 0x20->0x7E), postaje ništavno ako je duljina ispod 34 znakova

en: User-specified comment (0-40 characters from 0x20->0x7E), null terminated if under 40 characters long
hr: Korisnički naveden komentar (0-40 znakova od 0x20->0x7E), postaje ništavno ako je duljina ispod 40 znakova

en: Vacuum Intensity
hr: Jačina vakuma

en: Value
hr: Vrijednost

en: Value must be set for %s
hr: Vrijednost mora biti postavljena za %s

en: Variable adjustment for the outer diameter of CD
hr: Promjenjiva prilagodba za vanjski promjer CD-a

en: Variable adjustment to the inner hub of the CD
hr: Promjenjiva prilagodba za unutrašnje središte CD-a

en: Vertical
hr: Okomita

en: Vertical Offset
hr: Okomiti pomak

en: Very Fast
hr: Vrlo brzi

en: View Output Channels:
hr: Prikaži izlazne kanale:

en: Vivid Light Magenta
hr: Snažnije svjetlo ljubičasta

en: Vivid Magenta
hr: Snažnije ljubičasta

en: Warning: %s Cleaning Disabled
hr: Upozorenje: %s čišćenjenje onemogućeno

en: Warning: %s Ink Low
hr: Upozorenje: %s ponestaje tinte

en: Warning: Channel %d Cleaning
hr: Upozorenje: čišćenje %d kanala

en: Warning: Channel %d Ink Low
hr: Upozorenje: u kanalu %d ponestaje tinte

en: Warning: Maintenance cartridge near full
hr: Upozorenje: uskoro je potrebno održavanje spremnika boje

en: Warning: Maintenance request pending
hr: Upozorenje: zahtjev za održavanje na čekanju

en: Warning: Unknown (%d)
hr: Upozorenje: nepoznat (%d)

en: Watercolor Paper - Radiant White
hr: Akvarel papir - Sjajno bijeli

en: White Curve
hr: Bijela krivulja

en: White curve
hr: Bijela krivulja

en: Whitescale
hr: Omjer bijele

en: Wide 101.6x180.6
hr: Široko 101.6x180.6

en: Wide Postcard
hr: Široka razglednica

en: Width must be greater than zero
hr: Širina mora biti veća od nule

en: Width of the paper that you wish to print to
hr: Širina papira na kojem se ispisuje

en: Width:
hr: Širina:

en: Yellow
hr: Žuta

en: Yellow Balance
hr: Uravnoteženje žute

en: Yellow Curve
hr: Žuta krivulja

en: Yellow Density
hr: Gustoća žute

en: Yellow Map
hr: Mapa žute

en: Yellow curve
hr: Žuta krivulja

en: Yes
hr: Da

en: You may only specify one printer model.
hr: Možete odrediti samo jedan model pisača.

en: You may only specify one printer or raw device.
hr: Možete odrediti samo jedan pisač ili osnovni uređaj.

en: Your alignment settings have been saved to the printer.
hr: Vaše postavke poravnanja su spremljene u pisač.

en: Your settings were not saved successfully.  You must repeat the
    alignment procedure.
hr: Vaše postavke nisu uspješno spremljene.
    Morate ponoviti postupak poravnanja.

en: _Gamma value
hr: _Gama vrijednost

en: _Print with Gutenprint...
hr: _Ispiši s Gutenprint...

en: `%s' is not a valid %s
hr: `%s' nije valjano %s

en: failed!
hr: neuspjelo!

en: ink levels
hr: razina tinte

en: no wrap
hr: bez prijeloma

en: status
hr: stanje

en: succeeded!
hr: uspješno!

en: succeeded.
hr: uspješno.

en: test print
hr: testni ispis

en: wrap around
hr: prijelom oko
