libvirt 6.0.0 - en to cs translation catalogue (10273 entries)

en: 
      (specify help <command> for details about the command)
cs: 
      (podrobnosti o daném příkazu získáte zadáním help <příkaz>)

en: 
      (specify help <group> for details about the commands in the group)
cs: 
      (podrobnosti o příkazech v dané skupině získáte zadáním help <skupina>)

en: 
      DESCRIPTION
cs: 
      POPIS

en: 
      Default paths:
    
        Configuration file (unless overridden by -f):
          $XDG_CONFIG_HOME/libvirt/virtlockd.conf
    
        Sockets:
          $XDG_RUNTIME_DIR/libvirt/virtlockd-sock
    
        PID file:
          $XDG_RUNTIME_DIR/libvirt/virtlockd.pid
cs: 
      Výchozí popisy umístění:
    
        Soubor s nastaveními (pokud není přebito použitím -f):
          $XDG_CONFIG_HOME/libvirt/virtlockd.conf
    
        Sokety:
          $XDG_RUNTIME_DIR/libvirt/virtlockd-sock
    
        Soubor s identif. procesu (PID):
          $XDG_RUNTIME_DIR/libvirt/virtlockd.pid

en: 
      Default paths:
    
        Configuration file (unless overridden by -f):
          $XDG_CONFIG_HOME/libvirt/virtlogd.conf
    
        Sockets:
          $XDG_RUNTIME_DIR/libvirt/virtlogd-sock
    
        PID file:
          $XDG_RUNTIME_DIR/libvirt/virtlogd.pid
cs: 
      Výchozí popisy umístění:
    
        Soubor s nastaveními (pokud není přebito použitím -f):
          $XDG_CONFIG_HOME/libvirt/virtlogd.conf
    
        Sokety:
          $XDG_RUNTIME_DIR/libvirt/virtlogd-sock
    
        Soubor s identif. procesu (PID):
          $XDG_RUNTIME_DIR/libvirt/virtlogd.pid

en: 
      Default paths:
    
        Configuration file (unless overridden by -f):
          %1$s/libvirt/virtlockd.conf
    
        Sockets:
          %2$s/libvirt/virtlockd-sock
    
        PID file (unless overridden by -p):
          %3$s/virtlockd.pid
cs: 
      Výchozí popisy umístění:
    
        Soubor s nastaveními (pokud není přebito použitím -f):
          %1$s/libvirt/virtlockd.conf
    
        Sokety:
          %2$s/libvirt/virtlockd-sock
    
        Soubor s identif. procesu (PID) (pokud není přebito použitím -p):
          %3$s/virtlockd.pid

en: 
      Default paths:
    
        Configuration file (unless overridden by -f):
          %1$s/libvirt/virtlogd.conf
    
        Sockets:
          %2$s/libvirt/virtlogd-sock
    
        PID file (unless overridden by -p):
          %3$s/virtlogd.pid
cs: 
      Výchozí popisy umístění:
    
       Soubor s nastaveními (pokud není přebito použitím -f):
          %1$s/libvirt/virtlogd.conf
    
        Sokety:
          %2$s/libvirt/virtlogd-sock
    
        soubor s identif. procesu (PID) (pokud není přebito použitím -p):
          %3$s/virtlogd.pid

en: 
      OPTIONS
cs: 
      VOLBY

en: 
      SYNOPSIS
cs: 
      SOUHRN

en: 
    %1$s [options]... [<command_string>]
    %2$s [options]... <command> [args...]
    
      options:
        -c | --connect=URI      daemon admin connection URI
        -d | --debug=NUM        debug level [0-4]
        -h | --help             this help
        -l | --log=FILE         output logging to file
        -q | --quiet            quiet mode
        -v                      short version
        -V                      long version
             --version[=TYPE]   version, TYPE is short or long (default short)
      commands (non interactive mode):
cs: 
    %1$s [volby]… [<řetězec_příkazu>]
    %2$s [volby]... <příkaz> [argumenty…]
    
      volby:
        -c | --connect=URI      URI připojení ke správě procesu služby
        -d | --debug=ČÍSLO        úroveň podrobnosti ladících informací [0-4]
        -h | --help             tato nápověda
        -l | --log=SOUBOR         zapisovat záznam událostí do souboru
        -q | --quiet            tichý režim
        -v                      krátká verze
        -V                      dlouhá verze
             --version[=TYP]   verze, TYP je short nebo long (výchozí je short)
      příkazy (neinteraktivní režim):

en: 
    %1$s [options]... [<command_string>]
    %2$s [options]... <command> [args...]
    
      options:
        -c | --connect=URI      hypervisor connection URI
        -d | --debug=NUM        debug level [0-4]
        -e | --escape <char>    set escape sequence for console
        -h | --help             this help
        -k | --keepalive-interval=NUM
                                keepalive interval in seconds, 0 for disable
        -K | --keepalive-count=NUM
                                number of possible missed keepalive messages
        -l | --log=FILE         output logging to file
        -q | --quiet            quiet mode
        -r | --readonly         connect readonly
        -t | --timing           print timing information
        -v                      short version
        -V                      long version
             --version[=TYPE]   version, TYPE is short or long (default short)
      commands (non interactive mode):
cs: 
    %1$s [volby]... [<řetězec_příkazu>]
    %2$s [volby]... <příkaz> [argumenty…]
    
      volby:
        -c | --connect=URI      URI spojení s hypervizorem
        -d | --debug=ČÍSLO        úroveň podrobností ladících informací [0-4]
        -e | --escape <znak>    nastavit únikovou posloupnost pro konzoli
        -h | --help             tato nápověda
        -k | --keepalive-interval=ČÍSLO
                                interval udržování spojení (v sekundách), 0 pro vypnutí
        -K | --keepalive-count=ČÍSLO
                                počet možných promeškaných zpráv udržování spojení
        -l | --log=SOUBOR         zapisovat záznam událostí do souboru
        -q | --quiet            tichý režim
        -r | --readonly         připojit se pouze pro čtení
        -t | --timing           vypsat informace o časování
        -v                      krátká verze
        -V                      dlouhá verze
             --version[=TYP]   verze, TYP je short (krátký) nebo long (dlouhý) (výchozí je short)
      příkazy (neinteraktivní režim):

en: 
    %1$s mode [options] [extra file] [< def.xml]
    
      Modes:
        -a | --add                     load profile
        -c | --create                  create profile from template
        -D | --delete                  unload profile and delete generated rules
        -r | --replace                 reload profile
        -R | --remove                  unload profile
      Options:
        -d | --dryrun                  dry run
        -u | --uuid <uuid>             uuid (profile name)
        -h | --help                    this help
      Extra File:
        -f | --add-file <file>         add file to a profile generated from XML
        -F | --append-file <file>      append file to an existing profile
cs: 
    %1$s režim [volby] [další soubor] [< def.xml]
    
      Režimy:
        -a | --add                     načíst profil
        -c | --create                  vytvořit profil ze šablony
        -D | --delete                  zrušit načtení profilu a smazat vytvořená pravidla
        -r | --replace                 znovu načíst profil
        -R | --remove                  zrušit načtení profilu
      Volby:
        -d | --dryrun                  nanečisto (ve skutečnosti nic neprovádět)
        -u | --uuid <uuid>             uuid (název profilu)
        -h | --help                    tato nápověda
      Další soubor:
        -f | --add-file <file>         přidat soubor k profilu, vytvořenému z XML
        -F | --append-file <file>      připojit soubor k existujícímu profilu

en: 
    (Time: %1$.3f ms)
cs: 
    (Čas: %1$.3f ms)

en: 
    Domain '%1$s' dumped to %2$s
cs: 
    Doména „%1$s“ vypsána do %2$s

en: 
    Domain '%1$s' saved to %2$s
cs: 
    Doména „%1$s“ uložena do %2$s

en: 
    Domain '%1$s' state saved by libvirt
cs: 
    Stav domény „%1$s“ uložen libvirt

en: 
    Usage:
      %1$s [option]
    
    Options:
      -h | --help            Display program help
      -V | --version         Display program version
      -c CMD                 Run CMD via shell
    
    libvirt login shell
cs: 
    Použití:
      %1$s [volba]
    
    Volby:
      -h | --help            Zobrazit nápovědu k programu
      -V | --version         Zobrazit verzi programu
      -c PŘÍKAZ                 Spustit PŘÍKAZ prostřednictvím shellu
    
    libvirt přihlašovací shell

en: 
    Usage:
      %1$s [options]
    
    Options:
      -h | --help            Display program help:
      -v | --verbose         Verbose messages.
      -d | --daemon          Run as a daemon & write PID file.
      -t | --timeout <secs>  Exit after timeout period.
      -f | --config <file>   Configuration file.
      -V | --version         Display version information.
      -p | --pid-file <file> Change name of PID file.
    
    libvirt lock management daemon:
cs: 
    Použití:
      %1$s [volby]
    
    Volby:
      -h | --help            Zobrazit nápovědu k programu:
      -v | --verbose         Podrobnější zprávy.
      -d | --daemon          Spustit jako proces služby a zapsat soubor s identif. procesu (PID).
      -t | --timeout <sek>  Ukončit po překročení časového limitu.
      -f | --config <soubor>   Soubor s nastaveními.
      -V | --version         Zobrazit informace o verzi.
      -p | --pid-file <soubor> Změnit název souboru s PID.
    
    libvirt proces služby správy zámků:

en: 
    Usage:
      %1$s [options]
    
    Options:
      -h | --help            Display program help:
      -v | --verbose         Verbose messages.
      -d | --daemon          Run as a daemon & write PID file.
      -t | --timeout <secs>  Exit after timeout period.
      -f | --config <file>   Configuration file.
      -V | --version         Display version information.
      -p | --pid-file <file> Change name of PID file.
    
    libvirt log management daemon:
cs: 
    Použití:
      %1$s [volby]
    
    Volby:
      -h | --help            Zobrazit nápovědu k programu:
      -v | --verbose         Podrobnější zprávy.
      -d | --daemon          Spustit jako proces služby a zapsat soubor s identif. procesu (PID).
      -t | --timeout <sek>  Ukončit po překročení časového limitu.
      -f | --config <soubor>   Soubor s nastaveními.
      -V | --version         Zobrazit informace o verzi.
      -p | --pid-file <soubor> Změnit název souboru s PID.
    
    libvirt proces služby správy záznamu událostí:

en: 
    syntax: %1$s [OPTIONS] [HVTYPE]
    
     Hypervisor types:
    
       - qemu
       - lxc
       - bhyve
       - ch
    
     Options:
       -h, --help     Display command line help
       -v, --version  Display command version
       -q, --quiet    Don't display progress information
cs: 
    syntaxe: %1$s [VOLBY] [TYP-HYPERVIZORU]
    
     Typy hypervizorů:
    
       - qemu
       - lxc
       - bhyve
       - ch
    
     Volby:
       -h, --help     Zobrazit nápovědu k příkazovému řádku
       -v, --version  Zobrazit verzi příkazu
       -q, --quiet    Nezobrazovat informace o míře dokončení

en:     Bandwidth limit: %1$llu bytes/s (%2$-.3lf %3$s/s)
cs:     Omezení rychlosti: %1$llu bajtů/s (%2$-.3lf %3$s/s)

en:   NAME
cs:   NÁZEV

en:  %1$s (help keyword '%2$s')
cs:  %1$s (klíčové slovo nápovědy „%2$s“)

en:  %1$s (help keyword '%2$s'):
cs:  %1$s (klíčové slovo nápovědy „%2$s“):

en:  Hypervisors:
cs:  Hypervizory:

en:  Miscellaneous:
cs:  Různé:

en:  Networking:
cs:  Síť:

en:  Storage:
cs:  Úložiště:

en: !!! SSH HOST KEY VERIFICATION FAILED !!!: Identity of host '%1$s:%2$d' differs from stored identity. Please verify the new host key '%3$s' to avoid possible man in the middle attack. The key is stored in '%4$s'.
cs: !!! OVĚŘENÍ NEPODVRŽENOSTI SSH KLÍČE HOSTITELE SE NEZDAŘILO !!!: Identita hostitele „%1$s:%2$d“ se liší od té uložené. Zkontrolujte nový klíč hostitele „%3$s“ abyste se vyhnuli případnému útoku typu „útočník se stane prostředníkem“ (MITM). Klíč je uložený v „%4$s“.

en: $%1$s value should be between 0 and %2$d
cs: hodnota $%1$s by měla být z rozmezí 0 (nula) až %2$d

en: %1$6s: Checking %2$-60s:
cs: %1$6s: Kontroluje se %2$-60s:

en: %1$s %2$s '%3$s' has an unsupported type '%4$s'
cs: %1$s %2$s „%3$s“ má nepodporovaný typ „%4$s“

en: %1$s %2$s '%3$s' has unsupported type '%4$s', expecting '%5$s' or '%6$s'
cs: %1$s %2$s „%3$s“ má nepodporovaný typ „%4$s“ – očekáváno „%5$s“ nebo „%6$s“

en: %1$s (on destination side) does not support the --migration option needed for migration with shared storage
cs: %1$s (na straně cíle) nepodporuje volbu --migration potřebnou pro stěhování se sdíleným úložištěm

en: %1$s (out of %2$d)
cs: %1$s (z %2$d)

en: %1$s can't be empty
cs: %1$s nemůže být prázdné

en: %1$s cannot be set higher than %2$s
cs: %1$s nemůže být nastavené výše než %2$s

en: %1$s cannot parse GID '%2$s'
cs: %1$s se nedaří zpracovat identifikátor skupiny (GID) „%2$s“

en: %1$s cannot parse UID '%2$s'
cs: %1$s se nedaří zpracovat identifikátor uživatele (UID) „%2$s“

en: %1$s does not support passing a passphrase using a file descriptor
cs: %1$s nepodporuje předávání heslové fráze pomocí popisovače souboru

en: %1$s does not support passing passphrase via file descriptor
cs: %1$s nepodporuje předávání heslové fráze prostřednictvím popisovače souboru

en: %1$s expects UID and GID parameters
cs: %1$s očekává parametry UID a GID

en: %1$s failed new mode for target '%2$s' with status '%3$d'
cs: %1$s se nepodařil nový režim pro cíl „%2$s“ se stavem „%3$d“

en: %1$s family specified for non-IPv4 address '%2$s' in network '%3$s'
cs: generace %1$s zadána pro ne-IPv4 adresu „%2$s“ v síti „%3$s“

en: %1$s forwarding requested, but no IP address provided for network '%2$s'
cs: požadováno přeposílání %1$s, jenže nezadána žádná IP adresa pro síť „%2$s“

en: %1$s graphics are not supported with this QEMU
cs: Grafika %1$s není s tímto QEMU podporována

en: %1$s harddisk '%2$s' has unsupported cache mode '%3$s'
cs: %1$s pevný disk „%2$s“ má nepodporovaný režim mezipaměti „%3$s“

en: %1$s has illegal value %2$s
cs: %1$s má neplatnou hodnotu %2$s

en: %1$s has unexpected '*' before last line
cs: %1$s má před posledním řádkem neočekávanou „*“ (hvězdičku)

en: %1$s in %2$s must be NULL
cs: je třeba, aby %1$s v %2$s bylo prázdné (NULL)

en: %1$s in %2$s must be greater than zero
cs: je třeba, aby %1$s v %2$s bylo větší než nula

en: %1$s in %2$s must be zero
cs: je třeba, aby %1$s v %2$s bylo nula

en: %1$s in %2$s must be zero or greater
cs: je třeba, aby %1$s v %2$s bylo nula a více

en: %1$s in %2$s must not be NULL
cs: je třeba, aby %1$s v %2$s nebylo prázdné

en: %1$s in %2$s must not be zero
cs: je třeba, aby %1$s v %2$s nebylo nula

en: %1$s is missing 'type' property
cs: u %1$s chybí vlastnost 'type'

en: %1$s is not an executable
cs: Soubor %1$s nemá nastavené oprávnění pro spouštění

en: %1$s is not supported by this QEMU binary
cs: %1$s není podporováno tímto sestavením QEMU

en: %1$s length greater than maximum: %2$d > %3$d
cs: %1$s je delší než je nejvýše možné: %2$d > %3$d

en: %1$s model of watchdog can go only on PCI bus
cs: model resetátoru (watchdog) %1$s může přijít pouze na PCI sběrnici

en: %1$s model of watchdog cannot be used with this machine type
cs: s tímto typem stroje není možné použít model resetátoru %1$s

en: %1$s model of watchdog does not support configuring the address
cs: model resetátoru (watchdog) %1$s nepodporuje nastavování adresy

en: %1$s model of watchdog is allowed for s390 and s390x only
cs: model resetátoru (watchdog) %1$s je možný pouze pro s390 a s390x

en: %1$s model of watchdog is only part of q35 machine
cs: model resetátoru (watchdog) %1$s je pouze součástí stroje q35

en: %1$s model of watchdog is part of the machine and cannot have any address set.
cs: Model resetátoru (watchdog) %1$s je součástí stroje a není možné mu nastavit žádnou adresu.

en: %1$s model of watchdog is virtual and cannot go on any bus.
cs: Model resetátoru (watchdog) %1$s je virtuální a nemůže přijít na žádnou sběrnici.

en: %1$s module is not loaded,
cs: modul %1$s není načten,

en: %1$s namespace is not available
cs: jmenný prostor %1$s není k dispozici

en: %1$s not found in %2$s
cs: %1$s nebylo nalezeno v %2$s

en: %1$s not implemented on Win32
cs: %1$s není na Win32 implementováno

en: %1$s not matched against 'allowed_users' in %2$s
cs: %1$s se neshoduje vůči 'allowed_users' v %2$s

en: %1$s not parseable
cs: %1$s není zpracovatelné

en: %1$s not supported in this QEMU binary
cs: %1$s není v tomto sestavení QEMU podporováno

en: %1$s object has invalid dynamic type
cs: objekt %1$s nemá platný dynamický typ

en: %1$s object is missing the required '%2$s' property
cs: objekt %1$s postrádá vyžadovanou vlastnost „%2$s“

en: %1$s reply data was missing 'model'
cs: v datech odpovědi %1$s chyběl 'model'

en: %1$s reply data was missing 'name'
cs: v datech odpovědi %1$s chyběl 'name' (název)

en: %1$s reply data was missing 'props'
cs: v datech odpovědi %1$s chyběly 'props' (vlastnosti)

en: %1$s rule with port specification requires protocol specification with protocol to be either one of tcp(6), udp(17), dccp(33), or sctp(132)
cs: pravidlo %1$s s určením portu vyžaduje zadání protokolu, kdy protokol bude jedno z tcp(6), udp(17), dccp(33), nebo sctp(132)

en: %1$s uri uuid action
cs: %1$s uri uuid akce

en: %1$s with index %2$d is configured for a NUMA node (%3$d) not present in the domain's <cpu><numa> array (%4$zu)
cs: %1$s s pořadovým číslem %2$d je nastavené pro NUMA uzel (%3$d), který se nenachází v <cpu><numa> poli (%4$zu) domény

en: %1$s: %2$s: unsupported auth %3$s
cs: %1$s: %2$s: nepodporované ověřování %3$s

en: %1$s: '%2$s' does not exist
cs: %1$s: „%2$s“ neexistuje

en: %1$s: Address '%2$s' in route definition is not a network address
cs: %1$s: adresa „%2$s“ v definici trasy není síťovou adresou

en: %1$s: Bad gateway address '%2$s' in route definition
cs: %1$s: Chybná adresa brány „%2$s“ v definici trasy

en: %1$s: Bad netmask address '%2$s' in route definition
cs: %1$s: Chybná maska sítě „%2$s“ v definici trasy

en: %1$s: Bad network address '%2$s' in route definition
cs: %1$s: Chybná síťová adresa „%2$s“ v definici trasy

en: %1$s: Cannot request read and write flags together
cs: %1$s: Není možné požadovat příznaky čtení a zápisu oba dva naráz

en: %1$s: Error converting address '%2$s' with netmask '%3$s' to network-address in route definition
cs: %1$s: Chyba při převádění adresy „%2$s“ s maskou sítě „%3$s“ na adresu sítě v definici trasy

en: %1$s: Error converting address '%2$s' with prefix %3$u to network-address in route definition
cs: %1$s: Chyba při převádění adresy „%2$s“ s předponou (prefix) %3$u na adresu sítě v definici trasy

en: %1$s: File '%2$s' is too large
cs: %1$s: Soubor „%2$s“ je příliš velký

en: %1$s: IPv4 family specified for non-IPv4 address '%2$s' in route definition
cs: %1$s: v definici trasy zadána generace IPv4 pro ne-IPv4 adresu „%2$s“

en: %1$s: IPv4 family specified for non-IPv4 gateway '%2$s' in route definition
cs: %1$s: V definici trasy zadána generace IPv4 pro ne-IPv4 bránu „%2$s“

en: %1$s: Invalid netmask '%2$s' for address '%3$s' (both must be IPv4)
cs: %1$s: Neplatná maska sítě „%2$s“ pro adresu „%3$s“ (je třeba, aby obojí bylo IPv4)

en: %1$s: Invalid prefix %2$u specified in route definition, must be 0 - 128
cs: %1$s: V definici trasy zadána neplatná předpona (prefix) %2$u – je třeba, aby bylo z rozmezí 0 až 128

en: %1$s: Invalid prefix %2$u specified in route definition, must be 0 - 32
cs: %1$s: V definici trasy zadána neplatná předpona (prefix) %2$u – je třeba, aby bylo z rozmezí 0 až 32

en: %1$s: Missing required address attribute in route definition
cs: %1$s: V definici trasy chybí požadovaný atribut adresa

en: %1$s: Missing required gateway attribute in route definition
cs: %1$s: V definici trasy chybí požadovaný atribut brána

en: %1$s: No family specified for non-IPv4 address '%2$s' in route definition
cs: %1$s: v definici trasy, pro ne-IPv4 adresu „%2$s“ není zadána generace

en: %1$s: No family specified for non-IPv4 gateway '%2$s' in route definition
cs: %1$s: v definici trasy není zadána generace pro ne-IPv4 bránu „%2$s“

en: %1$s: Route definition cannot have both a prefix and a netmask
cs: %1$s: V definici trasy nemůže být jak předpona, tak síťová maska naráz

en: %1$s: Specifying netmask invalid for IPv6 address '%2$s' in route definition
cs: %1$s: Zadání masky sítě není platné pro IPv6 adresu „%2$s“ v definici trasy

en: %1$s: Starting external device: %2$s
    %3$s
cs: %1$s: Spouštění externího zařízení: %2$s
    %3$s

en: %1$s: Unrecognized family '%2$s' in route definition
cs: %1$s: Nerozpoznaná generace „%2$s“ v definici trasy

en: %1$s: cannot connect to '%2$s': %3$s
cs: %1$s: nedaří se připojit k „%2$s“: %3$s

en: %1$s: cannot parse URI transport '%2$s': %3$s
cs: %1$s: nedaří se zpracovat URI transport „%2$s“: %3$s

en: %1$s: could not proxy traffic: %2$s
cs: %1$s: nedaří se přeposílat (proxy) provoz: %2$s

en: %1$s: error: %2$s%3$c
cs: %1$s: chyba: %2$s%3$c

en: %1$s: error: %2$s. Check /var/log/messages or run without --daemon for more info.
cs: %1$s: chyba: %2$s. Další informace naleznete ve /var/log/messages nebo spusťte bez parametru--daemon.

en: %1$s: error: unable to determine if daemon is running: %2$s
cs: %1$s: chyba: nedaří se zjistit, zda je proces služby spuštěný: %2$s

en: %1$s: event '%2$s' for node device %3$s
cs: %1$s: událost „%2$s“ pro zařízení uzlu %3$s

en: %1$s: event '%2$s' for secret %3$s
cs: %1$s: událost „%2$s“ (životní cyklus) pro tajemství %3$s

en: %1$s: event '%2$s' for storage pool %3$s
cs: %1$s: událost „%2$s“ pro fond úložiště %3$s

en: %1$s: event 'lifecycle' for network %2$s: %3$s
cs: %1$s: událost „lifecycle“ (životní cyklus) pro síť %2$s: %3$s

en: %1$s: event 'lifecycle' for node device %2$s: %3$s
cs: %1$s: událost 'lifecycle' (životní cyklus) pro zařízení uzlu %2$s: %3$s

en: %1$s: event 'lifecycle' for secret %2$s: %3$s
cs: %1$s: událost 'lifecycle' (životní cyklus) pro tajemství %2$s: %3$s

en: %1$s: event 'lifecycle' for storage pool %2$s: %3$s
cs: %1$s: událost 'lifecycle' (životní cyklus) pro fond úložiště %2$s: %3$s

en: %1$s: expected a bool for '%2$s' parameter
cs: %1$s: očekávána hodnota typu bolean pro parametr „%2$s“

en: %1$s: expected a signed integer for '%2$s' parameter
cs: %1$s: očekávána celočíselná hodnota se znaménkem pro parametr „%2$s“

en: %1$s: expected a string for '%2$s' parameter
cs: %1$s: očekáván řetězec pro parametr „%2$s“

en: %1$s: expected a string list for '%2$s' parameter
cs: %1$s: očekáván seznam řetězců pro parametr „%2$s“

en: %1$s: expected a string or string list for '%2$s' parameter
cs: %1$s: očekáván řetězec nebo seznam řetězců pro parametr „%2$s“

en: %1$s: expected an unsigned integer for '%2$s' parameter
cs: %1$s: pro parametr „%2$s“ očekáváno celé číslo bez znaménka

en: %1$s: failed to communicate with bridge helper: %2$s
cs: %1$s: nepodařilo se komunikovat s pomůckou pro sítový most: %2$s

en: %1$s: failed to generate UNIX socket path
cs: %1$s: nepodařilo se vytvořit popis umístění unixového soketu

en: %1$s: failed to read temporary file: %2$s
cs: %1$s: nezdařilo se čtení dočasného souboru: %2$s

en: %1$s: failed to write log file: %2$s
cs: %1$s: nezdařil se zápis do souboru se záznamem událostí (log): %2$s

en: %1$s: failure with %2$s: %3$s
cs: %1$s: nezdar s %2$s: %3$s

en: %1$s: initialization failed
cs: %1$s: inicializace se nezdařila

en: %1$s: initialization failed
cs: %1$s: inicializace se nezdařila

en: %1$s: ipv6 family specified for non-IPv6 address '%2$s' in route definition
cs: %1$s: ipv6 generace zadána pro ne-IPv6 adresu „%2$s“ v definici trasy

en: %1$s: ipv6 specified for non-IPv6 gateway address '%2$s' in route definition
cs: %1$s: zadáno ipv6 pro ne-IPv6 adresu brány „%2$s“ v definici trasy

en: %1$s: malformed fd %2$s
cs: %1$s: nesprávně formulovaný popisovač souboru %2$s

en: %1$s: migration_port_max: port must be between the minimal port %2$d and 65535
cs: %1$s: migration_port_max: je třeba, aby číslo portu bylo z rozmezí nejnižší číslo portu %2$d a 65535

en: %1$s: migration_port_min: port must be greater than 0
cs: %1$s: migration_port_min: je třeba, aby číslo portu bylo vyšší než 0

en: %1$s: must be run as root
cs: %1$s: je třeba spouštět jako správce (root)

en: %1$s: must not be run setuid root
cs: %1$s: je třeba, aby nebylo spouštěno přes setuid root

en: %1$s: passthrough input device has no source
cs: %1$s: z hostitele předávané vstupní zařízení nemá zdroj

en: %1$s: remote_display_port_max: port must be between the minimal port and %2$d
cs: %1$s: remote_display_port_max: je třeba, aby port byl mezi nejnižším portem a %2$d

en: %1$s: remote_display_port_min: min port must not be greater than max port
cs: %1$s: remote_display_port_min: je třeba, aby číslo nejnižšího portu nebylo vyšší než číslo toho nejvyššího

en: %1$s: remote_display_port_min: port must be greater than or equal to %2$d
cs: %1$s: remote_display_port_min: je třeba, aby port byl vyšší než nebo roven %2$d

en: %1$s: remote_websocket_port_max: port must be between the minimal port and %2$d
cs: %1$s: remote_websocket_port_max: je třeba, aby port byl z rozmezí nejnižší port a %2$d

en: %1$s: remote_websocket_port_min: min port must not be greater than max port
cs: %1$s: remote_websocket_port_min: je třeba, aby port nebyl vyšší, než maximální

en: %1$s: remote_websocket_port_min: port must be greater than or equal to %2$d
cs: %1$s: remote_websocket_port_min: je třeba, aby port byl vyšší nebo roven %2$d

en: %1$s: temporary filename contains shell meta or other unacceptable characters (is $TMPDIR wrong?)
cs: %1$s: název dočasného souboru obsahuje nepovolené nebo speciální znaky shellu (je správně nastavená proměnná $TMPDIR?)

en: %1$s: too many command line arguments
cs: %1$s: příliš mnoho argumentů příkazového řádku

en: %1$s: try --help for more details
cs: %1$s: pro další podrobnosti zkuste --help

en: %1$s: try --help for more details
cs: %1$s: pro další podrobnosti vyzkoušejte --help

en: %1$s: unexpected URI transport '%2$s'
cs: %1$s: neočekávaný transport URI „%2$s“

en: %1$s: unknown remote mode '%2$s'
cs: %1$s: neznámý vzdálený režim „%2$s“

en: %1$s: unsupported hypervisor name %2$s
cs: %1$s: nepodporovaný název hypervizoru %2$s

en: %1$s: value for '%2$s' parameter must be 0 or 1
cs: %1$s: je třeba, aby hodnota parametru „%2$s“ byla 0 nebo 1

en: %1$s: value for '%2$s' parameter must be in range %3$d:%4$d
cs: %1$s: je třeba, aby hodnota pro „%2$s“ byla z rozmezí %3$d až %4$d

en: %1$s: value for '%2$s' parameter must be in range %3$lld:%4$lld
cs: %1$s: je třeba, aby hodnota parametru „%2$s“ byla z rozmezí %3$lld až %4$lld

en: %1$s: value for '%2$s' parameter must be in range %3$zd:%4$zd
cs: %1$s: je třeba, aby hodnota parametru „%2$s“ byla z rozmezí %3$zd až %4$zd

en: %1$s: value for '%2$s' parameter must be in range 0:%3$u
cs: %1$s: je třeba, aby hodnota parametru „%2$s“ byla z rozmezí 0 až %3$u

en: %1$s: value for '%2$s' parameter must be in range 0:%3$zu
cs: %1$s: je třeba, aby hodnota parametru „%2$s“ byla z rozmezí 0 až %3$zu

en: %1$s: warning: %2$s%3$c
cs: %1$s: varování: %2$s%3$c

en: %1$s_DEBUG not set with a valid numeric value
cs: %1$s_DEBUG nenastaveno s platnou číselnou hodnotou

en: '%1$s'
cs: „%1$s“

en: '%1$s' D-Bus address is not handled
cs: D-Bus adresa „%1$s“ není obsloužena

en: '%1$s' architecture is not supported by CPU driver
cs: architektura „%1$s“ není podporována ovladačem procesoru

en: '%1$s' attributes '%2$s' must not overlap
cs: Je třeba, aby se atributy „%1$s“ „%2$s“ nepřekrývaly

en: '%1$s' controller cannot be hot plugged.
cs: řadič „%1$s“ není možné připojit za chodu.

en: '%1$s' controller cannot be hot unplugged.
cs: řadič „%1$s“ není možné odpojovat za chodu.

en: '%1$s' controller only supports up to '%2$u' ports
cs: řadič „%1$s“ podporuje nanejvýš „%2$u“ portů

en: '%1$s' denied access
cs: „%1$s“ odepřelo přístup

en: '%1$s' does not exist
cs: „%1$s“ neexistuje

en: '%1$s' file does not fit in memory
cs: soubor „%1$s“ se nevejde do paměti

en: '%1$s' is currently not supported by the qemu encryption engine
cs: „%1$s“ v tuto chvíli není podporováno šifrovacím engine v qemu

en: '%1$s' is not a VF device
cs: „%1$s“ není zařízení virtuální funkce (VF)

en: '%1$s' is not a known interface
cs: „%1$s“ není známé rozhraní

en: '%1$s' is not a suitable bridge helper
cs: „%1$s“ není použitelné pomocné pro most

en: '%1$s' is not a suitable dbus-daemon
cs: „%1$s“ není použitelné pomocné pro dbus-daemon

en: '%1$s' is not a suitable pr helper
cs: „%1$s“ není použitelné pomocné pro pr

en: '%1$s' is not supported in this QEMU binary
cs: „%1$s“ není podporováno v této QEMU binárce

en: '%1$s' missing
cs: „%1$s“ chybí

en: '%1$s' requires shared memory
cs: „%1$s“ vyžaduje sdílenou paměť

en: '%1$s' scheduler bitmap '%2$s' is empty
cs: „%1$s“ bitová mapa plánovače „%2$s“ je prázdná

en: '%1$s' starting from %2$llu has only %3$zd bytes available
cs: „%1$s“ začínající od %2$llu má k dispozici pouze %3$zd bajtů

en: '--wipe-storage' requires '--storage <string>' or '--remove-all-storage'
cs: '--wipe-storage' vyžaduje '--storage <řetězec>' nebo '--remove-all-storage'

en: ':' not allowed in RBD source volume name '%1$s'
cs: „:“ není dovoleno v názvu RBD zdrojového svazku „%1$s“

en: '<local>' element missing for 'udp' socket interface
cs: pro rozhraní 'udp' soketu chybí prvek '<local>'

en: 'adapter' name must be specified for scsi hostdev source
cs: v případě scsi zdroje zařízení hostitele je třeba zadat název pro 'adapter'

en: 'address' is not supported for 'ramfb' video devices
cs: 'address' není podporováno pro video zařízení 'ramfb'

en: 'address' must be specified for scsi hostdev source
cs: v případě zdroje scsi zařízení hostitele je třeba zadat 'address'

en: 'aes-key-wrap'/'dea-key-wrap' is not available on this architecture
cs: 'aes-key-wrap'/'dea-key-wrap' není na této architektuře k dispozici

en: 'arch' element cannot be used inside 'cpu' element with 'match' attribute'
cs: prvek „arch“ (architektura) není možné použít uvnitř prvku „cpu“ (procesor) s atributem „match“ (shoda)

en: 'blob' support for virtio-gpu devices requires a memfd memory backend
cs: podpora 'blob' pro virtio-gpu zařízení vyžaduje podpůrnou vrtsvu paměti memfd

en: 'cache' refers to a non-existent NUMA node cache
cs: „cache“ odkazuje na neexistující mezipaměť NUMA uzlu

en: 'cmd_per_lun' is only supported by virtio-scsi controller
cs: 'cmd_per_lun' je podporováno pouze řadičem virtio-scsi

en: 'cow' storage format is not supported
cs: formát úložiště „cow“ není podporován

en: 'directory' storage format is not directly supported by QEMU, use 'dir' disk type instead
cs: formát úložiště 'directory' (složka) není přímo v QEMU podporován – namísto toho použijte typ disku 'dir' (složka)

en: 'discard_no_unref' is not compatible with read-only disk
cs: 'discard_no_unref' není kompatibilní s diskem pouze pro čtení

en: 'discard_no_unref' is not supported by this QEMU binary
cs: 'discard_no_unref' není tímto sestavením QEMU podporováno

en: 'discard_no_unref' only works with qcow2 disk format
cs: 'discard_no_unref' funguje pouze v případě formátu disku qcow2

en: 'disk' missing or not an array in reply of guest-get-fsinfo
cs: „disk“ chybí nebo není pole v odpovědi z guest-get-fsinfo

en: 'extended_l2' not supported with compat level %1$s
cs: 'extended_l2' nepodporováno v případě úrovně kompatibility %1$s

en: 'gluster' command line tool not found
cs: nástroj pro příkazový řádek „gluster“ nenalezen

en: 'host-name' missing in guest-get-host-name reply
cs: v odpovědi guest-get-host-name chybí 'host-name'

en: 'incremental' backup mode of disk '%1$s' requires setting 'incremental' field for disk or backup
cs: režim 'incremental' zálohování disku '%1$s' vyžaduje nastavení kolonky 'incremental' pro disk či zálohu

en: 'initiator' refers to a non-existent NUMA node
cs: „initiator“ odkazuje na neexistující NUMA uzel

en: 'ioeventfd' is only supported by virtio-scsi controller
cs: 'ioeventfd' je podporováno pouze řadičem virtio-scsi

en: 'iothread' attribute only supported for virtio scsi controllers
cs: atribut 'iothread' je podporován pouze pro virtio scsi řadiče

en: 'iothread' is only supported for virtio-scsi controller
cs: 'iothread' je podporováno pouze pro řadič virtio-scsi

en: 'logical-id' missing in reply of guest-get-vcpus
cs: v odpovědi guest-get-vcpus chybí 'logical-id'

en: 'login-time' missing in reply of guest-get-users
cs: v odpovědi quest-get-users chybí 'login-time'

en: 'manual' memory snapshot mode not supported
cs: režim 'manual' pořízení zachyceného stavu paměti není podporován

en: 'manual' snapshot mode is not supported by the test driver
cs: režim 'manual' pořízení zachyceného stavu paměti není podporován testovacím ovladačem

en: 'max_sectors' is only supported by virtio-scsi controller
cs: 'max_sectors' je podporováno pouze řadičem virtio-scsi

en: 'max_workers' must be greater than 0
cs: 'max_workers' nemůže být vyšší než 0

en: 'mode' of Xen passthrough feature differs: source: '%1$s', destination: '%2$s'
cs: 'mode' funkce Xen předávání z hostitele se liší: zdroj: '%1$s', cíl: '%2$s'

en: 'model' attribute in <hostdev> is only supported when type='%1$s'
cs: atribut 'model' v <hostdev> je podporováno pouze pokud type='%1$s'

en: 'mountpoint' missing in reply of guest-get-fsinfo
cs: v odpovědi guest-get-fsinfo chybí 'mountpoint'

en: 'name' missing in reply of guest-get-disks
cs: v odpovědi guest-get-fsinfo chybí 'name'

en: 'name' missing in reply of guest-get-fsinfo
cs: v odpovědi guest-get-fsinfo chybí 'name'

en: 'netns' namespace source can only be used with sharenet
cs: zdroj jmenného prostoru 'netns' je možné použít pouze s sharenet

en: 'network' attribute is required for listen type 'network'
cs: v případě typu očekávání spojení 'network' je zapotřebí atribut 'network'

en: 'network' attribute is valid only for listen type 'network'
cs: atribut 'network' (síť) je platný pouze pro typ očekávání spojení 'network'

en: 'nfs' host must use TCP protocol
cs: je třeba, aby hostitel 'nfs' používal TCP protokol

en: 'nfs' protocol requires the usage of exactly one host
cs: protokol 'nfs' vyžaduje použití právě jednoho hostitele

en: 'offset' missing in reply of guest-get-timezone
cs: v odpovědi z quest-get-timezone chybí 'offset'

en: 'online' missing in reply of guest-get-vcpus
cs: v odpovědi guest-get-vcpus chybí 'online'

en: 'parent' for vHBA not specified, and cannot find one on this host
cs: 'parent' pro vHBA nezadáno a na tomto hostiteli se nedaří žádný najít

en: 'partition' missing in reply of guest-get-disks
cs: v odpovědi na guest-get-disks chybí 'partition'

en: 'pci-controller' missing
cs: chybí 'pci-controller'

en: 'peak' and 'burst' require 'average' attribute
cs: 'peak' (špička) a 'burst' (dávka) vyžadují atribut 'average' (průměr)

en: 'pool' and 'volume' must be specified together for 'pool' type source
cs: je třeba, aby pro zdroj typu 'pool' (fond) bylo zadáno jak 'pool', tak 'volume' (svazek)

en: 'queues' is only supported by virtio-scsi controller
cs: 'queues' (fronty) jsou podporované pouze řadičem virtio-scsi

en: 'reconnect' attribute unsupported 'server' mode for <interface type='vhostuser'>
cs: atributem 'reconnect' nepodporovaný režim 'server' pro <interface type='vhostuser'>

en: 'restrictive' mode is required in memnode element when mode is 'restrictive' in memory element
cs: pokud se v prvku memory nachází režim 'restrictive', pak je také v prvku memnode zapotřebí režimu 'restrictive'

en: 'restrictive' mode is required in memory element when mode is 'restrictive' in memnode element
cs: pokud se v prvku memory nachází režim 'restrictive', pak je také v prvku memnode zapotřebí režimu 'restrictive'

en: 'sibling_id %1$d' does not refer to a valid cell within NUMA 'cell id %2$d'
cs: 'sibling_id %1$d' neodkazuje na platnou buňku v rámci NUMA 'cell id %2$d'

en: 'socket' attribute is valid only for listen type 'socket'
cs: atribut 'socket' je platný pouze pro typ očekávání spojení 'socket'

en: 'target' refers to a non-existent NUMA node
cs: 'target' odkazuje na neexistující NUMA uzel

en: 'tftp' protocol is not supported with this QEMU binary
cs: VxHS protokol není touto binárkou QEMU podporován

en: 'tlsHostname' field is not supported by this QEMU
cs: kolonka 'tlsHostname' není tímto QEMU podporována

en: 'tlsHostname' field is supported only with NBD disks
cs: kolonka 'tlsHostname' není v případě NBD disků podporována

en: 'trim' algorithm not supported
cs: algoritmus „trim“ není podporován

en: 'type' missing in reply of guest-get-fsinfo
cs: v odpovědi guest-get-fsinfo chybí 'type'

en: 'user' missing in reply of guest-get-users
cs: v odpovědi quest-get-users chybí 'user'

en: 'value %1$d' is invalid for 'sibling id %2$d' under NUMA 'cell id %3$d'
cs: 'value %1$d' není platná pro 'sibling id %2$d' pod NUMA 'cell id %3$d'

en: 'vhostuser' driver is only supported with 'virtio' device
cs: Ovladač 'vhostuser' je podporován pouze v případě zařízení 'virtio'

en: 'virtio-s390' addresses are no longer supported
cs: 'virtio-s390' adresy už nejsou podporovány

en: 'wwnn' and 'wwpn' must be specified for adapter type 'fchost'
cs: pro adaptér typu 'fchost' je třeba zadat 'wwnn' a 'wwpn'

en: (CPU_definition)
cs: (definice_procesoru)

en: (_migration_cookie)
cs: (_cookie_stehovani)

en: (bridge interface definition)
cs: (definice rozhraní mostu)

en: (capabilities)
cs: (schopnosti)

en: (definition_of_secret)
cs: (definice_tajemstvi)

en: (device_definition)
cs: (definice_zarizeni)

en: (disk_definition)
cs: (definice_disku)

en: (domainCapabilities)
cs: (schopnostiDomeny)

en: (domain_backup)
cs: (zaloha_domeny)

en: (domain_checkpoint)
cs: (kontrolni_bod_domeny)

en: (domain_definition)
cs: (definice_domeny)

en: (domain_snapshot)
cs: (zachyceny_stav_domeny)

en: (esx execute response)
cs: (odpověď na vykonání esx)

en: (gluster_cli_output)
cs: (vystup_z_gluster_cli)

en: (interface definition)
cs: (definice rozhraní)

en: (interface_definition)
cs: (definice_rozhraní)

en: (libxl_migration_cookie)
cs: (lbxl_cookie_stehovani)

en: (metadata_xml)
cs: (xml_metadata)

en: (network_definition)
cs: (definice_sítě)

en: (networkport_definition)
cs: (definice_sitoveho_portu)

en: (node_device_definition)
cs: (definice_zarizeni_uzlu)

en: (none)
cs: (žádný)

en: (nwfilter_definition)
cs: (definice_nwfiltru)

en: (nwfilterbinding_definition)
cs: (definice_nwfiltrbinding)

en: (nwfilterbinding_status)
cs: (stav_nwfiltrbinding)

en: (qemu_migration_cookie)
cs: (qemu_cookie_stehování)

en: (re)connect to hypervisor
cs: (znovu)připojit se k hypervizoru

en: (save cookie)
cs: (cookie ulozeni)

en: (snapshot_tree)
cs: (strom_zachyceneho_stavu)

en: (storage_pool_definition)
cs: (definice_fondu_uloziste)

en: (storage_source_specification)
cs: (specifikace_zdroje_uloziste)

en: (storage_volume_definition)
cs: (definice_svazku_uloziste)

en: (test driver)
cs: (testovaci ovladac)

en: (volume_definition)
cs: (definice_svazku)

en: --%1$s <number>
cs: --%1$s <číslo>

en: --%1$s <string>
cs: --%1$s <řetězec>

en: --%1$s and --current are mutually exclusive
cs: --%1$s a --current nelze použít dohromady

en: --%1$s and --tree are mutually exclusive
cs: --%1$s a --tree nelze použít dohromady

en: --%1$s is required
cs: --%1$s je vyžadováno

en: --%1$s or --current is required
cs: je vyžadováno --%1$s nebo --current

en: --async requires at least one of --timeout, --wait, --pivot, or --finish
cs: --async vyžaduje přinejmenším jedno z --timeout, --wait, --pivot nebo --finish

en: --async requires at least one of --timeout, --wait, --pivot, or --keep-overlay
cs: --async vyžaduje přinejmenším jedno z --timeout, --wait, nebo --keep-overlay

en: --descendants requires --from
cs: --descendants vyžaduje --from

en: --descendants requires either --from or --current
cs: --descendants vyžaduje buď --from nebo --current

en: --format only works with --memory-only
cs: --format funguje pouze s --memory-only

en: --listen parameter not permitted with systemd activation sockets, see 'man libvirtd' for further guidance
cs: parametr --listen není dovolen při použití aktivačních soketů systemd – další doporučení viz „man libvirtd“

en: --max-unauth-clients must be less than or equal to --max-clients
cs: je třeba, aby --max-unauth-clients bylo menší nebo rovno --max-clients

en: --min-workers must be less than or equal to --max-workers
cs: je třeba, aby --min-workers bylo nižší nebo rovno --max-workers

en: --source-protocol option requires --sourcetype network
cs: volba --source-protocol vyžaduje --sourcetype network

en: --verbose requires at least one of --timeout, --wait, --pivot, or --finish
cs: --verbose vyžaduje přinejmenším jedno z --timeout, --wait, --pivot nebo --finish

en: --verbose requires at least one of --timeout, --wait, --pivot, or --keep-overlay
cs: --verbose vyžaduje přinejmenším jedno z --timeout, --wait, nebo --keep-overlay

en: /proc/net/dev: Interface not found
cs: /proc/net/dev: Rozhraní nenalezeno

en: 3d acceleration is not supported by this QEMU binary
cs: 3D akcelerace není touto QEMU binárkou podporována

en: 3d acceleration is supported only with 'virtio' video device
cs: 3D akcelerace je podporována pouze s video zařízením 'virtio'

en: 64-bit PCI hole setting is only for root PCI controllers
cs: nastavení 64bitové PCI díry je podporováno pouze pro kořenové PCI řadiče

en: <%1$s>...
cs: <%1$s>…

en: <active_pcr_banks/> requires TPM version '%1$s'
cs: <active_pcr_banks/> vyžaduje TPM verze „%1$s“

en: <address>, <interface>, and <pf> elements of <forward> in network %1$s are mutually exclusive
cs: <address>, <interface>, a <pf> prvky ve <forward> v síti %1$s se navzájem vylučují

en: <config> element is currently supported only with 'rbd' disks
cs: prvek <config> je zatím podporován pouze s 'rbd' disky

en: <domainbackup> must specify TCP port for now
cs: pro teď je třeba, aby <domainbackup> určovalo TCP port

en: <forward dev='%1$s'> must match first <interface dev='%2$s'/> in network %3$s
cs: je třeba, aby <forward dev='%1$s'> odpovídalo prvnímu <interface dev='%2$s'/> v síti %3$s

en: <hostdev> attribute 'display' is only supported with model='vfio-pci'
cs: atribut 'display' v <hostdev> je podporován pouze s model='vfio-pci'

en: <iotune> is not supported with bus='sd'
cs: <iotune> není podporováno s bus='sd'

en: <reservations/> allowed only for lun devices
cs: <reservations/> umožněno pouze pro lun zařízení

en: <snapshot> element is currently supported only with 'rbd' disks
cs: prvek <snapshot> je v současnosti podporován pouze pro disky „rbd“

en: <system_field> evaluation has failed
cs: vyhodnocení <system_field> se nezdařilo

en: <system_field> value evaluation has failed
cs: vyhodnocení hodnoty v <system_field> se nezdařilo

en: <uuid> does not match secret file name '%1$s'
cs: <uuid> neodpovídá souboru s tajemstvím „%1$s“

en: <vendor_field> evaluation has failed
cs: vyhodnocení <vendor_field> se nezdařilo

en: <vendor_field> value evaluation has failed
cs: vyhodnocení hodnoty <vendor_field> se nezdařilo

en: <virtualport type='%1$s'> not supported for network '%2$s' which uses IP forwarding
cs: <virtualport type='%1$s'> nepodporováno pro síť „%2$s“, která používá přeposílání iP adres

en: <virtualport type='%1$s'> not supported for network '%2$s' which uses a bridge device
cs: <virtualport type='%1$s'> nepodporováno pro síť „%2$s“ která používá zařízení mostu

en: <virtualport type='%1$s'> not supported for network '%2$s' which uses a macvtap device
cs: <virtualport type='%1$s'> nepodporováno pro síť „%2$s“ která používá macvtap zařízení

en: <virtualport type='%1$s'> not supported for network '%2$s' which uses an SR-IOV Virtual Function via PCI passthrough
cs: <virtualport type='%1$s'> nepodporován pro síť „%2$s“, která používá SR-IOV Virtual Function prostřednictvím PCI passthrough

en: <virtualport> element unsupported for <interface type='%1$s'>
cs: prvek <virtualport> nepodporován pro <interface type='%1$s'>

en: <virtualport> element unsupported for type='%1$s' in interface's <actual> element
cs: prvek <virtualport> nepodporován pro type='%1$s' v prvku rozhraní <actual>

en: <vlan> element specified for network %1$s, whose type doesn't support vlan configuration
cs: prvek <vlan> zadán pro síť %1$s, jejíž typ nepodporuje nastavování vlan

en: ? - print this help
cs: ? – vypsat tuto nápovědu

en: A close callback is already registered
cs: Zpětné volání uzavření už je zaregistrováno

en: A different callback was requested
cs: Bylo vyžádáno různé zpětné volání

en: A domain definition can have no more than one cipher node with name %1$s
cs: Definice domény nemůže mít více než jeden uzel cipher (šifra) s názvem %1$s

en: A interface driver is already registered
cs: Ovladač zařízení už je zaregistrován

en: A network driver is already registered
cs: Ovladač sítě už je zaregistrován

en: A network filter driver is already registered
cs: Ovladač filtru sítě už je zaregistrován

en: A network with forward mode='%1$s' can specify a bridge name or a forward dev, but not both (network '%2$s')
cs: Síť s (režimem) mode='%1$s' přeposílání může určovat název mostu nebo název zařízení přesměrování, ale ne obojí (síť „%2$s“)

en: A node device driver is already registered
cs: Ovladač zařízení uzlu už je zaregistrován

en: A secret driver is already registered
cs: Ovladač tajemství už je registrován

en: A single <secret type='passphrase'...> element is expected in encryption description
cs: V popisu šifrování je očekáván jediný prvek <secret type='passphrase'...>

en: A storage driver is already registered
cs: Ovladač úložiště už je zaregistrován

en: ACPI index is not supported with this QEMU
cs: ACPI rejstřík není v tomto QEMU podporován

en: ACPI index is only supported for PCI devices
cs: ACPI rejstřík je podporován pouze pro PCI zařízení

en: ACPI requires UEFI on this architecture
cs: ACPI na této architektuře potřebuje UEFI

en: AES256CBC encryption invalid keylen=%1$zu
cs: Neplatné keylen=%1$zu AES256CBC šifrování

en: AES256CBC initialization vector invalid len=%1$zu
cs: neplatné len=%1$zu (délka) inicializačního vektoru AES256CBC

en: API error
cs: chyba aplikačního program. rozhraní

en: Aborts the currently running domain job
cs: Přeruší právě spuštěnou úlohu domény

en: Accept SSH host key with hash '%1$s' for host '%2$s:%3$d' (%4$s/%5$s)?
cs: Přijmout SSH klíč hostitele s otiskem “%1$s“ pro stroj „%2$s:%3$d“ (%4$s/%5$s)?

en: Access denied
cs: Přístup odepřen

en: Activation of snoop request failed on interface '%1$s'
cs: Aktivace snoop požadavku se na rozhraní „%1$s“ nezdařila

en: Active %1$s devices on bus with %2$s, not doing bus reset
cs: Aktivních %1$s zařízení na sběrnici s %2$s, nedělá se restart sběrnice

en: Active Block Commit
cs: Aktivní odesílání bloků

en: Active Block Commit started
cs: Aktivní blokové odeslání zahájeno

en: Active channel stream exists for this domain
cs: Pro tuto doménu existuje aktivní proud kanálu

en: Active console session exists for this domain
cs: Pro tuto doménu existuje aktivní konzolová relace

en: Active:
cs: Aktivní:

en: Actual interface '%1$s' hostdev was not a PCI device
cs: Skutečné hostitelské zařízení rozhraní „%1$s“ nebylo PCI zařízení

en: Add an IOThread to the guest domain.
cs: Přidat doméně hosta vlákno vstupu/výstupu.

en: Add or remove vcpus
cs: Přidat nebo odebrat virt. procesory

en: Added
cs: Přidáno

en: Address
cs: Adresa

en: Advice from numad is needed in case of automatic numa placement
cs: Rada od numad je potřebná v případě automatického numa rozmisťování

en: After dumping core, failed to resume domain '%1$d' with libxenlight
cs: Po vypsání obsahu paměti se nepodařilo obnovit chod domény „%1$d“ s libxenlight

en: Agent authentication is not supported on this host
cs: Na tomto hostiteli není ověření agenta podporováno

en: Ain't nobody heard of that much cache level
cs: Takový stupeň mezipaměti vůbec neexistuje

en: All identities provided by the SSH Agent were rejected
cs: Všechny identity poskytnuté SSH agentem byly odmítnuty

en: All provided authentication methods with credentials were rejected by the server
cs: Všechny poskytnuté ověřovací metody s přihlašovacími údaji byly serverem odmítnuty

en: Allocate or free some pages in the pool for NUMA cell.
cs: Přiřadit nebo uvolnit nějaké stránky ve fondu pro NUMA buňku.

en: Allocation
cs: Přidělení

en: Allocation:
cs: Přidělení:

en: Allows setting or modifying the description or title of a domain.
cs: Umožňuje nastavení nebo změnu popisu či názvu domény.

en: An error occurred, but the cause is unknown
cs: Došlo k chybě, ale příčina není známa

en: An event loop implementation must be registered
cs: Je třeba, aby implementace smyčky událostí byla zaregistrovaná

en: An explicit disk format must be specified
cs: Je třeba zadat výslovný formát disku

en: Ancestor model %1$s not found for CPU model %2$s
cs: Model předchůdce %1$s nenalezen pro model procesoru %2$s

en: Another relabel transaction is already started
cs: Už je spuštěná jiná transakce přeštítkování

en: AnyType is missing 'type' property
cs: AnyType chybí vlastnost 'type'

en: Append, reset or remove specified key from the authorized keys file for given user
cs: Přidat, resetovat nebo odebrat zadaný klíč ze souboru s pověřenými klíči pro daného uživatele

en: Argument 'cellid' in memnode element must correspond to existing guest's NUMA cell
cs: Je třeba, aby argument 'cellid' (identifikátor buňky) v prvku memnode (uzel paměti) odpovídal existujícím NUMA buňkám hosta

en: Argument 'node' %1$zu outranges defined number of NUMA nodes
cs: Argument 'node' %1$zu je mimo definovaný počet NUMA uzlů

en: Arguments must be non null
cs: Argumenty nemohou být prázdné

en: Arguments under memnode element do not correspond with existing guest's NUMA cell
cs: Argumenty pod prvkem memnode neodpovídají existujícím NUMA buňkám hosta

en: At least one NUMA node has to have CPUs
cs: Je třeba, aby alespoň jeden NUMA uzel měl procesory

en: At least one PTY console is required
cs: Je vyžadována alespoň jedna PTY konzole

en: At least one cgroup controller is required
cs: Je vyžadován alespoň jeden řadič cgroup

en: At least one numa node has to be configured when enabling memory hotplug
cs: při zapínání přidávání paměti za chodu je třeba nastavit alespoň jeden numa uzel

en: At least one of name, mac, or ip attribute must be specified for static host definition in network '%1$s'
cs: Ve statické definici hostitele v síti „%1$s“ je třeba zadat alespoň jeden z atributů: název, mac nebo ip adresa

en: At least one of options --max-clients, --max-unauth-clients is mandatory
cs: Je třeba zadat alespoň jednu z voleb --max-clients, --max-unauth-clients

en: At least one of options --min-workers, --max-workers, --priority-workers is mandatory
cs: Je třeba zadat alespoň jednu z voleb --min-workers, --max-workers, --priority-workers

en: At least one tty is required
cs: Je potřeba alespoň jednoho tty

en: Attach device from an XML <file>.
cs: Připojit zařízení z XML <souboru>.

en: Attach new disk device.
cs: Připojit nové diskové zařízení.

en: Attach new network interface.
cs: Připojit nové síťové rozhraní.

en: Attached device %1$s has no type
cs: Připojené zařízení %1$s nemá typ

en: Attaching devices of type %1$d is not implemented
cs: Připojování zařízení typu %1$d není implementováno

en: Attaching memory device with size '%1$llu' would exceed domain's maxMemory config size '%2$llu'
cs: Připojení zařízení paměti s velikostí „%1$llu“ by překročilo nastavenou velikost maxMemory „%2$llu“

en: Attempt to create %1$s without specifying mode
cs: Pokus o vytvoření %1$s bez zadání režimu

en: Attempt to migrate guest to the same host
cs: Pokus o migraci hosta na toho stejného hostitele

en: Attempt to migrate guest to the same host %1$s
cs: Pokus o migraci hosta na toho stejného hostitele %1$s

en: Attempt to overwrite resctrlid='%1$s' with id='%2$s'
cs: Pokus o přepsání resctrlid='%1$s' s id='%2$s'

en: Attempt to send a non-blocking message with a synchronous reply
cs: Pokus o odeslání neblokující zprávy se synchronní odpovědí

en: Attempt to send an asynchronous message with a synchronous reply
cs: Pokus o odeslání asynchronní zprávy se synchronní odpovědí

en: Attempted double use of PCI Address %1$s
cs: Pokus o použití PCI adresy %1$s dvakrát

en: Attribute migratable is only allowed for 'host-passthrough' / 'maximum' CPU mode
cs: Atribut migratable (stěhovatelný) je možný pouze v případě režimu procesoru 'host-passthrough' / 'maximum'

en: Attribute mode is only allowed for guest CPU
cs: Režim atributu je možný pouze pro procesor hosta

en: Audit is not supported by the kernel
cs: Audit není podporován jádrem

en: Auto allocation of spice TLS port requested but spice TLS is disabled in qemu.conf
cs: Požadováno automatické přidělení spice TLS portu, ale spice TLS je vypnuto v qemu.conf

en: Auto converge throttle:
cs: Omezování automatické konvergence:

en: Automatic disk lease mode enabled, but no host ID is set
cs: Automatický režim zápůjček disku je zapnutý, ale není nastaven žádný identifikátor hostitele

en: Autostart
cs: Automatické spouštění

en: Autostart:
cs: Automatické spuštění:

en: Available
cs: Dostupný

en: Available servers on a daemon. Currently only supports 'libvirtd' or 'virtproxyd'.
cs: Servery(software), které jsou k dispozici na procesu služby. V toto chvíli podporuje pouze 'libvirtd' nebo 'virtproxyd'.

en: Available:
cs: K dispozici:

en: BIOS serial console only supported on x86 architectures
cs: Sériová konzole v BIOS je podporovaná pouze na architektuře x86

en: Backup
cs: Záloha

en: Backup Dump XML
cs: Záložní výpis XML

en: Backup started
cs: Záloha zahájena

en: Bad $%1$s value.
cs: Chybná hodnota $%1$s.

en: Bad ipv4 end address '%1$s' in <nat> in <forward> in network '%2$s'
cs: Nesprávná koncová ipv4 adresa „%1$s“ v <nat> v <forward> v síti „%2$s“

en: Bad ipv4 start address '%1$s' in <nat> in <forward> in network '%2$s'
cs: Nesprávná počáteční ipv4 adresa „%1$s“ v <nat> v <forward> v síti „%2$s“

en: Bad prefix name '%1$s' for resctrl monitor
cs: Chybný název předpony „%1$s“ pro resctrl monitor

en: Bad value for nativeMode
cs: Chybná hodnota pro nativeMode

en: Bandwidth rate limiting is not supported
cs: Omezování rychlosti přenosového pásma není podporováno

en: Before dumping core, failed to suspend domain '%1$d' with libxenlight
cs: Před výpisem paměti se nepodařilo uspat doménu „%1$d“ s libxenlight

en: Bhyve version does not support framebuffer
cs: Daná verze Bhyve nepodporuje typ zobrazení framebuffer

en: Bit 29 (Long Mode) of HostSystem property 'hardware.cpuFeature[].edx' with value '%1$s' has unexpected value '%2$c', expecting '0' or '1'
cs: Bit 29 (Long Mode) HostSystem vlastnosti 'hardware.cpuFeature[].edx' s hodnotou „%1$s“ má neočekávanou hodnotu „%2$c“ – očekává se '0' nebo '1'

en: Block Commit
cs: Blokové odeslání

en: Block Commit started
cs: Blokové odeslání zahájeno

en: Block Copy
cs: Bloková kopie

en: Block Copy started
cs: Bloková kopie zahájena

en: Block I/O tuning is not available in session mode
cs: Ladění blokového vstup./výstupu není v režimu relace k dispozici

en: Block I/O tuning is not available on this host
cs: Ladění blokového vstup./výstupu není na tomto hostiteli k dispozici

en: Block Pull
cs: Blokové přitažení

en: Block Pull started
cs: Blokové přitažení zahájeno

en: Block commit
cs: Blokové odeslání

en: Block device '%1$s' is resized
cs: Velikost blokového zařízení „%1$s“ změněna

en: Booted
cs: Systém zaveden

en: Both 'name' and 'parent' cannot be specified for the 'scsi_host' adapter
cs: U adaptéru 'scsi_host' nemůže být zadáno jak 'name' (název), tak 'parent' (nadřazené) dohromady

en: Both port and URI requested for disk migration while being mutually exclusive
cs: Pro přestěhování disku byly vyžádány jak port, tak URI. Může být ale buď jedno, nebo druhé

en: Both secret and the secret header are required
cs: Je zapotřebí jak tajemství, tak tajné hlavičky

en: Bounded
cs: Navázáno

en: Bridge '%1$s' has no QoS set, therefore unable to set 'floor' on '%2$s'
cs: Síťový most „%1$s“ nemá nastavené žádné QoS, proto není možné na „%2$s“ nastavit 'floor' (dolní hodnotu)

en: Bridge generation exceeded max id %1$d
cs: Vytváření mostů překročilo max id %1$d

en: Bridge interface %1$s started
cs: Rozhraní mostu %1$s spuštěno

en: Bridge:
cs: Most:

en: Buffer to small for ipset name
cs: Vyrovnávací paměť je příliš malá pro ipset název

en: Buffer too small for IPSETFLAGS type
cs: Vyrovnávací paměť je příliš malá pro typ IPSETFLAGS

en: Buffer too small for MAC address
cs: vyrovnávací paměť je příliš malá pro MAC adresu

en: Buffer too small for uint16 type
cs: Vyrovnávací paměť je příliš malá pro typ uint16

en: Buffer too small for uint32 type
cs: Vyrovnávací paměť je příliš malá pro typ uint32

en: Buffer too small for uint8 type
cs: Vyrovnávací paměť je příliš malá pro typ uint8

en: Buffer too small to print variable '%1$s' into
cs: Vyrovnávací paměť je příliš malá pro zapsání proměnné „%1$s“

en: Build a given pool.
cs: Sestavit daný fond.

en: Bus 0 must be PCI for integrated PIIX3 USB or IDE controllers
cs: Je třeba, aby pro vestavěné PIIX3 USB nebo IDE řadiče byla sběrnice 0 PCI

en: Busy
cs: Zaneprázdněno

en: CA certificate:
cs: Certifikát cert. autority:

en: CHS geometry can not be set for '%1$s' bus
cs: geometrie cylindrů, hlav a sektorů (CHS) nemůže být pro sběrnici „%1$s“ nastavena

en: CHS translation mode can only be set for 'ide' bus not '%1$s'
cs: režim překladu cylindrů, hlav a sektorů (CHS) je možné nastavit pouze pro sběrnici 'ide' – ne pro '%1$s'

en: CPU %1$d in cpulist '%2$s' exceed the maxcpu %3$d
cs: procesor %1$d v cpulist „%2$s“ překračuje maxcpu %3$d

en: CPU Affinity
cs: Afinita procesoru

en: CPU Affinity:
cs: Afinita procesoru:

en: CPU IDs in <numa> exceed the <vcpu> count
cs: Počet identifikátorů procesorů v <numa> překračuje počet <vcpu>

en: CPU Model %1$s too long for destination
cs: model procesoru „%1$s“ je příliš dlouhý

en: CPU arch %1$s does not match host arch
cs: Architektura procesoru %1$s neodpovídá architektuře hostitele

en: CPU architecture (/domain/os/type/@arch)
cs: Architektura procesoru (/domain/os/type/@arch)

en: CPU cache mode '%1$s' can only be used with '%2$s' / '%3$s' CPUs
cs: Režim mezipaměti procesoru „%1$s“ je možné použít pouze s procesory „%2$s“ / „%3$s“

en: CPU cache mode '%1$s' can only be used with level='3'
cs: Režim mezipaměti procesoru „%1$s“ je možné použít pouze s (úrovní) level='3'

en: CPU cache specification is not supported for '%1$s' architecture
cs: Určení vyrovnávací paměti procesoru není pro architekturu „%1$s“ podporováno

en: CPU data
cs: data procesoru

en: CPU described in %1$s is identical to host CPU
cs: procesor popsaný v %1$s je shodný s procesorem hostitele

en: CPU described in %1$s is identical to the CPU provided by hypervisor on the host
cs: Procesor popsaný v %1$s je identický s tím poskytnutým hypervizorem na hostiteli

en: CPU described in %1$s is incompatible with host CPU
cs: procesor popsaný v %1$s není kompatibilní s procesorem hostitele

en: CPU described in %1$s is incompatible with the CPU provided by hypervisor on the host
cs: Procesor popsaný v %1$s není kompatibilní s tím poskytnutým hypervizorem na hostiteli

en: CPU driver '%1$s' does not exist
cs: ovladač procesoru „%1$s“ neexistuje

en: CPU feature %1$s already defined
cs: Vlastnost procesoru %1$s už je definována

en: CPU feature '%1$s' specified more than once
cs: Funkce procesoru „%1$s“ je zadána více než jednou

en: CPU features not supported by hypervisor for %1$s architecture
cs: Funkce procesoru nepodporované hypervizorem pro architekturu %1$s

en: CPU flags requested but can't determine default CPU for arch %1$s
cs: Požadovány příznaky procesoru, ale není možné zjistit výchozí procesor pro architekturu %1$s

en: CPU frequency:
cs: frekvence procesoru:

en: CPU map:
cs: Mapa procesoru:

en: CPU maximum physical address bits number specification cannot be used with mode='%1$s'
cs: Při použití režimu mode='%1$s' není možné zároveň zadávat nejvyšší umožněný počet bitů fyzicky adresovaný procesorem

en: CPU maximum physical address bits specification is not supported for '%1$s' architecture
cs: Zadání nejvyššího umožněného počtu bitů fyzicky adresovatelných procesorem není na architektuře „%1$s“ podporováno

en: CPU mode '%1$s' for %2$s %3$s domain on %4$s host is not supported by hypervisor
cs: Režim procesoru „%1$s“ pro doménu %2$s %3$s na hostiteli %4$s není podporován hypervizorem

en: CPU model %1$s already defined
cs: model procesoru %1$s už je zadán

en: CPU model %1$s is not supported by hypervisor
cs: model procesoru %1$s není hypervizorem podporován

en: CPU model %1$s too long for destination
cs: Model procesoru %1$s je pro cíl příliš dlouhý

en: CPU model '%1$s'
cs: Model procesoru „%1$s“

en: CPU model '%1$s' not supported by hypervisor
cs: Model procesoru „%1$s“ není hypervizorem podporován

en: CPU model:
cs: model procesoru:

en: CPU models
cs: modely procesoru

en: CPU socket topology has changed
cs: topologie patic procesorů se změnila

en: CPU socket(s):
cs: Patic(e) procesoru:

en: CPU throttling rate increment for auto-convergence
cs: přírůstek četnosti omezování procesoru pro automatickou konvergenci

en: CPU time
cs: Čas procesoru

en: CPU time:
cs: Čas procesoru:

en: CPU topology doesn't match maximum vcpu count
cs: Topologie procesoru neodpovídá maximálnímu počtu virt. procesorů

en: CPU topology doesn't match the desired vcpu count
cs: Topologie procesoru neodpovídá požadovanému počtu virt. procesorů

en: CPU tuning is not available in session mode
cs: Ladění procesoru není v režimu relace k dispozici

en: CPU tuning is not available on this host
cs: Ladění procesoru není na tomto hostiteli k dispozici

en: CPU vendor %1$s already defined
cs: Název výrobce procesoru %1$s už je definován

en: CPU vendor %1$s not found
cs: Výrobce procesoru %1$s nebyl nalezen

en: CPU vendor %1$s of model %2$s differs from vendor %3$s
cs: Výrobce procesoru %1$s modelu %2$s se liší od výrobce %3$s

en: CPU vendor specified without CPU model
cs: Výrobce procesoru specifikován bez modelu procesoru

en: CPU vendor value 0x%1$2llx already defined
cs: Hodnota označení výrobce procesoru 0x%1$2llx už je definována

en: CPU vendors do not match
cs: Výrobci procesorů se neshodují

en: CPU(s):
cs: Procesor(y):

en: CPU:
cs: procesor:

en: CPUID registers unavailable
cs: Nejsou k dispozici žádné CPUID registry

en: CPUs are incompatible
cs: procesory nejsou kompatibilní

en: CPUs online:
cs: Aktivních procesorů:

en: CPUs present:
cs: Přítomno procesorů:

en: CURL (multi) mismatch
cs: CURL (multi) nesoulad

en: CURL (share) mismatch
cs: neshoda CURL (sdílení)

en: Cache allocation for the whole cache is not possible, specify size smaller than %1$llu
cs: Přidělení mezipaměti pro celou mezipaměť není možné – zadejte velikost menší než %1$llu

en: Cache allocation of size %1$llu is not divisible by granularity %2$llu
cs: Přidělení mezipaměti velikosti %1$llu není dělitelné jemností %2$llu

en: Cache allocation of size %1$llu is smaller than the minimum allowed allocation %2$llu
cs: Přidělení mezipaměti %1$llu je nižší než povolené minimum %2$llu

en: Cache level %1$d does not support tuning
cs: Úroveň mezipaměti %1$d nepodporuje ladění

en: Cache level %1$d does not support tuning for scope type '%2$s'
cs: Úroveň mezipaměti %1$d nepodporuje ladění pro rozsah typu „%2$s“

en: Cache level %1$d id %2$u does not support tuning for scope type '%3$s'
cs: Úroveň mezipaměti %1$d identifikátor %2$u nepodporuje ladění pro rozsah typu „%3$s“

en: Cache level '%1$u' already defined
cs: Stupeň mezipaměti „%1$u“ už je definován

en: Cache with id %1$u does not exists for level %2$d
cs: Mezipaměť s identifikátorem %1$u neexistuje pro úroveň %2$d

en: Calculate a vm's memory dirty rate
cs: Spočítat rychlost špinění stránek paměti virt. stroje

en: Calculate memory dirty rate of a domain in order to decide whether it's proper to be migrated out or not.
    The calculated dirty rate information is available by calling 'domstats --dirtyrate'.
cs: Spočítat rychlost špinění stránek paměti domény a podle toho rozhodnout, zda je možné ji přestěhovat či ne.
    Výpočet této rychlosti je k dispozici voláním 'domstats --dirtyrate'.

en: Call to %1$s for unexpected type '%2$s'
cs: Volání do %1$s pro neočekávaný typ „%2$s“

en: Call to %1$s for unexpected type '%2$s', expected '%3$s'
cs: Volání do %1$s pro neočekávaný typ „%2$s“, očekáváno „%3$s“

en: Call to '%1$s' returned a list, expecting exactly one item
cs: Volání „%1$s“ vrátilo seznam, očekávána právě jedna položka

en: Call to '%1$s' returned an empty result, expecting a non-empty result
cs: Volání „%1$s“ vrátilo prázdný výsledek, očekáván neprázdný

en: Call to '%1$s' returned something, expecting an empty result
cs: Volání „%1$s“ něco vrátilo, očekáván prázdný výsledek

en: Calling %1$s from '%2$s' failed
cs: Volání %1$s z „%2$s“ se nezdařilo

en: Can only modify disk quota
cs: Kvótu disku je možné pouze upravit

en: Can only open VNC, SPICE or D-Bus p2p graphics backends, not %1$s
cs: Může otevřít pouze podpůrné vrstvy VNC, SPICE nebo D-Bus p2p, nikoli %1$s

en: Can't add USB hub: USB is disabled for this domain
cs: Nedaří se přidat USB rozbočovač: USB je pro tuto doménu vypnuté

en: Can't add USB input device. USB bus is disabled
cs: Není možné přidat USB vstupní zařízení. USB sběrnice je vypnutá

en: Can't add another USB controller: USB is disabled for this domain
cs: Není možné přidat další USB řadič: USB je pro tuto doménu vypnuto

en: Can't add host USB device: USB is disabled in this host
cs: Není možné přidat USB zařízení. USB je v tomto hostiteli vypnuto

en: Can't change domain configuration in managed save state
cs: Není možné změnit nastavení domény ve stavu spravovaného uložení

en: Can't change domain state.
cs: Nedaří se změnit stav domény.

en: Can't connect to $uri. Skipping.
cs: Nedaří se připojit k $uri. Přeskakuje se.

en: Can't create %1$s container: %2$s
cs: Nedaří se vytvořit kontejner %1$s: %2$s

en: Can't create initial configuration
cs: Nedaří se vytvořit počáteční nastavení

en: Can't define NWFilter bindings in session mode
cs: V režimu relace není možné definovat napojení na NWFilter

en: Can't define NWFilters in session mode
cs: V režimu relace není možné definovat NWFilters

en: Can't determine config path
cs: Nedaří se zjistit umístění nastavení

en: Can't determine page size
cs: Nedaří se zjistit velikost stránky

en: Can't determine pid file path.
cs: Nedaří se zjistit popis umístění pid souboru.

en: Can't determine restart state file path
cs: Nedaří se zjistit umístění souboru se stavem restartu

en: Can't determine socket paths
cs: Nedaří se zjistit popisy umístění soketu

en: Can't find boot device of type: %1$d, device index: %2$d
cs: Nedaří se nalézt zařízení pro zavádění systému typu: %1$d, pořadové číslo zařízení: %2$d

en: Can't find boot device of type: %1$s, index: %2$d
cs: Nedaří se najít zařízení pro zavádění systému s typem: %1$s, pořadové číslo: %2$d

en: Can't find disk '%1$s' in domain definition
cs: V definici domény se nedaří nalézt disk „%1$s“

en: Can't find network boot device for index: %1$d
cs: Nedaří se nalézt síťové zaváděcí zařízení pro pořadové číslo: %1$d

en: Can't get the UUID of the file to be attached as harddisk/dvd/floppy: %1$s
cs: Nedaří se získat UUID souboru, který má být připojen jako disk/dvd/disketa: %1$s

en: Can't initialize access manager
cs: Nedaří se inicializovat správu přístupů

en: Can't load config file: %1$s: %2$s
cs: Nedaří se načíst soubor s nastaveními: %1$s: %2$s

en: Can't modify device type '%1$s'
cs: Zařízení typu „%1$s“ není možné upravit

en: Can't parse barrier from vzlist output '%1$s'
cs: Nedaří se zpracovat bariéru z výstupu „%1$s“ vzlist

en: Can't parse limit from vzlist output '%1$s'
cs: Nedaří se zpracovat limit z výstupu vzlist „%1$s“

en: Can't parse prlctl output
cs: Nedaří se zpracovat výstup z prlctl

en: Can't perform authentication: Authentication callback not provided
cs: Nedaří se provést ověření: ověřovací zpětné volání neposkytnuto

en: Can't perform keyboard-interactive authentication: Authentication callback not provided
cs: Není možné provést ověření zadáním z klávesnice: neposkytnuto zpětné volání ověření

en: Can't read %1$s
cs: Nelze číst %1$s

en: Can't rename domain to itself
cs: Není možné přejmenovat doménu na sama sebe

en: Can't set 0 processors for a VM
cs: Není možné nastavit virt. stroji nula procesorů

en: Can't set soft limit without hard limit
cs: Není možné nastavit měkký limit bez nastavení tvrdého limitu

en: Can't setup disk for non-block device
cs: Není možné nastavit disk pro neblokové zařízení

en: Can't setup disk without media
cs: Není možné nastavit disk bez média

en: Can't setup host uuid
cs: Nedaří se nastavit nikde se neopakující identifikátor hostitele

en: Can't shrink capacity below current capacity unless shrink flag explicitly specified
cs: Pokud není výslovně zadán příznak shrink, není možné kapacitu zmenšit pod tu stávající

en: Cancelable task is blocked by an unanswered question but cancellation failed
cs: Zrušitelná úloha je blokována nezodpovězenou otázkou, ale zrušení se nezdařilo

en: Cancelled
cs: Zrušeno

en: Cannot access '%1$s'
cs: Nedaří se přistupovat k „%1$s“

en: Cannot access backing file '%1$s' of storage file '%2$s'
cs: Nedaří se přistupovat k souboru „%1$s“ na kterém je založen úložný soubor „%2$s“

en: Cannot access backing file '%1$s' of storage file '%2$s' (as uid:%3$u, gid:%4$u)
cs: Nedaří se přistupovat k souboru „%1$s“, na kterém je založené úložného souboru „%2$s“ (jako uid:%3$u, gid:%4$u)

en: Cannot access storage file '%1$s'
cs: Nedaří s přistoupit k úložnému souboru „%1$s“

en: Cannot access storage file '%1$s' (as uid:%2$u, gid:%3$u)
cs: Nedaří se přistupovat k souboru úložiště „%1$s“ (jako uid:%2$u, gid:%3$u)

en: Cannot add CURL handle to a multi handle twice
cs: Není možné přidat obsluhu CURL do vícero obsluh dvakrát

en: Cannot add multicast MAC %1$s on '%2$s' interface
cs: Není možné přidat multicast MAC %1$s na rozhraní „%2$s“

en: Cannot add pid to non-existing resctrl group
cs: Není možné přidat identifikátor procesu do neexistující skupiny řízení prostředků (resctrl)

en: Cannot add uninitialized CURL handle to a multi handle
cs: Není možné přidat neinicializovanou obsluhu CURL do vícero obsluh

en: Cannot alter an existing mem_nodes set
cs: Není možné pozměnit existující mem_nodes sadu

en: Cannot alter an existing nmem_nodes distances set for node: %1$zu
cs: Není možné pozměnit nastavení existujících nmem_nodes vzdáleností pro uzel: %1$zu

en: Cannot attach disk until init PID is known
cs: Není možné připojit disk dokud není známo PID init

en: Cannot attach hostdev until init PID is known
cs: Není možné připojit zařízení hostitele dokud není známo PID init

en: Cannot automatically add a new PCI bus for a device with connect flags %1$.2x
cs: Není možné automaticky přidat novou PCI sběrnici pro zařízení s příznaky připojení %1$.2x

en: Cannot boot from device %1$s
cs: Nedaří se zavést systém ze zařízení %1$s

en: Cannot check NBD device %1$s pid
cs: Nedaří se zkontrolovat pid NBD zařízení %1$s

en: Cannot check QEMU binary %1$s
cs: Nedaří se zkontrolovat binárku QEMU %1$s

en: Cannot check QEMU module directory %1$s
cs: Nedaří se zkontrolovat složku %1$s s moduly QEMU

en: Cannot check address family on this platform
cs: Na této platformě není možné zjistit generaci adres

en: Cannot chown uniq path: %1$s
cs: Nedaří se změnit vlastníka uniq popisu umístění: %1$s

en: Cannot close resctrl
cs: Nedaří se zavřít resctrl

en: Cannot complete within timeout period
cs: Nedaří se dokončit v rámci časového limitu

en: Cannot convert domain name to wide character string
cs: Nepodařilo se převést název domény na široký řetězec znaků

en: Cannot convert socket address to string: %1$s
cs: Nedaří se převést adresu soketu na řetězec: %1$s

en: Cannot convert wide character string back to multi-byte domain name
cs: Nedaří se převést wide character řetězec zpět na název domény v mutlibajtovém enkódování

en: Cannot create %1$s
cs: Nedaří se vytvořit %1$s

en: Cannot create /dev
cs: Není možné vytvořit /dev

en: Cannot create /dev/pts
cs: Nelze vytvořit /dev/pts

en: Cannot create a vboxSnapshotXmlHardDisk
cs: Nedaří se vytvořit vboxSnapshotXmlHardDisk

en: Cannot create a vboxSnapshotXmlSnapshotPtr
cs: Nedaří se vytvořit vboxSnapshotXmlSnapshotPtr

en: Cannot create autostart directory %1$s
cs: Nedaří se vytvořit složku automatického spouštění %1$s

en: Cannot create daemon common directory '%1$s'
cs: Nedaří se vytvořit společnou složku „%1$s“ pro proces služby

en: Cannot create directory '%1$s'
cs: Nedaří se vytvořit složku „%1$s“

en: Cannot create log directory '%1$s'
cs: Nedaří se vytvořit složku „%1$s“ pro záznam událostí (log)

en: Cannot create macvlan devices on this platform
cs: Na této platformě není možné vytvářet macvlan zařízení

en: Cannot create resctrl directory '%1$s'
cs: Nedaří se vytvořit resctrl složku „%1$s“

en: Cannot create socket '%1$s'
cs: Nedaří se vytvořit soket „%1$s“

en: Cannot create socket directory '%1$s'
cs: Nedaří se vytvořit složku pro soket „%1$s“

en: Cannot create user runtime directory '%1$s'
cs: Nedaří se vytvořit složku pro běhové prostředí „%1$s“

en: Cannot deactivate network autostart
cs: Není možné vypnout automatické spouštění sítě

en: Cannot deactivate storage pool autostart
cs: Nelze deaktivovat automatický start úložiště

en: Cannot delete directory '%1$s'
cs: Nedaří se smazat složku „%1$s“

en: Cannot delete file '%1$s'
cs: Nedaří se smazat soubor „%1$s“

en: Cannot detach %1$s device with no alias
cs: Není možné odpojit zařízení %1$s bez alternativního názvu

en: Cannot determine balloon device path
cs: Nedaří se zjistit popis umístění zařízení výplně v operační paměti

en: Cannot determine system clock HZ
cs: Nedaří se zjistit frekvenci systémových hodin

en: Cannot disable close-on-exec flag
cs: Nedaří se vypnout příznak close-on-exec

en: Cannot disable close-on-exec flag on pipe %1$d
cs: Nedaří se vypnout příznak close-on-exec na rouře %1$d

en: Cannot disable close-on-exec flag on socket %1$d
cs: Nedaří se vypnout příznak close-on-exec na soketu %1$d

en: Cannot duplicate FD %1$d
cs: Nedaří se duplikovat popisovač souboru %1$d

en: Cannot duplicate fd %1$d onto fd %2$d
cs: Není možné duplikovat popisovač souboru %1$d na %2$d

en: Cannot enable close-on-exec flag
cs: Nedaří se zapnout příznak close-on-exec

en: Cannot enable general autostart option without affecting other domains
cs: Není možné zapnout obecnou volbu automatického spouštění aniž by postihlo ostatní domény

en: Cannot extract CPU definition from domain capabilities XML
cs: Nedaří se vytáhnout definici procesoru z XML schopností domény

en: Cannot extract cache nodes under cachetune
cs: Nedaří se vytáhnout uzly mezipaměti pod cachetune

en: Cannot extract memnode nodes
cs: Nedaří se vytáhnout memnode uzly

en: Cannot extract memory nodes under memorytune
cs: Nedaří se vytáhnout uzly paměti z memorytune

en: Cannot extract monitor nodes
cs: Nedaří se vytáhnout uzly monitoru

en: Cannot extract running %1$s hypervisor version
cs: Nedaří se vytáhnout verzi spuštěného hypervizoru %1$s

en: Cannot find '%1$s' in node device database
cs: Nedaří se nalézt „%1$s“ v databázi uzlového zařízení

en: Cannot find '%1$s' in path
cs: V popisu umístění se nedaří nalézt „%1$s“

en: Cannot find 'iothread' : %1$u
cs: Nedaří se nalézt „iothread“: %1$u

en: Cannot find CPU model with PVR 0x%1$03llx
cs: Nedaří se nalézt model procesoru, který má PVR 0x%1$03llx

en: Cannot find CPU model with PVR 0x%1$08x
cs: Nedaří se nalézt model procesoru s PVR 0x%1$08x

en: Cannot find CPU vendor with vendor id 0x%1$02llx
cs: Nedaří se nalézt výrobce (procesoru), který by měl identifikátor 0x%1$02llx

en: Cannot find blkio cgroup stats (%1$s) for block device '%2$s' (%3$s)
cs: Nedaří se nalézt statistiky blkio cgroup (%1$s) pro blokové zařízení '%2$s' (%3$s)

en: Cannot find boot device of requested type %1$s
cs: Nedaří se nalézt zařízení pro zavádění systému, které by mělo požadovaný typ %1$s

en: Cannot find byte '%1$s' stats for block device '%2$s'
cs: Nedaří se najít statistiky bajtu „%1$s“ pro blokové zařízení „%2$s“

en: Cannot find byte stats for block device '%1$s'
cs: Nedaří se najít statistiky bajtu pro blokové zařízení „%1$s“

en: Cannot find program %1$d version %2$d
cs: Nedaří se nalézt program %1$d verze %2$d

en: Cannot find security driver '%1$s'
cs: Nedaří se najít ovladač zabezpečení „%1$s“

en: Cannot find start time for pid %1$d
cs: Nepodařilo se najít čas spuštění pro pid %1$d

en: Cannot find suitable CPU model for given data
cs: Pro daná data není možné nalézt použitelný model procesoru

en: Cannot find suitable emulator for %1$s
cs: Nedaří se najít příhodný emulátor pro %1$s

en: Cannot get all servers from daemon
cs: Nedaří se z procesu služby získat všechny servery

en: Cannot get cbm_mask from resctrl cache info
cs: Nedaří se získat cbm_mask z informací mezipaměti řízení prostředků (resctrl)

en: Cannot get device slot
cs: Nedaří se získat slot zařízení

en: Cannot get disk location
cs: Nedaří se získat umístění disku

en: Cannot get hard disk by location
cs: Nedaří se získat pevný disk podle umístění

en: Cannot get host interface addresses
cs: Nedaří se získat adresu rozhraní hostitele

en: Cannot get interface MAC on '%1$s'
cs: Nedaří se získat MAC adresu rozhraní na „%1$s“

en: Cannot get interface MTU on '%1$s'
cs: Nedaří se získat MTU na „%1$s“

en: Cannot get interface flags on '%1$s'
cs: Nedaří se získat příznaky rozhraní na „%1$s“

en: Cannot get interface name for index '%1$i'
cs: Nedaří se získat název rozhraní pro index „%1$i“

en: Cannot get max allocation from resctrl memory info
cs: Nedaří se získat max allocation z resctrl memory info

en: Cannot get maximum scheduler priority value
cs: Nedaří se získat hodnotu maximální priority plánovače

en: Cannot get medium
cs: Nedaří se získat médium

en: Cannot get medium attachment port
cs: Nedaří se získat port připojení média

en: Cannot get medium attachment slot
cs: Nedaří se získat slot připojení média

en: Cannot get medium attachment type
cs: Nedaří se získat typ připojení média

en: Cannot get min bandwidth from resctrl memory info
cs: Nedaří se získat min bandwidth z resctrl informace o paměti

en: Cannot get min_cbm_bits from resctrl cache info
cs: Nedaří se získat min_cbm_bits z informací mezipaměti řízení prostředků (resctrl)

en: Cannot get minimum scheduler priority value
cs: Nedaří se získat hodnotu minimální priority plánovače

en: Cannot get mon_features from resctrl
cs: Nedaří se získat mon_features z resctrl

en: Cannot get process uid and gid on this platform
cs: Na této platformě není možné získat identifikátor uživatele a skupiny, pod kterou je proces spuštěný

en: Cannot get read only attribute
cs: Nedaří se získat atribut pouze pro čtení

en: Cannot get storage controller
cs: Nedaří se získat řadič úložiště

en: Cannot get storage controller bus
cs: Nedaří se získat sběrnici řadiče úložiště

en: Cannot get storage controller by name
cs: Nedaří se získat řadič úložiště dle názvu

en: Cannot get storage controller name
cs: Nedaří se získat název řadiče úložiště

en: Cannot initialize thread local for current identity
cs: Nedaří se inicializovat lokální vláknu pro stávající identitu

en: Cannot instantiate filter due to unresolvable variables or unavailable list elements: %1$s
cs: Nedaří se vytvořit instanci filtru kvůli nepřeložitelným proměnným nebo nedostupným prvkům seznamu: %1$s

en: Cannot lock resctrl
cs: Nedaří se uzamknout resctrl

en: Cannot migrate empty or read-only disk %1$s
cs: Není možné zmigrovat disk %1$s, který je prázdný nebo jen pro čtení

en: Cannot mount filesystem type %1$s
cs: Nedaří se připojit souborový systém typu %1$s

en: Cannot move fd %1$d out of the way
cs: Není možné odsunout popisovač souboru %1$d

en: Cannot obtain CPU count
cs: Nedaří se získat počet procesorů

en: Cannot offline enough CPUs
cs: Nedaří se přepnout dostatečný počet procesorů do stavu offline

en: Cannot open %1$s
cs: Nedaří se otevřít %1$s

en: Cannot open /proc/cgroups
cs: Nedaří se otevřít /proc/cgroups

en: Cannot open embedded driver at path '%1$s', already open with path '%2$s'
cs: Nepodařilo se otevřít vestavěný ovladač v umístění „%1$s“, už otevřen s umístěním „%2$s“

en: Cannot open init control %1$s
cs: Nedaří se otevřít init řízení %1$s

en: Cannot open log file: '%1$s'
cs: Nedaří se otevřít soubor záznamu událostí: „%1$s“

en: Cannot open network interface control socket
cs: Nedaří se otevřít řídící soket síťového rozhraní

en: Cannot open resctrl
cs: Nedaří se otevřít resctrl

en: Cannot parse '%1$s' stat '%2$s'
cs: Nedaří se zpracovat „%1$s“ statistiku „%2$s“

en: Cannot parse 'memory.stat' cgroup file.
cs: Nepodařilo se zpracovat soubor řídící skupiny (cgroup) „memory.stat“.

en: Cannot parse <HardDisk> 'format' attribute
cs: Nedaří se zpracovat <HardDisk> atribut 'format'

en: Cannot parse <HardDisk> 'location' attribute
cs: Nedaří se zpracovat <HardDisk> atribut 'location'

en: Cannot parse <HardDisk> 'uuid' attribute
cs: Nedaří se zpracovat <HardDisk> atribut 'uuid'

en: Cannot parse <Machine> 'currentSnapshot' attribute
cs: Není možné zpracovat <Machine> atribut 'currentSnapshot'

en: Cannot parse <Machine> 'lastStateChange' attribute
cs: Není možné zpracovat <Machine> atribut 'lastStateChange'

en: Cannot parse <Machine> 'name' attribute
cs: Není možné zpracovat <Machine> atribut 'name' (název)

en: Cannot parse <Machine> 'snapshotFolder' attribute
cs: Není možné zpracovat <Machine> atribut 'snapshotFolder'

en: Cannot parse <Machine> 'uuid' attribute
cs: Není možné zpracovat <Machine> atribut 'uuid'

en: Cannot parse <Machine> <Hardware> node
cs: Není možné zpracovat <Machine> uzel <Hardware>

en: Cannot parse <Machine> <MediaRegistry> node
cs: Nedaří se zpracovat uzel <Machine> <MediaRegistry>

en: Cannot parse <Machine> <StorageControllers> node
cs: Není možné zpracovat <Machine> uzel <StorageControllers>

en: Cannot parse <Snapshot> 'name' attribute
cs: Nedaří se zpracovat <Snapshot> atribut 'name' (název)

en: Cannot parse <Snapshot> 'timeStamp' attribute
cs: Nedaří se zpracovat <Snapshot> atribut 'timeStamp' (časové razítko)

en: Cannot parse <Snapshot> 'uuid' attribute
cs: Nedaří se zpracovat <Snapshot> atribut 'uuid'

en: Cannot parse <Snapshot> <Hardware> node
cs: Nedaří se zpracovat uzel <Snapshot> <Hardware>

en: Cannot parse <Snapshot> <StorageControllers> node
cs: Nedaří se zpracovat uzel <Snapshot> <StorageControllers>

en: Cannot parse <VirtualBox> <Machine> node
cs: Nedaří se zpracovat uzel <VirtualBox> <Machine>

en: Cannot parse <address> 'port' attribute
cs: Nepodařilo se zpracovat <address> atribut 'irg'

en: Cannot parse MAC address '%1$s' in network '%2$s'
cs: Nedaří se zpracovat MAC adresu „%1$s“ v síti „%2$s“

en: Cannot parse USB device version %1$s
cs: Nedaří se vyhodnotit verzi USB zařízení %1$s

en: Cannot parse UUID '%1$s'
cs: Nedaří se zpracovat nikde se neopakující identifikátor „%1$s“

en: Cannot parse adapter '%1$s'
cs: Nedaří se zpracovat adaptér „%1$s“

en: Cannot parse blkio cgroup (%1$s) entry '%2$s'
cs: Nedaří se zpracovat položku '%2$s' blkio cgroup (%1$s)

en: Cannot parse blkio cgroup ('%1$s') entry '%2$s'
cs: Nedaří se zpracovat položku '%2$s' blkio cgroup ('%1$s')

en: Cannot parse byte '%1$s' stat '%2$s'
cs: Nepodařilo se zpracovat statistiky „%1$s“ bajtu „%2$s“

en: Cannot parse category in %1$s
cs: Nedaří se zpracovat kategorii v %1$s

en: Cannot parse cbm_mask from resctrl cache info
cs: Nedaří se zpracovat cbm_mask z informací mezipaměti řízení prostředků (resctrl)

en: Cannot parse mode string
cs: Nedaří se zpracovat řetězec režimu

en: Cannot parse resctrl schema level '%1$s'
cs: Nedaří se zpracovat úroveň resctrl schéma „%1$s“

en: Cannot parse socket address '%1$s': %2$s
cs: Nedaří se zpracovat adresu soketu „%1$s“: %2$s

en: Cannot parse socket service '%1$s': %2$s
cs: Nedaří se zpracovat službu soketu „%1$s“: %2$s

en: Cannot parse start time %1$s for pid %2$d
cs: Nepodařilo se zpracovat čas spuštění %1$s pro pid %2$d

en: Cannot parse sys stat '%1$s'
cs: Nepodařilo se zpracovat systémovou statistiku „%1$s“

en: Cannot parse user stat '%1$s'
cs: Nedaří se zpracovat uživatelskou statistiku „%1$s“

en: Cannot parse uuid attribute of element <address>
cs: Nedaří se zpracovat atribut uuid (nikde se neopakující identifikátor) prvku <address> (adresa)

en: Cannot plug '%1$s' interface into '%2$s' because new combined inbound floor=%3$llu would overcommit average=%4$llu on network '%5$s'
cs: Není možné připojit rozhraní „%1$s“ do „%2$s“ protože nové kombinované inbound floor=%3$llu by překračovalo average=%4$llu na síti „%5$s“

en: Cannot plug '%1$s' interface into '%2$s' because new combined inbound floor=%3$llu would overcommit peak=%4$llu on network '%5$s'
cs: Není možné připojit rozhraní „%1$s“ do „%2$s“ protože nové kombinované inbound floor=%3$llu by překračovalo peak=%4$llu na síti „%5$s“

en: Cannot print data type %1$x
cs: Nedaří se vypsat datový typ %1$x

en: Cannot read %1$s '%2$s'
cs: Nedaří se číst %1$s „%2$s“

en: Cannot read cputime for domain
cs: Nedaří se číst cputime pro doménu

en: Cannot read host CPUID
cs: Nepodařilo se číst CPUID hostitele

en: Cannot recv data
cs: Nedaří se obdržet data

en: Cannot recv data: %1$s
cs: Nedaří se obdržet data: %1$s

en: Cannot remove CURL handle from a multi handle when it wasn't added before
cs: Není možné odebrat obsluhu CURL z vícenásobné obsluhy, když předtím nebyla přidána

en: Cannot remove stale PID file %1$s
cs: Nedaří se odebrat zaseknutý soubor identifikátoru procesu %1$s

en: Cannot remove uninitialized CURL handle from a multi handle
cs: Není možné odebrat neinicializovanou CURL obsluhu z multi obsluhy

en: Cannot rename checkpoint %1$s to %2$s
cs: Není možné přejmenovat kontrolní bod %1$s na %2$s

en: Cannot rename interface '%1$s' to '%2$s' on this platform
cs: Na této platformě není možné přejmenovat rozhraní „%1$s“ na „%2$s“

en: Cannot resize the max memory on an active domain
cs: Není možné změnit horní hranici přidělení paměti na aktivní doméně

en: Cannot resolve %1$s address: %2$s
cs: Nedaří se přeložit adresu %1$s: %2$s

en: Cannot run interactive console without a controlling TTY
cs: Není možné spustit interaktivní konzoli bez ovládání TTY

en: Cannot set a base label with AppArmour
cs: Nedaří se nastavit základní štítek s AppArmour

en: Cannot set an empty mem_nodes set
cs: Není možné nastavit prázdnou sadu mem_nodes

en: Cannot set autostart for transient domain
cs: Nedaří se nastavit automatické spouštění pro přechodnou doménu

en: Cannot set close-on-exec %1$d
cs: Není možné close-on-exec (zavřít při vykonání) %1$d

en: Cannot set close-on-exec flag for socket
cs: Nedaří se nastavit pro soket příznak close-on-exec

en: Cannot set coalesce info on '%1$s'
cs: Nedaří se nastavit coalesce informace na „%1$s“

en: Cannot set coalesce info on interface '%1$s'
cs: Nedaří se nastavit coalesce informace na rozhraní „%1$s“

en: Cannot set context %1$s
cs: Nedaří se nastavit kontext %1$s

en: Cannot set interface MAC on '%1$s'
cs: Nedaří se nastavit MAC adresu na „%1$s“

en: Cannot set interface MAC to %1$s for ifname %2$s vf %3$d
cs: Nedaří se nastavit MAC adresu rozhraní na %1$s pro rozhraní %2$s virtuální funkce %3$d

en: Cannot set interface MAC to %1$s on '%2$s'
cs: Nedaří se nastavit MAC adresu %1$s na „%2$s“

en: Cannot set interface MTU on '%1$s'
cs: Nedaří se nastavit MTU na „%1$s“

en: Cannot set interface flags on '%1$s'
cs: Nedaří se nastavit příznaky rozhraní na „%1$s“

en: Cannot set interface vlanid to %1$d for ifname %2$s vf %3$d
cs: Nedaří se nastavit identif. vlan na %1$d pro rozhraní %2$s virtuální funkce %3$d

en: Cannot set memory higher than max memory
cs: Není možné nastavit paměť výše, než max memory

en: Cannot set scheduler parameters for pid %1$lld
cs: Nedaří se nastavit parametry plánovače pro proces s identifikátorem %1$lld

en: Cannot setup CPU affinity until process is started
cs: Není možné nastavit afinitu procesoru, dokud není proces spuštěn

en: Cannot setup cgroups until process is started
cs: Dokud není dokončeno spouštění procesu, není možné nastavit cgroup skupiny

en: Cannot setup keepalive on connection as requested, disconnecting
cs: Není možné nastavit udržování spojení na spojení jak požadováno, odpojuje se

en: Cannot share CURL handle that is already shared
cs: Není možné sdílet obsluhu CURL, která už je sdílená

en: Cannot share uninitialized CURL handle
cs: Není možné sdílet neinicializovanou obsluhu CURL

en: Cannot specify a label if relabelling is turned off. model=%1$s
cs: Není možná zadat štítek pokud je přeštítkovávání vypnuto. model=%1$s

en: Cannot specify relabel if label is missing. model=%1$s
cs: Není možné zadat relabel pokud chybí label. model=%1$s

en: Cannot stat %1$s
cs: Nepodařilo se zjistit stav %1$s

en: Cannot stat '%1$s'
cs: Nedaří se zjistit stav „%1$s“

en: Cannot undefine HostVirtualSwitch that has a '%1$s' port
cs: Není možné zrušit definování HostVirtualSwitch, které má „%1$s“ port

en: Cannot undefine transient domain
cs: Nedaří se zrušit definování přechodné domény

en: Cannot unlock resctrl
cs: Nedaří se odemknout resctrl

en: Cannot unshare CURL handle that is not shared
cs: Není možné zrušit sdílení obsluhy CURL, která není sdílená

en: Cannot unshare mount namespace
cs: Není možné zrušit sdílení jmenného prostoru připojení (mount)

en: Cannot unshare uninitialized CURL handle
cs: Není možné zrušit sdílení neinicializované obsluhy CURL

en: Cannot use direct socket mode for %1$s transport
cs: Pro transport %1$s není možné použít režim přímého soketu

en: Cannot use host name '%1$s' in network '%2$s'
cs: Není možné použít název stroje „%1$s“ v síti „%2$s“

en: Cannot use migrate v2 protocol with lock manager %1$s
cs: Není možné použít migrační protokol verze 2 se správou zámků %1$s

en: Cannot use predefined UUID
cs: Není možné použít předurčený nikde se neopakující identifikátor

en: Cannot use slcp with devices other than console
cs: slcp není možné použít pro jiná zařízení, než konzole

en: Cannot use virtio serial for parallel/serial devices
cs: Nedaří se použít virtio serial pro paralelní/sériová zařízení

en: Cannot use volume path '%1$s'
cs: Nedaří se použít popis umístění svazku „%1$s“

en: Cannot write data
cs: Nedaří se zapsat data

en: Cannot write device.map '%1$s'
cs: Nedaří se zapsat mapu zařízení „%1$s“

en: Cannot write into schemata file '%1$s'
cs: Nedaří se zapsat do souboru schéma „%1$s“

en: Cannot write pid in tasks file '%1$s'
cs: Nepodařilo se zapsat identifikátor procesu do souboru úloh „%1$s“

en: Capacity
cs: Kapacita

en: Capacity:
cs: Kapacita:

en: Cardinality of list items must be the same for processing them in parallel
cs: Aby byly zpracovávány souběžně je třeba, aby významnost položek seznamu byla stejná

en: Category range c%1$d-c%2$d too small
cs: Rozsah kategorie c%1$d-c%2$d je příliš malý

en: Ceph usage specified, but name is missing
cs: Zadáno použití ceph, ale chybí název

en: Certificate %1$s owner does not match the hostname %2$s
cs: Vlastník certifikátu %1$s se neshoduje s názvem stroje %2$s

en: Certificate %1$s purpose does not allow use for with a TLS client
cs: Účel certifikátu %1$s ho neumožňuje používat s TLS klientem

en: Certificate %1$s purpose does not allow use for with a TLS server
cs: Účel certifikátu %1$s ho neumožňuje používat s TLS serverem

en: Certificate %1$s usage does not permit certificate signing
cs: Využití certifikátu %1$s nedovoluje podepisování certifikátů

en: Certificate %1$s usage does not permit digital signature
cs: Využití certifikátu %1$s nedovoluje digitální podpis

en: Certificate %1$s usage does not permit key encipherment
cs: Využití certifikátu %1$s nedovoluje šifrování klíče

en: Certificate failed validation: %1$s
cs: Ověření certifikátu se nezdařilo: %1$s

en: Cgroup backend '%1$s' already registered.
cs: Podpůrná vrstva „%1$s“ pro cgroup už je zaregistrována.

en: Chain name contains invalid characters
cs: Název řetězce obsahuje neplatné znaky

en: Change bottom limit to number of workers.
cs: Změnit spodní hranici počtu zpracovávajících vláken.

en: Change lifecycle actions for the guest domain.
cs: Změnit akce životního cyklu pro doménu hosta.

en: Change media of CD or floppy drive
cs: Vyměnit médium v disketové nebo optické mechanice

en: Change media of CD or floppy drive.
cs: Vyměnit médium v disketové nebo optické mechanice.

en: Change name of PID file
cs: Změnit název PID souboru

en: Change the current directory.
cs: Změnit stávající pracovní složku.

en: Change the current memory allocation in the guest domain.
cs: Změnit současnou paměťovou alokaci v hostované doméně.

en: Change the current number of priority workers
cs: Změnit stávající počet přednostních zpracovávajících vláken

en: Change the maximum memory allocation limit in the guest domain.
cs: Změnit limit maximální velikosti přidělitelné paměti v hostované doméně.

en: Change the number of virtual CPUs in the guest domain.
cs: Změnit počet aktivních virtuálních procesorů v hostované doméně.

en: Change the upper limit to number of clients waiting for authentication to be connected to the server
cs: Změnit horní hranici počtu klientů, čekajících na ověření pro připojení k serveru

en: Change the upper limit to overall number of clients connected to the server.
cs: Změnit horní hranici celkového počtu klientů, připojených naráz k serveru.

en: Change upper limit to number of workers.
cs: Změnit horní hranici počtu zpracovávajících vláken.

en: Changing destination XML is not supported
cs: Změna cílového XML není podporována

en: Changing device type to/from spicevmc would change default target channel name
cs: Změna typu zařízení na/z spicevmc by změnil název výchozího cílového tunelu

en: Changing fs access mode is not supported by vz driver.
cs: Změna režimu přístupu k souborovému systému není ovladačem vz podporována.

en: Changing fs write policy is not supported by vz driver.
cs: Změna zásady zápisu souborového systému není ovladačem vz podporována.

en: Check /dev/kvm is world writable or you are in a group that is allowed to access it
cs: Zkontrolujte, zda je /dev/kvm zapisovatelné všem nebo že jste ve skupině, která k němu má přístup

en: Check that CPU and firmware supports virtualization and kvm module is loaded
cs: Zkontrolujte zda procesor a (nastavení) firmware podporují virtualizaci a je načten modul kvm

en: Check that the 'kvm-intel' or 'kvm-amd' modules are loaded & the BIOS has enabled virtualization
cs: Zkontrolujte, že je nahrán modul „kvm-intel“ nebo „kvm-amd“ a že v BIOS/EFI je zapnutá podpora pro virtualizaci

en: Check the host setup: interface %1$s has kernel autoconfigured IPv6 routes and enabling forwarding without accept_ra set to 2 will cause the kernel to flush them, breaking networking.
cs: Zkontrolujte uspořádání hostitele: rozhraní %1$s má jádrem systému automaticky nastavené IPv6 trasy a zapnutí přeposílání bez accept_ra nastaveného na 2 způsobí že je jádro vyprázdní, čímž se rozbije síťování.

en: Checkpoint %1$s XML configuration not changed.
cs: XML nastavení kontrolního bodu %1$s se nezměnilo.

en: Checkpoint %1$s edited.
cs: Kontrolní bod %1$s upraven.

en: Checkpoint '%1$s' for incremental backup of disk '%2$s' not found
cs: Kontrolní bod „%1$s“ pro přírůstkovou zálohu disku „%2$s“ nenalezen

en: Checkpoint Delete
cs: Smazání kontrolního bodu

en: Checkpoint Dump XML
cs: XML výpis kontrolního bodu

en: Checkpoint List
cs: Seznam kontrolních bodů

en: Checkpoints have inconsistent relations for domain %1$s
cs: Kontrolní body mají nejednotné vztahy pro doménu %1$s

en: Child process (%1$lld) unexpected %2$s
cs: Podřízený proces (%1$lld) neočekáván %2$s

en: Child process (%1$s) unexpected %2$s%3$s%4$s
cs: Neočekávané %1$s%2$s%3$s podřízeného procesu (%4$s)

en: Child quit during startup handshake
cs: Podřízený proces skončil při navazování spouštění

en: Children:
cs: Podřízené:

en: Class %1$s must derive from virDomainEvent
cs: Je třeba, aby třída %1$s byla odvozená od virDomainEvent

en: Class %1$s must derive from virObjectEvent
cs: Je třeba, aby třída %1$s byla odvozená od virObjectEvent

en: Class %1$s must derive from virObjectLockable
cs: Je třeba, aby třída %1$s odvozovala od virObjectLockable

en: Class %1$s must derive from virObjectRWLockable
cs: Je třeba, aby třída %1$s odvozovala od virObjectRWLockable

en: Client '%1$llu' disconnected
cs: Klient „%1$llu“ odpojen

en: Client ID or DUID
cs: Identifikátor nebo DUID identifikátor klienta

en: Client not found
cs: Klient nenalezen

en: Client not found: %1$s
cs: Klient nenalezen: %1$s

en: Client socket identity not available
cs: Identita soketu klienta není k dispozici

en: Client's Distinguished Name is not on the list of allowed clients (tls_allowed_dn_list).  Use 'virt-pki-query-dn clientcert.pem' to view the Distinguished Name field in the client certificate, or run this daemon with --verbose option.
cs: Rozlišený název (DN) klienta není na seznamu povolených klientů (tls_allowed_dn_list).  Pokud si chcete zobrazit kolonku DN v klientském certifikátu, použijte „virt-pki-query-dn clientcert.pem“ nebo tento proces služby spusťte s volbou --verbose.

en: Client's username is not on the list of allowed clients
cs: Uživatelské jméno klienta není na seznamu těch, kterým je umožněn přístup

en: Clone an existing volume within the parent pool.
cs: Klonovat existující svazek v rámci nadřazeného fondu.

en: Cloud-Hypervisor doesn't support '%1$s' device
cs: Cloud-Hypervisor nepodporuje zařízení „%1$s“

en: Cloud-Hypervisor state driver is not active
cs: Ovladač pro stav Cloud-Hypervizoru není aktivní

en: Cloud-Hypervisor version is too old (v15.0 is the minimum supported version)
cs: Verze Cloud-hypervizora je příliš stará (v15.0 je nejstarší podporovanou verzí)

en: Colliding cache allocations for cache level '%1$u' id '%2$u', type '%3$s'
cs: Kolidující přidělení mezipaměti pro mezipaměť úrovně „%1$u“ identifikátor „%2$u“, typ „%3$s“

en: Commit aborted
cs: Odeslání přerušeno

en: Commit changes from a snapshot down to its backing image.
cs: Odeslat změny ze zachyceného stavu do obrazu, na kterém je založený.

en: Commit complete
cs: Odeslání dokončeno

en: Commit complete, overlay image kept
cs: Odeslání dokončeno, překryvný obraz ponechán

en: Commit failed
cs: Odeslání se nezdařilo

en: Compiled against library: libvirt %1$d.%2$d.%3$d
cs: Sestaveno vůči knihovně: libvirt %1$d.%2$d.%3$d

en: Compiled with support for:
cs: Sestaveno s podporou pro:

en: Compiled with support for:
cs: Zkompilováno s podporou pro:

en: Completed
cs: Dokončeno

en: Completed with no error
cs: Dokončeno bez chyb

en: Compressed data:
cs: Komprimovaná data:

en: Compressed migration is not supported by QEMU binary
cs: Komprimovaná migrace není podporována binárkou QEMU

en: Compressed pages:
cs: Komprimované stránky:

en: Compression cache misses:
cs: Neodbaveno mezipamětí komprese:

en: Compression cache:
cs: Mezipaměť komprese:

en: Compression cache: %1$.3lf %2$s
cs: Mezipaměť komprese: %1$.3lf %2$s

en: Compression method '%1$s' is only supported with parallel migration
cs: Metoda komprimace '%1$s' je podporovaná pouze v případě souběžného stěhování

en: Compression method '%1$s' is specified twice
cs: Metoda komprese „%1$s“ je zadána dvakrát

en: Compression method '%1$s' isn't supported with parallel migration
cs: Metoda komprimace '%1$s' není v případě souběžného stěhování podporována

en: Compression overflows:
cs: Přetečení komprese:

en: Compression program for %1$s image format in configuration file isn't available
cs: Kompresní program pro formát obrazu %1$s v souboru s nastaveními není k dispozici

en: Compute baseline CPU for a set of given CPUs.
cs: Společný jmenovatel procesorů pro sadu daných procesorů.

en: Compute baseline CPU for a set of given CPUs. The result will be tailored to the specified hypervisor.
cs: Spočítat společný jmenovatel procesoru pro jejich danou sadu. Výsledek bude vyladěn pro konkrétní hypervizor.

en: Concrete job for %1$s invocation is in error state
cs: Konkrétní úloha pro vyvolání %1$s je v chybovém stavu

en: Concrete job for %1$s invocation is in unknown state
cs: Konkrétní úloha pro vyvolání %1$s je v neznámém stavu

en: Config asks for inherit net namespace as well as private network interfaces
cs: Nastavení žádá o převzetí jmenného prostoru sítě a rozhraní soukromé sítě

en: Config entry '%1$s' must represent a boolean value (true|false)
cs: Je třeba, aby položka nastavení „%1$s“ představovala hodnotu typu boolean (pravda|nepravda)

en: Config entry '%1$s' must represent an integer value
cs: Je třeba, aby položka nastavení „%1$s“ představovala celočíselnou hodnotu

en: Configuration file
cs: Soubor s nastaveními

en: Configuration file (unless overridden by -f):
cs: Soubor s nastaveními (pokud není přepsáno -f):

en: Configure a domain to be automatically started at boot.
cs: Nastaví doménu, aby byla automaticky spuštěna při startu.

en: Configure a network to be automatically started at boot.
cs: Nastavit síť tak, aby byla automaticky spouštěna při startu.

en: Configure a node device to be automatically started at boot.
cs: Nastavit zařízení uzlu tak, aby bylo automaticky spouštěno při startu.

en: Configure a pool to be automatically started at boot.
cs: Nastavit úložiště tak, aby bylo automaticky spouštěno při startu.

en: Configuring the '%1$s' timer is not supported for virtType=%2$s arch=%3$s machine=%4$s guests
cs: Nastavování časovače „%1$s“ není pro hosty virtType=%2$s arch=%3$s machine=%4$s podporována

en: Configuring the '%1$s' timer is not supported with this QEMU binary
cs: Nastavování časovače „%1$s“ není touto binárkou QEMU podporováno

en: Connect the virtual serial console for the guest
cs: Připojit k virtuální sériové konzoli hosta

en: Connect to a daemon's administrating server.
cs: Připojit k správnímu serveru procesu služby.

en: Connect to local hypervisor. This is built-in command after shell start up.
cs: Připojit se k místnímu hypervizoru. Toto je zabudovaný příkaz po spuštění shellu.

en: Connected since
cs: Připojeno od

en: Connected to domain '%1$s'
cs: Připojeno k doméně „%1$s“

en: Connected to the admin server
cs: Připojeno ke správnímu serveru

en: Connections from inside daemon must be direct
cs: Je třeba, aby spojení zevnitř procesu služby byla přímá

en: Console can only be enabled for a PTY
cs: Konzoli je možné zapnout pouze pro pseudoterminál (PTY)

en: Constant pages:
cs: Konstantní stránky:

en: Container ID is not specified
cs: Identifikátor kontejneru není specifikován

en: Container does not provide an initctl pipe
cs: Kontejner neposkytuje initctl rouru

en: Container is not defined
cs: Kontejner není definován

en: Control groups not supported on this platform
cs: Řídící skupiny nejsou na této platformě podporovány

en: Controllers must use the 'ccid' address type
cs: Je třeba, aby řadič používal adresu typu „ccid“

en: Convert domain XML config to a native guest configuration format.
cs: Převést XML nastavení domény do nativního formátu nastavení hosta.

en: Convert domain XML to native config
cs: Převést XML domény na konkrétní formát nastavení

en: Convert native config to domain XML
cs: Převést nativní nastavení do XML domény

en: Convert native guest configuration format to domain XML format.
cs: Převést přirozené nastavení hosta do XML formátu domény.

en: Copy a disk backing image chain to dest.
cs: Zkopírovat řetězec obrazu, na kterém je disk založen na cíl.

en: Copy aborted
cs: Kopírování přerušeno

en: Copy failed
cs: Kopírování se nezdařilo

en: Core dump a domain.
cs: Vypsat paměť domény.

en: Core(s) per socket:
cs: Jader na patici:

en: Could find volume with name: %1$s
cs: Nedaří se nalézt svazek nazvaný: %1$s

en: Could not add CDATA to doc root
cs: Nepodařilo se přidat prvek CDATA do kořene dokumentu

en: Could not add IDE controller
cs: Nepodařilo se přidat IDE řadič

en: Could not add attribute to XML node
cs: Nepodařilo se přidat atribut do XML uzlu

en: Could not add attribute to node
cs: Nepodařilo se přidat atribut do uzlu

en: Could not add child node %1$s
cs: Nepodařilo se přidat podřízený uzel %1$s

en: Could not add child node to methodNode
cs: Nepodařilo se přidat podřízený uzel do methodNode

en: Could not add child to XML node
cs: Nepodařilo se přidat podřízené do XML uzlu

en: Could not add virtual disk parent
cs: Nepodařilo se přidat nadřazené virtuálního disku

en: Could not allocate disk def
cs: Nepodařilo se přidělit definici disku

en: Could not allocate disk definition
cs: Nepodařilo se přidělit definici disku

en: Could not assign address to disk '%1$s'
cs: Nepodařilo se přiřadit adresu k disku „%1$s“

en: Could not attach network %1$zu
cs: Nepodařilo se připojit síť %1$zu

en: Could not attach serial port %1$zu
cs: Nepodařilo se připojit sériový port %1$zu

en: Could not attach the file as harddisk/dvd/floppy: %1$s
cs: Nepodařilo se připojit soubor jako pevný disk / dvd / disketu: %1$s

en: Could not build CURL header list
cs: Nepodařilo se sestavit seznam CURL záhlaví

en: Could not change memory parameters: %1$s
cs: Nepodařilo se změnit parametry paměti: %1$s

en: Could not change scheduler parameters: %1$s
cs: Nepodařilo se změnit parametry plánovače: %1$s

en: Could not chown on swtpm logfile %1$s
cs: Nepodařilo se změnit vlastníka souboru %1$s, určeném pro záznam událostí v swtpm

en: Could not complete transfer: %1$s (%2$d)
cs: Nepodařilo se dokončit přenos: %1$s (%2$d)

en: Could not configure network
cs: Nepodařilo se nastavit síť

en: Could not convert domain name to VEID
cs: Nepodařilo se převést název domény na VEID

en: Could not convert from %1$s to UTF-8 encoding
cs: Nedaří se převézt z %1$s na kódován UTF-8

en: Could not copy an XML node
cs: Nepodařilo se zkopírovat XML uzel

en: Could not copy default config
cs: Nepodařilo se zkopírovat výchozí nastavení

en: Could not copy volume: %1$s
cs: Nepodařilo se zkopírovat svazek: %1$s

en: Could not create CDATA element
cs: Nepodařilo se vytvořit prvek CDATA

en: Could not create TPM directory %1$s
cs: Nepodařilo se pro TPM vytvořit složku %1$s

en: Could not create WQL filter
cs: Nepodařilo se vytvořit WQL filtr

en: Could not create XML document
cs: Nedaří se vytvořit XML dokument

en: Could not create base storage, rc=%1$08x
cs: Nedaří se vytvořit základní úložiště, rc=%1$08x

en: Could not create directory %1$s as %2$u:%3$d
cs: Nepodařilo se vytvořit složku %1$s jako %2$u:%3$d

en: Could not create filter
cs: Nepodařilo se vytvořit filtr

en: Could not create harddisk, rc=%1$08x
cs: Nepodařilo se vytvořit pevný disk, rc=%1$08x

en: Could not create log directory
cs: Nepodařilo se vytvořit složku pro záznamy událostí

en: Could not create monitor
cs: Nepodařilo se vytvořit monitor

en: Could not create openwsman client
cs: Nedaří se vytvořit klienta openwsman

en: Could not create simple param
cs: Nedaří se vytvořit jednoduchý parametr

en: Could not create snapshot: %1$s
cs: Nedaří se vytvořit zachycený stav: %1$s

en: Could not create temporary xml doc
cs: Nedaří se vytvořit dočasný xml dokument

en: Could not create thread. QEMU initialization might be incomplete
cs: Nepodařilo se vytvořit vlákno. Může se stát, že inicializace QEMU není úplná

en: Could not create volume: %1$s
cs: Nepodařilo se vytvořit svazek: %1$s

en: Could not define domain: %1$s
cs: Nepodařilo se definovat doménu: %1$s

en: Could not delete snapshot '%1$s': %2$s
cs: Nepodařilo se smazat zachycený stav „%1$s“: %2$s

en: Could not delete volume: %1$s
cs: Nepodařilo se smazat svazek: %1$s

en: Could not deserialize pull response item
cs: Nepodařilo se zrušit serializaci položky pull odpovědi

en: Could not destroy domain: %1$s
cs: Nepodařilo se zlikvidovat doménu: %1$s

en: Could not dlsym %1$s from '%2$s': %3$s
cs: Nepodařilo se dlsym %1$s z „%2$s“: %3$s

en: Could not extract VirtualBox version
cs: Nepodařilo se vyzískat verzi VirtualBox

en: Could not extract vzctl version
cs: Nepodařilo se vyzískat verzi vzctl

en: Could not find %1$s
cs: Nepodařilo se nalézt %1$s

en: Could not find %1$s controller with index %2$d required for device
cs: Nepodařilo se nalézt řadič %1$s s pořadovým číslem %2$d, vyžadovaný pro zařízení

en: Could not find %1$s with name '%2$s'
cs: Nepodařilo se nalézt %1$s s názvem „%2$s“

en: Could not find 'active' element
cs: Nepodařilo se nalézt prvek „active“

en: Could not find <name>
cs: Nepodařilo se nalézt <name>

en: Could not find <uuid>
cs: Nepodařilo se nalézt <uuid>

en: Could not find HostPortGroup for key '%1$s'
cs: Nepodařilo se nalézt HostPortGroup pro klíč „%1$s“

en: Could not find HostPortGroup with key '%1$s'
cs: Nepodařilo se nalézt HostPortGroup s klíčem „%1$s“

en: Could not find HostVirtualSwitch with UUID '%1$s'
cs: Nepodařilo se nalézt HostVirtualSwitch s nikde se neopakujícím identifikátorem „%1$s“

en: Could not find HostVirtualSwitch with name '%1$s'
cs: Nepodařilo se nalézt HostVirtualSwitch s názvem „%1$s“

en: Could not find Msvm_DiskDrive object
cs: Nepodařilo se nalézt Msvm_DiskDrive objekt

en: Could not find PCI controller with index '%1$u' required for device at address '%2$s'
cs: Nepodařilo se nalézt řadič PCI s pořadovým číslem „%1$u“, potřebným pro zařízení na adrese „%2$s“

en: Could not find PhysicalNic with key '%1$s'
cs: Nepodařilo se nalézt PhysicalNic s klíčem „%1$s“

en: Could not find PhysicalNic with name '%1$s'
cs: Nepodařilo se nalézt PhysicalNic s názvem „%1$s“

en: Could not find any 'network' element in status file
cs: Ve stavovém souboru se nepodařilo nalézt žádný prvek „network“ (síť)

en: Could not find any 'pool' element in state file
cs: Ve stavovém souboru se nepodařilo nalézt žádný prvek „pool“

en: Could not find any mounted v1 controllers
cs: Nepodařilo se nalézt žádné připojené řadiče verze 1

en: Could not find any network device under PCI device at %1$s
cs: V rámci PCI zařízení na %1$s se nepodařilo nalézt žádné síťové rozhraní

en: Could not find any vport capable device
cs: Nepodařilo se nalézt žádné zařízení schopné vport

en: Could not find auto-added %1$s controller with index %2$zu
cs: Nepodařilo se nalézt automaticky přidaný řadič %1$s s pořadovým číslem %2$zu

en: Could not find compute resource specified in '%1$s'
cs: Nepodařilo se nalézt výpočetní prostředek zadaný v „%1$s“

en: Could not find controller for disk!
cs: Pro disk se nepodařilo najít řadič!

en: Could not find datacenter specified in '%1$s'
cs: Nepodařilo se nalézt datacentrum uvedené v „%1$s“

en: Could not find datastore containing absolute path '%1$s'
cs: Nepodařilo se najít úložiště obsahující úplný popis umístění „%1$s“

en: Could not find datastore with name '%1$s'
cs: Nepodařilo se nalézt úložiště nazvané „%1$s“

en: Could not find directory separator in %1$s
cs: V %1$s se nepodařilo nalézt oddělovač složky

en: Could not find domain snapshot with internal name '%1$s'
cs: Nepodařilo se nalézt obraz domény s interním názvem „%1$s“

en: Could not find domain with UUID '%1$s'
cs: Nepodařilo se najít doménu s UUID „%1$s“

en: Could not find domain with name '%1$s'
cs: Nepodařilo se najít doménu s názvem „%1$s“

en: Could not find host system specified in '%1$s'
cs: Nepodařilo se nalézt hostitelský systém určený v „%1$s“

en: Could not find matching device
cs: Nepodařilo se najít odpovídající zařízení

en: Could not find matching device '%1$s'
cs: Nepodařilo se nalézt odpovídající zařízení „%1$s“

en: Could not find parent device for '%1$s'
cs: Nepodařilo se nalézt nadřazené rozhraní pro „%1$s“

en: Could not find physical NIC with MAC address '%1$s'
cs: Nepodařilo se nalézt fyzické síťové rozhraní s MAC adresou „%1$s“

en: Could not find physical NIC with name '%1$s'
cs: Nepodařilo se nalézt žádné fyzické síťové rozhraní s názvem „%1$s“

en: Could not find placement for v1 controller %1$s
cs: Nepodařilo se nalézt umístění pro řadič %1$s verze 1

en: Could not find placement for v2 controller
cs: Nepodařilo se nalézt umístění pro řadič verze 2

en: Could not find selectors in method response
cs: V odpovědi z metody se nepodařilo nalézt výběry

en: Could not find snapshot with name '%1$s'
cs: Nepodařilo se nalézt zachycený stav s názvem „%1$s“

en: Could not find storage pool with name '%1$s'
cs: Nedaří se nalézt fond úložiště s názvem „%1$s“

en: Could not find storage pool with name: %1$s
cs: Nepodařilo se najít fond úložiště s názvem: %1$s

en: Could not find storage pool with uuid '%1$s'
cs: Nepodařilo se nalézt fond úložiště s nikde se neopakujícím identifikátorem „%1$s“

en: Could not find storage volume with key '%1$s'
cs: Nepodařilo se nalézt svazek úložiště s klíčem „%1$s“

en: Could not find value for variable '%1$s'
cs: Nepodařilo se najít hodnotu pro proměnnou „%1$s“

en: Could not find variable '%1$s' in iterator
cs: V iterátoru se nepodařilo nalézt proměnnou „%1$s“

en: Could not find vf/instanceId %1$u/%2$s in netlink response
cs: V odpovědi z netlink se nepodařilo nalézt vf/instanced %1$u/%2$s

en: Could not find volume with name: %1$s
cs: Nepodařilo se nalézt svazek nazvaný: %1$s

en: Could not format channel target type
cs: Nepodařilo se formátovat typ cíle kanálu

en: Could not format console target type
cs: Nedaří se formátovat typ cíle konzole

en: Could not format serial target type
cs: Nedaří se formátovat typ cíle sériového

en: Could not free deserialized data
cs: Nedaří se uvolnit deserializovaná data

en: Could not generate eth name for container
cs: Nedaří se vytvořit název eth pro kontejner

en: Could not generate medium name for the disk at: port:%1$d, slot:%2$d
cs: Nedaří se vytvořit název média pro disk na: port:%1$d, slot:%2$d

en: Could not generate next class ID
cs: Nedaří se vytvořit příští identifikátor třídy

en: Could not generate veth name
cs: Nedaří se vytvořit název veth

en: Could not get EPR address
cs: Nedaří se získat EPR adresy

en: Could not get EPR items
cs: Nedaří se získat EPR položky

en: Could not get IMedium
cs: Nepodařilo se získat IMedium

en: Could not get Msvm_DiskDrive default InstanceID
cs: Nepodařilo se získat Msvm_DiskDrive výchozí InstanceID

en: Could not get Msvm_ShutdownComponent for domain with UUID '%1$s'
cs: Nepodařilo se získat Msvm_ShutdownComponent pro doménu s UUID „%1$s“

en: Could not get SOAP body
cs: Nedaří se získat tělo SOAP

en: Could not get UUID of virtual machine
cs: Nedaří se získat nikde se neopakující identifikátor virtuálního stroje

en: Could not get Virtual functions on %1$s
cs: Nedaří se získat Virtual functions na %1$s

en: Could not get access to ACL tech driver '%1$s'
cs: Nedaří se získat přístup k ACL tech ovladači „%1$s“

en: Could not get checkpoint name
cs: Nepodařilo se získat název kontrolního bodu

en: Could not get current time
cs: Nedaří se získat aktuální čas

en: Could not get device port
cs: Nepodařilo se zjistit port zařízení

en: Could not get device slot
cs: Nepodařilo se zjistit slot zařízení

en: Could not get device type
cs: Nepodařilo se zjistit typ zařízení

en: Could not get free memory for host %1$s
cs: Nepodařilo se získat volnou paměť pro hostitele %1$s

en: Could not get instance ID for %1$s invocation
cs: Nedaří se získat identifikátor instance pro vyvolání %1$s

en: Could not get interface information for '%1$s', which is a enslaved in bond '%2$s'
cs: Nedaří se získat informace o rozhraní „%1$s“, které je součástí spřažení „%2$s“

en: Could not get interface information for '%1$s', which is a member of bridge '%2$s'
cs: Nedaří se získat informace pro rozhraní „%1$s“, které je členem mostu „%2$s“

en: Could not get interface list
cs: Nepodařilo se získat seznam rozhraní

en: Could not get interface list for '%1$s'
cs: Nedaří se získat seznam rozhraní pro „%1$s“

en: Could not get iterator index for (internal) iterator ID %1$u
cs: Nedaří se získat index iterátoru pro (interní) identifikátor iterátoru %1$u

en: Could not get iterator index for iterator ID %1$u
cs: Nedaří se získat index iterátoru pro identifikátor iterátoru %1$u

en: Could not get list of Defined Domains
cs: Nepodařilo se získat seznam definovaných domén

en: Could not get list of Domains
cs: Nepodařilo se získat seznam domén

en: Could not get list of domains
cs: Nepodařilo se získat seznam domén

en: Could not get list of machines
cs: Nepodařilo se získat seznam strojů

en: Could not get maximum definition of Msvm_ProcessorSettingData for host %1$s
cs: Nepodařilo se získat definici maxima Msvm_ProcessorSettingData pro hostitele %1$s

en: Could not get medium storage location
cs: Nepodařilo se získat umístění úložiště média

en: Could not get members of bridge '%1$s'
cs: Nedaří se získat členy mostu „%1$s“

en: Could not get name of virtual machine
cs: Nepodařilo se získat název virtuálního stroje

en: Could not get nth (%1$u) value of variable '%2$s'
cs: Nedaří se nalézt n-tou (%1$u) hodnotu proměnné „%2$s“

en: Could not get number of Defined Domains
cs: Nepodařilo se zjistit počet definovaných domén

en: Could not get number of Domains
cs: Nepodařilo se zjistit počet domén

en: Could not get parent of '%1$s'
cs: Nepodařilo se získat nadřazené '%1$s'

en: Could not get process ID of passt
cs: Nepodařilo se získat identif. procesu passt

en: Could not get process id of swtpm
cs: Nepodařilo se získat identif. procesu swtpm

en: Could not get process id of vhost-user-gpu
cs: Nepodařilo se získat identif. procesu vhost-user-gpu

en: Could not get read only state
cs: Nepodařilo se získat stav pouze pro čtení

en: Could not get response
cs: Nedaří se získat odpověď

en: Could not get response items
cs: Nedaří se získat položky odpovědi

en: Could not get return value for %1$s invocation
cs: Nedaří se získat návratovou hodnotu pro vyvolání %1$s

en: Could not get root node of XML document
cs: Nedaří se získat uzel xml dokumentu

en: Could not get root of XML document
cs: Nedaří se získat kořen XML dokumentu

en: Could not get slaves of bond '%1$s'
cs: Nedaří se získat podřízená rozhraní spřažení (bond) „%1$s“

en: Could not get snapshot id
cs: Nedaří se získat identifikátor zachyceného stavu

en: Could not get snapshot name
cs: Nedaří se zjistit název zachyceného stavu

en: Could not get storage controller bus
cs: Nepodařilo se získat sběrnici řadiče úložiště

en: Could not get storage controller by name
cs: Nepodařilo se získat řadič úložiště podle názvu

en: Could not get syspath for parent of '%1$s'
cs: Nedaří se získat syspath pro nadřazené od „%1$s“

en: Could not get temp xml doc root
cs: Nedaří se získat kořen dočasného xml dokumentu

en: Could not get version information for host %1$s
cs: Nepodařilo se zjistit verzi z hostitele %1$s

en: Could not handle file name '%1$s'
cs: Nedaří se obsloužit soubor „%1$s“

en: Could not init options
cs: Nedaří se inicializovat volby

en: Could not initialize CURL
cs: Nepodařilo se inicializovat CURL

en: Could not initialize CURL (multi)
cs: Nedaří se inicializovat CURL (multi)

en: Could not initialize CURL (share)
cs: Nedaří se inicializovat CURL (sdílení)

en: Could not initialize CURL mutex
cs: Nepodařilo se inicializovat CURL mutex

en: Could not initialize a CURL (share) mutex
cs: Nedaří se inicializovat mutex CURL (sdílení)

en: Could not initialize openwsman transport
cs: Nedaří se inicializovat openwsman transport

en: Could not initialize options
cs: Nedaří se inicializovat volby

en: Could not initialize session mutex
cs: Nedaří se inicializovat mutex relace

en: Could not instantiate XML document
cs: Nepodařilo se vytvořit instanci XML dokumentu

en: Could not look up Win32_ComputerSystem
cs: Nepodařilo se vyhledat Win32_ComputerSystem

en: Could not look up active virtual machines
cs: Nepodařilo se vyhledat aktivní virtuální stroje

en: Could not look up inactive virtual machines
cs: Nepodařilo se vyhledat neaktivní virtuální stroje

en: Could not look up processor setting data with virtual system instance ID '%1$s'
cs: Nepodařilo se vyhledat údaje nastavení procesoru pro instanci virtuálního systému, která má identif. „%1$s“

en: Could not look up processor(s) on '%1$s'
cs: Nepodařilo se vyhledat procesor(y) na „%1$s“

en: Could not look up resource allocation setting data with virtual system instance ID '%1$s'
cs: Nepodařilo se vyhledat údaje nastavení přidělení prostředků pro instanci virtuálního systému, která má identif. „%1$s“

en: Could not lookup %1$s for %2$s invocation
cs: Nedaří se vyhledat %1$s pro vyvolání %2$s

en: Could not lookup '%1$s' from '%2$s'
cs: Nedaří se hledat „%1$s“ z „%2$s“

en: Could not lookup '%1$s' list from '%2$s'
cs: Nedaří se hledat „%1$s“ seznam z „%2$s“

en: Could not lookup EPR item reference parameters
cs: Nedaří se vyhledat referenční parametry EPR položky

en: Could not lookup SOAP body
cs: Nedaří se vyhledat SOAP tělo

en: Could not lookup controller model for '%1$s'
cs: Nedaří se hledat model řadiče pro „%1$s“

en: Could not lookup datastore host mount
cs: Nedaří se vyhledat připojení (mount) datového úložiště na hostiteli

en: Could not lookup pull response
cs: Nedaří se vyhledat odpověď pull

en: Could not lookup pull response items
cs: Nedaří se vyhledat položky odpovědi pull

en: Could not lookup root snapshot list
cs: Nedaří se vyhledat seznam kořenového zachyceného stavu

en: Could not migrate domain, migration task finished with an error: %1$s
cs: Doménu se nedaří zmigrovat, migrační úloha skončila s chybou: %1$s

en: Could not migrate domain, validation reported a problem
cs: Doménu se nedaří migrovat, ověření správnosti nahlásilo problém

en: Could not migrate domain, validation reported a problem: %1$s
cs: Doménu se nedaří migrovat, ověření správnosti nahlásilo problém: %1$s

en: Could not open '%1$s' to trigger host scan
cs: Nedaří se otevřít „%1$s“ pro spuštění skenu hostitele

en: Could not open /proc/net/dev
cs: Nelze otevřít /proc/net/dev

en: Could not open TPM device %1$s
cs: Nedaří se otevřít TPM zařízení %1$s

en: Could not open TPM device's cancel path %1$s
cs: Nedaří se otevřít umístění rušení %1$s od TPM zařízení

en: Could not parse %1$s VPD resource fields
cs: Nepodařilo se zpracovat kolonky %1$s VPD prostředku

en: Could not parse 'bonding/arp_interval' '%1$s' for '%2$s'
cs: Nedaří se zpracovat 'bonding/arp_interval' „%1$s“ pro „%2$s“

en: Could not parse 'bonding/arp_validate' '%1$s' for '%2$s'
cs: Nedaří se zpracovat 'bonding/arp_validate' „%1$s“ pro „%2$s“

en: Could not parse 'bonding/downdelay' '%1$s' for '%2$s'
cs: Nedaří se zpracovat 'bonding/downdelay' „%1$s“ pro „%2$s“

en: Could not parse 'bonding/miimon' '%1$s' for '%2$s'
cs: Nedaří se zpracovat 'bonding/miimon' „%1$s“ pro „%2$s“

en: Could not parse 'bonding/mode' '%1$s' for '%2$s'
cs: Nedaří se zpracovat 'bonding/mode' „%1$s“ pro „%2$s“

en: Could not parse 'bonding/updelay' '%1$s' for '%2$s'
cs: Nedaří se zpracovat 'bonding/updelay' „%1$s“ pro „%2$s“

en: Could not parse 'bonding/use_carrier' '%1$s' for '%2$s'
cs: nedaří se zpracovat 'bonding/use_carrier' „%1$s“ pro „%2$s“

en: Could not parse 'bridge/stp_state' '%1$s' for '%2$s'
cs: Nedaří se zpracovat 'bridge/stp_state' „%1$s“ pro „%2$s“

en: Could not parse MTU value '%1$s'
cs: Nedaří se zpracovat MTU hodnotu „%1$s“

en: Could not parse SCSI controller
cs: Nepodařilo se zpracovat SCSI řadič

en: Could not parse UUID from '%1$s'
cs: Nedaří se zpracovat nikde se neopakující identifikátor z „%1$s“

en: Could not parse UUID from string '%1$s'
cs: Nelze zpracovat UUID z řetězce „%1$s“

en: Could not parse VI API version '%1$s'
cs: Nedaří se vyhodnotit VI API verze „%1$s“

en: Could not parse VPS ID %1$s
cs: Nedaří se zpracovat identifikátor VPS %1$s

en: Could not parse barrier and limit of '%1$s' from config for container %2$d
cs: Nedaří se zpracovat bariéru a limit „%1$s“ pro nastavení pro kontejner %2$d

en: Could not parse barrier of '%1$s' from config for container %2$d
cs: Nedaří se zpracovat bariéru „%1$s“ z nastavení pro kontejner %2$d

en: Could not parse chain priority '%1$s'
cs: Nedaří se zpracovat prioritu řetězce „%1$s“

en: Could not parse positive integer from '%1$s'
cs: Nedaří se zpracovat kladné celé číslo z „%1$s“

en: Could not parse product version '%1$s'
cs: Nedaří se vyhodnotit verzi produktu „%1$s“

en: Could not parse return code from '%1$s'
cs: Nedaří se zpracovat návratový kód z „%1$s“

en: Could not parse usb file %1$s
cs: Nedaří se zpracovat usb soubor %1$s

en: Could not parse valid disk index from '%1$s'
cs: Nedaří se zpracovat platné pořadové číslo disku z „%1$s“

en: Could not parse version from '%1$s'
cs: Z „%1$s“ se nepodařilo zpracovat informaci o verzi

en: Could not produce packed version number from '%1$s'
cs: Z „%1$s“ se nepodařilo ytvořit zabalené číslo verze

en: Could not read '%1$s' from config for container %2$d
cs: Nedaří se číst „%1$s“ z nastavení pro kontejner %2$d

en: Could not read 'IP_ADDRESS' from config for container %1$d
cs: Nepodařilo se načíst 'IP_ADDRESS' z nastavení pro kontejner %1$d

en: Could not read 'NETIF' from config for container %1$d
cs: Nedaří se načíst 'NETIF' z nastavení pro kontejner %1$d

en: Could not read 'OSTEMPLATE' from config for container %1$d
cs: Nedaří se číst 'OSTEMPLATE' z nastavení pro kontejner %1$d

en: Could not read 'VE_PRIVATE' from config for container %1$d
cs: Nedaří se číst 'VE_PRIVATE' z nastavení pro kontejner %1$d

en: Could not read a device name from the <name> element
cs: Nebylo možné číst název zařízení z prvku <name>

en: Could not read config for container %1$d
cs: Nedaří se načíst nastavení pro kontejner %1$d

en: Could not read container config
cs: Nedaří se číst nastavení kontejneru

en: Could not read embedded param hash table
cs: Nedaří se číst vestavěnou tabulku otisků parametrů

en: Could not read schemata file for group %1$s
cs: Nedaří se číst soubor schématu pro skupinu %1$s

en: Could not read schemata file for the default group
cs: Nedaří se číst soubor schéma pro výchozí skupinu

en: Could not read type information
cs: Nedaří se číst informace o typu

en: Could not resume domain: %1$s
cs: Nepodařilo se probudit doménu: %1$s

en: Could not retrieve 'bonding/arp_interval' for '%1$s'
cs: Nedaří se zpracovat 'bonding/arp_interval' pro „%1$s“

en: Could not retrieve 'bonding/arp_ip_target' for '%1$s'
cs: nedaří se obdržet 'bonding/arp_ip_target' pro „%1$s“

en: Could not retrieve 'bonding/arp_validate' for '%1$s'
cs: Nedaří se obdržet 'bonding/arp_validate' pro „%1$s“

en: Could not retrieve 'bonding/downdelay' for '%1$s'
cs: Nedaří se získat 'bonding/downdelay' pro „%1$s“

en: Could not retrieve 'bonding/miimon' for '%1$s'
cs: Nedaří se obdržet 'bonding/miimon' pro „%1$s“

en: Could not retrieve 'bonding/mode' for '%1$s'
cs: Nedaří se obdržet 'bonding/mode' pro „%1$s“

en: Could not retrieve 'bonding/updelay' for '%1$s'
cs: Nedaří se obdržet 'bonding/updelay' pro „%1$s“

en: Could not retrieve 'bonding/use_carrier' for '%1$s'
cs: Nedaří se obdržet 'bonding/use_carrier' pro „%1$s“

en: Could not retrieve 'bridge/forward_delay' for '%1$s'
cs: Nedaří se získat 'bridge/forward_delay' pro „%1$s“

en: Could not retrieve 'bridge/stp_state' for '%1$s'
cs: Nedaří se získat 'bridge/stp_state' pro „%1$s“

en: Could not retrieve NIC settings
cs: Nepodařilo se získat nastavení pro síťové rozhraní

en: Could not retrieve default Msvm_DiskDrive object
cs: Nepodařilo se získat výchozí objekt Msvm_DiskDrive

en: Could not retrieve pool information
cs: nepodařilo se získat informace o fondu

en: Could not retrieve resource pool
cs: Nedaří se získat fond prostředků

en: Could not retrieve screenshot
cs: Nepodařilo se získat snímek obrazovky

en: Could not retrieve the AutoStartDefaults object
cs: Nedaří se získat AutoStartDefaults objekt

en: Could not retrieve virtual switch
cs: Nepodařilo se získat virtuální switch

en: Could not revert to snapshot '%1$s': %2$s
cs: Nepodařilo se navrátit k zachycenému stavu „%1$s“: %2$s

en: Could not run '%1$s --reconfigure'. exitstatus: %2$d; Check error log '%3$s' for details.
cs: Nepodařilo se spustit „%1$s --reconfigure“. Stav při ukončení: %2$d; Podrobnosti viz záznam chybových událostí „%3$s“.

en: Could not run '%1$s' to create config files. exitstatus: %2$d;
    Error: %3$s
cs: Nepodařilo se spustit „%1$s“ a vytvořit tak soubory s nastaveními. návratový kód: %2$d;
    Chyba: %3$s

en: Could not run '%1$s'. exitstatus: %2$d; Check error log '%3$s' for details.
cs: Nepodařilo se spustit „%1$s“. návratový kód: %2$d; Podrobnosti viz záznam chyb „%3$s“.

en: Could not search in datastore '%1$s': %2$s
cs: Nedaří se hledat v úložišti dat „%1$s“: %2$s

en: Could not set UUID
cs: Nedaří se nastavit UUID

en: Could not set disk quota
cs: Nedaří se nastavit diskovou kvótu

en: Could not set limit to %1$lld MHz, expecting positive value or -1 (unlimited)
cs: Nelze nastavit limit na %1$lld MHz, očekávána nezáporná hodnota nebo -1 (neomezeno)

en: Could not set max-memory to %1$lu kilobytes: %2$s
cs: Nelze nastavit maximální velikost paměti na %1$lu kilobajtů: %2$s

en: Could not set memory size
cs: Nedaří se nastavit velikost paměti

en: Could not set memory to %1$lu kilobytes: %2$s
cs: Nelze nastavit velikost paměti na %1$lu kilobajtů: %2$s

en: Could not set namespace address for xmlNodeParam
cs: Nedaří se nastavit adresu jmenného prostoru pro xmlNodeParam

en: Could not set number of vCPUs
cs: Nedaří se nastavit počet virt. procesorů

en: Could not set number of virtual CPUs to %1$d: %2$s
cs: Nelze nastavit počet virtuálních procesorů na %1$d: %2$s

en: Could not set reservation to %1$lld MHz, expecting positive value
cs: Nelze nastavit rezervaci na %1$lld MHz, očekávána nezáporná hodnota

en: Could not set shares to %1$d, expecting positive value or -1 (low), -2 (normal) or -3 (high)
cs: Nedaří se nastavit sdílení na %1$d, očekávána kladná hodnota nebo -1 (low), -2 (normal) nebo -3 (high)

en: Could not set the source dir for the filesystem
cs: Nedaří se nastavit zdrojovou složku pro souborový systém

en: Could not set wsman namespace address for xmlNodeParam
cs: Nedaří se nastavit adresu jmenného prostoru vsman pro xmlNodeParam

en: Could not start 'virtiofsd'
cs: Nepodařilo se spustit „virtiofsd“

en: Could not start domain: %1$s
cs: Nepodařilo se spustit doménu: %1$s

en: Could not stat %1$s
cs: Nepodařilo se zjistit stav „%1$s“

en: Could not suspend domain: %1$s
cs: Nepodařilo se uspat doménu: %1$s

en: Could not transfer data: %1$s (%2$d)
cs: Nedaří se přenést data: %1$s (%2$d)

en: Could not translate keycode
cs: Nedaří se přeložit kód klávesy

en: Could not verify disk address
cs: Nedaří se ověřit adresu disku

en: Could not wait for transfer: %1$s (%2$d)
cs: Nedaří se čekat na přenos: %1$s (%2$d)

en: Could not wipe volume: %1$s
cs: Nelze vymazat svazek: %1$s

en: Couldn't create lock file for device '%1$s' in path '%2$s'
cs: Nedaří se vytvořit zamykací soubor pro zařízení „%1$s“ v umístění „%2$s“

en: Couldn't read volume target path '%1$s'
cs: Nedaří se číst cílové umístění svazku „%1$s“

en: Couldn't set link state on interface: %1$s
cs: Nedaří se nastavit stav linky na rozhraní: %1$s

en: Couldn't write to lock file for device '%1$s' in path '%2$s'
cs: Nedaří se zapsat do zamykacího souboru pro zařízení „%1$s“ v umístění „%2$s“

en: Cpu '%1$u' in node '%2$zu' is out of range of the provided bitmap
cs: Procesor „%1$u“ v uzlu „%2$zu“ je mimo rozsah poskytnuté bitové mapy

en: Crashed
cs: Zhavarovalo

en: Crashloaded
cs: Přetíženo při nárazu

en: Create a checkpoint from XML
cs: Vytvořit kontrolní bod z XML

en: Create a checkpoint from XML for use in future incremental backups
cs: Vytvořit kontrolní bod z XML pro použití v budoucích přírůstkových zálohách

en: Create a checkpoint from a set of args
cs: Vytvořit kontrolní bod ze sady argumentů

en: Create a checkpoint from arguments for use in future incremental backups
cs: Vytvořit kontrolní bod z argumentů pro použití v budoucích přírůstkových zálohách

en: Create a device on the node.  Note that this command creates devices on the physical host that can then be assigned to a virtual machine.
cs: Vytvořit zařízení na uzlu. Poznamenejme, že tento příkaz vytváří na fyzickém hostiteli zařízení, která pak mohou být přiřazena virtuálnímu stroji.

en: Create a domain.
cs: Vytvořit doménu.

en: Create a network port.
cs: Vytvořit síťový port.

en: Create a network.
cs: Vytvořit síť.

en: Create a new network filter binding.
cs: Vytvořit nové napojení filtru sítě.

en: Create a pool.
cs: Vytvořit fond.

en: Create a restore point for interfaces settings
cs: Vytvořit bod obnovení pro nastavení rozhraní

en: Create a snapshot (disk and RAM) from XML
cs: Pořídit zachycený stav (disku a RAM) z XML

en: Create a snapshot (disk and RAM) from arguments
cs: Vytvořit zachycený stav (disku a paměti) z argumentů

en: Create a snapshot from XML
cs: Pořídit zachycený stav z XML

en: Create a snapshot from a set of args
cs: Vytvořit zachycený stav ze sady argumentů

en: Create a vol from an existing volume.
cs: Vytvořit svazek z už existujícího svazku.

en: Create a vol.
cs: Vytvořit svazek.

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Created bridge %1$s with attached device %2$s
cs: Vytvořen most %1$s s připojeným zařízením %2$s

en: Creating non-file volumes is not supported
cs: Vytváření svazků nezaložených na souborech není podporováno

en: Creation Time
cs: Čas okamžiku vytvoření

en: Creation of %1$s volumes is not supported
cs: Vytváření svazků %1$s není podporováno

en: Crypto device is missing alias
cs: Šifrovacímu zařízení chybí alternativní název

en: Current memory size too large
cs: Stávající velikost paměti je příliš velká

en: Current:
cs: Stávající:

en: Custom loader requires explicit %1$s configuration
cs: Uživatelsky určený zavaděč vyžaduje výslovné nastavení %1$s

en: D-Bus audio is not supported with this QEMU
cs: D-Bus audio není tímto QEMU podporováno

en: D-Bus p2p with an address is not supported
cs: D-Bus p2p s adresou není podporováno

en: DAC imagelabel couldn't be determined
cs: nepodařilo se zjistit DAC imagelabel

en: DAC seclabel couldn't be determined
cs: nepodařilo se zjistit DAC seclabel

en: DNS HOST records cannot be modified, only added or deleted
cs: DNS HOST záznamy není možné upravovat – pouze přidávat nebo mazat

en: DNS SRV port attribute not permitted without target for service '%1$s' in network '%2$s'
cs: DNS SRV atribut port není umožněn bez cíle pro službu „%1$s“ v síti „%2$s“

en: DNS SRV priority attribute not permitted without target for service '%1$s' in network '%2$s'
cs: DNS SRV atribut priority (priorita) není dovolen bez cíle pro službu „%1$s“ v síti „%2$s“

en: DNS SRV records cannot be modified, only added or deleted
cs: DNS SRV záznamy není možné měnit – pouze přidávat nebo mazat

en: DNS SRV weight attribute not permitted without target for service '%1$s' in network '%2$s'
cs: DNS SRV atribut váha (weight) není dovolen bez cíle pro službu „%1$s“ v síti „%2$s“

en: DNS TXT records cannot be modified, only added or deleted
cs: DNS TXT záznamy není možné upravovat, pouze přidávat nebo mazat

en: Data processed:
cs: Zpracovaných dat:

en: Data remaining:
cs: Zbývajících dat:

en: Data total:
cs: Dat celkem:

en: Datastore has unexpected type '%1$s'
cs: Úložiště má neočekávaný typ „%1$s“

en: Datastore path '%1$s' doesn't have expected format '[<datastore>] <path>'
cs: Popis umístění datového úložiště „%1$s“ nemá očekávaný formát '[<datastore>] <path>'

en: Datastore path '%1$s' doesn't reference a file
cs: Popis umístění úložiště dat „%1$s“ neodkazuje na soubor

en: DatastoreInfo has unexpected type
cs: DatastoreInfo nemá očekávaný typ

en: Default paths:
cs: Výchozí popisy umístění:

en: Define a device by an xml file on a node
cs: Definovat zařízení xml souborem na uzlu

en: Define a domain.
cs: Definovat doménu.

en: Define a new network filter or update an existing one.
cs: Definovat nové pravidlo brány firewall nebo aktualizovat už existující.

en: Define a pool.
cs: Definovat fond.

en: Define or modify a persistent physical host interface.
cs: Definovat nebo upravit trvalé fyzické rozhraní hostitele.

en: Define or modify a persistent storage pool.
cs: Definovat nebo změnit trvalý fond úložiště.

en: Define or modify a persistent virtual network.
cs: Definovat nebo změnit trvalou virtuální síť.

en: Define or modify a secret.
cs: Definovat nebo upravit tajemství.

en: Defined
cs: Definováno

en: Defines a persistent device on the node that can be assigned to a domain. The device must be started before it can be assigned to a domain.
cs: Definuje trvalé zařízení na uzlu, které je možné přiřadit doméně. Je třeba, aby zařízení bylo spuštěno předtím, než bude moci být přiřazeno doméně.

en: Delete a domain checkpoint
cs: Smazat kontrolní bod domény

en: Delete a domain snapshot
cs: Smazat zachycený stav domény

en: Delete a given network filter binding.
cs: Smazat dané navázání pravidla brány firewall.

en: Delete a given pool.
cs: Smazat daný fond.

en: Delete a given vol.
cs: Smazat daný svazek.

en: Delete an IOThread from the guest domain.
cs: Smazat vlákno vstupu/výstupu z domény hosta.

en: Delete the specified network port.
cs: Smazat zadaný síťový port.

en: Deleted
cs: Smazáno

en: Depending on whether run with or without options, the command fetches or redefines the existing active set of filters on daemon.
cs: V závislosti zda spouštěno s nebo bez voleb, příkaz získá nebo znovu definuje existující aktivní sadu filtrů na procesu služby.

en: Depending on whether run with or without options, the command fetches or redefines the existing active set of outputs on daemon.
cs: V závislosti zda spouštěno s nebo bez voleb, příkaz získá nebo znovu definuje existující aktivní sadu výstupů na procesu služby.

en: Descendants:
cs: Potomci:

en: Destination libvirt does not support migration with extensible parameters
cs: Cílové libvirt nepodporuje migraci s rozšiřitelnými parametry

en: Destination libvirt does not support peer-to-peer migration protocol
cs: libvirt v cíli nepodporuje migrační protokol peer-to-peer

en: Destroy a device on the node.  Note that this command destroys devices on the physical host
cs: Zlikvidovat zařízení na uzlu. Poznamenejme, že tento příkaz zlikviduje zařízení na fyzickém hostiteli

en: Destroyed
cs: Zlikvidováno

en: Destroyed node device '%1$s'
cs: Zlikvidováno zařízení uzlu „%1$s“

en: Detach device from an XML <file>
cs: Odpojit zařízení z XML <file> (soubor)

en: Detach device identified by the given alias from a domain
cs: Odpojit zařízení identifikované daným alternativním názvem od domény

en: Detach disk device.
cs: Odpojit diskové zařízení.

en: Detach network interface.
cs: Odpojit síťové rozhraní.

en: Detach node device from its device driver before assigning to a domain.
cs: Před přiřazením doméně odpojit zařízení uzlu od jeho ovladače zařízení.

en: Device
cs: Zařízení

en: Device %1$s already exists
cs: Zařízení %1$s už existuje

en: Device %1$s detached
cs: Zařízení %1$s odpojeno

en: Device %1$s does not have a VPD
cs: Zařízení %1$s nemá VPD

en: Device %1$s is already in use
cs: Zařízení %1$s už je používáno

en: Device %1$s is behind a switch lacking ACS and cannot be assigned
cs: Zařízení %1$s se nachází za PCIe přepínačem, který postrádá ACS a proto nemůže být přiřazeno

en: Device %1$s is not a bridge
cs: Zařízení %1$s není most

en: Device %1$s marked as autostarted
cs: Zařízení %1$s je označeno pro automatický start

en: Device %1$s not found: could not access %2$s
cs: Zařízení %1$s nenalezeno: není možné přistupovat k %2$s

en: Device %1$s re-attached
cs: Zařízení %1$s bylo znovu připojeno

en: Device %1$s reset
cs: Restart zařízení %1$s

en: Device %1$s started
cs: Zařízení %1$s spuštěno

en: Device %1$s un-attached from bridge %2$s
cs: Zařízení %1$s odpojeno z mostu %2$s

en: Device %1$s unmarked as autostarted
cs: U zařízení %1$s zrušeno označení pro automatické spuštění

en: Device '%1$s' already formatted using '%2$s'
cs: Zařízení „%1$s“ už je formátováno pomocí „%2$s“

en: Device '%1$s' is not active
cs: Zařízení „%1$s“ není aktivní

en: Device '%1$s' is unrecognized, requires build
cs: Zařízení „%1$s“ není rozpoznáno, vyžaduje sestavení

en: Device alias was not set for %1$s controller with index %2$d
cs: Pro řadič %1$s s pořadovým číslem %2$d není nastaven alternativní název zařízení

en: Device alias was not set for PCI controller with index '%1$u' required for device at address '%2$s'
cs: Pro PCI řadič s pořadovým číslem „%1$u“ nebyl nastaven alternativní název zařízení, což je vyžadováno pro zařízení na adrese „%2$s“

en: Device attached successfully
cs: Zařízení bylo úspěšně připojeno

en: Device attached to bridge %1$s has no name
cs: Zařízení připojené k mostu %1$s nemá název

en: Device configuration is not compatible: Domain has no USB bus support
cs: Nastavení zařízení není kompatibilní: Doména nemá podporu USB sběrnice

en: Device detach request sent successfully
cs: Požadavek na odpojení zařízení úspěšně odeslán

en: Device detached successfully
cs: Zařízení bylo úspěšně odpojeno

en: Device is already active
cs: Zařízení už je aktivní

en: Device is not a fibre channel HBA
cs: Zařízení není fibre channel HBA

en: Device updated successfully
cs: Zařízení aktualizováno

en: Device: %1$s
cs: Zařízení: %1$s

en: Did not create EK and certificates since this requires privileged mode for a TPM 1.2
cs: Nebylo vytvořeno EK a certifikáty protože toto v případě TPM 1.2 vyžaduje privilegovaný režim

en: Did not find USB device %1$04x:%2$04x
cs: Nenalezeno USB zařízení %1$04x:%2$04x

en: Did not find USB device %1$04x:%2$04x bus:%3$u device:%4$u
cs: Nenalezeno USB zařízení %1$04x:%2$04x sběrnice:%3$u zařízení:%4$u

en: Did not find USB device bus:%1$u device:%2$u
cs: Nenalezena sběrnice USB zařízení bus:%1$u device:%2$u

en: Different bind and connect parameters for udp character device is not supported.
cs: Odlišné parametry bind a connect pro udp znakové zařízení nejsou podporovány.

en: Different inbound and outbound bandwidth is unsupported
cs: Rozdílné příchozí a odchozí rychlosti nejsou podporovány

en: Dirty rate:
cs: Rychlost špinění:

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Disallowing client %1$lld with uid %2$lld
cs: Neumožňuje se klientovi %1$lld s nikde se neopakujícím identifikátorem %2$lld

en: Disallowing client %1$llu with uid %2$llu
cs: Nepovoluje se klient %1$llu s identifikátorem %2$llu

en: Disconnected from %1$s due to I/O error
cs: Odpojeno od %1$s z důvodu chyby vstup./výstupu

en: Disconnected from %1$s due to end of file
cs: Odpojeno od %1$s z důvodu konce souboru

en: Disconnected from %1$s due to keepalive timeout
cs: Odpojeno od %1$s z důvodu překročení časového limitu

en: Disk address %1$d:%2$d:%3$d doesn't match target device '%4$s'
cs: Adresa disku %1$d:%2$d:%3$d se neshoduje s cílovým zařízením „%4$s“

en: Disk attached successfully
cs: Disk byl úspěšně připojen

en: Disk cache mode %1$s is not supported
cs: Režim mezipaměti disku %1$s není podporován

en: Disk copy_on_read is not supported by vz driver.
cs: Diskové copy_on_read není ovladačem vz podporováno.

en: Disk detached successfully
cs: Disk úspěšně odpojen

en: Disk device '%1$s' does not support snapshotting
cs: Diskové zařízení „%1$s“ nepodporuje pořizování zachycených stavů

en: Disk discard_no_unref is not supported by vz driver.
cs: Disk discard_no_unref není podporováno ovladačem vz.

en: Disk iothread '%1$u' not defined in iothreadid
cs: iothread (vlákno vstupu/výstupu) disku „%1$u“ není definován v iotheradid (identifikátor vlákna vstupu/výstupu)

en: Disk label already formatted using '%1$s'
cs: Štítek disku už je formátován pomocí „%1$s“

en: Disk source %1$s must be a block device
cs: Je třeba, aby zdrojem disku %1$s bylo blokové zařízení

en: Disk source %1$s must be a character/block device
cs: Je třeba, aby zdroj disku %1$s bylo znakové/blokové zařízení

en: Disks on SCSI controller %1$d have inconsistent controller models, cannot autodetect model
cs: Disky na SCSI řadiči %1$d mají nejednotné modely řadiče, není možné automaticky zjistit model

en: Display per-CPU and total statistics about the domain's CPUs
cs: Zobrazit celkové statistiky a také pro jednotlivé procesory domény

en: Display program help
cs: Zobrazit nápovědu k programu

en: Display the system and also the daemon version information.
cs: Zobrazit informace verzích systému a procesu služby.

en: Display the system version information.
cs: Zobrazit informace o verzi systému.

en: Display version information
cs: Zobrazit informace o verzi

en: Displays the node's total number of CPUs, the number of online CPUs and the list of online CPUs.
cs: Zobrazí celkový počet procesorů uzlu, počet zapnutých procesorů a jejich seznam.

en: Distance value %1$d under node %2$zu is LOCAL_DISTANCE and should be set to 10
cs: Hodnota vzdálenosti %1$d pod uzlem %2$zu je LOCAL_DISTANCE a měla by být nastavená na 10

en: Distance value of %1$d is not in valid range
cs: Hodnota vzdálenosti %1$d nespadá do platného rozsahu

en: Do not change process security label
cs: Neměnit štítek zabezpečení procesu

en: Do not include features that block migration
cs: Nezahrnovat funkce, které blokují migraci

en: Domain %1$s didn't show up
cs: Doména %1$s se neukázala

en: Domain '%1$d' has to be running because libxenlight will suspend it
cs: Je třeba, aby doména „%1$d“ byla spuštěná, protože libxenlight ji uspí

en: Domain '%1$s' XML configuration edited.
cs: XML nastavení domény „%1$s“ upravena.

en: Domain '%1$s' XML configuration not changed.
cs: XML nastavení domény „%1$s“ nezměněna.

en: Domain '%1$s' attached to pid %2$u
cs: Doména „%1$s“ připojena k pid %2$u

en: Domain '%1$s' could not be suspended
cs: Doménu „%1$s“ nebylo možné uspat

en: Domain '%1$s' could not be woken up
cs: Doménu „%1$s“ nebylo možné probudit

en: Domain '%1$s' created from %2$s
cs: Doména „%1$s“ vytvořena z %2$s

en: Domain '%1$s' defined from %2$s
cs: Doména „%1$s“ definována z %2$s

en: Domain '%1$s' destroyed
cs: Doména „%1$s“ zlikvidována

en: Domain '%1$s' has been undefined
cs: Definování domény „%1$s“ bylo zrušeno

en: Domain '%1$s' has no manage save image; removal skipped
cs: Doména „%1$s“ nemá obraz pro správu ukládání – odebrání proto přeskočeno

en: Domain '%1$s' is already running
cs: Doména „%1$s“ už je spuštěná

en: Domain '%1$s' is being rebooted
cs: Doména „%1$s“ je restartována

en: Domain '%1$s' is being shutdown
cs: Doména „%1$s“ je vypínána

en: Domain '%1$s' marked as autostarted
cs: Doména „%1$s“ označena pro automatické spouštění

en: Domain '%1$s' resumed
cs: Navázáno v chodu doména „%1$s“

en: Domain '%1$s' started
cs: Doména „%1$s“ spuštěna

en: Domain '%1$s' successfully suspended
cs: Doména „%1$s“ úspěšně uspána

en: Domain '%1$s' successfully woken up
cs: Doména „%1$s“ úspěšně probuzena

en: Domain '%1$s' suspended
cs: Doména „%1$s“ uspána

en: Domain '%1$s' sysinfo are not available
cs: Systémové informace o doméně „%1$s“ nejsou k dispozici

en: Domain '%1$s' unmarked as autostarted
cs: Označení domény „%1$s“ pro automatické spouštění zrušeno

en: Domain '%1$s' was reset
cs: Doména „%1$s“ byla resetována

en: Domain Events
cs: Události domény

en: Domain UUID is malformed or empty
cs: Nikde se neopakující identifikátor domény je nesprávně formulován nebo není vyplněn

en: Domain XML doesn't contain any disks, cannot deduce datastore and path for VMX file
cs: XML domény neobsahuje žádné disky, není možné odvodit úložiště dat a popis umístění VMX souboru

en: Domain XML doesn't contain any file-based harddisks, cannot deduce datastore and path for VMX file
cs: XML domény neobsahuje žádné disky založené na souborech, není možné odvodit úložiště dat a popis umístění VMX souboru

en: Domain already contains a device with the same address
cs: Doména už obsahuje zařízení se stejnou adresou

en: Domain already contains a disk with that address
cs: Doména už disk s takovouto adresou obsahuje

en: Domain already exists with UUID '%1$s'
cs: Taková doména už existuje a má UUID „%1$s“

en: Domain already exists, editing existing domains is not supported yet
cs: Doména už existuje. Úprava existujících domén není zatím podporována

en: Domain autodestroy not supported for embedded drivers yet
cs: Automatická likvidace domény není zatím v případě vestavěných ovladačů podporována

en: Domain autodestroy requires a connection handle
cs: Automatické zlikvidování domény vyžaduje obsluhu připojení

en: Domain backup job id not found
cs: Identifikátor úlohy zálohy nenalezen

en: Domain backup job id not found: %1$s
cs: Identifikátor úlohy zálohy nenalezen: %1$s

en: Domain checkpoint %1$s children deleted
cs: Podřízený kontrolního bodu %1$s smazán

en: Domain checkpoint %1$s created
cs: Kontrolní bod domény %1$s vytvořen

en: Domain checkpoint %1$s created from '%2$s'
cs: Kontrolní bod domény %1$s vytvořený z „%2$s“

en: Domain checkpoint %1$s deleted
cs: Kontrolní bod domény %1$s smazán

en: Domain checkpoint not found
cs: Kontrolní bod domény nenalezen

en: Domain checkpoint not found: %1$s
cs: Kontrolní bod domény nenalezen: %1$s

en: Domain description not changed
cs: Popis domény nezměněn

en: Domain description updated successfully
cs: Popis domény úspěšně aktualizován

en: Domain does not have suspend support
cs: Doména nepodporuje uspání

en: Domain has %1$zd interfaces. Please specify which one to detach using --mac
cs: Doména má %1$zd rozhraní. Zadejte které má být odpojeno pomocí --mac

en: Domain has multiple interfaces matching MAC address %1$s. You must use detach-device and specify the device pci address to remove it.
cs: Doména má vícero rozhraní odpovídajících MAC adrese %1$s. Pro odebrání je třeba použít detach-device a určit pci adresu zařízení.

en: Domain has no current snapshot
cs: Doména nemá stávající zachycený stav

en: Domain has no managed save image
cs: Doména nemá žádný obraz spravovaného uloženého stavu

en: Domain hostdev device
cs: Zařízení hostitele domény

en: Domain information of managed save state file in XML
cs: Soubor s informacemi o doméně spravovaného stavu uložení v XML

en: Domain interface
cs: Rozhraní domény

en: Domain is already active
cs: Doména už je aktivní

en: Domain is already active or is in state transition
cs: Doména už je aktivní nebo v přechodu stavu

en: Domain is already running
cs: Doména už je spuštěná

en: Domain is not active
cs: Doména není aktivní

en: Domain is not active or in state transition
cs: Doména není aktivní nebo je v přechodu stavu

en: Domain is not active or is in state transition
cs: Doména není aktivní nebo je v přechodu stavu

en: Domain is not paused
cs: Doména není pozastavená

en: Domain is not powered off
cs: Doména není vypnutá

en: Domain is not powered on
cs: Doména není zapnutá

en: Domain is not running
cs: Doména není spuštěná

en: Domain is not suspended
cs: Doména není uspaná

en: Domain is not suspended or powered off
cs: Doména není uspaná ani vypnutá

en: Domain name contains invalid escape sequence
cs: Název domény obsahuje neplatnou významu zbavující (escape) posloupnost

en: Domain not found
cs: Doména nebyla nalezena

en: Domain not found: %1$s
cs: Doména nebyla nalezena: %1$s

en: Domain requires KVM, but it is not available. Check that virtualization is enabled in the host BIOS, and host configuration is setup to load the kvm modules.
cs: Doména vyžaduje KVM, ale to není k dispozici. Zkontrolujte, že je virtualizace zapnutí v BIOS/UEFI hostitele a hostitel je nastavení tak, aby načítal moduly kvm.

en: Domain requires at least 1 vCPU
cs: Doména vyžaduje alespoň jeden virt. procesor nejsou podporovány se zdrojem paměti memfd

en: Domain restored from %1$s
cs: Doména obnovena z %1$s

en: Domain should have at least one disk defined
cs: Doména by měla mít definován alespoň jeden disk

en: Domain snapshot %1$s children deleted
cs: Podřízené zachyceného stavu domény %1$s smazány

en: Domain snapshot %1$s created
cs: Zachycený stav domén %1$s vytvořen

en: Domain snapshot %1$s created from '%2$s'
cs: Zachycený stav domény %1$s vytvořen z „%2$s“

en: Domain snapshot %1$s deleted
cs: Zachycený stav domény %1$s smazán

en: Domain snapshot %1$s reverted
cs: Vráceno do stavu zachyceného stavu domény %1$s

en: Domain snapshot not found
cs: Zachycený stav domény nenalezen

en: Domain snapshot not found: %1$s
cs: Zachycený stav domény nenalezen: %1$s

en: Domain title can't contain newlines
cs: Název domény nemůže obsahovat znaky nových řádků

en: Domain title not changed
cs: Název domény nezměněn

en: Domain title updated successfully
cs: Název domény úspěšně zaktualizován

en: Domain-0 cannot be migrated
cs: Doménu-0 není možné migrovat

en: Domain-0 does not support requested operation
cs: Doména-0 nepodporuje požadovanou operaci

en: Domain:
cs: Doména:

en: Done.
cs: Hotovo.

en: Download length it too large
cs: Délka stahování je příliš velká

en: Download volume contents to a file
cs: Stáhnout obsah svazku do souboru

en: Downtime w/o network:
cs: Doba výpadku bez sítě:

en: Driver %1$s cannot be used in embedded mode
cs: Ovladač %1$s není možné použít v režimu vestavěné

en: Driver does not support embedded mode
cs: Ovladač nepodporuje režim vestavěné

en: Driver does not support setting multiple IP addresses
cs: Ovladač nepodporuje nastavení vícero IP adres

en: Driver state initialization failed
cs: Nezdařila se inicializace stavu ovladače

en: Dump
cs: Výpis

en: Dump XML for a domain checkpoint
cs: Vypsat XML pro kontrolní bod domény

en: Dump XML for a domain snapshot
cs: Vypsat XML pro zachycený stav domény

en: Dump XML for an ongoing domain block backup job
cs: Vypsat XML pro nadcházející úlohu blokové zálohy domény

en: Dump XML of domain information for a managed save state file to stdout.
cs: Vypsat XML informace o doméně pro soubor spravovaného stavu uložení na standardní výstup.

en: Dump XML of domain information for a saved state file to stdout.
cs: Vypsat XML informací o doméně pro uložený stav na standardní výstup.

en: Dump failed
cs: Výpis se nezdařil

en: Duplicate NUMA cell info for cell id '%1$u'
cs: Zduplikovat informace o NUMA buňce pro identifikátor buňky „%1$u“

en: Duplicate USB address bus %1$u port %2$s
cs: Duplicitní USB adresa na sběrnici %1$u, portu %2$s

en: Duplicate USB controllers with index %1$u
cs: Duplicitní USB řadiče s pořadovým číslem (index) %1$u

en: Duplicate USB hub on bus %1$u port %2$s
cs: Duplicitní USB rozbočovač na sběrnici %1$u port %2$s

en: Duplicate block info for '%1$s'
cs: Zduplikovat informaci o bloku pro „%1$s“

en: Duplicate cache type in resctrl for level %1$u
cs: Duplicitní typ mezipaměti v resctrl pro úroveň %1$u

en: Duplicate hash table key '%1$s'
cs: Duplicitní klíč „%1$s“ tabulky otisků (hash)

en: Duplicate info for NUMA latencies
cs: Duplicitní informace ohledně prodlev NUMA

en: Duplicate security driver %1$s
cs: Duplicitní ovladač zabezpečení %1$s

en: Duration not supported. Use 0 for now
cs: Doba trvání není podporována. Pro teď použijte 0 (nula)

en: EOF notify callback must be supplied
cs: je třeba poskytnout zpětné volání oznámení konce souboru (EOF)

en: EOF on stdin
cs: Konec souboru na standardním vstupu

en: EOF on stdout
cs: Konec souboru (EOF) na standardním výstupu

en: Echo back arguments, possibly with quoting. Used for internal testing.
cs: Vypsat zpět (echo) argumenty, případně citovaně. Slouží pro interní testování.

en: Edit the XML configuration for a domain.
cs: Upravit XML nastavení domény.

en: Edit the XML configuration for a network filter.
cs: Upravit XML nastavení pravidla brány firewall.

en: Edit the XML configuration for a network.
cs: Upravit XML nastavení sítě.

en: Edit the XML configuration for a physical host interface.
cs: Upravit XML nastavení pro fyzické rozhraní hostitele.

en: Edit the XML configuration for a storage pool.
cs: Upravit XML nastavení pro fond.

en: Edit the domain XML associated with a saved state file
cs: Upravit XML domény přiřazené se souborem uloženého stavu

en: Edit the domain XML associated with the managed save state file
cs: Upravit XML domény související se souborem se spravovaným uloženým stavem

en: Edit the domain checkpoint XML for a named checkpoint
cs: Upravit XML kontrolního bodu domény pro nazvaný kontrolní bod

en: Edit the domain snapshot XML for a named snapshot
cs: Upravit XML zachyceného stavu domény pro pojmenovaný zachycený stav

en: Either 'name' or 'parent' must be specified for the 'scsi_host' adapter
cs: Pro adaptér 'scsi_host' je třeba, aby bylo zadáno buď 'name' (název), nebo 'parent' (nadřazené)

en: Either --%1$s or --%2$s must be provided
cs: Je třeba zadat --%1$s nebo --%2$s

en: Eject the media
cs: Vysunout médium

en: Element 'memnode' is invalid without any guest NUMA cells
cs: Prvek 'memnode' není bez jakýcholi NUMA buněk platný

en: Empty cpu list for pinning
cs: Prázdný seznam procesorů pro pevné přidělení

en: Empty iothread cpumap list for pinning
cs: Prázdný iothread cpumap seznam pro pevné přidělení

en: Empty prefix name for resctrl monitor
cs: Prázdný název předpony pro resctrl monitor

en: Empty response during %1$s
cs: Prázdná odpověď v průběhu %1$s

en: Emulator '%1$s' does not support arch '%2$s'
cs: Emulátor „%1$s“ nepodporuje architekturu „%2$s“

en: Emulator '%1$s' does not support machine type '%2$s'
cs: Emulátor „%1$s“ nepodporuje stroj typu „%2$s“

en: Emulator '%1$s' does not support os type '%2$s'
cs: Emulátor „%1$s“ nepodporuje operační systém typu „%2$s“

en: Emulator '%1$s' does not support virt type '%2$s'
cs: Emulátor „%1$s“ nepodporuje virtualizaci typu „%2$s“

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: End of file from agent socket
cs: Konec souboru (EOF) ze soketu agenta

en: End of file from qemu monitor (vm='%1$s')
cs: Konec souboru (EOF) z qemu monitoru (vm='%1$s')

en: End of file while reading data
cs: Konec souboru při čtení dat

en: End of file while reading data: %1$s
cs: Konec souboru při čtení dat: %1$s

en: End of file while writing data
cs: Konec souboru při zápisu dat

en: Ensure data previously on a volume is not accessible to future reads
cs: Zajistit aby data dříve zapsaná na svazek nebyla přístupná pro následná čtení

en: Enter %1$s's password for %2$s
cs: Zadejte heslo %1$s pro %2$s

en: Enter new value for secret:
cs: Zadejte novou hodnotu pro tajemství:

en: Enter username for %1$s
cs: Zadejte uživatelské jméno pro %1$s

en: Enter username for %1$s [%2$s]
cs: Zadejte uživatelské jméno pro %1$s [%2$s]

en: Error adding route to %1$s
cs: Chyba při přidávání trasy %1$s

en: Error checking for disk label, failed to get disk partition information
cs: Chyba při kontrole štítku disku, nepodařilo se získat informace o oddílu disku

en: Error creating initial configuration
cs: Chyba při vytváření počátečního nastavení

en: Error from child process creating '%1$s'
cs: Chyba z podřízeného procesu při vytváření „%1$s“

en: Error from child process opening '%1$s'
cs: Chyba z podřízeného procesu při otevírání „%1$s“

en: Error getting 'total-bytes' in reply of guest-get-fsinfo
cs: Chyba při získávání 'total-bytes' (celkem bajtů) v odpovědi z quest-get-fsinfo

en: Error getting 'used-bytes' in reply of guest-get-fsinfo
cs: Chyba při získávání 'used-bytes' (využito bajtů) v odpovědi z quest-get-fsinfo

en: Error getting physical function's '%1$s' virtual_functions
cs: Chyba při získávání virtuálních funkcí fyzické funkce „%1$s“

en: Error in xmlAddPrevSibling
cs: Chyba v xmlAddPrevSibling

en: Error in xmlNewProp
cs: Chyba v xmlNewProp

en: Error message:
cs: Chybové hlášení:

en: Error notify callback must be supplied
cs: Je třeba dodat zpětné volání oznámení chyby

en: Error opening file %1$s
cs: Chyba otevírání souboru %1$s

en: Error reading secret: %1$s
cs: Chyba při čtení tajemství: %1$s

en: Error removing IP address from %1$s
cs: Chyba při odebírání IP adresy z %1$s

en: Error while building firewall
cs: Chyba při sestavování brány firewall

en: Error while building firewall: %1$s
cs: Chyba při sestavování brány firewall: %1$s

en: Error while closing medium, rc=%1$08x
cs: Chyba při zavírání média, rc=%1$08x

en: Error while creating diff storage, rc=%1$08x
cs: Chyba při vytváření úložiště rozdílů, rc=%1$08x

en: Error while processing agent IO
cs: Chyba při zpracovávání vstup./výstupu agenta

en: Error while processing command's IO
cs: Chyba při zpracovávání vst./výstupu příkazu

en: Error while processing monitor IO (vm='%1$s')
cs: Chyba při zpracovávání vstupu/výstupu monitoru (vm='%1$s')

en: Error while reading /proc/cgroups
cs: Chyba při čtení /proc/cgroups

en: Error while reading the domain name
cs: Chyba při čtení názvu domény

en: Error while removing hostonly network interface, rc=%1$08x
cs: Chyba při odebírání síťového rozhraní pro komunikaci pouze s hostitelem, rc=%1$08x

en: Escape character is %1$s
cs: Významu zbavující (escape) znak je %1$s

en: Ethernet controller index %1$d out of [0..%2$d] range
cs: Pořadové číslo řadiče ethernetu %1$d je mimo rozsah [0..%2$d]

en: Event thread is already running
cs: Vlákno události už je spuštěné

en: Event wakeup
cs: Událost probuzení

en: Exactly one 'cell' element per guest NUMA cell allowed, non-contiguous ranges or ranges not starting from 0 are not allowed
cs: Je možné mít právě jeden prvek 'cell' (buňka) na NUMA buňku hosta, nespojité rozsahy nebo rozsahy, které nezačínají od nuly nejsou povoleny

en: Exceeded max iface limit %1$d
cs: překročen limit nejvyššího umožněného počtu rozhraní %1$d

en: Executing new processes is not supported on Win32 platform
cs: Vykonávání nových procesů není na platformě Win32 podporováno

en: Existing device %1$s has no type
cs: Existující zařízení %1$s nemá typ

en: Existing device %1$s is already a bridge
cs: Existující zařízení %1$s už je most

en: Exit after timeout period
cs: Ukončit po uplynutí časového limitu

en: Expected a /dev path for '%1$s'
cs: Neočekávané umístění /dev „%1$s“

en: Expected an interface of type 'network' not '%1$s'
cs: Očekáváno rozhraní typu „network“ (síť), nikoli „%1$s“

en: Expected at least one file descriptor
cs: Očekáván přinejmenším jeden popisovač souboru

en: Expected caps for '%1$s' but saw '%2$s'
cs: Očekávány caps pro „%1$s“, ale nalezeny „%2$s“

en: Expected downtime:
cs: Očekávaná doba nedostupnosti:

en: Expected exactly 1 host for the storage pool
cs: Očekáván právě jeden hostitel pro fond úložiště

en: Expecting %1$d FD names but got %2$u
cs: Očekávány názvy FD %1$d ale obdrženo %2$u

en: Expecting '%1$s' to be a %2$s host but found a %3$s host
cs: Očekáváno, že „%1$s“ bude hostitel %2$s, ale nalezen hostitel %3$s

en: Expecting VI API type 'HostAgent' or 'VirtualCenter' but found '%1$s'
cs: Očekáváno VI typ aplikačního programového rozhraní 'HostAgent' nebo 'VirtualCenter', ale nalezeno „%1$s“

en: Expecting VMX entry '%1$s' to be 'ata-hardDisk' or 'disk' but found '%2$s'
cs: Očekáváno, že VMX položka „%1$s“ bude 'ata-hardDisk' nebo 'disk', ale nalezeno „%2$s“

en: Expecting VMX entry '%1$s' to be 'buslogic' or 'lsilogic' or 'lsisas1068' or 'pvscsi' but found '%2$s'
cs: Očekáváno, že VMX položka „%1$s“ bude 'buslogic' nebo 'lsilogic' nebo 'lsisas1068' nebo 'pvscsi', ale nalezeno „%2$s“

en: Expecting VMX entry '%1$s' to be 'cdrom-image' but found '%2$s'
cs: Očekáváno, že VMX položka „%1$s“ bude 'cdrom-image', ale nalezeno „%2$s“

en: Expecting VMX entry '%1$s' to be 'device' or 'file' but found '%2$s'
cs: Očekáváno, že VMX položka „%1$s“ bude 'device' nebo 'file', ale nalezeno „%2$s“

en: Expecting VMX entry '%1$s' to be 'device', 'file' or 'pipe' or 'network' but found '%2$s'
cs: Očekáváno, že VMX položka „%1$s“ bude „zařízení“ nebo „soubor“, ale nalezeno „%2$s“

en: Expecting VMX entry '%1$s' to be 'generated' or 'static' or 'vpx' but found '%2$s'
cs: Očekáváno, že VMX položka „%1$s“ bude 'generated' nebo 'static' nebo 'vpx', ale nalezeno „%2$s“

en: Expecting VMX entry '%1$s' to be 'scsi-hardDisk' or 'disk' but found '%2$s'
cs: Očekáváno, že VMX položka „%1$s“ bude 'scsi-hardDisk' nebo 'disk', ale nalezeno „%2$s“

en: Expecting VMX entry '%1$s' to be 'server' or 'client' but found '%2$s'
cs: Očekáváno, že VMX položka „%1$s“ bude „server“ nebo „klient“, ale nalezeno „%2$s“

en: Expecting VMX entry '%1$s' to be 'vlance' or 'vmxnet' or 'vmxnet3' or 'e1000' or 'e1000e' but found '%2$s'
cs: Očekáváno, že VMX položka „%1$s“ bude 'vlance' nebo 'vmxnet' nebo 'vmxnet3' nebo 'e1000' nebo 'e1000e', ale nalezeno „%2$s“

en: Expecting VMX entry '%1$s' to be MAC address but found '%2$s'
cs: Očekáváno, že VMX položka „%1$s“ bude MAC adresa, ale nalezeno „%2$s“

en: Expecting VMX entry 'config.version' to be 8 but found %1$lld
cs: Očekáváno, že VMX položka 'config.version' bude 8, ale nalezeno %1$lld

en: Expecting VMX entry 'memsize' to be an unsigned integer (multiple of 4) but found %1$lld
cs: Očekáváno, že VMX položka 'memsize' bude celé číslo bez znaménka (násobek 4) ale nalezeno %1$lld

en: Expecting VMX entry 'numvcpus' to be an unsigned integer greater than 0 but found %1$lld
cs: Očekáváno, že VMX položka 'numvcpus' bude celé číslo bez znaménka, vyšší než 0, ale nalezeno %1$lld

en: Expecting VMX entry 'sched.cpu.affinity' to be a comma separated list of unsigned integers but found '%1$s'
cs: Očekáváno, že VMX položka 'sched.cpu.affinity' bude čárkou oddělovaný seznam celých čísel bez znaménka, ale nalezeno „%1$s“

en: Expecting VMX entry 'sched.cpu.affinity' to contain at least as many values as 'numvcpus' (%1$lld) but found only %2$u value(s)
cs: Očekáváno, že VMX položka 'sched.cpu.affinity' bude obsahovat alespoň tolik hodnot, jako 'numvcpus' (%1$lld), ale nalezeno pouze %2$u hodnot

en: Expecting VMX entry 'sched.cpu.shares' to be an unsigned integer or 'low', 'normal' or 'high' but found '%1$s'
cs: Očekáváno, že VMX položka 'sched.cpu.shares' bude celé číslo bez znaménka nebo 'low', 'normal' nebo 'high', ale nalezeno „%1$s“

en: Expecting VMX entry 'virtualHW.version' to be 4 or higher but found %1$lld
cs: Očekáváno, že VMX položka 'virtualHW.version' bude 4 a vyšší, ale nalezeno %1$lld

en: Expecting domain XML CPU mode 'custom' but found '%1$s'
cs: V XML domény očekáván režim procesoru 'custom', ale nalezeno „%1$s“

en: Expecting domain XML CPU sockets per core as %1$d but found %2$d
cs: Očekáváno XML domény počet jader na patici jako %1$d, ale nalezeno %2$d

en: Expecting domain XML attribute 'arch' of entry 'os/type' to be 'i686' or 'x86_64' but found '%1$s'
cs: Očekáváno, že atribut XML domény 'arch' položky 'os/type' bude 'i686' nebo 'x86_64', ale nalezeno „%1$s“

en: Expecting domain XML attribute 'cpuset' of entry 'vcpu' to contain at least %1$d CPU(s)
cs: Očekáváno, že atribut XML domény 'cpuset' položky 'vcpu' bude obsahovat alespoň %1$d procesorů

en: Expecting domain XML attribute 'dev' of entry 'devices/disk/target' to start with 'fd'
cs: Očekáváno, že atribut YML domény 'dev' od 'devices/disk/target' bude začínat na 'fd'

en: Expecting domain XML attribute 'dev' of entry 'devices/disk/target' to start with 'hd'
cs: Očekáváno, že atribut YML domény 'dev' od 'devices/disk/target' bude začínat na 'hd'

en: Expecting domain XML attribute 'dev' of entry 'devices/disk/target' to start with 'sd'
cs: Očekáváno, že atribut YML domény 'dev' od 'devices/disk/target' bude začínat na 'sd'

en: Expecting domain XML attribute 'model' of entry 'controller' to be 'buslogic' or 'lsilogic' or 'lsisas1068' or 'vmpvscsi' but found '%1$s'
cs: Očekáváno, že atribut v XML domény 'model' položky 'controller' bude 'buslogic' nebo 'lsilogic' nebo 'lsisas1068' nebo 'vmpvscsi', ale nalezeno „%1$s“

en: Expecting domain XML entry 'devices/interface/model' to be 'vlance' or 'vmxnet' or 'vmxnet2' or 'vmxnet3' or 'e1000' or 'e1000e' but found '%1$s'
cs: Očekáváno, že položka XML domény 'devices/interface/model' bude 'vlance' nebo 'vmxnet' nebo 'vmxnet2' nebo 'vmxnet3' nebo 'e1000' nebo 'e1000e', ale nalezeno „%1$s“

en: Expecting domain XML entry 'vcpu' to be greater than 0
cs: Očekáváno, že položka XML domény 'vcpu' bude vyšší než 0

en: Expecting product 'gsx' or 'esx' or 'embeddedEsx' or 'vpx' but found '%1$s'
cs: Očekáván produkt 'gsx' nebo 'esx' nebo 'embeddedEsx' nebo 'vpx', ale nalezeno '%1$s'

en: Expecting source '%1$s' of first file-based harddisk to be a VMDK image
cs: Očekává se, že zdrojem „%1$s“ prvního na souboru založeného pevného disku bude VMDK obraz

en: Expecting type '%1$s' but found '%2$s'
cs: Očekáván typ „%1$s“, ale nalezen „%2$s“

en: Expecting type to begin with 'ArrayOf' but found '%1$s'
cs: Očekáváno, že typ bude začínat na 'ArrayOf', ale nalezeno '%1$s'

en: Expecting virt type to be '%1$s' but found '%2$s'
cs: Očekáváno, že typ virtualizace bude „%1$s“, ale nalezeno „%2$s“

en: Expiry Time
cs: Čas skončení platnosti

en: Explicit destination hostname is required for TLS migration over UNIX socket
cs: Pro TLS stěhování přes unixový soket je vyžadován výslovný název cílového hostitele

en: Extended attributes are not supported on this system
cs: Na tomto systému nejsou podporovány rozšířené atributy

en: Extra data in disabled network '%1$s'
cs: Další data ve vypnuté síti „%1$s“

en: Extract the checkpoint's parent, if any
cs: Vytáhnout nadřazené kontrolního bodu, pokud existují

en: Extract the snapshot's parent, if any
cs: Vytáhnout nadřazeného zachyceného stavu, pokud existuje

en: FAIL
cs: SELHALO

en: FDC bus index %1$d out of [0] range
cs: Pořadové číslo sběrnice disketových mechanik %1$d mimo rozsah 0 až 3

en: FDC controller index %1$d out of [0] range
cs: Pořadové číslo řadiče disketových mechanik %1$d mimo rozsah 0 až 3

en: FDC unit index %1$d out of [0..1] range
cs: Pořadové číslo disketové mechaniky %1$d mimo rozsah 0 až 1

en: Fail to create socket for incoming migration
cs: Nepodařilo se vytvořit soket pro příchozí migraci

en: Failed
cs: Nezdařilo se

en: Failed disable mount propagation out of the root filesystem
cs: Nepodařilo se vypnout kořenovému souborovému systému propagaci připojení (mount)

en: Failed new node mode for target '%1$s'
cs: Nepodařilo se nový režim uzlu pro cíl „%1$s“

en: Failed set TLS x509 credentials: %1$s
cs: Nepodařilo se nastavit TLS x509 přihlašovací údaje: %1$s

en: Failed testunitready: %1$s
cs: Nepodařilo se testunitready: %1$s

en: Failed to accept migration connection
cs: Nepodařilo se přijmout migrační spojení

en: Failed to access '%1$s'
cs: Nepodařilo se přistoupit k „%1$s“

en: Failed to acquire lock
cs: Nepodařilo se získat zámek

en: Failed to acquire lock: %1$s
cs: Nepodařilo se získat zámek: %1$s

en: Failed to acquire pid file '%1$s'
cs: Nepodařilo se získat pid soubor „%1$s“

en: Failed to add %1$s controller type definition
cs: Nepodařilo se přidat definici úložiště typu %1$s

en: Failed to add IP address %1$s to IP address cache for interface %2$s
cs: Nepodařilo se přidat IP adresu %1$s do mezipaměti IP adres pro rozhraní %2$s

en: Failed to add IP address %1$s/%2$d%3$s%4$s%5$s%6$s to %7$s
cs: Nepodařilo se přidat IP adresu %1$s/%2$d%3$s%4$s%5$s%6$s pro %7$s

en: Failed to add PCI device %1$s to the inactive list
cs: Nepodařilo se přidat PCI zařízení %1$s do seznamu neaktivních

en: Failed to add capability %1$s: %2$d
cs: Nepodařilo se přidat schopnost %1$s: %2$d

en: Failed to add driver '%1$s' to driver_override interface of PCI device '%2$s'
cs: Ovladač „%1$s“ se nepodařilo přidat do rozhraní driver_override PCI zařízení „%2$s“

en: Failed to add netlink event handle watch
cs: Nepodařilo se přidat hlídání obsluhy netlink události

en: Failed to add signal handle watch
cs: Nepodařilo se přidat hlídání obsluhy signálu

en: Failed to add storage controller (name: %1$s, busType: %2$d)
cs: Nepodařilo se přidat řadič úložiště (název: %1$s, busType: %2$d)

en: Failed to allocate PCI device list: %1$s
cs: Nepodařilo se přidělit seznam PCI zařízení: %1$s

en: Failed to allocate XML buffer
cs: nepodařilo se přidělit XML vyrovnávací paměť

en: Failed to allocate slirp for '%1$s'
cs: Nepodařilo se předpřidělit slirp pro „%1$s“

en: Failed to allocate tty
cs: Nezdařilo se přiřazení tty

en: Failed to apply capabilities: %1$d
cs: Nepodařilo se uplatnit schopnosti: %1$d

en: Failed to apply firewall rules %1$s: %2$s
cs: Nepodařilo se uplatnit pravidla brány firewall %1$s: %2$s

en: Failed to attach device from %1$s
cs: Nepodařilo se připojit zařízení z %1$s

en: Failed to attach disk
cs: Nepodařilo se připojit disk

en: Failed to attach interface
cs: Připojení rozhraní se nezdařilo

en: Failed to attach to pid %1$u
cs: Nepodařilo se připojit k procesu s identifikátorem %1$u

en: Failed to authenticate as 'none': %1$s
cs: Nepodařilo se ověřit jako 'none': %1$s

en: Failed to autostart VM '%1$s': %2$s
cs: Automatické spuštění virt. stroje „%1$s“ se nezdařilo: %2$s

en: Failed to autostart storage pool '%1$s': %2$s
cs: Nepodařilo se automaticky spustit fond úložiště „%1$s“: %2$s

en: Failed to balloon domain0 memory
cs: Nepodařilo se umístit výplň paměti (ballon) do domain0

en: Failed to begin network config change transaction
cs: Nepodařilo se zahájit transakci změny sítě

en: Failed to bind %1$s on to %2$s
cs: Nepodařilo se navázat %1$s na %2$s

en: Failed to bind %1$s to new root %2$s
cs: Nepodařilo se navázat %1$s na nový kořen %2$s

en: Failed to bind cgroup '%1$s' on '%2$s'
cs: Nepodařilo se navázat cgroup „%1$s“ na %2$s

en: Failed to bind mount directory %1$s to %2$s
cs: Nepodařilo se bind mount složku %1$s do %2$s

en: Failed to bind socket to '%1$s'
cs: Nepodařilo se navázat soket na „%1$s“

en: Failed to build pidfile path
cs: Nepodařilo se sestavit popis umístění souboru s identifikátorem procesu

en: Failed to build pidfile path.
cs: Nepodařilo se sestavit popis umístění pidfile.

en: Failed to build pool %1$s
cs: Sestavení fondu %1$s se nezdařilo

en: Failed to change owner of %1$s to %2$u:%3$u
cs: Nepodařilo se změnit vlastníka %1$s na %2$u:%3$u

en: Failed to change ownership of '%1$s' to %2$d:%3$d
cs: Nepodařilo se změnit vlastnictví „%1$s“ na %2$d:%3$d

en: Failed to change ownership of tty %1$s
cs: Nepodařilo se změnit vlastnictví tty %1$s

en: Failed to change size of volume '%1$s' by %2$s
cs: Změna velikost svazku „%1$s“ o %2$s se nezdařila

en: Failed to change size of volume '%1$s' to %2$s
cs: Změna velikost svazku „%1$s“ na %2$s se nezdařila

en: Failed to change storage controller model
cs: Nepodařilo se změnit model řadiče úložiště

en: Failed to chdir into %1$s
cs: Nepodařilo se přejít do %1$s

en: Failed to check for domain managed save image
cs: Nepodařilo se zjistit obraz spravovaného stavu domény

en: Failed to check for managed save image
cs: Nepodařilo se zkontrolovat obraz spravovaného uložení

en: Failed to check system token '%1$s'
cs: Nepodařilo se zkontrolovat systémový token „%1$s“

en: Failed to chown device %1$s
cs: Nepodařilo se změnit vlastnictví (chown) zařízení %1$s

en: Failed to clean up %1$s
cs: Nepodařilo se uklidit %1$s

en: Failed to clear security context for agent for %1$s
cs: Nepodařilo se vyčistit kontext zabezpečení pro agenta pro %1$s

en: Failed to clear security context for monitor for %1$s
cs: Nepodařilo se vyčistit kontext zabezpečení pro monitor pro %1$s

en: Failed to clone vol from %1$s
cs: Nezdařilo se klonování svazku z %1$s

en: Failed to close bind target %1$s
cs: Nepodařilo se zavřít cíl navázání %1$s

en: Failed to collect auth credentials
cs: Nepodařilo se shromáždit přihlašovací údaje pro ověření se

en: Failed to commit network config change transaction
cs: Nepodařilo se odeslat transakci změny nastavení sítě

en: Failed to compare host CPU with %1$s
cs: Nepodařilo se porovnat procesor hostitele s %1$s

en: Failed to compare hypervisor CPU with %1$s
cs: Nepodařilo se porovnat hypervizor procesoru s %1$s

en: Failed to compile regex %1$s
cs: Nepodařilo se zkompilovat regulární výraz %1$s

en: Failed to complete action %1$s on media
cs: Na médiu se nepodařilo dokončit akci %1$s

en: Failed to complete tree listing
cs: Nepodařilo se dokončit výpis stromu

en: Failed to connect socket to '%1$s'
cs: Nedaří se připojit soket na „%1$s“

en: Failed to connect to ssh agent
cs: Nepodařilo se připojit ssh agenta

en: Failed to connect to the admin server
cs: Nepodařilo se připojit ke správnímu serveru

en: Failed to connect: %1$s
cs: Nepodařilo se připojit: %1$s

en: Failed to convert '%1$s' to int
cs: Nepodařilo se převést „%1$s“ na celočíselný typ

en: Failed to convert '%1$s' to unsigned int
cs: „%1$s“ se nedaří převést na celočíselný typ bez znaménka

en: Failed to convert '%1$s' to unsigned long long
cs: „%1$s“ se nedaří převést na dlouhý celočíselný bez znaménka

en: Failed to convert interface index %1$d to a name
cs: Nedaří se převést pořadové číslo rozhraní %1$d na název

en: Failed to convert loadparm '%1$s' to upper case
cs: Nepodařilo se převést loadparm „%1$s“ na velká písmena

en: Failed to convert the command string to argv-lists
cs: Nepodařilo se převést řetězec příkazu na argv-lists

en: Failed to copy XML node
cs: Nepodařilo se zkopírovat XML uzel

en: Failed to core dump domain '%1$s' to %2$s
cs: Nepodařilo se uložit výpis paměti domény „%1$s“ do %2$s

en: Failed to count network filters
cs: Nepodařilo se spočítat filtry sítě

en: Failed to count node devices
cs: Nepodařilo se spočítat zařízení uzlu

en: Failed to count secrets
cs: Nepodařilo se spočítat tajemství

en: Failed to create %1$s
cs: Nezdařilo se vytvoření %1$s

en: Failed to create '%1$s': %2$s
cs: Nezdařilo se vytvoření „%1$s“: %2$s

en: Failed to create SASL client context: %1$d (%2$s)
cs: Nepodařilo se vytvořit kontext SASL klienta: %1$d (%2$s)

en: Failed to create XML
cs: Nepodařilo se vytvořit XML

en: Failed to create XML config object
cs: Nepodařilo se vytvořit objekt XML nastavení

en: Failed to create bind target %1$s
cs: Nepodařilo se vytvořit cíl navázání %1$s

en: Failed to create bridge node in xml document
cs: Nepodařilo se v xml dokumentu vytvořit uzel pro most

en: Failed to create cache dir %1$s
cs: Nepodařilo se vytvořit složku pro mezipaměť %1$s

en: Failed to create channel target dir %1$s
cs: Nepodařilo se vytvořit cílovou složku kanálu %1$s

en: Failed to create checkpoint dir %1$s
cs: Nepodařilo se vytvořit složku kontrolního bodu %1$s

en: Failed to create dbus state dir %1$s
cs: Nepodařilo se vytvořit složku %1$s pro stavy dbus

en: Failed to create directory for '%1$s' dev '%2$s'
cs: Nepodařilo se vytvořit složku pro zařízení „%1$s“ „%2$s“

en: Failed to create directory for device %1$s
cs: Nepodařilo se vytvořit složku pro zařízení %1$s

en: Failed to create disk pool geometry
cs: Nepodařilo se vytvořit geometrii fondu

en: Failed to create domain from %1$s
cs: Nepodařilo se vytvořit doménu z %1$s

en: Failed to create domain save file '%1$s'
cs: Nepodařilo se vytvořit soubor uložení domény „%1$s“

en: Failed to create dump dir %1$s
cs: Nepodařilo se vytvořit složku pro ukládání výpisů paměti %1$s

en: Failed to create file '%1$s'
cs: Nepodařilo se vytvořit soubor „%1$s“

en: Failed to create file '%1$s': couldn't determine fs type
cs: Nepodařilo se vytvořit soubor „%1$s“: nedaří se zjistit typ souborového systému

en: Failed to create filesystem probe for device %1$s
cs: Nepodařilo se vytvořit sondu souborového systému pro zařízení %1$s

en: Failed to create interface node under bridge node in xml document
cs: V xml dokumentu se pod uzlem mostu nepodařilo vytvořit uzel rozhraní

en: Failed to create iscsi context for %1$s
cs: Nepodařilo se vytvořit iscsi kontext pro %1$s

en: Failed to create lib dir %1$s
cs: Nepodařilo se vytvořit složku knihoven %1$s

en: Failed to create memory backing dir %1$s
cs: Nepodařilo se vytvořit složku pro paměť %1$s

en: Failed to create network filter from %1$s
cs: Nepodařilo se vytvořit pravidlo brány firewall z %1$s

en: Failed to create network from %1$s
cs: Nepodařilo se vytvořit síť z %1$s

en: Failed to create node device from %1$s
cs: Nepodařilo se vytvořit zařízení uzlu z %1$s

en: Failed to create nvram dir %1$s
cs: Nepodařilo se vytvořit složku nvram %1$s

en: Failed to create or modify the state XML attribute
cs: Nepodařilo se vytvořit nebo změnit XML atribut stavu

en: Failed to create passt state dir %1$s
cs: Nepodařilo se vytvořit složku %1$s pro stavy passt

en: Failed to create pool %1$s
cs: Nepodařilo se vytvořit fond %1$s

en: Failed to create pool from %1$s
cs: Nepodařilo se vytvořit fond z %1$s

en: Failed to create reboot thread, killing domain
cs: Nepodařilo se vytvořit vlákno restartování, doména proto bude vynuceně ukončena

en: Failed to create save dir %1$s
cs: Nepodařilo se vytvořit složku pro ukládání %1$s

en: Failed to create slirp state dir %1$s
cs: Nepodařilo se vytvořit slirp stavovou složku %1$s

en: Failed to create snapshot dir %1$s
cs: Nepodařilo se vytvořit složku pro zachycené stavy %1$s

en: Failed to create socket
cs: Nepodařilo se vytvořit soket

en: Failed to create state dir %1$s
cs: Nepodařilo se vytvořit složku %1$s

en: Failed to create state dir '%1$s'
cs: Nepodařilo se vytvořit stavovou složku „%1$s“

en: Failed to create symlink '%1$s' to '%2$s'
cs: Nepodařilo se vytvořit symbolický odkaz „%1$s“, vedoucí na „%2$s“

en: Failed to create thread
cs: Nepodařilo se vytvořit vlákno

en: Failed to create thread for receiving migration data
cs: Nepodařilo se vytvořit vlákno pro příjem dat migrace

en: Failed to create thread to handle daemon restart
cs: Nepodařilo se vytvořit vlákno pro obsloužení restartu procesu služby

en: Failed to create thread to handle domain death
cs: Nepodařilo se vytvořit vlákno pro obsluhu vypnutí domény

en: Failed to create thread to handle domain shutdown
cs: Nepodařilo se vytvořit vlákno pro obsluhu vypnutí domény

en: Failed to create thread to handle firewall reload/restart
cs: Nepodařilo se vytvořit vlákno pro obsluhu znovunačtení/restart brány firewall

en: Failed to create thread to handle pool refresh
cs: Nepodařilo se vytvořit vlákno pro obsluhu obnovování fondu

en: Failed to create thread to suspend the host
cs: Nepodařilo se vytvořit vlákno pro uspání stroje

en: Failed to create unique directory with template '%1$s' for probing QEMU
cs: Nepodařilo se vytvořit neopakující se složku s šablonou „%1$s“ pro sondování QEMU

en: Failed to create v1 controller %1$s for group
cs: Nepodařilo se vytvořit řadič verze 1 %1$s pro skupinu

en: Failed to create v2 cgroup '%1$s'
cs: Nepodařilo se vytvořit cgroup v2 „%1$s“

en: Failed to create vbox driver object.
cs: Nepodařilo se vytvořit objekt ovladače vbox.

en: Failed to create vol %1$s
cs: Nepodařilo se vytvořit svazek %1$s

en: Failed to create vol from %1$s
cs: Nepodařilo se vytvořit svazek z %1$s

en: Failed to define domain from %1$s
cs: Nepodařilo se definovat doménu z %1$s

en: Failed to define interface from %1$s
cs: Nepodařilo se definovat rozhraní z %1$s

en: Failed to define network filter from %1$s
cs: Nepodařilo se definovat pravidlo brány firewall z %1$s

en: Failed to define network from %1$s
cs: Nepodařilo se definovat síť z %1$s

en: Failed to define new bridge interface %1$s
cs: Nepodařilo se definovat nové rozhraní mostu %1$s

en: Failed to define new interface %1$s
cs: Nepodařilo se definovat nové rozhraní %1$s

en: Failed to define node device from '%1$s'
cs: Nepodařilo se definovat uzel zařízení z „%1$s“

en: Failed to define pool %1$s
cs: Nepodařilo se zrušit definování úložiště %1$s

en: Failed to define pool from %1$s
cs: Nepodařilo se definovat fond z %1$s

en: Failed to delete DiskDescriptor.xml of volume '%1$s'
cs: nepodařilo se smazat DiskDescriptor.xml svazku „%1$s“

en: Failed to delete autostart link '%1$s': %2$s
cs: Nepodařilo se smazat odkaz na automatický start „%1$s“: %2$s

en: Failed to delete checkpoint %1$s
cs: Nepodařilo se smazat kontrolní bod %1$s

en: Failed to delete network filter binding on %1$s
cs: Nepodařilo se smazat napojení pravidla brány firewall na %1$s

en: Failed to delete network port %1$s
cs: Nepodařilo se smazat síťový port %1$s

en: Failed to delete pool %1$s
cs: Nepodařilo se smazat fond %1$s

en: Failed to delete secret %1$s
cs: Nepodařilo se smazat tajemství %1$s

en: Failed to delete snapshot %1$s
cs: Nepodařilo se smazat zachycený stav %1$s

en: Failed to delete snapshot: %1$s
cs: Nepodařilo se smazat zachycený stav: %1$s

en: Failed to delete symlink '%1$s'
cs: Nepodařilo se smazat symbolický odkaz „%1$s“

en: Failed to delete veth device %1$s
cs: Nepodařil ose smazat veth (virtuální ethernetové rozhraní) %1$s

en: Failed to delete vol %1$s
cs: Nepodařilo se smazat svazek %1$s

en: Failed to destroy bridge interface %1$s
cs: Nepodařilo se zlikvidovat rozhraní mostu %1$s

en: Failed to destroy domain '%1$d'
cs: Nepodařilo se zlikvidovat doménu „%1$d“

en: Failed to destroy domain '%1$s'
cs: Nepodařilo se zlikvidovat doménu „%1$s“

en: Failed to destroy interface %1$s
cs: Nepodařilo se zlikvidovat rozhraní %1$s

en: Failed to destroy network %1$s
cs: Nepodařilo se zlikvidovat síť %1$s

en: Failed to destroy node device '%1$s'
cs: Nepodařilo se zlikvidovat zařízení uzlu „%1$s“

en: Failed to destroy pool %1$s
cs: Nepodařilo se zlikvidovat fond %1$s

en: Failed to detach device %1$s
cs: Nepodařilo se odpojit zařízení %1$s

en: Failed to detach device from %1$s
cs: Nepodařilo se odpojit zařízení z %1$s

en: Failed to detach device with alias %1$s
cs: Nepodařilo se odpojit zařízení s alternativním názvem %1$s

en: Failed to detach disk
cs: Odpojení disku se nezdařilo

en: Failed to detach interface
cs: Odpojení rozhraní se nezdařilo

en: Failed to determine broadcast address for '%1$s/%2$d'
cs: Nepodařil ose zjistit adresu všesměrového vysílání pro „%1$s/%2$d“

en: Failed to determine if %1$u:%2$u:%3$u:%4$u is a Direct-Access LUN
cs: Nepodařilo se zjistit, zda %1$u:%2$u:%3$u:%4$u je Direct-Access LUN

en: Failed to determine prefix for IP address '%1$s'
cs: Nepodařilo se zjistit předponu pro IP adresu „%1$s“

en: Failed to determine prefix for route with destination '%1$s'
cs: Nepodařilo se zjistit předponu pro trasu s cílem „%1$s“

en: Failed to determine state of guest: $guest. Not tracking it anymore.
cs: Nepodařilo se zjistit stav hosta: $guest. Už nebude sledován.

en: Failed to disconnect client '%1$llu' from server %2$s
cs: Nepodařilo se odpojit klienta „%1$llu“ ze serveru %2$s

en: Failed to disconnect from the admin server
cs: Nepodařilo se odpojit od správního serveru

en: Failed to disconnect from the hypervisor
cs: Nepodařilo se odpojit od hypervizoru

en: Failed to disconnect: %1$s
cs: Nepodařilo se odpojit: %1$s

en: Failed to discover session: %1$s
cs: Nepodařilo se objevit relaci: %1$s

en: Failed to dump core of domain '%1$d' with libxenlight
cs: Nepodařilo se vypsat paměť domény „%1$d“ s libxenlight

en: Failed to enable controller '%1$s' for '%2$s'
cs: Nepodařilo se zapnout řadič „%1$s“ pro „%2$s“

en: Failed to escape password for XML
cs: Nepodařilo se zbavit heslo významu (escape) pro XML

en: Failed to execute symbol '%1$s' in module '%2$s'
cs: Nepodařilo se spustit symbol „%1$s“ v modulu „%2$s“

en: Failed to extract interface information
cs: Nepodařilo se vytáhnout informace o rozhraní

en: Failed to extract interface information or no interfaces found
cs: Nedaří se vytáhnout informace o rozhraní nebo nebyla žádná nalezena

en: Failed to find QOM Object path for device '%1$s'
cs: Nepodařilo se najít umístění QOM objektu pro zařízení „%1$s“

en: Failed to find SCSI host with wwnn='%1$s', wwpn='%2$s'
cs: Nepodařilo se najít SCSI hostitele s wwnn=„%1$s“, wwpn=„%2$s“

en: Failed to find a node driver
cs: Nepodařilo se najít ovladač uzlu

en: Failed to find a node driver: %1$s
cs: Nepodařilo se najít ovladač uzlu: %1$s

en: Failed to find a secret storage driver
cs: Nepodařilo se najít ovladač tajného úložiště

en: Failed to find a secret storage driver: %1$s
cs: Nepodařilo se najít ovladač tajného úložiště: %1$s

en: Failed to find a storage driver
cs: Nepodařilo se najít ovladač úložiště

en: Failed to find a storage driver: %1$s
cs: Nepodařilo se najít ovladač úložiště: %1$s

en: Failed to find any %1$s pool sources
cs: Nepodařilo se najít žádné %1$s zdroje fondu

en: Failed to find fc_host for wwnn='%1$s' and wwpn='%2$s'
cs: Nepodařilo se najít vc_host pro wwnn=„%1$s“ a wwpn=„%2$s“

en: Failed to find group record for gid '%1$u'
cs: Nepodařilo se najít záznam skupiny pro identifikátor skupiny %1$u

en: Failed to find module '%1$s'
cs: Nepodařilo se najít modul „%1$s“

en: Failed to find parent device for %1$s
cs: Nepodařilo se najít nadřazené zařízení pro %1$s

en: Failed to find scsi_host using PCI '%1$s' and unique_id='%2$u'
cs: Nepodařilo se najít scsi_host pomocí PCI „%1$s“ a unique_id='%2$u'

en: Failed to find symbol '%1$s' in module '%2$s': %3$s
cs: Nepodařilo se najít symbol „%1$s“ v modulu „%2$s“: %3$s

en: Failed to find the interface
cs: Nepodařilo se najít rozhraní

en: Failed to find the interface: %1$s
cs: Nepodařilo se najít rozhraní: %1$s

en: Failed to find the network
cs: Nepodařilo se najít síť

en: Failed to find the network: %1$s
cs: Nepodařilo se najít síť: %1$s

en: Failed to find user record for uid '%1$u'
cs: Nepodařilo se najít záznam uživatele pro identifikátor uživatele %1$u

en: Failed to fork as daemon: %1$s
cs: Nezdařilo spuštění jako démona: %1$s

en: Failed to format new xml document for bridge %1$s
cs: Nepodařilo se formátovat nový xml dokument pro most %1$s

en: Failed to format new xml document for detached interface %1$s
cs: Nepodařilo se formátovat nový xml dokument pro odpojené rozhraní %1$s

en: Failed to fully read directory %1$s
cs: Nepodařilo se zcela načíst složku %1$s

en: Failed to generate UUID
cs: Nepodařilo se vytvořit nikde se neopakující identifikátor (UUID)

en: Failed to generate genid
cs: Nepodařilo se vytvořit genid

en: Failed to get %1$s minor number
cs: Nepodařilo se získat minor číslo %1$s

en: Failed to get SRIOV function from device link '%1$s'
cs: Nepodařilo se získat SRIOV funkci z linky zařízení „%1$s“

en: Failed to get UUID of created secret
cs: Nepodařilo se získat nikde se neopakující identifikátor vytvořeného tajemství

en: Failed to get VNC port. Is this domain using VNC?
cs: Nepodařilo se získat VNC port. Používá tato doména VNC?

en: Failed to get block stats %1$s %2$s
cs: Nepodařilo se získat stav bloků %1$s %2$s

en: Failed to get block stats for domain '%1$s' device '%2$s'
cs: Nepodařilo se získat blokové statistiky pro doménu „%1$s“ a zařízení „%2$s“

en: Failed to get capabilities from libxenlight
cs: Nepodařilo se získat z libxenlight schopnosti

en: Failed to get capability names of the device
cs: Nepodařilo se získat názvy schopností zařízení

en: Failed to get capability numbers of the device
cs: Nepodařilo se získat čísla schopností zařízení

en: Failed to get capacity of lun: %1$s
cs: Nepodařilo se získat kapacitu pro lun: %1$s

en: Failed to get certificate %1$s distinguished name: %2$s
cs: Nepodařilo se získat rozlišený název certifikátu %1$s: %2$s

en: Failed to get checkpoint count
cs: Nepodařilo se spočítat kontrolní body

en: Failed to get client socket PID
cs: Nepodařilo se získat číslo procesu soketu klienta

en: Failed to get client socket identity
cs: Nepodařilo se získat identitu soketu klienta

en: Failed to get disk information
cs: Nepodařilo se získat informace o disku

en: Failed to get distinguished name: %1$s
cs: Nepodařilo se získat rozlišený název (DN): %1$s

en: Failed to get domain autostart state
cs: Nepodařilo se získat stav automatického spouštění domény

en: Failed to get domain description xml
cs: Nepodařilo se získat XML popisující doménu

en: Failed to get domain persistence info
cs: Nepodařilo se získat informace o trvalosti domény

en: Failed to get domain state
cs: Nepodařilo se získat stav domény

en: Failed to get domain's UUID
cs: Nepodařilo se získat nikde se neopakující identifikátor domény

en: Failed to get host number for iSCSI session with path '%1$s'
cs: Nepodařilo se získat číslo hostitele pro iSCSI relaci s popisem umístění „%1$s“

en: Failed to get interface information
cs: Nepodařilo se získat informace o rozhraní

en: Failed to get interface stats %1$s %2$s
cs: Nepodařilo se získat stav rozhraní %1$s %2$s

en: Failed to get leases info for %1$s
cs: Nepodařilo se získat informace o zápůjčkách pro %1$s

en: Failed to get memory statistics for domain %1$s
cs: Nepodařilo se získat statistiky paměti pro doménu %1$s

en: Failed to get network autostart state
cs: Nepodařilo se zjistit stav automatického spouštění sítě

en: Failed to get network persistence info
cs: Nepodařilo se získat informace o trvalosti sítě

en: Failed to get network's UUID
cs: Nepodařilo se získat nikde se neopakující identifikátor sítě

en: Failed to get node physical info from libxenlight
cs: Nepodařilo se získat fyzické informace o uzlu z libxenlight

en: Failed to get option '%1$s': %2$s
cs: Nepodařilo se získat volbu „%1$s“: %2$s

en: Failed to get pool autostart state
cs: Nepodařilo se získat stav automatického spouštění fondu

en: Failed to get pool persistence info
cs: Nepodařilo se získat informace o trvalosti fondu

en: Failed to get scheduler id for domain '%1$d' with libxenlight
cs: Nepodařilo se získat prostřednictvím libxenlight identifikátor plánovače pro doménu „%1$d“

en: Failed to get scheduler parameters for domain '%1$d' with libxenlight
cs: Nepodařilo se získat prostřednictvím libxenlight parametry plánovače pro doménu „%1$d“

en: Failed to get snapshot count
cs: Nepodařilo se získat informaci o počtu zachycených stavů

en: Failed to get storage controller name
cs: Nepodařilo se získat název řadiče úložiště

en: Failed to get the number of active networks
cs: Nepodařilo se získat počet aktivních sítí

en: Failed to get the number of active pools
cs: Nepodařilo se zjistit počet aktivních fondů

en: Failed to get the number of inactive networks
cs: Nepodařilo se získat počet neaktivních sítí

en: Failed to get the number of inactive pools
cs: Nepodařilo se zjistit počet neaktivních fondů

en: Failed to get udev device for syspath '%1$s'
cs: Nepodařilo se získat udev zařízení pro syspath „%1$s“

en: Failed to get uuid of secret
cs: Nepodařilo se získat nikde se neopakující identifikátor tajemství

en: Failed to get valid client socket identity
cs: Nepodařilo se získat platnou identitu soketu klienta

en: Failed to get valid client socket identity groups
cs: Nepodařilo se získat platné skupiny identity soketu klienta

en: Failed to get version info from libxenlight
cs: Nepodařilo se získat z libxenlight informace o verzi

en: Failed to init transport: %1$s
cs: Nepodařilo se inicializovat transport: %1$s

en: Failed to initialize TLS session: %1$s
cs: Nepodařilo se inicializovat TLS relaci: %1$s

en: Failed to initialize cgroup backend.
cs: Nepodařilo se inicializovat podpůrnou vrstvu pro cgroup.

en: Failed to initialize host cpu features
cs: Nepodařilo se inicializovat funkce procesoru hostitele

en: Failed to initialize libpciaccess
cs: Nepodařilo se inicializovat libpciaccess

en: Failed to initialize libssh session
cs: Nepodařilo se inicializovat relaci libssh

en: Failed to initialize libssh2 agent handle
cs: Nepodařilo se inicializovat obsluhu libssh2 agenta

en: Failed to initialize libssh2 known hosts table
cs: Nepodařilo se inicializovat libssh2 known hosts tabulku

en: Failed to initialize libssh2 session
cs: Nepodařilo se inicializovat libssh2 relaci

en: Failed to initialize libvirt
cs: libvirt se nepodařilo inicializovat

en: Failed to initialize libvirt error handling
cs: Nepodařilo se inicializovat libvirt obsluhu chyb

en: Failed to initialize mutex
cs: mutex se nepodařilo inicializovat

en: Failed to initialize security drivers
cs: Nepodařilo se inicializovat ovladače zabezpečení

en: Failed to initialize storage pool '%1$s': %2$s
cs: Nepodařilo se inicializovat fond úložiště „%1$s“: %2$s

en: Failed to inquire lock
cs: Nepodařilo se dotázat na zámek

en: Failed to inquire lock: %1$s
cs: Nepodařilo se získat zámek: %1$s

en: Failed to kill process %1$lld
cs: Nepodařilo se vynutit ukončení procesu %1$lld

en: Failed to list active domains
cs: Nepodařilo se vypsat aktivní domény

en: Failed to list active interfaces
cs: Nepodařilo se vypsat aktivní rozhraní

en: Failed to list active networks
cs: Nepodařilo se vypsat aktivní sítě

en: Failed to list active pools
cs: Nepodařilo se vypsat aktivní fondy

en: Failed to list domains
cs: Nepodařilo se vypsat domény

en: Failed to list inactive domains
cs: Nepodařilo se vypsat neaktivní domény

en: Failed to list inactive interfaces
cs: Nepodařilo se vypsat neaktivní rozhraní

en: Failed to list inactive networks
cs: Nepodařilo se vypsat neaktivní sítě

en: Failed to list inactive pools
cs: Nepodařilo se vypsat neaktivní fondy

en: Failed to list interfaces
cs: Nepodařilo se vypsat rozhraní

en: Failed to list network filter bindings
cs: Nepodařilo se vypsat navázání pravidla brány firewall

en: Failed to list network filters
cs: Nepodařilo se vypsat filtry sítě

en: Failed to list networks
cs: Nepodařilo se vypsat sítě

en: Failed to list node devices
cs: Nepodařilo se vypsat zařízení uzlu

en: Failed to list node secrets
cs: Nepodařilo se vypsat tajemství uzlu

en: Failed to list persistent guests on $uri
cs: Nepodařilo se vypsat trvalé hosty na $uri

en: Failed to list pools
cs: Nepodařilo se vypsat fondy

en: Failed to list secrets
cs: Vypsání tajemství se nezdařilo

en: Failed to list ssh agent identities
cs: Nepodařilo se vypsat identity ssh agenta

en: Failed to list storage volumes
cs: Nepodařilo se vypsat svazky na úložišti

en: Failed to list transient guests
cs: Nepodařilo se vypsat přechodné hosty

en: Failed to list vcpus for domain '%1$d' with libxenlight
cs: Nepodařilo se vypsat vcpus pro doménu „%1$d“ s libxenlight

en: Failed to list volumes
cs: Nepodařilo se vypsat svazky

en: Failed to load config for binding '%1$s'
cs: Nepodařilo se načíst nastavení pro navázání „%1$s“

en: Failed to load config for domain '%1$s'
cs: Nepodařilo se načíst nastavení pro doménu „%1$s“

en: Failed to load module '%1$s': %2$s
cs: Nepodařilo se načíst zásuvný modul „%1$s“: %2$s

en: Failed to load nbd module
cs: Nepodařilo se načíst modul nbd

en: Failed to load nbd module: administratively prohibited
cs: Nepodařilo se načíst modul nbd: administrativně zakázáno

en: Failed to load plugin %1$s: %2$s
cs: Nepodařilo se načíst zásuvný modul %1$s: %2$s

en: Failed to locate parent device with ID '%1$s'
cs: Nepodařilo se nalézt nadřazené zařízení s identif. „%1$s“

en: Failed to lock system token '%1$s'
cs: Nepodařilo se zamknout systémový token „%1$s“

en: Failed to login: %1$s
cs: Nepodařilo se přihlásit: %1$s

en: Failed to logout: %1$s
cs: Nepodařilo se odhlásit: %1$s

en: Failed to make auth credentials
cs: Nepodařilo se vytvořit přihlašovací údaje pro ověření se

en: Failed to make device %1$s
cs: Nezdařilo se vytvoření zařízení %1$s

en: Failed to make directory %1$s readonly
cs: Nepodařilo se nastavit složku %1$s pouze pro čtení

en: Failed to make dnsmasq (PID: %1$d) reload config files.
cs: Nepodařilo se docílit toho, aby si dnsmasq (PID: %1$d) znovu načetlo soubor s nastaveními.

en: Failed to make domain persistent after migration
cs: Nepodařilo se učinit doménu trvalou po migraci

en: Failed to make domain persistent after migration: %1$s
cs: Nepodařilo se učinit doménu trvalou po migraci: %1$s

en: Failed to make mount %1$s readonly
cs: Nepodařilo se připojit %1$s pouze pro čtení

en: Failed to make new root %1$s readonly
cs: Nepodařilo se udělat nový kořen %1$s pouze pro čtení

en: Failed to make path %1$s
cs: Nepodařilo se vytvořit umístění %1$s

en: Failed to make root private
cs: Nepodařilo se učinit kořen soukromým

en: Failed to mark domain '%1$s' as autostarted
cs: Nepodařilo se označit doménu „%1$s“ jako automaticky spuštěnou

en: Failed to mkdir %1$s
cs: Vytvoření složky (mkdir) %1$s se nezdařilo

en: Failed to mount %1$s on %2$s type %3$s
cs: Nepodařilo se připojit (mount) %1$s na %2$s typ %3$s

en: Failed to mount %1$s on %2$s type %3$s flags=0x%4$x
cs: Nepodařilo se připojit %1$s na %2$s type %3$s flags=0x%4$x

en: Failed to mount %1$s on /dev
cs: Nepodařilo se připojit %1$s do /dev

en: Failed to mount %1$s on /dev/pts
cs: Nedaří se připojit (mount) %1$s na /dev/pts

en: Failed to mount %1$s on /proc/meminfo
cs: Nepodařilo se připojit %1$s do /proc/meminfo

en: Failed to mount devfs on %1$s type %2$s (%3$s)
cs: Nepodařilo se připojit (mount) devfs na %1$s typ %2$s (%3$s)

en: Failed to mount device %1$s to %2$s
cs: Nepodařilo se připojit (mount) zařízení %1$s na %2$s

en: Failed to mount device %1$s to %2$s as %3$s
cs: Nepodařilo se připojit (mount) zařízení %1$s na %2$s jako %3$s

en: Failed to mount device %1$s to %2$s, unable to detect filesystem
cs: Nepodařilo se připojit (mount) zařízení %1$s na %2$s, nedaří se zjistit souborový systém

en: Failed to mount devpts on %1$s
cs: Nepodařilo se připojit devpts na %1$s

en: Failed to mount directory %1$s as tmpfs
cs: Nedaří se připojit složku %1$s jako tmpfs

en: Failed to mount empty tmpfs at %1$s
cs: Nepodařilo se připojit prázdný tmpfs na %1$s

en: Failed to move '%1$s' element in xml document
cs: V xml dokumentu se nepodařilo přesunout prvek „%1$s“

en: Failed to open %1$s
cs: Nepodařilo se otevřít %1$s

en: Failed to open '%1$s'
cs: Nepodařilo se otevřít „%1$s“

en: Failed to open a VPD file '%1$s'
cs: Nepodařilo se otevřít VPD soubor „%1$s“

en: Failed to open config space file '%1$s'
cs: Nedaří se otevřít soubor prostoru nastavení „%1$s“

en: Failed to open cpuinfo file '%1$s'
cs: Nepodařilo se otevřít soubor „%1$s“ s informacemi o procesoru (cpuinfo)

en: Failed to open domain image file '%1$s'
cs: Nepodařilo se otevřít soubor s obrazem domény „%1$s“

en: Failed to open file '%1$s'
cs: Nepodařilo se otevřít soubor „%1$s“

en: Failed to open file '%1$s': couldn't determine fs type
cs: Nepodařilo se otevřít soubor „%1$s“: nedaří se zjistit typ souborového systému

en: Failed to open pid file '%1$s'
cs: Nepodařilo se otevřít soubor „%1$s“ identifikátoru procesu (pid)

en: Failed to open socket to sanlock daemon
cs: Nepodařilo se otevřít soket pro proces služby sanlock

en: Failed to open socket to sanlock daemon: %1$s
cs: Nepodařilo se otevřít soket pro proces služby sanlock: %1$s

en: Failed to open storage volume with path '%1$s'
cs: Nepodařilo se otevřít svazek úložiště s popisem umístění „%1$s“

en: Failed to open the following disk/dvd/floppy to the machine: %1$s
cs: Pro stroj se nepodařilo otevřít následující disk/dvd/disketu: %1$s

en: Failed to open tty %1$s
cs: Nezdařilo se otevření tty %1$s

en: Failed to parse %1$s: only com1 and com2 supported.
cs: Nepodařilo se zpracovat %1$s: podporováno pouze com1 a com2.

en: Failed to parse CCW address '%1$s'
cs: Nepodařilo se zpracovat CCW adresu '%1$s'

en: Failed to parse MAC address from '%1$s'
cs: Nepodařilo se zpracovat MAC adresu z „%1$s“

en: Failed to parse PCI config address '%1$s'
cs: Nepodařilo se zpracovat adresu PCI nastavení „%1$s“

en: Failed to parse arguments for bhyve command
cs: Nepodařilo se zpracovat argumenty pro příkaz bhyve

en: Failed to parse arguments: VM name mismatch
cs: Nepodařilo se zpracovat argumenty: neshoda názvu virt. stroje

en: Failed to parse bitmap '%1$s'
cs: Nedaří se zpracovat bitovou mapu „%1$s“

en: Failed to parse block name %1$s
cs: Nepodařilo se zpracovat název bloku %1$s

en: Failed to parse configuration of %1$s
cs: Nepodařilo se zpracovat nastavení %1$s

en: Failed to parse dir name '%1$s'
cs: Nezdařilo se zpracování názvu složky „%1$s“

en: Failed to parse domain description xml
cs: Nepodařilo se zpracovat xml popisu domény

en: Failed to parse firewalld version '%1$s'
cs: Nepodařilo se zpracovat verzi firewalld „%1$s“

en: Failed to parse group '%1$s'
cs: Nepodařilo se zpracovat skupinu „%1$s“

en: Failed to parse int '%1$s' from udev property '%2$s' on '%3$s'
cs: Nepodařilo se zpracovat int '%1$s' z udev vlastnosti '%2$s' na '%3$s'

en: Failed to parse interface index from '%1$s'
cs: Nepodařilo se zpracovat pořadové číslo rozhraní z „%1$s“

en: Failed to parse memory
cs: Nepodařilo se zpracovat paměť

en: Failed to parse memory allocation threads
cs: Nepodařilo se zpracovat vlákna přiřazování paměti

en: Failed to parse memory slot count
cs: Nepodařilo se zpracovat počet paměťových slotů

en: Failed to parse memory: size mismatch
cs: Nepodařilo se zpracovat paměť: neshoda ve velikosti

en: Failed to parse mode '%1$s'
cs: Nepodařilo se vyhodnotit režim „%1$s“

en: Failed to parse network device name from '%1$s'
cs: Nepodařilo se zpracovat název síťového zařízení z „%1$s“

en: Failed to parse number of vCPUs
cs: Nepodařilo se zpracovat počet virt. procesorů

en: Failed to parse port number
cs: Nepodařilo se vyhodnotit číslo portu

en: Failed to parse positive integer from '%1$s'
cs: Nezdařilo se zpracování nezáporného celého čísla z „%1$s“

en: Failed to parse rate '%1$s'
cs: Nepodařilo se zpracovat rychlost „%1$s“

en: Failed to parse rotated index from '%1$s'
cs: Nepodařilo se zpracovat otočený rejstřík z '%1$s'

en: Failed to parse snapshot XML from file '%1$s'
cs: Nepodařilo se zpracovat XML zachyceného stavu ze souboru „%1$s“

en: Failed to parse target '%1$s'
cs: Nepodařilo se zpracovat cíl „%1$s“

en: Failed to parse uid and gid from '%1$s'
cs: Nepodařilo se zpracovat uid a gid od „%1$s“

en: Failed to parse uint '%1$s' from udev property '%2$s' on '%3$s'
cs: Nepodařilo se zpracovat jednotku '%1$s' z udev vlastnosti '%2$s' na '%3$s'

en: Failed to parse user '%1$s'
cs: Nepodařilo se zpracovat uživatele „%1$s“

en: Failed to parse users from '%1$s'
cs: Nepodařilo se zpracovat uživatele z „%1$s“

en: Failed to parse value '%1$s' as number.
cs: Nepodařilo se zpracovat rychlost „%1$s“.

en: Failed to parse value '%1$s' from cpu.max.
cs: Nepodařilo se zpracovat rychlost „%1$s“.

en: Failed to parse value of URI component %1$s
cs: Nepodařilo se zpracovat hodnotu URI součást %1$s

en: Failed to parse vzlist output
cs: Nedaří se zpracovat výstup z vzlist

en: Failed to parse wwn '%1$s' as number
cs: Nepodařilo se zpracovat wwn '%1$s' jako číslo

en: Failed to pin vcpu '%1$d' with libxenlight
cs: Nepodařilo se napevno přiřadit virt. procesor „%1$d“ s libxenlight

en: Failed to pivot root
cs: Nepodařilo se pivot root

en: Failed to pre-allocate space for file '%1$s'
cs: Nepodařilo se předpřidělit prostor pro soubor „%1$s“

en: Failed to probe capabilities for %1$s: %2$s
cs: Nepodařilo se zjistit schopnosti pro %1$s: %2$s

en: Failed to probe for format type '%1$s'
cs: Nepodařilo zjistit typ formátu „%1$s“

en: Failed to process SCSI device with sysfs path '%1$s'
cs: Nepodařilo se zpracovat SCSI zařízení s sysfs popisem umístění „%1$s“

en: Failed to query for interfaces addresses
cs: Nepodařilo se dotázat na adresy síťových rozhraní

en: Failed to query numad for the advisory nodeset
cs: Nepodařilo se dotázat numad pro advisory nodeset

en: Failed to re-attach PCI device: %1$s
cs: Nepodařilo se znovu připojit PCI zařízení: %1$s

en: Failed to re-attach device %1$s
cs: Nepodařilo se znovu připojit zařízení %1$s

en: Failed to re-mount %1$s on %2$s flags=0x%3$x
cs: Nepodařilo se znovupřipojit %1$s na %2$s flags=0x%3$x

en: Failed to read %1$s
cs: Nepodařilo se číst %1$s

en: Failed to read '%1$s'
cs: Nepodařilo se číst „%1$s“

en: Failed to read /proc/mounts
cs: Nezdařilo se čtení z /proc/mounts

en: Failed to read AppArmor profiles list '%1$s'
cs: Nepodařilo se načít seznam AppArmor profilů „%1$s“

en: Failed to read PCI config space for %1$s
cs: Nepodařilo se číst PCI prostor nastavení pro %1$s

en: Failed to read RDP port value, rc=%1$08x
cs: Nepodařilo se číst hodnotu RDP portu, rc=%1$08x

en: Failed to read checkpoint file %1$s
cs: Nepodařilo se číst soubor kontrolního bodu %1$s

en: Failed to read file '%1$s'
cs: Nezdařilo se čtení souboru '%1$s'

en: Failed to read from signal pipe
cs: Nepodařilo se číst ze signální roury

en: Failed to read pid file %1$s
cs: Nepodařilo se číst pid soubor %1$s

en: Failed to read pidfile %1$s
cs: Nepodařilo se číst pidfile %1$s

en: Failed to read product/vendor ID for %1$s
cs: Nepodařilo se načíst identifikátor produktu/výrobce pro %1$s

en: Failed to read secret
cs: Nepodařilo se načíst tajemství

en: Failed to read snapshot file %1$s
cs: Nepodařilo se číst soubor se zachyceným stavem %1$s

en: Failed to read system token '%1$s'
cs: Nepodařilo se číst systémový token '%1$s'

en: Failed to read the container continue message
cs: Nepodařilo se číst zprávu pokračování kontejneru

en: Failed to readdir for %1$s (%2$d)
cs: Nepodařilo se readdir pro %1$s (%2$d)

en: Failed to reattach NVMe for disk target: %1$s
cs: Nepodařilo se připojit nazpět NVME pro cíl disku: %1$s

en: Failed to reboot domain '%1$d' with libxenlight
cs: Nepodařilo se restartovat doménu „%1$d“ s libxenlight

en: Failed to reboot domain '%1$s'
cs: Nepodařilo se restartovat doménu „%1$s“

en: Failed to reconnect to the admin server
cs: Nepodařilo se znovu připojit ke správnímu serveru

en: Failed to reconnect to the hypervisor
cs: Nepodařilo se připojit se k hypervizoru

en: Failed to recv file descriptor
cs: Nepodařilo se přijmout popisovač souboru

en: Failed to refresh pool %1$s
cs: Nepodařilo se znovunačíst fond %1$s

en: Failed to register lock failure action
cs: Nepodařilo se zaregistrovat akci selhání zámku

en: Failed to register lock failure action: %1$s
cs: Nepodařilo se zaregistrovat akci selhání zámku: %1$s

en: Failed to register shutdown timeout
cs: Nepodařilo se zaregistrovat časový limit pro vypnutí

en: Failed to register xml namespace '%1$s'
cs: Nepodařilo se zaregistrovat xml jmenný prostor „%1$s“

en: Failed to release lock
cs: Nepodařilo se uvolnit zámek

en: Failed to release lock: %1$s
cs: Nepodařilo se uvolnit zámek: %1$s

en: Failed to remove capability %1$s: %2$d
cs: Nepodařilo se odebrat schopnost %1$s: %2$d

en: Failed to remove domain managed save image
cs: Nepodařilo se odebrat spravovaný obraz uložení domény

en: Failed to remove managed save file '%1$s'
cs: Nepodařilo se odebrat soubor spravovaného uložení „%1$s“

en: Failed to remove managed save image for domain '%1$s'
cs: Nepodařilo se odebrat spravovaný obraz uložení pro doménu „%1$s“

en: Failed to remove storage volume '%1$s'(%2$s)
cs: Nepodařilo se odebrat svazek úložiště „%1$s“(%2$s)

en: Failed to reportluns: %1$s
cs: Nepodařilo se nahlásit lun čísla: %1$s

en: Failed to request maximum NUMA node id
cs: Nepodařilo se vyžádat si, jaký je nejvyšší možný identifikátor NUMA uzlu

en: Failed to reserve port %1$d
cs: Nepodařilo se zarezervovat si port %1$d

en: Failed to reserve port %1$zu
cs: Nepodařilo se vyhradit port %1$zu

en: Failed to reset PCI device: %1$s
cs: Nepodařilo se restartovat PCI zařízení: %1$s

en: Failed to reset device %1$s
cs: Nepodařilo se restartovat zařízení %1$s

en: Failed to reset domain '%1$s'
cs: Nepodařilo se resetovat doménu „%1$s“

en: Failed to resize block device '%1$s'
cs: Nepodařilo se změnit velikost blokového zařízení „%1$s“

en: Failed to resolve device link '%1$s'
cs: Nepodařilo se přeložit linku zařízení „%1$s“

en: Failed to resolve symlink at %1$s
cs: Nepodařilo se přeložit symbolický odkaz na %1$s

en: Failed to restart VM '%1$s': %2$s
cs: Virt. stroj „%1$s“ se nepodařilo restartovat: %2$s

en: Failed to restart storage pool '%1$s': %2$s
cs: Nepodařilo se restartovat fond úložiště „%1$s“: %2$s

en: Failed to restore PCI config space for %1$s
cs: Nepodařilo se obnovit PCI prostor nastavení pro %1$s

en: Failed to restore domain from %1$s
cs: Nepodařilo se obnovit doménu z %1$s

en: Failed to restrict process
cs: Nepodařilo se omezit proces

en: Failed to restrict process: %1$s
cs: Nepodařilo se omezit proces: %1$s

en: Failed to resume domain '%1$d'
cs: Nepodařilo se obnovit chod domény „%1$d“

en: Failed to resume domain '%1$d' with libxenlight
cs: Nepodařilo se obnovit chod domény „%1$d“ s libxenlight

en: Failed to resume domain '%1$s'
cs: Nepodařilo se navázat v chodu domény „%1$s“

en: Failed to resume guest %1$s after failure
cs: Nepodařilo se obnovit hosta %1$s po selhání

en: Failed to retrieve CPU statistics for domain '%1$s'
cs: Nepodařilo se získat statistiky procesoru pro doménu „%1$s“

en: Failed to retrieve config for VM '%1$s'. Unable to perform soft reset. Destroying VM
cs: Nepodařilo se získat nastavení pro virt. stroj „%1$s“. Není proto možné provést měkký reset. Namísto toho bude virt. stroj zlikvidován

en: Failed to retrieve current vcpu count
cs: Nepodařilo se získat stávající počet virt. procesorů

en: Failed to retrieve image data
cs: Nepodařilo se získat data obrazu

en: Failed to retrieve maximum vcpu count
cs: Nepodařilo se získat maximum počtu virt. procesorů

en: Failed to retrieve ssh host key: %1$s
cs: Nedaří se získat ssh klíč hostitele: %1$s

en: Failed to retrieve vCPU count from the guest
cs: Nepodařilo se získat počet virt. procesorů z hosta

en: Failed to retrieve vcpu state bitmap
cs: Nepodařilo se získat bitovou mapu stavu virt. procesoru

en: Failed to revert snapshot %1$s
cs: Nepodařilo se vrátit do podoby zachyceného stavu %1$s

en: Failed to rollback network config change transaction
cs: Nepodařilo se vrátit zpět transakci změny nastavení sítě

en: Failed to run clone container
cs: Nepodařilo se spustit naklonovaný kontejner

en: Failed to run command '%1$s' to create new iscsi interface
cs: Nepodařilo se spustit příkaz „%1$s“ pro vytvoření nového iscsi rozhraní

en: Failed to run command '%1$s' to update iscsi interface with IQN '%2$s'
cs: Nepodařilo se spustit příkaz „%1$s“ pro aktualizaci iscsi rozhraní s IQN „%2$s“

en: Failed to save '%1$s' for '%2$s'
cs: Nepodařilo se uložit „%1$s“ pro „%2$s“

en: Failed to save VM settings
cs: Nepodařilo se uložit nastavení virt. stroje

en: Failed to save domain '%1$d' with libxenlight
cs: Nepodařilo se uložit doménu „%1$d“ prostřednictvím libxenlight

en: Failed to save domain '%1$s' state
cs: Nepodařilo se uložit stav domény „%1$s“

en: Failed to save domain '%1$s' to %2$s
cs: Nepodařilo se uložit doménu „%1$s“ do %2$s

en: Failed to seek to %1$llu bytes to the end in volume with path '%2$s'
cs: Nepodařilo se posunout na %1$llu bajtů na konci ve svazku s popisem umístění „%2$s“

en: Failed to seek to the start in volume with path '%1$s'
cs: Nedaří se posunout na začátek svazku v umístění „%1$s“

en: Failed to send continue signal to controller
cs: Nepodařilo se poslat řadiči signál pokračovat

en: Failed to send file descriptor %1$d
cs: Nepodařilo se poslat popisovač souboru %1$d

en: Failed to send inquiry command: %1$s
cs: Nepodařilo se odeslat poptávkový příkaz: %1$s

en: Failed to send migration data to destination host
cs: Nepodařilo se poslat migrační data na cílového hostitele

en: Failed to send request to init control %1$s
cs: Nepodařilo se odeslat požadavek do řízení inicializace %1$s

en: Failed to serialize snapshot
cs: Nepodařilo se serializovat zachycený stav

en: Failed to set %1$s for %2$s: value too large
cs: Nepodařilo se nastavit %1$s pro %2$s: hodnota je příliš velká

en: Failed to set TLS session priority to %1$s: %2$s
cs: Nepodařilo se nastavit prioritu TLS relace na %1$s: %2$s

en: Failed to set attributes from %1$s
cs: Nepodařilo se nastavit atributy z %1$s

en: Failed to set bridge %1$s %2$s via ioctl
cs: Nepodařilo se nastavit most %1$s %2$s přes ioctl

en: Failed to set bridge delay %1$d in xml document
cs: Nepodařilo se nastavit v xml dokumentu prodlevu mostu %1$d

en: Failed to set bridge interface type to 'bridge' in xml document
cs: Nepodařilo se nastavit v xml dokumentu typ na 'bridge'

en: Failed to set close-on-exec flag '%1$s'
cs: Nepodařilo se nastavit příznak close-on-exec „%1$s“

en: Failed to set com port %1$s: does not start with '/dev/nmdm'.
cs: Nepodařilo se nastavit com port %1$s: nezačíná na „/dev/nmdm“.

en: Failed to set credential: %1$s
cs: Nepodařilo nastavit přihlašovací údaje: %1$s

en: Failed to set hostname
cs: Nepodařilo se nastavit název stroje

en: Failed to set interface name to '%1$s' in xml document
cs: Nepodařilo se nastavit v xml dokumentu název rozhraní na „%1$s“

en: Failed to set interface type to '%1$s' in xml document
cs: Nepodařilo se nastavit v xml dokumentu typ rozhraní na „%1$s“

en: Failed to set logging priority, argument '%1$s' is invalid
cs: Nepodařilo se nastavit prioritu zaznamenávání událostí – argument „%1$s“ není platný

en: Failed to set logging priority, argument '%1$u' is invalid
cs: Nepodařilo se nastavit prioritu zaznamenávání událostí, argument „%1$u“ není platný

en: Failed to set master bridge interface name to '%1$s' in xml document
cs: Nepodařilo se nastavit v xml dokumentu název mostu na „%1$s“

en: Failed to set maximum memory for domain '%1$d' with libxenlight
cs: Nepodařilo se nastavit maximum memory pro doménu „%1$d“ s libxenlight

en: Failed to set memory for domain
cs: Nezdařilo se nastavení paměti pro doménu

en: Failed to set memory for domain '%1$d' with libxenlight
cs: Nepodařilo se nastavit paměť pro doménu „%1$d“ prostřednictvím libxenlight

en: Failed to set new attached interface name to '%1$s' in xml document
cs: V xml dokumentu se nepodařilo nastavit název novému připojenému rozhraní „%1$s“

en: Failed to set new attached interface type to '%1$s' in xml document
cs: V xml dokumentu se nepodařilo nastavit typ novému připojenému rozhraní „%1$s“

en: Failed to set new domain description
cs: Nepodařilo se nastavit nový popis domény

en: Failed to set new domain title
cs: Nepodařilo se nastavit nový název domény

en: Failed to set non-blocking file descriptor flag
cs: Nepodařilo se nastavit neblokující příznak popisovače souboru

en: Failed to set permissions for device %1$s
cs: Nepodařilo se nastavit přístupová práva k zařízení %1$s

en: Failed to set scheduler parameters for domain '%1$d' with libxenlight
cs: Nepodařilo se nastavit prostřednictvím libxenlight parametry plánovače pro doménu „%1$d“

en: Failed to set secret value
cs: Nepodařilo se nastavit hodnotu tajemství

en: Failed to set security context for agent for %1$s
cs: Nepodařilo se nastavit kontext zabezpečení pro agenta pro %1$s

en: Failed to set security context for monitor for %1$s
cs: Nepodařilo se nastavit kontext zabezpečení pro monitor pro %1$s

en: Failed to set session type: %1$s
cs: Nepodařilo se nastavit typ relace: %1$s

en: Failed to set slave for %1$s: last letter not 'A' or 'B'
cs: Nepodařilo se nastavit podřízené pro %1$s: poslední písmeno není „A“ nebo „B“

en: Failed to set stp attribute in xml document
cs: Nepodařilo se v xml dokumentu nastavit atribut stp

en: Failed to set target name: %1$s
cs: Nepodařilo se nastavit název cíle: %1$s

en: Failed to set vcpus for domain '%1$d' with libxenlight
cs: Nepodařilo se nastavit vcpus pro doménu „%1$d“ s libxenlight

en: Failed to setup keepalive on connection
cs: Nepodařilo se nastavit udržování spojení

en: Failed to shutdown domain '%1$d' with libxenlight
cs: Nepodařilo se vypnout doménu „%1$d“ s libxenlight

en: Failed to shutdown domain '%1$s'
cs: Nepodařilo se vypnout doménu „%1$s“

en: Failed to soft reset VM '%1$s'. Destroying VM
cs: Nepodařilo se jemně restartovat virt. stroj „%1$s“. Virt. stroj je natvrdo vypínán

en: Failed to start QEMU binary %1$s for probing: %2$s
cs: Nepodařilo se spustit QEMU binárku %1$s pro sondování: %2$s

en: Failed to start SASL negotiation: %1$d (%2$s)
cs: Nepodařilo se spustit SASL dojednávání: %1$d (%2$s)

en: Failed to start bridge interface %1$s
cs: Nepodařilo se spustit rozhraní mostu %1$s

en: Failed to start device %1$s
cs: Nepodařilo se spustit zařízení %1$s

en: Failed to start domain '%1$s'
cs: Nepodařilo se spustit doménu „%1$s“

en: Failed to start interface %1$s
cs: Rozhraní %1$s se nepodařilo spustit

en: Failed to start job on VM '%1$s': %2$s
cs: Nepodařilo se spustit úlohu na virt. stroji „%1$s“: %2$s

en: Failed to start network %1$s
cs: Nezdařilo se spuštění sítě %1$s

en: Failed to start pool %1$s
cs: Nepodařilo se spustit fond %1$s

en: Failed to start slirp
cs: slirp se nepodařilo spustit

en: Failed to start the nwfilter driver
cs: Nepodařilo se spustit nwfilter ovladač

en: Failed to start the nwfilter driver: %1$s
cs: Nepodařilo se spustit ovladač nwfilter: %1$s

en: Failed to stat %1$s
cs: Nepodařilo se zjistit stav %1$s

en: Failed to stat storage volume with path '%1$s'
cs: Nepodařilo se zjistit stav úložného svazku s popisem umístění „%1$s“

en: Failed to step SASL negotiation: %1$d (%2$s)
cs: Nepodařilo se pokročit (step) v SASL dojednávání: %1$d (%2$s)

en: Failed to suspend domain '%1$d'
cs: Nepodařilo se uspat doménu „%1$d“

en: Failed to suspend domain '%1$d' with libxenlight
cs: Nepodařilo se uspat doménu „%1$d“ s libxenlight

en: Failed to suspend domain '%1$s'
cs: Nepodařilo se uspat doménu „%1$s“

en: Failed to symlink device %1$s to %2$s
cs: Nedaří se vytvořit symbolický odkaz zařízení %1$s na %2$s

en: Failed to take snapshot: %1$s
cs: Pořízení zachyceného stavu se nezdařilo: %1$s

en: Failed to terminate process %1$lld with SIG%2$s
cs: Nepodařilo se ukončit proces %1$lld a SIG%2$s

en: Failed to translate bridge '%1$s' prefix %2$d to netmask
cs: Nepodařilo se přeložit předponu %2$d mostu „%1$s“ na masku sítě

en: Failed to translate net prefix %1$d to netmask
cs: Nepodařilo se přeložit předponu sítě %1$d na masku sítě

en: Failed to trigger a probe for PCI device '%1$s'
cs: Nepodařilo se spustit sondu pro PCI zařízení „%1$s“

en: Failed to truncate file '%1$s'
cs: Nepodařilo se zkrátit soubor „%1$s“

en: Failed to truncate pid file '%1$s'
cs: Nepodařilo se zkrátit pid soubor „%1$s“

en: Failed to truncate volume with path '%1$s' to %2$ju bytes
cs: Nepodařilo se zkrátit svazek s popisem umístění „%1$s“ na %2$ju bajtů

en: Failed to truncate volume with path '%1$s' to 0 bytes
cs: Nepodařilo se zkrátit svazek s popisem umístění „%1$s“ na 0 bajtů

en: Failed to unbind PCI device '%1$s' from %2$s
cs: Nepodařilo se zrušit navázání PCI zařízení „%1$s“ od %2$s

en: Failed to undefine bridge interface %1$s
cs: Nepodařilo se zrušit definování rozhraní mostu %1$s

en: Failed to undefine domain '%1$s'
cs: Nepodařilo se zrušit definici domény „%1$s“

en: Failed to undefine interface %1$s
cs: Nepodařilo se zrušit definování rozhraní %1$s

en: Failed to undefine network %1$s
cs: Nepodařilo se zrušit definování sítě %1$s

en: Failed to undefine network filter %1$s
cs: Nepodařilo se zrušit definování pravidla brány firewall %1$s

en: Failed to undefine node device '%1$s'
cs: Nepodařilo se zrušit definici zařízení uzlu „%1$s“

en: Failed to undefine pool %1$s
cs: Nepodařilo se zrušit definování fondu %1$s

en: Failed to unescape command line string
cs: Nepodařilo se zrušit zrušení významu (escape) řetězce příkazového řádku

en: Failed to unlink '%1$s'
cs: Nepodařilo se zrušit připojení „%1$s“

en: Failed to unmark domain '%1$s' as autostarted
cs: Nepodařilo se zrušit označení domény „%1$s“ k automatickému spouštění

en: Failed to unmarshall reply: %1$s
cs: Nepodařilo se zrušit serializaci odpovědi: %1$s

en: Failed to unmarshall reportluns: %1$s
cs: Nepodařilo se unmarshall repotluns: %1$s

en: Failed to unmount '%1$s' and could not detach subtree '%2$s'
cs: Nepodařilo se odpojit „%1$s“ a nedaří se odpojit podstrom „%2$s“

en: Failed to unmount '%1$s' and could not unmount old root '%2$s'
cs: Nepodařilo se odpojit „%1$s“ a nebylo možné odpojit původní kořen „%2$s“

en: Failed to unpause domain
cs: Nepodařilo se zrušit pozastavení domény

en: Failed to update %1$s
cs: Nepodařilo se aktualizovat %1$s

en: Failed to update %1$s XML configuration
cs: Nepodařilo se aktualizovat XML nastavení %1$s

en: Failed to update '%1$s' of node mode for target '%2$s'
cs: Nepodařilo se aktualizovat „%1$s“ režimu uzlu pro cíl „%2$s“

en: Failed to update device from %1$s
cs: Nepodařilo se aktualizovat zařízení z %1$s

en: Failed to update interface link state
cs: Nepodařilo se aktualizovat stav linky rozhraní

en: Failed to update network %1$s
cs: Nepodařilo se aktualizovat síť %1$s

en: Failed to verify peer's certificate
cs: Nepodařilo se ověřit certifikát protějšku

en: Failed to wipe vol %1$s
cs: Nezdařilo se vymazání svazku %1$s

en: Failed to write %1$zu bytes to storage volume with path '%2$s'
cs: Nepodařilo se zapsat %1$zu bajtů do svazku úložiště v umístění „%2$s“

en: Failed to write '%1$s'
cs: Nepodařilo se zapsat „%1$s“

en: Failed to write pixel data
cs: Nepodařilo se zapsat pixelová data

en: Failed to write save file header
cs: Nepodařilo se zapsat hlavičku souboru, do kterého se ukládá

en: Failed to write system token '%1$s'
cs: Nepodařilo se zapsat systémový token „%1$s“

en: Failed to write to pid file '%1$s'
cs: Nepodařilo se zapsat do pid souboru „%1$s“

en: Failed to write vmx file '%1$s'
cs: Nezdařilo se zapsání vmx souboru „%1$s“

en: Failed to write xml description
cs: Nepodařilo se zapsat xml popis

en: Failed! Volume not removed.
cs: Nezdařilo se! Svazek neodebrán.

en: Failed.
cs: Nezdařilo se.

en: Failure action %1$s is not supported by sanlock
cs: Akce nezdaru %1$s není podporována sanlock

en: Failure in libvirt_lxc startup: %1$s
cs: Nezdař při spouštění libvirt_lxc: %1$s

en: Failure to mask address
cs: Nezdar v maskování adresy

en: Failure while reading log output
cs: Nezdar čtení výstupu záznamu událostí

en: Family 'ipv6' specified for non-IPv6 address '%1$s' in network '%2$s'
cs: Generace 'ipv6' zadána pro ne-IPv6 adresu „%1$s“ v síti „%2$s“

en: Feature %1$s required by CPU model %2$s not found
cs: Vlastnost %1$s požadovaná modelem procesoru %2$s nebyla nalezena

en: Fibre Channel 'appid' is not a printable string
cs: Fibre Channel 'appid' není tisknutelný znak

en: Fibre Channel 'appid' string length must be between [%1$d, %2$d]
cs: je třeba, aby délka řetězce Fibre Channel 'appid' byla z rozmezí [%1$d, %2$d]

en: Field '%1$s' too long for destination
cs: Kolonka „%1$s“ je pro cíl příliš dlouhá

en: Field kernel memory too long for destination
cs: Kolonka paměť jádra je pro cíl příliš dlouhá

en: Field name '%1$s' too long
cs: Název kolonky „%1$s“ je příliš dlouhý

en: File %1$s contains no keys
cs: Soubor %1$s neobsahuje žádné klíče

en: File '%1$s' does not contain any <cpu> element or valid domain XML, host capabilities XML, or domain capabilities XML
cs: Soubor „%1$s“ neobsahuje žádný prvek <cpu> (procesor) nebo platné XML domény, XML schopností hostitele, nebo XML schopností domény

en: File '%1$s' does not exist
cs: Soubor „%1$s“ neexistuje

en: File '%1$s' has unknown type
cs: Soubor „%1$s“ má neznámý formát

en: File '%1$s/%2$s/%3$s' does not exist.
cs: Soubor „%1$s/%2$s/%3$s“ neexistuje.

en: File bandwidth:
cs: Šíře pásma souboru:

en: File descriptor returned by udev %1$d does not match node device file descriptor %2$d
cs: Popisovač souboru, vrácený udev %1$d, se neshoduje s popisovačem souboru zařízení uzlu %2$d

en: File name '%1$s' doesn't have expected format '/vmfs/volumes/<datastore>/<path>'
cs: Název souboru „%1$s“ nemá očekávaný formát „/vmfs/volumes/<datastore>/<cesta>“

en: File name '%1$s' refers to non-existing datastore '%2$s'
cs: Soubor „%1$s“ odkazuje na neexistující datastore „%2$s“

en: File processed:
cs: Zpracováno souborů:

en: File remaining:
cs: Zbývá souborů:

en: File streams are not supported on this platform
cs: Jmenné prostory nejsou na této platformě podporovány

en: File total:
cs: Souborů celkem:

en: Filesystem driver type not supported
cs: Typ ovladače souborového systému nepodporován

en: Filesystems in VMs are not supported by vz driver
cs: Souborové systémy ve virt. strojích nejsou ovladačem vz podporovány

en: Filter
cs: Pravidlo brány firewall

en: Filter '%1$s' is in use.
cs: Filtr „%1$s“ je používán.

en: Filtering is not supported by this libvirt
cs: Filtrování není touto libvirt podporováno

en: Filtering using --type is not supported by this libvirt
cs: Filtrování pomocí --type není touto libvirt podporováno

en: Finished
cs: Dokončeno

en: Finished after guest request
cs: Dokončeno po požadavku hosta

en: Finished after host request
cs: Dokončeno po požadavku hostitele

en: Firmware entry is missing 'name' attribute
cs: Položka pro firmware postrádá atribut 'name'

en: Firmware entry must have either value or 'file' attribute
cs: Je třeba, aby položka s firmware obsahovala buď hodnotu nebo atribut 'file'

en: Firmware flash mode value '%1$s' unexpected
cs: Hodnota režimu flash firmware '%1$s' neočekávána

en: Firmware flash mode value was malformed
cs: Hodnota u režimu flash firmware neměla správný formát

en: First file-based harddisk has no source, cannot deduce datastore and path for VMX file
cs: První na souboru založený pevný disk nemá zdroj – není možné vyvodit datové úložiště a popis umístění VMX souboru

en: Flag '%1$s' is required by flag '%2$s'
cs: Příznak „%1$s“ je vyžadován příznakem „%2$s“

en: Flags '%1$s' and '%2$s' are mutually exclusive
cs: Příznaky „%1$s“ a „%2$s“ není možné použít dohromady

en: Flags 'VIR_DOMAIN_AFFECT_LIVE' and 'VIR_DOMAIN_AFFECT_CONFIG' are mutually exclusive
cs: Příznaky „VIR_DOMAIN_AFFECT_LIVE“ a „VIR_DOMAIN_AFFECT_CONFIG“ nelze použít naráz

en: Floppy '%1$s' has unsupported type '%2$s', expecting '%3$s' or '%4$s'
cs: Disketová mechanika „%1$s“ je nepodporovaného typu „%2$s“ – očekáván „%3$s“ nebo „%4$s“

en: Floppy disk index (parsed from '%1$s') is too large
cs: pořadové číslo disketové jednotky (získané z „%1$s“) je příliš dlouhé

en: For IPv4, multiple DHCP definitions cannot be specified.
cs: Pro IPv4 není možné zadat vícero DHCP definic.

en: For IPv6, multiple DHCP definitions cannot be specified.
cs: Pro IPv6 není možné zadat vícero DHCP definic.

en: Force close a specific client's connection to the given server.
cs: Vynutit zavření připojení konkrétního klienta od daného serveru.

en: Forcefully stop a given domain, but leave its resources intact.
cs: Vynutit ukončení dané domény, ale ponechat její prostředky nedotčené.

en: Forcefully stop a given network.
cs: Vynutit zastavení dané sítě.

en: Forcefully stop a given pool. Raw data in the pool is untouched
cs: Vynutit zastavení daného fondu. Holá data ve fondu zůstanou nedotčena

en: Format mismatch: loader.format='%1$s' nvram.format='%2$s'
cs: Neshoda formátu: loader.format='%1$s' nvram.format='%2$s'

en: Format of device '%1$s' does not match the expected format '%2$s'
cs: Formát zařízení „%1$s“ neodpovídá očekávanému formátu „%2$s“

en: Format of device '%1$s' does not match the expected format '%2$s', forced overwrite is necessary
cs: Formát zařízení „%1$s“ neodpovídá očekávaného formátu „%2$s“, je nezbytné vynucené přepsání

en: Formatting IP address for host '%1$s' failed: %2$s
cs: Formátování IP adresy pro hostitele „%1$s“ se nezdařilo: %2$s

en: Found additional probes to run, probing may be incorrect
cs: Nalezeny další sondy ke spuštění, sondování nemusí být správné

en: Found duplicate drive address for disk with target name '%1$s' controller='%2$u' bus='%3$u' target='%4$u' unit='%5$u'
cs: Nalezena duplicitní adresa jednotky pro disk s cílovým názvem „%1$s“ controller='%2$u' bus='%3$u' target='%4$u' unit='%5$u'

en: Found invalid device link '%1$s' in '%2$s'
cs: Nalezen neplatný odkaz na zařízení „%1$s“ v „%2$s“

en: Found unexpected controller model '%1$s' for disk '%2$s'
cs: Nalezen neočekávaný model řadiče „%1$s“ pro disk „%2$s“

en: Freeze domain's mounted filesystems.
cs: Zmrazit souborové systémy, připojené k doméně.

en: Froze %1$d filesystem(s)
cs: Zmrazit %1$d souborových systémů

en: Fully-qualified path of block device
cs: Úplný popis umístění blokového zařízení

en: Fully-qualified path or target of disk device
cs: Úplný popis umístění nebo cíl diskového zařízení

en: GET operation failed
cs: operace GET se nezdařila

en: GET operation failed: %1$s
cs: operace GET se nezdařila: %1$s

en: GNUTLS call error
cs: chyba volání GNUTLS

en: Get block device size info for a domain.
cs: Získat informace o velikosti blokového zařízení pro doménu.

en: Get device block stats for a running domain. See man page or use --human for explanation of fields
cs: Získat blokové statistiky zařízení pro spuštěnou doménu. Viz manuálová stránka nebo použijte pro vysvětlení kolonek --human

en: Get domain launch security info
cs: Získat informace o zabezpečení spouštění domény

en: Get information of domain's mounted filesystems.
cs: Získat informace o souborových systémech, připojených do domény.

en: Get link state of a domain's virtual interface.
cs: Získat stav linky virtuálního rozhraní domény.

en: Get maximum tolerable downtime of a domain which is being live-migrated to another host.
cs: Získat nejvyšší přijatelnou dobu výpadku domény, který je za chodu migrována na jiného hostitele.

en: Get memory statistics for a running domain.
cs: Získat statistiky paměti pro spuštěnou doménu.

en: Get network interface stats for a running domain.
cs: Získat stav síťového rozhraní pro běžící doménu.

en: Get network interfaces' addresses for a running domain
cs: Získat adresu síťového rozhraní spuštěné domény

en: Get or set blkio parameters
cs: Získat nebo nastavit parametry blkio

en: Get or set memory parameters
cs: Zobrazit/nastavit parametry paměti

en: Get or set node memory parameters
cs: Získat nebo nastavit parametry uzlu

en: Get or set node memory parameters
        To get the memory parameters, use following command: 
    
        virsh # node-memory-tune
cs: Získat nebo nastavit parametry paměti uzlu
        Pro získání parametrů paměti, použijte následující příkaz: 
    
        virsh # node-memory-tune

en: Get or set numa parameters
cs: Získat nebo nastavit parametry numa

en: Get or set perf event
cs: Získat nebo nastavit událost výkonu

en: Get or set the current blkio parameters for a guest domain.
        To get the blkio parameters use following command: 
    
        virsh # blkiotune <domain>
cs: Nedaří se získat nebo nastavit stávající blkio parametry pro doménu hosta.
        Pro získání blkio parametrů použijte následující příkaz: 
    
        virsh # blkiotune <doména>

en: Get or set the current memory parameters for a guest domain.
        To get the memory parameters use following command: 
    
        virsh # memtune <domain>
cs: Získat nebo nastavit stávající parametry paměti pro doménu hosta.
        Pro získání parametrů paměti použijte následující příkaz: 
    
        virsh # memtune <doména>

en: Get or set the current numa parameters for a guest domain.
        To get the numa parameters use following command: 
    
        virsh # numatune <domain>
cs: Získat nebo nastavit stávající numa parametry pro doménu hosta.
        Pro získání numa parametrů použijte následující příkaz: 
    
        virsh # numatune <domena>

en: Get or set the current perf events for a guest domain.
        To get the perf events list use following command: 
    
        virsh # perf <domain>
cs: Získat nebo nastavit stávající události výkonu pro doménu hosta.
        Pro získání seznamu událostí výkonu použijte následující příkaz: 
    
        virsh # perf <doména>

en: Get or set the current snapshot
cs: Zjistit nebo nastavit stávající zachycený stav

en: Get persistent config failed
cs: Získání trvalého nastavení se nezdařilo

en: Get persistent interface state
cs: Získat stav trvalého rozhraní

en: Get the CPU models for an arch.
cs: Získat modely procesorů pro architekturu.

en: Get the launch security parameters for a guest domain
cs: Získat parametry zabezpečení spouštění pro doménu hosta

en: Get the maximum migration bandwidth
cs: Získat limit využití šířky přenosového pásma pro stěhování

en: Get the maximum migration bandwidth (in MiB/s) for a domain.
cs: Získat limit využití šířky přenosového pásma (v MiB/s) pro stěhování.

en: Get the name of the parent of a checkpoint
cs: Získat název nadřazeného kontrolního bodu

en: Get the name of the parent of a snapshot
cs: Získat název nadřazeného zachyceného stavu

en: Get the summary of block devices for a domain.
cs: Získat souhrn blokových zařízení domény.

en: Get the summary of virtual interfaces for a domain.
cs: Získat souhrn virtuálních zařízení domény.

en: Get/set parameters of a domain's virtual interface.
cs: Získat/nastavit parametry virtuálního rozhraní domény.

en: Get/set size of the cache (in bytes) used for compressing repeatedly transferred memory pages during live migration.
cs: Získat/nastavit velikost mezipaměti (v bajtech) kterou použít pro komprimaci opakovaně přenášených stránek paměti při migraci za chodu.

en: Gets or sets the domain's system time
cs: Získat nebo nastavit systémový čas domény

en: Gets statistics about one or more (or all) domains
cs: Získat statistiky o jedné nebo více (nebo všech) doménách

en: Global feature %1$d should have already been handled
cs: Globální funkce %1$d by už měla být obsloužena

en: Got empty feature list from resctrl
cs: Získán prázdný seznam funkcí z resctrl

en: Got invalid memory size %1$d
cs: Obdržena neplatná velikost paměti %1$d

en: Graphics are only supported when booting using UEFI
cs: Grafické zobrazení je podporováno pouze při zavádění systému pomocí UEFI

en: Group %1$s doesn't exist
cs: Skupina %1$s neexistuje

en: Grouped commands:
cs: Seskupené příkazy:

en: Guest %1$s got signal %2$d and crashed
cs: Host %1$s obdržel signál %2$d a zhavaroval

en: Guest agent disappeared while executing command
cs: Agent hosta při vykonávání příkazu zmizel

en: Guest agent is not responding
cs: Agent v hostovi neodpovídá

en: Guest agent is not responding: %1$s
cs: Agent v hostovi neodpovídá: %1$s

en: Guest agent not available for now
cs: Agent hosta nyní není k dispozici

en: HMAT is not supported with this QEMU
cs: HMAT není s tímto QEMU podporováno

en: HTTP response code %1$d for call to '%2$s'
cs: Kód HTTP odpovědi %1$d na volání do „%2$s“

en: HTTP response code %1$d for call to '%2$s'. Fault is unknown, XPath evaluation failed
cs: Kód HTTP odpovědi %1$d na volání do „%2$s“. Neznámý nezdar, vyhodnocení XPatch se nezdařilo

en: HTTP response code %1$d for call to '%2$s'. Fault is unknown, deserialization failed
cs: Kód HTTP odpovědi %1$d na volání do „%2$s“. Chyba je neznámá, deserializace se nezdařila

en: HTTP response code %1$d for call to '%2$s'. Fault: %3$s - %4$s
cs: Kód HTTP odpovědi %1$d na volání do „%2$s“. Chyba: %3$s - %4$s

en: HTTP response code %1$d for download from '%2$s'
cs: Kód HTTP odpovědi %1$d na stahování z „%2$s“

en: HTTP response code %1$d for upload to '%2$s'
cs: Kód HTTP odpovědi %1$d na nahrávání na „%2$s“

en: Handshake is already complete
cs: Úvod navázání spojení je už dokončen

en: Hard disk is null
cs: Pevný disk je prázdný

en: Holes are not supported with this stream
cs: Díry nejsou s tímto proudem podporovány

en: Hook for %1$s, failed to find operation #%2$d
cs: Háček pro %1$s, nepodařilo se najít operaci č. %2$d

en: Hook script execution failed
cs: Vykonání zaháčkovaného skriptu se nezdařilo

en: Hook script execution failed: %1$s
cs: Vykonání zaháčkovaného skriptu se nezdařilo: %1$s

en: Host CPU does not provide required features
cs: Procesor hostitele neposkytuje potřebné funkce

en: Host CPU does not strictly match guest CPU: Extra features
cs: Procesor hostitele se neshoduje přesně s procesorem hosta: Funkce navíc

en: Host CPU does not support compatibility modes
cs: Procesor hostitele nepodporuje režimy kompatibility

en: Host CPU is a superset of CPU described in %1$s
cs: Procesor hostitele je nadmnožinou procesoru popsaného v %1$s

en: Host CPU model does not match required CPU vendor %1$s or(and) model %2$s
cs: Model procesoru hostitele neodpovídá vyžadovanému výrobci procesoru %1$s a/nebo modelu %2$s

en: Host CPU provides forbidden feature '%1$s'
cs: Procesor hostitele poskytuje zapovězenou funkci „%1$s“

en: Host CPU provides forbidden features
cs: Procesor hostitele poskytuje zakázané funkce

en: Host SMBIOS information is not available
cs: SMBIOS informace o hostiteli nejsou k dispozici

en: Host not compatible with KVM; HW virtualization CPU features not found. Only emulated CPUs are available; performance will be significantly limited
cs: Hostitel není kompatibilní s KVM, protože nebyly nalezeny virtualizační funkce procesoru. K dispozici jsou pouze emulované procesory, což významně omezí výkon

en: Host sysinfo extraction not supported on this platform
cs: Vytažení systémových informací o hostiteli není na této platformě podporováno

en: HostCpuIdInfo register '%1$s' has an unexpected format
cs: HostCpuIdInfo registr „%1$s“ má neočekávaný formát

en: HostCpuIdInfo register '%1$s' has an unexpected length
cs: HostCpuIdInfo registr „%1$s“ má neočekávanou délku

en: HostPortGroup with name '%1$s' exists already
cs: HostPortGroup s názvem „%1$s“ už existuje

en: HostVirtualSwitch already exists, editing existing ones is not supported yet
cs: HostVirtualSwitch už existuje, upravování stávajících zatím není podporováno

en: Hostdev already exists in the domain configuration
cs: Zařízení hostitele už v nastavení domény existuje

en: Hostdev source %1$s must be a block device
cs: Je třeba, aby zdrojem zařízení hostitele %1$s bylo blokové zařízení

en: Hostname
cs: Název stroje

en: Hostname is needed for host key verification
cs: Pro ověření klíče hostitele je třeba názvu stroje

en: Hostname of '%1$s' is unset
cs: Název stroje pro „%1$s“ není nastaven

en: Hotplug unsupported for char device type '%1$s'
cs: Připojení za chodu pro typ znakového zařízení „%1$s“ není podporováno

en: Human monitor command is not available to run %1$s
cs: Příkaz lidského monitoru pro spuštění %1$s není k dispozici

en: Human readable output
cs: Člověku srozumitelný výstup

en: Hybrid-Suspend
cs: Hybridní uspání

en: HyperV spinlock retry count differs: source: '%1$u', destination: '%2$u'
cs: Počty HyperV opakovaných pokusů pro spinlock se liší: zdroj: „%1$u“, cíl: „%2$u“

en: HyperV spinlock retry count must be at least 4095
cs: Je třeba, aby počet opakovaných pokusů HyperV spinlock byl alespoň 4095

en: HyperV vendor_id differs: source: '%1$s', destination: '%2$s'
cs: HyperV vendor_id se liší: zdroj: „%1$s“, cíl: „%2$s“

en: HyperV vendor_id value is invalid
cs: hodnota HyperV vendor_id (identif. výrobce) není platná

en: HyperV vendor_id value must not be more than %1$d characters.
cs: Je třeba, aby hodnota HyperV vendori_id (identif. výrobce) nebyla delší, než %1$d znaků.

en: Hyperv features are not supported for architecture '%1$s' or machine type '%2$s'
cs: Funkce Hyperv nejsou pro architekturu „%1$s“ nebo typ stroje „%2$s“ podporovány

en: I/O Error
cs: Chyba vst./výstupu

en: I/O error
cs: chyba vstupu/výstupu

en: I/O size in bytes
cs: velikost vstup./výstupu v bajtech

en: ID of a screen to take screenshot of
cs: identifikátor obrazovky ze které pořídit snímek

en: IDE bus index %1$d out of [0..1] range
cs: Pořadové číslo IDE sběrnice %1$d mimo rozsah 0 až 3

en: IDE controller index %1$d out of [0] range
cs: Pořadové číslo IDE řadiče %1$d mimo rozsah 0 až 3

en: IDE controllers are unsupported for this QEMU binary or machine type
cs: IDE řadiče nejsou pro tuto binárku QEMU nebo typ stroje podporovány

en: IDE disk index (parsed from '%1$s') is too large
cs: pořadové číslo IDE disku (získané z „%1$s“) je příliš dlouhé

en: IDE unit index %1$d out of [0..1] range
cs: Pořadové číslo IDE jednotky %1$d mimo rozsah 0 až 1

en: IFLA_PORT_SELF is missing
cs: IFLA_PORT_SELF chybí

en: IFLA_VF_PORTS is missing
cs: IFLA_VF_PORTS chybí

en: IO Weight
cs: Váha vstupu/výstupu

en: IO error on stdin
cs: vstup./výstupní chyba na standardním vstupu

en: IO error stdout
cs: vstup./výstupní chyba na standardním výstupu

en: IOMMU device: '%1$s' is not supported with this QEMU binary
cs: IOMMU zařízení: %1$s není podporováno touto binárkou QEMU

en: IOMMU device: '%1$s' is only supported with ARM Virt machines
cs: zařízení IOMMU: „%1$s“ je podporováno pouze u ARM virt. strojů

en: IOMMU device: '%1$s' is only supported with Q35 and ARM Virt machines
cs: IOMMU zařízení: „%1$s“ je podporován pouze v případě virt. strojů Q35 a ARM

en: IOMMU device: '%1$s' is only supported with Q35 machines
cs: zařízení IOMMU: „%1$s“ je podporováno pouze u Q35 strojů

en: IOMMU device: '%1$s' needs a PCI address
cs: IOMMU zařízení: „%1$s“ potřebuje PCI adresu

en: IOMMU device: '%1$s' requires ACPI
cs: IOMMU zařízení: „%1$s“ vyžaduje ACPI

en: IOMMU eim requires interrupt remapping to be enabled
cs: IOMMU eim vyžaduje, aby bylo zapnuté přemapovávání přerušení

en: IOMMU interrupt remapping requires split I/O APIC (ioapic driver='qemu')
cs: IOMMU přemapovávání přerušení vyžaduje rozdělené I/O APIC (ioapic driver='qemu')

en: IORT table header ended early
cs: záhlaví tabulky IORT skončilo předčasně

en: IORT table node header ended early
cs: záhlaví uzlu tabulky IORT skončilo předčasně

en: IORT table node type %1$s has invalid length: got %2$u, expected at least %3$zu
cs: typ uzlu %1$s tabulky nemá platnou délku: obdrženo %2$u, očekáváno přinejmenším %3$zu

en: IOThread ID
cs: Identifikátor IOThread

en: IOThread ID number
cs: Číslo identifikátoru vlákna vstupu/výstupu

en: IOThread to be used by supported device
cs: IOThread který použít podporovaným zařízením

en: IOThreads not available for bus %1$s target %2$s
cs: IOThreads nedostupné pro sběřnici %1$s cíl %2$s

en: IP address
cs: IP adresa

en: IP address lookup for host '%1$s' failed: %2$s
cs: Vyhledání IP adresy hostitele „%1$s“ se nezdařilo: %2$s

en: IP parameter must be given since libvirt was not compiled with IP address learning support
cs: Je třeba zadat parametr IP protože libvirt nebylo sestaveno s podporou učení IP adres

en: IP parameter must be provided since snooping the IP address does not work possibly due to missing tools
cs: Je třeba, aby byl zadán parametr IP protože snooping IP adresy nefunguje nejspíš kvůli chybějícím nástrojům

en: IPC namespace support is required
cs: Je zapotřebí podpory pro IPC jmenný prostor

en: ISession object is null
cs: Objekt ISession object je prázdný

en: IVirtualBox object is null
cs: Objekt IVirtualBox je prázdný

en: Id
cs: Identifikátor

en: Id:
cs: Identifikátor:

en: Identical vcpus found in same type monitors
cs: Stejné virt. procesory nalezeny ve stejném typu monitorů

en: Identical vcpus in cachetunes found
cs: Nalezeno identické vcpus v cachetunes

en: Identity attribute is already set
cs: Atribut identita už je nastavený

en: Ignoring guests on $uri URI
cs: Ignorují se hostitelé na URI adrese $uri

en: Image file for %1$s %2$s '%3$s' has unsupported suffix, expecting '%4$s'
cs: Soubor s obrazem pro %1$s %2$s „%3$s“ má nepodporovanou příponu – očekávána „%4$s“

en: In use
cs: Používáno

en: Inappropriate new pci controller index %1$zu exceeds addrs array length
cs: Nepatřičné pořadové číslo %1$zu nového pci řadiče překračuje délku pole adres

en: Incoming cookie data had unexpected UUID %1$s vs %2$s
cs: Data příchozího cookie měla neočekávané uuid %1$s oproti %2$s

en: Incoming cookie data had unexpected name %1$s vs %2$s
cs: Data příchozího cookie měla neočekávaný název %1$s oproti %2$s

en: Incoming migration
cs: Příchozí migrace

en: Incomplete vnuma configuration for vnode %1$zu
cs: Neúplné vnuma nastavení pr vnode %1$zu

en: Inconsistent SCSI controller model ('%1$s' is not '%2$s') for SCSI controller index %3$d
cs: Nejednotný model SCSI řadiče („%1$s“ není „%2$s“) SCSI řadič pořadového čísla %3$d

en: Incorrect data type
cs: Nesprávný datový typ

en: Incorrect number of cells in a table row
cs: Nesprávný počet buněk v řádku tabulky

en: Incorrect xpath '%1$s'
cs: neplatné xpath „%1$s“

en: Index for '%1$s' controllers must be 0
cs: Je třeba, aby pořadové číslo pro řadiče „%1$s“ bylo 0 (nula)

en: Index for '%1$s' controllers must be > 0
cs: Je třeba, aby pořadové číslo pro řadiče „%1$s“ bylo větší než 0 (nula)

en: Init pid is not yet available
cs: Identifikátor procesu init ještě není dostupný

en: Init process ID is not yet known
cs: Identifikátor procesu init ještě není znám

en: Initial memory size too large
cs: Počáteční velikost paměti je příliš velká

en: Initialization of %1$s state driver failed: %2$s
cs: Inicializace stavového ovladače %1$s se nezdařila: %2$s

en: Initialization of mandatory %1$s state driver skipped
cs: Inicializace nezbytného stavového ovladače %1$s přeskočena

en: Inject NMI to the guest
cs: Vpravit do hosta nemaskovatelné přerušení

en: Inject NMI to the guest domain.
cs: Vpravit do domény hosta nemaskovatelné přerušení.

en: Input devices are not supported by this virtualization driver.
cs: Vstupní zařízení nejsou tímto ovladačem virtualizace podporována.

en: Input secret value is missing
cs: Vstupní tajná hodnota chybí

en: Insert the media
cs: Vložit médium

en: Installed bhyve binary does not support UEFI loader
cs: Nainstalované sestavení bhyve nepodporuje UEFI zavaděč

en: Installed bhyve binary does not support UTC clock
cs: Nainstalované sestavení bhyve nepodporuje systémové hodiny, nastavené na UTC čas

en: Installed bhyve binary does not support bootrom
cs: Nainstalované sestavení bhyve nepodporuje bootrom

en: Installed bhyve binary does not support defining CPU topology
cs: Nainstalované sestavení bhyve nepodporuje definování topologie procesoru

en: Instantiation of rules failed on interface '%1$s'
cs: Instalace pravidel na rozhraní „%1$s“ se nezdařila

en: Integrity error in watchdog models
cs: Chyba neporučenosti v modelech resetátorů

en: Interface
cs: Rozhraní

en: Interface %1$s XML configuration edited.
cs: XML nastavení rozhraní %1$s upraveno.

en: Interface %1$s XML configuration not changed.
cs: XML nastavení rozhraní %1$s nezměněno.

en: Interface %1$s defined from %2$s
cs: Rozhraní %1$s definováno z %2$s

en: Interface %1$s destroyed
cs: Rozhraní %1$s zlikvidováno

en: Interface %1$s started
cs: Rozhraní %1$s spuštěno

en: Interface %1$s undefined
cs: Definování rozhraní %1$s zrušeno

en: Interface (dev: %1$s) not found.
cs: Rozhraní (zař.: %1$s) nenalezeno.

en: Interface (mac: %1$s) not found.
cs: Rozhraní (mac: %1$s) nenalezeno.

en: Interface attached successfully
cs: Rozhraní bylo úspěšně připojeno

en: Interface backend parameters are not supported by vz driver.
cs: Parametry podpůrné vrstvy rozhraní nejsou ovladačem vz podporovány.

en: Interface detached successfully
cs: Rozhraní bylo úspěšně odpojeno

en: Interface doesn't have any statistics
cs: Rozhraní nemá žádné statistiky

en: Interface name from config %1$s doesn't match given supplied name %2$s
cs: Název rozhraní z nastavení %1$s neodpovídá zadanému názvu %2$s

en: Interface name not provided
cs: Název rozhraní neposkytnut

en: Interface not found
cs: Rozhraní nenalezeno

en: Interface not found: %1$s
cs: Rozhraní nenalezeno: %1$s

en: Interface type hostdev is currently supported on SR-IOV Virtual Functions only
cs: Typ rozhraní hostdev je zatím podporován pouze na SR-IOV Virtual Functions

en: Invalid %1$s attribute 'vcpus' value '%2$s'
cs: Neplatná 'vcpus' hodnota „%1$s“ atributu %2$s

en: Invalid %1$s image format specified in configuration file
cs: V souboru s nastaveními zadán neplatný formát obrazu %1$s

en: Invalid 'cpu.max' data.
cs: Neplatná data 'cpu.max'.

en: Invalid --with-loader-nvram list: %1$s
cs: Neplatný seznam --with-loader-nvram: %1$s

en: Invalid BIOS 'date' format
cs: neplatný formát BIOS 'date' (datum)

en: Invalid CIDR address: '%1$s'
cs: neplatná CIDR adresa: „%1$s“

en: Invalid CPU feature name
cs: Neplatný název funkce procesoru

en: Invalid CPU feature policy
cs: Neplatná zásada funkce procesoru

en: Invalid CPU signature family in model %1$s
cs: Neplatná signatura generace procesoru v modelu %1$s

en: Invalid CPU signature model in model %1$s
cs: Neplatná signatura modelu procesoru v modelu %1$s

en: Invalid CPU topology: total number of vCPUs must equal the product of sockets, cores, and threads
cs: Neplatná topologie procesoru: je třeba, aby celkový počet virt. procesorů se rovnal výsledku vynásobení patic, jader a vláken

en: Invalid CPU vendor string '%1$s'
cs: Neplatný řetězec výrobce procesoru „%1$s“

en: Invalid DNS SRV priority attribute for service '%1$s' in network '%2$s'
cs: Neplatný DNS SRV atribut priority (priorita) pro službu „%1$s“ v síti „%2$s“

en: Invalid IOThread id value: '%1$d'
cs: Neplatná hodnota identifikátoru vlákna vstupu/výstupu: „%1$d“

en: Invalid IP address in network '%1$s' DNS HOST record
cs: Neplatná IP adresa v DNS záznamu HOST v síti „%1$s“

en: Invalid IP address in static host definition for network '%1$s'
cs: Neplatná IP adresa ve statické definici hostitele pro síť „%1$s“

en: Invalid IPv4 prefix '%1$u' in network '%2$s'
cs: Neplatná IPv4 předpona „%1$u“ v síti „%2$s“

en: Invalid IPv6 prefix '%1$u' in network '%2$s'
cs: Neplatná IPv6 předpona „%1$u“ v síti „%2$s“

en: Invalid NULL callback provided
cs: Zadáno neplatné prázdné zpětné volání

en: Invalid PCI address %1$s. Only PCI buses up to %2$zu are available
cs: Neplatná PCI adresa %1$s. Jsou k dispozici pouze PCI sběrnice až po %2$zu

en: Invalid PCI address %1$s. Only PCI domain 0 is available
cs: Neplatná PCI adresa %1$s. Je k dispozici pouze PCI doména 0

en: Invalid PCI address %1$s. function must be <= %2$u
cs: Neplatná PCI adresa %1$s. Je třeba, aby funkce byla nižší nebo rovna %2$u

en: Invalid PCI address %1$s. slot must be <= %2$zu
cs: Neplatná PCI adresa %1$s. Je třeba, aby slot byl nižší než nebo roven %2$zu

en: Invalid PCI address %1$s. slot must be >= %2$zu
cs: Neplatná PCI adresa %1$s. Je třeba, aby slot byl vyšší nebo roven %2$zu

en: Invalid PCI address 0000:00:00, at least one of domain, bus, or slot must be > 0
cs: Neplatná PCI adresa 0000:00:00 – je třeba, aby alespoň jedno z doména, sběrnice nebo slot bylo vyšší než 0 (nula)

en: Invalid PCI address bus='0x%1$x', must be <= 0xFF
cs: Neplatná PCI adresa bus='0x%1$x' – je třeba, aby bylo menší nebo rovno 0xFF

en: Invalid PCI address function=0x%1$x, must be <= 7
cs: Neplatná PCI adresa function='0x%1$x' – je třeba, aby bylo menší nebo rovno 7

en: Invalid PCI address slot='0x%1$x', must be <= 0x1F
cs: Neplatná PCI adresa slot='0x%1$x' – je třeba, aby bylo menší nebo rovno 0x1F

en: Invalid PCI address uid='0x%1$.4x', must be > 0x0000 and <= 0x%2$.4x
cs: Neplatná PCI adresa uid='0x%1$.4x' – je třeba, aby byla vyšší než 0x0000 a zároveň nižší nebo rovna 0x%2$.4x

en: Invalid PID %1$d for VM
cs: Neplatné identifikátor procesu %1$d pro virt. stroj

en: Invalid STP state value %1$d received for '%2$s'. Must be -1, 0, or 1.
cs: Obdržena neplatná hodnota STP stavu %1$d pro „%2$s“. Je třeba, aby byla -1, 0, nebo 1.

en: Invalid URI path '%1$s', try '/system'
cs: Neplatný URI popis umístění „%1$s“, zkuste „/system“

en: Invalid USB Class code 0x%1$x
cs: Neplatný kód USB třídy 0x%1$x

en: Invalid UUID
cs: Neplatný nikde se neopakující identifikátor

en: Invalid XML response
cs: Neplatná XML odpověď

en: Invalid adapter name '%1$s' for SCSI pool
cs: Neplatný název adaptéru „%1$s“ pro SCSI fond

en: Invalid address '%1$s' in <ip>
cs: Neplatná adresa „%1$s“ v <ip>

en: Invalid address '%1$s' in <portForward>
cs: Neplatná adresa „%1$s“ v <portForward>

en: Invalid address '%1$s' in network '%2$s'
cs: neplatná adresa „%1$s“ v síti „%2$s“

en: Invalid address for a USB device
cs: Neplatná adresa pro USB zařízení

en: Invalid address type '%1$s' for the disk '%2$s' with the bus type '%3$s'
cs: Neplatný typ adresy „%1$s“ pro disk „%2$s“ s typem sběrnice „%3$s“

en: Invalid address.
cs: Neplatná adresa.

en: Invalid argument
cs: Neplatný argument

en: Invalid async job start
cs: Neplatný start asynchronní úlohy

en: Invalid attempt to reset PCI device %1$s. Only PCI endpoint devices can be reset
cs: Neplatný pokus o resetování PCI zařízení %1$s. Resetovat je možné pouze zařízení koncových bodů PCI

en: Invalid attempt to set network interface guest-side IP route and/or address info, not supported by QEMU
cs: Neplatný pokus o nastavení IP trasy a/nebo informace o adrese na síťovém rozhraní na straně hosta – nepodporováno QEMU

en: Invalid attempt to set network interface guest-side IP route, not supported by QEMU
cs: Neplatný pokus o nastavení trasy na síťovém rozhraní na straně hosta – nepodporováno QEMU

en: Invalid attempt to set network interface host-side IP route and/or address info on interface of type '%1$s'. This is only supported on interfaces of type 'ethernet'
cs: Neplatný pokus o nastavení host-side IP trasy a/nebo informace o adrese síťového rozhraní na rozhraní typu „%1$s“. Toto je podporováno pouze na rozhraní typu 'ethernet'

en: Invalid attempt to set peer IP for guest
cs: Neplatný pokus o nastavení IP adresy protějšku pro hosta

en: Invalid auth_pending and auth combination in JSON state document
cs: Neplatná kombinace auth_pending a auth v JSON stavovém dokumentu

en: Invalid authentication method: '%1$s'
cs: Neplatná metoda ověřování: „%1$s“

en: Invalid autoGenerated value: %1$s
cs: Neplatná hodnota autoGenerated (vytvořeno automaticky): %1$s

en: Invalid bandwidth %1$u
cs: Neplatná šíře pásma %1$u

en: Invalid boolean value for field '%1$s'
cs: Neplatná hodnota typu boolean pro kolonku „%1$s“

en: Invalid bridge mac address '%1$s' in network '%2$s'
cs: Neplatná mac adresa síťového mostu „%1$s“ v síti „%2$s“

en: Invalid bus type '%1$s' for disk
cs: Neplatný typ sběrnice „%1$s“ disku

en: Invalid bus type '%1$s' for floppy disk
cs: Neplatný typ sběrnice „%1$s“ disketové mechaniky

en: Invalid cache id '%1$s'
cs: Neplatný identifikátor mezipaměti „%1$s“

en: Invalid call
cs: Neplatné volání

en: Invalid call, no mutex
cs: Neplatné volání, žádný mutex

en: Invalid call, no session
cs: Neplatné volání, žádná relace

en: Invalid capability type
cs: Neplatný typ schopnosti

en: Invalid certificate
cs: Neplatný certifikát

en: Invalid chain name '%1$s'. Please use a chain name called '%2$s' or any of the following prefixes:
cs: Neplatný název řetězce „%1$s“. Použijte název řetězce nazvaný „%2$s“ nebo jakýkoli s následujícími předponami (prefix):

en: Invalid character '%1$c' in id '%2$s' of network '%3$s'
cs: Neplatný znak „%1$c“ v identifikátoru „%2$s“ sítě „%3$s“

en: Invalid character in source channel for char device
cs: Neplatný znak ve zdrojovém kanálu pro znakové zařízení

en: Invalid class ID %1$d
cs: Neplatný identifikátor třídy %1$d

en: Invalid collection period value '%1$d'
cs: Neplatná hodnota „%1$d“ periody sběru

en: Invalid compressed save format %1$d
cs: Neplatný formát komprimovaného uložení %1$d

en: Invalid context
cs: neplatný kontext

en: Invalid controller id '%1$d'
cs: Neplatný identifikátoru řadiče „%1$d“

en: Invalid controller type for LUN
cs: Neplatný typ řadiče pro LUN

en: Invalid cpuNum in %1$s
cs: Neplatné cpuNum v %1$s

en: Invalid cpuid[%1$zu]
cs: Neplatné cpuid[%1$zu]

en: Invalid cpulist '%1$s'
cs: Neplatný cpulist seznam „%1$s“

en: Invalid data provided by guest agent
cs: Agentem v hostovi poskytnuta neplatná data

en: Invalid delay value in network '%1$s'
cs: Neplatná hodnota prodlevy v síti „%1$s“

en: Invalid device %1$s driver file %2$s is not a symlink
cs: Neplatný od zařízení %1$s soubor ovladače %2$s není symbolický odkaz

en: Invalid device %1$s iommu_group file %2$s is not a symlink
cs: iommu_group skupiny zařízení %1$s neplatný soubor %2$s není symbolický odkaz

en: Invalid device type supplied: %1$s
cs: Zadán neplatný typ zařízení: %1$s

en: Invalid disk bus in definition
cs: Neplatná sběrnice disku v definici

en: Invalid disk read error policy: '%1$s'
cs: Neplatné pravidlo pro chybu čtení z disku: '%1$s'

en: Invalid domain checkpoint
cs: Neplatný kontrolní bod domény

en: Invalid domain checkpoint: %1$s
cs: Neplatný kontrolní bod domény: %1$s

en: Invalid domain snapshot
cs: Neplatný zachycený stav domény

en: Invalid domain snapshot: %1$s
cs: Neplatný zachycený stav domény: %1$s

en: Invalid domain state %1$s
cs: neplatný stav domény %1$s

en: Invalid domain supplied
cs: Zadána neplatná doména

en: Invalid drive address of disk %1$s, vz driver does not support non default name mappings.
cs: Neplatná adresa jednotky disku %1$s – ovladač vz nepodporuje jiné než výchozí mapování názvů.

en: Invalid drive address of disk %1$s, vz driver supports only bus 0 for SATA and SCSI bus.
cs: Neplatná adresa jednotky pro disk %1$s, ovladač vz pro SATA a SCSI sběrnice podporuje pouze sběrnici 0 (nula).

en: Invalid drive address of disk %1$s, vz driver supports only one controller.
cs: Neplatná adresa jednotky pro disk %1$s, ovladač vz podporuje pouze jeden řadič.

en: Invalid drive address of disk %1$s, vz driver supports only target 0.
cs: Neplatná adresa disku %1$s, ovladač vz podporuje pouze cíl 0 (nula).

en: Invalid drive address of disk %1$s, vz driver supports only units 0-1 for IDE bus.
cs: Neplatná adresa jednotky pro disk %1$s, ovladač vz podporuje pouze jednotky 0-1 pro sběrnici IDE.

en: Invalid driver type: %1$d
cs: Neplatný typ ovladače: %1$d

en: Invalid duration
cs: Neplatné trvání

en: Invalid enslaved interface name '%1$s' seen for bond '%2$s'
cs: Viděn neplatný název podřízeného rozhraní „%1$s“ ve zpřažení „%2$s“

en: Invalid environment name, it must begin with a letter or underscore
cs: Neplatný název prostředí – je třeba, aby začínal na písmeno nebo podtržítko

en: Invalid environment name, it must contain only alphanumerics and underscore
cs: Neplatný název prostředí – je třeba, aby obsahoval pouze písmena, číslice a podtržítka

en: Invalid fallback attribute
cs: Neplatný náhradní atribut

en: Invalid file descriptor while waiting for agent
cs: Neplatný popisovač souboru při čekání na agenta

en: Invalid file descriptor while waiting for monitor (vm='%1$s')
cs: Neplatný popisovač souboru při čekání na monitoru (vm='%1$s')

en: Invalid firmware name
cs: Neplatný název firmware

en: Invalid floppy device name: %1$s
cs: Neplatný název zařízení disketové mechaniky: %1$s

en: Invalid format for 'bonding/arp_validate' for '%1$s'
cs: Neplatný formát pro 'bonding/arp_validate' pro „%1$s“

en: Invalid format for 'bonding/mode' for '%1$s'
cs: Neplatný formát pro 'bonding/mode' pro „%1$s“

en: Invalid format for launch security cbitpos
cs: Neplatný formát pro spouštění cbitpos zabezpečení

en: Invalid format for launch security reduced-phys-bits
cs: Neplatný formát pro zabezpečení spouštění reduced-phys-bits

en: Invalid forwarder IP address '%1$s' in network '%2$s'
cs: Neplatná IP adresa přeposílače „%1$s“ v síti „%2$s“

en: Invalid forwarder element, must contain at least one of addr or domain
cs: Neplatný prvek forwarder – je třeba, aby obsahoval alespoň addr (adresa) nebo domain (doména)

en: Invalid harddisk device name: %1$s
cs: Neplatné název zařízení pevného disku: %1$s

en: Invalid hexadecimal string '%1$s'
cs: Neplatný šestnáctkový řetězec „%1$s“

en: Invalid hook name for #%1$d
cs: Neplatný název háčku pro č. %1$d

en: Invalid host key verification method: '%1$s'
cs: Neplatná metoda ověřování klíče hostitele: „%1$s“

en: Invalid hostdev protocol '%1$s'
cs: Neplatný protokol hostdev „%1$s“

en: Invalid integer value '%1$s' in file '%2$s'
cs: Neplatná celočíselná hodnota „%1$s“ v souboru „%2$s“

en: Invalid ipv6 setting '%1$s' in network '%2$s'
cs: Neplatné ipv6 nastavení „%1$s“ v síti „%2$s“

en: Invalid libxl cpuid key=value element: %1$s
cs: Neplatný prvek libxl cpuid klíč=hodnota: %1$s

en: Invalid libxl cpuid value: %1$s
cs: Neplatná hodnota libxl cpuid: %1$s

en: Invalid lifecycle action '%1$s'.
cs: Neplatná akce životního cyklu „%1$s“.

en: Invalid lifecycle type '%1$s'.
cs: Neplatný typ životního cyklu „%1$s“.

en: Invalid log destination '%1$s' for log output '%2$s'
cs: Neplatný cíl pro záznam událostí „%1$s“ pro výstup záznamu „%2$s“

en: Invalid log priority %1$d
cs: Neplatná priorita zaznamenávání událostí %1$d

en: Invalid log priority '%1$s' for log output '%2$s'
cs: Neplatná priorita záznamu '%1$s' pro výstup záznamu událostí '%2$s'

en: Invalid lookup from '%1$s'
cs: Neplatné hledání od „%1$s“

en: Invalid lookup of '%1$s' from '%2$s'
cs: Neplatné hledání „%1$s“ od „%2$s“

en: Invalid macTableManager setting '%1$s' in domain interface's <actual> element
cs: Neplatné nastavení macTableManager „%1$s“ v prvku rozhraní domény <actual>

en: Invalid macTableManager setting '%1$s' in network '%2$s'
cs: Neplatné nastavení macTableManager „%1$s“ v síti „%2$s“

en: Invalid macTableManager setting '%1$s' in network port
cs: Neplatné nastavení macTableManager „%1$s“ v síťovém portu

en: Invalid match string '%1$s'
cs: Neplatný řetězec shody „%1$s“

en: Invalid message prog=%1$d type=%2$d serial=%3$u proc=%4$d
cs: Neplatná zpráva prog=%1$d type=%2$d serial=%3$u proc=%4$d

en: Invalid migration cookie
cs: Neplatné cookie stěhování

en: Invalid mode attribute '%1$s'
cs: Neplatný atribut režimu „%1$s“

en: Invalid mode setting '%1$s' in network port
cs: Neplatné nastavení režimu „%1$s“ v síťovém portu

en: Invalid mode: %1$s
cs: neplatný režim: %1$s

en: Invalid monitor cache level '%1$d'
cs: Neplatná úroveň mezipaměti monitoru „%1$d“

en: Invalid msr[%1$zu]
cs: Neplatné msr[%1$zu]

en: Invalid mtu size '%1$s' in network '%2$s'
cs: Neplatná velikost mtu „%1$s“ v síti „%2$s“

en: Invalid multicast bridge mac address '%1$s' in network '%2$s'
cs: Neplatná mac adresa „%1$s“ v mostu vícesměrového vysílání (multicast) v síti „%2$s“

en: Invalid netmask '%1$s' for address '%2$s' in network '%3$s' (both must be IPv4)
cs: Neplatná maska sítě „%1$s“ pro adresu „%2$s“ v síti „%3$s“ (je třeba, aby obojí bylo IPv4)

en: Invalid netmask '%1$s' in network '%2$s'
cs: neplatná maska „%1$s“ v síti „%2$s“

en: Invalid network filter
cs: Neplatný síťový filtr

en: Invalid network filter binding
cs: Neplatné navázání síťového filtru

en: Invalid network filter binding: %1$s
cs: Neplatné navázání síťového filtru: %1$s

en: Invalid network filter: %1$s
cs: Neplatný filtr sítě: %1$s

en: Invalid network port pointer
cs: Neplatný ukazatel síťového portu

en: Invalid network port pointer: %1$s
cs: Neplatný ukazatel síťového portu: %1$s

en: Invalid node id %1$u
cs: Neplatný identifikátor uzlu %1$u

en: Invalid nodeset of 'numatune': %1$s
cs: Neplatná sada uzlů 'numatune': %1$s

en: Invalid nvram format: '%1$s'
cs: Neplatný formát nvram: „%1$s“

en: Invalid or not yet handled value '%1$s' for VMX entry '%2$s' for device type '%3$s'
cs: Neplatná nebo ještě neobsloužená hodnota „%1$s“ pro VMX položku „%2$s“ pro zařízení typu „%3$s“

en: Invalid parameter
cs: Neplatný parametr

en: Invalid parameter type passed to free
cs: free předán neplatný typ parametru

en: Invalid parameters macaddr=%1$p allowRetry=%2$p
cs: Neplatné parametry macaddr=%1$p allowRetry=%2$p

en: Invalid partial specification for virtio ccw address
cs: Neplatná částečné zadání pro virtio ccw adresu

en: Invalid partition type
cs: Neplatný typ oddílu

en: Invalid passthrough mode %1$s
cs: Neplatný režim předávání %1$s

en: Invalid peer '%1$s' in <ip>
cs: Neplatný protějšek „%1$s“ v <ip>

en: Invalid persistent_state value, either 'yes' or 'no'
cs: Neplatná hodnota persistent_state – buď 'yes' nebo 'no'

en: Invalid pool type '%1$s'
cs: Neplatný typ fondu „%1$s“

en: Invalid port number: %1$s
cs: Neplatné číslo portu: %1$s

en: Invalid port range '%1$u-%2$u'.
cs: Neplatný rozsah portů „%1$u-%2$u“.

en: Invalid portForward proto value %1$u
cs: Neplatná hodnota portForward protokolu %1$u

en: Invalid prefix or netmask for '%1$s'
cs: Neplatná předpona nebo maska podsítě pro „%1$s“

en: Invalid prefix value '%1$s' in <ip>
cs: Neplatná hodnota předpony „%1$s“ v <ip>

en: Invalid priority '%1$s' for filter '%2$s'
cs: Neplatná priorita „%1$s“ pro filtr „%2$s“

en: Invalid rate '%1$s' specified
cs: Zadána neplatná rychlost „%1$s“

en: Invalid relative path '%1$s'
cs: Neplatný relativní popis umístění „%1$s“

en: Invalid resctrl monitor
cs: Neplatný resctrl monitor

en: Invalid secret
cs: Neplatné tajemství

en: Invalid secret: %1$s
cs: Neplatné tajemství: %1$s

en: Invalid security label %1$s
cs: Neplatný štítek zabezpečení %1$s

en: Invalid security label '%1$s'
cs: Neplatný štítek zabezpečení „%1$s“

en: Invalid setting for HPT resizing
cs: Neplatné nastavení pro HPT změnu velikosti

en: Invalid setting for pseries feature '%1$s'
cs: Neplatná nastavení pro pseries funkci '%1$s'

en: Invalid source mode: %1$s
cs: Neplatný zdrojový režim: %1$s

en: Invalid specification for virtio ccw address: cssid='0x%1$x' ssid='0x%2$x' devno='0x%3$04x'
cs: Neplatná specifikace pro virtio ccw addresu: cssid='0x%1$x' ssid='0x%2$x' devno='0x%3$04x'

en: Invalid state '%1$s' in domain snapshot XML
cs: Neplatný stav „%1$s“ v XML definici obrazu domény

en: Invalid state for this operation
cs: Neplatný stav pro tuto operaci

en: Invalid state transition
cs: Neplatný přechod stavu

en: Invalid stream hole
cs: Neplatná díra v proudu

en: Invalid string '%1$s' for escape sequence
cs: Neplatný řetězec „%1$s“ pro významu zbavující (escape) posloupnost

en: Invalid suspend target
cs: Neplatný cíl uspání

en: Invalid syntax for --set, expecting name=value
cs: Neplatná syntaxe pro --set, očekáváno název=hodnota

en: Invalid target
cs: Neplatný cíl

en: Invalid target domain state '%1$s'. Refusing snapshot reversion
cs: Neplatný stav cílové domény „%1$s“. Odmítá se reverze zachyceného stavu

en: Invalid target model for serial device
cs: Neplatný cílový model pro sériové zařízení

en: Invalid to specify MAC address '%1$s' in network '%2$s' IPv6 static host definition
cs: Neplatné specifikovat MAC adres „%1$s“ v statické definici hosta v IPv6 síti „%2$s“

en: Invalid type '%1$s' requested for parameter '%2$s', actual type is '%3$s'
cs: Neplatný typ „%1$s“ požadován pro parametr „%2$s“, skutečný typ je „%3$s“

en: Invalid unsigned integer value '%1$s' in file '%2$s'
cs: Neplatná celočíselná hodnota bez znaménka „%1$s“ v souboru „%2$s“

en: Invalid unsigned long long value '%1$s' in file '%2$s'
cs: Neplatná velmi dlouhá celočíselná hodnota bez znaménka „%1$s“ v souboru „%2$s“

en: Invalid unsigned scaled integer value '%1$s' in file '%2$s'
cs: Neplatná hodnota škálovaného celého čísla bez znaménka „%1$s“ v souboru „%2$s“

en: Invalid use of 'floor' on interface with MAC address %1$s - 'floor' is only supported for interface type 'network' with forward type 'nat', 'route', 'open' or none
cs: Neplatné použití 'floor' na rozhraní s MAC adresou %1$s – 'floor' je podporováno pouze pro rozhraní typu 'network' s typem přeposílání 'nat', 'route', 'open' nebo žádným

en: Invalid use of 'floor' on interface with MAC address %1$s - network '%2$s' has no inbound QoS set
cs: Neplatné použití 'floor' na rozhraní s MAC adresou %1$s – síť „%2$s“ nemá nastaveno žádné QoS pro příchozí

en: Invalid uuid '%1$s' for new mdev device
cs: Neplatné uuid „%1$s“ pro nové mdev zařízení

en: Invalid value '%1$s' for '%2$s'
cs: Neplatná hodnota „%1$s“ pro „%2$s“

en: Invalid value '%1$s' for VMX entry '%2$s'
cs: Neplatná hodnota „%1$s“ pro VMX záznam „%2$s“

en: Invalid value '%1$s' for element or attribute '%2$s'
cs: Neplatná hodnota „%1$s“ pro prvek nebo atribut „%2$s“

en: Invalid value for attribute '%1$s' in element '%2$s': '%3$s'.
cs: Neplatná hodnota pro atribut „%1$s“ v prvku„%2$s“: „%3$s“.

en: Invalid value for attribute '%1$s' in element '%2$s': '%3$s'. Expected UUID
cs: Neplatná hodnota pro atribut „%1$s“ v prvku„%2$s“: „%3$s“. Očekáváno UUID

en: Invalid value for attribute '%1$s' in element '%2$s': '%3$s'. Expected integer value
cs: Neplatná hodnota pro atribut „%1$s“ v prvku„%2$s“: „%3$s“. Očekávána celočíselná hodnota

en: Invalid value for attribute '%1$s' in element '%2$s': '%3$s'. Expected long long integer value
cs: Neplatná hodnota pro atribut '%1$s' v prvku '%2$s': '%3$s'. Očekávána extra dlouhá celočíselná hodnota

en: Invalid value for attribute '%1$s' in element '%2$s': '%3$s'. Expected non-negative integer value
cs: Neplatná hodnota pro atribut „%1$s“ v prvku„%2$s“: „%3$s“. Očekávána nezáporná celočíselná hodnota

en: Invalid value for attribute '%1$s' in element '%2$s': '%3$s'. Expected non-negative value
cs: Neplatná hodnota pro atribut „%1$s“ v prvku„%2$s“: „%3$s“. Očekávána nezáporná hodnota

en: Invalid value for attribute '%1$s' in element '%2$s': Zero is not permitted
cs: Neplatná hodnota pro atribut „%1$s“ v prvku„%2$s“: Nula není dovolena

en: Invalid value for field '%1$s': expected double
cs: Neplatná hodnota pro kolonku „%1$s“: očekávána double

en: Invalid value for field '%1$s': expected int
cs: Neplatná hodnota pro kolonku „%1$s“: očekáváno celé číslo

en: Invalid value for field '%1$s': expected long long
cs: Neplatná hodnota pro kolonku „%1$s“: očekáváno velmi dlouhé celé číslo

en: Invalid value for field '%1$s': expected unsigned int
cs: Neplatná hodnota pro kolonku „%1$s“: očekáváno celé číslo bez znaménka

en: Invalid value for field '%1$s': expected unsigned long long
cs: Neplatná hodnota pro kolonku „%1$s“: očekáváno dlouhé celé číslo bez znaménka

en: Invalid value for number of CPUs to show
cs: Neplatná hodnota pro počet procesorů které ukázat

en: Invalid value for option %1$s
cs: Neplatná hodnota pro volbu %1$s

en: Invalid value for start CPU
cs: Neplatná hodnota pro startovní procesor

en: Invalid value for timeout
cs: neplatná hodnota časového limitu

en: Invalid value of %1$d for I/O weight
cs: Neplatná hodnota %1$d pro váhu vstupu/výstupu

en: Invalid value of 'cpuset': %1$s
cs: Neplatná hodnota „cpuset“: %1$s

en: Invalid value of 'nodemask': %1$s
cs: Neplatná hodnota „nodemask“: %1$s

en: Invalid value of 'nodeset': %1$s
cs: Neplatná hodnota v „nodeset“: %1$s

en: Invalid vendor element in CPU model %1$s
cs: Neplatný prvek výrobce v modelu procesoru %1$s

en: Invalid virNetLibsshSession *
cs: Neplatné virNetLibsshSession *

en: Invalid virNetSSHSession *
cs: Neplatné virNetSSHSession *

en: Invalid vnuma configuration for vnode %1$zu
cs: Neplatné vnuma nastavení pro vnode %1$zu

en: Invalid volume name %1$s
cs: Neplatný název svazku %1$s

en: Invalid vport operation (%1$d)
cs: Neplatný vport operace (%1$d)

en: Invocation of %1$s returned an error: %2$s (%3$d)
cs: Vyvolání %1$s vrátilo chybu: %2$s (%3$d)

en: Invoke fstrim on domain's mounted filesystems.
cs: Vyvolat na souborových systémech, připojených do domény, fstrim.

en: Iteration:
cs: Průchod:

en: Iterator ID exceeds maximum ID of %1$u
cs: Identifikátor iterátoru překračuje maximální identifikátor od %1$u

en: JSON array -> commandline conversion function not provided
cs: funkce pro převod JSON array -> příkazový řádek neposkytnuta

en: JSON backing volume definition '%1$s' lacks 'file' object
cs: JSON definice svazku „%1$s“, na kterém je založené, postrádá objekt 'file' (soubor)

en: JSON backing volume definition '%1$s' lacks driver name
cs: JSON definice svazku „%1$s“, na kterém je založené, postrádá název ovladače

en: JSON backing volume definition '%1$s' must not have nested format drivers
cs: JSON definice svazku „%1$s“, na kterém je založené, nemůže mít disky s vnořeným formátem

en: JSON string array contains non-string element
cs: pole JSON řetězců obsahuje něco, co není řetězcem

en: Job submission failed on interface '%1$s'
cs: Odeslání úlohy na rozhraní „%1$s“ se nepodařilo

en: Job type:
cs: Typ úlohy:

en: Just a hint to ignore contiguous free ranges smaller than this (Bytes)
cs: Jen rada pro ignorování souvislých volných rozsahů menších než toto (bajty)

en: KVM is not supported on this platform
cs: KVM není na této platformě podporováno

en: Kernel does not provide mount namespace
cs: Jádro neposkytuje jmenný prostor připojení (mount)

en: Kernel does not support private devpts
cs: Jádro nepodporuje soukromé devpts

en: Kernel doesn't support user namespace
cs: Jádro systému nepodporuje uživatelský jmenný prostor

en: Kernel image path in this domain is not defined
cs: Popis umístění obrazu s jádrem systému v této doméně není definován

en: Key file path must be provided for private key authentication
cs: Pro ověřování se soukromým klíčem je třeba zadat popis umístění souboru s ním

en: Key of the current session differs from the key at last login
cs: Klíč stávající relace se liší od klíče minulého přihlášení

en: Known, but different label format present, requires build --overwrite
cs: Přítomen známý, ale odlišný formát štítku, vyžaduje sestavení --overwrite

en: LXC Guest Enter Namespace
cs: Vstupní jmenný prostor LXC hosta

en: Lease %1$s in lockspace %2$s already exists
cs: Zápůjčka %1$s už v zamykacím prostoru %2$s existuje

en: Lease %1$s in lockspace %2$s does not exist
cs: Zápůjčka %1$s v zámkovém prostoru %2$s neexistuje

en: Lease path '%1$s' exceeds %2$d characters
cs: Popis umístění zápůjčky „%1$s“ přesahuje %2$d znaků

en: Library '%1$s' doesn't exist
cs: Knihovna „%1$s“ neexistuje

en: Library function returned error but did not set virError
cs: Funkce knihovny vrátila chybu, ale nenastavila virError

en: Lifecycle event '%1$s' doesn't support '%2$s' action
cs: Událost životního cyklu „%1$s“ nepodporuje akci „%2$s“

en: Link already defined
cs: Odkaz už je definován

en: List all manageable clients connected to <server>.
cs: Seznam všech spravovatelných klientů připojených k <server>.

en: List all manageable servers on a daemon.
cs: Vypsat všechny spravovatelné servery na procesu služby.

en: List checkpoints for a domain
cs: Vypsat kontrolní body pro doménu

en: List event types, or wait for domain events to occur
cs: Vypsat typy událostí, nebo čekat na výskyt událostí domény

en: List event types, or wait for network events to occur
cs: Vypsat typy událostí nebo čekat na výskyt událostí sítě

en: List event types, or wait for node device events to occur
cs: Vypsat typy událostí, nebo čekat na výskyt události zařízení uzlu

en: List event types, or wait for secret events to occur
cs: Vypsat typy událostí nebo čekat na výskyt událostí tajemství

en: List event types, or wait for storage pool events to occur
cs: Vypsat typy událostí nebo čekat na výskyt událostí fondu úložiště

en: List snapshots for a domain
cs: Zobrazit zachycené stavy domény

en: Listen for QEMU Monitor Events
cs: Naslouchat událostem QEMU monitoru

en: Listen for TCP/IP connections
cs: Očekávat TCP/IP spojení

en: Load kvm_hv for better performance
cs: Načíst kvm_hv pro lepší výkon

en: Load the 'fuse' module to enable /proc/ overrides
cs: Pro zapnutí přebití /proc/ načtěte modul „fuse“

en: Load the 'tun' module to enable networking for QEMU guests
cs: Pro zpřístupnění síťování pro QEMU hosty načtěte modul „tun“

en: Load the 'vhost_net' module to improve performance of virtio networking
cs: Pro zlepšení výkonu virtio síťování načtěte modul „vhost_net“

en: Location:
cs: Umístění:

en: Lockspace for path %1$s already exists
cs: Zámkový prostor pro popis umístění %1$s už existuje

en: Lockspace for path %1$s does not exist
cs: Zámkový prostor pro popis umístění %1$s neexistuje

en: Lockspace location %1$s exists, but is not a directory
cs: Umístění zámkového prostoru %1$s existuje, ale nejedná se o složku

en: Lockspace path '%1$s' exceeded %2$d characters
cs: Popis umístění zámkového prostoru „%1$s“ přesáhl %2$d znaků

en: Lockspace resource '%1$s' is locked
cs: Prostředek zámkového prostoru „%1$s“ je uzamčen

en: Lockspace resource '%1$s' is not locked
cs: Prostředek zámkového prostoru „%1$s“ není uzamčen

en: Log output '%1$s' does not meet the format requirements for destination type '%2$s'
cs: Výstup záznamu událostí '%1$s' nesplňuje požadavky pro typ cíle '%2$s'

en: Logging filters:
cs: Filtry zaznamenávání provozu:

en: Logging outputs:
cs: Výstupy záznamu událostí:

en: Lookup of value at index %1$u resulted in a NULL pointer
cs: Hledání hodnoty na pozici %1$u vedlo k prázdnému ukazateli

en: Lost connection to destination host
cs: Ztraceno spojení s cílovým hostitelem

en: MAC
cs: MAC adresa

en: MAC Address
cs: MAC Adresa

en: MAC address
cs: MAC adresa

en: MCS level for existing domain label %1$s already reserved
cs: Úroveň MSC pro existující štítek domény %1$s už je zarezervován

en: MD5 hash '%1$s' unexpectedly larger than %2$d characters
cs: MD5 otisk „%1$s“ je neočekávaně delší než %2$d znaků

en: Machine is Null
cs: Stroj není vyplněn

en: Machine is null
cs: Stroj je prázdný

en: Malformatted array index
cs: Nesprávně formulovaný rejstřík pole

en: Malformatted iterator id
cs: Nesprávně formulovaný identifikátor iterátoru

en: Malformatted variable
cs: Nesprávně formátovaná proměnná

en: Malformed 'domuuid' in JSON document
cs: Nesprávně formulované 'domuuid' v JSON dokumentu

en: Malformed 'floor_sum' attribute: %1$s
cs: Nesprávně formulovaný atribut 'floor_sum': %1$s

en: Malformed 'maxCount' parameter
cs: Nesprávně formulovaný parametr 'maxCount' (nejvyšší počet)

en: Malformed 'uri_aliases' config entry '%1$s', aliases may only contain 'a-Z, 0-9, _, -'
cs: Chybně formulovaná položka nastavení 'uri_aliases' „%1$s“, alternativní názvy mohou obsahovat pouze „a-Z, 0-9, _, -“

en: Malformed 'uri_aliases' config entry '%1$s', expected 'alias=uri://host/path'
cs: Chybně formulovaná položka nastavení 'uri_aliases' „%1$s“, očekáváno 'alias=uri://host/path'

en: Malformed PCI address %1$s
cs: Nesprávně formulovaná PCI adresa %1$s

en: Malformed PCI options %1$s
cs: Nesprávně formulované předvolby pro PCI %1$s

en: Malformed auth_pending field in JSON state document
cs: V JSON stavovém dokumentu je nesprávně formulovaná kolonka auth_pending (čekající ověření se)

en: Malformed clients array
cs: Nesprávně formulované pole clients (klienti)

en: Malformed conn_time field in JSON state document
cs: V JSON stavovém dokumentu chybí kolonka conn_time

en: Malformed ctrl-alt-del setting '%1$s'
cs: Nesprávně formulované nastavení ctrl-alt-del „%1$s“

en: Malformed daemon data from JSON file
cs: Nesprávně formulovaná data procesu služby z JSON souboru

en: Malformed device value '%1$s'
cs: Nesprávně formulovaná hodnota zařízení „%1$s“

en: Malformed disk capacity: '%1$s'
cs: Nesprávně formulovaná kapacita disku: „%1$s“

en: Malformed disk target
cs: Nesprávně formulovaný diskový cíl

en: Malformed file structure: %1$s
cs: Chybná souborová struktura: %1$s

en: Malformed files array
cs: Nesprávně formulované pole files (soubory)

en: Malformed format for filter '%1$s'
cs: Chybný formát pro filtr „%1$s“

en: Malformed format for log output '%1$s'
cs: Nesprávně formulovaný formát pro výstup záznamu událostí '%1$s'

en: Malformed id field in JSON state document
cs: V JSON stavovém dokumentu chybí kolonka id (identifikátor)

en: Malformed lease_entries array
cs: Nesprávně formulované pole lease_entries

en: Malformed lockspaces array
cs: Nesprávně formulované pole zámkových prostorů

en: Malformed max_anonymous_clients data in JSON document
cs: V JSON dokumentu jsou nesprávně formulovaná data max_anonymous_clients

en: Malformed nbd port '%1$s'
cs: Nesprávně formulovaný nbd port „%1$s“

en: Malformed output of dmidecode
cs: Nesprávně formulovaný výstup z dmidecode

en: Malformed ovs-vsctl output
cs: Nesprávně formulovaný výstup ovs-vsctl

en: Malformed owner value in JSON document
cs: V JSON dokumentu je nesprávně formulovaná hodnota vlastníka

en: Malformed owners array
cs: Nesprávně formulované pole vlastníků

en: Malformed resources array
cs: Nesprávně formulované pole prostředků

en: Malformed servers data in JSON document
cs: Nesprávně formulovaná data o serverech v JSON dokumentu

en: Malformed services array
cs: Nesprávně formulované pole services (služby)

en: Malformed size %1$s
cs: Nesprávně formulovaná velikost %1$s

en: Malformed socks array
cs: Nesprávně formulované pole socks

en: Malformed stream hole packet
cs: Nesprávně formulovaný paket díry proudu

en: Malformed wwn: %1$s
cs: Chybně formulované wwn: %1$s

en: Manage active block operations
cs: Spravovat aktivní blokové operace

en: Managed save image of Domain '%1$s' XML configuration edited.
cs: Obraz spravovaného uložení XML nastavení domény '%1$s' upraveno.

en: Managed save image of domain '%1$s' XML configuration not changed.
cs: Spravovaný uložený obraz XML nastavení domény '%1$s' nezměněn.

en: Managed save state file of domain '%1$s' updated.
cs: Stavový soubor spravovaného uložení '%1$s' zaktualizován.

en: Managed save:
cs: Spravované uložení:

en: ManagedObjectReference is missing 'type' property
cs: ManagedObjectReference postrádá vlastnost 'type' (typ)

en: Managedsave
cs: Spravované uložení

en: Mandatory option not present
cs: Povinná volba není přítomná

en: Manipulate pages pool size
cs: Manipulovat s velikostí fondu stránek

en: Max backup %1$zu must be less than or equal to %2$d
cs: Je třeba, aby max backup %1$zu bylo nižší nebo rovno %2$d

en: Max memory plus swap, as scaled integer (default KiB)
cs: Maximum paměti plus stránkování, jako škálované celé číslo (bez udání jednotek se rozumí KiB)

en: Max memory, as scaled integer (default KiB)
cs: Maximum paměti, jako škálované celé číslo (bez udání jednotek se rozumí KiB)

en: Max memory:
cs: Max. paměti:

en: Maximum CPUs greater than specified machine type limit %1$u
cs: Maximum počtu procesorů je vyšší než limit %1$u pro stroj zadaného typu

en: Maximum supported number of ISA serial ports is '%1$d'
cs: Nejvyšší podporovaný počet ISA sériových portů je „%1$d“

en: Media Registry is null
cs: Registr médií je prázdný

en: Media registry is null
cs: Registr médií je prázdný

en: Mediated host device assignment requires VFIO support
cs: Zprostředkované přiřazování zařízení hostitele vyžaduje podporu pro VFIO

en: Memory
cs: Paměť

en: Memory '%1$llu' must be less than %2$llu
cs: je třeba, aby velikost paměti „%1$ll“ byla menší než %2$llu

en: Memory Bandwidth allocation of size %1$u is not divisible by granularity %2$u
cs: Přidělení propustnosti paměti velikosti %1$u není dělitelné jemností %2$u

en: Memory Bandwidth allocation of size %1$u is smaller than the minimum allowed allocation %2$u
cs: Přidělení propustnosti paměti velikosti %1$u je nižší minimum %2$u

en: Memory Bandwidth already defined for node %1$u
cs: Šířka pásma paměti už definována pro uzel %1$u

en: Memory Bandwidth value exceeding 100 is invalid.
cs: Hodnota šíře pásma paměti překračující 100 není platná.

en: Memory balloon device type '%1$s' is not supported by this version of qemu
cs: Typ zařízení pro vyplňování paměti „%1$s“ není touto verzí qemu podporováno

en: Memory bandwidth:
cs: Rychlost paměti:

en: Memory cgroup is not available on this host
cs: Paměťová cgroup není na tomto hostiteli k dispozici

en: Memory during contention, as scaled integer (default KiB)
cs: Paměť v průběhu contention, jako škálované celé číslo (bez udání jednotek se rozumí KiB)

en: Memory parameter is not supported by vz driver
cs: Parametr paměti není ovladačem vz podporován

en: Memory processed:
cs: Zpracované paměti:

en: Memory remaining:
cs: Zbývající paměti:

en: Memory size must be specified via <memory> or in the <numa> configuration
cs: Velikost paměti je třeba zadat prostřednictvím <memory> nebo v nastavení <numa>

en: Memory size should be multiple of 1Mb.
cs: Velikost paměti by měla být násobkem 1MB.

en: Memory size:
cs: Velikost paměti:

en: Memory total:
cs: Paměti celkem:

en: Memory tuning is not available in session mode
cs: Ladění paměti není v režimu relace k dispozici

en: Messages:
cs: Zprávy:

en: Metadata modified
cs: Metadata změněna

en: Metadata not changed
cs: Metadata nezměněna

en: Metadata removed
cs: Metadata odebrána

en: MethodFault is missing 'type' property
cs: U MethodFault chybí vlastnost 'type'

en: Migratable attribute for host-passthrough CPU is not supported by this QEMU binary
cs: Atribut stěhovatelný pro průchod na procesor hostitele není touto binárkou QEMU podporován

en: Migrate domain to another host.  Add --live for live migration.
cs: Přenést doménu na jiného hostitele. Přidejte --live pro migraci za chodu.

en: Migrated
cs: Přestěhováno

en: Migration
cs: Migrace

en: Migration APIs with extensible parameters are not supported but extended parameters were passed
cs: Aplikační programová rozhraní přestěhovávání s rozšiřitelnými parametry nejsou podporovány, ale byly předány

en: Migration URI has to specify resource pool and host system
cs: Je třeba, aby URI migrace určovala fond prostředků a hostitelský systém

en: Migration capabilities can only be set by a migration job
cs: Schopnosti stěhování je možné nastavovat pouze úlohou stěhování

en: Migration cookie parameters are not provided.
cs: Nejsou zadány parametry cookie stěhování.

en: Migration cookie was not NULL terminated
cs: Cookie stěhování nebylo zakončeno NULL

en: Migration failed. Domain is not running on destination host
cs: Migrace se nezdařila. Doména není spuštěná na cílovém hostiteli

en: Migration failed. No domain on destination host with matching name '%1$s'
cs: Migrace se nezdařila. Na cílovém hostiteli se nenachází doména s názvem „%1$s“

en: Migration graphics data already present
cs: Grafická data migrace už jsou přítomna

en: Migration lockstate data already present
cs: Data zámku stavu migrace už jsou přítomna

en: Migration may lead to data corruption if disks use cache other than none or directsync
cs: Přestěhování může vést k porušení dat pokud disky používají jinou mezipaměť než žádnou nebo directsync

en: Migration not possible without a vCenter
cs: Migrace není možná bez vCenter

en: Migration option '%1$s' is not supported by QEMU binary
cs: Volba stěhování „%1$s“ není touto binárkou QEMU podporována

en: Migration persistent data already present
cs: Trvalá data migrace už jsou přítomna

en: Migration source and destination have to refer to the same vCenter
cs: Je třeba, aby zdroj a cíl migrace odkazovaly na to stejné VCetrer

en: Migration with lock driver %1$s requires cookie support
cs: Přestěhování s ovladačem zámku %1$s vyžaduje podporu cookie

en: Migration without shared storage is unsafe
cs: Migrace bez sdíleného úložiště není bezpečná

en: Min guaranteed memory, as scaled integer (default KiB)
cs: Minimální zaručená paměť, jako škálované celé číslo (bez udání jednotek se rozumí KiB)

en: Minimum supported %1$s version is %2$s but found version '%3$s'
cs: Nejnižší podporovanou verzí %1$s je %2$s, ale nalezena verze „%3$s“

en: Missing %1$s attribute 'vcpus'
cs: Chybí atribut %1$s „vcpus“

en: Missing %1$s lock state for migration cookie
cs: Chybí stav zámku %1$s pro cookie stěhování

en: Missing '%1$s' field in lock manager driver
cs: Chybí kolonka „%1$s“ v ovladači správy zámků

en: Missing '%1$s' property
cs: Chybí vlastnost „%1$s“

en: Missing '%1$s' property while looking for ManagedEntityStatus
cs: Chybějící vlastnost „%1$s“ při hledání ManagedEntityStatus (stav spravované entity)

en: Missing '/' separator in cgroup mount '%1$s'
cs: Chybí oddělovač „/“v cgroup připojení (mount) „%1$s“

en: Missing 'domname' in JSON document
cs: V JSON dokumentu chybí 'domname'

en: Missing 'domuuid' in JSON document
cs: V JSON dokumentu chybí 'domuuid'

en: Missing 'driver' in JSON document
cs: V JSON dokumentu chybí 'driver'

en: Missing 'end' attribute in dhcp range for network '%1$s'
cs: Chybí atribut 'end' (začátek) v dhcp rozsahu pro síť „%1$s“

en: Missing 'filename' in CPU map include
cs: v include mapy procesoru chybí 'filename'

en: Missing 'key' element for lease
cs: Chybí prvek pro zápůjčku „key“ (klíč)

en: Missing 'link' attribute for NIC
cs: Pro síťové rozhraní chybí atribut „link“

en: Missing 'name' property in %1$s lookup
cs: V hledání %1$s chybí vlastnost 'name'

en: Missing 'path' attribute to 'target' element for lease
cs: Chybějící atribut 'path' u prvku 'target' pro zápůjčku

en: Missing 'path' field in JSON document
cs: V JSON dokumentu chybí kolonka 'path'

en: Missing 'pipefd' in JSON document
cs: V JSON dokumentu chybí 'pipefd'

en: Missing 'runtime.powerState' property
cs: Chybí vlastnost 'runtime.powerState'

en: Missing 'start' attribute in dhcp range for network '%1$s'
cs: Chybí atribut 'start' (začátek) v dhcp rozsahu pro síť „%1$s“

en: Missing 'target' element for lease
cs: Chybí prvek pro zápůjčku „target“ (cíl)

en: Missing 'uuid' attribute for element <address>
cs: Chybí atribut 'uuid' (nikde se neopakující identifikátor) pro prvek <address> (adresa)

en: Missing <address> element
cs: Chybí prvek <address>

en: Missing <block> element in hostdev storage device
cs: V hostdev zařízení úložiště chybí prvek <block>

en: Missing <char> element in hostdev character device
cs: V hostdev znakovém zařízení chybí prvek <char>

en: Missing <interface> element in hostdev net device
cs: V hostdev sítovém zařízení chybí prvek <interface> (rozhraní)

en: Missing <secret> element in auth
cs: V ověřování chybí prvek <secret> (tajemství)

en: Missing <source> element in hostdev device
cs: Chybí prvek <source> v hostdev zařízení

en: Missing <source> element with bridge name in interface's <actual> element
cs: Chybí prvek <source> s názvem síťového mostu v prvku rozhraní <actual>

en: Missing CPU architecture
cs: Chybí architektura procesoru

en: Missing CPU feature name
cs: Chybí název funkce procesoru

en: Missing CPU model name
cs: Chybí název modelu procesoru

en: Missing ID parameter for domain object
cs: Chybí parametr identifikátor pro objekt domény

en: Missing IP address in network '%1$s' DNS HOST record
cs: Chybí IP adresa v DNS záznamu HOST v síti „%1$s“

en: Missing IP address in static host definition for network '%1$s'
cs: Chybí IP adresa ve statické definici hostitele pro síť „%1$s“

en: Missing LISTEN_FDNAMES env from systemd socket activation
cs: Chybí LISTEN_FDNAMES env z aktivace přes soket systemd

en: Missing PVR information for CPU model %1$s
cs: Chybí PVR informace pro model procesoru %1$s

en: Missing SCSI controller for index %1$d
cs: Chybí SCSI řadič pro rejstřík %1$d

en: Missing TPM device path
cs: Chybí popis umístění TPM zařízení

en: Missing URI parameter '%1$s'
cs: Chybějící URI parametr „%1$s“

en: Missing USB bus %1$u
cs: Chybí USB sběrnice %1$u

en: Missing UUID parameter for domain object
cs: Chybí parametr nikde se neopakující identifikátor pro objekt domény

en: Missing VIR_CRED_AUTHNAME credential type
cs: Chybí VIR_CRED_AUTHNAME typ přihlašovacích údajů

en: Missing XPath context
cs: Chybí kontext XPath

en: Missing XPath expression
cs: Chybí XPath výraz

en: Missing acpi table type
cs: Chybí typ acpi tabulky

en: Missing actual data for interface '%1$s'
cs: Chybí data samotná pro rozhraní „%1$s“

en: Missing address
cs: Chybí adresa

en: Missing address in 'phys_function' capability
cs: Chybí adresa ve schopnosti 'phys_function'

en: Missing agent reply object
cs: Chybějící objekt odpovědi agenta

en: Missing ancestor's name in CPU model %1$s
cs: V modelu procesoru %1$s chybí předchůdce

en: Missing argument for '%1$s'
cs: Chybí argument pro „%1$s“

en: Missing attribute '%1$s' in element '%2$s'
cs: V prvku '%2$s' chybí atribut '%1$s'

en: Missing auth field in JSON state document
cs: V JSON stavovém dokumentu chybí kolonka auth (ověření se)

en: Missing authentication callback
cs: Chybí ověřovací zpětné volání

en: Missing authentication credentials
cs: Chybí přihlašovací údaje pro ověření se

en: Missing auxiliary data in output definition
cs: Chybí pomocná data v definici výstupu

en: Missing backend %1$d
cs: Chybí podpůrná vrstva %1$d

en: Missing bridge name
cs: Chybí název síťového mostu

en: Missing capability type
cs: Chybí typ schopnosti

en: Missing client data in JSON document
cs: V JSON dokumentu chybí data klienta

en: Missing clients data in JSON document
cs: V JSON dokumentu chybí data o klientech

en: Missing defaultLockspace data from JSON file
cs: Chybí defaultLockspace data z JSON souboru

en: Missing device name for container-side veth
cs: Chybí název zařízení pro veth na straně kontejneru

en: Missing disk file path in domain
cs: V doméně chybí popis umístění souboru s diskovým obrazem

en: Missing disk source file path
cs: Chybí popis umístění zdrojového souboru disku

en: Missing domain
cs: Chybí doména

en: Missing errfd data in JSON document
cs: V JSON dokumentu chybí errfd data

en: Missing essential config entry '%1$s'
cs: Chybí základní položka nastavení „%1$s“

en: Missing evdev path for input device
cs: Chybí popis umístění evdev pro vstupní zařízení

en: Missing fd data in JSON document
cs: V JSON dokumentu chybí data popisovače souboru

en: Missing feature name for CPU model %1$s
cs: Chybí název vlastnosti pro model procesoru %1$s

en: Missing files data from JSON file
cs: Chybí data soubory z JSON souboru

en: Missing group 'credentials-%1$s' referenced from group '%2$s' in '%3$s'
cs: Chybí skupinové 'credentials-%1$s' odkazované ze skupiny „%2$s“ v „%3$s“

en: Missing hostname in network '%1$s' DNS HOST record
cs: Chybí název stroje v DNS záznamu HOST v síti „%1$s“

en: Missing ip and hostname in network '%1$s' DNS HOST record
cs: Chybí IP adresa a název stroje v DNS záznamu HOST v síti „%1$s“

en: Missing isClient data in JSON document
cs: V JSON dokumentu chybí isClient data

en: Missing item 'credentials' in group '%1$s' in '%2$s'
cs: Chybí položka 'credentials' ve skupině „%1$s“ v „%2$s“

en: Missing keepaliveCount data in JSON document
cs: V JSON dokumentu chybí data keepaliveCount

en: Missing keepaliveInterval data in JSON document
cs: V JSON dokumentu chybí data keepaliveInterval

en: Missing listen element
cs: Chybí prvek listen (očekávání spojení)

en: Missing lock driver name in migration cookie
cs: V cookie stěhování chybí název ovladače zámku

en: Missing lockspaces data from JSON file
cs: Z JSON souboru chybí data zamykacích prostorů

en: Missing macs
cs: Chybí mac adresy

en: Missing magic data in JSON document
cs: V JSON dokumentu chybí magic data

en: Missing mandatory average or floor attributes
cs: Chybí povinné atributy average (průměr) nebo floor (dolní hodnota)

en: Missing max_clients data in JSON document
cs: V JSON dokumentu chybí data max_clients

en: Missing max_workers data in JSON document
cs: V JSON dokumentu chybí data max_workers

en: Missing min_workers data in JSON document
cs: V JSON dokumentu chybí data min_workers

en: Missing monitor reply object
cs: Chybějící objekt odpovědi monitoru

en: Missing name parameter for domain object
cs: Chybí parametr název pro objekt domény

en: Missing network port PCI address
cs: Chybějící PCI adresa síťového portu

en: Missing network port bridge name
cs: Chybí název síťového mostu daného portu

en: Missing network port link device name
cs: Chybí název linku síťového rozhraní

en: Missing nrequests_client_max field in JSON state document
cs: V JSON stavovém dokumentu chybí kolonka nrequests_client_max

en: Missing or empty 'hostName' property
cs: Chybějící nebo prázdná vlastnost 'hostName'

en: Missing or inconsistent resctrl info for level '%1$u' type '%2$s'
cs: Chybějící nebo nejednotné restctrl informace pro úroveň „%1$u“ typ „%2$s“

en: Missing or inconsistent resctrl info for memory bandwidth allocation
cs: Chybějící nebo nejednotné resctrl info pro přidělení propustnosti paměti

en: Missing or inconsistent resctrl info for memory bandwidth node '%1$u'
cs: Chybějící nebo nejednotné resctrl info pro uzel propustnosti paměti „%1$u“

en: Missing or invalid 'broadcast-allowed' in query-rx-filter response
cs: Chybějící nebo neplatné 'broadcast-allowed' v odpovědi query-rx-filter

en: Missing or invalid 'end' attribute in <port> in <nat> in <forward> in network %1$s
cs: Chybějící nebo neplatný atribut 'end' v <port> v <nat> ve <forward> sítě %1$s

en: Missing or invalid 'main-mac' in query-rx-filter response
cs: Chybějící nebo neplatná 'main-mac' pro odpověď query-rx-filter

en: Missing or invalid 'multicast' in query-rx-filter response
cs: Chybějící nebo neplatné 'multicast' v odpovědi query-rx-filter

en: Missing or invalid 'multicast-overflow' in query-rx-filter response
cs: Chybějící nebo neplatné 'multicast-overflow' v odpovědi query-rx-filter

en: Missing or invalid 'multicast-table' array in query-rx-filter response
cs: Chybějící nebo neplatné 'multicast-table' pole v odpovědi query-rx-filter

en: Missing or invalid 'promiscuous' in query-rx-filter response
cs: V odpovědi na query-rx-filter chybí nebo není platné 'promiscuous'

en: Missing or invalid 'start' attribute in <port> in <nat> in <forward> in network %1$s
cs: Chybějící nebo neplatný atribut 'start' v <port> v <nat> ve <forward> sítě %1$s

en: Missing or invalid 'unicast' in query-rx-filter response
cs: Chybějící nebo neplatné 'unicast' v odpovědi query-rx-filter

en: Missing or invalid 'unicast-overflow' in query-rx-filter response
cs: Chybějící nebo neplatné 'unicast-overflow' v odpovědi query-rx-filter

en: Missing or invalid 'unicast-table' array in query-rx-filter response
cs: Chybějící nebo neplatné 'unicast-table' pole v odpovědi query-rx-filter

en: Missing or invalid 'vlan' in query-rx-filter response
cs: Chybějící nebo neplatné 'vlan' v odpovědi query-rx-filter

en: Missing or invalid 'vlan-table' array in query-rx-filter response
cs: Chybějící nebo neplatné 'vlan-table' v odpovědi query-rx-filter

en: Missing or invalid CPU address size in %1$s
cs: V %1$s chybí nebo není platná velikost adresního prostoru, obsluhovatelného procesorem

en: Missing or invalid CPU frequency in %1$s
cs: Chybějící nebo neplatná frekvence procesoru v %1$s

en: Missing or invalid element %1$zu of 'multicast' list in query-rx-filter response
cs: Chybějící nebo neplatný prvek %1$zu z 'multicast' seznamu v odpovědi query-rx-filter

en: Missing or invalid element %1$zu of 'unicast' list in query-rx-filter response
cs: Chybějící nebo neplatný prvek %1$zu z 'unicast' seznamu v odpovědi query-rx-filter

en: Missing or invalid element %1$zu of 'vlan-table' array in query-rx-filter response
cs: Chybějící nebo neplatný prvek %1$zu v 'vlan-table' poli v odpovědi query-rx-filter

en: Missing or invalid name in query-rx-filter response
cs: Chybějící nebo neplatný název pro odpověď query-rx-filter

en: Missing or invalid scsi adapter 'unique_id' value
cs: Chybějící nebo neplatná hodnota 'unique_id' (neopakující se identifikátor) scsi adaptéru

en: Missing ownerId data in JSON document
cs: V JSON dokumentu chybí ownerd data

en: Missing ownerName data in JSON document
cs: V JSON dokumentu chybí ownerName data

en: Missing ownerPid data in JSON document
cs: V JSON dokumentu chybí ownerPid data

en: Missing ownerUUID data in JSON document
cs: V JSON dokumentu chybí ownerUUID data

en: Missing path or lockspace for lease resource
cs: Chybí popis umístění nebo zámkový prostor pro prostředek zápůjčky

en: Missing pid data in JSON document
cs: V JSON dokumentu chybí data identifikátoru procesu

en: Missing plugin initialization symbol 'virLockDriverImpl'
cs: Chybí symbol 'virLockDriverImpl' pro inicializaci zásuvného modulu

en: Missing priority_workers data in JSON document
cs: V JSON dokumentu chybí data priority_workers

en: Missing privateData field in JSON state document
cs: V JSON stavovém dokumentu chybí kolonka privateData

en: Missing property '%1$s' in answer
cs: V odpovědi chybí vlastnost '%1$s'

en: Missing readonly field in JSON state document
cs: V JSON stavovém dokumentu chybí kolonka readonly (pouze pro čtení)

en: Missing required 'service' attribute in SRV record of network '%1$s'
cs: Chybí potřebný atribut 'service' v SRV záznamu sítě „%1$s“

en: Missing required address attribute in network '%1$s'
cs: Chybí vyžadovaný atribut address (adresa) v síti „%1$s“

en: Missing required address in <ip>
cs: V <ip> chybí potřebná adresa

en: Missing required attribute '%1$s' in element '%2$s'
cs: V prvku '%2$s' chybí potřebný atribut '%1$s'

en: Missing required dev attribute in <forward> <interface> element of network %1$s
cs: Chybí potřebný atribut dev v prvku <forward> <interface> sítě %1$s

en: Missing required dev attribute in <pf> element of network '%1$s'
cs: V prvku <pf> sítě „%1$s“ chybí potřebný atribut dev (zařízení)

en: Missing required name attribute in portgroup
cs: V portgroup chybí potřebný atribut název (name)

en: Missing required name or value in DNS TXT record of network %1$s
cs: Chybí potřebný název nebo hodnota v DNS TXT záznamu sítě %1$s

en: Missing required nodeset attribute in memnode element
cs: V prvku memnode chybí požadovaný atribut nodeset

en: Missing resctrl monitor alloc
cs: Chybí přidělení monitoru resctrl

en: Missing resource fd in JSON document
cs: Chybějící popisovač souboru prostředku v JSON dokumentu

en: Missing resource flags in JSON document
cs: Chybějící příznaky prostředku v JSON dokumentu

en: Missing resource lockHeld in JSON document
cs: Chybějící lockHeld prostředku v JSON dokumentu

en: Missing resource name in JSON document
cs: Chybějící název prostředku v JSON dokumentu

en: Missing resource owners in JSON document
cs: Chybějící vlastníci prostředku v JSON dokumentu

en: Missing resource path in JSON document
cs: Chybějící popis umístění prostředku v JSON dokumentu

en: Missing resources value in JSON document
cs: V JSON dokumentu chybí hodnota prostředků

en: Missing restricted data in JSON document
cs: Chybí omezená data v JSON dokumentu

en: Missing scsi_host PCI address element
cs: Chybí prvek PCI adresa scsi_host

en: Missing separator in sched info '%1$s'
cs: Chybí oddělovač v informaci o plánovači „%1$s“

en: Missing server data from JSON file
cs: Chybí data serveru z JSON souboru

en: Missing service data in JSON document
cs: V JSON dokumentu chybí data služby

en: Missing services data in JSON document
cs: V JSON dokumentu chybí data služeb

en: Missing sock field in JSON state document
cs: V JSON stavovém dokumentu chybí kolonka sock

en: Missing socks field in JSON state document
cs: V JSON stavovém dokumentu chybí kolonka socks

en: Missing source channel attribute for char device
cs: Chybí atribut zdrojový kanál pro znakové zařízení

en: Missing source host attribute for char device
cs: Chybí atribut zdrojového hostitele pro znakové zařízení

en: Missing source path attribute for char device
cs: Chybí atribut zdrojový popis umístění pro znakové zařízení

en: Missing source service attribute for char device
cs: Chybí atribut zdrojové služby pro znakové zařízení

en: Missing storage block path
cs: Chybí popis umístění úložného bloku

en: Missing storage host block path
cs: Chybí popis umístění bloku hostitele úložiště

en: Missing storage volume name for disk '%1$s'
cs: Chybí název svazku úložiště pro „%1$s“

en: Missing udev property '%1$s' on '%2$s'
cs: U '%2$s' chybí udev vlastnost '%1$s'

en: Missing vendor string for CPU vendor %1$s
cs: Chybí řetězec výrobce pro výrobce procesoru %1$s

en: Model %1$s too big for destination
cs: Model %1$s je příliš velký pro cíl

en: Model name contains invalid characters
cs: Název modelu obsahuje neplatné znaky

en: Modifies an existing IOThread of the guest domain.
cs: Změní stávající vlákno vstupu/výstupu domény hosta.

en: Monitor path %1$s too big for destination
cs: Popis umístění monitoru %1$s je pro cíl příliš velký

en: Monitor vcpus conflicts with allocation
cs: vcpus monitoru koliduje s přidělením

en: Mount namespace support is required
cs: Je zapotřebí podpora pro jmenný prostor přípojení (mount)

en: Mountpoint
cs: Přípojný bod

en: Multi-head video devices are unsupported
cs: Videozařízení s vícero výstupy nejsou podporována

en: Multiple '%1$s' controllers with index '%2$d'
cs: Vícero řadičů „%1$s“ s pořadovým číslem „%2$d“

en: Multiple <model> elements in controller definition not allowed
cs: Vícero prvků <model> v definici řadiče není dovoleno

en: Multiple <target> elements in controller definition not allowed
cs: Vícero prvků <target> (cíl) v definici řadiče není dovoleno

en: Multiple IPv4 dhcp sections found -- dhcp is supported only for a single IPv4 address on each network
cs: Nalezeno vícero IPv4 dhcp sekcí – dhcp je podporováno pouze pro jednu IPv4 adresu na každé

en: Multiple IPv6 dhcp sections found -- dhcp is supported only for a single IPv6 address on each network
cs: Nalezeno vícero IPv6 dhcp sekcí – dhcp je podporováno pouze pro jednu IPv adresu na každé síti

en: Multiple USB devices for %1$x:%2$x were found, but none of them is at bus:%3$u device:%4$u
cs: Bylo nalezeno vícero USB zařízení pro %1$x:%2$x, ale žádné z nich není na sběrnici:%3$u zařízení:%4$u

en: Multiple USB devices for %1$x:%2$x, use <address> to specify one
cs: Vícero USB zařízení pro %1$x:%2$x – určete jedno pomocí <address>

en: Multiple definitions of CPU model '%1$s'
cs: Vícero definic modelu procesoru „%1$s“

en: Multiple domains exist with the name '%1$s': repeat the request using a UUID
cs: Existuje vícero domén, nazvaných '%1$s': zopakujte požadavek s použitím UUID

en: Multiple graphics devices are not supported
cs: Vícero grafických zařízení v rámci jednoho stroje není podporováno

en: Multiple interfaces attached to bridge
cs: K mostu je připojeno vícero zařízení

en: Multiple legacy USB controllers are not supported
cs: Vícero starých USB řadičů není podporováno

en: Multiple memnode elements with cellid %1$u
cs: Vícero prvků memnode s cellid %1$u

en: Multiple panic devices with model '%1$s'
cs: Vícero definic zařízení paniky s modelem „%1$s“

en: Multiple serial devices are not supported by xen-xm
cs: Vícero sériových zařízení není xen-xm podporováno

en: Multiqueue devices are not supported on this system
cs: Na tomto systému nejsou podporována zařízení s více frontami

en: Must use --rename or --clone to change %1$s to %2$s
cs: Pro změnu %1$s na %2$s je třeba použít --rename nebo --clone

en: NBD URI must be supplied when migration URI uses UNIX transport method
cs: Pokud je při stěhování používána transportní metoda UNIX, je třeba zadat URI NBD

en: NBD migration with TLS is not supported over UNIX socket
cs: NBD stěhování s TLS není podporováno přes UNIX soket

en: NIC model 'e1000' is not supported by given bhyve binary
cs: model síťového rozhraní „e1000“ není daným sestavením bhyve podporován

en: NIC model is not supported
cs: model síťového rozhraní není podporován

en: NOTE
cs: UPOZORNĚNÍ

en: NULL JSON type can't be converted to commandline
cs: prázdný JSON typ nemůže být převeden na příkazový řádek

en: NULL NetworkDef
cs: Prázdné NetworkDef

en: NULL argument - %1$p %2$p
cs: Prázdný argument - %1$p %2$p

en: NULL string parameter '%1$s'
cs: prázdný parametr řetězce „%1$s“

en: NULL value for field '%1$s'
cs: Prázdná hodnota pro kolonku „%1$s“

en: NUMA cell number
cs: Číslo buňky NUMA

en: NUMA cell(s):
cs: Buňky NUMA:

en: NUMA cells %1$u and %2$zu have overlapping vCPU ids
cs: NUMA buňky %1$u a %2$zu mají překryv v identifikátorech virt. procesorů

en: NUMA distances defined without siblings
cs: NUMA vzdálenosti definované bez příbuzných

en: NUMA free memory
cs: Volná paměť NUMA

en: NUMA free pages
cs: Volné stránky NUMA

en: NUMA isn't available on this host
cs: NUMA není pro tohoto hostitele k dispozici

en: NUMA memory tuning in 'preferred' mode only supports single node
cs: Vylaďování NUMA paměti v režimu 'preferred' (upřednostňované) podporuje pouze jeden uzel

en: NUMA mode, one of strict, preferred and interleave 
    or a number from the virDomainNumatuneMemMode enum
cs: NUMA režim – jedno z strict (striktní), preferred (upřednostňované) nebo interleave (prokládané) 
    nebo číslo z virDomainNumatuneMemMode vyčíslení

en: NUMA node %1$d is not available
cs: NUMA uzel %1$d není k dispozici

en: NUMA node %1$d is out of range
cs: NUMA uzel %1$d je mimo rozsah

en: NUMA node %1$zd is unavailable
cs: NUMA uzel %1$zd není dostupný

en: NUMA node %1$zu is not available
cs: NUMA uzel %1$z není k dispozici

en: NUMA node selections to set
cs: Výběr NUMA uzlů, který nastavit

en: NUMA nodes without CPUs can't be initiator
cs: NUMA uzly bez procesorů nemohou být iniciátory

en: NUMA topology defined without NUMA cells
cs: NUMA topologie definována bez NUMA buněk

en: NUMA tuning is not available in session mode
cs: ladění NUMA není v režimu relace k dispozici

en: NVMe device %1$s already in use by driver %2$s domain %3$s
cs: NVMe zařízení %1$s je už používáno ovladačem %2$s, doménou %3$s

en: NVMe device %1$s namespace %2$u is already on the list
cs: Jmenný prostor %2$u NVME zařízení %1$s už v seznamu existuje

en: NVMe device %1$s namespace %2$u not found
cs: Jmenný prostor zařízení %2$u NVME zařízení %1$s nenalezen

en: NVMe disk source is missing address
cs: Zdroji NVME disku chybí adresa

en: NVMe disks are not supported with this QEMU binary
cs: NVME disky nejsou s touto binárkou QEMU podporovány

en: NVMe namespace can't be zero
cs: Jmenný prostor NVME nemůže být nula

en: NVRAM is not permitted when loader is stateless
cs: Pokud je zavaděč bezstavový, není NVRAM dovoleno

en: NVRAM template is not permitted when loader is stateless
cs: Pokud je zavaděč bezstavový, není NVRAM šablona povolena

en: Name
cs: Název

en: Name of chain is longer than %1$u characters
cs: Název řetězce je delší než %1$u znaků

en: Name:
cs: Název:

en: Namespaces are not supported on this platform
cs: Jmenné prostory nejsou na této platformě podporovány

en: Network %1$s XML configuration edited.
cs: XML nastavení sítě %1$s upraveno.

en: Network %1$s XML configuration not changed.
cs: XML nastavení sítě %1$s nezměněno.

en: Network %1$s created from %2$s
cs: Síť %1$s vytvořena z %2$s

en: Network %1$s defined from %2$s
cs: Síť %1$s definována z %2$s

en: Network %1$s destroyed
cs: Síť %1$s zlikvidována

en: Network %1$s has been undefined
cs: Definování sítě %1$s bylo zrušeno

en: Network %1$s marked as autostarted
cs: Síť %1$s označena jako automaticky spouštěná

en: Network %1$s started
cs: Síť %1$s spuštěna

en: Network %1$s unmarked as autostarted
cs: Síť %1$s odznačena jako automaticky spuštěná

en: Network '%1$s' IP address cannot have both a prefix and a netmask
cs: IP adresa sítě „%1$s“ nemůže mít jak předponu, tak masku sítě současně

en: Network '%1$s' is already running
cs: Síť '%1$s' je již aktivní

en: Network '%1$s' is still running
cs: Síť „%1$s“ je pořád spuštěná

en: Network Events
cs: Události sítě

en: Network bandwidth tuning is not available in session mode
cs: V režimu relace není ladění propustnosti sítě k dispozici

en: Network config change transaction committed
cs: Změna nastavení sítě odeslána

en: Network config change transaction rolled back
cs: Transakce změny nastavení sítě vrácena zpět

en: Network config change transaction started
cs: Transakce změny nastavení sítě zahájena

en: Network config filename '%1$s' does not match network name '%2$s'
cs: Název souboru s nastaveními sítě „%1$s“ nesouhlasí s názvem sítě „%2$s“

en: Network device %1$s already exists
cs: Síťové zařízení %1$s už existuje

en: Network device configuration is not supported on this platform
cs: Nastavení síťového rozhraní není na této platformě podporováno

en: Network device type is not supported
cs: Typ síťového zařízení není podporován

en: Network filter %1$s XML configuration edited.
cs: XML nastavení pravidla brány firewall %1$s upraveno.

en: Network filter %1$s XML configuration not changed.
cs: XML nastavení pravidla brány firewall %1$s nezměněno.

en: Network filter %1$s defined from %2$s
cs: Pravidlo brány firewall %1$s definováno z %2$s

en: Network filter %1$s undefined
cs: Definice pravidla brány firewall %1$s zrušena

en: Network filter binding not found
cs: Navázání síťového portu nenalezeno

en: Network filter binding not found: %1$s
cs: Navázání síťového portu nenalezeno: %1$s

en: Network filter binding on %1$s created from %2$s
cs: Navázání pravidla brány firewall na %1$s vytvořeno z %2$s

en: Network filter binding on %1$s deleted
cs: Navázání pravidla brány firewall na %1$s smazáno

en: Network filter not found
cs: Filtr sítě nenalezen

en: Network filter not found: %1$s
cs: Filtr sítě nenalezen: %1$s

en: Network interface name '%1$s' is too long
cs: Název síťového rozhraní „%1$s“ je příliš dlouhý

en: Network is already in use by interface %1$s
cs: Síť je už využívána rozhraním %1$s

en: Network migration data already present
cs: Data migrace sítě už jsou přítomna

en: Network namespace support is recommended
cs: Je doporučena podpora pro jmenný prostor sítě

en: Network not found
cs: Síť nebyla nalezena

en: Network not found: %1$s
cs: Síť nebyla nalezena: %1$s

en: Network port %1$s created from %2$s
cs: Síťový port %1$s vytvořen z %2$s

en: Network port %1$s deleted
cs: Síťový port %1$s smazán

en: Network port with UUID %1$s already exists
cs: Sítový port s nikde se neopakujícím identifikátorem %1$s už existuje

en: Network port with UUID %1$s does not exist
cs: Sítový port s nikde se neopakujícím identifikátorem %1$s neexistuje

en: Network type %1$d is not supported
cs: Typ sítě %1$d není podporován

en: New disk media source was not specified
cs: Nebyl zadán nový zdroj média disku

en: New resctrl 'id' cannot be NULL
cs: Nové resctrl 'id' nemůže být prázdné

en: New size of the block device, as scaled integer (default KiB)
cs: Nová velikost blokového zařízení, jako škálované celé číslo (výchozí KiB)

en: Nicdev support unavailable
cs: Podpora pro nicdev (síťové zařízení) není k dispozici

en: No CA certificate path set to match server key/cert
cs: Není nastaven popis umístění certifikátu cert. autority pro účely shody s klíčem/certifikátem serveru

en: No DRM render nodes available
cs: Nejsou k dispozici žádné uzly DRM vykreslování

en: No FD available at slot %1$zu
cs: Ve slotu %1$zu není k dispozici žádný popisovač souboru

en: No IOThreads found for the domain
cs: V doméně nenalezeny žádné IOThreads

en: No IP address for host '%1$s' found: %2$s
cs: IP adresa pro hostitele „%1$s“ nalezena: %2$s

en: No JSON parser implementation is available
cs: Není k dispozici žádná implementace zpracování JSON

en: No PCI buses available
cs: Nejsou k dispozici žádné PCI sběrnice

en: No UNIX caller UID available
cs: Není k dispozici unixový identifikátor uživatele, který zavolal

en: No URI scheme specified
cs: Nezadáno URI schéma

en: No URI scheme specified: %1$s
cs: Nezadáno žádné schéma URI: %1$s

en: No access manager registered
cs: Nezaregistrován žádný správce přístupů

en: No active block job '%1$s'
cs: Žádná aktivní bloková úloha „%1$s“

en: No addresses to bind to
cs: Žádná adresa na kterou navázat

en: No authentication callback available
cs: Není k dispozici žádné zpětné volání ověření se

en: No authentication methods and credentials provided
cs: Nebyla zadána žádná metoda ověření a přihlašovací údaje

en: No authentication methods supplied
cs: Neposkytnuty žádné metody ověřování

en: No available USB controller and port, and failed to attach a new one
cs: Není k dispozici žádný USB řadič a port a nezdařilo se připojit nový

en: No bhyve command-line argument specified
cs: Nezadán žádný argument příkazového řádku pro bhyve

en: No bridge name specified
cs: Není zadán název mostu

en: No bridge node in xml document
cs: Žádný uzel mostu v xml dokumentu

en: No category range available
cs: Není k dispozici rozsah kategorie

en: No channel command provided
cs: Neposkytnut žádný příkaz kanál

en: No client with matching ID '%1$llu'
cs: Žádný klient, který by měl identifikátor „%1$llu“

en: No complete agent response found in %1$d bytes
cs: V %1$d bajtech nenalezena úplná odpověď klienta

en: No compression algorithm selected for parallel migration
cs: Nevybrán žádný algoritmus komprese pro souběžné stěhování

en: No current block job for %1$s
cs: Žádná aktuální bloková úloha pro %1$s

en: No current identity
cs: Žádná stávající identita

en: No current identity to elevate
cs: Žádná stávající identita kterou povýšit

en: No data supplied for <initarg> element
cs: Nezadána žádná data pro prvek <initarg> (argumenty pro inicializaci)

en: No default server names provided
cs: Nezadány žádné názvy výchozích serverů

en: No description for domain: %1$s
cs: Žádný popis pro doménu: %1$s

en: No device model command-line argument specified
cs: Nezadán žádný argument příkazového řádku ohledně modelu zařízení

en: No device with bus '%1$s' and target '%2$s'
cs: Žádné zařízení se sběrnicí „%1$s“ a cílem „%2$s“

en: No disk found whose source path or target is %1$s
cs: Nenalezen žádný disk, který by měl zdrojový popis umístění nebo cíl je %1$s

en: No disk with bus '%1$s' and target '%2$s'
cs: Žádný disk se sběrnicí „%1$s“ a cílem „%2$s“

en: No dnsmasq options value specified
cs: Není zadána hodnota voleb dnsmasq

en: No domain with ID %1$d
cs: Žádná doména s identifikátorem %1$d

en: No domain with UUID %1$s
cs: Žádná doména s nikde se neopakujícím identifikátorem %1$s

en: No domain with matching ID '%1$d'
cs: Žádná doména s identifikátorem „%1$d“

en: No domain with matching id %1$d
cs: Žádná doména odpovídající id %1$d

en: No domain with matching name '%1$s'
cs: žádná doména odpovídající názvu „%1$s“

en: No domain with matching uuid '%1$s'
cs: Žádná doména, která by měla nikde se neopakují identifikátor „%1$s“

en: No domain with name %1$s
cs: Žádná doména s názvem %1$s

en: No emulator found for arch '%1$s'
cs: Nenalezen žádný emulátor pro architekturu „%1$s“

en: No emulator found for cloud-hypervisor
cs: Nenalezen žádný emulátor pro cloud-hypervisor

en: No error message from child failure
cs: Žádné chybové hlášení ze selhání podřízeného

en: No error message provided
cs: Chybová zpráva nebyla zadána

en: No errors found
cs: Nenalezeny žádné chyby

en: No event expected with procedure 0x%1$x
cs: Neočekávána žádná událost s procedurou 0x%1$x

en: No filesystems are mounted in the domain
cs: V doméně nejsou připojené žádné souborové systémy

en: No free NBD devices
cs: Žádná volná NBD zařízení

en: No free USB ports
cs: Žádné volné USB porty

en: No free busNr lower than current lowest busNr is available to auto-assign to bus %1$d. Must be manually assigned
cs: Pro automatické přiřazení sběrnici %1$d není k dispozici žádné volné číslo sběrnice nižší než právě nejnižší. Je třeba přiřadit ručně

en: No graphical display found
cs: Nebyl nalezen žádný grafický displej

en: No graphical display with type '%1$s' found
cs: Nenalezen grafický displej s typem „%1$s“

en: No graphics backend with index %1$d
cs: Žádná grafická podpůrná vrstva s pořadovým číslem %1$d

en: No identity information available for client
cs: Pro klienta není k dispozici žádná informace o identitě

en: No interface attached to bridge
cs: K mostu není připojeno žádné zařízení

en: No interface found whose type is %1$s
cs: Nenalezeno žádné rozhraní, které by mělo typ %1$s

en: No interface with MAC address %1$s was found
cs: Nenalezeno žádné rozhraní s MAC adresou %1$s

en: No lxc environment type specified
cs: Není určen typ lxc prostředí

en: No master USB controller specified
cs: Není zadán žádný hlavní USB řadič

en: No matches for socket service '%1$s': %2$s
cs: Žádné shody pro službu soketu „%1$s“: %2$s

en: No memory balloon device configured, can not set the collection period
cs: Není nastavené žádné výplňové zařízení v paměti, není možné nastavit periodu shromažďování

en: No message in the queue
cs: Ve frontě nejsou žádné zprávy

en: No more available PCI slots
cs: Nejsou k dispozici žádné další PCI sloty

en: No name supplied for <initenv> element
cs: Nezadán žádný název pro prvek <initenv> (prostředí pro inicializaci)

en: No net with mac '%1$s'
cs: Žádné síťové rozhraní s mac adresou „%1$s“

en: No network found with property '%1$s' = '%2$s'
cs: Nenalezena žádná síť s vlastností '%1$s' = '%2$s'

en: No network socket associated with client
cs: Žádný síťový soket přiřazený klientovi

en: No open log file %1$s
cs: Žádný otevřený soubor záznamu událostí %1$s

en: No per-CPU stats available
cs: Statistiky pro jednotlivé procesory nejsou k dispozici

en: No process ID available
cs: Není k dispozici žádný identifikátor procesu

en: No process start time available
cs: Není k dispozici čas okamžiku spuštění procesu

en: No qemu command-line argument specified
cs: Nezadán žádný argument příkazového řádku pro qemu

en: No qemu environment name specified
cs: Nezadán název qemu prostředí

en: No runstatedir specified
cs: Nezadána složka běhového stavu (runstatedir)

en: No server certificate path set to match server key
cs: Není nastaven popis umístění certifikátu serveru pro účely shody s klíčem serveru

en: No server key path set to match server cert
cs: Nenastaveno umístění klíče serveru pro shodu s certifikátem serveru

en: No server named '%1$s'
cs: Žádný server, nazvaný „%1$s“

en: No socket address provided
cs: Nezadána adresa soketu

en: No socket addresses found for '%1$s'
cs: Pro „%1$s“ nenalezeny žádné adresy soketů

en: No source device specified when formatting pool '%1$s'
cs: Při formátování fondu „%1$s“ neurčeno žádné zdrojové zařízení

en: No storage volume with key or path '%1$s'
cs: Žádný svazek úložiště s klíčem nebo umístěním „%1$s“

en: No stub driver configured for PCI device %1$s
cs: Pro PCI zařízení %1$s není nastaven žádný pahýl ovladače

en: No such disk in media registry %1$s
cs: Žádný takový disk v rejstříku médií %1$s

en: No support for %1$s in command 'attach-disk'
cs: Nepodporované %1$s v příkazu „attach-disk“

en: No support for %1$s in command 'attach-interface'
cs: Nepodporovaný %1$s v příkazu „attach-interface“

en: No support for domain XML entry 'vcpu' attribute 'current'
cs: Nepodporováno pro položku XML domény 'vcpu' atribut 'current'

en: No support for multiple video devices
cs: Vícero videozařízení není podporováno

en: No title for domain: %1$s
cs: Žádný nadpis pro doménu: %1$s

en: No total stats available
cs: Nejsou k dispozici žádné celkové statistiky

en: No transaction is set
cs: Není nastavená žádná transacke

en: No usable Vf's present on SRIOV PF %1$s
cs: Na SRIOV PF %1$s se nenachází žádné použitelné VF

en: No usable target index found for %1$d
cs: Pro %1$d nebyl nalezen použitelný cílový rejstřík

en: No user interaction callback provided: Can't get input from keyboard interactive authentication
cs: Neposkytnuto zpětné volání interakce uživatele: nedaří se získat vstup z ověření se zadáním na klávesnici

en: No user interaction callback provided: Can't retrieve private key passphrase
cs: Neposkytnuto zpětné volání interakce uživatele: nedaří se získat heslovou frázi k soukromému klíči

en: No user interaction callback provided: Can't verify the session host key
cs: Neposkytnuto žádné zpětné volání interakce s uživatelem: nedaří se ověřit klíč hostitele relace

en: No valid cgroup for machine %1$s
cs: Žádná platná cgroup pro stroj %1$s

en: No value supplied for <initenv name='%1$s'> element
cs: Nezadána žádná hodnota pro prvek <initenv name='%1$s'>

en: No yet handled value '%1$s' for VMX entry '%2$s'
cs: Ještě neobsloužená hodnota „%1$s“ pro VMX položku „%2$s“

en: No zPCI %1$s to reserve
cs: Žádné zPCI %1$s k rezervaci

en: Node %1$d:
cs: Uzel %1$d:

en: Node %1$zu out of range
cs: Uzel %1$zu mimo rozsah

en: Node Device Events
cs: Události zařízení uzlu

en: Node device %1$s created from %2$s
cs: Zařízení uzlu %1$s vytvořeno z %2$s

en: Node device '%1$s' defined from '%2$s'
cs: Zařízení uzlu '%1$s' definováno z '%2$s'

en: Node device '%1$s' is not defined
cs: Zařízení uzlu '%1$s' není definováno

en: Node device not found
cs: Zařízení uzlu nenalezeno

en: Node device not found: %1$s
cs: Zařízení uzlu nenalezeno: %1$s

en: Non-blocking streams are not supported yet
cs: Neblokující proudy zatím nejsou podporovány

en: Non-cancelable task is blocked by an unanswered question
cs: Nezrušitelná úloha je blokována nezodpovězenou otázkou

en: Non-empty feature list specified without CPU model
cs: Zadán neprázdný seznam funkcí bez modelu procesoru

en: Non-endpoint PCI devices cannot be assigned to guests
cs: PCI zařízení, která nejsou koncovými body, není možné přiřazovat hostům

en: None
cs: Žádné

en: None of the requested authentication methods are supported by the server
cs: Žádná z požadovaných metod ověření není serverem podporována

en: Normal data:
cs: Normální data:

en: Normal pages:
cs: Normální stránka:

en: Not a download stream
cs: Nejedná se o stahovací proud

en: Not all servers restored, cannot run server
cs: Ne všechny servery obnoveny, nedaří se spustit server

en: Not an upload stream
cs: Nejedná se o nahrávací proud

en: Not detaching active device %1$s
cs: Neodpojuje se aktivní zařízení %1$s

en: Not enough arguments passed, nothing to set
cs: Nepředáno dostatek argumentů – není nic k nastavení

en: Not enough free space in pool for volume '%1$s'
cs: Pro svazek „%1$s“ není na fondu úložiště dostatek volného prostoru

en: Not enough room for allocation of %1$llu bytes for level %2$u cache %3$u scope type '%4$s'
cs: Nedostatek prostoru pro přidělení %1$llu bajtů pro úroveň %2$u mezipaměti %3$u rozsahu typu „%4$s“

en: Not enough space left in storage pool
cs: Na fondu úložiště není dostatek místa

en: Not reattaching active device %1$s
cs: Nepřipojuje se znovu aktivní zařízení %1$s

en: Not resetting active device %1$s
cs: Neresetují se aktivní zařízení %1$s

en: Not supported
cs: Nepodporováno

en: Not supported on this platform
cs: Nepodporováno na této platformě

en: Not suspending transient guests on URI: $uri:
cs: Neuspávají se přechodní hosté na URI: $uri:

en: Now in mirroring phase
cs: Není ve fázi zrcadlení

en: Now in synchronized phase
cs: Nyní ve fázi synchronizováno

en: Number of CPUs in <numa> exceeds the <vcpu> count
cs: Počet procesoru v <numa> překračuje počet <vcpu> (virt. procesorů)

en: Number of CPUs in <numa> exceeds the desired maximum vcpu count
cs: Počet procesorů v <numa> překračuje požadované maximum počtu virt. procesorů

en: Number of domain stats records is %1$d, which exceeds max limit: %2$d
cs: Počet záznamů statistiky domény je %1$d, což překračuje limit: %2$d

en: Number of interfaces, %1$d exceeds the max limit: %2$d
cs: Počet rozhraní, %1$d překračuje limit: %2$d

en: Number of keys %1$d, which exceeds max limit: %2$d
cs: Počet klíčů %1$d, které překračují max limit: %2$d

en: Number of leases is %1$d, which exceeds max limit: %2$d
cs: Počet zápůjček je %1$d, což přesahuje limit: %2$d

en: Number of msgs %1$d, which exceeds max limit: %2$d
cs: Počet zpráv %1$d, které překračují max limit: %2$d

en: Number of shown CPUs at most
cs: Počet nejvýše zobrazených procesorů

en: Number of stats entries is %1$d, which exceeds max limit: %2$d
cs: Počet stavových položek je %1$d, což překračuje max limit: %2$d

en: Number of vCPUs should be >= 1
cs: Počet virt. procesorů by měl být vyšší nebo roven jednomu

en: Numeric value '%1$s' for <%2$s> option is malformed or out of range
cs: Číselná hodnota „%1$s“ pro volbu <%2$s> je chybně formulovaná nebo mimo rozsah

en: Numeric value '%1$u' for <%2$s> option is malformed or out of range
cs: Číselná hodnota „%1$u“ pro volbu <%2$s> je chybně formátovaná nebo mimo rozsah

en: OS Type:
cs: Druh operačního systému:

en: O_DIRECT read needs entire seekable file
cs: O_DIRECT čtení vyžaduje soubor, v rámci kterého se lze přesouvat

en: O_DIRECT unsupported on this platform
cs: O_DIRECT není na této platformě podporováno

en: O_DIRECT write needs empty seekable file
cs: O_DIRECT zápis vyžaduje soubor, v rámci kterého se lze přesouvat

en: ObjectContent does not reference a virtual machine
cs: ObjectContent neodkazuje na virtuální stroj

en: Offset must be zero for this lock manager
cs: Je třeba, aby pro tuto správu zámků byl posun nula

en: One of options --enable or --disable is required by option --cpulist
cs: Volbou --cpulist je vyžadována jedna z voleb --enable nebo --disable

en: One or more references were leaked after disconnect from the hypervisor
cs: Jedna či více referencí unikla po odpojení od hypervizoru

en: Only %1$d CPUs available to show
cs: Pro zobrazení pouze %1$d procesorů k dispozici

en: Only '%1$s' filesystem type is supported
cs: Je podporován pouze souborový systém typu „%1$s“

en: Only 'credit' and 'credit2' schedulers are supported
cs: Podporovány jsou pouze plánovače 'credit' a 'credit2'

en: Only 1 IDE controller is supported
cs: Je podporován pouze jeden IDE řadič

en: Only 1 die per socket is supported
cs: Je podporováno pouze jeden "kousek křemíku" na soket

en: Only 1 fdc bus is supported
cs: Je podporována pouze jedna sběrnice disket

en: Only 1 fdc controller is supported
cs: Je podporován pouze jeden řadič disketových mechanik

en: Only 1 thread per core is supported
cs: Je podporováno pouze jedno vlákno na jádro

en: Only EFI firmware permits NVRAM
cs: NVRAM je k dispozici pouze v případě EFI firmware

en: Only IPv4 or IPv6 addresses can be used with a prefix
cs: S předponou je možné použít pouze IPv4 nebo iPv6 adresy

en: Only PCI device addresses with function=0 are supported
cs: Podporované jsou pouze adresy PCI zařízení s function=0

en: Only PTY console types are supported
cs: Jsou podporovány pouze PTY typy konzole

en: Only VNC supported
cs: Je podporováno pouze VNC

en: Only a single IDE controller is supported for this machine type
cs: Pro tento typ stroje je podporován pouze jediný IDE řadič

en: Only a single console can be configured for this domain
cs: Pro tuto doménu je možné nastavit pouze jedinou konzoli

en: Only a single console or serial can be configured for this domain
cs: Pro tuto doménu je možné nastavit pouze jedinou konzoli či sériový port

en: Only a single serial can be configured for this domain
cs: Pro tuto doménu je možné nastavit pouze jeden sériový port

en: Only bridged veth devices can be detached
cs: Odpojit je možné pouze veth zařízení v mostu

en: Only disk and block storage types are supported by vz driver.
cs: Ovladač vz podporuje pouze typy úložišť disk a blok.

en: Only disk image supported for resize
cs: Pro změnu velikosti jsou podporované pouze obrazy disku

en: Only emulated CPUs are available, performance will be significantly limited
cs: Jsou k dispozici pouze emulované procesory, výkon bude výrazně omezen

en: Only end address '%1$s' specified in <nat> in <forward> in network '%2$s'
cs: Pouze koncová adresa „%1$s“ je zadaná v <nat> ve <forward> v síti „%2$s“

en: Only file based or volume based filesystems are supported by vz driver.
cs: Ovladač vz podporuje pouze souborové systémy založené na souboru nebo svazku.

en: Only hard disks and cdroms are supported by vz driver.
cs: Ovladač vz podporuje pouze pevné disky a mechaniky optických disků.

en: Only ide and scsi disk support wwn
cs: wwn je podporováno pouze ide a scsi disky

en: Only luks encryption is supported for raw files
cs: u raw souborů je podporováno pouze šifrování luks

en: Only mac option can be specified for virt-net
cs: pro virt-net je možné zadat pouze volbu mac

en: Only native iomode is supported by vz driver.
cs: Ovladač vz podporuje pouze nativní iomode.

en: Only one <address> element is allowed in <nat> in <forward> in network %1$s
cs: Pouze jeden prvek <address> je dovolen v <nat> ve <forward> v síti %1$s

en: Only one <nat> element is allowed in <forward> of network %1$s
cs: ve <forward> sítě %1$s může být pouze jeden prvek <nat>

en: Only one <pf> element is allowed in <forward> of network %1$s
cs: Ve <forward> sítě %1$s může být pouze jeden prvek <pf>

en: Only one <port> element is allowed in <nat> in <forward> in network %1$s
cs: v síti %1$s, v <nat> ve <forward> je možný pouze jeden prvek <port>

en: Only one IPv4 address per interface is allowed
cs: Každé rozhraní může mít jen jednu IPv4 adresu

en: Only one IPv6 address per interface is allowed
cs: Každé rozhraní může mít pouze jednu IPv6 adresu

en: Only one acpi table is supported
cs: Je podporovaná pouze jedna acpi tabulka

en: Only one argument from --table and --uuid may be specified.
cs: Je možné zadat pouze jeden argumentů – buď --table nebo --uuid.

en: Only one argument from --table, --name and --uuid may be specified.
cs: Je možné zadat pouze jeden z argumentů --table, --name a --uuid.

en: Only one boot device is supported
cs: V rámci jednoho stroje je podporováno pouze jedno zařízení, ze kterého bude zaváděn systém

en: Only one compression method could be specified with parallel compression
cs: V případě souběžného stěhování je možné zadat pouze jednu metodu komprimace

en: Only one hostdev of model vfio-ap is supported
cs: Je podporováno pouze jedno zařízení hostitele modelu vfio-ap

en: Only one primary video device is supported
cs: V rámci jednoho stroje je podporováno pouze jedno hlavní video zařízení

en: Only one vgpu device can have 'ramfb' enabled
cs: 'ramfb' může být zapnuté pouze u jediného z vgpu zařízení

en: Only pflash loader type permits NVRAM
cs: NVRAM je možné pouze u typu zavaděče pflash

en: Only ploop disk images are supported by vz driver.
cs: Ovladačem vz jsou podporovány pouze ploop diskové obrazy.

en: Only ploop fs driver is supported by vz driver.
cs: Ovladačem vz je podporován pouze ovladač souborového systému ploop.

en: Only read-only pflash is supported.
cs: Je podporováno pflash pouze pro čtení.

en: Only scsi disk supports vendor and product
cs: Pouze scsi disk podporuje výrobce a produkt

en: Only start address '%1$s' specified in <nat> in <forward> in network '%2$s'
cs: Pouze počáteční adresa „%1$s“ je zadaná v <nat> ve <forward> v síti „%2$s“

en: Only tap devices supported
cs: Jsou podporována pouze tap zařízení

en: Only the PCI controller with index 0 can have target index 0, and vice versa
cs: Pouze řadič PCI s pořadovým číslem 0 může mít pořadové číslo 0 a naopak

en: Only the first console can be a serial port
cs: Pouze první konzole může být sériový port

en: Only the init process may be killed
cs: Je možné vynutit ukončení pouze init procesu

en: Only virtio bus types are supported for '%1$s'
cs: V případě „%1$s“ jsou podporovány pouze sběrnice typu virtio

en: Only vpxmigr:// migration URIs are supported
cs: Pouze migrace typu vpxmigr:// jsou podporovány

en: Only x509 certificates are supported
cs: Jiné certifikáty než x509 nejsou podporované

en: OpenRemoteSession/LaunchVMProcess failed, domain can't be started
cs: OpenRemoteSession/LaunchVMProcess se nezdařilo, doména nemohla být spuštěna

en: OpenVZ control file /proc/vz does not exist
cs: řídící soubor OpenVZ /proc/vz neexistuje

en: OpenVZ control file /proc/vz is not accessible
cs: řídící soubor OpenVZ /proc/vz není přístupný

en: Operation cancelled by client
cs: Operace zrušena klintem

en: Operation not supported
cs: Operace nepodporována

en: Operation not supported: %1$s
cs: Operace nepodporována: %1$s

en: Operation:
cs: Operace:

en: Option '%1$s' has invalid value for PCI controller with index '%2$d', model '%3$s' and modelName '%4$s'
cs: Volba „%1$s“ má neplatnou hodnotu pro PCI řadič s pořadovým číslem „%2$d“, modelu „%3$s“ a modelName „%4$s“

en: Option '%1$s' is not supported by '%2$s' device with this QEMU binary
cs: S touto binárkou QEMU není volba „%1$s“ zařízením „%2$s“ podporována

en: Option '%1$s' is not valid for PCI controller with index '%2$d', model '%3$s' and modelName '%4$s'
cs: Volba „%1$s“ není platná pro PCI řadič s pořadovým číslem „%2$d“, modelu „%3$s“ a modelName „%4$s“

en: Option --%1$s is required by option --%2$s
cs: Volba --%1$s je vyžadována volbou --%2$s

en: Option --all is incompatible with --inactive
cs: Volba --all není slučitelné s --inactive

en: Option --file is required
cs: Je zapotřebí volba --file

en: Option --tree is incompatible with --cap and --inactive
cs: Volba --tree není kompatibilní s --cap a --inactive

en: Option argument is empty
cs: Argument volby je prázdný

en: Optional flags or --rawstats are not supported by the daemon
cs: Volitelné příznaky nebo --rawstats nejsou procesem služby podporovány

en: Options --%1$s and --%2$s are mutually exclusive
cs: Volby --%1$s a --%2$s není možné použít naráz

en: Options:
cs: Volby:

en: Other tasks are pending for this domain
cs: Pro tuto doménu čekají další úlohy

en: Our own certificate %1$s failed validation against %2$s: %3$s
cs: Ověření našeho vlastního certifikátu %1$s vůči %2$s se nezdařilo: %3$s

en: Out of memory
cs: Nedostatek paměti (OOM)

en: Out of space while reading log output: %1$s
cs: Došlo místo při čtení výstupu záznamu událostí: %1$s

en: Outgoing migration
cs: Probíhající migrace

en: Output a secret value
cs: Vypsat hodnotu tajemství

en: Output a secret value to stdout.
cs: Vypsat hodnotu tajemství na standardní výstup.

en: Output attributes of a secret as an XML dump to stdout.
cs: Vypsat atributy tajemství jako XML výpis na standardní výstup.

en: Output the IP address and port number for the VNC display.
cs: Vypíše IP adresu a číslo portu pro VNC displej.

en: Output the IP address and port number for the graphical display.
cs: Vypsat IP adresu a číslo portu grafického displeje.

en: Output the device for the TTY console.
cs: Vypsat zařízení pro TTY konzoli.

en: Output the domain information as an XML dump to stdout.
cs: Vypsat informace o doméně jako XML na standardní výstup.

en: Output the network filter information as an XML dump to stdout.
cs: Vypsat informace pravidla brány firewall jako XML na standardní výstup.

en: Output the network information as an XML dump to stdout.
cs: Vypsat informace o síti jako XML na standardní výstup.

en: Output the network port information as an XML dump to stdout.
cs: Vypsat informace o síťovém portu jako XML výpis na standardní výstup.

en: Output the node device details as an XML dump to stdout.
cs: Vypsat podrobnosti o zařízení uzlu jako XML na standardní výstup.

en: Output the physical host interface information as an XML dump to stdout.
cs: Vypsat informace o fyzickém rozhraní hostitele jako XML výpis na standardní výstup.

en: Output the pool information as an XML dump to stdout.
cs: Vypsat informace o fondu jako XML na standardní výstup.

en: Output the vol information as an XML dump to stdout.
cs: Vypsat informace o svazku jako XML na standardní výstup.

en: Overlapping vcpus in resctrls
cs: Překrývání vcpus v resctrls

en: Overlay file '%1$s' for transient disk '%2$s' already exists
cs: Překryvný soubor '%1$s' pro přechodný disk '%2$s' už existuje

en: PASS
cs: V POŘÁDKU

en: PCI VPD reporting not available on this platform
cs: Hlášení PCI VPD není na této platformě podporováno

en: PCI controller at index %1$d (0x%2$02x) has bus='0x%3$02x', but index must be larger than bus
cs: PCI řadič s pořadovým číslem %1$d (0x%2$02x) má bus='0x%3$02x', ale je třeba, aby pořadové číslo bylo vyšší než to, jaké má sběrnice

en: PCI controller busNr '%1$d' out of range - must be 1-254
cs: Číslo sběrnice (busNr) '%1$d' PCI řadiče je mimo rozsah – má být 1-254

en: PCI controller chassis '%1$d' out of range - must be 0-255
cs: Šasi PCI řadiče '%1$d' je mimo rozsah – má být 0-255

en: PCI controller chassisNr '%1$d' out of range - must be 1-255
cs: Číslo šasi (chassisNr) pci řadiče '%1$d' je mimo rozsah – má být 1-255

en: PCI controller index %1$d too high, maximum is 255
cs: Pořadové číslo PCI řadiče %1$d je příliš vysoké, maximem je 255

en: PCI controller model was not set correctly
cs: Model řadiče PCI sběrnice nebyl nastaven správně

en: PCI controller port '%1$d' out of range - must be 0-255
cs: Port PCI řadiče '%1$d' je mimo rozsah – má být 0-255

en: PCI controller target index '%1$d' out of range - must be 0-30
cs: Cílové pořadové číslo PCI řadiče „%1$d“ je mimo rozsah – je třeba, aby bylo z rozsahu 0-30

en: PCI device %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$x allocated from network %5$s is already in use by domain %6$s
cs: PCI zařízení %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$x přidělené ze sítě %5$s už je používáno doménou %6$s

en: PCI device %1$s is in use
cs: PCI zařízení %1$s je používáno

en: PCI device %1$s is in use by driver %2$s, domain %3$s
cs: PCI zařízení %1$s je používáno ovladačem %2$s, doménou %3$s

en: PCI device %1$s is not assignable
cs: PCI zařízení %1$s není přiřaditelné

en: PCI device '%1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$x' can only be listed once in network %5$s
cs: PCI zařízení '%1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$x' může být v síti %5$s vypsáno pouze jednou

en: PCI host devices must use 'pci' or 'unassigned' address type
cs: je třeba, aby PCI host zařízení používaly typ adresy 'pci' nebo 'unassigned'

en: PID file (unless overridden by -p):
cs: PID soubor (pokud není přepsáno pomocí -p):

en: PID namespace support is required
cs: Je zapotřebí podpora pro jmenný prostor identifikátoru procesu

en: PIIX3 USB controller at index 0 must have PCI address 0:0:1.2
cs: Je třeba, aby PIIX3 USB řadič s pořadovým číslem 0 měl PCI adresu 0:0:1.2

en: PMSuspend type %1$d not supported by libxenlight driver
cs: PMSuspend typu %1$d není podporován ovladačem libxenlight

en: PMSuspended
cs: Uspáno správou napájení

en: PMU is always enabled for architecture '%1$s'
cs: PMU je pro architekturu „%1$s“ vždy aktivní

en: POST operation failed
cs: operace POST se nezdařila

en: POST operation failed: %1$s
cs: operace POST se nezdařila: %1$s

en: PTR domain for %1$s network with prefix %2$u cannot be automatically created
cs: PTR doménu pro síť %1$s s předponou %2$u není možné automaticky vytvořit

en: PTY device is not yet assigned
cs: PTY zařízení ještě není přiřazeno

en: PVH guest os type not supported
cs: typ operačního systému hostitele PVH není podporován

en: Page size:
cs: Velikost stránky:

en: Panicked
cs: Zpanikařilo

en: Parallel devices are not supported by libxl
cs: Paralelní zařízení nejsou libxl podporovány

en: Parallel port index %1$d out of [0..2] range
cs: Pořadové číslo paralelního portu %1$d je mimo rozsah 0 až 2

en: Parameter '%1$s' is not a string
cs: Parametr „%1$s“ není řetězec

en: Parameter '%1$s' is not supported by this kernel
cs: Parametr „%1$s“ není tímto jádrem systému podporován

en: Parameter 'min_guarantee' not supported by QEMU.
cs: Parametr 'min_guarantee' nepodporován QEMU.

en: Parent
cs: Nadřazené

en: Parent attribute '%1$s' does not match parent '%2$s' determined for the '%3$s' wwnn/wwpn lookup.
cs: Nadřazený atribut „%1$s“ neodpovídá nadřazenému „%2$s“ zjištěnému pro „%3$s“ wwn/wwpn hledání.

en: Parent device %1$s is not capable of vport operations
cs: Nadřazené zařízení %1$s není schopno vport operací

en: Parent device's JSON object data is not an array
cs: JSON data objektu nadřazeného zařízení nejsou pole

en: Parent:
cs: Nadřazené:

en: Parsed JSON reply '%1$s' isn't an object
cs: Zpracovaná JSON odpověď „%1$s“ není objekt

en: Partition path '%1$s' must start with '/'
cs: Je třeba, aby popis umístění oddílu „%1$s“ začínal na „/“

en: Passing secret value as command-line argument is insecure!
cs: Zadávání tajných hodnot na příkazovém řádku je nebezpečné!

en: Passphrase for key '%1$s'
cs: Heslová fráze pro klíč „%1$s“

en: Password may not contain ',' character
cs: Heslo nemůže obsahovat znak „,“ (čárka)

en: Password set successfully for %1$s in %2$s
cs: Heslo pro %1$s v %2$s úspěšně nastaveno

en: Path
cs: Popis umístění

en: Path %1$s too long for unix socket
cs: Popis umístění %1$s je příliš dlouhý pro unixový socket

en: Path '%1$s' does not specify a compute resource
cs: Popis umístění „%1$s“ neurčuje výpočetní prostředek

en: Path '%1$s' does not specify a datacenter
cs: Popis umístění „%1$s“ neuvádí datacentrum

en: Path '%1$s' does not specify a host system
cs: Popis umístění „%1$s“ neurčuje hostitelský systém

en: Path '%1$s' ends with an excess item
cs: Popis umístění '%1$s' končí příliš dlouhou položkou

en: Path '%1$s' is not accessible
cs: Umístění „%1$s“ není přístupné

en: Path '%1$s' must be a block device
cs: Je třeba, aby umístění „%1$s“ bylo blokové zařízení

en: Path has to specify the datacenter and compute resource
cs: Je třeba, aby popis umístění určoval datacentrum a výpočetní prostředek

en: Paused
cs: Pozastaveno

en: Pending question blocks virtual machine execution, question is '%1$s', no possible answers
cs: Čekající otázka blokuje vykonání virtuálního stroje, otázka je „%1$s“, žádné možné odpovědi

en: Pending question blocks virtual machine execution, question is '%1$s', possible answers are %2$s
cs: Čekající otázka blokuje vykonání virtuálního stroje, otázka je „%1$s“, možné odpovědi jsou %2$s

en: Pending question blocks virtual machine execution, question is '%1$s', possible answers are %2$s, but no default answer is specified
cs: Čekající otázka blokuje vykonání virtuálního stroje, otázka je „%1$s“, možné odpovědi jsou %2$s, ale není určena žádná výchozí

en: Per-node binding is not compatible with automatic NUMA placement.
cs: Navazování na jednotlivé uzly není slučitelné s automatickým rozmisťováním NUMA.

en: Perf not supported on this platform
cs: Vyhodnocování výkonnosti není na této platformě podporována

en: Persistent
cs: Trvalé

en: Persistent:
cs: Trvalý:

en: Physical
cs: Fyzické

en: Physical:
cs: Fyzický:

en: Pin domain IOThreads to host physical CPUs.
cs: Napevno přiřadit IOThreads fyzickým procesorům hostitele.

en: Pin domain VCPUs to host physical CPUs.
cs: Spřáhnout virtuální procesor domény k fyzickým procesorům hostitele.

en: Pin domain emulator threads to host physical CPUs.
cs: Napevno přidělit vlákna emulátoru fyzickým procesorům hostitele.

en: Plugin %1$s not accessible
cs: Zásuvný modul %1$s není přístupný

en: Policy kit denied action %1$s from <anonymous>
cs: Policy kit odepřelo akci %1$s od <anonymous>

en: Polkit auth attempted, even though polkit is not available
cs: Proběhl pokus o polkit ověření, ačkoli polkit není k dispozici

en: Pool %1$s XML configuration edited.
cs: XML nastavení fondu %1$s upravena

en: Pool %1$s XML configuration not changed.
cs: XML nastavení fondu %1$s nezměněna.

en: Pool %1$s built
cs: Fond %1$s sestaven

en: Pool %1$s created
cs: Fond %1$s vytvořeno

en: Pool %1$s created from %2$s
cs: Fond %1$s vytvořen z %2$s

en: Pool %1$s defined
cs: Fond %1$s definován

en: Pool %1$s defined from %2$s
cs: Fond %1$s definován z %2$s

en: Pool %1$s deleted
cs: Fond %1$s smazán

en: Pool %1$s destroyed
cs: Fond %1$s zlikvidován

en: Pool %1$s has been undefined
cs: Definování fondu %1$s bylo zrušeno

en: Pool %1$s marked as autostarted
cs: Úložiště %1$s je označeno jako automaticky spouštěné

en: Pool %1$s refreshed
cs: Fond %1$s znovu načten

en: Pool %1$s started
cs: Fond %1$s spuštěn

en: Pool %1$s unmarked as autostarted
cs: Úložiště %1$s odznačeno jako automaticky spouštěné

en: Populate a disk from its backing image.
cs: Osadit disk z obrazu, na kterém je založen.

en: Port Dev
cs: Zařízení portu

en: Port profile Associate failed for %1$s
cs: Přiřazení profilu portu se pro %1$s nezdařilo

en: Port reclaim not requested but plug type is not none
cs: Není vyžádáno uvolnění portu ale typ zásuvky není none (žádný)

en: Port reclaim requested but plug type is none
cs: Je vyžádáno uvolnění portu ale typ zásuvky je none (žádný)

en: Post-copy
cs: Po kopii

en: Post-copy Error
cs: Chyba post-copy

en: Postcopy requests:
cs: Postcopy požadavků:

en: PowerPC pseries machines do not support floppy device
cs: stroje PowerPC pseries nepodporují disketové zařízení

en: PrepareTunnel called but no TUNNELLED flag set
cs: zavoláno PrepareTunnel ale není nastaven příznak TUNNELLED

en: Primary IDE controller must have PCI address 0:0:1.1
cs: Je třeba, aby hlavní IDE řadič měl PCI adresu 0:0:1.1

en: Primary SATA controller must have PCI address 0:0:1f.2
cs: Je třeba, aby hlavní SATA řadič měl PCI adresu 0:0:1f.2

en: Print lease info for a given network
cs: Vypsat informace o zápůjčkách dané sítě

en: Print the current directory.
cs: Zobrazí název složky, ve které se právě nacházíte.

en: Prints cpu stats of the node.
cs: Vypíše statistiky procesoru uzlu.

en: Prints global help, command specific help, or help for a
        group of related commands
cs: Vypíše souhrnnou nápovědu, tu ke konkrétnímu
        nebo ke skupině souvisejících příkazů

en: Prints global help, command specific help, or help for a group of related commands
cs: Vypíše celkovou nápovědu, tu ke konkrétnímu příkazu nebo pro skupinu souvisejících příkazů

en: Prints memory stats of the node.
cs: Vypíše statistiky paměti uzlu.

en: Priority '%1$d' is outside valid range of [%2$d,%3$d]
cs: Priorita „%1$d“ je mimo platný rozsah [%2$d,%3$d]

en: Probing TSC is not supported on this platform
cs: Zkoumání čítače časového razítka (TSC) není na této platformě podporováno

en: Process CPU affinity is not supported on this platform
cs: Pevné přiřazení procesoru procesu není na této platformě podporováno

en: Process CPU scheduling is not supported on this platform
cs: Plánování procesoru pro proces není na této platformě podporováno

en: Process exited prior to exec
cs: Proces skončil před vykonáním

en: Process spawning is not supported on this platform
cs: Plánování procesoru pro proces není na této platformě podporováno

en: Processes %1$d refused to die
cs: Nepodařilo se vynutit ukončení procesu %1$d

en: Processor mask of target NUMA node %1$zu doesn't match source
cs: Maska procesoru cílového NUMA uzlu %1$zu neodpovídá zdroji

en: Profile of 0 size detected, will attempt to remove it
cs: Zjištěn profil nulové velikosti – bude vyzkoušeno jeho odebrání

en: Property 'guest-stats-polling-interval' not found on memory balloon driver.
cs: Vlastnost 'guest-stats-polling-interval' nenalezena na ovladači výplně v paměti.

en: Protocol
cs: Protokol

en: Protocol '%1$s' is not supported for tcp character device.
cs: Protokol „%1$s“ není pro tcp znakové zařízení podporován.

en: Pull aborted
cs: Natlačení přerušeno

en: Pull complete
cs: Natlačení dokončeno

en: Pull failed
cs: Natlačení se nezdařilo

en: QEMU '%1$s' does not support any CPU models for virttype '%2$s'
cs: QEMU „%1$s“ nepodporuje žádné modely procesoru pro typ virtualizace „%2$s“

en: QEMU '%1$s' does not support reporting CPU model for virttype '%2$s'
cs: QEMU „%1$s“ nepodporuje hlášení modelu procesoru pro typ virtualizace „%2$s“

en: QEMU Attach
cs: QEMU připojit

en: QEMU Guest Agent Command
cs: Příkaz QEMU agenta hosta

en: QEMU Monitor Command
cs: příkaz QEMU monitoru

en: QEMU Monitor Events
cs: Událostí QEMU monitoru

en: QEMU NBD server does not support TLS transport
cs: NBD server QEMU nepodporuje TLS transport

en: QEMU binary %1$s is not executable
cs: Spustitelný soubor s QEMU %1$s není nastaven jako spustitelný

en: QEMU does not support SEV guest
cs: QEMU nepodporuje SEV hosty

en: QEMU does not support calculating dirty page rate
cs: QEMU nepodporuje spočítání rychlosti špinění stránek

en: QEMU does not support device assignment mode '%1$s'
cs: QEMU nepodporuje režim přiřazení zařízení „%1$s“

en: QEMU does not support dirty page rate calculation mode.
cs: QEMU nepodporuje režim spočítání rychlosti špinění stránek paměti.

en: QEMU does not support multiple listens for one graphics device.
cs: QEMU nepodporuje vícero očekávání spojení pro jedno grafické zařízení.

en: QEMU does not support setting a launch secret
cs: QEMU nepodporuje nastavování tajemství při spouštění

en: QEMU guest agent is not available due to an error
cs: QEMU agent v hostovi není kvůli chybě k dispozici

en: QEMU guest agent is not configured
cs: QEMU agent v hostovi není nastaven

en: QEMU guest agent is not connected
cs: QEMU agent v hostovi není připojen

en: QEMU monitor reply exceeds buffer size (%1$d bytes)
cs: Odpověď z QEMU dohledování překračuje velikost vyrovnávací paměti (%1$d bajtů)

en: QEMU monitor was closed
cs: QEMU monitor byl ukončen

en: QEMU reports invalid default CPU model "host" for non-kvm domain virt type
cs: Qemu hlásí neplatný výchozí model procesoru „host“ pro typ ne-kvm virtualizační domény

en: QEMU reports migration is still running
cs: QEMU hlásí že stěhování stále ještě probíhá

en: QEMU unexpectedly closed the monitor (vm='%1$s')
cs: QEMU neočekávaně zavřelo monitor (vm='%1$s')

en: QEMU version >= %1$d.%2$d.%3$d is required, but %4$d.%5$d.%6$d found
cs: je vyžadováno QEMU verze %1$d.%2$d.%3$d a novější, ale nalezeno jen %4$d.%5$d.%6$d

en: QOM Object '%1$s' has no property 'ram_size'
cs: QOM Object „%1$s“ nemá vlastnost 'ram_size'

en: QOM Object '%1$s' has no property 'vgamem_mb'
cs: QOM objekt „%1$s“ nemá vlastnost 'vgamem_mb'

en: QOM Object '%1$s' has no property 'vram64_size_mb'
cs: QOM Object „%1$s“ nemá vlastnost 'vram64_size_mb'

en: QOM Object '%1$s' has no property 'vram_size'
cs: QOM Object „%1$s“ nemá vlastnost 'vram_size'

en: Query parameter 'auto_answer' has unexpected value '%1$s' (should be 0 or 1)
cs: Parametr dotazu 'auto_answer' má neočekávanou hodnotu „%1$s“ (mělo by být 0 nebo 1)

en: Query parameter 'no_verify' has unexpected value '%1$s' (should be 0 or 1)
cs: Parametr dotazu 'no_verify' má neočekávanou hodnotu „%1$s“ (mělo by být 0 nebo 1)

en: Query parameter 'proxy' contains unexpected type '%1$s' (should be (http|socks(|4|4a|5))
cs: Parametr dotazu 'proxy' obsahuje neočekávaný typ „%1$s“ (mělo by být (http|socks(|4|4a|5))

en: Query parameter 'proxy' doesn't contain a hostname
cs: Parametr dotazu 'proxy' neobsahuje název stroje

en: Query parameter 'proxy' has unexpected port value '%1$s' (should be [1..65535])
cs: Parametr dotazu 'proxy' má neočekávanou hodnotu pro port „%1$s“ (mělo by být [1..65535])

en: Query parameter 'transport' has unexpected value '%1$s' (should be http|https)
cs: Parametr dotazu 'transport' má neočekávanou hodnotu „%1$s“ (mělo by být http|https)

en: Query, adjust speed, or cancel active block operations.
cs: Dotázat, upravit rychlost nebo zrušit aktivní blokové operace.

en: QueryPerf returned object with unexpected type '%1$s'
cs: QueryPerf vrátilo objekt neočekávaného typu „%1$s“

en: QueryVirtualDiskUuid not available, cannot lookup storage volume by UUID
cs: QueryVirtualDiskUuid není k dispozici, není možné vyhledávat úložný svazek podle nikde se neopakujícího se identifikátoru (UUID)

en: Querying migration downtime is not supported by QEMU binary
cs: Dotazování doby výpadku migrace není QEMU binárkou podporováno

en: RBD image %1$s is old format. Does not support extended features and striping
cs: RBD obraz %1$s má starý formát. Nepodporuje rozšířené funkce a proužkování

en: RDT Memory Bandwidth allocation unsupported
cs: RDT přidělení propustnosti paměti není podporováno

en: RNG device is missing alias
cs: Zařízení generátoru náhodných čísel chybí alternativní název

en: ROM tuning is not supported when ROM is disabled
cs: ladění ROM není podporováno když je ROM vypnuto

en: ROM tuning is only supported for PCI devices
cs: ladění ROM je podporováno pouze pro PCI zařízení

en: RPC error
cs: chyba RPC

en: Range exceeds available cells
cs: Rozsah překračuje buňky, které jsou k dispozici

en: Rate string '%1$s' has too many fields
cs: Řetězec rychlosti „%1$s“ má příliš mnoho kolonek

en: Raw I/O is not supported on this platform
cs: Holý vstup/výstup není na této platformě podporován

en: Read/write, exclusive access, disks were present, but no leases specified
cs: Čtení/zápis, výhradní přístup, disky byly přítomny, ale nezadány žádné zápůjčky

en: Reading CPUID is not supported on this platform
cs: Čtení CPUID není na této platformě podporováno

en: Reading MSRs is not supported on this platform
cs: Čtení MSR registrů není na této platformě podporováno

en: Reattach node device to its device driver once released by the domain.
cs: Znovu připojit zařízení uzlu k jeho ovladači zařízení po uvolnění z domény.

en: Received too many FDs %1$d, expected %2$d maximum
cs: Obdrženo příliš mnoho popisovačů souborů %1$d, očekáváno nejvýše %2$d

en: Receiving file descriptors is not supported on this socket
cs: Přijímání popisovačů souborů není na tomto soketu podporováno

en: Reconnected to the admin server
cs: Znovu připojeno ke správnímu serveru

en: Reconnected to the hypervisor
cs: Znovu se připojit k hypervizoru

en: Redirection bus %1$s is not supported by QEMU
cs: Přesměrování sběrnice %1$s není QEMU podporováno

en: Refresh a given pool.
cs: Obnovit daný fond.

en: Refusing to undefine while %1$d snapshots exist
cs: Dokud existuje %1$d zachycených stavů, odmítá se zrušit definování

en: Refusing to undefine while domain managed save image exists
cs: Odmítá se zrušit definování když existuje spravovaný obraz uložení domény

en: Refusing to undefine while snapshots exist
cs: Pokud existuje zachycený stav, odmítá se zrušit definováni

en: Regular expression '%1$s' must have exactly 1 match group, not %2$d
cs: Je třeba, aby regulární výraz '%1$s' měl právě 1 shodující se skupinu, ne %2$d

en: Relative backing during copy not supported yet
cs: Relativní na čem je založené v průběhu kopírování zatím není podporováno

en: Remote command terminated with non-zero code: %1$d
cs: Příkaz na protějšku ukončen s nenulovým kódem: %1$d

en: Remote program terminated with non-zero code: %1$d
cs: Program na protějšku ukončen s nenulovým kódem: %1$d

en: Removable media not supported for %1$s device
cs: Vyjímatelné médium není pro zařízení %1$s podporováno

en: Remove an existing managed save state file from a domain
cs: Odebrat existující soubor spravovaného uloženého stavu domény

en: Remove managed save of a domain
cs: uložit stav domény do souboru

en: Removed
cs: Odebráno

en: Removed managedsave image for domain '%1$s'
cs: Odebrán obraz spravovaného uložení pro doménu '%1$s'

en: Renamed
cs: Přejmenováno

en: Renaming domains on migration not supported
cs: Přejmenování domén během migrace není podporováno

en: Replace the domain XML associated with a managed save state file
cs: Nahradit XML domény související se stavovým souborem spravovaného uložení

en: Replace the domain XML associated with a saved state file
cs: Nahradit XML domény související se souborem s uloženým stavem

en: Requested TSC frequency %1$llu Hz is outside tolerance range ([%2$llu, %3$llu] Hz) around host frequency %4$llu Hz and TSC scaling is not supported by the host CPU
cs: Požadovaná frekvence TSC %1$llu Hz je mimo rozsah tolerance ([%2$llu, %3$llu] Hz) kolem frekvence hostitele %4$llu Hz ad TSC škálování není procesorem hostitele podporováno

en: Requested data len %1$llu is larger than maximum %2$d
cs: Požadovaná délka dat %1$llu je větší než maximum %2$d

en: Requested device '%1$s' is locked by lock file '%2$s' held by process %3$lld
cs: Požadované zařízení „%1$s“ je uzamčeno zámkovým souborem „%2$s“ drženým procesem %3$lld

en: Requested metadata element is not present
cs: Požadovaný prvek metadat není přítomen

en: Requested number of virtual CPUs is greater than max allowable number of virtual CPUs for the domain: %1$d > %2$d
cs: Požadovaný počet virtuálních procesorů je větší než maximální přípustný počet virtuálních procesorů pro doménu: %1$d > %2$d

en: Requested number of virtual CPUs must at least be 1
cs: Je třeba, aby požadovaný počet virtuálních procesorů byl alespoň 1

en: Requested operation is not valid
cs: Požadovaná operace není platná

en: Requested operation is not valid: %1$s
cs: Požadovaná operace není platná: %1$s

en: Requested volume '%1$s' is not in pool '%2$s'
cs: Požadovaný svazek „%1$s“ se nenachází ve fondu „%2$s“

en: Required option '%1$s' is not set for PCI controller with index '%2$d', model '%3$s' and modelName '%4$s'
cs: Vyžadovaná volba „%1$s“ není nastavena pro PCI řadič s pořadovým číslem „%2$d“, modelu „%3$s“ a modelName „%4$s“

en: Resctrl ID must be set before determining resctrl parentpath='%1$s' prefix='%2$s'
cs: Je třeba, aby identifikátor resctrl byl nastaven před zjišťováním resctrl parentpath='%1$s' prefix='%2$s'

en: Resctrl allocation path is already set to '%1$s'
cs: Popis umístění přidělení resctrl už je nastavený na „%1$s“

en: Resctrl monitor path is already set to '%1$s'
cs: Popis umístění resctrl monitoru už je nastaven na „%1$s“

en: Reset node device before or after assigning to a domain.
cs: Restartovat zařízení uzlu před a po přiřazení doméně.

en: Reset the target domain as if by power button
cs: Restartovat cílovou doménu jako tlačítkem

en: Resize block device of domain.
cs: Změnit velikost blokového zařízení domény.

en: Resizes a storage volume. This is safe only for storage volumes not in use by an active guest.
    See blockresize for live resizing.
cs: Změnit velikost svazku úložiště. Toto je bezpečné pouze pro úložiště, která nejsou používána aktivním hostem.
    Viz blockresize pro změnu velikosti za chodu.

en: Resolved device mapper name too long
cs: Přeložený název z mapovače zařízení (device mapper) je příliš dlouhý

en: Resource control is not supported on this host
cs: Řízení prostředků není na tomto hostiteli k dispozici

en: Resource lockspace '%1$s' exceeds %2$d characters
cs: Zámkový prostor prostředku „%1$s“ přesahuje %2$d znaků

en: Resource name '%1$s' exceeds %2$d characters
cs: Název prostředku „%1$s“ překračuje %2$d znaků

en: Resource partition '%1$s' must start with '/'
cs: Je třeba, aby oddíl prostředku „%1$s“ začínal na „/“

en: Restore
cs: Obnovit

en: Restore a domain.
cs: Obnovit doménu.

en: Restored
cs: Obnoveno

en: Restoring of leases failed on interface '%1$s'
cs: Obnovení zápůjček na rozhraní „%1$s“ se nezdařilo

en: Resume a previously suspended domain.
cs: Probudit dříve uspanou doménu.

en: Resume operation failed
cs: Operace obnovení chodu se nezdařila

en: Resumed
cs: Chod obnoven

en: Resuming after dump failed
cs: Obnovení po výpisu se nezdařilo

en: Resuming guest $name:
cs: Obnovuje se chod hosta $name:

en: Resuming guests on $uri URI...
cs: Obnovování chodu hosta na URI $uri…

en: Retrieve identity details about <client> from <server>
cs: Získat podrobnosti o identitě <client> ze <server>

en: Retrieve server's client-related configuration limits
cs: Získat limity nastavení serveru související s klienty

en: Retrieve threadpool attributes from a server.
cs: Získat atributy threadpool ze serveru.

en: Return pool info in bytes
cs: Vrátit informace o fondu v bajtech

en: Returns XML <sources> document.
cs: Vrátí XML <sources> dokument.

en: Returns a list of secrets
cs: Vrátí seznam tajemství

en: Returns basic SEV information about the node.
cs: Vypíše základní informace o uzlu ohledně SEV.

en: Returns basic information about a checkpoint.
cs: Vrátí základní informace o kontrolním bodu.

en: Returns basic information about a snapshot.
cs: Vrátí základní informace o zachyceném stavu.

en: Returns basic information about the domain IOThreads.
cs: Vrátí základní informace o IOThreads domény.

en: Returns basic information about the domain virtual CPUs.
cs: Vypíše základní informace o virtuálních procesorech domény.

en: Returns basic information about the domain.
cs: Vypíše základní informace o doméně.

en: Returns basic information about the network
cs: Vrátí základní informace o síti

en: Returns basic information about the node device
cs: Vypíše základní informace o zařízení uzlu

en: Returns basic information about the node.
cs: Vypíše základní informace o uzlu.

en: Returns basic information about the storage pool.
cs: Vypíše základní informace o fondu úložiště.

en: Returns basic information about the storage vol.
cs: Vrátí základní informace o svazku úložiště.

en: Returns capabilities of emulator with respect to host and libvirt.
cs: Vypíše schopnosti emulátoru ohledně hostitele a libvirt.

en: Returns capabilities of hypervisor/driver.
cs: Vrátí schopnosti hypervizoru/ovladače.

en: Returns capabilities of storage pool support.
cs: Vrátí schopnosti podporované fondem úložiště.

en: Returns cpu stats of the node, in nanoseconds.
cs: Vrátí statistiky procesorů uzlu, v nanosekundách.

en: Returns information about jobs running on a domain.
cs: Vrátí informace o úlohách spuštěných na doméně.

en: Returns list of domains.
cs: Vrátí seznam domén.

en: Returns list of network filter bindings.
cs: Vrátí seznam navázání pravidla brány firewall.

en: Returns list of network filters.
cs: Vrátí seznam pravidel brány firewall.

en: Returns list of network ports.
cs: Vrátí seznam síťových portů.

en: Returns list of networks.
cs: Vrátí seznam sítí.

en: Returns list of physical host interfaces.
cs: Vrátí seznam fyzických rozhraní hostitele.

en: Returns list of pools.
cs: Vrátí seznam fondů.

en: Returns list of vols by pool.
cs: Vrátí seznam svazků dle úložiště.

en: Returns memory stats of the node, in kilobytes.
cs: Vrátí statistiky paměti uzlu (v kilobajtech).

en: Returns state about a domain.
cs: Vrátí stav domény.

en: Returns state of a control interface to the domain.
cs: Vrátí stav řídícího rozhraní domény.

en: Returns the number of virtual CPUs used by the domain.
cs: Vrátí počet virtuálních procesorů používaných doménou.

en: Revert a domain to a snapshot
cs: Obnovit doménu ze zachyceného stavu

en: Revert domain to snapshot
cs: Obnovit doménu ze zachyceného stavu

en: Route address '%1$s' conflicts with IP address for '%2$s'
cs: Adresa trasy „%1$s“ je v konfliktu s IP adresou pro „%2$s“

en: Run a reboot command in the target domain.
cs: Restartovat v cílové doméně.

en: Run an arbitrary command in a lxc guest namespace; use at your own risk
cs: Spustit libovolný příkaz ve jmenném prostoru lxc hosta – použijte na vlastní nebezpečí

en: Run an arbitrary qemu guest agent command; use at your own risk
cs: Spustit libovolný příkaz qemu agenta v hostovi – použijte na vlastní nebezpečí

en: Run as a daemon & write PID file
cs: Spustit jako proces služby a zapsat PID soubor

en: Run shutdown in the target domain.
cs: Vypnout v cílové doméně.

en: Running against daemon: %1$d.%2$d.%3$d
cs: Spuštěno vůči procesu služby: %1$d.%2$d.%3$d

en: Running guests on $uri URI:
cs: Spuštění hosté na $uri URI:

en: Running hypervisor: %1$s %2$d.%3$d.%4$d
cs: Spuštěný hypervizor: %1$s %2$d.%3$d.%4$d

en: S3 state is disabled for this domain
cs: Stav S3 je pro tuto doménu vypnutý

en: S390 PV launch security is not supported by this host or kernel
cs: Zabezpečení S390 PV spuštění není podporováno tímto hostitelem nebo jádrem

en: S390 PV launch security is not supported with this QEMU binary
cs: Zabezpečení S390 PV spuštění není podporováno s touto QEMU binárkou

en: S4 state is disabled for this domain
cs: Stav S4 je pro tuto doménu vypnutý

en: SASL client identity '%1$s' not allowed by ACL
cs: SASL identita klienta '%1$s' není dovolena SCL

en: SASL data length %1$zu too long, max %2$zu
cs: Objem SASL dat %1$zu je příliš velký, nejvýše %2$zu

en: SASL mechanism %1$s not supported by server
cs: SASL mechanizmus %1$s není serverem podporován

en: SASL negotiation data too long: %1$zu bytes
cs: data SASL dojednávání jsou příliš dlouhá: %1$zu bajtů

en: SATA controller index %1$d out of [0..3] range
cs: Pořadové číslo SATA řadiče %1$d je mimo rozsah [0..3]

en: SATA is not supported with this QEMU binary
cs: SATA není touto binárkou QEMU podporováno

en: SATA unit index %1$d out of [0..29] range
cs: Pořadové číslo SATA jednotky %1$d je mimo rozsah [0..29]

en: SCHED_CORE not supported by kernel
cs: SCHED_CORE není podporováno jádrem

en: SCSI bus index %1$d out of [0] range
cs: Pořadové číslo SCSI sběrnice %1$d mimo rozsah 0 až 3

en: SCSI controller index %1$d out of [0..3] range
cs: Pořadové číslo SCSI řadiče %1$d mimo rozsah 0 až 3

en: SCSI controller only supports 1 bus
cs: Řadič SCSI podporuje pouze 1 sběrnici

en: SCSI device %1$s is already in use by other domain(s) as '%2$s'
cs: SCSI zařízení %1$s už je používáno jinými doménami jako „%2$s“

en: SCSI device '%1$s': could not access %2$s
cs: SCSI zařízení „%1$s“: nedaří se přistupovat k %2$s

en: SCSI disk index (parsed from '%1$s') is too large
cs: Index SCSI disku (zpracovaný z „%1$s“) je příliš velký

en: SCSI host address controller='%1$u' bus='%2$u' target='%3$u' unit='%4$u' in use by a SCSI disk
cs: SCSI host adresa controller='%1$u' bus='%2$u' target='%3$u' unit='%4$u' je v používání SCSI diskem

en: SCSI host address controller='%1$u' bus='%2$u' target='%3$u' unit='%4$u' in use by another SCSI disk
cs: SCSI host adresa controller='%1$u' bus='%2$u' target='%3$u' unit='%4$u' je používána jiným SCSI diskem

en: SCSI host address controller='%1$u' bus='%2$u' target='%3$u' unit='%4$u' in use by another SCSI host device
cs: SCSI host adresa controller='%1$u' bus='%2$u' target='%3$u' unit='%4$u' je používána jiným SCSI host zařízením

en: SCSI host device doesn't support managed mode
cs: SCSI host zařízení nepodporuje spravovaný režim

en: SCSI host device must use 'drive' address type
cs: Je třeba, aby SCSI host zařízení používalo typ adresy 'drive'

en: SCSI unit index %1$d out of [0..6,8..%2$u] range
cs: Pořadové číslo SCSI jednotky %1$d je mimo rozsah [0..6,8..%2$u]

en: SCSI unit index %1$d out of [0..6,8..15] range
cs: Pořadové číslo SCSI jednotky %1$d mimo rozsah [0..6,8..15]

en: SCSI_host host device must use 'pci' or 'ccw' address type
cs: je třeba, aby SCSI_host host zařízení používalo typ adresy 'pci' nebo 'ccw'

en: SEV launch security is not supported with this QEMU binary
cs: SEV zabezpečení spuštění není podporováno touto binárkou QEMU

en: SEV measured direct kernel boot is not supported with this QEMU binary
cs: SEV měřené přímé zavedení jádra systému není podporováno s touto binárkou QEMU

en: SHUTDOWN_TIMEOUT must be equal or greater than 0
cs: je třeba, aby SHUTDOWN_TIMEOUT bylo rovno nebo větší než 0

en: SMM TSEG differs: source: %1$s, destination: '%2$s'
cs: SMM TSEG se liší: zdroj: %1$s, cíl: „%2$s“

en: SMM TSEG is only supported with q35 machine type
cs: SMM TSEG je podporováno pouze s typem stroje q35

en: SMM TSEG size must be divisible by 1 MiB
cs: Je třeba, aby velikost SMM TSEG byla dělitelná 1 MiB

en: SOAP fault during %1$s: code '%2$s', subcode '%3$s', reason '%4$s', detail '%5$s'
cs: SOAP nezdar v průběhu %1$s: kód '%2$s', subcode '%3$s', důvod '%4$s', podrobnosti '%5$s'

en: SSH Agent did not provide any authentication identity
cs: SSH agent neposkytl žádnou ověřovací identitu

en: SSH host key for '%1$s' (%2$s) was not accepted
cs: SSH klíč hostitele pro „%1$s“ (%2$s) nebyl přijat

en: SSH session handshake failed: %1$s
cs: Navázání SSH relace se nezdařilo: %1$s

en: SSH transport error
cs: chyba SSH transportu

en: SSH transport error: %1$s
cs: chyba SSH transportu: %1$s

en: STP filtering in %1$s direction with source MAC address set is not supported
cs: STP filtrování ve směru %1$s se zdrojovou MAC adresou není podporováno

en: SVE disabled, but SVE vector lengths provided
cs: SVE je vypnuté, ale přesto zadána délka SVE vektoru

en: Sanlock helper arguments are longer than %1$d: '%2$s'
cs: Argumenty sanlock helper jsou delší než %1$d: „%2$s“

en: Sanlock helper path is longer than %1$d: '%2$s'
cs: Popis umístění sanlock helper je delší než %1$d: „%2$s“

en: Sanlock plugin is not initialized
cs: Zásuvný modul sanlock není inicializován

en: Save
cs: Uložit

en: Save and destroy a running domain, so it can be restarted from
        the same state at a later time.  When the virsh 'start'
        command is next run for the domain, it will automatically
        be started from this saved state.
cs: Uložit a zlikvidovat spuštěnou doménu, takže může být restartována ze
        stejného stavu později.  Když je příště spuštěn virsh 'start'
        příkaz pro doménu, bude automaticky spuštěna
        z tohoto uloženého stavu.

en: Save the RAM state of a running domain.
cs: Uložit stav operační paměti spuštěné domény.

en: Saved
cs: Uloženo

en: Saved image %1$s XML configuration not changed.
cs: XML nastavení uloženého obrazu %1$s nezměněna.

en: Scaled numeric value '%1$s' for <%2$s> option is malformed or out of range
cs: Škálovaná numerická hodnota „%1$s“ pro volbu <%2$s> je nesprávně formulovaná nebo mimo rozsah

en: Scaled numeric value '%1$s' for <--bandwidth> option is malformed or out of range
cs: Škálovaná numerická hodnota „%1$s“ pro volbu <--bandwidth> je nesprávně formulovaná nebo mimo rozsah

en: Scheduler
cs: Plánovač

en: Scheduler '%1$s' is not supported on this platform
cs: Plánovač „%1$s“ není na této platformě podporován

en: Scheduler priority %1$d out of range [%2$d, %3$d]
cs: Priorita plánovače %1$d mimo rozsah [%2$d, %3$d]

en: Screen cannot be selected
cs: Obrazovku není možné vybrat

en: Screenshot feature is unsupported
cs: Funkce zachycení snímku obrazovky není podporována

en: Screenshot saved to %1$s, with type of %2$s
cs: Snímek obrazovky uložen do %1$s, s typem %2$s

en: Secret %1$s created
cs: Tajemství %1$s vytvořeno

en: Secret %1$s deleted
cs: Tajemství %1$s smazáno

en: Secret Events
cs: Události pro tajemství

en: Secret not found
cs: Tajemství nenalezeno

en: Secret not found: %1$s
cs: Tajemství nenalezeno: %1$s

en: Secret value set
cs: Hodnota tajemství nastavena

en: Secure boot is not supported on Xen
cs: Na Xen není Secure boot podporován

en: Secure boot is supported for x86_64 architecture only
cs: Secure boot je podporován pouze na architektuře x86_64

en: Secure boot is supported with q35 machine types only
cs: Secure boot je podporován pouze na strojích typu q35

en: Secure boot requires SMM feature enabled
cs: Secure boot vyžaduje zapnutou funkci SMM

en: Security DOI:
cs: DOI zabezpečení:

en: Security driver "none" cannot create confined guests
cs: Ovladač zabezpečení „none“ nemůže vytvářet confined hosty

en: Security driver %1$s not enabled
cs: Ovladač zabezpečení %1$s není zapnutý

en: Security driver %1$s not found
cs: Ovladač zabezpečení %1$s nenalezen

en: Security driver model '%1$s' is not available
cs: Ovladač zabezpečení „%1$s“ není k dispozici

en: Security label:
cs: Štítek zabezpečení:

en: Security model %1$s cannot be entered
cs: Do modelu zabezpečení %1$s není možné vstoupit

en: Security model not found
cs: Model zabezpečení nenalezen

en: Security model not found: %1$s
cs: Model zabezpečení nenalezen: %1$s

en: Security model:
cs: Model zabezpečení:

en: Security warning: VNC auth is not supported.
cs: Varování ohledně zabezpečení: VNC autorizace není podporována.

en: Security warning: VNC is used without authentication.
cs: Varování ohledně zabezpečení: VNC je používáno bez autorizování.

en: See web site at %1$s
cs: Více informací najdete na webové stránce %1$s

en: Send keycodes (integers or symbolic names) to the guest
cs: Poslat kódy kláves (celá čísla nebo symbolické názvy) hostovi

en: Send keycodes to the guest
cs: Odeslat kódy kláves do hosta

en: Send signals to processes
cs: Poslat signál procesům

en: Send signals to processes in the guest
cs: Poslat signál procesům v hostovi

en: Sending file descriptors is not supported on this socket
cs: Posílání popisovačů souboru není na tomto soketu podporováno

en: Serial can only be enabled for a PTY
cs: Sériovou konzoli je možné zapnout pouze pro pseudoterminál (PTY)

en: Serial device with target type '%1$s' and target model '%2$s' not compatible with guest architecture or machine type
cs: Sériové zařízení s typem cíle „%1$s“ a modelem cíle „%2$s“ není kompatibilní s architekturou hosta nebo typem stroje

en: Serial port index %1$d out of [0..3] range
cs: Pořadové číslo sériového portu %1$d je mimo rozsah 0 až 3

en: Serial property not supported for drive bus '%1$s'
cs: Vlastnost sériové číslo není pro sběrnici disku „%1$s“ podporována

en: Server certificate:
cs: Certifikát serveru:

en: Server count %1$zd greater than default name count %2$zu
cs: Počet serveru %1$zd je vyšší než počet výchozích názvů %2$zu

en: Server not found
cs: Server nenalezen

en: Server not found: %1$s
cs: Server nenalezen: %1$s

en: Server private key:
cs: Soukromý klíč serveru:

en: Server to alter the client-related configuration limits on.
cs: Server na kterém pozměnit limity nastavení, týkající se klientů.

en: Server to alter threadpool attributes on.
cs: Server na kterém pozměnit threadpool atributy.

en: Server to retrieve the client limits from.
cs: Server ze kterého obdržet limity klientů.

en: Server to retrieve threadpool attributes from.
cs: Server ze kterého získat threadpool atributy.

en: Set a secret in the guest domain's memory
cs: Nastavit tajemství v paměti domény hosta

en: Set a secret value.
cs: Nastavit hodnotu tajemství.

en: Set domain launch security state
cs: Nastavit stav zabezpečení spouštění domény

en: Set link state of a domain's virtual interface. This command wraps usage of update-device command.
cs: Nastavit stav linky virtuálního rozhraní domény. Tento příkaz obaluje použití příkazu update-device.

en: Set maximum tolerable downtime of a domain which is being live-migrated to another host.
cs: Nastavit maximální přijatelnou dobu nedostupnosti domény, která je za chodu stěhována na jiného hostitele.

en: Set or query a block device I/O tuning parameters.
cs: Nastavit nebo dotázat parametry ladění vstupu/výstupu blokového zařízení.

en: Set or query disk I/O parameters such as block throttling.
cs: Nastavit nebo dotázat parametry vstupu/výstupu disku jako například blokové přiškrcování.

en: Set the guest agent timeout
cs: Nastavit časový limit odezvy pro agenta v hostovi

en: Set the maximum migration bandwidth
cs: Nastavit maximální šířku pásma, kterou migrace může využít

en: Set the maximum migration bandwidth (in MiB/s) for a domain which is being migrated to another host.
cs: Nastavit limit využití šířky přenosového pásma (v MiB/s) pro doménu která je stěhována na jiného hostitele.

en: Set the number of seconds to wait for a response from the guest agent.
cs: Nastavit počet sekund po který čekat na odezvu z agenta v hostovi.

en: Setting TSEG size is not supported with this QEMU binary
cs: Nastavení velikost TSEG není tímto sestavením QEMU podporováno

en: Setting device info for character devices is not supported by vz driver.
cs: Nastavení informací o zařízení pro znaková zařízení není ovladačem vz podporováno.

en: Setting device info for network devices is not supported by vz driver.
cs: Nastavení informací o zařízení pro síťová zařízení není ovladačem vz podporováno.

en: Setting different DAC user or group on %1$s which is already in use
cs: Nastavení odlišného DAC uživatele nebo skupiny na %1$s, které už je používáno

en: Setting different SELinux label on %1$s which is already in use
cs: Nastavení odlišného SELinux štítku na %1$s, které už je používáno

en: Setting disk block sizes is not supported by vz driver.
cs: Nastavování velikosti bloku disku není ovladačem vz podporováno.

en: Setting disk error policy is not supported by vz driver.
cs: Nastavování zásady chyb disku není ovladačem vz podporováno.

en: Setting disk io limits is not supported by vz driver yet.
cs: Nastavování limitů vst./výstupu zatím není ovladačem vz podporováno.

en: Setting disk product id is not supported by vz driver.
cs: Nastavování identifikátoru produktu disku není ovladačem vz podporováno.

en: Setting disk serial number is supported only for disk devices.
cs: Nastavování sériového čísla je podporováno pouze pro disková zařízení.

en: Setting disk vendor is not supported by vz driver.
cs: Nastavování výrobce disku není ovladačem vz podporováno.

en: Setting disk wwn id is not supported by vz driver.
cs: Nastavování wwn identifikátoru disku není ovladačem vz podporováno.

en: Setting fs quotas is not supported by vz driver.
cs: Nastavení kvót souborového systému není ovladačem vz podporováno.

en: Setting guest interface name is not supported by vz driver.
cs: Nastavení názvu rozhraní hosta není ovladačem vz podporováno.

en: Setting interface script is not supported by vz driver.
cs: Nastavení skriptu rozhraní není ovladačem vz podporováno.

en: Setting interface sndbuf is not supported by vz driver.
cs: Nastavení snbuf rozhraní není ovladačem vz podporováno.

en: Setting network bandwidth is not supported by vz driver.
cs: Nastavení šířky pásma sítě není ovladačem vz podporováno.

en: Setting network filter is not supported by vz driver.
cs: Nastavení síťového filtru není ovladačem vz podporováno.

en: Setting readonly for filesystems is not supported by vz driver.
cs: Nastavení souborového systému pouze pro čtení není ovladačem vz podporováno.

en: Setting security context '%1$s' on '%2$s' not supported. Consider setting virt_use_nfs
cs: Nastavení kontextu zabezpečení „%1$s“ na „%2$s“ není podporováno. Zvažte nastavení virt_use_nfs

en: Setting security labels is not supported by vz driver.
cs: Nastavování štítků zabezpečení není ovladačem vz podporováno.

en: Setting startupPolicy is only allowed for USB devices
cs: Nastavení startupPolicy je možné pouze pro USB zařízení

en: Setting the 64-bit PCI hole size is not supported for machine '%1$s'
cs: nastavení velikosti 64bitové PCI díry není podporováno pro stroj „%1$s“

en: Setting up disk discard parameter is not supported by vz driver.
cs: Nastavování parametru disku discard není ovladačem vz podporováno.

en: Setting up disk io thread # is not supported by vz driver.
cs: Nastavování čísla vlákna vstupu/výstupu disku není ovladačem vz podporováno.

en: Setting up disk startup policy is not supported by vz driver.
cs: Nastavování zásady spouštění disku není ovladačem vz podporováno.

en: Setting up vlans is not supported by vz driver.
cs: Nastavení vlan není ovladačem vz podporováno.

en: Setting vendor or product is not supported for lun device
cs: Nastavení výrobce nebo produktu není pro lun zařízení podporováno

en: Setting wwn is not supported for lun device
cs: Nastavení wwn není pro lun zařízení podporováno

en: Setup time:
cs: Čas nastavení:

en: Shared memory:
cs: Sdílená paměť:

en: Shell '%1$s' should have absolute path
cs: Shell „%1$s“ by měl mít absolutní popis umístění

en: Shortcut for calling the command with a single CPU model and no additional features
cs: Zkratka pro zavolání příkazu s jediným modelem procesoru a žádnými dalšími funkcemi

en: Should define both master and slave path attributes for nmdm device
cs: Pro nmdm zařízení by měla být definována jak hlavní tak náhradní cesta

en: Show block device errors
cs: Zobrazit chyby blokových zařízení

en: Show errors on block devices
cs: Zobrazit chyby na blokových zařízeních

en: Show features that are part of the CPU model type
cs: Zobrazit funkce, které jsou součástí typu modelu procesoru

en: Show maximum number of virtual CPUs for guests on this connection.
cs: Zobrazit nejvyšší možný počet virtuálních procesorů pro hosty na tomto spojení.

en: Show statistics from this CPU
cs: Zobrazit statistiky z tohoto procesoru

en: Show total statistics only
cs: Zobrazit pouze celkové statistiky

en: Show/Set scheduler parameters.
cs: Zobrazit/Nastavit parametry plánovače.

en: Shows or modifies the XML metadata of a domain.
cs: Zobrazí nebo změní XML metadata domény.

en: Shutdown
cs: Vypnout

en: Shutdown of guest $name complete.
cs: Vypnutí hosta $name dokončeno.

en: Shutdown of guest $name failed to complete in time.
cs: Vypnutí hosta $name se nepodařilo dokončit v časovém limitu.

en: Shutting down guests on $uri URI...
cs: Vypínání hostů na URI $uri…

en: Signal handling not available on this platform
cs: Obsluha signálů není na této platformě k dispozici

en: Size of SMM TSEG size differs: source: '%1$llu %2$s', destination: '%3$llu %4$s'
cs: Velikost SMM TSEG se liší: zdroj: „%1$llu %2$s“, cíl: „%3$llu %4$s“

en: Size of target NUMA node %1$zu (%2$llu) doesn't match source (%3$llu)
cs: Velikost cílového NUMA uzlu %1$zu (%2$llu) neodpovídá zdroji (%3$llu)

en: Size of volume '%1$s' successfully changed by %2$s
cs: Velikost svazku „%1$s“ úspěšně změněna o %2$s

en: Size of volume '%1$s' successfully changed to %2$s
cs: Velikost svazku „%1$s“ úspěšně změněna na %2$s

en: Skipping is not supported with this stream
cs: Přeskakování není s tímto proudem podporováno

en: Snapshot
cs: Zachycený stav

en: Snapshot %1$s XML configuration not changed.
cs: XML nastavení zachyceného stavu %1$s nezměněna.

en: Snapshot %1$s cloned to %2$s.
cs: Zachycený stav %1$s naklonován do %2$s.

en: Snapshot %1$s edited.
cs: Zachycený stav %1$s upraven.

en: Snapshot %1$s set as current
cs: Zachycený stav %1$s nastaven jako aktuální

en: Snapshot '%1$s' already exists
cs: Zachycený stav „%1$s“ už existuje

en: Snapshot Delete
cs: Smazat zachycený stav

en: Snapshot Dump XML
cs: Výpis XML zachyceného stavu

en: Snapshot List
cs: Seznam zachycených stavů

en: Snapshot delete
cs: Smazat zachycený stav

en: Snapshot is Null
cs: Zachycený stav je prázdný

en: Snapshot revert
cs: Vrácení zachyceného stavu

en: Snapshots are not yet supported with 'pool' volumes
cs: Pro 'pool' (fond) svazky zatím nejsou zachycené stavy podporovány

en: Snapshots have inconsistent relations for domain %1$s
cs: Zachycené stavy mají nejednotné vztahy k doméně %1$s

en: Socket path %1$s too big for destination
cs: Popis umístění soketu %1$s je pro cíl příliš objemný

en: Sockets:
cs: Patice:

en: Some activation file descriptors are unclaimed
cs: Některé popisovače aktivačního souboru nejsou vyzvednuté

en: Some features cannot be reliably used with this QEMU: %1$s
cs: Některé funkce nemohou být s tímto QEMU použity spolehlivě: %1$s

en: Some parameters are not supported by migration protocol 2
cs: Některé parametry nejsou protokolem pro stěhování verze 2 podporovány

en: Some parameters are not supported by migration protocol 3
cs: Některé parametry nejsou migračním protokolem 3 podporovány

en: Some processes refused to die
cs: U některých procesů se nepodařilo vynutit ukončení

en: Sound device model is not supported
cs: Model zvukového zařízení není podporován

en: Sound devices emulation is not supported by given bhyve binary
cs: Danou binárkou bhyve není podporována emulace zvukových zařízení

en: Source
cs: Zdroj

en: Source device does not exist when formatting pool '%1$s'
cs: Zdrojové zařízení neexistuje při formátování fondu „%1$s“

en: Source host lock driver %1$s different from target %2$s
cs: ovladač zámků %1$s zdrojového hostitele se liší od toho %2$s na cílovém

en: Specified both --storage and --remove-all-storage
cs: Zadáno jak --storage, tak --remove-all-storage

en: Specified character device source type is not supported by vz driver.
cs: Zadaný typ znakového zařízení není ovladačem vz podporován.

en: Specified character device target type is not supported by vz driver.
cs: Zadaný typ cílového znakového zařízení není ovladačem vz podporován.

en: Specified character device type is not supported by vz driver.
cs: Zadaný typ znakového zařízení není ovladačem vz podporován.

en: Specified disk bus is not supported by vz driver.
cs: Zadaná sběrnice disku není ovladačem vz podporována.

en: Specified network adapter model is not supported by vz driver.
cs: Zadaný model síťového adaptéru není ovladačem vz podporován.

en: Specified network adapter type is not supported by vz driver.
cs: Zadaný typ síťového adaptéru není ovladačem vz podporován.

en: Specifies if pages from different numa nodes can be merged
cs: Určuje zda stránky z rozdílných numa uzlů mohou být sloučeny

en: Specifying mount point is not supported for now
cs: Prozatím není určení přípojného bodu podporováno

en: Spice audio is not supported without spice graphics
cs: Spice audio není podporováno bez spice grafiky

en: Start
cs: Spustit

en: Start a block commit operation.
cs: Zahájit operaci odeslání bloku.

en: Start a block copy operation.
cs: Spustit operací blokového kopírování.

en: Start a disk backup of a live domain
cs: Spustit zálohu disku spuštěné domény

en: Start a domain, either from the last managedsave
        state, or via a fresh boot if no managedsave state
        is present.
cs: Spustit doménu – buď z minulého managedsave
        stavu, nebo novým startem, pokud  není žádný managedsave
        přítomen.

en: Start a network.
cs: Spustit síť.

en: Start a pool.
cs: Spustit fond.

en: Start an inactive node device
cs: Spustit neaktivní zařízení uzlu

en: Start to calculate domain's memory dirty rate successfully.
cs: Pro úspěšné spočítání rychlostí špinění stránek paměti domény spusťte.

en: Started
cs: Spuštěno

en: Starting shutdown on guest: $name
cs: Zahajování vypnutí na hostovi: $name

en: Starts an inactive node device that was previously defined
cs: Spustí neaktivní zařízení uzlu, které bylo dříve definováno

en: State
cs: Stav

en: State file %1$s edited.
cs: Soubor stavu %1$s upraven.

en: State file %1$s updated.
cs: Stavový soubor %1$s aktualizován.

en: State of HyperV enlightenment feature '%1$s' differs: source: '%2$s', destination: '%3$s'
cs: Stav funkce HyperV enlightenment „%1$s“ se liší: zdroj: „%2$s“, cil: „%3$s“

en: State of HyperV stimer direct feature differs: source: '%1$s', destination: '%2$s'
cs: Stav HyperV stimer direct funkce se liší: zdroj: „%1$s“, cíl: „%2$s“

en: State of KVM feature '%1$s' differs: source: '%2$s', destination: '%3$s'
cs: Stav funkce KVM „%1$s“ se liší: zdroj: „%2$s“, cíl: „%3$s“

en: State of Xen feature '%1$s' differs: source: '%2$s', destination: '%3$s'
cs: Stav funkce Xen „%1$s“ se liší: zdroj: „%2$s“, cíl: „%3$s“

en: State of feature '%1$s' differs: source: '%2$s', destination: '%3$s'
cs: Stav funkce „%1$s“ se liší: zdroj: „%2$s“, cíl: „%3$s“

en: State of feature '%1$s' differs: source: '%2$s,%3$s=%4$s', destination: '%5$s,%6$s=%7$s'
cs: Stav funkce „%1$s“ se liší: zdroj: „%2$s,%3$s=%4$s“, cíl: „%5$s,%6$s=%7$s“

en: State of feature '%1$s' differs: source: '%2$s,%3$s=%4$s,%5$s=%6$llu', destination: '%7$s,%8$s=%9$s,%10$s=%11$llu'
cs: Stav funkce „%1$s“ se liší: zdroj: „%2$s,%3$s=%4$s,%5$s=%6$llu“, cíl: „%7$s,%8$s=%9$s,%10$s=%11$llu“

en: State of feature '%1$s' differs: source: '%2$s=%3$s', destination: '%4$s=%5$s'
cs: Stav funkce „%1$s“ se liší: zdroj: „%2$s=%3$s“, cíl: „%4$s=%5$s“

en: State of vCPU '%1$zu' differs between source and destination definitions
cs: Stav virt. procesoru „%1$zu“ se v definicích na zdroji a cíli liší

en: State:
cs: Stav:

en: Static host definition in IPv4 network '%1$s' must have mac or name attribute
cs: Je třeba, aby statická definice hostitele v IPv4 síti „%1$s“ měla atribut mac (MAC adresa) nebo name (název)

en: Static host definition in IPv6 network '%1$s' must have id or name attribute
cs: Je třeba, aby statická definice hostitele v IPv6 síti „%1$s“ měla atribut id (identifikátor) nebo name (název)

en: Stats %1$s too big for destination
cs: Statistiky %1$s jsou pro cíl příliš objemné

en: Stats types bits 0x%1$x are not supported by this daemon
cs: kousky typů statistiky 0x%1$x nejsou tímto procesem služby podporovány

en: Stats types bits 0x%1$x are not supported by this daemon or QEMU
cs: Statistické typy bitů 0x%1$x nejsou tímto procesem služby či QEMU podporovány

en: Status is unknown
cs: Stav není znám

en: Stopped
cs: Zastaveno

en: Storage Pool Events
cs: Události fondu úložiště

en: Storage pool '%1$s' for volume '%2$s' not found.
cs: Fond úložiště „%1$s“ pro svazek „%2$s“ nenalezen.

en: Storage pool already built
cs: Fond úložiště už sestaven

en: Storage pool already built: %1$s
cs: Fond úložiště už sestaven: %1$s

en: Storage pool config filename '%1$s' does not match pool name '%2$s'
cs: Název souboru s nastaveními fondu úložiště „%1$s“ neodpovídá názvu fondu „%2$s“

en: Storage pool not found
cs: Úložiště nenalezeno

en: Storage pool not found: %1$s
cs: Úložiště nenalezeno: %1$s

en: Storage pool probe failed
cs: Sondování fondu úložiště se nepodařilo

en: Storage pool probe failed: %1$s
cs: Sondování fondu úložiště se nezdařilo: %1$s

en: Storage pool state file '%1$s' does not match pool name '%2$s'
cs: Stavový soubor „%1$s“ neodpovídá názvu fondu „%2$s“

en: Storage source %1$s must be a block device
cs: Je třeba, aby zdroj úložiště %1$s bylo blokové zařízení

en: Storage source %1$s must be a character device
cs: Je třeba, aby zdroj úložiště %1$s bylo znakové zařízení

en: Storage source conflict with pool: '%1$s'
cs: Zdroj úložiště koliduje s fondem: „%1$s“

en: Storage volume '%1$s'(%2$s) is not managed by libvirt. Remove it manually.
cs: Svazek úložiště „%1$s“(%2$s) není spravován libvirt. Odeberte ho ručně.

en: Storage volume deletion is supported only on stopped domains
cs: Smazání svazku úložiště je podporované pouze na zastavených doménách

en: Storage volume not found
cs: Svazek nenalezen

en: Storage volume not found: %1$s
cs: Svazek nenalezen: %1$s

en: Stream data too long to send (%1$zu bytes needed, %2$zu bytes available)
cs: Dat proudu je příliš mnoho na to, aby je šlo odeslat (%1$zu bajtů potřeba, %2$zu bajtů k dispozici)

en: Stream has untransferred data left
cs: V proudu zbývají nepřenesená data

en: Stream is not open
cs: Proud není otevřený

en: Successfully copied
cs: Úspěšně zkopírováno

en: Successfully ejected media.
cs: Médium úspěšně vysunuto.

en: Successfully inserted media.
cs: Médium úspěšně vloženo.

en: Successfully pivoted
cs: Pivot úspěšné

en: Successfully updated media.
cs: Médium úspěšně aktualizováno.

en: Sum of byte '%1$s' stat overflows
cs: Souhrn bajtu '%1$s' statistiky přetéká

en: Support for AppArmor is not enabled
cs: Podpora pro AppArmor není zapnutá

en: Support for SELinux is not enabled
cs: Podpora pro SELinux není zapnutá

en: Support only default gateway
cs: Podporovat pouze výchozí bránu

en: Support only one IPv4 default gateway
cs: Podporovat pouze jednu výchozí IPv4 bránu

en: Support only one IPv6 default gateway
cs: Podporovat pouze jednu výchozí IPv6 bránu

en: Suspend a running domain.
cs: Uspat spuštěnou doménu.

en: Suspend duration in seconds, at least 60
cs: Doba uspání (v sekundách), přinejmenším 60

en: Suspend duration is too short, must be at least %1$u seconds
cs: Doba trvání uspání je příliš krátká – je třeba, aby byla alespoň %1$u sekund

en: Suspend operation already in progress
cs: Operace uspání už probíhá

en: Suspend operation failed
cs: Operace uspání se nezdařila

en: Suspend the host node for a given time duration and attempt to resume thereafter.
cs: Uspat hostitelský uzel na danou domu a poté se pokusit probudit.

en: Suspend-to-Disk
cs: Uspat na disk

en: Suspend-to-RAM
cs: Uspat do paměti

en: Suspended
cs: Uspáno

en: Suspending $name:
cs: Pozastavuje se $name:

en: Suspending guests on $uri URI...
cs: Uspávání hostů na URI $uri…

en: Suspends a running domain using guest OS's power management. (Note: This requires a guest agent configured and running in the guest OS).
cs: Uspí spuštěnou doménu pomocí správy napájení operačního systému v hostovi (poznamenejme, že toto vyžaduje nastavený a spuštěný agent v operačním systému hosta).

en: Switch running migration from pre-copy to post-copy
cs: Přepnout probíhající stěhování z pre-copy na post-copy

en: Switch running migration from pre-copy to post-copy. The migration must have been started with --postcopy option.
cs: Přepnout probíhající stěhování z pre-copy na post-copy. Je třeba, aby stěhování bylo spuštěno s volbou --postcopy.

en: System is in use
cs: Systém je používán

en: System is not available
cs: Systém není k dispozici

en: System lacks NETNS support
cs: Systém postrádá podporu pro NETNS

en: System token in %1$s was corrupt
cs: Systémový token v %1$s byl poškozen

en: TCG features are incompatible with domain type '%1$s'
cs: TGC funkce nejsou kompatibilní s typem domény „%1$s“

en: TLS handshake failed %1$s
cs: Navázání TLS se nezdařilo %1$s

en: TLS migration is not supported with this QEMU binary
cs: TLS přestěhovávání není touto binárkou QEMU podporováno

en: TLS transport is not supported for disk protocol '%1$s'
cs: TLS transport není podporován pro protokol disku „%1$s“

en: TLS usage specified, but name is missing
cs: Zadáno využití TLS, ale chybí název

en: TPM 1.2 is not supported on ARM
cs: TPM 1.2 není na ARM podporováno

en: TPM 1.2 is not supported with the SPAPR device model
cs: TPM 1.2 není v případě modelu zařízení SPAPR podporováno

en: TPM Proxy model %1$s requires 'Passthrough' backend
cs: Model TPM proxy %1$s vyžaduje podpůrnou vrstvu 'Passthrough'

en: TPM device path %1$s is invalid
cs: Popis umístění TPM zařízení %1$s není platný

en: TPM version '%1$s' is not supported
cs: TPM verze „%1$s“ není podporovaná

en: Table row cannot be empty
cs: Řádek tabulky nemůže být prázdný

en: Target
cs: Cíl

en: Target ACPI index '%1$u' does not match source '%2$u'
cs: Rejstřík cílového ACPI '%1$u' se neshoduje se zdrojovým '%2$u'

en: Target CPU arch %1$s does not match source %2$s
cs: Cílová architektura procesoru %1$s se neshoduje se zdrojovou %2$s

en: Target CPU cache does not match source
cs: Cílová mezipaměť procesoru neodpovídá zdrojové

en: Target CPU check %1$s does not match source %2$s
cs: Cílová kontrola procesoru %1$s se neshoduje se zdrojovou %2$s

en: Target CPU cores %1$d does not match source %2$d
cs: Cílový počet jader procesoru %1$d neodpovídá zdrojovému %2$d

en: Target CPU dies %1$d does not match source %2$d
cs: Cílový počet jader procesoru %1$d neodpovídá tomu zdrojovému %2$d

en: Target CPU does not match source
cs: Cílový procesor se neshoduje se zdrojovým

en: Target CPU feature %1$s does not match source %2$s
cs: Funkce cílového procesoru %1$s neodpovídá zdrojové %2$s

en: Target CPU feature count %1$zu does not match source %2$zu
cs: Cílový počet funkcí procesoru %1$zu neodpovídá zdrojovém %2$zu

en: Target CPU feature policy %1$s does not match source %2$s
cs: Cílová zásada funkce procesoru %1$s neodpovídá zdrojové %2$s

en: Target CPU maxphysaddr does not match source
cs: Maxphysaddr cílového procesoru se neshoduje se zdrojem

en: Target CPU mode %1$s does not match source %2$s
cs: Cílový režim procesoru %1$s se neshoduje se zdrojovým %2$s

en: Target CPU model %1$s does not match source %2$s
cs: Cílový model procesoru %1$s se neshoduje se zdrojovým %2$s

en: Target CPU sockets %1$d does not match source %2$d
cs: Cílový počet patic procesoru %1$d neodpovídá zdrojovému %2$d

en: Target CPU threads %1$d does not match source %2$d
cs: Cílový počet vláken procesoru %1$d neodpovídá zdrojovému %2$d

en: Target CPU type %1$s does not match source %2$s
cs: Cílový typ procesoru %1$s se neshoduje se zdrojovým %2$s

en: Target CPU vendor %1$s does not match source %2$s
cs: Cílový výrobce procesoru %1$s neodpovídá zdrojovému %2$s

en: Target CPU vendor id %1$s does not match source %2$s
cs: Cílový identifikátor výrobce procesoru %1$s se neshoduje se zdrojovým %2$s

en: Target NUMA distance from %1$zu to %2$zu doesn't match source
cs: Cílová NUMA vzdálenost od %1$zu po %2$zu se neshoduje se zdrojovou

en: Target NUMA node count '%1$zu' doesn't match source '%2$zu'
cs: Cílový počet NUMA uzlů „%1$zu“ neodpovídá zdroji „%2$zu“

en: Target NVDIMM UUID doesn't match source NVDIMM
cs: Cílové NVDIMM UUID se neshoduje s tím zdrojovým

en: Target NVDIMM alignment '%1$llu' doesn't match source NVDIMM alignment '%2$llu'
cs: Zarovnání NVDIMM „%1$llu“ cíle se neshoduje se zdrojovým „%2$llu“

en: Target NVDIMM label size '%1$llu' doesn't match source NVDIMM label size '%2$llu'
cs: Velikost štítku „%1$llu“ cílové NVDIMM se neshoduje se zdrojovou „%2$llu“

en: Target NVDIMM pmem flag doesn't match source NVDIMM pmem flag
cs: Příznak pmem NVDIMM cíle se neshoduje s tím zdroje

en: Target NVDIMM readonly flag doesn't match source NVDIMM readonly flag
cs: Příznak „pouze pro čtení“ NVDIMM cíle se neshoduje s tím zdroje

en: Target RNG model '%1$s' does not match source '%2$s'
cs: Model „%1$s“ cílového generátoru náhodných čísel neodpovídá zdrojovému „%2$s“

en: Target TPM device model doesn't match source
cs: Model cílového TPM zařízení se neshoduje se zdrojovým

en: Target TPM device type doesn't match source
cs: Cílový typ TPM zařízení neodpovídá zdroji

en: Target TPM version doesn't match source
cs: Verze cílového TPM neodpovídá zdrojové

en: Target TSC frequency %1$llu does not match source %2$llu
cs: Frekvence TSC %1$llu na cíli neodpovídá zdroji %2$llu

en: Target TSC mode %1$s does not match source %2$s
cs: Režim hodin čítače časového razítka (TSC) %1$s se neshoduje se zdrojovým %2$s

en: Target USB Class code does not match source
cs: Kód cílové třídy USB se neshoduje se zdrojovým

en: Target USB allow '%1$s' does not match source '%2$s'
cs: allow „%1$s“ cílového USB se neshoduje se zdrojovým „%2$s“

en: Target USB product ID does not match source
cs: USB identifikátor produktu cíle se neshoduje se zdrojem

en: Target USB redirection filter rule count %1$zu does not match source %2$zu
cs: Počet %1$zu pravidel cílového filtru přesměrování USB se neshoduje se zdrojovým %2$zu

en: Target USB vendor ID does not match source
cs: Identifikátor cílového výrobce USB se neshoduje se zdrojovým

en: Target USB version does not match source
cs: Cílová USB verze se neshoduje se zdrojovou

en: Target active PCR banks doesn't match source
cs: Počet aktivních PCR bank cíle se neshoduje se zdrojem

en: Target already exists
cs: Cíl už existuje

en: Target balloon autodeflate attribute value '%1$s' does not match source '%2$s'
cs: Hodnota „%1$s“ automatického zmenšování (autodeflate) cílové výplně v operační paměti (balloon) se neshoduje se zdrojovou „%2$s“

en: Target balloon freePageReporting attribute value '%1$s' does not match source '%2$s'
cs: Hodnota atributu freePageReporting výplně v paměti cíle '%1$s' se neshoduje se zdrojem '%2$s'

en: Target balloon model %1$s does not match source %2$s
cs: Cílový model výplně paměti %1$s neodpovídá zdrojovému %2$s

en: Target base board does not match source
cs: Cílová základní deska se neshoduje se zdrojovou

en: Target channel addr %1$s does not match source %2$s
cs: Adresa %1$s cílového kanálu se neshoduje se zdrojovou %2$s

en: Target channel name %1$s does not match source %2$s
cs: Název %1$s cílového kanálu se neshoduje se zdrojovým %2$s

en: Target channel type %1$s does not match source %2$s
cs: Typ %1$s cílového kanálu se neshoduje se zdrojovým %2$s

en: Target chassis does not match source
cs: Cílové šasi se neshoduje se zdrojovým

en: Target console type %1$s does not match source %2$s
cs: Cílový typ konzole %1$s neodpovídá zdrojové %2$s

en: Target controller index %1$d does not match source %2$d
cs: Pořadové číslo %1$d cílového řadiče se neshoduje se zdrojovým %2$d

en: Target controller model %1$d does not match source %2$d
cs: Model %1$d cílového řadiče se neshoduje se zdrojovým %2$d

en: Target controller ports %1$d does not match source %2$d
cs: Porty %1$d cílového řadiče se neshodují se zdrojovými %2$d

en: Target controller type %1$s does not match source %2$s
cs: Typ %1$s cílového řadiče se neshoduje se zdrojovým %2$s

en: Target controller vectors %1$d does not match source %2$d
cs: Vektory %1$d cílového řadiče neodpovídají zdrojovým %2$d

en: Target device PCI address %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$d does not match source %5$04x:%6$02x:%7$02x.%8$d
cs: PCI adresa cílového zařízení %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$d se neshoduje s tou zdrojovou %5$04x:%6$02x:%7$02x.%8$d

en: Target device address type %1$s does not match source %2$s
cs: Typ adresy cílového zařízení %1$s neodpovídá zdroji %2$s

en: Target device ats option '%1$s' does not match source '%2$s'
cs: Volba ats „%1$s“ cílového zařízení se neshoduje se zdrojovou „%2$s“

en: Target device ccid address %1$d:%2$d does not match source %3$d:%4$d
cs: Cílová ccid adresa zařízení %1$d:%2$d neodpovídá zdrojové %3$d:%4$d

en: Target device dimm base address '%1$llx' does not match source '%2$llx'
cs: Základní adresa dimm cílového zařízení „%1$llx“ se neshoduje se zdrojovou „%2$llx“

en: Target device dimm slot %1$u does not match source %2$u
cs: Dimm slot %1$u cílového zařízení se neshoduje se zdrojovým %2$u

en: Target device drive address %1$d:%2$d:%3$d does not match source %4$d:%5$d:%6$d
cs: Adresa jednotky cílového zařízení %1$d:%2$d:%3$d neodpovídá zdrojové %4$d:%5$d:%6$d

en: Target device iommu option '%1$s' does not match source '%2$s'
cs: Volba iommu „%1$s“ cílového zařízení se neshoduje se zdrojovou „%2$s“

en: Target device isa address %1$d:%2$d does not match source %3$d:%4$d
cs: isa adresa %1$d:%2$d cílového zařízení neodpovídá zdrojové %3$d:%4$d

en: Target device packed option '%1$s' does not match source '%2$s'
cs: Packed volba cílového zařízení „%1$s“ se neshoduje se zdrojovou „%2$s“

en: Target device page_per_vq option '%1$s' does not match source '%2$s'
cs: Volba page_per_vq cílového zařízení '%1$s' neodpovídá zdroji '%2$s'

en: Target device virtio options don't match the source
cs: Předvolby pro virtio na cílovém zařízení se neshodují s těmi na zdroji

en: Target device virtio serial address %1$d:%2$d:%3$d does not match source %4$d:%5$d:%6$d
cs: Cílová adresa zařízení virtio sériového portu %1$d:%2$d:%3$d neodpovídá zdrojové %4$d:%5$d:%6$d

en: Target disk %1$s does not match source %2$s
cs: Cílový disk %1$s se neshoduje se zdrojovým %2$s

en: Target disk access mode does not match source
cs: Přístupový režim cílového disku se neshoduje se zdrojovým

en: Target disk bus %1$s does not match source %2$s
cs: Sběrnice disku %1$s cíle se neshoduje se zdrojovou %2$s

en: Target disk device %1$s does not match source %2$s
cs: Diskové zařízení %1$s cíle se neshoduje se zdrojovým %2$s

en: Target disk model %1$s does not match source %2$s
cs: Model „%1$s“ cílového disku se neshoduje se zdrojovým %2$s

en: Target disk queue count %1$u does not match source %2$u
cs: Počet front cílového disku %1$u neodpovídá zdrojovému %2$u

en: Target disk queue size %1$u does not match source %2$u
cs: Velikost fronty cílového disku %1$u neodpovídá zdrojovému %2$u

en: Target disk rotation rate %1$u RPM does not match source %2$u RPM
cs: Otáčky za minutu cíle %1$u se neshodují se zdrojovým %2$u RPM

en: Target disk serial %1$s does not match source %2$s
cs: Sériové číslo %1$s cílového disku se neshoduje se zdrojovým %2$s

en: Target disk wwn '%1$s' does not match source '%2$s'
cs: wwn „%1$s“ cílového disku se neshoduje se zdrojovým „%2$s“

en: Target domain IOMMU device aw_bits value '%1$d' does not match source '%2$d'
cs: hodnota '%1$d' aw_bits IOMMU zařízení cílové domény neodpovídá zdroji '%2$d'

en: Target domain IOMMU device caching mode '%1$s' does not match source '%2$s'
cs: Režim mezipaměti „%1$s“ IOMMU zařízení cílové domény se neshoduje se zdrojovým „%2$s“

en: Target domain IOMMU device count does not match source
cs: Počet IOMMU zařízení cílové domény se neshoduje se zdrojovým

en: Target domain IOMMU device eim value '%1$s' does not match source '%2$s'
cs: Hodnota „%1$s“ eim IOMMU zařízení cílové domény se neshoduje se zdrojovou „%2$s“

en: Target domain IOMMU device intremap value '%1$s' does not match source '%2$s'
cs: Hodnota „%1$s“ intremap IOMMU zařízení cílové domény se neshoduje se zdrojovou „%2$s“

en: Target domain IOMMU device iotlb value '%1$s' does not match source '%2$s'
cs: Hodnota mezipaměti přidělování transakcí vstupu/výstupu (iotlb) „%1$s“ se neshoduje se zdrojovou „%2$s“

en: Target domain IOMMU device model '%1$s' does not match source '%2$s'
cs: Model IOMMU zařízení „%1$s“ cílové domény se neshoduje se zdrojovým „%2$s“

en: Target domain OS type %1$s does not match source %2$s
cs: Typ operačního systému cílové domény %1$s neodpovídá zdrojovému %2$s

en: Target domain RNG device count %1$zu does not match source %2$zu
cs: Počet generátorů náhodných čísel (rng) %1$zu cílové domény se neshoduje se zdrojovým %2$zu

en: Target domain SMBIOS mode %1$s does not match source %2$s
cs: Režim %1$s SMBIOS cílové domény se neshoduje se zdrojovým %2$s

en: Target domain TPM device count %1$zu does not match source %2$zu
cs: Počet TPM zařízení cílové domény %1$z se neshoduje se zdrojem %2$zu

en: Target domain USB redirection filter count %1$d does not match source %2$d
cs: Počet filtrů %1$d přesměrování USB cílové domény se neshoduje se zdrojovým %2$d

en: Target domain architecture %1$s does not match source %2$s
cs: Architektura cílové domény %1$s neodpovídá zdrojové %2$s

en: Target domain channel count %1$zu does not match source %2$zu
cs: Počet %1$zu cílových kanálů domény se neshoduje se zdrojovým %2$zu

en: Target domain console count %1$zu does not match source %2$zu
cs: Počet konzolí cílové domény %1$zu neodpovídá zdrojovému %2$zu

en: Target domain controller count %1$zu does not match source %2$zu
cs: Počet řadičů cílové domény %1$zu neodpovídá zdrojovému %2$zu

en: Target domain count of sysinfo does not match source
cs: Počet sysinfo cílové domény se neshoduje se zdrojovou

en: Target domain current memory %1$lld does not match source %2$lld
cs: Stávající paměť %1$lld cílové domény se neshoduje se zdrojovou %2$lld

en: Target domain disk count %1$zu does not match source %2$zu
cs: Počet disků cílové domény %1$zu neodpovídá zdrojovému %2$zu

en: Target domain filesystem count %1$zu does not match source %2$zu
cs: Počet souborových systému cílové domény %1$zu neodpovídá zdrojovému %2$zu

en: Target domain genid %1$s does not match source %2$s
cs: genid identifikátor %1$s cílové domény se neshoduje se zdrojovým %2$s

en: Target domain host device count %1$zu does not match source %2$zu
cs: Počet zařízení hostitele cílové domény %1$zu neodpovídá zdrojovému %2$zu

en: Target domain hub device count %1$zu does not match source %2$zu
cs: Počet rozbočovačů cílové domény %1$zu neodpovídá zdrojovému %2$zu

en: Target domain input device count %1$zu does not match source %2$zu
cs: Počet vstupních zařízeních cílové domény %1$zu neodpovídá zdrojovému %2$zu

en: Target domain machine type %1$s does not match source %2$s
cs: Typ stroje cílové domény %1$s neodpovídá zdrojovému %2$s

en: Target domain max memory %1$lld does not match source %2$lld
cs: Maximum paměti %1$lld cílové domény se neshoduje se zdrojovým %2$lld

en: Target domain memory balloon count %1$d does not match source %2$d
cs: Počet výplní (balloon) %1$d v paměti cílové domény se neshoduje se zdrojovým %2$d

en: Target domain memory device count %1$zu does not match source %2$zu
cs: Počet paměťových zařízení %1$zu cílové domény se neshoduje se zdrojovým %2$zu

en: Target domain memory slots count '%1$u' doesn't match source '%2$u'
cs: Počet „%1$u“ cílových slotů paměti se neshoduje se zdrojovým „%2$u“

en: Target domain name '%1$s' does not match source '%2$s'
cs: Název cílové domény „%1$s“ neodpovídá zdrojovému „%2$s“

en: Target domain net card count %1$zu does not match source %2$zu
cs: Počet síťových karet cílové domény %1$zu neodpovídá zdrojovému %2$zu

en: Target domain panic device count %1$zu does not match source %2$zu
cs: Počet %1$zu zařízení paniky cílové domény se neshoduje se zdrojovým %2$zu

en: Target domain parallel port count %1$zu does not match source %2$zu
cs: Počet paralelních portů cílové domény %1$zu neodpovídá zdrojovému %2$zu

en: Target domain redirected devices count %1$zu does not match source %2$zu
cs: Počet %1$zu přesměrovaných zařízení cílové domény se neshoduje se zdrojovým %2$zu

en: Target domain requested genid does not match source
cs: Požadované genid cílové domény se neshoduje se zdrojovým

en: Target domain serial port count %1$zu does not match source %2$zu
cs: Počet sériových portů cílové domény %1$zu neodpovídá zdrojovému %2$zu

en: Target domain shared memory device count %1$zu does not match source %2$zu
cs: Počet zařízení sdílené paměti %1$zu cílové domény se neshoduje se zdrojovým %2$zu

en: Target domain smartcard count %1$zu does not match source %2$zu
cs: Počet smardcard cílové domény %1$zu neodpovídá zdrojovému %2$zu

en: Target domain sound card count %1$zu does not match source %2$zu
cs: Počet zvukových karet cílové domény %1$zu neodpovídá zdrojovému %2$zu

en: Target domain timers do not match source
cs: Časovače cílové domény neodpovídají zdrojovým

en: Target domain uuid %1$s does not match source %2$s
cs: Nikde se neopakující identifikátor cílové domény %1$s neodpovídá zdrojovému %2$s

en: Target domain vCPU max %1$zu does not match source %2$zu
cs: Maximum %1$zu virt. procesorů cílové domény se neshoduje se zdrojovým %2$zu

en: Target domain video card count %1$zu does not match source %2$zu
cs: Počet grafických karet cílové domény %1$zu neodpovídá zdrojovému %2$zu

en: Target domain virt type %1$s does not match source %2$s
cs: Typ virtualizace cílové domény %1$s neodpovídá zdrojovému %2$s

en: Target domain vsock device count does not match source
cs: Počet vsock zařízení cílové domény se neshoduje se zdrojovým

en: Target domain vsock device model '%1$s' does not match source '%2$s'
cs: Model „%1$s“ vsock zařízení cílové domény se neshoduje se zdrojovým „%2$s“

en: Target domain watchdog device count %1$zu does not match source %2$zu
cs: Počet zařízení resetátorů domény %1$zu neodpovídá zdrojovému %2$zu

en: Target filesystem access mode does not match source
cs: Přístupový režim cílového souborového systému se neshoduje se zdrojovým

en: Target filesystem guest target %1$s does not match source %2$s
cs: Cíl hosta cílového souborového systému %1$s se neshoduje se zdrojem %2$s

en: Target filesystem model does not match source
cs: Model cílového souborového systému se neshoduje se zdrojovým

en: Target host device mode %1$s does not match source %2$s
cs: Režim %1$s cílového zařízení hostitele se neshoduje se zdrojovým %2$s

en: Target host device subsystem %1$s does not match source %2$s
cs: Podsystém %1$s cílového zařízení hostitele se neshoduje se zdrojovým %2$s

en: Target hub device type %1$s does not match source %2$s
cs: Typ %1$s zařízení cílového rozbočovače se neshoduje se zdrojovým %2$s

en: Target input device bus %1$s does not match source %2$s
cs: Sběrnice %1$s cílového vstupního zařízení se neshoduje se zdrojovou %2$s

en: Target input device type %1$s does not match source %2$s
cs: Typ cílového vstupního zařízení %1$s se neshoduje se zdrojovým %2$s

en: Target input model %1$s does not match source %2$s
cs: Model %1$s cílového vstupu se neshoduje se zdrojovým %2$s

en: Target maximum memory size '%1$llu' doesn't match source '%2$llu'
cs: Maximální velikost paměti „%1$llu“ cíle se neshoduje se zdrojovou „%2$llu“

en: Target memory device address '0x%1$llx' doesn't match source memory device address '0x%2$llx'
cs: Adresa cílového paměťového zařízení '0x%1$llx' neodpovídá té zdrojového zařízení '0x%2$llx'

en: Target memory device alias '%1$s' doesn't match source alias '%2$s'
cs: Cílový alternativní název paměťového zařízení „%1$s“ se neshoduje s tím zdrojovým „%2$s“

en: Target memory device block size '%1$llu' doesn't match source memory device block size '%2$llu'
cs: Velikost bloku paměťového zařízení cíle '%1$llu' neodpovídá tomu na zdroji '%2$llu'

en: Target memory device model '%1$s' doesn't match source model '%2$s'
cs: Model zařízení „%1$s“ cílové paměti se neshoduje se zdrojovým „%2$s“

en: Target memory device requested size '%1$llu' doesn't match source memory device requested size '%2$llu'
cs: Požadovaná velikost cílového paměťového zařízení '%1$llu' se neshoduje s tou požadovanou na zdroji '%2$llu'

en: Target memory device size '%1$llu' doesn't match source memory device size '%2$llu'
cs: Velikost „%1$llu“ zařízení paměti cíle se neshoduje s velikostí „%2$llu“ zdrojového zařízení paměti

en: Target memory device targetNode '%1$d' doesn't match source targetNode '%2$d'
cs: targetNode paměťového zařízení cíle „%1$d“ se neshoduje se zdrojovým targetNode „%2$d“

en: Target memoryBacking source '%1$s' doesn't match source memoryBacking source'%2$s'
cs: Cílový memoryBacking zdroj „%1$s“ se neshoduje se zdrojovým memoryBacking „%2$s“

en: Target model '%1$s' requires target type '%2$s'
cs: Model cíle „%1$s“ vyžaduje typ cíle „%2$s“

en: Target network card MTU %1$d does not match source %2$d
cs: MTU %1$d cílové síťové karty se neshoduje se zdrojovým %2$d

en: Target network card mac %1$s does not match source %2$s
cs: MAC adresa %1$s cílové síťové karty se neshoduje se zdrojovou %2$s

en: Target network card model %1$s does not match source %2$s
cs: Model %1$s cílové sítové karty se neshoduje se zdrojovým %2$s

en: Target not found
cs: Cíl nenalezen

en: Target panic model '%1$s' does not match source '%2$s'
cs: Model cílové paniky „%1$s“ se neshoduje se zdrojovým „%2$s“

en: Target parallel port %1$d does not match source %2$d
cs: Port cílového paralelního zařízení %1$d neodpovídá zdrojovému %2$d

en: Target redirected device bus %1$s does not match source %2$s
cs: Sběrnice %1$s cílového přesměrovaného zařízení se neshoduje se zdrojovou %2$s

en: Target redirected device source type %1$s does not match source device source type %2$s
cs: Typ %1$s cílového přesměrovaného zařízení se neshoduje se zdrojovým %2$s

en: Target serial model %1$s does not match source %2$s
cs: Cílový model sériového portu %1$s se neshoduje s tím zdrojovým %2$s

en: Target serial port %1$d does not match source %2$d
cs: Port cílového sériového zařízení %1$d neodpovídá zdrojovému %2$d

en: Target serial type %1$s does not match source %2$s
cs: Typ cílového sériového zařízení %1$s neodpovídá zdrojovému %2$s

en: Target shared memory MSI configuration doesn't match source
cs: Nastavení MSI paměti cíle se neshoduje se zdrojem

en: Target shared memory model '%1$s' does not match source model '%2$s'
cs: Cílový model sdílené paměti „%1$s“ neodpovídá zdrojovému modelu „%2$s“

en: Target shared memory role '%1$s' does not match source role '%2$s'
cs: Role sdílené paměti na cíli '%1$s' se neshoduje s tou zdrojovou '%2$s'

en: Target shared memory server usage doesn't match source
cs: Využití cílové sdílené paměti serveru se neshoduje se zdrojovým

en: Target shared memory size '%1$llu' does not match source size '%2$llu'
cs: Velikost „%1$llu“ cílové sdílené paměti se neshoduje se zdrojovou „%2$llu“

en: Target sound card model %1$s does not match source %2$s
cs: Model %1$s cílové zvukové karty se neshoduje se zdrojovým %2$s

en: Target sound card multichannel setting '%1$s' does not match source '%2$s'
cs: Nastavení více kanálů cílové zvukové karty '%1$s' neodpovídá zdroji '%2$s'

en: Target sysinfo %1$s %2$s does not match source %3$s
cs: Systémové informace (sysinfo) %1$s %2$s cíle se neshodují se zdrojovými %3$s

en: Target sysinfo %1$s does not match source %2$s
cs: Systémové informace (sysinfo) cíle %1$s se neshodují se zdrojovými %2$s

en: Target sysinfo base board count '%1$zu' does not match source '%2$zu'
cs: Počet „%1$zu“ základních desek ze sysinfo cíle se neshoduje se zdrojovým „%2$zu“

en: Target sysinfo does not match source
cs: Systémové informace (sysinfo) se neshodují se zdrojovými

en: Target timer %1$s does not match source %2$s
cs: Cílový časovač %1$s se neshoduje se zdrojovým %2$s

en: Target timer presence '%1$s' does not match source '%2$s'
cs: Přítomnost časovače v cíli '%1$s' neodpovídá zdrojové '%2$s'

en: Target type '%1$s' cannot have an associated address
cs: Cíl typu „%1$s“ nemůže mít přiřazenou adresu

en: Target type '%1$s' requires address type '%2$s'
cs: Cíl typu „%1$s“ vyžaduje adresu typu „%2$s“

en: Target video card 2d accel %1$u does not match source %2$u
cs: Urychlování vykreslování dvourozměrného prostoru %1$u cílové grafické karty se neshoduje se zdrojovým %2$u

en: Target video card 3d accel %1$u does not match source %2$u
cs: Urychlování vykreslování trojrozměrného prostoru %1$u cílové grafické karty se neshoduje se zdrojovým %2$u

en: Target video card acceleration does not match source
cs: Akcelerace cílové grafické karty neodpovídá zdrojové

en: Target video card heads %1$u does not match source %2$u
cs: Počet výstupů cílové grafické karty %1$u neodpovídá zdrojovému %2$u

en: Target video card model %1$s does not match source %2$s
cs: Model %1$s cílové grafické karty se neshoduje se zdrojovým %2$s

en: Target video card ram %1$u does not match source %2$u
cs: Paměť %1$u cílové grafické karty se neshoduje se zdrojovou %2$u

en: Target video card vgamem %1$u does not match source %2$u
cs: vgamem %1$u cílové grafické karty se neshoduje se zdrojovou %2$u

en: Target video card vram %1$u does not match source %2$u
cs: Videopaměť %1$u cílové grafické karty se neshoduje se zdrojovou %2$u

en: Target video card vram64 %1$u does not match source %2$u
cs: vram64 %1$u cílové grafické karty se neshoduje se zdrojovou %2$u

en: Target watchdog model %1$s does not match source %2$s
cs: Cílový model resetátoru %1$s neodpovídá zdrojovému %2$s

en: Temporary disk space total:
cs: Dočasného diskového prostoru celkem:

en: Temporary disk space use:
cs: Využití prostor na dočasném disku:

en: That firmware name is reserved
cs: Takový název firmware je vyhrazen (nelze použít)

en: Thaw domain's mounted filesystems.
cs: Rozmrazit připojené souborové systémy domény.

en: Thawed %1$d filesystem(s)
cs: Rozmrazeno %1$d souborových systémů

en: The %1$s interface already exists
cs: Rozhraní %1$s už existuje

en: The '%1$s' device is not supported by this QEMU binary
cs: Zařízení „%1$s“ není touto binárkou QEMU podporováno

en: The '%1$s' feature is not supported for architecture '%2$s' or machine type '%3$s'
cs: Funkce „%1$s“ není pro architekturu „%2$s“ nebo typ stroje „%3$s“ podporována

en: The '%1$s' timer can't be disabled
cs: Časovač '%1$s' není možné vypnout

en: The '%1$s' timer does not support tickpolicy '%2$s'
cs: Časovač '%1$s' nepodporuje tickpolicy '%2$s'

en: The 'eoi' attribute of the '%1$s' feature is not supported for architecture '%2$s' or machine type '%3$s'
cs: Atribut 'eoi' funkce „%1$s“ není pro architekturu „%2$s“ nebo typ stroje „%3$s“ podporován

en: The 'passt' backend can only be used with interface type='user'
cs: Podpůrnou vrstvu 'passt' je možné použít pouze s rozhraním type='user'

en: The 'range' of a 'portForward' requires 'start' attribute if 'end', 'to', or 'exclude' is specified
cs: 'range' od 'portForward' vyžaduje atribut 'start', pokud je zadáno 'end', 'to', nebo 'exclude'

en: The <nat> element can only be used when <forward> 'mode' is 'nat' in network %1$s
cs: Prvek <nat> je možné použít pouze když <forward> 'mode' je 'nat' v síti %1$s

en: The <portForward> element can only be used with <interface type='user'> and its 'passt' backend
cs: Prvek <portForward> je možné použít pouze s <interface type='user'> a jeho podpůrnou vrstvou 'passt'

en: The CA certificate %1$s has expired
cs: Platnost certifikátu cert. autority „%1$s“ skončila

en: The CA certificate %1$s is not yet active
cs: Certifikát cert. autority %1$s ještě nezačal platit

en: The CCW devno '%1$s' is in use already
cs: CCW devno '%1$s' je už v používání

en: The CPU provided by hypervisor on the host is a superset of CPU described in %1$s
cs: Procesor poskytnutý hypervizorem na hostiteli je nadmnožinou toho, popsaného v %1$s

en: The PCI controller with index='0' must be model='pci-root' for this machine type, but model='%1$s' was found instead
cs: Pro tento typ stroje je třeba, aby PCI řadič s index='0' (pořadové číslo) byl model='pci-root', ale namísto toho byl nalezen model='%1$s'

en: The PCI controller with index='0' must be model='pcie-root' for this machine type, but model='%1$s' was found instead
cs: Pro tento typ stroje je třeba, aby PCI řadič s index='0' (pořadové číslo) byl model='pcie-root', ale namísto toho byl nalezen model='%1$s'

en: The PCI controller with index=0 can't be associated with a NUMA node
cs: PCI řadič s index=0 není možné přidružit k NUMA uzlu

en: The PF device for VF %1$s has no network device name
cs: PF zařízení pro VF %1$s nemá žádný název síťového zařízení

en: The PF device for VF %1$s has no network device name, cannot get virtual function info
cs: PF zařízení pro VF %1$s nemá název síťového zařízení, není možné získat informace o virtuální funkci

en: The QEMU executable %1$s does not support TPM backend type %2$s
cs: Binárka QEMU %1$s nepodporuje podpůrnou vrstvu TPM typu %2$s

en: The QEMU executable %1$s does not support TPM model %2$s
cs: Spustitelný soubor QEMU %1$s nepodporuje TPM model %2$s

en: The XML configuration was changed by another user.
cs: XML nastavení bylo změněno jiným uživatelem.

en: The associated audio is not of 'dbus' kind.
cs: Asociovaný zvuk není druhu 'dbus'.

en: The certificate %1$s basic constraints do not show a CA
cs: Základní omezení certifikátu %1$s nezobrazují cert. autoritu

en: The certificate %1$s basic constraints show a CA, but we need one for a client
cs: Základní omezení certifikátu %1$s zobrazují cert. autoritu, ale pro klienta je takový třeba

en: The certificate %1$s basic constraints show a CA, but we need one for a server
cs: Základní omezení certifikátu %1$s zobrazují cert. autoritu, ale pro server je takový třeba

en: The certificate %1$s is missing basic constraints for a CA
cs: V certifikátu %1$s chybí základní omezení pro cert. autoritu

en: The certificate has been revoked.
cs: Platnost certifikátu byla odvolána.

en: The certificate has no peers
cs: Certifikát nemá žádné protějšky

en: The certificate hasn't got a known issuer.
cs: Vydavatel certifikátu není znám.

en: The certificate is not trusted.
cs: Certifikátu není důvěřováno.

en: The certificate uses an insecure algorithm
cs: Certifikát používá algoritmus, který už není bezpečný

en: The client certificate %1$s has expired
cs: Platnost certifikátu klienta %1$s skončila

en: The client certificate %1$s is not yet active
cs: Certifikát klienta %1$s ještě nezačal platit

en: The device at %1$s has no network device name
cs: Zařízení na %1$s nemá žádný název síťového zařízení

en: The device at PCI address %1$s cannot be plugged into the PCI controller with index='%2$d'. It requires a controller that accepts a %3$s.
cs: Zařízení na PCI adrese %1$s není možné připojit k PCI řadiči s index='%2$d'. Vyžaduje řadič, který přijímá %3$s.

en: The device at PCI address %1$s has unrecognized connection type flags 0x%2$.2x
cs: Zařízení na PCI adrese %1$s má nerozpoznané příznaky typu připojení 0x%2$.2x

en: The device at PCI address %1$s needs to be an integrated device (bus=0)
cs: Je třeba, aby zařízení na PCI adrese %1$s bylo integrované zařízení (bus=0)

en: The device at PCI address %1$s requires hotplug capability, but the PCI controller with index='%2$d' doesn't support hotplug
cs: Zařízení na PCI adrese %1$s vyžaduje schopnost připojování za chodu, ale řadič PCI s index='%2$d' to nepodporuje

en: The device at PCI address %1$s was auto-assigned this address, but the PCI controller with index='%2$d' doesn't allow auto-assignment
cs: Zařízení na PCI adrese %1$s byla automaticky přiřazena tato adresa, ale řadič PCI s index='%2$d' nepodporuje automatické přiřazování

en: The disk device '%1$s' already has media
cs: Diskové zařízení „%1$s“ už má médium

en: The disk device '%1$s' doesn't have media
cs: Diskové zařízení „%1$s“ nemá médium

en: The disk device '%1$s' is not removable
cs: Diskové zařízení „%1$s“ není vyjímatelné

en: The domain is not running
cs: Doména není spuštěná

en: The host was not suspended
cs: Hostitel nebyl uspán

en: The ich9-intel-hda audio controller is not supported in this QEMU binary
cs: v tomto sestavení QEMU není řadič zvuku ich9-intel-hd_audio podporován

en: The machine has no snapshot and it should have it
cs: Stroj nemá žádné zachycené stavy a přitom by měl mít

en: The maximum 'start' value for <clock offset='absolute'> is 253402300799
cs: Maximální hodnota pro 'start' <clock offset='absolute'> je 253402300799

en: The minimum lease time should be greater than 2 minutes
cs: Minimální doba zápůjčky by měla být delší než 2 minuty

en: The number of virtual CPU address bits cannot exceed the number supported by the host CPU
cs: Počet bitů adresy virtuálního procesoru nemůže překročit počet podporovaný procesorem hostitele

en: The overall maximum number of clients must not be less than the number of clients waiting for authentication
cs: Je třeba, aby celkový maximální počet klientů nebyl nižší než počet klientů čekajících na ověření se

en: The read only disk has no parent
cs: Disk pouze pro čtení nemá žádný nadřazený

en: The read only disk number must be greater or equal to the  read write disk number
cs: Je třeba, aby číslo disku jen pro čtení bylo vyšší nebo rovno číslu disku pro čtení i zápis

en: The server certificate %1$s has expired
cs: Platnost certifikátu serveru „%1$s“ skončila

en: The server certificate %1$s is not yet active
cs: Certifikát serveru %1$s ještě nezačal platit

en: The server redirects from '%1$s' to '%2$s'
cs: Server přesměrovává z „%1$s“ na „%2$s“

en: The slirp-helper doesn't support migration
cs: slirp-helper nepodporuje stěhování

en: The vbox driver does not support %1$s SCSI controller model
cs: ovladač vbox nepodporuje model SCSI řadiče %1$s

en: The vbox driver does not support %1$s bus type
cs: Ovladač vbox nepodporuje sběrnici typu %1$s

en: The vbox driver does not support %1$s controller type
cs: ovladač vbox nepodporuje řadič typu %1$s

en: The vbox driver does not support %1$s disk device
cs: Ovladač vbox nepodporuje diskové zařízení %1$s

en: There are no more free CCW devnos.
cs: Nejsou k dispozici žádná volná CCW čísla zařízení (devno).

en: There is no more free %1$s.
cs: Už zde nejsou žádné volné %1$s.

en: This QEMU binary doesn't support zPCI
cs: Tato binárka QEMU nepodporuje zPCI

en: This QEMU doesn't support '-device usb-storage'
cs: Toto QEMU nepodporuje '-device usb-storage'

en: This QEMU doesn't support OpenGL rendernode with egl-headless graphics type
cs: Toto QEMU nepodporuje OpenGL rendernode s typem grafiky egl-headless

en: This QEMU doesn't support scsi-block for lun passthrough
cs: Toto QEMU nepodporuje scsi-block pro lun passthrough

en: This QEMU doesn't support spice OpenGL
cs: Toto QEmU nepodporuje spice OpenGL

en: This QEMU doesn't support spice OpenGL rendernode
cs: Toto QEMU nepodporuje spice OpenGL rendernode

en: This QEMU doesn't support target greater than 7
cs: Toto QEMU nepodporuje cíl vyšší než 7

en: This QEMU doesn't support the AM53C974 (ESP) controller
cs: Toto QEMU nepodporuje řadič AM53C974 (ESP)

en: This QEMU doesn't support the DC390 (ESP) controller
cs: Toto QEMU nepodporuje řadič DC390 (ESP)

en: This QEMU doesn't support the LSI 53C895A SCSI controller
cs: Toto QEMU nepodporuje SCSI řadič LSI 53C895A

en: This QEMU doesn't support the LSI SAS1068 (MPT Fusion) controller
cs: Toto QEMU nepodporuje řadič LSI SAS1068 (MPT Fusion)

en: This QEMU doesn't support the LSI SAS1078 (MegaRAID) controller
cs: Toto QEMU nepodporuje řadič LSI SAS1078 (MegaRAID)

en: This QEMU doesn't support the NCR53C90 (ESP) controller
cs: Toto QEMU nepodporuje řadič NCR53C90 (ESP)

en: This QEMU doesn't support the pvscsi (VMware paravirtual SCSI) controller
cs: Toto QEMU nepodporuje pvscsi (MVware paravirtualizovaný SCSI) řadič

en: This QEMU doesn't support vhost-scsi devices
cs: Toto QEMU nepodporuje vhost-scsi zařízení

en: This QEMU doesn't support virtio scsi controller
cs: Toto QEMU nepodporuje virtio scsi řadič

en: This QEMU only supports both bus and unit equal to 0
cs: Toto QEMU podporuje pouze to, aby jak sběrnice, tak jednotka bylo 0 (nula)

en: This command is intended to be used by libvirtd and not used directly.
cs: Tento příkaz je zamýšlen pro použití libvirtd a ne k přímému používání.

en: This function is not supported on WIN32 platform
cs: Tato funkce není na platformě WIN32 podporována

en: This host is managed by a vCenter with IP address %1$s, but a mismatching vCenter '%2$s' (%3$s) has been specified
cs: Tento hostitel je spravován vCenter s IP adresou %1$s, ale bylo určeno neshodující se vCenter „%2$s“ (%3$s)

en: This host is not managed by a vCenter
cs: Tento hostitel není spravován vCenter

en: This snapshot has children, please delete these snapshots before
cs: Tento zachycený stav má jemu podřízené – nejdříve smažte je

en: This type of disk cannot be hot unplugged
cs: Tento typ disku nelze odpojovat za chodu

en: Thread(s) per core:
cs: Vláken na jádro:

en: Time '%1$lld' is too big for guest agent
cs: Čas „%1$lld“ je příliš velký pro agenta hosta

en: Time elapsed w/o network:
cs: Doba uplynulá bez sítě:

en: Time elapsed:
cs: Uplynulý čas:

en: Time remaining:
cs: Zbývající doba:

en: Time: %1$lld
cs: Čas: %1$lld

en: Time: %1$s
cs: Čas: %1$s

en: Timed out during operation
cs: Při operaci překročen časový limit

en: Timed out during operation: %1$s
cs: Při operaci překročen časový limit: %1$s

en: Timed out while reading log output: %1$s
cs: Překročen časový limit při čtení výstupu záznamu událostí: %1$s

en: Timeout
cs: Časový limit

en: Timeout expired while shutting down domains
cs: Při vypínání domén překročen časový limit

en: Timeout parameter not supported
cs: Parametr časový limit nepodporován

en: Timeout waiting for %1$s invocation
cs: Překročen časový limit při čekání na vyvolání %1$s

en: Title
cs: Nadpis

en: To enable ip%1$stables filtering for the VM do 'echo 1 > %2$s'
cs: Pro zapnutí ip%1$stables filtrování pro virt. stroj udělejte 'echo 1 > %2$s'

en: Too long bridge device name
cs: Příliš dlouhý název zařízení síťového mostu

en: Too long network device name
cs: Příliš dlouhý název síťového zařízení

en: Too many CPU models '%1$d' for limit '%2$d'
cs: Příliš mnoho modelů procesoru „%1$d“ pro limit „%2$d“

en: Too many FDs to send %1$d, expected %2$d maximum
cs: Příliš mnoho popisovačů souborů k odeslání %1$d, očekáváno nejvýše %2$d

en: Too many IOThreads in info: %1$d for limit %2$d
cs: Příliš mnoho IOThreads v informacích: %1$d pro limit %2$d

en: Too many bytes to read from stream
cs: Příliš mnoho bajtů pro čtení z proudu

en: Too many bytes to write to stream
cs: Příliš mnoho bajtů pro zápis do proudu

en: Too many clients '%1$d' for limit '%2$d'
cs: Příliš mnoho klientů „%1$d“ pro limit „%2$d“

en: Too many disks in fsinfo: %1$zd for limit %2$d
cs: Příliš mnoho disků v fsinfo: %1$zd pro limit %2$d

en: Too many domain elements in migration cookie
cs: Příliš mnoho prvků doména v migrační cookie

en: Too many domain_checkpoints '%1$d' for limit '%2$d'
cs: Příliš mnoho domain_checkpoints „%1$d“ pro limit „%2$d“

en: Too many domain_snapshots '%1$d' for limit '%2$d'
cs: Příliš mnoho zachycených stavů domény „%1$d“ pro limit „'%2$d“

en: Too many domains '%1$d' for limit '%2$d'
cs: Příliš mnoho domén „%1$d“ pro limit „%2$d“

en: Too many drivers, cannot register %1$s
cs: Příliš mnoho ovladačů, není možné registrovat %1$s

en: Too many drivers, cannot register storage backend '%1$s'
cs: Příliš mnoho ovladačů, není možné zaregistrovat podpůrnou vrstvu „%1$s“

en: Too many drivers, cannot register storage file backend '%1$s'
cs: Příliš mnoho ovladačů, není možné zaregistrovat podpůrnou vrstvu úložného souboru „%1$s“

en: Too many filesystems detected for %1$s
cs: Na %1$s zjištěno příliš mnoho souborových systémů

en: Too many id mappings defined.
cs: Zadáno příliš mnoho mapování identifikátorů.

en: Too many interfaces '%1$d' for limit '%2$d'
cs: Příliš mnoho rozhraní „%1$d“ pro limit „%2$d“

en: Too many levels of symbolic links: %1$s
cs: Příliš mnoho úrovní symbolických odkazů: %1$s

en: Too many migration parameters '%1$d' for limit '%2$d'
cs: Příliš mnoho parametrů migrace „%1$d“ pro limit „%2$d“

en: Too many model names '%1$d' for limit '%2$d'
cs: Příliš mnoho názvů modelu „%1$d“ pro limit „%2$d“

en: Too many mountpoints in fsinfo: %1$d for limit %2$d
cs: Příliš mnoho přípojných bodů v fsinfo: %1$d pro limit %2$d

en: Too many network_ports '%1$d' for limit '%2$d'
cs: Příliš mnoho network_ports „%1$d“ pro limit „%2$d“

en: Too many networks '%1$d' for limit '%2$d'
cs: Příliš mnoho sítí „%1$d“ pro limit „%2$d“

en: Too many node_devices '%1$d' for limit '%2$d'
cs: Příliš mnoho node_devices „%1$d“ pro limit „%2$d“

en: Too many nwfilter_bindings '%1$d' for limit '%2$d'
cs: Příliš mnoho nwfilter_bindings „%1$d“ pro limit „%2$d“

en: Too many nwfilters '%1$d' for limit '%2$d'
cs: Příliš mnoho nwfilter „%1$d“ pro limit „%2$d“

en: Too many resources %1$d for object
cs: Příliš mnoho prostředků pro objekt %1$d

en: Too many secrets '%1$d' for limit '%2$d'
cs: Příliš mnoho tajemství „%1$d“ pro limit „%2$d“

en: Too many servers '%1$d' for limit '%2$d'
cs: Příliš mnoho serverů „%1$d“ pro limit „%2$d“

en: Too many snapshots claiming to be current for domain %1$s
cs: Příliš mnoho zachycených stavů o kterých je tvrzeno, že jsou pro doménu %1$s aktuální

en: Too many storage_pools '%1$d' for limit '%2$d'
cs: Příliš mnoho storage_pools „%1$d“ pro limit „%2$d“

en: Too many storage_vols '%1$d' for limit '%2$d'
cs: Příliš mnoho storage_vols „%1$d“ pro limit „%2$d“

en: Total
cs: Celkem

en: Total downtime:
cs: Celková doba nedostupnosti:

en: Total size of memory devices exceeds the total memory size
cs: Celková velikost paměťových zařízení převyšuje celkovou velikost paměti

en: Total:
cs: Celkem:

en: Transient disks are not supported by vz driver.
cs: Přechodné disky nejsou ovladačem vz podporovány.

en: Transition started
cs: Přechod zahájen

en: Transport error during %1$s: %2$s (%3$d)
cs: Chyba transportu při %1$s: %2$s (%3$d)

en: Tried to write socket in error state
cs: Pokus o zápis do soketu ve stavu chyby

en: Try again?
cs: Zkusit znovu?

en: Trying to free MultiCURL object that is still in use
cs: Zkouší se uvolnit MultiCURL objekt, který je stále používán

en: Trying to free SharedCURL object that is still in use
cs: Zkouší se uvolnit SharedCURL objekt, který je stále používán

en: Trying to lock unknown SharedCURL lock %1$d
cs: Pokouší se zamknout neznámý SharedCURL zámek %1$d

en: Trying to unlock unknown SharedCURL lock %1$d
cs: Pokouší se odemknout neznámý SharedCURL zámek %1$d

en: Tune server's client-related configuration limits. See OPTIONS for currently supported attributes.
cs: Vyladit limity nastavení serveru související s klienty. Viz VOLBY pro právě podporované atributy.

en: Tune threadpool attributes on a server. See OPTIONS for currently supported attributes.
cs: Vyladit threadpool atributy na serveru. Viz OPTIONS pro právě podporované atributy.

en: Tunnelled migration requested but invalid RPC method called
cs: Požadována tunelovaná migrace ale zavolána neplatná RPC metoda

en: Tunnelling sockets not supported on this platform
cs: Tunelování soketů není na této platformě podporováno

en: Turn auto convergence on to tune it
cs: Aby bylo možné dolaďovat automatickou konvergenci, je třeba ji zapnout

en: Turn multithread compression on to tune it
cs: Aby bylo možné dolaďovat vícevláknovou kompresi, je třeba ji zapnout

en: Turn parallel migration on to tune it
cs: Aby bylo možné dolaďovat souběžné stěhování, je třeba ho zapnout

en: Turn xbzrle compression on to tune it
cs: Aby bylo možné dolaďovat xbzrle kompresi, je třeba ji zapnout

en: Turn zlib compression on to tune it
cs: Aby bylo možné upravovat parametry zlib komprese, je třeba ji zapnout

en: Turn zstd compression on to tune it
cs: Aby bylo možné upravovat parametry zstd komprese, je třeba ji zapnout

en: Type
cs: Typ

en: Type mismatch for '%1$s' migration parameter
cs: Neshoda typu pro parametr migrace „%1$s“

en: Type:
cs: Typ:

en: Type:  'help' for help with commands
           'quit' to quit
cs: Napište: „help“ pro nápovědu k příkazům
           „quit“ pro ukončení terminálu

en: Type='%1$s' unsupported for <interface type='vhostuser'>
cs: Type='%1$s' nepodporován pro <interface type='vhostuser'>

en: UEFI requires ACPI on this architecture
cs: UEFI na této architektuře potřebuje ACPI

en: UNIX disks URI does not include path
cs: URI UNIX disků neobsahuje popis umístění

en: UNIX socket address is required
cs: Je třeba adresy unixového soketu

en: UNIX socket path '%1$s' too long
cs: popis umístění unixového soketu „%1$s“ je příliš dlouhý

en: UNIX sockets are not supported on this platform
cs: unixové sokety nejsou na této platformě podporovány

en: UNIX sockets not supported on this platform
cs: unixové sokety nejsou na této platformě podporované

en: URI '%1$s' does not include a driver name
cs: URI „%1$s“ neobsahuje název ovladače

en: URI is missing the server part
cs: URI postrádá serverovou část

en: URI must be qemu:///embed
cs: Je třeba, aby URI bylo qemu:///embed

en: URI must be secret:///embed
cs: Je třeba, aby URI bylo secret:///embed

en: URI of the namespace
cs: URI jmenného prostoru

en: URI scheme '%1$s' for embedded driver is not valid
cs: URI schéma '%1$s' pro vestavěný ovladač není platné

en: URI to use for disks migration (overrides --disks-port)
cs: URI které použít pro stěhování disků (přebíjí --disks-port)

en: URI with tcp scheme did not provide a server part: %1$s
cs: URI s tcp schématem neposkytuje část ohledně serveru: %1$s

en: USB bus %1$u requested but no controller with that index is present
cs: Požadována USB sběrnice %1$u, ale není přítomen žádný řadič s takovým pořadovým číslem (index)

en: USB controller model '%1$s' not supported in this QEMU binary
cs: Model USB řadiče '%1$s' není v této QEMU binárce podporován

en: USB controller model type 'qusb1' or 'qusb2' is not supported in %1$s
cs: model USB řadiče typu 'qusb1' nebo 'qusb2' není podporován v %1$s

en: USB device %1$s is already in use
cs: USB zařízení %1$s už je používáno

en: USB device %1$s is in use by driver %2$s, domain %3$s
cs: USB zařízení %1$s je používáno ovladačem %2$s, doménou %3$s

en: USB host device is missing bus/device information
cs: USB zařízení hostitele postrádá údaje o sběrnici/zařízení

en: USB host device must use 'usb' address type
cs: Je třeba, aby USB host zařízení používalo typ adresy 'usb'

en: USB is disabled for this domain, but USB devices are present in the domain XML
cs: USB je pro tuto doménu vypnuté, ale v XML domény se nacházejí USB zařízení

en: USB redirection filter is not supported by this version of QEMU
cs: filtr USB přesměrování není touto verzí QEMU podporován

en: USB redirection is not supported by this version of QEMU
cs: USB přesměrování není touto verzí QEMU podporováno

en: USB source %1$s was not a character device
cs: USB zdroj %1$s nebylo znakové zařízení

en: UTS namespace support is required
cs: Je zapotřebí podpora pro jmenný prostor UTS

en: UUID
cs: nikde se neopakující identifikátor

en: UUID in config file malformed
cs: Neopakující se identifikátor v souboru s nastaveními nemá správnou podobu

en: UUID is not supported for NVDIMM device
cs: UUID není v případě NVDIMM zařízení podporováno

en: UUID mismatch between <uuid> and <sysinfo>
cs: <uuid> a <sysinfo>se nerovnají

en: UUID:
cs: Nikde se neopakující identifikátor:

en: Unable to accept client
cs: Nedaří se přijmout klienta

en: Unable to access %1$s
cs: Nedaří se přistoupit k %1$s

en: Unable to access cache '%1$s' for '%2$s'
cs: Nedaří se přistupovat k mezipaměti „%1$s“ pro „%2$s“

en: Unable to access config file %1$s
cs: Nedaří se přistupovat k souboru s nastaveními %1$s

en: Unable to access file descriptor %1$d
cs: Nedaří se přistupovat k popisovači souboru %1$d

en: Unable to access kernel32.dll
cs: Nedaří se přistoupit k kernel32.dll

en: Unable to access stream for '%1$s'
cs: Nedaří se přistoupit k proudu pro „%1$s“

en: Unable to acquire PID file: %1$s
     errno=%2$d
cs: Nedaří se získat PID soubor: %1$s
     errno=%2$d

en: Unable to acquire lock on '%1$s'
cs: Nedaří se získat zámek na „%1$s“

en: Unable to add address to interface multicast list on this platform
cs: Nedaří se přidat adresu na seznam vícesměrového vysílání (multicast) rozhraní na této platformě

en: Unable to add bridge %1$s port %2$s
cs: Nedaří se přidat most %1$s port %2$s

en: Unable to add epoll fd
cs: Nedaří se přidat epoll popisovač souboru

en: Unable to add extra data
cs: Nedaří se přidat další data

en: Unable to add hard disk to media Registry
cs: Nedaří se přidat disk do rejstříku médií

en: Unable to add hard disk to media registry
cs: Nedaří se přidat pevný disk do rejstříku médií

en: Unable to add hard disk to the media registry
cs: Nedaří se přidat pevný disk do rejstříku médií

en: Unable to add hardware machine
cs: Nedaří se přidat hardware stroje

en: Unable to add lockspace %1$s
cs: Nedaří se přidat zámkový prostor %1$s

en: Unable to add lockspace %1$s: %2$s
cs: Nedaří se přidat zámkový prostor %1$s: %2$s

en: Unable to add media registry other media
cs: Nedaří se přidat rejstřík médií ostatní média

en: Unable to add storage controller
cs: Nedaří se přidat řadič úložiště

en: Unable to add the snapshot hardware
cs: Nedaří se přidat hardware zachyceného stavu

en: Unable to add the snapshot storageController
cs: Nedaří se přidat storageController zachyceného stavu

en: Unable to add the snapshot to the machine description
cs: Nedaří se přidat zachycený stav do popisu stroje

en: Unable to add this snapshot, there is already a snapshot linked to the machine
cs: Nedaří se přidat tento zachycený stav, je zde už zachycený stav připojený k tomuto stroji

en: Unable to add/delete fdb entries on this platform
cs: Na této platformě není možné přidávat/mazat fdb položky

en: Unable to allocate %1$llu pages. Allocated only %2$llu
cs: Nedaří se přidělit %1$llu stránek. Přiděleno pouze %2$llu

en: Unable to allocate lease %1$s
cs: Nedaří se přidělit zápůjčku %1$s

en: Unable to allocate lockspace %1$s
cs: Nedaří se přidělit zámkový prostor %1$s

en: Unable to allocate x509 credentials: %1$s
cs: Nedaří se přidělit x509 přihlašovací údaje: %1$s

en: Unable to append command 'id' string
cs: nedaří se připojit řetězec identifikátor příkazu

en: Unable to associate TAP device
cs: Nedaří se přiřadit TAP zařízení

en: Unable to associate device %1$s with blkid library
cs: Nedaří se přiřadit zařízení %1$s ke knihovně blkid

en: Unable to associate file %1$s with NBD device
cs: Nedaří se přiřadit soubor %1$s k NBD zařízení

en: Unable to associate file %1$s with loop device
cs: Nedaří se přiřadit soubor %1$s k loop zařízení

en: Unable to attach %1$s to loop device
cs: Nedaří se připojit %1$s na loop zařízení

en: Unable to become session leader
cs: Nedaří se stát vedoucím relace

en: Unable to bind port %1$s to the virtual port %2$s
cs: Nedaří se navázat port %1$s na virtuální port %2$s

en: Unable to bind to UNIX socket path '%1$s'
cs: Nedaří se navázat na umístění unixového soketu „%1$s“

en: Unable to bind to port
cs: Nedaří se navázat na port

en: Unable to bind to port %1$d
cs: Nedaří se navázat na port %1$d

en: Unable to change MaxMemorySize
cs: Nemohu změnit maximální velikost paměti

en: Unable to change balloon collection period.
cs: Nedaří se změnit periodu sběru výplně v paměti.

en: Unable to change blkio parameters
cs: Nedaří se změnit parametry blkio

en: Unable to change block I/O throttle
cs: Nedaří se změnit přiškrcování blokového vstupu/výstupu

en: Unable to change daemon logging settings
cs: Nedaří se změnit nastavení zaznamenávání událostí procesu služby

en: Unable to change lifecycle action.
cs: Nedaří se změnit akci životního cyklu.

en: Unable to change memory of active domain without the balloon device and guest OS balloon driver
cs: Nedaří se změnit paměť aktivní domény bez výplňového zařízení a jeho ovladače v operačním systému hosta

en: Unable to change memory parameters
cs: Nedaří se změnit parametry paměti

en: Unable to change numa parameters
cs: Nedaří se změnit numa parametry

en: Unable to change server workerpool parameters
cs: Nedaří se změnit parametry workerpool serveru

en: Unable to change server's client-related configuration limits
cs: Nedaří se změnit limity nastavení serveru související s klienty

en: Unable to change target guest XML during migration
cs: V průběhu stěhování není možné měnit XML cílového hosta

en: Unable to change to %1$s
cs: Nedaří se změnit na %1$s

en: Unable to change to root dir
cs: Nelze se přesunout do kořenové složky

en: Unable to chdir(%1$s)
cs: Nedaří se chdir(%1$s)

en: Unable to check interface %1$s
cs: Nedaří se zjistit rozhraní %1$s

en: Unable to check interface config on this platform
cs: Na této platformě se nedaří zkontrolovat nastavení rozhraní

en: Unable to check interface flags for %1$s
cs: Nedaří se zjistit příznaky rozhraní pro %1$s

en: Unable to check status of pid file '%1$s'
cs: Nedaří se zjistit stav pid souboru „%1$s“

en: Unable to check virtual function status on this platform
cs: Na této platformě se nedaří získat virtuální funkce

en: Unable to clear thread local variable
cs: Nedaří se vymazat proměnnou lokálního vlákna

en: Unable to clone to check reboot support
cs: Nedaří se klonovat pro kontrolu podpory restartu

en: Unable to close
cs: Nedaří se zavřít

en: Unable to close %1$s
cs: Nedaří se zavřít %1$s

en: Unable to close HardDisk
cs: Nedaří se zavřít HardDisk

en: Unable to close disk children
cs: Nedaří se zavřít podřízené disku

en: Unable to close recursively all disks
cs: Nedaří se rekurzivně zavřít všechny disky

en: Unable to close the VPD file, fd: %1$d
cs: Nedaří se zavřít VPD soubor, fd: %1$d

en: Unable to close the new medium
cs: Nepodařilo se zavřít nové médium

en: Unable to compile regex
cs: Nepodařilo se zkompilovat regulární výraz

en: Unable to compute hash of data: %1$s
cs: Nedaří se vypočítat otisk dat: %1$s

en: Unable to configure VF %1$d of PF '%2$s' because the PF is not online. Please change host network config to put the PF online.
cs: Není možné nastavit VF %1$d od PF „%2$s“, protože PF není dostupné. Změňte nastavení sítě hostitele tak, aby se PF stalo dostupné.

en: Unable to configure libxl's memory management parameters
cs: Nedaří se nastavit parametry správy paměti libxl

en: Unable to construct table of device aliases
cs: Nedaří se sestavit tabulku alternativních názvů zařízení

en: Unable to convert lease expiry time to long long: %1$s
cs: Nedaří se převést dobu skončení platnosti zápůjčky na long long: %1$s

en: Unable to convert time
cs: Nedaří se převést čas

en: Unable to copy socket file handle
cs: Nedaří se zkopírovat obsluhu souboru soketu

en: Unable to create %1$s
cs: Nedaří se vytvořit %1$s

en: Unable to create HardDisk
cs: Nedaří se vytvořit HardDisk

en: Unable to create JSON formatter
cs: Nedaří se vytvořit formátování JSON

en: Unable to create JSON parser
cs: Nedaří se vytvořit zpracování JSON

en: Unable to create KVM VM for TSC probing
cs: Nedaří se vytvořit KVM virt. stroj pro zkoumání čítače časového razítka (TSC)

en: Unable to create KVM vCPU for TSC probing
cs: Nedaří se vytvořit KVM virt. procesor pro zkoumání čítače časového razítka (TSC)

en: Unable to create RelaxNG parser for schema '%1$s'
cs: Nedaří se vytvořit RelaxNG parser pro schéma '%1$s'

en: Unable to create RelaxNG validation context for schema '%1$s'
cs: Nedaří se vytvořit RelaxNG validační kontext pro schéma '%1$s'

en: Unable to create TAP devices on this platform
cs: Na této platformě není možné vytvářet TAP rozhraní

en: Unable to create UNIX socket
cs: Nedaří se vytvořit unixový soket

en: Unable to create blkid library handle
cs: Nepodařilo se vytvořit obsluhu blkid knihovny

en: Unable to create bridge %1$s
cs: Nedaří se vytvořit most %1$s

en: Unable to create bridge device
cs: Nedaří se vytvořit zařízení mostu

en: Unable to create device %1$s
cs: Nedaří se vytvořit zařízení %1$s

en: Unable to create directory %1$s
cs: Nedaří se vytvořit složku %1$s

en: Unable to create directory '%1$s'
cs: Nedaří se vytvořit složku „%1$s“

en: Unable to create epoll fd
cs: Nedaří se vytvořit popisovač souboru epoll

en: Unable to create kqueue
cs: Nedaří se vytvořit kqueue rozhraní

en: Unable to create lock '%1$s'
cs: Nedaří se vytvořit zámek „%1$s“

en: Unable to create lockspace %1$s
cs: Nedaří se vytvořit zámkový prostor %1$s

en: Unable to create lockspace %1$s: parent directory does not exist or is not a directory
cs: Nedaří se vytvořit zámkový prostor %1$s: nadřazená složka neexistuje nebo se nejedná o složku

en: Unable to create media registry
cs: Nedaří se vytvořit rejstřík médií

en: Unable to create mediated device: %1$s
cs: Nedaří se vytvořit zprostředkované zařízení: %1$s

en: Unable to create migration thread
cs: Nedaří se vytvořit vlákno migrace

en: Unable to create pipes
cs: Nedaří se vytvořit roury

en: Unable to create rule
cs: Nedaří se vytvořit pravidlo

en: Unable to create socket
cs: Nedaří se vytvořit soket

en: Unable to create socket object: %1$s
cs: Nedaří se vytvořit objekt soketu: %1$s

en: Unable to create symlink %1$s (pointing to %2$s)
cs: Nedaří se odebrat symbolický odkaz %1$s (odkazující na %2$s)

en: Unable to create tap device
cs: Nedaří se vytvořit tap zařízení

en: Unable to create tap device %1$s
cs: Nedaří se vytvořit tap zařízení %1$s

en: Unable to create thread to process command's IO
cs: Nedaří se vytvořit vlákno pro zpracování vst./výstupu příkazu

en: Unable to create tunnel migration thread
cs: Nedaří se vytvořit vlákno migračního tunelu

en: Unable to create: %1$s
     errno=%2$d
cs: Nedaří se vytvořit: %1$s
     errno=%2$d

en: Unable to decode header until len is received
cs: Záhlaví není možné dekódovat, dokud není obdržena délka

en: Unable to decode message header
cs: Nedaří se dekódovat záhlaví zprávy

en: Unable to decode message length
cs: Nedaří se dekódovat délku zprávy

en: Unable to decode message payload
cs: Nedaří se dekódovat obsah, který zpráva nese

en: Unable to decode number of FDs
cs: Nedaří se dekódovat počet popisovačů souborů

en: Unable to define mediated device: %1$s
cs: Nedaří se definovat mediátorované zařízení: %1$s

en: Unable to delete %1$s
cs: Nedaří se smazat %1$s

en: Unable to delete TAP devices on this platform
cs: Na této platformě není možné mazat TAP rozhraní

en: Unable to delete address from interface multicast list on this platform
cs: Nedaří se vymazat adresu ze seznam vícesměrového vysílání (multicast) rozhraní na této platformě

en: Unable to delete bridge %1$s
cs: Nedaří se smazat most %1$s

en: Unable to delete file %1$s
cs: Nedaří se smazat soubor %1$s

en: Unable to delete lockspace resource %1$s
cs: Nedaří se smazat prostředek zámkového prostoru %1$s

en: Unable to delete medium
cs: Médium se nedaří smazat

en: Unable to destroy '%1$s': %2$s
cs: Nepodařilo se zlikvidovat „%1$s“:%2$s

en: Unable to destroy '%1$s': device in use
cs: Nepodařilo se zlikvidovat „%1$s“: zařízení je používáno

en: Unable to detect SCHED_CORE
cs: Nedaří se zjistit SCHED_CORE

en: Unable to detect filesystem for %1$s
cs: Nedaří se zjistit souborové systémy na %1$s

en: Unable to determine Partition Type, requires build --overwrite
cs: Nedaří se zjistit typ oddílu, vyžaduje sestavení --overwrite

en: Unable to determine current file inode: %1$s
cs: Nedaří se zjistit i-uzel stávajícího souboru: %1$s

en: Unable to determine current file offset: %1$s
cs: Nedaří se zjistit stávající posun souboru: %1$s

en: Unable to determine model for SCSI controller idx=%1$d
cs: Nedaří se zjsitit model pro SCSI řadič idx=%1$d

en: Unable to determine mount table on this platform
cs: Na této platformě se nedaří zjistit tabulku připojení (mount)

en: Unable to disable nagle algorithm
cs: Nedaří se vypnout nagle algoritmus

en: Unable to dump link info on this platform
cs: Na této platformě není možné vypsat informace o výpisu linky

en: Unable to duplicate FD %1$d
cs: Nedaří se zduplikovat popisovač souboru %1$d

en: Unable to enable keepalives without async IO support
cs: Nedaří se zapnout udržování spojení (keepalive) bez podpory asynchronního vstupu/výstupu

en: Unable to enable namespace: %1$s
cs: Nedaří se zapnout jmenný prostor: %1$s

en: Unable to enable non-blocking flag
cs: Nedaří se zapnout příznak non-blocking

en: Unable to enable/disable perf events
cs: Nedaří se zapnout/vypnout události výkonu

en: Unable to encode message header
cs: Nedaří se enkódovat záhlaví zprávy

en: Unable to encode message length
cs: Nedaří se dekódovat délku zprávy

en: Unable to encode message payload
cs: Nedaří se enkódovat obsah, který zpráva nese

en: Unable to encode number of FDs
cs: Nedaří se enkódovat počet popisovačů souborů

en: Unable to enter mount namespace
cs: Nedaří se zadat jmenný prostor připojování (mount)

en: Unable to exec shell %1$s
cs: Nedaří se spustit shell %1$s

en: Unable to find '%1$s' binary in $PATH
cs: Nedaří se nalézt v $PATH spustitelný soubor „%1$s“

en: Unable to find '%1$s' limit for block device '%2$s'
cs: Nedaří se zjistit „%1$s“ limit pro blokové zařízení „%2$s“

en: Unable to find 'cpuacct' cgroups controller mount
cs: Nedaří se nalézt 'cpuacct' připojení (mount) řadiče cgroups

en: Unable to find 'devices' cgroups controller mount
cs: Nedaří se nalézt připojení řadiče cgroups 'devices'

en: Unable to find 'dnsmasq' binary in $PATH
cs: Nedaří se nalézt v $PATH binárku „dnsmasq“

en: Unable to find 'memory' cgroups controller mount
cs: Nedaří se nalézt připojení řadiče cgroups 'memory'

en: Unable to find 'qemu-nbd' binary in $PATH
cs: Nedaří se nalézt v $PATH spustitelný soubor „qemu-nbd“

en: Unable to find UUID %1$s
cs: Nedaří se najít nikde se neopakující identifikátor %1$s

en: Unable to find UUID for location %1$s
cs: Nedaří se nalézt nikde se neopakující identifikátor pro umístění %1$s

en: Unable to find a free loop device in /dev
cs: Nedaří se najít volné loop zařízení v /dev

en: Unable to find a free port on virtio-serial controller %1$u
cs: Nedaří se nalézt volný port na řadiči virtio-serial %1$u

en: Unable to find a free virtio-serial port
cs: Nedaří se najít volný virtio-serial prot

en: Unable to find a satisfying vhost-user-gpu
cs: Nedaří se nalézt dostačující vhost-user-gpu

en: Unable to find a satisfying virtiofsd
cs: Nedaří se nalézt dostačující virtiofsd

en: Unable to find a vCPU that is online
cs: Nepodařilo se nalézt virt. procesor, který je zapnutý

en: Unable to find address for mdev parent device '%1$s'
cs: Nedaří se nalézt adresu pro nadřazené mdev zařízení „%1$s“

en: Unable to find address for parent device '%1$s'
cs: Nedaří se nalézt adresu pro nadřazené zařízení „%1$s“

en: Unable to find an unused port in range '%1$s' (%2$d-%3$d)
cs: Nedaří se najít volný port v rozsahu „%1$s“ (%2$d-%3$d)

en: Unable to find any /dev mount
cs: Nedaří se nalézt žádné /dev připojení

en: Unable to find any usable hugetlbfs mount for %1$llu KiB
cs: Nedaří se nalézt žádné použitelné hugetlbfs připojení (mount) pro %1$llu KiB

en: Unable to find correct value in 'bonding/arp_validate' for '%1$s'
cs: V 'bonding/arp_validate' se nedaří najít správnou hodnotu pro „%1$s“

en: Unable to find correct value in 'bonding/mode' for '%1$s'
cs: Nedaří se najít správnou hodnotu v 'bonding/mode' pro „%1$s“

en: Unable to find filesystem type for %1$s
cs: Nedaří se nalézt typ souborového systému pro %1$s

en: Unable to find major for %1$s
cs: Nedaří se nalézt hlavní pro %1$s

en: Unable to find the hard disk with uuid %1$s
cs: Nedaří se nalézt pevný disk s nikde se neopakujícím identifikátorem %1$s

en: Unable to find the snapshot %1$s
cs: Nedaří se najít zachycený stav %1$s

en: Unable to find the snapshot with name %1$s
cs: Nedaří se najít zachycený stav nazvaný %1$s

en: Unable to force bind to IPv6 only
cs: Nedaří se navázat pouze na IPv6

en: Unable to format NUMA node cache
cs: Nepodařilo se naformátovat mezipaměť NUMA uzlu

en: Unable to format SELinux context
cs: Nedaří se formátovat SELinux kontext

en: Unable to format guestfwd port
cs: Nedaří se formátovat guestfwd port

en: Unable to format metadata element
cs: Nepodařilo se naformátovat prvek metadat

en: Unable to format time
cs: Nedaří se formátovat čas

en: Unable to freeze filesystems
cs: Nedaří se zmrazit souborové systémy

en: Unable to get ACLs on %1$s
cs: Nedaří se získat ACL seznamy na %1$s

en: Unable to get Capabilities
cs: Nepodařilo se zjistit schopnosti

en: Unable to get Console object for domain %1$s
cs: Nedaří se získat objekt konzole pro doménu %1$s

en: Unable to get IP address on this platform
cs: Na této platformě není možné získat IP adresu

en: Unable to get IPv4 address for interface %1$s via ioctl
cs: Nedaří se získat IPv4 adresu pro rozhraní %1$s prostřednictvím ioctl

en: Unable to get Keyboard object for domain %1$s
cs: Nedaří se získat objekt klávesnice pro doménu %1$s

en: Unable to get LVM key for %1$s
cs: Nedaří se získat LVM klíč pro %1$s

en: Unable to get NUMA node of cpu %1$zd
cs: Nedaří se získat NUMA uzel pro procesor %1$zd

en: Unable to get SCSI key for %1$s
cs: Nedaří se získat SCSI klíč pro %1$s

en: Unable to get SELinux label from %1$s
cs: Nedaří se získat SELinux štítek z %1$s

en: Unable to get STP delay on %1$s on this platform
cs: Na této platformě není možné získat prodlevu STP na %1$s

en: Unable to get STP on %1$s on this platform
cs: Na této platformě není možné získat STP na %1$s

en: Unable to get VF net device stats on this platform
cs: Na této platformě se nedaří získat statistiky VF síťového zařízení

en: Unable to get VLAN for interface %1$s
cs: Nedaří se získat VLAN pro rozhraní %1$s

en: Unable to get VLAN on this platform
cs: Na této platformě se nedaří získat VLAN

en: Unable to get XATTR %1$s on %2$s
cs: Nedaří se získat XATTR %1$s na %2$s

en: Unable to get XML Desc of snapshot
cs: Nedaří se získat XML popis zachyceného stavu

en: Unable to get a virDomainSnapshotDef *
cs: Nedaří se získat virDomainSnapshotDef *

en: Unable to get any controller
cs: Nepodařilo se získat žádný řadič

en: Unable to get blkio parameters
cs: Nedaří se získat parametry blkio

en: Unable to get block I/O throttle parameters
cs: Nedaří se získat parametry blokového škrcení vstupu/výstupu

en: Unable to get bridge %1$s %2$s
cs: Nedaří se získat most %1$s přes %2$s

en: Unable to get bridge %1$s port %2$s %3$s
cs: Nedaří se získat mostu %1$s port %2$s %3$s

en: Unable to get bridge port isolated on this platform
cs: Nedaří se získat izolaci portu mostu na této platformě

en: Unable to get bridge port learning on this platform
cs: Nedaří se získat učení portu mostu na této platformě

en: Unable to get bridge port unicast_flood on this platform
cs: Nedaří se získat unicast_flood portu mostu na této platformě

en: Unable to get bridge vlan_filtering on this platform
cs: Na této platformě se nedaří získat vlan_filtering (filtrování virt. sítí)

en: Unable to get childMedium location
cs: Nedaří se získat umístění childMedium

en: Unable to get cpu map
cs: Nedaří se získat mapu procesoru

en: Unable to get current position in file
cs: Nedaří se získat stávající pozici v souboru

en: Unable to get current position in stream
cs: Nedaří se získat stávající pozici v proudu

en: Unable to get current process SELinux context
cs: Nedaří se získat SELinux kontext aktuálního procesu

en: Unable to get current time
cs: Nedaří se získat aktuální čas

en: Unable to get daemon logging filters information
cs: Nedaří se získat informace o filtrech záznamu událostí procesu služby

en: Unable to get daemon logging outputs information
cs: Nedaří se získat informace o výstupech záznamu událostí procesu služby

en: Unable to get device master from netlink on this platform
cs: Na této platformě nelze získat nadřízené zařízení z netlink

en: Unable to get device-mapper version
cs: Nedaří se získat verzi device-mapper

en: Unable to get devmapper targets for %1$s
cs: Nedaří se získat devmapper cíle pro %1$s

en: Unable to get disk children
cs: Nepodařilo se získat podřízené disku

en: Unable to get disk format
cs: Nedaří se získat formát disku

en: Unable to get disk parent
cs: Nedaří se získat nadřazené disku

en: Unable to get disk uuid
cs: Nedaří se získat nikde se neopakující identifikátor disku

en: Unable to get domain IOThreads information
cs: Nedaří se získat informace o IOThreads

en: Unable to get domain status
cs: Nepodařilo se získat stav domény

en: Unable to get driver name for '%1$s'
cs: Nedaří se získat název ovladače pro „%1$s“

en: Unable to get filesystem information
cs: Nedaří se získat informace o souborovém systému

en: Unable to get free loop device via ioctl
cs: Nedaří se získat volné loop zařízení prostřednictvím ioctl

en: Unable to get hard disk format
cs: Nepodařilo se získat formát pevného disku

en: Unable to get hard disk id
cs: Nedaří se získat identifikátor pevného disku

en: Unable to get host SEV information
cs: Z hostitele se nepodařilo se získat informace o SEV

en: Unable to get host boot time
cs: Nedaří se získat čas startu hostitele

en: Unable to get index for interface %1$s
cs: Nedaří se získat pořadové číslo pro rozhraní %1$s

en: Unable to get interface index for %1$s
cs: Nedaří se získat pořadové číslo rozhraní %1$s

en: Unable to get interface index for '%1$s'
cs: Nedaří se získat pořadové číslo rozhraní pro „%1$s“

en: Unable to get interface index on this platform
cs: Na této platformě se nedaří získat pořadové číslo rozhraní

en: Unable to get interface parameters
cs: Nedaří se získat parametry rozhraní

en: Unable to get kvm descriptor: %1$s
cs: Nedaří se získat kvm popisovač: %1$s

en: Unable to get launch security parameters
cs: Nedaří se získat parametry zabezpečení spouštění

en: Unable to get local socket name
cs: Nedaří se získat místní název soketu

en: Unable to get loop status on %1$s
cs: Nedaří se získat stav smyčky na %1$s

en: Unable to get medium location
cs: Nedaří se získat umístění média

en: Unable to get medium uuid
cs: Nepodařilo se získat nikde se neopakující identifikátor média

en: Unable to get memory parameters
cs: Nedaří se získat parametry paměti

en: Unable to get memory stats
cs: Nedaří se získat statistiky paměti

en: Unable to get node cpu stats
cs: Nedaří se získat statistiky procesoru uzlu

en: Unable to get numa parameters
cs: Nedaří se získat parametry numa

en: Unable to get number of blkio parameters
cs: Nedaří se získat počet blkio parametrů

en: Unable to get number of block I/O throttle parameters
cs: Nedaří se získat počet parametrů blokového škrcení vstupně/výstupních

en: Unable to get number of cpu stats
cs: Nedaří se získat počet statistik procesoru

en: Unable to get number of interface parameters
cs: Nedaří se získat počet parametrů rozhraní

en: Unable to get number of memory parameters
cs: Nedaří se získat počet parametrů paměti

en: Unable to get number of memory stats
cs: Nedaří se získat počet statistik paměti

en: Unable to get parent hard disk
cs: Nepodařilo se získat nadřazený pevný disk

en: Unable to get peer socket name
cs: Nedaří se získat název soketu protějšku

en: Unable to get perf events
cs: Nedaří se získat události výkonu

en: Unable to get physical function status on this platform
cs: Na této platformě se nedaří získat stav fyzické funkce

en: Unable to get remote socket name
cs: Nedaří se získat název soketu na protějšku

en: Unable to get server workerpool parameters
cs: Nedaří se získat workerpool parametry serveru

en: Unable to get session bus connection: %1$s
cs: Nedaří se získat připojení ke sběrnici relace: %1$s

en: Unable to get snapshot content
cs: Nedaří se získat obsah zachyceného stavu

en: Unable to get sysfs info on this platform
cs: Na této platformě se nedaří získat sysfs info

en: Unable to get system bus connection: %1$s
cs: Nedaří se získat připojení k systémové sběrnici: %1$s

en: Unable to get the machine location path
cs: Nedaří se získat popis umístění stroje

en: Unable to get the parent disk
cs: Nedaří se získat nadřazený pevný disk

en: Unable to get the read write medium format
cs: Nedaří se získat formát média pro čtení a zápis

en: Unable to get the read write medium id
cs: Nedaří se získat identifikátor média čtení zápis

en: Unable to get the snapshot to remove
cs: Nedaří se získat zachycený stav pro odebrání

en: Unable to get virtual function index on this platform
cs: Na této platformě se nedaří získat stav virtuální funkce

en: Unable to get virtual function info on this platform
cs: Na této platformě se nedaří získat informace o virtuální funkci

en: Unable to get virtual function name on this platform
cs: Na této platformě se nedaří získat název virtuální funkce

en: Unable to get virtual functions on this platform
cs: Na této platformě se nedaří získat virtuální funkce

en: Unable to import CA certificate list %1$s
cs: Nedaří se importovat seznam certifikátu cert. autority %1$s

en: Unable to import client certificate %1$s
cs: Nedaří se importovat certifikát klienta %1$s

en: Unable to import server certificate %1$s
cs: Nedaří se importovat certifikát serveru %1$s

en: Unable to init device stream mutex
cs: Nedaří se inicializovat zámek výhradního přístupu k proudu zařízení

en: Unable to initialize RW lock
cs: Nedaří se inicializovat zámek pro čtení/zápis

en: Unable to initialize audit layer
cs: Nedaří se inicializovat auditní vrstvu

en: Unable to initialize certificate
cs: Nepodařilo se inicializovat certifikát

en: Unable to initialize certificate: %1$s
cs: Nepodařilo se inicializovat certifikát: %1$s

en: Unable to initialize condition variable
cs: Nedaří se inicializovat proměnnou podmínky

en: Unable to initialize lease %1$s
cs: Nedaří se inicializovat zápůjčku %1$s

en: Unable to initialize lease %1$s: %2$s
cs: Nedaří se inicializovat zápůjčku %1$s: %2$s

en: Unable to initialize lockspace %1$s
cs: Nedaří se inicializovat zámkový prostor %1$s

en: Unable to initialize lockspace %1$s: %2$s
cs: Nedaří se inicializovat zámkový prostor %1$s: %2$s

en: Unable to initialize lockspace mutex
cs: Nedaří se inicializovat mutex zámkového prostoru

en: Unable to initialize mutex
cs: Nelze inicializovat mutex

en: Unable to initialize thread local variable
cs: Nedaří se inicializovat proměnnou lokálního vlákna

en: Unable to invoke fstrim
cs: Nedaří se vyvolat fstrim

en: Unable to join domain namespace
cs: Nedaří se připojit jmenný prostor domény

en: Unable to kill all processes
cs: Nedaří se vynutit ukončení všech procesů

en: Unable to know if disk is in media registry
cs: Nedaří se zjistit, zda se disk nachází v rejstříku médií

en: Unable to know if the snapshot is the current snapshot
cs: Nedaří se zjistit, zda je zachycený stav tím aktuálním

en: Unable to label files under %1$s
cs: Nedaří se opatřit štítkem soubory pod %1$s

en: Unable to list RBD images
cs: Nepodařilo se vypsat RBD obrazy

en: Unable to listen on socket
cs: Nedaří se očekávat spojení na soketu

en: Unable to listen to UNIX socket path '%1$s'
cs: Nedaří se očekávat spojení na umístění unixového soketu „%1$s“

en: Unable to load certificate
cs: Nepodařilo se načíst certifikát

en: Unable to load certificate, make sure it is in PEM format: %1$s
cs: Nedaří se načíst certifikát – ověřte, že je ve formátu PEM: %1$s

en: Unable to lock '%1$s'
cs: Nedaří se zamknout „%1$s“

en: Unable to lookup SELinux process context
cs: Nedaří se vyhledat SELinux kontext procesu

en: Unable to make TAP device non-persistent
cs: Nedaří se učinit TAP zařízení netrvalým

en: Unable to make dir %1$s
cs: Nedaří se vytvořit složku %1$s

en: Unable to mark loop device as autoclear
cs: Nedaří se označit zařízení zpětné smyčky jako autoclear

en: Unable to modify live devices
cs: Nedaří se změnit živá zařízení

en: Unable to monitor directory: %1$s
cs: Složku se nepodařilo monitorovat: %1$s

en: Unable to move %1$s mount to %2$s
cs: Nedaří se přesunout připojení %1$s na %2$s

en: Unable to notify child process
cs: Nedaří se upozornit podřízený proces

en: Unable to notify parent process
cs: Nedaří se upozornit nadřazený proces

en: Unable to obtain host UUID
cs: Nedaří se obdržet nikde se neopakující identifikátor hostitele

en: Unable to obtain hostInternetScsiHba
cs: Nedaří se obdržet hostInternetScsiHba

en: Unable to obtain iSCSI adapter
cs: Nedaří se získat iSCSI adaptér

en: Unable to obtain information about pid: %1$d
cs: Nedaří se získat informace o identifikátoru procesu: %1$d

en: Unable to open %1$s
cs: Nelze otevřít %1$s

en: Unable to open %1$s (%2$d)
cs: Nedaří se otevřít %1$s (%2$d)

en: Unable to open %1$s, is tun module loaded?
cs: Nedaří se otevřít %1$s, je modul tun načtený?

en: Unable to open '%1$s'
cs: Nedaří se otevřít „%1$s“

en: Unable to open '%1$s' for vdpa device
cs: Nedaří se otevřít „%1$s“ pro vdpa zařízení

en: Unable to open /dev/loop-control
cs: Nedaří se otevřít /dev/loop-control

en: Unable to open /proc/mounts
cs: Nelze otevřít /proc/mounts

en: Unable to open HardDisk
cs: Nedaří se otevřít pevný disk

en: Unable to open Machine
cs: Stroj se nepodařilo otevřít

en: Unable to open UNIX socket
cs: Nelze otevřít UNIXový socket

en: Unable to open VirtualBox session with domain %1$s
cs: Nedaří se otevřít VirtualBox relaci s doménou %1$s

en: Unable to open control socket
cs: Nedaří se otevřít řídící soket

en: Unable to open file: %1$s
cs: Nedaří se otevřít soubor: %1$s

en: Unable to open filesystem %1$s
cs: Nedaří se otevřít souborový systém %1$s

en: Unable to open log file %1$s
cs: Nedaří se otevřít soubor se záznamem událostí %1$s

en: Unable to open resource %1$s
cs: Nedaří se otevřít prostředek %1$s

en: Unable to open stream for '%1$s'
cs: Nedaří se otevřít proud pro „%1$s“

en: Unable to open system token %1$s
cs: Nepodařilo se otevřít systémový token %1$s

en: Unable to open test socket
cs: Nedaří se otevřít testovací soket

en: Unable to open/create resource %1$s
cs: Nedaří se otevřít/vytvořit prostředek %1$s

en: Unable to override peer2peer migration URI
cs: Nedaří se přebít URI peer2peer stěhování

en: Unable to parse %1$s %2$s
cs: Nedaří se zpracovat %1$s %2$s

en: Unable to parse '%1$s' as an integer
cs: Nedaří se zpracovat „%1$s“ jako celé číslo

en: Unable to parse FD number '%1$s'
cs: Nedaří se zpracovat číslo popisovače souboru „%1$s“

en: Unable to parse HPT maxpagesize setting
cs: Nedaří se zpracovat nastavení HPT maxpagesize (nejvyšší možná velikost stránky)

en: Unable to parse MAC '%1$s'
cs: Nedaří se zpracovat MAC „%1$s“

en: Unable to parse RelaxNG schema '%1$s': %2$s
cs: Nedaří se zpracovat RelaxNG schéma „%1$s“: %2$s

en: Unable to parse URI %1$s
cs: Nedaří se zpracovat URI %1$s

en: Unable to parse UUID '%1$s'
cs: Nedaří se zpracovat UUID „%1$s“

en: Unable to parse base SELinux context '%1$s'
cs: Nedaří se zpracovat základní SELinux kontext „%1$s“

en: Unable to parse child device
cs: Nedaří se zpracovat podřízené zařízení

en: Unable to parse class id '%1$s'
cs: Nedaří se zpracovat identifikátor třídy „%1$s“

en: Unable to parse cloud-hypervisor version: %1$s
cs: Nepodařilo se zpracovat verzi cloud-hypervizoru: %1$s

en: Unable to parse current SELinux context '%1$s'
cs: Nedaří se zpracovat stávající SELinux kontext „%1$s“

en: Unable to parse group-name parameter
cs: Nedaří se zpracovat parametr group-name

en: Unable to parse integer parameter
cs: Nedaří se zpracovat celočíselný parametr

en: Unable to parse integer parameter %1$s
cs: Nedaří se zpracovat celočíselný parametr %1$s

en: Unable to parse integer parameter '%1$s'
cs: Nedaří se zpracovat celočíselný parametr „%1$s“

en: Unable to parse lock state %1$s
cs: Nedaří se zpracovat stav zámku %1$s

en: Unable to parse lock state %1$s: %2$s
cs: Nedaří se zpracovat stav zámku %1$s: %2$s

en: Unable to parse ovs-vsctl output
cs: Nedaří se zpracovat výstup z ovs-vsctl

en: Unable to parse quota
cs: Nedaří se zpracovat kvótu

en: Unable to parse sched info value '%1$s'
cs: Nedaří se zpracovat hodnotu informace o plánovači „%1$s“

en: Unable to parse schedstat info at '%1$s'
cs: Nedaří se zpracovat informace o statistikách plánovače na „%1$s“

en: Unable to parse secret uuid '%1$s'
cs: Nepodařilo se zpracovat nikde se neopakující identifikátor tajemství „%1$s“

en: Unable to parse string parameter
cs: Nedaří se zpracovat parametr řetězec

en: Unable to parse the xml
cs: Nedaří se zpracovat xml

en: Unable to parse uptime value '%1$s'
cs: Nedaří se zpracovat hodnotu doby od zapnutí (uptime) „%1$s“

en: Unable to parse: %1$s
cs: Nedaří se zpracovat: %1$s

en: Unable to preserve mac/vlan tag for device = %1$s, vf = %2$d
cs: Nedaří se zachovat mac/vlan štítek pro zařízení = %1$s, vf = %2$d

en: Unable to probe '%1$s' for existing data, forced overwrite is necessary
cs: Nedaří se prozkoumat „%1$s“ na existující data, je nezbytné vynucení přepsání

en: Unable to probe TSC frequency
cs: Nedaří se zkoumat frekvenci čítače časového razítka (TSC)

en: Unable to process file with flags %1$d
cs: Nedaří se zpracovat soubor s příznaky %1$d

en: Unable to query TSC scaling support
cs: Nepodařilo se dotázat na podporu TSC škálování

en: Unable to query certificate %1$s basic constraints %2$s
cs: Nedaří se dotázat certifikátu %1$s základní omezení %2$s

en: Unable to query certificate %1$s key purpose %2$s
cs: Nedaří se dotázat účel klíče certifikátu %1$s %2$s

en: Unable to query certificate %1$s key usage %2$s
cs: Nedaří se dotázat na využití klíče %1$s %2$s

en: Unable to query dependencies for %1$s
cs: Nedaří se dotázat na závislosti %1$s

en: Unable to query kqueue
cs: Nedaří se dotázat rozhraní kqueue

en: Unable to query memory available
cs: Nedaří se dotázat na dostupnou paměť

en: Unable to query memory page size
cs: Nedaří se dotázat na velikost stránky paměti

en: Unable to query memory total
cs: Nedaří se dotázat na celkovou paměť

en: Unable to query peer security context
cs: Nedaří se dotázat kontext zabezpečení protějšku

en: Unable to query process ID start time
cs: Nedaří se dotázat na okamžik spuštění identifikátoru procesu

en: Unable to query sector size %1$s
cs: Nedaří se dotázat na velikost sektoru %1$s

en: Unable to query sector size %1$s: %2$s
cs: Nedaří se dotázat na velikost sektoru %1$s: %2$s

en: Unable to query tap interface name
cs: Nedaří se dotázat název tap rozhraní

en: Unable to re-encode message length
cs: Nedaří se opětovně enkódovat délku zprávy

en: Unable to read %1$s
cs: Nedaří se číst %1$s

en: Unable to read %1$s for ipv6 forwarding checks
cs: Nedaří se číst %1$s ohledně kontrol ipv6 přeposílání

en: Unable to read TLS confirmation
cs: Nedaří se číst TLS potvrzení

en: Unable to read cache data
cs: Nedaří se číst data z mezipaměti

en: Unable to read container pty
cs: Nedaří se číst z pseudoterminálu kontejneru

en: Unable to read directory '%1$s'
cs: Nedaří se číst složku „%1$s“

en: Unable to read from %1$s
cs: Nedaří se číst z %1$s

en: Unable to read from '%1$s'
cs: Nedaří se číst z „%1$s“

en: Unable to read from agent
cs: Nedaří se číst z agenta

en: Unable to read from file %1$s
cs: Nedaří se číst ze souboru %1$s

en: Unable to read from file '%1$s'
cs: Nedaří se číst ze souboru „%1$s“

en: Unable to read from log file
cs: Nedaří se číst ze souboru se záznamem událostí

en: Unable to read from log pipe
cs: Nedaří se číst z roury záznamu událostí

en: Unable to read from monitor
cs: Nedaří se číst z monitoru

en: Unable to read leases file: %1$s
cs: Nedaří se číst soubor se zápůjčkami: %1$s

en: Unable to read net device config on this platform
cs: Na této platformě není možné načíst nastavení síťového rozhraní

en: Unable to read slirp pidfile '%1$s'
cs: Nedaří se číst ze slirp pid souboru „%1$s“

en: Unable to read vhost-user-gpu pidfile '%1$s'
cs: Nedaří se číst z vhost-user-gpu pid souboru „%1$s“

en: Unable to read virtiofsd pidfile '%1$s'
cs: Nedaří se číst z virtio pid souboru „%1$s“

en: Unable to register Machine
cs: Nedaří se zaregistrovat stroj

en: Unable to register async IO callback
cs: Nedaří se zaregistrovat zpětné volání asynchronního vstupu/výstupu

en: Unable to register disconnect callback
cs: Nedaří se registrovat zpětné volání odpojení

en: Unable to register process kevent
cs: Nedaří se zaregistrovat kevent procesu

en: Unable to remove %1$s
cs: Nedaří se odebrat %1$s

en: Unable to remove %1$s (%2$d)
cs: Nedaří se odebrat %1$s (%2$d)

en: Unable to remove Fake Disks
cs: Nedaří se odebrat atrapy disků

en: Unable to remove XATTR %1$s on %2$s
cs: Nedaří se odebrat XATTR %1$s na %2$s

en: Unable to remove bridge %1$s
cs: Nedaří se odebrat most %1$s

en: Unable to remove bridge %1$s port %2$s
cs: Nedaří se odebrat mostu %1$s port %2$s

en: Unable to remove device %1$s
cs: Nedaří se odebrat zařízení %1$s

en: Unable to remove disk from media registry. uuid = %1$s
cs: Nedaří se odebrat disk z rejstříku médií. uuid = %1$s

en: Unable to remove epoll fd
cs: Nedaří se odebrat epoll popisovač souboru

en: Unable to remove hard disk %1$s from media registry
cs: Nedaří se odebrat pevný disk %1$s z rejstříku médií

en: Unable to remove metadata of %1$d snapshots
cs: Nedaří se odebrat metadata %1$d zachycených stavů

en: Unable to remove snapshot %1$s
cs: Nedaří se odebrat zachycený stav %1$s

en: Unable to remove stale socket path: %1$s
cs: Nedaří se odebrat popis umístění zaseknutého soketu: %1$s

en: Unable to remove status '%1$s' for nwfilter binding %2$s'
cs: Nepodařilo se odebrat stavu '%1$s' pro navázání nwfilter %2$s'

en: Unable to remove symlink %1$s
cs: Nedaří se odebrat symbolický odkaz %1$s

en: Unable to remove tap device %1$s
cs: Nedaří se odebrat tap zařízení %1$s

en: Unable to rename %1$s to %2$s
cs: Nedaří se přejmenovat %1$s na %2$s

en: Unable to rename '%1$s' to '%2$s'
cs: Nedaří se přejmenovat „%1$s“ na „%2$s“

en: Unable to request personality for %1$s on %2$s
cs: Nedaří se požádat o osobnost (personality) pro %1$s na %2$s

en: Unable to reset PCI device %1$s: %2$s
cs: Nedaří se resetovat PCI zařízení %1$s: %2$s

en: Unable to resolve address '%1$s' service '%2$s': %3$s
cs: Nedaří se přeložit adresu „%1$s“ služby „%2$s“: %3$s

en: Unable to resolve device %1$s driver symlink %2$s
cs: Nedaří se přeložit symbolický odkaz %1$s ovladače zařízení %2$s

en: Unable to resolve device %1$s iommu_group symlink %2$s
cs: Na iommu_group skupinu zařízení %1$s vedoucí symbolický odkaz %2$s se nedaří přeložit

en: Unable to resolve device subsystem symlink %1$s
cs: Nedaří se přeložit symbolický odkaz podsystému zařízení %1$s

en: Unable to resolve link: %1$s
cs: Nedaří se přeložit odkaz: %1$s

en: Unable to restart self
cs: Nedaří se samo sebe restartovat

en: Unable to restore file labels under %1$s
cs: Nedaří se obnovit štítky souborů pod %1$s

en: Unable to retrieve client limits from server's configuration
cs: Nedaří se získat limity klientů z nastavení serveru

en: Unable to retrieve threadpool parameters
cs: Nedaří se číst parametry podprocesu

en: Unable to run among %1$llu
cs: Nedaří se spustit mezi %1$llu

en: Unable to run command to get OVS port data for interface %1$s
cs: Nedaří se spustit příkaz pro získání dat OVS portu pro rozhraní %1$s

en: Unable to run command to set OVS port data for interface %1$s
cs: Nedaří se spustit příkaz pro nastavení dat OVS portu pro rozhraní %1$s

en: Unable to run one time GDBus initializer
cs: Nepodařilo se spustit jednorázový inicializátor GDBus

en: Unable to save '%1$s'
cs: Nedaří se uložit „%1$s“

en: Unable to save lease %1$s
cs: Nedaří se uložit zápůjčku %1$s

en: Unable to save lockspace %1$s
cs: Nedaří se uložit zámkový prostor %1$s

en: Unable to save net device config on this platform
cs: Na této platformě není možné uložit nastavení síťového rozhraní

en: Unable to save new snapshot xml file
cs: Nedaří se uložit xml soubor nového zachyceného stavu

en: Unable to save socket state when SASL session is active
cs: Nedaří se uložit stav soketu při aktivní SASL relaci

en: Unable to save socket state when TLS session is active
cs: Nedaří se uložit stav soketu když je aktivní TLS relace

en: Unable to save state file %1$s
cs: Nedaří se uložit stavový soubor %1$s

en: Unable to save the xml
cs: Nedaří se uložit xml

en: Unable to seek %1$s to %2$llu
cs: Nedaří se posunout %1$s na %2$llu

en: Unable to seek log file %1$s to %2$llu
cs: Nepodařilo se posunout v souboru se záznamem událostí (log) %1$s na %2$llu

en: Unable to seek to EOF
cs: Nedaří se přesunout na konec souboru

en: Unable to seek to data
cs: Nedaří se posunout na data

en: Unable to seek to end of domain logfile
cs: Nedaří se přeskočit na konec souboru se záznamem událostí domény

en: Unable to seek to inode %1$llu offset %2$llu
cs: Nedaří se posunout na i-uzel %1$llu posun %2$llu

en: Unable to send %1$d signal to process %2$d
cs: Nedaří se poslat signál %1$d procesu %2$d

en: Unable to send SIGTERM to init pid %1$llu
cs: Nedaří se poslat signál SIGTERM pro init pid %1$llu

en: Unable to send a VF SETLINK request on this platform
cs: Na této platformě není možné poslat požadavek VF SETLINK

en: Unable to send container continue message
cs: Nedaří se odeslat zprávu o pokračování kontejneru

en: Unable to send keyboard scan codes to domain %1$s
cs: Nedaří se poslat sken kódy klávesnice pro doménu %1$s

en: Unable to send keyboard scancodes for domain %1$s
cs: Nedaří se poslat kódy kláves pro doménu %1$s

en: Unable to serialize the machine description
cs: Nedaří se serializovat popis stroje

en: Unable to set ACLs on %1$s
cs: Nedaří se nastavit ACL seznamy na %1$s

en: Unable to set FD %1$d blocking
cs: Není možné nastavit blokování popisovače souborů %1$d

en: Unable to set IPV6_V6ONLY flag
cs: Nedaří se nastavit příznak IPV6_V6ONLY

en: Unable to set SCHED_CORE
cs: Nepodařilo se nastavit SCHED_CORE

en: Unable to set SELinux context MCS '%1$s'
cs: Nedaří se nastavit MCS SELinux kontextu „%1$s“

en: Unable to set SELinux context role '%1$s'
cs: Nedaří se nastavit roli SELinux kontextu „%1$s“

en: Unable to set SELinux context user '%1$s'
cs: Nedaří se nastavit uživatele SELinux kontextu „%1$s“

en: Unable to set SELinux label on %1$s
cs: Nedaří se nastavit SELinux štítek na %1$s

en: Unable to set STP delay on %1$s
cs: Nedaří se nastavit prodlevu STP na %1$s

en: Unable to set STP delay on %1$s on this platform
cs: Na této platformě není možné nastavit prodlevu STP na %1$s

en: Unable to set STP on %1$s on this platform
cs: Na této platformě není možné nastavit STP na %1$s

en: Unable to set XATTR %1$s on %2$s
cs: Nedaří se nastavit XATTR %1$s na %2$s

en: Unable to set a VF MAC on this platform
cs: Na této platformě se nepodařilo nastavit VF MAC

en: Unable to set a VF VLAN on this platform
cs: Na této platformě není možné nastavit VF VLAN

en: Unable to set a VF config on this platform
cs: Na této platformě nění možné nastavit VF

en: Unable to set agent close-on-exec flag
cs: Nedaří se nastavit příznak agenta close-on-exec (zavřít při vykonání)

en: Unable to set autostart on '%1$s': %2$s
cs: Nepodařilo se nastavit automatické spouštění '%1$s': %2$s

en: Unable to set backing file %1$s
cs: Nedaří se nastavit soubor %1$s, na kterém je založeno

en: Unable to set bandwidth for interface because device name is unknown
cs: Nedaří se nastavit šíři pásma pro rozhraní, protože název zařízení není znám

en: Unable to set bridge %1$s %2$s via ioctl
cs: Nedaří se nastavit most %1$s %2$s přes ioctl

en: Unable to set bridge %1$s port %2$s %3$s to %4$s
cs: Nedaří se nastavit mostu %1$s port %2$s %3$s na %4$s

en: Unable to set bridge port isolated on this platform
cs: Nedaří se nastavit izolaci portu mostu na této platformě

en: Unable to set bridge port learning on this platform
cs: Nedaří se nastavit učení portu mostu na této platformě

en: Unable to set bridge port unicast_flood on this platform
cs: Nedaří se nastavit unicast_flood portu mostu na této platformě

en: Unable to set bridge vlan_filtering on this platform
cs: Na této platformě se nedaří nastavit vlan_filtering (filrování virt. sítí)

en: Unable to set cloexec flag
cs: Nedaří se nastavit příznak cloexec

en: Unable to set close-on-exec flag
cs: Nedaří se nastavit příznak close-on-exec (zavřít při vykonání)

en: Unable to set console file descriptor non-blocking
cs: Nedaří se nastavit popisovač souboru konzole na neblokující

en: Unable to set copy-on-write state on '%1$s' to '%2$s'
cs: Nedaří se nastavit copy-on-write stav ohledně '%1$s' na '%2$s'

en: Unable to set interface parameters
cs: Nedaří se nastavit parametry rozhraní

en: Unable to set launch security state
cs: Nepodařilo se nastavit stav zabezpečení spouštění

en: Unable to set monitor close-on-exec flag
cs: Nedaří se nastavit příznak monitoru close-on-exec

en: Unable to set net device config on this platform
cs: Na této platformě není možné nastavit nastavení síťového rozhraní

en: Unable to set network bandwidth on direct interfaces
cs: Nedaří se nastavit propustnost sítě na přímých rozhraních

en: Unable to set non-blocking mode
cs: Nedaří se nastavit do neblokujícího režimu

en: Unable to set pipes to non-blocking
cs: Nedaří se nastavit roury do neblokujícího režimu

en: Unable to set port profile on direct interfaces
cs: Nedaří se nastavit profil portu na přímých rozhraních

en: Unable to set socket reuse addr flag
cs: Nedaří se nastavit příznak socket reuse addr

en: Unable to set tap device %1$s to persistent
cs: Nedaří se nastavit tap zařízení %1$s na trvalé

en: Unable to set thread local identity
cs: Nedaří se nastavit místní identitu vlákna

en: Unable to set thread local variable
cs: Nedaří se nastavit proměnnou lokálního vlákna

en: Unable to set x509 CA certificate: %1$s: %2$s
cs: Nedaří se nastavit x509 certifikát cert. autority: %1$s: %2$s

en: Unable to set x509 certificate revocation list: %1$s: %2$s
cs: Nedaří se nastavit x509 seznam zneplatněných certifikátů: %1$s: %2$s

en: Unable to set x509 key and certificate: %1$s, %2$s: %3$s
cs: Nedaří se nastavit x509 klíč a certifikát: %1$s, %2$s: %3$s

en: Unable to split FD list '%1$s'
cs: Nedaří se rozdělit seznam popisovače souboru „%1$s“

en: Unable to start event thread: %1$s
cs: Nepodařilo se spustit vlákno události: %1$s

en: Unable to start mediated device: %1$s
cs: Nepodařilo se spustit zprostředkované zařízení: %1$s

en: Unable to stat %1$p
cs: Nedaří se stat %1$p

en: Unable to stat %1$s
cs: Nedaří se zjistit stav %1$s

en: Unable to stat bind source %1$s
cs: Nedaří se zjistit stav zdroje „%1$s“ navázání

en: Unable to stat bind target %1$s
cs: Nedaří se zjistit stav cíle %1$s navázání

en: Unable to stat: %1$s
cs: Nedaří se zjistit stav: %1$s

en: Unable to symlink directory %1$s to %2$s
cs: Nedaří se vytvořit symbolický odkaz složky %1$s na %2$s

en: Unable to thaw all processes
cs: Nedaří se thaw všech procesů

en: Unable to thaw filesystems
cs: Nedaří se rozmrazit souborové sysvémy

en: Unable to truncate %1$s
cs: Nedaří se zkrátit %1$s

en: Unable to umount %1$s
cs: Nedaří se odpojit (umount) %1$s

en: Unable to unbind the virtual port %1$s from Midonet
cs: Nedaří se zrušit navázání virtuálního portu %1$s z Midonet

en: Unable to undefine mediated device: %1$s
cs: Nepodařilo se zrušit definování zprostředkovaného zařízení: %1$s

en: Unable to unlink %1$s
cs: Nedaří se zrušit propojení %1$s

en: Unable to unlink path '%1$s'
cs: Nedaří se odlinkovat popis umístění „%1$s“

en: Unable to unregister machine
cs: Nepodařilo se zrušit registraci stroje

en: Unable to update server's tls related files.
cs: Nedaří se změnit limity nastavení serveru související s klienty.

en: Unable to validate doc against %1$s
    %2$s
cs: Nedaří se ověřit správnost dokumentu vůči %1$s
    %2$s

en: Unable to verify TLS peer: %1$s
cs: Nedaří se ověřit TLS protějšek: %1$s

en: Unable to verify client certificate %1$s against CA certificate %2$s
cs: Nedaří se ověřit klientský certifikát %1$s vůči certifikátu cert. autority %2$s

en: Unable to verify server certificate %1$s against CA certificate %2$s
cs: Nedaří se ověřit certifikát serveru %1$s vůči certifikátu cert. autority %2$s

en: Unable to wait for child process
cs: Nedaří se čekat na podřízený proces

en: Unable to wait on agent socket condition
cs: Nepodařilo se vyčkat na podmínku soketu agenta

en: Unable to wait on epoll
cs: Nedaří se čekat na epoll popisovač souboru

en: Unable to wait on monitor condition (vm='%1$s')
cs: Nedaří se čekat na podmínku monitoru (vm='%1$s')

en: Unable to wait on parent process
cs: Nedaří se čekat na nadřazený proces

en: Unable to watch epoll FD
cs: Nedaří se hlídat popisovač souboru epoll

en: Unable to watch host console PTY
cs: Nedaří se hlídat pty konzole hostitele

en: Unable to write %1$s
cs: Nedaří se zapsat %1$s

en: Unable to write '%1$s' to '%2$s'
cs: Nepodařilo se zapsat „%1$s“ do „%2$s“

en: Unable to write pid file '%1$s/%2$s.pid'
cs: Nelze zapsat PID soubor „%1$s/%2$s.pid“

en: Unable to write to %1$s
cs: Nedaří se zapsat do %1$s

en: Unable to write to '%1$s'
cs: Nedaří se zapsat do „%1$s“

en: Unable to write to agent
cs: Nepodařilo se zapsat do agenta

en: Unable to write to container pty
cs: Nedaří se zapsat na pseudoterminál kontejneru

en: Unable to write to domain logfile
cs: Nedaří se zapisovat do souboru se záznamem událostí domény

en: Unable to write to file %1$s
cs: Nedaří se zapsat do souboru %1$s

en: Unable to write to file '%1$s'
cs: Nedaří se zapsat do souboru „%1$s“

en: Unable to write to monitor
cs: Nedaří se zapsat na monitor

en: Unable to write to: %1$s
cs: Nedaří se zapsat do: %1$s

en: Unbounded
cs: Navázání zrušeno

en: Unconfined guests are not allowed on this host
cs: Hosté, kteří nejsou confined nejsou na tomto hostiteli umožnění

en: Undefine a given network filter.
cs: Zrušit definování daného pravidla brány firewall.

en: Undefine a secret.
cs: Zrušit definování tajemství.

en: Undefine an inactive domain, or convert persistent to transient.
cs: Zrušit definování neaktivní domény, nebo převést trvalou na přechodnou.

en: Undefine an inactive node device
cs: Zrušit definování neaktivního zařízení uzlu

en: Undefine the configuration for a persistent network.
cs: Zrušit definování nastavení trvalé sítě.

en: Undefine the configuration for an inactive pool.
cs: Zrušit definování nastavení neaktivního fondu.

en: Undefined
cs: Neurčeno

en: Undefined node device '%1$s'
cs: Nedefinované zařízení uzlu '%1$s'

en: Undefines the configuration for an inactive node device
cs: Zruší definici nastavení pro neaktivní zařízení uzlu

en: Unexpected CPU fallback value: %1$d
cs: Neočekávaná náhradní hodnota procesoru: %1$d

en: Unexpected CPU feature policy %1$d
cs: Neočekávaná zásada funkce procesoru %1$d

en: Unexpected CPU match policy %1$d
cs: Neočekávaná zásada shody procesoru %1$d

en: Unexpected CPU mode %1$d
cs: Neočekávaný režim procesoru %1$d

en: Unexpected HTTP response code %1$lu
cs: Neočekávaný kód HTTP odpovědi %1$lu

en: Unexpected HTTP response during %1$s: %2$d
cs: Neočekávaná HTTP odpověď při %1$s: %2$d

en: Unexpected IDE controller model %1$d
cs: neočekávaný model IDE řadiče %1$d

en: Unexpected JSON format: %1$s
cs: Neočekávaný JSON formát: %1$s

en: Unexpected JSON reply '%1$s'
cs: Neočekávaná JSON odpověď „%1$s“

en: Unexpected LXC URI path '%1$s', try lxc:///system
cs: Neočekávaný LXC URI popis umístění „%1$s“, zkuste lxc:///system

en: Unexpected PCI controller model %1$d
cs: Neočekávaný model PCI řadiče %1$d

en: Unexpected QEMU agent still active during domain deletion
cs: V průběhu mazání domény neočekávaně přišlo k tomu, že QEMU agent je stále ještě aktivní

en: Unexpected QEMU monitor still active during domain deletion
cs: V průběhu mazání domény neočekávaně přišlo k tomu, že QEMU monitor je stále ještě aktivní

en: Unexpected SCSI controller model %1$d
cs: Neočekávaný model SCSI řadiče %1$d

en: Unexpected Virtuozzo URI path '%1$s', try vz:///system
cs: Neočekávaný URI popis umístění Virtuozzo „%1$s“ – zkuste vz:///system

en: Unexpected address type for '%1$s'
cs: Neočekávaný typ adresy pro „%1$s“

en: Unexpected bhyve URI path '%1$s', try bhyve:///system
cs: Neočekávaný bhyve URI popis umístění „%1$s“ – zkuste bhyve:///system

en: Unexpected boot device type %1$i
cs: Neočekávaný typ %1$i zařízení pro zavádění systému

en: Unexpected confirm code '%1$c' from parent
cs: Neočekávaný kód potvrzení „%1$c“ od nadřazeného

en: Unexpected dconnuri parameter with non-peer2peer migration
cs: Neočekávaný parametr dconnuri s non-peer2peer migrací

en: Unexpected device type %1$d
cs: neočekávaný typ zařízení %1$d

en: Unexpected disk sgio mode '%1$d'
cs: Neočekávaný sgio režim disku „%1$d“

en: Unexpected driver type '%1$s' opened
cs: Otevřen neočekávaný typ ovladače „%1$s“

en: Unexpected element '%1$s' in CPU map '%2$s'
cs: Neočekávaný prvek „%1$s“ v mapě procesoru „%2$s“

en: Unexpected event thread still active during domain deletion
cs: V průběhu mazání domény neočekávaně přišlo k tomu, že vlákno událostí je stále ještě aktivní

en: Unexpected filesystem type %1$s
cs: Neočekávaný typ souborového systému %1$s

en: Unexpected format for mdevctl response
cs: Neočekávaný formát odpovědi z omdevctl

en: Unexpected hostdev mode %1$d
cs: Neočekávaný režim hosdev %1$d

en: Unexpected lock parameters for disk resource
cs: Neočekávané parametry zámku pro diskový prostředek

en: Unexpected message proc %1$d != %2$d
cs: Neočekávaná zpráva proc %1$d != %2$d

en: Unexpected message serial %1$d != %2$d
cs: Neočekávané sériové číslo zprávy %1$d != %2$d

en: Unexpected message status %1$d
cs: Neočekávaný stav zprávy %1$d

en: Unexpected message status %1$u
cs: Neočekávaný stav zprávy %1$u

en: Unexpected message type %1$d
cs: Neočekávaný typ zprávy %1$d

en: Unexpected message type %1$u
cs: Neočekávaný typ zprávy %1$u

en: Unexpected message type: %1$d
cs: Neočekávaný typ zprávy: %1$d

en: Unexpected network port type %1$s
cs: Neočekávaný typ síťového portu %1$s

en: Unexpected output of cloud-hypervisor binary
cs: Neočekávaný výstup ze spustitelného souboru cloud-hypervizoru

en: Unexpected parameter %1$s for lease resource
cs: Neočekávaný parametr %1$s pro prostředek zápůjčky

en: Unexpected parameter %1$s for object
cs: Neočekávaný parametr pro objekt %1$s

en: Unexpected parameters for disk resource
cs: Neočekávaný parametr pro diskový prostředek

en: Unexpected product line
cs: Neočekávaná řada produktu

en: Unexpected protocol %1$d
cs: neočekávaný protokol %1$d

en: Unexpected root filesystem without loop device
cs: Neočekávaný kořenový souborový systém bez zařízení zpětné smyčky

en: Unexpected rule protocol %1$d
cs: neočekávaný protokol pravidla %1$d

en: Unexpected server name '%1$s' during restart
cs: Neočekávaný název serveru „%1$s“ při restartu

en: Unexpected signal received: %1$d
cs: Obdržen neočekávaný signál: %1$d

en: Unexpected state of feature '%1$s'
cs: Neočekávaný stav funkce „%1$s“

en: Unexpected stream hole
cs: Neočekávaná díra proudu

en: Unexpected volume path format: %1$s
cs: Neočekávaný formát popisu umístění svazku: %1$s

en: Unexpectedly got a network port without a network bridge
cs: Neočekávaně obdržen síťový port bez síťového mostu

en: Unexpectedly got a network port without a plug
cs: Neočekávaně získán síťový port bez zapojení

en: Unix file descriptors not supported on this platform
cs: Na této platformě nejsou podporovány unixové popisovače souborů

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Unknown CPU feature %1$s
cs: Neznámá vlastnost procesoru %1$s

en: Unknown CPU mode: %1$X
cs: Neznámý režim procesoru: %1$X

en: Unknown CPU mode: %1$s
cs: Neznámý režim procesoru: %1$s

en: Unknown CPU model %1$s
cs: Neznámý model procesoru %1$s

en: Unknown CPU vendor %1$s
cs: Neznámý výrobce procesoru %1$s

en: Unknown Command '%1$i'
cs: Neznámý příkaz „%1$i“

en: Unknown Error
cs: Neznámá chyba

en: Unknown IP address data source %1$d
cs: Neznámý zdroj dat IP adresy %1$d

en: Unknown JSON reply '%1$s'
cs: Neznámá JSON odpověď „%1$s“

en: Unknown LXC namespace source '%1$s'
cs: Neznámý zdroj „%1$s“ jmenného prostoru LXC

en: Unknown PCI header type '%1$d' for device '%2$s'
cs: Neznámý typ PCI záhlaví „%1$d“ pro zařízení „%2$s“

en: Unknown Partition Type, requires build --overwrite
cs: Neznámý typ oddílu, vyžaduje sestavení --overwrite

en: Unknown QEMU arch %1$s
cs: Neznámá QEMU architektura %1$s

en: Unknown QEMU device for '%1$s' controller
cs: Neznámé QEMU zařízení pro řadič „%1$s“

en: Unknown SCSI controller model %1$s
cs: Neznámý model řadiče SCSI %1$s

en: Unknown URI parameter '%1$s'
cs: Neznámý URI parametr „%1$s“

en: Unknown acpi table type: %1$s
cs: Neznámý typ acpi tabulky: %1$s

en: Unknown adapter type: %1$X
cs: Neznámý typ adaptéru: %1$X

en: Unknown architecture %1$s
cs: Neznámá architektura %1$s

en: Unknown async job type %1$s
cs: Neznámý typ asynchronní úlohy %1$s

en: Unknown autostart mode: %1$X
cs: Neznámý režim automatického spouštění: %1$X

en: Unknown blkio parameter %1$s
cs: Neznámý parametr %1$s pro blkio

en: Unknown cache type '%1$s'
cs: Neznámý typ mezipaměti „%1$s“

en: Unknown calculation mode '%1$s'
cs: Neznámý režim výpočtu „%1$s“

en: Unknown cgroup controller '%1$s'
cs: Neznámý cgroup řadič „%1$s“

en: Unknown char device type: %1$d
cs: Neznámý typ znakového zařízení: %1$d

en: Unknown compatibility mode %1$s
cs: Neznámý režim kompatibility %1$s

en: Unknown controller type %1$d
cs: Neznámý typ řadiče %1$d

en: Unknown core size '%1$s'
cs: Neznámá velikost paměti „%1$s“

en: Unknown crypto hash %1$d
cs: Neznámý kryptografický otisk %1$d

en: Unknown data source '%1$s'
cs: Neznámý datový zdroj „%1$s“

en: Unknown dirty page rate calculation mode: %1$s
cs: Neznámý režim počítání rychlosti špinění stránek: %1$s

en: Unknown dirty rate status: %1$s
cs: Neznámý stav rychlosti špinění: %1$s

en: Unknown disk bus: %1$X
cs: Neznámá sběrnice disku: %1$X

en: Unknown disk name '%1$s' and no address specified
cs: Neznámý název disku „%1$s“ a nezadána žádná adresa

en: Unknown domain type: %1$X
cs: Neznámý typ domény: %1$X

en: Unknown driver name '%1$s'
cs: Neznámý název ovladače „%1$s“

en: Unknown driver type %1$s
cs: Neznámý typ ovladače %1$s

en: Unknown enable type %1$d in network
cs: Neznámý typ enable %1$d v síti

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en: Unknown error value
cs: Neznámá chybová hodnota

en: Unknown family %1$d
cs: Neznámá generace %1$d

en: Unknown firewall layer %1$d
cs: Neznámá vrstva brány firewall %1$d

en: Unknown forward type %1$d in network '%2$s'
cs: Neznámý typ přeposlání (forward) %1$d v síti „%2$s“

en: Unknown forwardPlainNames type %1$d in network
cs: Neplatný typ forwardPlainNames %1$d v síti

en: Unknown input device type
cs: Neznámý typ vstupního zařízení

en: Unknown invocation state
cs: Neplatný stav vyvolání

en: Unknown job
cs: Neznámá úloha

en: Unknown job phase %1$s
cs: Neznámá fáze úlohy %1$s

en: Unknown job type %1$s
cs: Neznámý typ úlohy %1$s

en: Unknown localOnly type %1$d in network
cs: Neznámý typ localOnly %1$d v síti

en: Unknown lock manager object type %1$d
cs: Neznámý typ objektu správy zámků %1$d

en: Unknown lock manager object type %1$d for domain lock object
cs: Neznámý typ objektu správy zámků %1$d pro objekt zámku domény

en: Unknown migration cookie feature %1$s
cs: Neznámá funkce přestěhovacího cookie %1$s

en: Unknown mode %1$s value, expecting 'acpi', 'agent', 'initctl', 'signal' or 'paravirt'
cs: Neznámá hodnota režimu %1$s, očekáváno 'acpi', 'agent', 'initctl', 'signal' nebo 'paravirt'

en: Unknown mode %1$s value, expecting 'acpi', 'agent', 'initctl', 'signal', or 'paravirt'
cs: Neznámá hodnota režimu %1$s, očekáváno 'acpi', 'agent', 'initctl', 'signal', nebo 'paravirt'

en: Unknown model type '%1$s'
cs: Neznámý typ modelu „%1$s“

en: Unknown namespace: %1$s
cs: Neznámý jmenný prostor: %1$s

en: Unknown parameter %1$s
cs: Neplatný parametr %1$s

en: Unknown parameter type
cs: Neznámý typ parametru

en: Unknown protocol '%1$s'
cs: Neznámý protokol „%1$s“

en: Unknown qemu capabilities flag %1$s
cs: Neznámý příznak %1$s schopností qemu

en: Unknown release: %1$s
cs: Neznámé vydání: %1$s

en: Unknown remote mode '%1$s'
cs: Neznámý vzdálený režim '%1$s'

en: Unknown return code
cs: Neznámý návratový kód

en: Unknown sched_core value %1$s
cs: Neznámá hodnota sched_core %1$s

en: Unknown serial type: %1$X
cs: Neznámý typ sériového portu: %1$X

en: Unknown slirp feature %1$s
cs: Neznámá slirp funkce %1$s

en: Unknown source type: '%1$s'
cs: Neznámý typ zdroje: '%1$s'

en: Unknown state of the remote server SSH key
cs: Neznámý stav SSH klíče vzdáleného serveru

en: Unknown stdio handler %1$s
cs: Neznámá obsluha stdio %1$s

en: Unknown storage type: '%1$s'
cs: Neznámý typ úložiště: „%1$s“

en: Unknown stub driver configured for PCI device %1$s
cs: Pro PCI zařízení %1$s je nastaven neznámý pahýl ovladače

en: Unknown suspend target: %1$u
cs: Neznámý cíl uspání: %1$u

en: Unknown taint flag %1$s
cs: Neznámý příznak znečištění (taint) %1$s

en: Unknown uri scheme: '%1$s'
cs: Neznámé uri schéma: „%1$s“

en: Unknown value '%1$s' for %2$s
cs: Neznámá hodnota „%1$s“ pro %2$s

en: Unknown value '%1$s' for %2$s 'type' property
cs: Neznámá hodnota „%1$s“ pro vlastnosti %2$s 'type'

en: Unknown value '%1$s' for AnyType 'type' property
cs: Neznámá hodnota '%1$s' pro vlastnost AnyType 'type'

en: Unknown value '%1$s' for xsd:boolean
cs: Neznámá hodnota „%1$s“ pro xsd:boolean

en: Unknown vendor %1$s referenced by CPU model %2$s
cs: Neznámý výrobce %1$s odkazován modelem procesoru %2$s

en: Unknown virDomainControllerPCIModelName value: %1$d
cs: Neznámá hodnota virDomainControllerPCIModelName: %1$d

en: Unmanaged PCI device %1$s must be manually detached from the host
cs: Nespravovatelné PCI zařízení %1$s je třeba od hosta odpojit ručně

en: Unnkown proxy type '%1$s'
cs: Neznámý typ proxy „%1$s“

en: Unpaused
cs: Obnoven chod

en: Unrecognized controller type %1$d
cs: Nerozpoznaný typ řadiče %1$d

en: Unrecognized disk label found, requires build
cs: Nalezen nerozpoznaný štítek disku, vyžaduje sestavení

en: Unrecognized family '%1$s' in network '%2$s'
cs: Nerozpoznaná generace „%1$s“ v síti „%2$s“

en: Unrecognized firewalld backend type: %1$s
cs: Nerozpoznaný typ podpůrné vrstvy pro firewalld: %1$s

en: Unrecognized value in %1$s: %2$s
cs: Nerozpoznaná hodnota v %1$s: %2$s

en: Unsafe migration
cs: Nebezpečná migrace

en: Unsafe migration: %1$s
cs: Nebezpečná migrace: %1$s

en: Unsupported <bandwidth> element in network '%1$s' in portgroup '%2$s' with forward mode='%3$s'
cs: Nepodporovaný prvek <bandwidth> v síti „%1$s“ ve skupině portů „%2$s“ s forward mode='%3$s'

en: Unsupported <dns> element in network %1$s with forward mode='%2$s'
cs: Nepodporovaný prvek <dns> v síti %1$s s forward mode='%2$s'

en: Unsupported <domain> element in network %1$s with forward mode='%2$s'
cs: Nepodporovaný prvek <domain> (doména) v síti %1$s s forward mode='%2$s'

en: Unsupported <ip> element in network %1$s with forward mode='%2$s'
cs: Nepodporovaný prvek <ip> v síti %1$s s forward mode='%2$s'

en: Unsupported <mac> element in network %1$s with forward mode='%2$s'
cs: Nepodporovaný prvek <mac> v síti %1$s s forward mode='%2$s'

en: Unsupported <tftp> element in an IPv6 element in network '%1$s'
cs: Nepodporovaný <tftp> prvek v prvku IPv6 v síti „%1$s“

en: Unsupported IP address data source %1$d
cs: Nepodporovaný datový zdroj IP adresy %1$d

en: Unsupported NUMA memory placement mode '%1$s'
cs: Nepodporovaný režim umístění NUMA paměti „%1$s“

en: Unsupported NUMA memory tuning mode '%1$s'
cs: Nepodporovaný režim vylaďování NUMA paměti „%1$s“

en: Unsupported OS type: %1$s
cs: Nepodporovaný typ operačního systému: %1$s

en: Unsupported PCI Express root controller
cs: Neočekávaný kořenový řadič PCI Express

en: Unsupported PCR banks '%1$s'
cs: Nepodporované PCR banky '%1$s'

en: Unsupported SCSI controller address type '%1$d'
cs: Nepodporovaný typ adresy SCSI řadiče '%1$d'

en: Unsupported SCSI controller model %1$s
cs: Nepodporovaný model řadiče SCSI %1$s

en: Unsupported SCSI controller model '%1$d'
cs: Nepodporovaný model SCSI řadiče „%1$d“

en: Unsupported SMBIOS mode '%1$s'
cs: Neočekávaný SMBIOS režim „%1$s“

en: Unsupported URI scheme '%1$s'
cs: Nepodporované schéma URI „%1$s“

en: Unsupported VPD field access type specified %1$s
cs: Zadán nepodporovaný typ kolonky VPD přístupu %1$s

en: Unsupported action: %1$s
cs: Nepodporovaná akce: %1$s

en: Unsupported address family %1$d Only IPv4 or IPv6 default gateway
cs: Nepodporovaná generace adres %1$d. Pouze IPv4 nebo IPv6 výchozí bránu

en: Unsupported address type '%1$s' with mediated device model '%2$s'
cs: Nepodporovaný typ adresy „%1$s“ se zprostředkovaným modelem zařízení „%2$s“

en: Unsupported address type for character device
cs: Nepodporovaný typ adresy pro znakové zařízení

en: Unsupported algorithm '%1$s'
cs: Nepodporovaný algoritmus „%1$s“

en: Unsupported boot device type: '%1$s'
cs: Nepodporovaný typ zařízení pro zavádění systému: „%1$s“

en: Unsupported boot order configuration
cs: Nepodporované nastavení pořadí zavádění

en: Unsupported bus type '%1$s'
cs: Nepodporovaný typ sběrnice „%1$s“

en: Unsupported bus type '%1$s' for %2$s
cs: Nepodporovaný typ sběrnice „%1$s“ pro %2$s

en: Unsupported bus type '%1$s' for device type '%2$s'
cs: Nepodporovaný typ sběrnice „%1$s“ pro typ zařízení „%2$s“

en: Unsupported capacity-to-allocation relation
cs: Nepodporovaný vztah kapacita-přiřazení

en: Unsupported character device TCP protocol '%1$s'
cs: Nepodporovaný protokol TCP znakového zařízení „%1$s“

en: Unsupported character device type '%1$s'
cs: Nepodporovaný typ znakového zařízení „%1$s“

en: Unsupported codeset '%1$d'
cs: Nepodporovaná znaková sada „%1$d“

en: Unsupported compression method '%1$s'
cs: Nepodporovaná metoda komprese „%1$s“

en: Unsupported config format '%1$s'
cs: Nepodporovaný formát nastavení „%1$s“

en: Unsupported config type %1$s
cs: Nepodporovaný typ nastavení %1$s

en: Unsupported configuration
cs: Nepodporované nastavení

en: Unsupported controller model: %1$s
cs: Nepodporovaný model řadiče: %1$s

en: Unsupported controller type
cs: Nepodporovaný typ řadiče

en: Unsupported controller type %1$s
cs: Nepodporovaný typ řadiče %1$s

en: Unsupported controller type: %1$s
cs: Nepodporovaný typ řadiče: %1$s

en: Unsupported device type
cs: Nepodporovaný typ zařízení

en: Unsupported device type %1$d
cs: Nepodporovaný typ zařízení %1$d

en: Unsupported device type '%1$s'
cs: Nepodporovaný typ zařízení „%1$s“

en: Unsupported device-mapper version. Expected %1$d got %2$d
cs: Nepodporovaná verze device-mapper. Očekávána %1$d obdržena %2$d

en: Unsupported disk address type
cs: Nepodporovaný typ adresy disku

en: Unsupported disk address type '%1$s'
cs: Nepodporovaný typ adresy disku „%1$s“

en: Unsupported disk bus
cs: Nepodporovaná sběrnice disku

en: Unsupported disk bus type %1$s
cs: Nepodporovaný typ sběrnice disku %1$s

en: Unsupported disk device type '%1$s'
cs: Nepodporovaný typ diskového zařízení „%1$s“

en: Unsupported disk type
cs: Nepodporovaný typ disku

en: Unsupported disk type %1$d
cs: Nepodporovaný typ disku %1$d

en: Unsupported format of disk %1$s
cs: Nepodporovaný formát disku %1$s

en: Unsupported forward mode '%1$s'
cs: Nepodporovaný režim přeposílání „%1$s“

en: Unsupported graphics type '%1$s'
cs: Nepodporovaný typ grafického rozhraní „%1$s“

en: Unsupported host device mode %1$s
cs: Nepodporovaný režim zařízení hostitele %1$s

en: Unsupported host device type %1$s
cs: Nepodporovaný typ zařízení hostitele %1$s

en: Unsupported hostdev mode %1$s
cs: Nepodporovaný režim zařízení hostitele %1$s

en: Unsupported hostdev type %1$s
cs: Nepodporovaný typ zařízení hostitele %1$s

en: Unsupported interface '%1$s' for TPM 1.2
cs: Nepodporované rozhraní „%1$s“ pro TPM 1.2

en: Unsupported listen type
cs: Nepodporovaný typ očekávání spojení (listen)

en: Unsupported loader format '%1$s'
cs: Nepodporovaný formát zavaděče „%1$s“

en: Unsupported migration cookie feature %1$s
cs: Nepodporovaná funkce cookie stěhování %1$s

en: Unsupported net type %1$s
cs: Nepodporovaný typ sítě %1$s

en: Unsupported net type '%1$s'
cs: Nepodporovaný typ sítě „%1$s“

en: Unsupported network block protocol '%1$s'
cs: Nepodporovaný síťový blokový protokol „%1$s“

en: Unsupported network type %1$s
cs: Nepodporovaný typ sítě %1$s

en: Unsupported network-wide <bandwidth> element in network %1$s with forward mode='%2$s'
cs: Nepodporovaný prvek pro celou síť <bandwidth> v síti %1$s s forward mode='%2$s'

en: Unsupported null storage bus
cs: Nepodporovaná sběrnice úložiště null

en: Unsupported numatune mode '%1$d'
cs: Nepodporovaný režim numatune „%1$d“

en: Unsupported numatune placement '%1$d'
cs: Nepodporované umístění numatune „%1$d“

en: Unsupported nvram format '%1$s'
cs: Nepodporovaný formát nvram „%1$s“

en: Unsupported object type %1$d
cs: Nepodporovaný typ objektu %1$d

en: Unsupported resctrl monitor type
cs: Nepodporovaný typ monitoru řízení prostředků (resctrl)

en: Unsupported root filesystem type %1$s
cs: Neočekávaný typ kořenového souborového systému %1$s

en: Unsupported scheme in disks URI: %1$s
cs: Nepodporované schéma v URI disku: %1$s

en: Unsupported spicevmc target name '%1$s'
cs: Nepodporovaný název spicemvc cíle „%1$s“

en: Unsupported storage type %1$s, the only supported type is %2$s
cs: Nepodporovaný typ úložiště %1$s, jediným podporovaným typem je %2$s

en: Unsupported vbox device type: %1$d
cs: Nepodporovaný typ vbox zařízení: %1$d

en: Unsupported video device type '%1$s'
cs: Nepodporovaný typ videozařízení „%1$s“

en: Unsupported virt type
cs: Nepodporovaný typ virtualizace

en: Unsupported volume format '%1$s'
cs: Nepodporovaný formát svazku „%1$s“

en: Unused
cs: Nepoužito

en: Unusual value in %1$s/devices/%2$s/class: %3$s
cs: Neobvyklá hodnota v %1$s/devices/%2$s/class: %3$s

en: Update device from an XML <file>.
cs: Aktualizovat zařízení z XML <souboru>.

en: Update the media
cs: Aktualizovat médium

en: Update values of a memory device of a domain
cs: Aktualizovat hodnoty paměťového zařízení domény

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Updated network %1$s live state
cs: Aktualizován živý stav sítě %1$s

en: Updated network %1$s persistent config
cs: Aktualizováno trvalé nastavení sítě %1$s

en: Updated network %1$s persistent config and live state
cs: Aktualizováno trvalé nastavení sítě %1$s a živý stav

en: Updates on a running domain need VIR_DOMAIN_AFFECT_LIVE flag
cs: Aktualizace na spuštěné doméně vyžadují příznak VIR_DOMAIN_AFFECT_LIVE

en: Upgrade to a kernel supporting namespaces
cs: Aktualizujte na jádro, které podporuje jmenné prostory

en: Upload file contents to a volume
cs: Nahrát obsah souboru do svazku

en: Usage
cs: Použití

en: Usage of listen-address is forbidden when migration URI uses UNIX transport method
cs: Pokud URI stěhování používá přenosovou metodu UNIX, nelze použít listen-address

en: Usage:
cs: Použití:

en: Usage:
      %1$s FILE
      %2$s { -v | -h }
    
    Extract Distinguished Name from a PEM certificate.
    The output is meant to be used in the tls_allowed_dn_list
    configuration option in the libvirtd.conf file.
    
      FILE            certificate file to extract the DN from
    
    options:
      -h | --help     display this help and exit
      -v | --version  output version information and exit
cs: Použití:
      %1$s SOUBOR
      %2$s { -v | -h }
    
    Vyzískat rozlišený název (dn) z PEM certifikátu.
    Výstup je myšlen pro použití ve volbě nastavení
    tls_allowed_dn_list v souboru libvirtd.conf.
    
      SOUBOR            soubor s certifikátem ze kterého vyzískat DN
    
    volby:
      -h | --help     zobrazit tuto nápovědu a skončit
      -v | --version  vypsat informaci o verzi a skončit

en: Usage: $program_name {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload|gueststatus|shutdown}
cs: Použití: $nazev_programu {start|stop|status|restart|condrestart|try-restart|reload|force-reload|gueststatus|shutdown}

en: Usage: %1$s FILENAME FD
cs: Použití: %1$s SOUBOR POPISOVAČ_SOUBORU

en: Usage: %1$s add|old|del|init mac|clientid ip [hostname]
    Designed for use with 'dnsmasq --dhcp-script'
    Refer to man page of dnsmasq for more details'
cs: Použití: %1$s add|old|del|init mac|clientid ip [nazev_stroje]
    Navrženo pro použití s 'dnsmasq --dhcp-script'
    Více informací viz manuálová stránka k dnsmasq'

en: Use XML to start a full or incremental disk backup of a live domain, optionally creating a checkpoint
cs: Použít XML pro spuštění plné nebo přírůstkové diskové zálohy domény za chodu, volitelně s vytvořením kontrolního bodu

en: Use of 'parentaddr' element requires use of the adapter 'type'
cs: Použití prvku 'parentaddr' vyžaduje použití 'type' (typu) adaptéru

en: Use of 'wwnn', 'wwpn', and 'parent' attributes requires use of the adapter 'type'
cs: Použití atributů 'wwnn', 'wwpn' a 'parent' vyžaduje použití 'type' (typu) adaptéru

en: Use the guest agent to query authorized SSH keys for given user
cs: Použít agent v hostovi pro dotázání se na pověřené SSH klíče pro daného uživatele

en: Use the guest agent to query or set cpu state from guest's point of view
cs: Použít agenta v hostovi pro dotázání nebo nastavení stavu procesoru z pohledu hosta

en: Use the guest agent to query various information from guest's point of view
cs: Použít agenta v hostovi pro dotázání se na různé informace z pohledu hosta

en: Used memory:
cs: Využitá paměť:

en: User %1$s doesn't exist
cs: Uživatel %1$s neexistuje

en: User namespace support is recommended
cs: Je doporučena podpora pro jmenný prostor uživatelů

en: Username request failed
cs: Požadavek na uživatelské jméno se nezdařil

en: Using API: %1$s %2$d.%3$d.%4$d
cs: Používá se API: %1$s %2$d.%3$d.%4$d

en: Using library: libvirt %1$d.%2$d.%3$d
cs: S použitím knihovny: libvirt %1$d.%2$d.%3$d

en: Uuid is null
cs: Nikde se neopakující identifikátor je prázdný

en: V1 controller '%1$s' is not wanted, but '%2$s' is co-mounted
cs: V1 řadič '%1$s' není chtěn, ale '%2$s' je spolupřipojen

en: VCPU
cs: virt. procesor

en: VCPU:
cs: virt. procesor:

en: VF %1$d of PF '%2$s' is not bound to a net driver, so its MAC address cannot be set to %3$s
cs: VF %1$d od PF „%2$s“ není svázáno s ovladačem sítě, takže jeho MAC adresa nemůže být nastavena na %3$s

en: VFB %1$s too big for destination
cs: virtuální vyrovnávací paměť snímků %1$s je pro cíl příliš velká

en: VFIO AP device assignment is not supported by this version of QEMU
cs: přiřazování VFIO AP zařízení není touto verzí QEMU podporováno

en: VFIO CCW device assignment is not supported by this version of QEMU
cs: přiřazování VFIO CCW zařízení není touto verzí QEMUI podporováno

en: VFIO PCI device assignment is not supported by this version of QEMU
cs: přiřazování VFIO PCI zařízení není touto verzí QEMU podporováno

en: VFIO PCI device assignment is not supported by this version of qemu
cs: přiřazování VFIO PCI zařízení není touto verzí qemu podporováno

en: VFIO device assignment is currently not supported on this system
cs: VFIO přiřazování zařízení v tuto chvíli není na tomto systému podporováno

en: VM disk source and snapshot disk source are not the same
cs: Zdroj disku virt. stroje a zdroj disku zachyceného stavu nejsou stejné

en: VM is already active
cs: virt. stroj už je aktivní

en: VM is not defined
cs: Virt. stroj není definován

en: VMX entry '%1$s' contains unsupported scheme '%2$s'
cs: VMX položka „%1$s“ obsahuje nepodporované schéma „%2$s“

en: VMX entry '%1$s' doesn't contain a port part
cs: VMX položka „%1$s“ neobsahuje část s portem

en: VMX entry 'annotation' contains invalid escape sequence
cs: VMX položka 'annotation' obsahuje neplatnou únikovou posloupnost

en: VMX entry 'cpuid.coresPerSocket' smaller than 'numvcpus'
cs: VMX položka 'cpuid.coresPerSocket' nižší než 'numvcpus'

en: VMX entry 'firmware' has unknown value '%1$s'
cs: VMX položka 'firmware' má neznámou hodnotu „%1$s“

en: VMX entry 'name' contains invalid escape sequence
cs: VMX položka 'name' obsahuje neplatnou znaky významu zbavující (escape) posloupnost

en: VMX entry 'sched.cpu.affinity' contains a %1$d, this value is too large
cs: VMX položka 'sched.cpu.affinity' obsahuje %1$d – tato hodnota je příliš vysoká

en: VNC Password authentication not supported by bhyve
cs: Ověřování se VNC heslem není v případě bhyve podporováno

en: VNC password is %1$zu characters long, only 8 permitted
cs: VNC heslo je %1$zu znaků dlouhé, přičemž může být jen 8 znaků

en: VNC power control is not available
cs: VNC ovládání napájení není k dispozici

en: VNC supports connected='keep' only
cs: VNC podporuje pouze connected='keep'

en: VPD fields access type parsing has failed
cs: Zpracovávání typu přístupu VPD kolonky se nezdařilo

en: Value '%1$s' is not representable as %2$s
cs: Hodnota „%1$s“ není vyložitelná jako %2$s

en: Value '%1$s' is out of %2$s range
cs: Hodnota „%1$s“ je mimo rozsah %2$s

en: Value of cputune '%1$s' must be in range [%2$llu, %3$llu]
cs: Je třeba, aby hodnota u cputune '%1$s' byla z rozsahu [%2$llu, %3$llu]

en: Variable value contains invalid character
cs: Hodnota proměnné obsahuje neplatný znak

en: Verbose messages
cs: Výřečnější zprávy

en: Video adapters are not supported int containers.
cs: Videoadaptéry nejsou v kontejnerech podporovány.

en: Virsh command line tool of libvirt %1$s
cs: Virsh – nástroj libvirt %1$s pro příkazový řádek

en: Virt-admin command line tool of libvirt %1$s
cs: Virt-admin – nástroj příkazového řádku pro libvirt %1$s

en: Virtual machines need to be saved
cs: Je třeba uložit virtuální stroje

en: Virtual network portgroups are not supported by vz driver.
cs: Skupiny portů virtuální sítě nejsou ovladačem vz podporovány.

en: Virtual port profile association not supported on this platform
cs: Na této platformě není podporováno přiřazení profilu virtuálního portu

en: Vol %1$s cloned from %2$s
cs: Svazek %1$s naklonován z %2$s

en: Vol %1$s created
cs: Svazek %1$s vytvořen

en: Vol %1$s created from %2$s
cs: Svazek %1$s vytvořen z %2$s

en: Vol %1$s created from input vol %2$s
cs: Svazek %1$s vytvořen ze vstupního svazku %2$s

en: Vol %1$s deleted
cs: Svazek %1$s smazán

en: Vol %1$s wiped
cs: Svazek %1$s vymazán

en: Volume '%1$s' was not found in domain's definition.
cs: Svazek „%1$s“ nebyl nalezen v definici domény.

en: Volume '%1$s'(%2$s) removed.
cs: Svazek „%1$s“(%2$s) odebrán.

en: Volume name '%1$s' doesn't have expected format '<directory>/<file>'
cs: Název svazku „%1$s“ nemá očekávaný formát „<adresář>/<soubor>“

en: Volume name '%1$s' has unsupported suffix, expecting '.vmdk'
cs: Název svazku „%1$s má nepodporovaný suffix, očekávám '.vmdk'

en: Volume path '%1$s' did not start with parent pool source device name.
cs: Popis umístění svazku „%1$s“ nezačíná na název zdrojového zařízení nadřazeného fondu.

en: Volume path '%1$s' is a FIFO
cs: Popis umístění svazku „%1$s“ je FIFO

en: Volume path '%1$s' is a socket
cs: Popis umístění svazku „%1$s“ je soket

en: VxHS protocol accepts only one host
cs: protokol VxHS přijímá pouze jediného hostitele

en: VxHS protocol is not supported with this QEMU binary
cs: VxHS protokol není touto binárkou QEMU podporován

en: WARN
cs: VAROVÁNÍ

en: WS-Management fault during %1$s invocation: %2$s
cs: výpadek WS-Management v přůběhu vyvolávání %1$s: %2$s

en: Waiting for %d guests to shut down, %d seconds left\n
cs: Čeká se na vypnutí %d hostů, zbývá %d sekund\n

en: Waiting for %d guests to shut down\n
cs: Čeká se na vypnutí %d hostů\n

en: Waiting for guest %s to shut down, %d seconds left\n
cs: Čeká se, až se host %s vypne, zbývá %d sekund\n

en: Waiting for guest %s to shut down\n
cs: Čeká se na vypnutí hosta %s\n

en: Wakeup a domain that was previously suspended by power management.
cs: Probudit doménu která předtím byla uspána správou napájení.

en: Watchdog
cs: Resetátor (watchdog)

en: Welcome to %1$s, the administrating virtualization interactive terminal.
cs: Vítejte v %1$s, interaktivním terminálu pro správu virtualizace.

en: Welcome to %1$s, the virtualization interactive terminal.
cs: Vítejte v %1$s, interaktivním terminálu virtualizace.

en: Wiping volume '%1$s'(%2$s) ...
cs: Vymazávání svazku „%1$s“(%2$s) …

en: Write filtering of PCI device configuration space is not supported by qemu
cs: Zapsání filtrování prostoru nastavení PCI zařízení není qemu podporováno

en: Write of '%1$s' to '%2$s' during vport create/delete failed
cs: Zápis „%1$s“ na „%2$s“ při vport vytvořit/smazat se nezdařil

en: Write to '%1$s' to trigger host scan failed
cs: Zápis do „%1$s“ pro spuštění skenu hostitele se nezdařil

en: Wrong MAC address
cs: Chybná MAC adresa

en: Wrong XML element type %1$d
cs: Nesprávný typ XML elementu %1$d

en: Wrong address type for USB hub
cs: Nesprávný typ adresy pro USB rozbočovač

en: Wrong length MAC address
cs: Nesprávná délka MAC adresy

en: Wrong or no <model> 'type' attribute specified with <interface type='vhostuser'/>. vhostuser requires the virtio-net* frontend
cs: Nesprávný nebo žádný <model> 'type' atribut zadán s <interface type='vhostuser'/>. vhostuser vyžaduje nadstavbu virtio-net*

en: XBZRLE is active, but 'bytes' data was missing
cs: XBZRLE je aktivní, ale data 'bytes' (bajty) chyběla

en: XBZRLE is active, but 'cache-miss' data was missing
cs: XBZRLE je aktivní, ale 'cache-miss' data chyběla

en: XBZRLE is active, but 'cache-size' data was missing
cs: XBZRLE je aktivní, ale data 'cache-size' (velikost mezipaměti) chyběla

en: XBZRLE is active, but 'overflow' data was missing
cs: XBZRLE je aktivní, ale 'overflow' data chyběla

en: XBZRLE is active, but 'pages' data was missing
cs: XBZRLE je aktivní, ale 'pages' data chyběla

en: XML description is invalid or not well formed
cs: XML popis není platný nebo nemá správnou podobu

en: XML document failed to validate against schema
cs: ověření XML dokumentu vůči schématu neprošlo

en: XML document failed to validate against schema: %1$s
cs: ověření XML dokumentu vůči schématu neprošlo: %1$s

en: XML does not contain expected 'cpu' element
cs: XML neobsahuje očekávaný prvek „cpu“ (procesor)

en: XML error: %1$s
cs: XML chyba: %1$s

en: XML file
cs: XML soubor

en: XML node doesn't contain text, expecting an %1$s value
cs: XML uzel neobsahuje text, očekávána hodnota %1$s

en: XML node doesn't contain text, expecting an xsd:dateTime value
cs: XML uzel neobsahuje text, očekávána hodnota xsd:dateTime

en: XPath evaluation of response for call to '%1$s' failed
cs: Vyhodnocení XPath odpovědi na volání „%1$s“ se nezdařilo

en: Xen migration stream version '%1$d' is not supported on this host
cs: Verze Xen migračního proudu „%1$d“ není na tomto hostiteli podporována

en: Xen only supports 'xenpv', 'xenpvh' and 'xenfv' machines
cs: Xen podporuje pouze stroje 'xenpv', 'xenpvh' a 'xenfv'

en: You are trying to remove a snapshot which does not exists
cs: Pokoušíte se odebrat zachycený stav, který neexistuje

en: You must map the root user of container
cs: Je třeba namapovat uživatele-správce (root) kontejneru

en: [--%1$s <number>]
cs: [--%1$s <číslo>]

en: [--%1$s <string>]
cs: [--%1$s <řetězec>]

en: [--%1$s] <number>
cs: [--%1$s] <číslo>

en: [--%1$s] <string>
cs: [--%1$s] <řetězec>

en: [<%1$s>]...
cs: [<%1$s>]…

en: [[--%1$s] <string>]...
cs: [[--%1$s] <řetězec>]…

en: a 'none' video type must be the only video device defined for the domain
cs: je třeba, aby typ videa 'none' bylo jediné videozařízení, definované pro doménu

en: a PCI slot is needed to connect a PCI controller model='%1$s', but none is available, and it cannot be automatically added
cs: Pro připojení PCI řadiče s model='%1$s' je zapotřebí PCI slot, ale žádný není k dispozici a nemůže být přidán automaticky

en: a device with the same address already exists
cs: zařízení s touto adresou už existuje

en: a different backing store cannot be specified.
cs: není možné určit odlišné úložiště, na kterém je založeno.

en: a different portgroup entry in network '%1$s' is already set as the default. Only one default is allowed.
cs: v síti „%1$s“ je už jako výchozí nastavená jiná položka skupiny portu. Umožněna je pouze jedna výchozí.

en: a maximum of two TPM devices is supported, one of them being a TPM Proxy device
cs: Jsou podporována nejvýše dvě TPM zařízení, přičemž jedno z nich bude TMP proxy zařízení

en: a redefined checkpoint must have a name
cs: je třeba, aby znovu definovaný kontrolní bod měl název

en: a redefined snapshot must have a name
cs: je třeba, aby znovu definovaný zachycený stav měl název

en: a secret with UUID %1$s already defined for use with %2$s
cs: tajemství s nikde se neopakujícím identifikátorem %1$s už definováno pro použití s %2$s

en: a secret with UUID %1$s is already defined for use with %2$s
cs: tajemství s nikde se neopakujícím identifikátorem %1$s už je definováno pro použití s %2$s

en: a slirp-helper cannot be migrated
cs: slirp-helper není možné přestěhovat

en: abort active domain job
cs: přerušit aktivní úlohu domény

en: abort on soft errors during migration
cs: přerušit při zotavitelných (soft) chybách v průběhu migrace

en: abort the active job on the specified disk
cs: zrušit aktivní úlohu na zadaném disku

en: absolute path must be used as block copy target
cs: jako cíl blokové kopie je třeba použít úplný popis umístění

en: access denied
cs: přístup odepřen

en: access denied by policy
cs: přístup odepřen zásadou

en: access denied: %1$s
cs: přístup odepřen: %1$s

en: active
cs: aktivní

en: active commit requested but '%1$s' is not active
cs: požadován aktivní commit, ale „%1$s“ není aktivní

en: active qemu domains require external disk snapshots; disk %1$s requested internal
cs: aktivní qemu domény vyžadují vnější zachycené stavy disku; disk %1$s vyžádal vnitřní

en: adapter name to be used for underlying storage
cs: název adaptéru, které použít pro úložiště, na kterém spočívá

en: adapter parent scsi_hostN fabric_wwn to be used for underlying vHBA storage
cs: fabric_wwpn scsi_hostN nadřazeného adaptéru, které použít pro vHBA úložiště, na kterém se toto nachází

en: adapter parent scsi_hostN to be used for underlying vHBA storage
cs: nadřazeného adaptéru scsi_hostN, které použít pro vHBA úložiště, na kterém se toto nachází

en: adapter parent scsi_hostN wwnn to be used for underlying vHBA storage
cs: nadřazeného adaptéru scsi_hostN wwnn, které použít pro vHBA úložiště, na kterém se toto nachází

en: adapter parent scsi_hostN wwpn to be used for underlying vHBA storage
cs: wwpn scsi_hostN nadřazeného adaptéru, které použít pro vHBA úložiště, na kterém se toto nachází

en: adapter wwnn to be used for underlying storage
cs: wwnn adaptéru, který použít pro úložiště, na kterém se nachází

en: adapter wwpn to be used for underlying storage
cs: wwpn adaptéru, který použít pro úložiště, na kterém se nachází

en: add a column showing parent checkpoint
cs: přidat sloupec zobrazující nadřazené kontrolní body

en: add a column showing parent snapshot
cs: přidat sloupec zobrazující nadřazený zachycený stav

en: add an IOThread to the guest domain
cs: přidat doméně hosta vlákno vstupu/výstupu

en: add backing chain information to block stats
cs: přidat informace o řetězci, na kterém je založeno do statistik bloků

en: additionally display the type and device value
cs: dále zobrazovat hodnoty type a device

en: address not supported for video type ramfb
cs: adresa není pro video typu ramfb podporována

en: address of disk device
cs: adresa diskového zařízení

en: address of type '%1$s' is supported only for hostdevs
cs: adresa typu „%1$s“ je podporována pouze pro zařízení hostitele

en: address source: 'lease' or 'agent'
cs: zdroj adresy: 'lease' nebo 'agent'

en: address source: 'lease', 'agent', or 'arp'
cs: zdroj adresy: 'lease', 'agent', nebo 'arp'

en: address type drive is not supported for bus '%1$s'
cs: jednotka (drive) typu adresy není v případě sběrnice '%1$s' podporována

en: address type='%1$s' not supported in hostdev interfaces
cs: adresa type='%1$s' nepodporována v hostdev rozhraních

en: admin MAC can only be set for SR-IOV VFs, but %1$s is not a VF
cs: správní MAC je možné nastavit pouze pro SR-IOV virtuální unkce, ale %1$s není virtuální funkce

en: affect current domain
cs: ovlivnit stávající doménu

en: affect current state of network
cs: uplatní se na stávajícím stavu sítě

en: affect next boot
cs: ovlivnit příští zavádění systému

en: affect next network startup
cs: uplatní se při příštím spuštění sítě

en: affect running domain
cs: ovlivnit spuštěnou doménu

en: affect running network
cs: uplatní se na spuštěné síti

en: after reverting, change state to paused
cs: po navrácení, nastavit stav na pozastavený

en: after reverting, change state to running
cs: po navrácení, nastavit stav na spuštěný

en: algorithm=%1$d is not supported
cs: algorithm=%1$d není podporováno

en: alias '%1$s' of command '%2$s' has mismatched alias type
cs: alternativní název '%1$s' příkazu'%2$s' má neshodu v typu alternativního názvu

en: alias '%1$s' of command '%2$s' has missing alias option
cs: alternativní názvu '%1$s' příkazu '%2$s' chybí volba alternativní název

en: all CPU models are accepted
cs: všechny modely procesorů jsou přijímány

en: all vcpus must have either set or unset order
cs: je třeba, aby všechny virtuální procesory měly stejné pořadí nastavit nebo odnastavit

en: allocate the new capacity, rather than leaving it sparse
cs: přiřadit novou kapacitu, namísto ponechání řídké (sparse)

en: allocated netlink buffer is too small
cs: přidělená vyrovnávací paměť netlink je příliš malá

en: allow cloning to new name
cs: umožnit klonování do nového názvu

en: allow renaming an existing snapshot
cs: umožnit přejmenování existujícího zachyceného stavu

en: allow the resize to shrink the volume
cs: umožnit zmenšení oddílu

en: allow_disk_format_probing is no longer supported
cs: allow_disk_format_probing už není podporováno

en: already active
cs: už je aktivní

en: also print reason for the state
cs: vypsat také důvod pro stav

en: also set edited snapshot as current
cs: také nastavit upravený zachycený stav jako aktuální

en: alter live configuration of running domain
cs: pozměnit běhové nastavení spuštěné domény

en: alter persistent configuration, effect observed on next boot
cs: pozměnit trvalé nastavení (projeví se až při příštím spuštění)

en: always display names and MACs of interfaces
cs: vždy zobrazovat názvy a MAC adresy rozhraní

en: amount of data to download
cs: množství dat pro stažení

en: amount of data to upload
cs: množství dat které nahrát

en: an <auth> definition already found for disk source
cs: pro zdroj disku už nalezena definice <auth>

en: an <encryption> definition already found for disk source
cs: pro zdroj disku už nalezena definice <encryption>

en: an IOThread is already using iothread_id '%1$u'
cs: IOThread už používá iothread_id „%1$u“

en: an os <type> must be specified
cs: je třeba zadat <type> (typ) operačního systému

en: another backup job is already running
cs: už je spuštěná jiná úloha zálohování

en: another migration job is already running for domain '%1$s'
cs: pro doménu '%1$s' už je spuštěná jiná úloha stěhování

en: any configuration
cs: libovolné nastavení

en: ap-domain value '%1$s' is out of range for '%2$s'
cs: ap-domain hodnota '%1$s' je mimo rozsah pro '%2$s'

en: api error
cs: chyba api

en: apparmor_parser exited with error
cs: apparmor_parser skončil s chybou

en: applyDHCPOnlyRules failed - spoofing not protected!
cs: applyDHCPOnlyRules se nezdařilo – není chráněno proti podstrčení!

en: architecture
cs: architektura

en: architecture from emulator '%1$s' doesn't match given architecture '%2$s'
cs: architektura z emulátoru „%1$s“ se neshoduje s danou architekturou „%2$s“

en: argument key '%1$s' is too short or malformed
cs: klíč argumentu „%1$s“ je příliš krátký nebo nemá správný formát

en: argument key '%1$s' must not be negative
cs: argument klíče „%1$s“ nemůže být záporný

en: argument key '%1$s' must not have null value
cs: argument klíče „%1$s“ nemůže mít hodnotu null

en: argument unsupported
cs: argument nepodporován

en: argument unsupported: %1$s
cs: argument nepodporován: %1$s

en: argument virt_type must not be NULL
cs: je třeba, aby argument virt_type nebyl prázdný

en: arguments to echo
cs: argumenty pro echo

en: array element '%1$zd' of '%2$zd' missing in guest-get-fsinfo 'disk' data
cs: v guest-get-fsinfo datech 'disk' chybí prvek pole „%1$zd“ od „%2$zd“

en: array element '%1$zd' of '%2$zd' missing in guest-get-fsinfo return data
cs: v prvku pole „%1$zd“ od „%2$zd“ chybí návratová data z guest-get-fsinfo

en: array element missing in guest-get-disks return value
cs: v návratové hodnotě guest-get-disks chybí prvek pole

en: array element missing in guest-get-users return value
cs: v návratové hodnotě guest-get-users chybí prvek pole

en: array element missing in guest-get-vcpus return value
cs: v návratové hodnotě guest-get-vcpus chybí prvek pole

en: associate a FD with a domain
cs: přiřadit FD doméně

en: asynchronous teardown is not available with this QEMU binary
cs: asynchronní rozebrání není v případě tohoto sestavení QEMU k dispozici

en: at least 1 server is necessary in JSON backing definition for gluster volume
cs: V JSON definici gluster svazku, na kterém je založeno, je třeba uvézt alespoň jeden server

en: at line %1$d: %2$s%3$s
    %4$s
cs: na řádku %1$d: %2$s%3$s
    %4$s

en: at most 1 fd can be passed to qemu along with a command
cs: společně s příkazem lze qemu předat nejvýše jeden popisovač souboru

en: at most one CPU cache element may be specified
cs: je možné zadat nejvýše jeden prvek mezipaměti procesoru

en: ats driver option is only supported for virtio devices
cs: volba ats ovladač je podporovaná pouze pro virtio zařízení

en: attach device from an XML file
cs: připojit zařízení z XML souboru

en: attach disk device
cs: připojit diskové zařízení

en: attach network interface
cs: připojit síťové rozhraní

en: attach to console after creation
cs: po vytvoření se připojit na konzoli

en: attach/detach vcpu or groups of threads
cs: připojit/odpojit virtuální procesor nebo skupiny vláken

en: attaching device type '%1$s' is unsupported
cs: přidání zařízení typu „%1$s“ není podporováno

en: attaching network device to VM is unsupported
cs: přidání síťového rozhraní do virt. stroje není podporováno

en: attaching serial console is not supported
cs: připojování sériové konzole není podporováno

en: attempt to merge virtualports with mismatched instanceids ('%1$s' and '%2$s')
cs: pokus o sloučení virtualports s neshodnými instanceids („%1$s“ a „%2$s“)

en: attempt to merge virtualports with mismatched interfaceids ('%1$s' and '%2$s')
cs: pokus o sloučení virtualports s neshodnými interfaceids („%1$s“ a „%2$s“)

en: attempt to merge virtualports with mismatched managerids (%1$d and %2$d)
cs: pokus o sloučení virtualports s neshodnými managerids (%1$d a %2$d)

en: attempt to merge virtualports with mismatched profileids ('%1$s' and '%2$s')
cs: pokus o sloučení virtualports s neshodnými profileids („%1$s“ a „%2$s“)

en: attempt to merge virtualports with mismatched typeids (%1$d and %2$d)
cs: pokus o sloučení virtualports s neshodnými typeids (%1$d a %2$d)

en: attempt to merge virtualports with mismatched typeidversions (%1$d and %2$d)
cs: pokus o sloučení virtualports s neshodnými typeidversions (%1$d a %2$d)

en: attempt to merge virtualports with mismatched types (%1$s and %2$s)
cs: pokus o sloučení virtuálních portů odlišných typů (%1$s a %2$s)

en: attribute 'limit' is only supported for maxphysaddr mode 'passthrough'
cs: atribut 'limit' je podporovaný pouze pro maxphysaddr režim 'passthrough'

en: audio ID %1$u is used multiple times
cs: Identif. audia %1$u je použit vícekrát

en: audio settings specified without fixed settings flag
cs: specifikováno nastavení zvuku bez příznaku pevného nastavení

en: auth is not supported with vhostuser disk
cs: auth není podporováno s vhostuser diskem

en: auth secret UUID to be used for underlying storage
cs: nikde se neopakující identifikátor ověřovacího tajemství, která má být použito pro úložiště, na kterém se nachází

en: auth secret usage to be used for underlying storage
cs: využití ověřovacího tajemství, která má být použito pro úložiště, na kterém se nachází

en: auth type to be used for underlying storage
cs: typ ověřování který použít pro úložiště, na kterém se nachází

en: auth username to be used for underlying storage
cs: uživatelské jméno pro ověřování které použít pro úložiště, na kterém se nachází

en: authentication cancelled
cs: ověřování zrušeno

en: authentication cancelled: %1$s
cs: ověřování zrušeno: %1$s

en: authentication failed
cs: ověření se nezdařilo

en: authentication failed, see test XML for the correct username/password
cs: ověření se nezdařilo, viz testovací XML pro správné uživatelské jméno / heslo

en: authentication failed: %1$s
cs: ověření se nezdařilo: %1$s

en: authentication is not supported for protocol '%1$s'
cs: ověřování se není v případě protokolu „%1$s“ podporováno

en: authentication is supported only for network backed disks
cs: ověřování se je podporované pouze v případě disků založených na síti

en: authentication required
cs: je požadováno ověření

en: authentication unavailable
cs: ověřování není k dispozici

en: authentication unavailable: %1$s
cs: ověření nedostupné: %1$s

en: authentication with private key '%1$s' has failed: %2$s
cs: ověření soukromým klíčem „%1$s“ se nezdařilo: %2$s

en: automatically destroy the guest when virsh disconnects
cs: po odpojení virsh automaticky hosta zlikvidovat

en: automatically switch to post-copy migration after one pass of pre-copy
cs: automaticky přepnout post-copy stěhování po jednom průchodu pre-copy

en: autostart a defined node device
cs: automaticky spouštět definované zařízení uzlu

en: autostart a domain
cs: automaticky spustit doménu

en: autostart a network
cs: spouštět síť automaticky

en: autostart a pool
cs: fond spouštět automaticky

en: avoid file system cache when dumping
cs: při vypisování obejít mezipaměť systému

en: avoid file system cache when loading
cs: při načítání obejít mezipaměť souborového systému

en: avoid file system cache when restoring
cs: vyhnout se při obnovování mezipaměti systému

en: avoid file system cache when saving
cs: vyhnout se při ukládání mezipaměti systému

en: background job
cs: úloha na pozadí

en: backing chains more than 200 layers deep are not supported
cs: řetězce, na kterých je založeno, které jsou více než 200 vrstev hluboké, nejsou podporovány

en: backing chains more than 200 layers deep are not supported for disk '%1$s'
cs: řetězce, na kterých je založeno, které jsou více než 200 vrstev hluboké, nejsou podporovány pro disk „%1$s“

en: backing storage not supported for directories volumes
cs: úložiště, na kterém je založeno, nepodporuje složkové svazky

en: backing storage not supported for raw volumes
cs: úložiště, které je využíváno, nepodporuje holé svazky

en: backing store for %1$s is self-referential or too deeply nested
cs: úložiště, na kterém se nachází, pro %1$s je samo na sebe odkazující nebo příliš hluboko vnořené

en: backing store parser is not implemented for protocol %1$s
cs: zpracovávání úložiště, na kterém je založeno, není pro protokol %1$s implementováno

en: backing store protocol '%1$s' is not yet supported
cs: protokol úložiště, na kterém je uloženo „%1$s“ zatím není podporován

en: backingStore is not supported with NVRAM
cs: backingStore není s NVRAM podporováno

en: backingStore is not supported with vhostuser disk
cs: backingStore není podporováno s diskem vhostuser

en: backingStore of mirror without VIR_DOMAIN_BLOCK_COPY_SHALLOW doesn't make sense
cs: backingStore zrcadla bez VIR_DOMAIN_BLOCK_COPY_SHALLOW nedává smysl

en: backup
cs: záloha

en: backup TLS directory not configured
cs: záložní TLS složka není nastavena

en: backup job data missing
cs: chybí data úlohy zálohování

en: backup socket path '%1$s' must be absolute
cs: je třeba, aby popis umístění soketu zálohy „%1$s“ byl absolutní

en: backup_tls_x509_cert_dir directory '%1$s' does not exist
cs: backup_tls_x509_cert_dir složka '%1$s' neexistuje

en: bad command
cs: chybný příkaz

en: bad name
cs: chybný název

en: bad pathname
cs: nesprávný popis umístění

en: bad prefix %1$d for network %2$s when checking range %3$s - %4$s
cs: nesprávná předpona %1$d pro síť %2$s při kontrole rozsahu %3$s - %4$s

en: balloon device cannot be disabled
cs: výplňové zařízení paměti není možné vypnout

en: bandwidth %1$llu cannot be represented in result
cs: šíře pásma %1$llu nemůže být reprezentována ve výsledku

en: bandwidth %1$llu is greater than %2$lu which is the maximum value supported by this API
cs: šířka pásma %1$llu je vyšší než %2$lu což je maximální hodnota, podporovaná tímto aplikačním programovým rozhraním

en: bandwidth controller id %1$zd does not exist, max controller id %2$u
cs: identifikátor %1$zd řadiče propustnosti neexistuje, nejvyšší možný identifikátor %2$u

en: bandwidth limit in MiB/s
cs: limit přenosového pásma v MiB/s

en: bandwidth must be less than %1$llu
cs: je třeba, aby šíře pásma byla nižší než %1$llu

en: bandwidth must be less than %1$llu bytes
cs: je třeba, aby šíře pásma byla nižší než %1$llu bajtů

en: bandwidth must be less than '%1$llu' bytes/s (%2$llu MiB/s)
cs: Je třeba, aby šířka pásma byla nižší než „%1$llu“ bytes/s (%2$llu MiB/s)

en: base '%1$s' is not immediately below '%2$s' in chain for '%3$s'
cs: základ „%1$s“ není bezprostředně pod „%2$s“ v řetězu pro „%3$s“

en: base64-encoded secret value
cs: hodnota v kódování base64

en: bhyve state driver is not active
cs: stavový ovladač pro bhyve není aktivní

en: binding '%1$s' already exists
cs: navázání „%1$s“ už existuje

en: binding '%1$s' is already being removed
cs: navázání „%1$s“ už je odebíráno

en: bitmap '%1$s' not found in backing chain of '%2$s'
cs: bitová mapa '%1$s' nenalezena v řetězci na kterém je založeno '%2$s'

en: bitmap for disk '%1$s' must match checkpoint name '%2$s'
cs: je třeba, aby se bitová mapa pro disk '%1$s' shodovala s názvem kontrolního bodu „%2$s“

en: blkio cgroup isn't mounted
cs: blkio cgroup není připojeno (mount)

en: blkio device weight is valid only for bfq or cfq scheduler
cs: váha blkio zařízení je platná pouze pro plánovač bfq nebo cfq

en: blkio device weight is valid only for cfq scheduler
cs: váha blkio zařízení je platná pouze pro plánovač cfq

en: blkio parameters are not supported by vz driver
cs: blkio parametry nejsou ovladačem vz podporovány

en: blkio weight is valid only for bfq or cfq scheduler
cs: váha blkio je platná pouze pro plánovač bfq nebo cfq

en: block
cs: blok

en: block I/O throttle limit must be no more than %1$llu using QEMU
cs: při použití QEMU nemůže být limit přiškrcování blokového vstupu/výstupu vyšší než %1$llu

en: block I/O throttle limit value must be no more than %1$llu
cs: je třeba, aby hodnota limitu blokového vstup./výstupu nebyla vyšší než %1$llu

en: block I/O throttling is not supported for disk '%1$s'
cs: přiškrcování blokového vstupu/výstupu je podporováno pouze v případě disku '%1$s'

en: block commit failed while deleting disk '%1$s' snapshot: '%2$s'
cs: commit bloku se nezdařil při mazání zachyceného stavu disku '%1$s': '%2$s'

en: block copy still active
cs: bloková kopie je pořád aktivní

en: block copy still active: %1$s
cs: bloková kopie je pořád aktivní: %1$s

en: block device
cs: blokové zařízení

en: block device snapshot target '%1$s' doesn't exist
cs: cíl zachyceného stavu blokového zařízení „%1$s“ neexistuje

en: block info is not supported for FD passed disk image
cs: Informace o bloku nejsou podporovány pro FD předaném obrazu disku

en: block info is not supported for vhostuser disk
cs: informace o bloku není v případě vhostuser disků podporována

en: block job '%1$s' failed while pivoting
cs: bloková úloha „%1$s“ se nezdařila při pivoting

en: block job '%1$s' failed while pivoting: %2$s
cs: bloková úloha „%1$s“ se nezdařila při pivoting: „%2$s“

en: block job '%1$s' not ready for pivot yet
cs: bloková úloha „%1$s“ zatím není připravena pro pivot

en: block job on disk '%1$s' is still being ended
cs: bloková úloha na disku „%1$s“ je pořád ještě ukončována

en: block jobs are not supported on disk '%1$s' using bus 'sd'
cs: blokové úlohy nejsou podporovány na disku „%1$s“ s použitím sběrnice 'sd'

en: block jobs are not supported on transient disk '%1$s'
cs: blokové úlohy nejsou podporované pro přechodný disk '%1$s'

en: block jobs are not supported on vhostuser disk '%1$s'
cs: blokové úlohy nejsou podporované na vhostuser disk '%1$s'

en: block peek request too large for remote protocol, %1$zi > %2$d
cs: požadavek na špičku v blocích je pro vzdálený protokol příliš velký, %1$zi > %2$d

en: block resize is not supported for vhostuser disk
cs: změna velikosti bloku není v případě vhostuser disku podporována

en: block size must be a power of two
cs: je třeba, aby velikost bloku byla násobkem dvou

en: block size too small, must be at least %1$lluKiB
cs: velikost bloku je příliš malá – je třeba, aby byla alespoň %1$lluKiB

en: block stats are not supported for vhostuser disk
cs: statistiky bloků nejsou v případě vhostuser disku podporovány

en: block_io_throttle device entry was not in expected format
cs: položka zařízení block_io_throttle nebyla v očekávaném formátu

en: block_io_throttle field '%1$s' missing in qemu's output
cs: ve výstupu z qemu chybí block_io_throttle kolonka „%1$s“

en: block_io_throttle inserted entry was not in expected format
cs: vložená položka block_io_throttle nebyla v očekávaném formátu

en: blockdev flag requested for disk %1$s, but file '%2$s' is not a block device
cs: pro disk %1$s vyžádán příznak blockdev, ale soubor „%2$s“ není blokovým zařízením

en: blockdev-create job was cancelled
cs: úloha blockdev-create byla zrušena

en: blocked
cs: blokováno

en: blockio is not supported with vhostuser disk
cs: blockio není podporováno s vhostuser diskem

en: blockstats device entry was not in expected format
cs: položka zařízení statistiky bloků nebyla v očekávaném formátu

en: blockstats stats entry was not in expected format
cs: položka statistik bloků nebyla v očekávaném formátu

en: bond arp monitoring has no target
cs: arp dohledování spřažení nemá cíl

en: bond interface arpmon interval missing or invalid
cs: chybějící nebo neplatný interval arpmon rozhraní spřažení

en: bond interface arpmon target missing
cs: chybí cíl arpmon pro bond rozhraní

en: bond interface miimon downdelay invalid
cs: neplatné downdelay (prodleva nedostupnosti) miimon (MII monitoru) rozhraní spřažení

en: bond interface miimon freq missing or invalid
cs: miimon freq rozhraní spřažení chybí nebo není platné

en: bond interface miimon updelay invalid
cs: neplatné updelay (prodleva dostupnosti) miimon (MII monitoru) rozhraní spřažení

en: bond interface misses the bond element
cs: rozhraní typu most postrádá prvek bond

en: bool parameter '%1$s' of command '%2$s' has completer set
cs: boolean parametr '%1$s' příkazu '%2$s' má úplnější sadu

en: boot order %1$u is already used by another device
cs: pořadí zavádění %1$u už je používáno jiným zařízením

en: boot order '%1$s' used for more than one device
cs: pořadí zavádění „%1$s“ použito pro více než jedno zařízení

en: boot order is only supported for virtiofs
cs: pořadí zavádění je podporováno pouze pro virtiofs

en: booted
cs: zaveden operační systém

en: booting from assigned devices is not supported by mediated devices of model vfio-ap
cs: zavádění systému z přiřazených zařízení není podporováno zprostředkovanými zařízeními, která jsou modelu vfio-ap

en: booting from assigned devices is not supported by mediated devices of model vfio-pci
cs: zavádění systému z přiřazených zařízení není podporováno zprostředkovanými zařízeními, která jsou modelu vfio-pci

en: booting from assigned devices is not supported by vhost SCSI devices
cs: zavádění systému z přiřazených zařízení není vhost SCSI zařízeními podporováno

en: bootloader is not supported by QEMU
cs: tento zavaděč není QEMU podporován

en: both interface name and type must not be NULL
cs: je třeba, aby ani název, ani typ rozhraní nebyly prázdné

en: bridge %1$s doesn't exist
cs: most %1$s už existuje

en: bridge '%1$s' has an invalid netmask or IP address
cs: most „%1$s“ nemá platnou masku sítě nebo IP adresu

en: bridge '%1$s' has an invalid prefix
cs: most „%1$s“ nemá platnou předponu

en: bridge an existing network device
cs: přemostit existující síťové rozhraní

en: bridge delay/stp/zone options only allowed in route, nat, and isolated mode, not in %1$s (network '%2$s')
cs: volby mostu delay/stp/zone jsou povoleny pouze v režimu route, nat a isolated, ne v %1$s (síť „%2$s“)

en: bridge interface misses the bridge element
cs: rozhraní typu most chybí prvek bridge

en: bridge interface stp should be on or off got %1$s
cs: stp rozhraní síťového mostu by mělo být on nebo off, ale obdrženo %1$s

en: bridge macTableManager setting not allowed in %1$s mode (network '%2$s')
cs: v režimu %1$s není možné nastavit pro síťový most macTableManager (síť „%2$s“)

en: bridge name '%1$s' already in use.
cs: název mostu „%1$s“ už je používán.

en: bridge name not allowed in %1$s mode (network '%2$s')
cs: v režimu %1$s není možné zadávat název síťového mostu (síť „%2$s“)

en: bridge zone not allowed in %1$s mode (network '%2$s')
cs: v režimu %1$s není možné zadávat zónu síťového mostu (síť „%2$s“)

en: buffer for root interface name is too small
cs: vyrovnávací paměť pro název kořenového rozhraní je příliš malá

en: buffer too small for IP address
cs: vyrovnávací paměť je příliš malá pro IP adresu

en: buffer too small for IPv6 address
cs: vyrovnávací paměť je příliš malá pro IPv6 adresu

en: build a pool
cs: sestavit fond

en: build the pool as normal
cs: sestavit fond jako normální

en: building
cs: sestavuje se

en: bus must be 0 for sata controller
cs: v případě sata řadiče je třeba, aby sběrnice byla 0

en: bypass cache unsupported by this system
cs: Obejití mezipaměti není tímto systémem podporováno

en: bytes
cs: bajtů

en: cache is not supported with vhostuser disk
cs: v případě vhostuser disku není mezipaměť podporovaná

en: cache mode of disk device
cs: režim mezipaměti diskového zařízení

en: cachetune is only supported for KVM domains
cs: cachetune je podporováno pouze pro KVM domény

en: calculate memory dirty rate within specified seconds, the supported value range from 1 to 60, default to 1.
cs: spočítat rychlost špinění paměti v rámci zadaných sekund, podporovaná hodnota má rozsah od 1 do 60, výchozí je 1.

en: caller ignores cookie or cookielen
cs: volající ignoruje cookie nebo cookielen (délku cookie)

en: caller ignores cookieout or cookieoutlen
cs: volající ignoruje cookieout nebo cookieoutlen

en: caller ignores uri_out
cs: volající ignoruje uri_out

en: can be either or both of --live and --config, depends on implementation hypervisor driver
cs: může být jedno či druhé, případně obojí z --live a --config – dle implementace ovladače hypervizoru

en: can't add memory backend as guest has no NUMA nodes configured
cs: Nepodařilo se přidat podpůrnou vrstvu pro paměť protože host nemá nastavené žádné NUMA uzly

en: can't add memory backend for guest node '%1$d' as the guest has only '%2$zu' NUMA nodes configured
cs: nedaří se přidat podpůrnou vrstvu paměti pro uzel hosta „%1$d“, protože host má nastaveno pouze „%2$zu“ NUMA

en: can't change link state: device alias not found
cs: není možné změnit stav linky: alternativní název zařízení nenalezen

en: can't change media while a block job is running on the device
cs: dokud je spuštěná bloková úloha, není možné změnit médium

en: can't change nodeset for strict mode for running domain
cs: v případě spuštěné domény není možné změnit nodeset pro striktnější režim

en: can't change numatune mode for running domain
cs: není možné změnit režim numatune pro spuštěnou doménu

en: can't connect to virtlogd
cs: nedaří se připojit k virtlogd

en: can't convert relative size: '%1$s'
cs: nedaří se převést vztaženou velikost: „%1$s“

en: can't create storage format '%1$s'
cs: nedaří se vytvořit úložný formát „%1$s“

en: can't deflatten colliding key '%1$s'
cs: není možné zrušit zploštění kolidujícího klíče „%1$s“

en: can't download volume, all existing snapshots will be lost
cs: svazek se nedaří stáhnout, všechny existující zachycené stavy budou ztraceny

en: can't find created snapshot
cs: vytvořený zachycený stav se nedaří nalézt

en: can't identify pool in uri %1$s
cs: v uri %1$s se nedaří identifikovat fond

en: can't identify volume in uri %1$s
cs: v uri %1$s se nedaří identifikovat svazek

en: can't keep relative backing relationship
cs: nedaří se zachovat relativní vztah, na kterém je založeno

en: can't manipulate inactive snapshots of disk '%1$s'
cs: není možné manipulovat s neaktivními zachycenými stavy disku „%1$s“

en: can't open session to the domain with id %1$d
cs: nedaří se otevřít relaci s doménou s identifikátorem %1$d

en: can't parse cputune emulator period value
cs: nedaří se zpracovat hodnotu periody emulátoru cputune

en: can't parse cputune emulator quota value
cs: nedaří se zpracovat hodnotu kvóty emulátoru cputune

en: can't parse cputune global period value
cs: nedaří se zpracovat hodnotu globální periody cputune

en: can't parse cputune global quota value
cs: nedaří se zpracovat hodnotu globální kvóty cputune

en: can't parse cputune iothread period value
cs: nedaří se zpracovat hodnotu cputune periody vlákna vstupu/výstupu

en: can't parse cputune iothread quota value
cs: nedaří se zpracovat hodnotu cputune kvóty vlákna vstupu/výstupu

en: can't parse cputune period value
cs: nedaří se zpracovat hodnotu cputune periody

en: can't parse cputune quota value
cs: nedaří se zpracovat hodnotu cputune kvóty

en: can't parse cputune shares value
cs: nedaří se zpracovat hodnotu cputune sdílení

en: can't pivot a shared disk to a storage volume not supporting sharing
cs: není možné pivot sdílení disk na úložný svazek, který nepodporuje sdílení

en: can't reopen image with unknown presence of backing store
cs: není možné znovu otevřít obraz, který má neznámou přítomnost úložiště, na kterém je založen

en: can't resize empty or readonly disk '%1$s'
cs: nedaří se změnit prázdný nebo pouze pro čtení disk „%1$s“

en: can't shrink capacity below existing allocation
cs: není možné snížit kapacitu pod existující přiřazení

en: can't split path '%1$s' into pool name and image name
cs: nedaří se rozdělit popis umístění „%1$s“ na název svazku a obrazu

en: can't undefine transient network
cs: není možné zrušit definování přechodné sítě

en: can't update '%1$s' section of network '%2$s'
cs: není možné aktualizovat sekci „%1$s“ sítě „%2$s“

en: can't update unrecognized section of network
cs: není možné aktualizovat nerozpoznanou sekci sítě

en: can't upload volume, all existing snapshots will be lost
cs: svazek se nedaří nahrát, všechny existující zachycené stavy budou ztraceny

en: canceled
cs: zrušeno

en: canceled by client
cs: zrušeno klientem

en: cannot abort VM start; use virDomainDestroy instead
cs: nedaří se přerušit start virt. stroje; použijte namísto toho virDomainDestroy

en: cannot abort incoming migration; use virDomainDestroy instead
cs: nedaří se přerušit příchozí migraci; použijte namísto toho virDomainDestroy

en: cannot abort memory-only dump
cs: není možné přerušit výpis pouze paměti

en: cannot abort migration in post-copy mode
cs: není možné přerušit migraci v režimu po kopírování

en: cannot acquire job mutex
cs: nedaří se získat mutex úlohy

en: cannot acquire state change lock
cs: nedaří se získat zámek změny stavu

en: cannot acquire state change lock (held by agent=%1$s)
cs: nedaří se získat zámek změny stavu (drženo agent=%1$s)

en: cannot acquire state change lock (held by agent=%1$s) due to max_queued limit
cs: nedaří se získat zámek změny stavu (drženo agent=%1$s) kvůli limitu max_qeued

en: cannot acquire state change lock (held by monitor=%1$s agent=%2$s)
cs: nedaří se získat zámek změny stavu (drženo monitor=%1$s agent=%2$s)

en: cannot acquire state change lock (held by monitor=%1$s agent=%2$s) due to max_queued limit
cs: nedaří se získat zámek změny stavu (drženo monitor=%1$s agent=%2$s) kvůli limitu max_qeued

en: cannot acquire state change lock (held by monitor=%1$s)
cs: nedaří se získat zámek změny stavu (drženo monitor=%1$s)

en: cannot acquire state change lock (held by monitor=%1$s) due to max_queued limit
cs: nedaří se získat zámek změny stavu (drženo monitor=%1$s) kvůli limitu max_qeued

en: cannot acquire state change lock due to max_queued limit
cs: nedaří se získat zámek změny stavu kvůli limitu max_qeued

en: cannot add guest CPU feature for %1$s architecture
cs: není možné přidat funkci procesoru hosta pro architekturu %1$s

en: cannot add netlink membership
cs: nedaří se přidat netlink členství

en: cannot add redirected USB device: USB is disabled for this domain
cs: není možné přesměrovat USB zařízení: USB je pro tuto doménu vypnuté

en: cannot allocate %1$llu bytes in file '%2$s'
cs: není možné přiřadit %1$llu bajtů v souboru „%2$s“

en: cannot allocate nlhandle for netlink
cs: není možné přidělit nlhandle pro netlink

en: cannot allocate placeholder nlhandle for netlink
cs: není možné přidělit výplň nlhandle pro netlink

en: cannot apply process capabilities %1$d
cs: není možné uplatnit schopnosti procesu %1$d

en: cannot become session leader
cs: nedaří se stát vedoucím relace

en: cannot block signals
cs: nedaří se blokovat signály

en: cannot both keep and delete TPM
cs: TPM není možné zároveň ponechat a přitom ponechat

en: cannot both keep and delete nvram
cs: není možné nvram ponechat a zároveň smazat

en: cannot change between disk only and full system in snapshot %1$s
cs: není možné změnit mezi zachycenými stavy pouze disku a celého systému v zachyceném stavu %1$s

en: cannot change between online and offline snapshot state in snapshot %1$s
cs: není možné změnit stav online a offline pro zachycený stav %1$s

en: cannot change config of '%1$s' network interface type
cs: není možné změnit nastavení typu síťového rozhraní '%1$s'

en: cannot change keymap setting on spice graphics
cs: není možné změnit nastavení mapy kláves na spice grafice

en: cannot change keymap setting on vnc graphics
cs: není možné změnit nastavení mapy kláves na vnc grafice

en: cannot change listen address setting on '%1$s' graphics
cs: není možné změnit nastavení adresy pro očekávání spojení na grafice „%1$s“

en: cannot change listen socket setting on '%1$s' graphics
cs: není možné změnit nastavení soketu pro očekávání na grafice „%1$s“

en: cannot change network interface mac address from %1$s to %2$s
cs: není možné změnit mac adresu síťového rozhraní z %1$s na %2$s

en: cannot change network interface type to '%1$s'
cs: není možné změnit typ síťového rozhraní na „%1$s“

en: cannot change permission of '%1$s'
cs: nedaří se změnit oprávnění „%1$s“

en: cannot change persistent config of a transient domain
cs: není možné měnit trvalá nastavení přechodné domény

en: cannot change persistent config of a transient network
cs: není možné změnit trvalé nastavení přechodné sítě

en: cannot change port settings on spice graphics
cs: není možné změnit nastavení portu na spice grafice

en: cannot change port settings on vnc graphics
cs: není možné změnit nastavení portu na vnc grafice

en: cannot change private flag on existing secret
cs: nedaří se změnit příznak private (soukromé) na existujícím tajemství

en: cannot change the number of listen addresses on '%1$s' graphics
cs: není možné změnit počet adres pro očekávání spojení na grafice „%1$s“

en: cannot change the type of listen address on '%1$s' graphics
cs: není možné měnit typ adresy očekávání spojení na grafice „%1$s“

en: cannot change to '%1$u' group
cs: nedaří se změnit na skupinu „%1$u“

en: cannot change to root directory
cs: nelze se přesunout do kořenové složky

en: cannot change to root directory: %1$s
cs: nelze se přesunout do kořenové složky: %1$s

en: cannot change to uid to '%1$u'
cs: není možné změnit uid na „%1$u“

en: cannot check guest CPU feature for %1$s architecture
cs: u architektury %1$s není možné zjistit funkce procesoru hostitele

en: cannot chmod '%1$s' to 0660
cs: není možné chmod „%1$s“ na 0660

en: cannot chown %1$s to (%2$u, %3$u)
cs: nedaří se změnit vlastnictví %1$s na (%2$u, %3$u)

en: cannot chown '%1$s' to (%2$u, %3$u)
cs: nedaří se změnit vlastníka „%1$s“ na (%2$u, %3$u)

en: cannot chown '%1$s' to group %2$u
cs: nedaří se změnit vlastnictví „%1$s“ na skupinu %2$u

en: cannot close file
cs: nedaří se zavřít soubor

en: cannot close file %1$s
cs: nedaří se zavřít soubor %1$s

en: cannot close file '%1$s'
cs: nelze zavřít soubor '%1$s'

en: cannot close file: %1$s
cs: nedaří se zavřít soubor: %1$s

en: cannot close stream on domain '%1$s'
cs: nepodařilo se zavřít proud na doméně „%1$s“

en: cannot close volume %1$s
cs: nedaří se zavřít svazek %1$s

en: cannot compare CPUs of %1$s architecture
cs: nedaří se porovnat procesory architektury %1$s

en: cannot compute baseline CPU of %1$s architecture
cs: nedaří se spočítat nejnižší společný jmenovatel procesoru architektury %1$s

en: cannot connect to netlink socket with protocol %1$d
cs: není možné se připojit k netlink soketu s protokolem %1$d

en: cannot convert disk '%1$s' to bus/device index
cs: není možné převést disk „%1$s“ na pořadové číslo sběrnice/zařízení

en: cannot copy from volume to a directory volume
cs: nedaří se zkopírovat ze svazku do adresářového svazku

en: cannot create %1$s
cs: nedaří se vytvořit %1$s

en: cannot create a mediated device without a parent
cs: není možné vytvořit zprostředkované (mediated) zařízení bez nadřazeného

en: cannot create a new stream
cs: nedaří se vytvořit nový proud

en: cannot create a vboxSnapshotXmlPtr
cs: nedaří se vytvořit vboxSnapshotXmlPtr

en: cannot create autostart directory %1$s
cs: nedaří se vytvořit složku pro automatické spouštění %1$s

en: cannot create autostart directory '%1$s'
cs: není možné vytvořit složku automatického spouštění „%1$s“

en: cannot create capabilities for libxenlight
cs: nedaří se vytvořit schopnosti pro libxenlight

en: cannot create checkpoint directory '%1$s'
cs: nedaří se vytvořit složku pro kontrolní body „%1$s“

en: cannot create checkpoint for inactive domain
cs: není možné vytvořit kontrolní bod pro neaktivní doménu

en: cannot create checkpoint while snapshot exists
cs: pokud existuje zachycený stav, není možné vytvořit kontrolní bod

en: cannot create config directory %1$s
cs: nelze vytvořit adresář s konfigurací %1$s

en: cannot create config directory '%1$s'
cs: nedaří se vytvořit složku s nastaveními „%1$s“

en: cannot create directory %1$s
cs: nelze vytvořit složku %1$s

en: cannot create file %1$s
cs: nedaří se vytvořit soubor %1$s

en: cannot create file '%1$s'
cs: nedaří se vytvořit soubor „%1$s“

en: cannot create log directory %1$s
cs: nedaří se vytvořit složku pro ukládání záznamů událostí (log) %1$s

en: cannot create logger for libxenlight, disabling driver
cs: nedaří se vytvořit zaznamenávání pro libxenlight, ovladač proto bude vypnut

en: cannot create path '%1$s'
cs: nedaří se vytvořit umístění „%1$s“

en: cannot create pipe for tunnelled migration
cs: nedaří se vytvořit rouru pro tunelovanou migraci

en: cannot create snapshot directory '%1$s'
cs: nedaří se vytvořit složku pro zachycené stavy „%1$s“

en: cannot create snapshot while checkpoint exists
cs: dokud existuje kontrolní bod, není možné pořídit zachycený stav

en: cannot create state directory '%1$s'
cs: nedaří se vytvořit stavovou složku „%1$s“

en: cannot decode CPU data for %1$s architecture
cs: není možné dekódovat data procesoru pro architekturu %1$s

en: cannot define a mediated device without a parent
cs: Není možné definovat zprostředkovávané (mediated) zařízení bez nadřazeného

en: cannot delete checkpoint for inactive domain
cs: není možné smazat kontrolní bod pro neaktivní doménu

en: cannot delete domain snapshot for running domain
cs: není možné smazat zachycený stav spuštěné domény

en: cannot delete external snapshots when there is another active block job
cs: není možné smazat externí zachycené stavy když je zde jiná aktivní bloková úloha

en: cannot delete inactive domain with %1$d checkpoints
cs: není možné smazat neaktivní doménu s %1$d kontrolními body

en: cannot delete inactive domain with %1$d snapshots
cs: není možné smazat neaktivní doménu s %1$d zachycenými stavy

en: cannot delete metadata of a snapshot with children
cs: nedaří se smazat metadata zachyceného stavu s podřízenými

en: cannot delete snapshots of running domain
cs: není možné smazat zachycené stavy spuštěné domény

en: cannot detect host CPU model for %1$s architecture
cs: u architektury %1$s není možné zjišťovat model procesoru hostitele

en: cannot determine filesystem for '%1$s'
cs: nedaří se zjistit souborový systém pro „%1$s“

en: cannot do managed save for transient domain
cs: není možné udělat spravované uložení pro přechodnou doménu

en: cannot download from volume %1$s
cs: nedaří se stáhnout ze svazku %1$s

en: cannot encode CPU data for %1$s architecture
cs: není možné enkódovat data procesoru pro architekturu %1$s

en: cannot enforce change protection
cs: není možné vynutit ochranu proti změně

en: cannot execute binary %1$s
cs: nedaří se spustit soubor %1$s

en: cannot export the public key from the private key '%1$s'
cs: nedaří se exportovat veřejný klíč ze soukromého klíče „%1$s“

en: cannot extend file '%1$s'
cs: nepodařilo se zvětšit soubor „%1$s“

en: cannot extract blkiotune nodes
cs: nedaří se vytáhnout blkiotune uzly

en: cannot extract cachetune nodes
cs: nedaří se vytáhnout cachetune uzly

en: cannot extract console devices
cs: nedaří se vytáhnout konzolová zařízení

en: cannot extract device leases
cs: nedaří se vytáhnout zápůjčky zařízení

en: cannot extract emulatorpin nodes
cs: nedaří se vytáhnout uzly emulatorpin

en: cannot extract emulatorsched nodes
cs: nedaří se vytáhnout emulatorsched uzly

en: cannot extract hugepages nodes
cs: nedaří se vytáhnout hugepages uzly

en: cannot extract iothreadpin nodes
cs: není možné vytáhnout iotheradpin uzly

en: cannot extract iothreadsched nodes
cs: nedaří se vytáhnout iothreadsched uzly

en: cannot extract memorytune nodes
cs: nedaří se vytáhnout memorytune uzly

en: cannot extract resource nodes
cs: nedaří se vytáhnout uzly prostředku

en: cannot extract snapshot nodes
cs: nedaří se vytáhnout uzly zachyceného stavu

en: cannot extract vcpusched nodes
cs: není možné vytáhnout uzly plánovače virt. procesoru

en: cannot fill file '%1$s'
cs: nedaří se naplnit soubor „%1$s“

en: cannot find %1$s name in CPU map '%2$s'
cs: nedaří se nalézt název %1$s v mapě procesoru „%2$s“

en: cannot find CPU map for %1$s architecture
cs: není možné najít mapování procesoru pro architekturu %1$s

en: cannot find IOThread '%1$u' in iothreadids
cs: nedaří se nalézt IOThread „%1$u“ v iothreadids

en: cannot find IOThread '%1$u' in iothreadids list
cs: v seznamu iothreads se nedaří nalézt IOThread „%1$u“

en: cannot find VNC graphics device
cs: nedaří se nalézt VNC grafické zařízení

en: cannot find any matching source devices for logical volume group '%1$s'
cs: nedaří se nalézt žádné odpovídající zdrojové zařízení pro skupinu logických svazků „%1$s“

en: cannot find architecture %1$s
cs: nedaří se nalézt architekturu %1$s

en: cannot find channel %1$s
cs: nedaří se nalézt kanál %1$s

en: cannot find character device %1$s
cs: nedaří se nalézt znakové zařízení %1$s

en: cannot find console device '%1$s'
cs: nedaří se nalézt zařízení konzole „%1$s“

en: cannot find device number
cs: nedaří se nalézt číslo zařízení

en: cannot find existing graphics device to modify of type '%1$s'
cs: není možné nalézt existující grafické zařízení pro změnu typu „%1$s“

en: cannot find existing graphics type '%1$s' device to modify
cs: nedaří se nalézt typ existující grafického zařízení „%1$s“, které má být upraveno

en: cannot find init path '%1$s' relative to container root
cs: nedaří se najít popis umístění init „%1$s“ vztaženo ke kořeni kontejneru

en: cannot find iscsiadm session: %1$s
cs: nedaří se nalézt iscsiadm relaci: %1$s

en: cannot find logical volume group name '%1$s'
cs: nepodařilo se nalézt skupinu svazků nazvanou „%1$s“

en: cannot find new IOThread '%1$u' in QEMU monitor.
cs: v QEMU monitoru se nedaří nalézt nový IOThread „%1$u“.

en: cannot find newly created volume '%1$s'
cs: nedaří se nalézt nově vytvořený svazek „%1$s“

en: cannot find parent '%1$s' definition
cs: nedaří se nalézt definici nadřazeného „%1$s“

en: cannot find parent using provided fabric_wwn
cs: nedaří se nalézt definici nadřazeného pomocí poskytnutého fabric_wwn

en: cannot find parent using provided wwnn/wwpn
cs: nedaří se nalézt nadřazeného pomocí poskytnutého wwnn/wwpn

en: cannot find pid in vmware log file
cs: nedaří se nalézt pid v souboru se záznamem událostí ve vmware

en: cannot find statistics for device '%1$s'
cs: nedaří se najít statistiky pro zařízení „%1$s“

en: cannot find throttling info for device '%1$s'
cs: nedaří se nalézt informace pro přiškrcování zařízení „%1$s“

en: cannot find version pattern "%1$s"
cs: nedaří se nalézt vzor verze „%1$s“

en: cannot fork child process
cs: nedaří se rozvětvit podřízený proces

en: cannot format %1$s CPU data
cs: nedaří se formátovat data procesoru %1$s

en: cannot generate a random uuid for instanceid
cs: nedaří se vytvořit náhodné uuid pro instanceid

en: cannot generate a random uuid for interfaceid
cs: nedaří se vytvořit náhodný nikde se neopakující identifikátor pro interfaceid

en: cannot generate dac user and group id for domain %1$s
cs: není možné vytvořit identifikátor dac uživatele a skupiny pro doménu %1$s

en: cannot generate external snapshot name for disk '%1$s' on a '%2$s' device
cs: nedaří se vytvořit název vnějšího zachyceného stavu pro disk „%1$s“ na zařízení „%2$s“

en: cannot generate external snapshot name for disk '%1$s' without source
cs: není možné vytvořit název vnějšího zachyceného stavu pro disk „%1$s“ bez zdroje

en: cannot generate external snapshot name for disk '%1$s': collision with disk '%2$s'
cs: není možné vytvořit název vnějšího zachyceného stavu pro disk „%1$s“: střet s diskem „%2$s“

en: cannot get CPU affinity of process %1$d
cs: nedaří se získat pevné přiřazení procesoru procesu %1$d

en: cannot get RSS for domain
cs: nedaří se získat RSS pro doménu

en: cannot get cert distinguished name: %1$s
cs: nedaří se získat rozlišený název (dn) certifikátu: %1$s

en: cannot get children disk
cs: nedaří se získat podřízený disk

en: cannot get current time
cs: nedaří se získat aktuální čas

en: cannot get disk location
cs: nepodařilo se získat umístění disku

en: cannot get feature flags on macvtap tap
cs: nedaří se získat příznaky funkcí na macvtap tap

en: cannot get file context of '%1$s'
cs: nedaří se získat souborový kontext „%1$s“

en: cannot get host CPU capabilities
cs: nedaří se získat schopnosti procesoru

en: cannot get interface flags on macvtap tap
cs: nedaří se získat příznaky rozhraní na mcvtap tap

en: cannot get locked memory limit of process %1$lld
cs: není možné získat limit zamčené paměti procesu %1$lld

en: cannot get machine
cs: nepodařilo se získat stroj

en: cannot get machine name
cs: nedaří se získat název stroje

en: cannot get medium
cs: nedaří se získat médium

en: cannot get medium attachment type
cs: nedaří se získat typ připojené média

en: cannot get medium attachments
cs: nedaří se získat připojení média

en: cannot get netlink socket fd
cs: není možné získat popisovač souboru netlink soketu

en: cannot get security props %1$d (%2$s)
cs: nedaří se získat vlastnosti zabezpečení %1$d (%2$s)

en: cannot get settings file path
cs: nedaří se získat popis umístění souboru s nastaveními

en: cannot get snapshot ids
cs: nedaří se získat identifikátory zachycených stavů

en: cannot get the host uuid
cs: nelze získat uuid hostitele

en: cannot get vCPU placement & pCPU time
cs: nedaří se získat umístění virt. procesoru a pCPU čas

en: cannot get vcpupin for offline domain
cs: není možné získat vcpupin pro vypnutou doménu

en: cannot get vcpupin for transient domain
cs: nedaří se získat vcpupin pro přechodnou doménu

en: cannot halt after snapshot of transient domain
cs: není možné zastavit po zachycení stavu přechodné domény

en: cannot halt after transient domain snapshot
cs: není možné zastavit po zachyceném stavu přechodné domény

en: cannot hot unplug %1$s device with PCI guest address: %2$04x:%3$02x:%4$02x.%5$d - controller not found
cs: nedaří se odpojit za chodu %1$s zařízení s PCI adresou hosta: %2$04x:%3$02x:%4$02x.%5$d – řadič nenalezen

en: cannot hot unplug %1$s device with PCI guest address: %2$04x:%3$02x:%4$02x.%5$d - not allowed by controller
cs: není možné odpojit za chodu zařízení %1$s s PCI adresou hosta: %2$04x:%3$02x:%4$02x.%5$d – neumožněno řadičem

en: cannot hot unplug %1$s device with multifunction PCI guest address: %2$04x:%3$02x:%4$02x.%5$d
cs: není možné odpojit za chodu zařízení %1$s s multifunkční PCI adresu hosta: %2$04x:%3$02x:%4$02x.%5$d

en: cannot hot unplug multifunction PCI device: %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$d
cs: nedaří se za chodu odpojit multifunkční PCI zařízení: %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$d

en: cannot initialize agent condition
cs: nedaří se inicializovat podmínku agenta

en: cannot initialize cert object: %1$s
cs: nedaří se inicializovat objekt certifikátu: %1$s

en: cannot initialize condition variable
cs: nedaří se inicializovat proměnnou podmínky

en: cannot initialize console condition
cs: nedaří se inicializovat podmínky konzole

en: cannot initialize libxenlight context, probably not running in a Xen Dom0, disabling driver
cs: není možné inicializovat kontext libxenlight, nejspíš není spuštěné v Xen Dom0, ovladač se vypíná

en: cannot initialize monitor condition
cs: nedaří se inicializovat podmínku monitoru

en: cannot initialize mutex
cs: nelze inicializovat mutex

en: cannot limit core file size of process %1$lld to %2$llu
cs: nedaří se omezit velikost souboru s pamětí procesu %1$lld na %2$llu

en: cannot limit locked memory of process %1$lld to %2$llu
cs: není možné omezit zamčenou paměť procesu %1$lld na %2$llu

en: cannot limit number of open files of process %1$lld to %2$u
cs: není možné omezit počet otevřených souborů procesu %1$lld na %2$u

en: cannot limit number of subprocesses of process %1$lld to %2$u
cs: není možné omezit počet podprocesů procesů %1$lld na %2$u

en: cannot list IOThreads for an inactive domain
cs: není možné vypsat IOThreads pro neaktivní doménu

en: cannot list SASL mechanisms %1$d (%2$s)
cs: nedaří se vypsat SASL mechanizmy %1$d (%2$s)

en: cannot list vcpu pinning for an inactive domain
cs: není možné vypsat pevné přiřazení virt. procesorů u neaktivní domény

en: cannot list vcpus for an inactive domain
cs: nedaří se vypsat virt. procesory pro neaktivní doménu

en: cannot load AppArmor profile '%1$s'
cs: nedaří se načíst AppArmor profil „%1$s“

en: cannot load cert data from %1$s: %2$s
cs: nedaří se načíst data certifikátu z %1$s: %2$s

en: cannot lookup default selinux label for tap fd %1$d
cs: nedaří se vyhledat výchozí SELinux štítek pro tap popisovač souboru tap %1$d

en: cannot migrate a domain with <hostdev mode='capabilities'>
cs: není možné stěhovat doménu s <hostdev mode='capabilities'>

en: cannot migrate a domain with <hostdev mode='subsystem' type='%1$s'>
cs: není možné migrovat doménu s <hostdev mode='subsystem' type='%1$s'>

en: cannot migrate a domain with <interface type='%1$s'>
cs: není možné stěhovat doménu s <interface type='%1$s'>

en: cannot migrate domain with %1$d snapshots
cs: není možné migrovat doménu s %1$d zachycenými stavy

en: cannot migrate domain with I/O error
cs: není možné migrovat doménu s chybou vst./výstupu

en: cannot migrate domain: %1$s
cs: nepodařilo se stěhovat doménu: %1$s

en: cannot migrate this domain without dbus-vmstate support
cs: není možné migrovat doménu s podporou dbus-vmstate

en: cannot mix caller fds with blocking execution
cs: není možné kombinovat popisovače souborů s blokujícím vykonáváním

en: cannot mix string I/O with asynchronous command
cs: není možné kombinovat řetězcový vstup/výstup s asynchronním příkazem

en: cannot mix string I/O with daemon
cs: není možné kombinovat řetězcový vstup/výstup s procesem služby

en: cannot modify MTU
cs: MTU není možné měnit

en: cannot modify field '%1$s' of the disk
cs: nedaří se změnit kolonku „%1$s“ disku

en: cannot modify memory access from '%1$s' to '%2$s'
cs: nedaří se změnit přístup k paměti z '%1$s' na '%2$s'

en: cannot modify memory block size from '%1$llu' to '%2$llu'
cs: není možné změnit velikost bloku paměti z '%1$llu' na '%2$llu'

en: cannot modify memory discard from '%1$s' to '%2$s'
cs: není možné změnit zahazování paměti z '%1$s' na '%2$s'

en: cannot modify memory model from '%1$s' to '%2$s'
cs: není možné změnit model paměti z '%1$s' na '%2$s'

en: cannot modify memory of model '%1$s'
cs: není možné změnit paměť modelu '%1$s'

en: cannot modify memory pagesize from '%1$llu' to '%2$llu'
cs: není možné změnit velikost stránky paměti z '%1$llu' na '%2$llu'

en: cannot modify memory size from '%1$llu' to '%2$llu'
cs: není možné změnit velikost paměti z '%1$llu' na '%2$llu'

en: cannot modify memory source nodes
cs: není možné změnit uzly zdroje paměti

en: cannot modify memory targetNode from '%1$d' to '%2$d'
cs: není možné změnit targetNode paměti z '%1$d' na '%2$d'

en: cannot modify network device address type
cs: není možné upravit typ adresy síťového zařízení

en: cannot modify network device backend settings
cs: není možné změnit nastavení podpůrné vrstvy síťového zařízení

en: cannot modify network device boot index setting
cs: není možné změnit nastavení pořadí zavádění síťového zařízení

en: cannot modify network device guest PCI address
cs: není možné upravit PCI adresu síťového zařízení hosta

en: cannot modify network device model from %1$s to %2$s
cs: není možné změnit model síťového rozhraní z %1$s na %2$s

en: cannot modify network device rom bar setting
cs: není možné změnit nastavení rom bar síťového zařízení

en: cannot modify network device rom enabled setting
cs: není možné změnit nastavení zapnutí rom síťového zařízení

en: cannot modify network device script attribute
cs: není možné upravit atributy skriptu síťového rozhraní

en: cannot modify network device tap name
cs: není možné název tap zařízení sítě

en: cannot modify network rom file
cs: není možné změnit soubor s rom sítě

en: cannot modify the persistent configuration of a domain
cs: není možné změnit trvalé nastavení domény

en: cannot modify virtio network device driver attributes
cs: není možné upravit atributy ovladače síťového rozhraní

en: cannot modify virtio network device driver options
cs: nedaří se změnit předvolby pro ovladač zařízení virtio sítě

en: cannot obtain CPU freq
cs: nedaří se obdržet frekvenci procesoru

en: cannot open %1$s
cs: nelze otevřít %1$s

en: cannot open '%1$s'
cs: nedaří se otevřít „%1$s“

en: cannot open SELinux label_handle
cs: nedaří se otevřít SELinux label_handle

en: cannot open bus path
cs: nedaří se otevřít umístění sběrnice

en: cannot open directory '%1$s'
cs: nedaří se otevřít složku „%1$s“

en: cannot open file using fd
cs: nedaří se otevřít soubor pomocí jeho popisovače

en: cannot open macvtap tap device %1$s
cs: nedaří se otevřít macvtap tap zařízení %1$s

en: cannot open path '%1$s'
cs: nedaří se otevřít umístění „%1$s“

en: cannot open path '%1$s' in '%2$s'
cs: nedaří se otevřít umístění „%1$s“ v „%2$s“

en: cannot open volume '%1$s'
cs: nelze otevřít svazek '%1$s'

en: cannot parse %1$s CPU data
cs: nedaří se zpracovat data procesoru %1$s

en: cannot parse %1$s version number in '%3$.*2$s'
cs: nedaří se zpracovat číslo verze %1$s v „%3$.*2$s“

en: cannot parse 'dspPolicy' value '%1$i'
cs: není možné zpracovat 'dspPolicy' hodnotu '%1$i'

en: cannot parse CPU data
cs: nedaří se zpracovat data procesoru

en: cannot parse MAC address '%1$s' from file '%2$s'
cs: nedaří se zpracovat MAC adresu „%1$s“ ze souboru „%2$s“

en: cannot parse cpu sys stat '%1$s'
cs: nedaří se zpracovat systémovou statistiku procesoru „%1$s“

en: cannot parse cpu usage stat '%1$s'
cs: nepodařilo se zpracovat statistiku využití procesoru „%1$s“

en: cannot parse cpu user stat '%1$s'
cs: nepodařilo se zpracovat uživatelskou statistiku procesoru „%1$s“

en: cannot parse device end location
cs: nedaří se zpracovat umístění konce umístění zařízení

en: cannot parse device start location
cs: nedaří se zpracovat umístění začátku umístění zařízení

en: cannot parse instanceid parameter as a uuid
cs: nedaří se zpracovat parametr instanceid jako uuid

en: cannot parse interfaceid parameter as a uuid
cs: není možné zpracovat parametr interfaceid jako uuid

en: cannot parse json %1$s: %2$s
cs: nedaří se zpracovat json %1$s: %2$s

en: cannot parse json %1$s: unterminated string/map/array
cs: nedaří se zpracovat json %1$s: neukončený řetězec/mapa/pole

en: cannot parse partition number from target '%1$s'
cs: nedaří se zpracovat číslo oddílu z cíle „%1$s“

en: cannot parse password validity time '%1$s', expect YYYY-MM-DDTHH:MM:SS
cs: nedaří se zpracovat dobu platnosti hesla „%1$s“, očekáváno RRRR-MM-DDTHH:MM:SS

en: cannot parse pci address '%1$s' for network interface
cs: nedaří se zpracovat pci adresu „%1$s“ pro síťové rozhraní

en: cannot parse pid in vmware log file
cs: nedaří se zpracovat pid v souboru se záznamem událostí ve vmware

en: cannot parse queue size '%1$s' for virtiofs
cs: nepodařilo se zpracovat délku fronty „%1$s“ pro virtiofs

en: cannot parse rdp port %1$s
cs: nedaří se zpracovat rdp port %1$s

en: cannot parse target for lunStr '%1$s'
cs: nedaří se zpracovat cíl pro lunStr „%1$s“

en: cannot parse thread pool size '%1$s' for virtiofs
cs: nedaří se zpracovat velikost fondu vláken '%1$s' pro virtiofs

en: cannot parse usage '%1$s' for RAM filesystem
cs: nedaří se zpracovat využití „%1$s“ pro souborový systém v operační paměti

en: cannot parse value '%1$s' for coalesce parameter
cs: nedaří se zpracovat hodnotu '%1$s' pro coalesce parametr

en: cannot parse value of managerid parameter
cs: nedaří se zpracovat hodnotu parametru managerid

en: cannot parse value of typeid parameter
cs: nedaří se zpracovat hodnotu parametru typeid

en: cannot parse value of typeidversion parameter
cs: nedaří se zpracovat hodnotu parametru typeidversion

en: cannot parse vcpu index '%1$s'
cs: nedaří se zpracovat pořadové číslo virt. procesoru „%1$s“

en: cannot parse vlan tag '%1$s' from file '%2$s'
cs: nedaří se zpracovat vlan štítek „%1$s“ ze souboru „%2$s“

en: cannot parse vnc port %1$s
cs: nedaří se zpracovat vnc port %1$s

en: cannot pass pipe for tunnelled migration
cs: nedaří se předat rouru pro tunelovanou migraci

en: cannot perform block operations while checkpoint exists
cs: pokud existuje kontrolní bod, není možné provádět blokové operace

en: cannot perform disk backup for inactive domain
cs: není možné zazálohovat disk neaktivní domény

en: cannot perform tunnelled migration without using peer2peer flag
cs: bez použití peer2peer příznaku není možné provést tunelovanou migraci

en: cannot pin vcpus on an inactive domain
cs: není možné přišpendlit virt. procesory neaktivní doméně

en: cannot precreate storage for disk type '%1$s'
cs: nedaří se předvytvořit úložiště pro disk typu „%1$s“

en: cannot probe backing volume format: %1$s
cs: není možné sondovat formát svazku, na kterém je založeno: %1$s

en: cannot query SASL ssf on connection %1$d (%2$s)
cs: ve spojení %1$d (%2$s) se nedaří dotázat SASL ssf

en: cannot query SASL username on connection %1$d (%2$s)
cs: ve spojení %1$d (%2$s) se nedaří dotázat SASL uživatelské jméno

en: cannot query both live and config at once
cs: není možné dotazovat se jak naživo, tak z nastavení

en: cannot read %1$s
cs: nedaří se číst %1$s

en: cannot read %1$s statistic
cs: není možné číst statistiky %1$s

en: cannot read %1$s value
cs: není možné číst hodnotu %1$s

en: cannot read '%1$s'
cs: nedaří se číst „%1$s“

en: cannot read SELinux virtual domain context file '%1$s'
cs: nedaří se číst soubor „%1$s“ s SELinux kontextem virtuální domény

en: cannot read SELinux virtual image context file %1$s
cs: nedaří se číst ze souboru %1$s s SELinux kontextem virtuálního obrazu

en: cannot read beginning of file '%1$s'
cs: nedaří se číst začátek souboru „%1$s“

en: cannot read cputime for domain
cs: nedaří se číst čas procesoru pro doménu

en: cannot read cputime for domain %1$d
cs: nedaří se číst cputime pro doménu %1$d

en: cannot read dir '%1$s'
cs: nedaří se číst složku „%1$s“

en: cannot read domain image '%1$s'
cs: nedaří se načíst obraz domény „%1$s“

en: cannot read file '%1$s'
cs: nedaří se číst soubor „%1$s“

en: cannot read from stdin
cs: nedaří se číst ze standardního vstupu

en: cannot read from stream
cs: nedaří se číst z proudu

en: cannot read header '%1$s'
cs: nedaří se číst záhlaví „%1$s“

en: cannot read mount list '%1$s'
cs: nedaří se číst seznam připojení (mount) „%1$s“

en: cannot read node header '%1$s'
cs: nedaří se číst záhlaví „%1$s“ uzlu

en: cannot receive data from volume %1$s
cs: nedaří se obdržet data ze svazku %1$s

en: cannot register file watch on stream
cs: není možné zaregistrovat souborovou hlídku na proud

en: cannot remove IOThread %1$u since it is being used by disk '%2$s'
cs: IOThread %1$u není možné odebrat, protože je používán diskem „%2$s“

en: cannot remove IOThread '%1$u' since it is being used by controller
cs: IOThread %1$u není možné odebrat, protože je používán řadičem

en: cannot remove checkpoint from inactive domain
cs: neaktivní doméně není možné odebrat kontrolní bod

en: cannot remove config %1$s
cs: nedaří se odebrat nastavení %1$s

en: cannot remove config file '%1$s'
cs: nedaří se smazat soubor s nastaveními „%1$s“

en: cannot remove config for %1$s
cs: nedaří se odebrat nastavení pro %1$s

en: cannot remove corrupt file: %1$s
cs: není možné odebrat poškozený soubor: %1$s

en: cannot remove directory '%1$s'
cs: složku „%1$s“ nelze odebrat

en: cannot remove gluster volume dir '%1$s'
cs: nedaří se odebrat složku gluster svazku „%1$s“

en: cannot remove gluster volume file '%1$s'
cs: nedaří se odebrat soubor gluster svazku „%1$s“

en: cannot remove managed save file %1$s
cs: není možné odebrat soubor spravovaného uložení %1$s

en: cannot rename a transient domain
cs: přechodovou doménu není možné přejmenovat

en: cannot rename active domain
cs: aktivní doménu není možné přejmenovat

en: cannot rename file '%1$s' as '%2$s'
cs: nedaří se přejmenovat soubor „%1$s“ na „%2$s“

en: cannot replace NETIF config
cs: nedaří se nahradit nastavení NETIF

en: cannot reset '%1$s' when '%2$s' is set
cs: není možné resetovat „%1$s“ když je „%2$s“ nastavené

en: cannot reset current job
cs: nedaří se restartovat stávající úlohu

en: cannot resize the maximum memory on an active domain
cs: není možné měnit velikost maxima paměti na aktivní doméně

en: cannot resolve '%1$s' without starting directory
cs: není možné přeložit „%1$s“ bez úvodní složky

en: cannot resolve driver link %1$s
cs: nedaří se přeložit odkaz ovladače %1$s

en: cannot restore domain '%1$s' uuid %2$s from a file which belongs to domain '%3$s' uuid %4$s
cs: není možné obnovit doménu „%1$s“ uuid %2$s ze souboru, který náleží doméně „%3$s“ uuid %4$s

en: cannot restore domain snapshot for running domain
cs: není možné obnovit zachycený stav spuštěné domény

en: cannot retrieve vcpu information for inactive domain
cs: není možné získat informace o virt. procesoru pro neaktivní doménu

en: cannot revert snapshot of running domain
cs: není možné vracet spuštěnou doménu do podoby zachyceného stavu

en: cannot save file '%1$s'
cs: nedaří se uložit soubor „%1$s“

en: cannot seek in '%1$s'
cs: nedaří se posunout v „%1$s“

en: cannot seek into '%1$s'
cs: nedaří se posunout do „%1$s“

en: cannot seek to beginning of file '%1$s'
cs: nedaří se přesunout na začátek souboru „%1$s“

en: cannot seek to start of '%1$s'
cs: nedaří se přesunout na začátek „%1$s“

en: cannot send data to volume %1$s
cs: nedaří se odeslat data na svazek %1$s

en: cannot send to netlink socket
cs: nedaří se odeslat na netlink soket

en: cannot set CPU affinity on process %1$d
cs: nedaří se nastavit pevné přiřazení procesoru na procesu %1$d

en: cannot set autostart for transient device
cs: pro přechodné zařízení není možné nastavit automatické spouštění

en: cannot set autostart for transient domain
cs: není možné nastavit automatické spouštění pro přechodnou doménu

en: cannot set autostart for transient network
cs: není možné nastavit automatické spouštění pro přechodnou síť

en: cannot set backing store for raw volume
cs: není možné nastavit úložiště, na kterém je založené, pro holý svazek

en: cannot set common audio backend settings
cs: nedaří se nastavit společná nastavení podpůrné vrstvy pro zvuk

en: cannot set current job to %1$s
cs: nedaří se nastavit stávající úlohu na %1$s

en: cannot set external SSF %1$d (%2$s)
cs: nedaří se nastavit externí SSF %1$d (%2$s)

en: cannot set file mode '%1$s'
cs: nedaří se nastavit přístupová práva souboru na „%1$s“

en: cannot set file owner '%1$s'
cs: nedaří se nastavit vlastníka souboru na „%1$s“

en: cannot set initial memory size greater than the maximum memory size
cs: není možné nastavit počáteční velikost paměti vyšší než maximální

en: cannot set memory higher than max memory
cs: není možné nastavit paměť výše než maximum

en: cannot set mode of '%1$s' to %2$04o
cs: nedaří se nastavit režim „%1$s“ na %2$04o

en: cannot set moment %1$s as its own parent
cs: není možné nastavit okamžik %1$s jako jemu samému nadřízený

en: cannot set netlink socket buffer size to 128k
cs: není možné nastavit velikost vyrovnávací paměti netlink soketu na 128k

en: cannot set netlink socket nonblocking
cs: nedaří se nastavit netlink soket na neblokující

en: cannot set security props %1$d (%2$s)
cs: nedaří se nastavit vlastnosti zabezpečení %1$d (%2$s)

en: cannot set supplemental groups
cs: nedaří se nastavit doplňkové skupiny

en: cannot set time: qemu doesn't support rtc-reset-reinjection command
cs: není možné nastavit čas: qemu nepodporuje příkaz rtc-reset-reinjection

en: cannot set to start of '%1$s'
cs: není možné nastavit na začátek „%1$s“

en: cannot set topology for CPU type '%1$s'
cs: pro procesor typu „%1$s“ není možné nastavit topologii

en: cannot set vcpus on an inactive domain
cs: není možné nastavovat virt. procesory neaktivní domény

en: cannot set worker name to %1$s
cs: nedaří se nastavit název worker na %1$s

en: cannot start RDMA migration with no memory hard limit set
cs: není možné zahájit RDMA migraci bez nastaveného nepřekročitelného limitu paměti

en: cannot stat '%1$s'
cs: nedaří se zjistit stav „%1$s“

en: cannot stat fd %1$d
cs: nedaří se zjistit stav popisovače souboru %1$d

en: cannot stat file '%1$s'
cs: nedaří s zjistit stav souboru „%1$s“

en: cannot stat path '%1$s'
cs: nepodařilo se zjistit stav popisu umístění „%1$s“

en: cannot stat tap fd %1$d
cs: nedaří se zjistit stav popisovače souboru %1$d tap

en: cannot statvfs path '%1$s'
cs: nepodařilo se zjistit stav popisu umístění „%1$s“ virt. souborového systému (vfs)

en: cannot statvfs path '%1$s' in '%2$s'
cs: nedaří se zjistit stav popisu umístění virt. souborového systému (vfs) „%1$s“ v „%2$s“

en: cannot sync data to file '%1$s'
cs: nedaří se synchronizovat data do souboru „%1$s“

en: cannot sync data to volume with path '%1$s'
cs: nedaří se synchronizovat data do svazku v umístění „%1$s“

en: cannot sync file '%1$s'
cs: nedaří se synchronizovat soubor „%1$s“

en: cannot terminate console stream
cs: není možné ukončit proud konzole

en: cannot translate CPU model %1$s to a supported model
cs: model procesoru %1$s není možné přeložit na podporovaný model

en: cannot translate keycode %1$u of %2$s codeset to qnum keycode
cs: Nedaří přeložit kód klávesy %1$u od %2$s sady kódu na qnum kód klávesy

en: cannot translate keycode %1$u of %2$s codeset to xt keycode
cs: nedaří se přeložit kód klávesy %1$u znakové sady %2$s xt kód klávesy

en: cannot unblock signals
cs: nedaří se odblokovat signály

en: cannot undefine domain with nvram
cs: není možné zrušit definování domény s nvram

en: cannot undefine transient domain
cs: není možné zrušit definování přechodné domény

en: cannot unlink '%1$s'
cs: nedaří se zrušit propojení „%1$s“

en: cannot unlink file '%1$s'
cs: nedaří se zrušit propojení souboru „%1$s“

en: cannot update AppArmor profile '%1$s'
cs: není možné aktualizovat AppArmor profil „%1$s“

en: cannot update guest CPU for %1$s architecture
cs: u architektury %1$s není možné aktualizovat procesor hosta

en: cannot update lifecycle action because QEMU was started with incompatible -no-reboot setting
cs: nedaří se zaktualizovat životní cyklus protože QEMU bylo spuštěno s tím neslučitelným nastavením -no-reboot

en: cannot upload to volume %1$s
cs: nedaří se nahrát na svazek %1$s

en: cannot use custom tap device in session mode
cs: v režimu relace není možné použít uživatelsky určené tap zařízení

en: cannot use feature-based firmware autoselection when firmware autoselection is disabled
cs: není možné použít automatický výběr firmware založený na funkcích, pokud je automatický výběr firmware vypnutý

en: cannot use namespaces in session mode
cs: není možné použít jmenné prostor v režimu relace

en: cannot use/hotplug a memory device when domain 'maxMemory' is not defined
cs: pokud pro doménu není definováno 'maxMemory', není možné použít / připojit za chodu paměťové zařízení

en: cannot version information from libxenlight, disabling driver
cs: není možné získat informace o verzi z libxenlight, ovladač se vypíná

en: cannot wipe extended partition '%1$s'
cs: nedaří se vymazat rozšířený oddíl „%1$s“

en: cannot write config file '%1$s'
cs: nepodařilo se zapsat konfigurační soubor '%1$s'

en: cannot write data to file '%1$s'
cs: nedaří se zapsat data do souboru „%1$s“

en: cannot write to '%1$s' on bridge '%2$s'
cs: není možné zapsat do '%1$s' na mostu '%2$s'

en: cannot write to stdout
cs: nedaří se zapsat na standardní výstup

en: cannot write to stream
cs: nedaří se zapsat do proudu

en: cap for XEN_CREDIT
cs: strop pro XEN_CREDIT

en: capabilities
cs: schopnosti

en: capability names, separated by comma
cs: názvy schopností, oddělované čárkou

en: capacity in %1$s cannot be zero without 'delta' or 'shrink' flags set
cs: pokud nejsou nastavené příznaky 'delta' nebo 'shrink', nemůže být kapacita v %1$s nulová

en: capture disk state but not vm state
cs: zachytit stav disku, ale ne stav virt. stroje

en: cd: command valid only in interactive mode
cs: cd: příkaz je platný pouze v interaktivním režimu

en: cdrom device with virtio bus isn't supported
cs: zařízení mechaniky optického disku není podporováno na sběrnici virtio

en: cdrom device without source path not supported
cs: zařízení optické mechaniky bez popisu umístění zdroje není podporováno

en: cell number must be non-negative integer or -1
cs: je třeba, aby číslo buňky bylo nezáporné celé číslo nebo -1

en: cellNum in %1$s must be less than or equal to %2$d
cs: je třeba, aby cellNum v %1$s bylo nižší nebo rovno %2$d

en: cellNum in %1$s only accepts %2$d as a negative value
cs: cellNum v %1$s přijímá pouze %2$d jako zápornou hodnotu

en: cfs_period '%1$llu' must be in range (%2$llu, %3$llu)
cs: je třeba, aby cfs_period '%1$llu' bylo z rozsahu (%2$llu, %3$llu)

en: cfs_quota '%1$lld' must be in range (%2$llu, %3$llu)
cs: je třeba, aby cfs_quota '%1$lld' bylo z rozsahu (%2$llu, %3$llu)

en: cgroup CPU controller is not mounted
cs: cgroup řadič procesoru není připojen

en: cgroup CPUACCT controller is not mounted
cs: cgroup CPUACCT řadič není připojen (mount)

en: cgroup cpu is required for scheduler tuning
cs: pro vylaďování plánovače je zapotřebí cgroup skupina cpu

en: cgroup cpuset controller is not mounted
cs: cgroup cpuset řadič není připojen

en: cgroup memory controller is not mounted
cs: cgroup řadič paměti není připojen

en: cgroups v2 BPF devices not supported with this kernel
cs: cgroups v2 BPF zařízení nejsou tímto jádrem systému podporovány

en: change lifecycle actions
cs: změnit akce životního cyklu

en: change maximum memory limit
cs: změní limit maximální velikosti paměti

en: change memory allocation
cs: změnit paměťovou alokaci

en: change number of virtual CPUs
cs: změnit počet virtuálních procesorů

en: change of nodeset for running domain requires restrictive numa mode
cs: změna sady uzlů pro spuštěnou doménu vyžaduje omezující numa režim

en: change of nodeset for running domain requires strict numa mode
cs: změna sady uzlů pro spuštěnou doménu vyžaduje striktní numa režim

en: change the current directory
cs: změnit aktuální pracovní složku

en: changed
cs: změněno

en: changes the password of the specified user inside the domain
cs: změní heslo zadaného uživatele v doméně

en: changing OS parameters is not supported by vz driver
cs: změna parametrů operačního systému není ovladačem vz podporována

en: changing OS type is not supported by vz driver
cs: změna typu operačního systému není ovladačem vz podporována

en: changing balloon parameters is not supported by vz driver
cs: změna parametrů výplně v paměti (balloon) není ovladačem vz podporována

en: changing clock parameters is not supported by vz driver
cs: změna parametrů hodin není ovladačem vz podporována

en: changing cpu placement mode is not supported by vz driver
cs: změna režimu umístění procesoru není ovladačem vz podporována

en: changing device 'acpi index' is not allowed
cs: změna zařízení 'acpi index' není dovolena

en: changing device alias is not allowed
cs: Změna alternativního názvu zařízení není dovolena

en: changing devices parameters is not supported by vz driver
cs: změna parametrů zařízení není ovladačem vz podporována

en: changing emulator is not supported by vz driver
cs: změna emulátoru není podporována vz ovladačem

en: changing features is not supported by vz driver
cs: změna funkcí není ovladačem vz podporována

en: channel %1$s is not using a UNIX socket
cs: kanál %1$s nepoužívá unixový soket

en: channel event
cs: událost kanálu

en: channel source type not supported
cs: typ zdroje kanálu není podporován

en: channel target name missing
cs: chybí cílový název tunelu

en: channel target type not supported
cs: typ cíle kanál není podporován

en: character device %1$s is not using a PTY
cs: znakové zařízení %1$s nepoužívá PTY

en: character device information was missing array element
cs: údajům o znakovém zařízení chyběl prvek pole

en: character device information was missing filename
cs: v informacích o znakovém zařízení chyběl název souboru

en: character device information was missing label
cs: v informacích o znakovém zařízení chyběl štítek

en: character device name
cs: název znakového zařízení

en: chardev '%1$s' not supported in this QEMU binary
cs: chardev '%1$s' není touto QEMU binárkou podporováno

en: chardev '%1$s' not supported without spice graphics
cs: chardev '%1$s' není podporováno bez spice grafiky

en: chardev already exists
cs: znakové zařízení už existuje

en: chardev reconnect is possible only for connect mode
cs: opětovné připojení znakového zařízení je možné pouze v režimu připojení

en: chardev reconnect source timeout cannot be '0'
cs: časový limit opětovného připojení zdroje znakového zařízení nemůže být '0' (nula)

en: chardev-add reply was missing pty path
cs: v odpovědi na chardev-add chyběl popis umístění pty

en: chardev_tls_x509_cert_dir directory '%1$s' does not exist
cs: chardev_tls_x509_cert_dir složka „%1$s“ neexistuje

en: check attribute specified for CPU with no model
cs: zkontrolujte atribut zadaný pro procesor bez modelu

en: checkpoint '%1$s' does not have a parent
cs: kontrolní bod „%1$s“ nemá nadřazeného

en: checkpoint '%1$s' has no parent
cs: kontrolní bod „%1$s“ nemá nadřazené

en: checkpoint for disk %1$s unsupported for storage type %2$s
cs: kontrolní bod pro disk %1$s nepodporován pro typ úložiště %2$s

en: checkpoint inconsistent
cs: kontrolní bod není konzistentní

en: checkpoint inconsistent: %1$s
cs: kontrolní bod není konzistentní: %1$s

en: checkpoint information
cs: informace o kontrolním bodu

en: checkpoint name
cs: název kontrolního bodu

en: child didn't write error (status=%1$d)
cs: podřízené nezapsalo chybu (status=%1$d)

en: child failed to create directory '%1$s'
cs: podřízenému procesu se nepodařilo vytvořit složku „%1$s“

en: child process failed to create file '%1$s'
cs: podřízenému procesu se nepodařilo vytvořit soubor „%1$s“

en: child process failed to force owner mode file '%1$s'
cs: podřízenému procesu se nepodařilo vynutit soubor režimu vlastníka „%1$s“

en: child process failed to send fd to parent
cs: procesu-potomkovi se nepodařilo poslat popisovač souboru procesu-nadřazenému

en: child reported (status=%1$d): %2$s
cs: podřízené nahlásilo (status=%1$d): %2$s

en: chr type '%1$s' device not present in domain configuration
cs: znakový typ zařízení „%1$s“ se v nastavení domény nenachází

en: cipher info missing 'name' attribute
cs: informace o šifře postrádají atribut 'name'

en: classID attribute not supported on <bandwidth> in this usage context
cs: atribut classID (identifikátor třídy) není v tomto kontextu použití pro <bandwidth> podporován

en: clear out authorized keys file before adding new keys
cs: před přidáním nových klíčů vyčistit soubor s pověřenými klíči

en: client hooks cannot be NULL
cs: háčky klienta nemohou být prázdné

en: client socket is closed
cs: soket klienta je uzavřený

en: client tried invalid PolicyKit init request
cs: klient se pokusil o neplatný PolicyKit init požadavek

en: client tried invalid SASL init request
cs: klient se pokusilo o neplatný SASL init požadavek

en: client tried invalid SASL start request
cs: klient se pokusil o neplatný SASL start požadavek

en: client which to disconnect, specified by ID
cs: klient kterého odpojit, určený identifikátorem

en: client which to retrieve identity information for
cs: klient o kterém získat informace o identitě

en: clone a volume.
cs: naklonovat svazek.

en: clone name
cs: název klonu

en: close: %1$s: failed to write or close temporary file: %2$s
cs: close: %1$s: nezdařil se zápis nebo uzavření dočasného souboru: %2$s

en: coalesce settings on interface type %1$s are not supported
cs: nastavování slučování (coalesce) není na rozhraní typu %1$s podporováno

en: comma separated list of compression methods to be used
cs: čárkou oddělovaný seznam metod komprese, které použít

en: comma separated list of disks to be migrated
cs: čárkou oddělovaný seznam disků, které migrovat

en: command
cs: příkaz

en: command '%1$s' doesn't support option --%2$s
cs: příkaz „%1$s“ nepodporuje volbu --%2$s

en: command '%1$s' has handler set
cs: příkaz '%1$s' má nastavenou obsluhu

en: command '%1$s' has inconsistent alias
cs: příkaz „%1$s“ má nekonzistentní alias

en: command '%1$s' has info set
cs: příkaz '%1$s' má nastavenou informaci

en: command '%1$s' has multiple flags set
cs: příkaz '%1$s' má nastaveno vícero příznaků

en: command '%1$s' has options set
cs: příkaz '%1$s' má nastaveny volby

en: command '%1$s' has too many options
cs: příkaz „%1$s“ má příliš mnoho voleb

en: command '%1$s' lacks help
cs: příkaz „%1$s“ postrádá nápovědu

en: command '%1$s' requires --%2$s option
cs: příkaz „%1$s“ vyžaduje volbu --%2$s

en: command '%1$s' requires <%2$s> option
cs: příkaz „%1$s“ vyžaduje volbu <%2$s>

en: command alias '%1$s' is pointing to a non-existent command '%2$s'
cs: alternativní název příkazu '%1$s' odkazuje na neexistující příkaz '%2$s'

en: command alias '%1$s' is pointing to another command alias '%2$s'
cs: alternativní název příkazu '%1$s' odkazuje na alternativní název jiného příkazu '%2$s'

en: command groups and command are both NULL run vshInit before reloading
cs: command groups a command jsou obojí prázdné – před znovunačtením spusťte vshInit

en: command groups and command set cannot both be NULL
cs: command groups a command set nemůže být obojí prázdné

en: command is already running as pid %1$lld
cs: příkaz už je spuštěný jako pid %1$lld

en: command is in human monitor protocol
cs: příkaz je protokol lidského monitoru

en: command is not yet running
cs: příkaz ještě není spuštěný

en: command or command group '%1$s' doesn't exist
cs: příkaz nebo skupina příkazů „%1$s“ neexistuje

en: command to run
cs: příkaz ke spuštění

en: commit changes and free restore point
cs: uplatnit změny a uvolnit bod obnovení

en: commit changes made since iface-begin and free restore point
cs: odeslat změny učiněné od iface-begin a uvolnit tak bod obnovení

en: commit of '%1$s' active layer requires active flag
cs: odeslání aktivní vrstvy „%1$s“ vyžaduje příznak aktivní

en: compare CPU with host CPU
cs: porovnat procesor s procesorem hostitele

en: compare CPU with hypervisor CPU
cs: porovnat procesor s procesorem hypervizoru

en: compare a CPU with the CPU created by a hypervisor on the host
cs: porovnat procesor s tím vytvořeným hypervizorem na hostiteli

en: compare host CPU with a CPU described by an XML file
cs: porovnat procesor hostitele s tím, který je popsán v XML souboru

en: comparing with the hypervisor CPU is not supported for arch %1$s
cs: porovnávání s procesorem hypervizoru není pro architekturu %1$s podporováno

en: compatibility option only available with qcow2
cs: volba kompatibility je k dispozici pouze s qcow2

en: completed
cs: dokončeno

en: compress level for multithread compression
cs: míra komprese pro vícevláknovou kompresi

en: compress level for zlib compression
cs: stupeň komprese pro zlib kompresi

en: compress level for zstd compression
cs: stupeň komprese pro zstd kompresi

en: compress repeated pages during live migration
cs: při migraci za chodu komprimovat opakující se stránky paměti

en: compute baseline CPU
cs: společný jmenovatel procesorů

en: compute baseline CPU usable by a specific hypervisor
cs: společný jmenovatel procesoru použitelný konkrétním hypervizorem

en: computing baseline hypervisor CPU is not supported for arch %1$s
cs: spočítání společného jmenovatele procesoru hypervizoru není pro architekturu %1$s podporováno

en: config
cs: nastavení

en: config data file to import from
cs: soubor s údaji nastavení ze kterého importovat

en: config value %1$s was malformed
cs: hodnota nastavení %1$s byla nesprávně formulována

en: config value %1$s was missing
cs: hodnota nastavení %1$s chyběla

en: configuration file syntax error
cs: chybná syntaxe souboru s nastaveními

en: configuration file syntax error: %1$s
cs: chybná syntaxe souboru s nastaveními: %1$s

en: configuration potentially modified by hook script
cs: nastavení případně změněno zaháčkovaným skriptem

en: configuring disks is not supported for vz snapshots
cs: nastavování disků není podporováno pro vz zachycené stavy

en: configuring memory location is not supported
cs: nastavování umístění paměti není podporováno

en: conn must match stream connection
cs: je třeba, aby conn odpovídalo spojení proudu

en: connect
cs: připojit

en: connect to daemon's admin server
cs: připojit se ke správnímu serveru daného procesu služby

en: connect to the guest console
cs: připojit se k hostované konzoli

en: connected
cs: připojeno

en: connection URI of the destination host as seen from the client(normal migration) or source(p2p migration)
cs: URI připojení cílového hostitele, jak je viděna z klienta (běžné přestěhování) nebo zdroje (p2p přestěhování)

en: connection already open
cs: spojení už je navázáno

en: connection closed due to keepalive timeout
cs: spojení uzavřeno kvůli překročení časového limitu udržování spojení

en: connection not open
cs: spojení není navázané

en: connection vcpu maximum
cs: maximum počtu virt. procesorů spojení

en: control domain IOThread affinity
cs: řídí afinitu vlákna vstupu/výstupu domény

en: control domain's incoming traffics
cs: příchozí provoz řídící domény

en: control domain's outgoing traffics
cs: odchozí provoz řídící domény

en: control or query domain emulator affinity
cs: ovládat nebo dotazovat afinitu emulátoru domény

en: control or query domain vcpu affinity
cs: ovládat nebo dotázat afinitu virt. procesoru

en: controller %1$s:%2$d not found
cs: řadič %1$s:%2$d nenalezeno

en: controller index='%1$d' already exists
cs: řadič index='%1$d' už existuje

en: controller iothread '%1$u' not defined in iothreadid
cs: iotherad „%1$u“ řadiče není definován v iothreadid

en: conversion from 'xen-sxpr' format is no longer supported
cs: převod z formátu „xen-sxpr“ už není podporován

en: conversion from hyper to %1$s overflowed
cs: přetečení při převodu z hyper na %1$s

en: conversion from string failed
cs: převod z řetězce se nezdařil

en: convert a domain id or UUID to domain name
cs: převést (nikde se neopakující) identifikátor domény na název domény

en: convert a domain name or UUID to domain id
cs: převést název nebo nikde se neopakující identifikátor domény na identifikátor domény

en: convert a domain name or id to domain UUID
cs: převést název nebo identifikátor domény na nikde se neopakující název domény

en: convert a network UUID to network name
cs: převést nikde se neopakující identifikátor sítě na název

en: convert a network name to network UUID
cs: převést název sítě na nikde se neopakující identifikátor

en: convert a pool UUID to pool name
cs: převést nikde se neopakující identifikátor fondu na název

en: convert a pool name to pool UUID
cs: převést název fondu na nikde se neopakující identifikátor

en: convert an interface MAC address to interface name
cs: převést MAC adresu rozhraní na jeho název

en: convert an interface name to interface MAC address
cs: převést název rozhraní na jeho MAC adresu

en: cookie name '%1$s' contains invalid characters
cs: Název cookie '%1$s' obsahuje neplatné znaky

en: cookie name must not be empty
cs: je třeba, aby název cookie nebyl prázdný

en: copy destination is block device instead of regular file
cs: cíl kopie je blokové zařízení namísto běžného souboru

en: copy of read-only disks is not supported
cs: kopírování disků, které jsou pouze pro čtení, není podporováno

en: copy to a FD passed disk source is not yet supported
cs: kopírování na FD předaný zdroj disku zatím není podporováno

en: copy-on-write ploop volumes are not yet supported
cs: copy-on-write ploop svazky zatím nejsou podporovány

en: copy_on_read is not compatible with 'lun' disk '%1$s'
cs: copy_on_read (kopírování při čtení) není slučitelné s 'lun' diskem „%1$s“

en: copy_on_read is not compatible with read-only disk '%1$s'
cs: copy_on_read (kopírování při čtení) není slučitelné s diskem pouze pro čtení „%1$s“

en: copy_on_read is not supported with removable disk '%1$s'
cs: copy_on_read (kopírování při čtení) není slučitelné s vyjímatelným diskem „%1$s“

en: copy_on_read is not supported with vhostuser disk
cs: copy_on_read není podporováno s vhostuser diskem

en: corrupted profileid string
cs: porušený řetězec profileid

en: could not allocate memory
cs: nedaří se přidělit paměť

en: could not attach shared folder '%1$s'
cs: nepodařilo se připojit sdílenou složku „%1$s“

en: could not build absolute core file path
cs: nedaří se sestavit úplný popis umístění souboru s výpisem paměti

en: could not build absolute input file path
cs: nedaří se sestavit úplný popis umístění vstupního souboru

en: could not build absolute output file path
cs: nedaří se sestavit úplný popis umístění výstupního souboru

en: could not change ACPI status to: %1$s
cs: nepodařilo se změnit ACPI stav na: %1$s

en: could not change APIC status to: %1$s
cs: nepodařilo se změnit stav APIC na: %1$s

en: could not change PAE status to: %1$s
cs: nepodařil ose změnit stav PAE na: %1$s

en: could not close handshake fd
cs: nedaří se zavřít popisovač souboru navázání spojení (handshake)

en: could not close logfile
cs: nelze zavřít logovací soubor

en: could not connect to Xen Store
cs: nelze se připojit ke Xen Store

en: could not connect to Xen Store %1$s
cs: nelze se připojit ke Xen Store %1$s

en: could not create profile
cs: nelze vytvořit profil

en: could not define a domain
cs: nepodařilo se definovat doménu

en: could not delete snapshot
cs: zachycený stav se nedaří smazat

en: could not delete the domain
cs: nepodařilo se smazat doménu

en: could not detach shared folder '%1$s'
cs: nepodařilo se odpojit sdílenou složku „%1$s“

en: could not determine max vcpus for the domain
cs: nedaří se zjistit horní hranici počtu virt. procesorů pro domény

en: could not find backing store index '%1$u' in chain for '%2$s'
cs: nepodařilo se najít rejstřík úložiště, na kterém se nachází '%1$u' v řetězu '%2$s'

en: could not find base disk source in disk source chain
cs: nepodařilo se najít zdroj základního disku v řetězci zdroje disku

en: could not find base image in chain for '%1$s'
cs: nedaří se nalézt základní obraz v řetězci pro „%1$s“

en: could not find capabilities for %1$s
cs: nedaří se najít schopnosti pro %1$s

en: could not find event callback %1$d for deletion
cs: nedaří se nalézt zpětné volání události %1$d pro smazání

en: could not find image '%1$s' beneath '%2$s' in chain for '%3$s'
cs: nedaří se nalézt obraz „%1$s“ pod „%2$s“ v řetězci pro „%3$s“

en: could not find image '%1$s' in chain for '%2$s'
cs: nedaří se nalézt obraz „%1$s“ v řetězci pro „%2$s“

en: could not find libvirtd
cs: nedaří se nalézt libvirt

en: could not find name in XML
cs: v XML se nedaří nalézt název

en: could not find realpath
cs: nedaří se najít skutečný popis umístění (realpath)

en: could not get MAC address of interface %1$s
cs: nedaří se získat MAC adresu rozhraní %1$s

en: could not get VM definition
cs: nelze získat definici virt. stroje

en: could not get children snapshots
cs: nedaří se získat zachycené stavy podřízeného

en: could not get creation time of snapshot %1$s
cs: nedaří se získat okamžik vytvoření zachyceného stavu %1$s

en: could not get current snapshot
cs: nedaří se získat aktuální zachycený stav

en: could not get current snapshot name
cs: nedaří se získat název aktuálního zachyceného stavu

en: could not get current snapshot of domain %1$s
cs: nedaří se získat stávající zachycený stav domény %1$s

en: could not get description of snapshot %1$s
cs: nedaří se získat popis zachyceného stavu %1$s

en: could not get domain UUID
cs: nedaří se získat nikde se neopakující identifikátor domény

en: could not get domain state
cs: nedaří se získat stav domény

en: could not get information about NUMA topology
cs: nedaří se získat informace o topologii NUMA

en: could not get information about supported page sizes
cs: nedaří se získat informace o podporovaných velikostech stránky

en: could not get interface XML description: %1$s%2$s%3$s
cs: nedaří se získat XML popis rozhraní: %1$s%2$s%3$s

en: could not get machine
cs: nedaří se získat stroj

en: could not get name of parent of snapshot %1$s
cs: nedaří se získat název nadřazeného zachyceného stavu %1$s

en: could not get number of volumes in the pool: %1$s, rc=%2$08x
cs: nedaří se získat počet svazků ve fondu: %1$s, rc=%2$08x

en: could not get online state of snapshot %1$s
cs: nepodařilo se získat stav zapnuto zachyceného stavu %1$s

en: could not get parent of snapshot %1$s
cs: nedaří se získat nadřazeného zachyceného stavu %1$s

en: could not get preferred machine for %1$s type=%2$s
cs: nepodařilo se získat upřednostňovaný stroj pro %1$s type=%2$s

en: could not get root snapshot for domain %1$s
cs: nedaří se získat zachycený stav kořene pro doménu %1$s

en: could not get snapshot UUID
cs: nedaří se získat nikde se neopakující identifikátor zachyceného stavu

en: could not get snapshot children
cs: nedaří se získat podřízené zachyceného stavu

en: could not get snapshot count for domain %1$s
cs: nedaří se získat počet zachycených stavů pro doménu %1$s

en: could not get snapshot count for listed domains
cs: nedaří se získat počet zachycených stavů pro naslouchané domény

en: could not get snapshot name
cs: nedaří se získat název zachyceného stavu

en: could not get the volume list in the pool: %1$s, rc=%2$08x
cs: nedaří se získat seznam svazků ve fondu: %1$s, rc=%2$08x

en: could not initialize domain event timer
cs: nedaří se inicializovat časovač událostí domény

en: could not open VirtualBox session with domain %1$s
cs: nedaří se otevřít VirtualBox relaci s doménou %1$s

en: could not open input path '%1$s'
cs: nedaří se otevřít vstupní umístění „%1$s“

en: could not parse XML
cs: nedaří se zpracovat XML

en: could not parse arguments
cs: nelze zpracovat argumenty

en: could not parse read bytes sec %1$s
cs: nedaří se zpracovat bajtů čtení za sekundu %1$s

en: could not parse read iops sec %1$s
cs: nedaří se zpracovat počet vstupně/výstupních operací čtení za sekundu %1$s

en: could not parse weight %1$s
cs: nedaří se zpracovat váhu (weight) %1$s

en: could not parse write bytes sec %1$s
cs: nedaří se zpracovat bajtů zápisu za sekundu %1$s

en: could not parse write iops sec %1$s
cs: nedaří se zpracovat počet vstupně/výstupních operací zápisu za sekundu %1$s

en: could not read xml file
cs: nelze číst XML soubor

en: could not receive data from domain '%1$s'
cs: nepodařilo se obdržet data pro doménu „%1$s“

en: could not remove profile
cs: profil se nepodařilo odebrat

en: could not remove profile for '%1$s'
cs: nedaří se odebrat profil pro „%1$s“

en: could not restore snapshot for domain %1$s
cs: nedaří se obnovit zachycený stav domény %1$s

en: could not set IFS
cs: nelze nastavit IFS

en: could not set PATH
cs: nelze nastavit PATH

en: could not set the memory size of the domain to: %1$llu Kb
cs: nepodařilo se nastavit velikost paměti domény na: %1$llu KB

en: could not set the memory size of the domain to: %1$lu Kb
cs: nepodařilo se nastavit velikost paměti domény na: %1$lu KB

en: could not set the number of cpus of the domain to: %1$u
cs: nepodařilo se nastavit počet procesorů domény na: %1$u

en: could not set the number of virtual CPUs to: %1$u
cs: nepodařilo se nastavit počet virtuálních procesorů na: %1$u

en: could not take a screenshot of %1$s
cs: nepodařilo se pořídit snímek obrazovky %1$s

en: could not take snapshot of domain %1$s
cs: nedaří se pořídit zachycený stav domény %1$s

en: could not use Xen hypervisor entry
cs: nelze použít položku Xen hypervizoru

en: could not use Xen hypervisor entry %1$s
cs: nelze použít položku Xen hypervizoru %1$s

en: couldn't convert node device def to mdevctl JSON
cs: nepodařilo se převést definici zařízení uzlu na mdevctl JSON

en: couldn't fetch array of leases
cs: nedaří se získat pole zápůjček

en: couldn't find IFLA_VF_INFO for VF %1$d in netlink response
cs: v netlink odpovědi se nedaří nalézt IFLA_VF_INFO pro VF %1$d

en: couldn't find a portgroup entry in network '%1$s' matching <portgroup name='%2$s'>
cs: nedaří se nalézt položku skupiny portů v síti „%1$s“, odpovídající <portgroup name='%2$s'>

en: couldn't find an interface entry in network '%1$s' matching <interface dev='%2$s'>
cs: nedaří se nalézt položku pro rozhraní v síti „%1$s“ které by odpovídalo „<interface dev='%2$s'>“

en: couldn't find interface named '%1$s'
cs: nedaří se nalézt rozhraní nazvané „%1$s“

en: couldn't find interface named '%1$s': %2$s%3$s%4$s
cs: nedaří se nalézt rozhraní nazvané „%1$s“: %2$s%3$s%4$s

en: couldn't find interface with MAC address '%1$s'
cs: nedaří se najít rozhraní s MAC adresou „%1$s“

en: couldn't find interface with MAC address '%1$s': %2$s%3$s%4$s
cs: nepodařilo se najít rozhraní s MAC adresou „%1$s“: %2$s%3$s%4$s

en: couldn't locate a matching DNS HOST record in network %1$s
cs: nedaří se v síti %1$s nalézt odpovídající DNS HOST záznam

en: couldn't locate a matching DNS SRV record in network %1$s
cs: nedaří se nalézt odpovídající DNS SRV záznam v síti %1$s

en: couldn't locate a matching DNS TXT record in network %1$s
cs: nedaří se nalézt odpovídající DNS TXT záznam v síti %1$s

en: couldn't locate a matching dhcp host entry in network '%1$s'
cs: nedaří se najít odpovídající položku pro hostitele v dhcp pro síť „%1$s“

en: couldn't locate a matching dhcp range entry in network '%1$s'
cs: nedaří se najít odpovídající položku dhcp rozsahu v síti „%1$s“

en: couldn't locate an existing dhcp host entry with "mac='%1$s'" "name='%2$s'" "ip='%3$s'" in network '%4$s'
cs: nedaří se nalézt existující položku pro dhcp hostitele s "mac='%1$s'" "name='%2$s'" "ip='%3$s'" v síti „%4$s“

en: couldn't retrieve authentication methods list: %1$s
cs: nedaří se získat seznam metod ověřování: %1$s

en: couldn't update dhcp host entry - no <ip> element found at index %1$d in network '%2$s'
cs: nedaří se aktualizovat položku dhcp hostitele – nenalezen žádný prvek <ip> na pozici %1$d v síti „%2$s“

en: couldn't update dhcp host entry - no <ip> element found in network '%1$s'
cs: není možné aktualizovat položku dhcp hostitele – v síti „%1$s“ nenalezen žádný prvek <ip>

en: couldn't write dnsmasq config file '%1$s'
cs: nedaří se zapsat soubor s nastaveními pro dnsmasq „%1$s“

en: count of memory devices requiring memory slots '%1$zu' exceeds slots count '%2$u'
cs: počet paměťových zařízení vyžadujících sloty '%1$zu' přesahuje počet slotů '%2$u'

en: cow feature may only be used for 'fs' and 'dir' pools
cs: funkci cow je možné použít jen pro fondy typu 'fs' a 'dir'

en: cpu affinity is not supported
cs: afinita procesoru není podporována

en: cpu count too large
cs: počet procesorů je příliš velký

en: cpu hotplug is not supported
cs: připojení procesoru za chodu není podporováno

en: cpu parameter is missing a model name
cs: parametr procesoru postrádá název modelu

en: cpu topology results in more than %1$u cpus
cs: výsledky topologie procesoru ve více než %1$u procesorech

en: cpuNum in %1$s only accepts %2$d as a negative value
cs: cpuNum v %1$s přijímá pouze %2$d jako zápornou hodnotu

en: cpuacct parse error
cs: chyba zpracování cpuacct

en: cpuid starting with %1$s is not supported, only libxl format is
cs: cpuid začínají na %1$s nejsou podporována, to je pouze libxl formát

en: cputune is not supported by vz driver
cs: cputune není ovladačem vz podporováno

en: crash the domain after core dump
cs: zhavarovat doménu po výpisu paměti

en: crashed
cs: zhavarovalo

en: create a bridge device and attach an existing network device to it
cs: vytvořit zařízení síťového mostu a připojit k němu existující síťové zařízení

en: create a device defined by an XML file on the node
cs: vytvořit zařízení definované XML souborem na uzlu

en: create a domain from an XML file
cs: vytvořit doménu z XML souboru

en: create a network filter binding from an XML file
cs: vytvořit navázání síťového filtru z XML souboru

en: create a network from an XML file
cs: vytvořit síť z XML souboru

en: create a network port from an XML file
cs: vytvořit síťový port z XML souboru

en: create a pool from a set of args
cs: vytvořit fond z daných argumentů

en: create a pool from an XML file
cs: vytvořit fond z XML souboru

en: create a snapshot of current interfaces settings, which can be later committed (iface-commit) or restored (iface-rollback)
cs: vytvořit zachycený stav stávajícího nastavení rozhraní, které je možné později odeslat (iface-commit) nebo obnovit (iface-rollback)

en: create a vol from an XML file
cs: vytvořit svazek z XML souboru

en: create a vol, using another volume as input
cs: vytvořit svazek za použití jiného svazku jako vstupních dat

en: create a volume from a set of args
cs: vytvořit svazek z daných argumentů

en: creating a new group/updating existing with all tune parameters zero is not supported
cs: vytvoření nové skupiny / aktualizace existující se všemi parametry pro vyladění nastavenými na nulu není podporováno

en: creating checkpoint for incremental backup is not supported yet
cs: vytváření kontrolního bodu pro přírůstkové zálohy zatím ještě není podporováno

en: creating snapshot
cs: pořizování zachyceného stavu

en: creation of images with slice type='storage' is not supported
cs: vytváření obrazů se slice type='storage' není podporováno

en: creation of non-raw file images is not supported without qemu-img.
cs: vytváření ne-holých souborových obrazů není podporováno bez qemu-img.

en: creation of pid file requires daemonized command
cs: vytvoření pid souboru vyžaduje příkaz spuštěný jako službu

en: creation of qcow/qcow2 files supports only 'luks' encryption
cs: vytvoření qcow/qcow2 souborů podporuje pouze šifrování 'luks'

en: creation of qcow2 encrypted image is not supported
cs: vytvoření šifrovaného qcow2 obrazu není podporováno

en: crypto backend %1$s is not supported
cs: podpůrná vrstva pro šifrování %1$s není podporována

en: crypto model %1$s is not supported
cs: model šifrování %1$s není podporován

en: crypto type %1$s is not supported
cs: typ šifrování %1$s není podporován

en: curl_easy_getinfo(CURLINFO_REDIRECT_URL) returned an error: %1$s (%2$d) : %3$s
cs: curl_easy_getinfo(CURLINFO_REDIRECT_URL) vrátilo chybu: %1$s (%2$d) : %3$s

en: curl_easy_getinfo(CURLINFO_RESPONSE_CODE) returned a negative response code
cs: curl_easy_getinfo(CURLINFO_RESPONSE_CODE) vrátilo zápornou návratovou hodnotu

en: curl_easy_getinfo(CURLINFO_RESPONSE_CODE) returned an error: %1$s (%2$d)
cs: curl_easy_getinfo(CURLINFO_RESPONSE_CODE) vrátilo chybu: %1$s (%2$d)

en: curl_easy_getinfo(CURLINFO_RESPONSE_CODE) returned an error: %1$s (%2$d) : %3$s
cs: curl_easy_getinfo(CURLINFO_RESPONSE_CODE) vrátilo chybu: %1$s (%2$d) : %3$s

en: curl_easy_perform() returned an error: %1$s (%2$d)
cs: curl_easy_perform() vrátilo chybu: %1$s (%2$d)

en: curl_easy_perform() returned an error: %1$s (%2$d) : %3$s
cs: curl_easy_perform() vrátil chybu: %1$s (%2$d) : %3$s

en: current
cs: stávající

en: current bridge device name
cs: stávající název zařízení mostu

en: current job is not outgoing migration in post-copy mode
cs: stávající úloha není probíhajícím stěhováním v režimu po zkopírování

en: current vcpu count must equal maximum
cs: je třeba, aby stávající počet virt. procesorů se rovnal maximu

en: current vcpus must be equal to maxvcpus
cs: je třeba, aby počet virt. procesorů se rovnal tomu maximálnímu (maxvcpus)

en: custom alias name of disk device
cs: uživatelsky určený alternativní název diskového zařízení

en: custom alias name of interface device
cs: uživatelsky určený název zařízení rozhraní

en: custom configuration parameters specified
cs: zadány uživatelsky určené parametry nastavení

en: custom device configuration
cs: uživatelsky určené nastavení zařízení

en: custom device tree blob used
cs: použit blob s uživatelsky určeným stromem zařízení

en: custom guest agent control commands issued
cs: vyvolány uživatelsky určené řídící příkazy agenta pro hosta

en: custom monitor control commands issued
cs: vyvolány uživatelsky určené příkazy pro ovládání monitoru

en: daemon
cs: proces služby

en: daemon's admin server connection URI
cs: URI spojení správního serveru procesu služby

en: daemonized command cannot set working directory %1$s
cs: příkaz spuštěný jako služba nemůže nastavit pracovní složku %1$s

en: daemonized command cannot use virCommandRunAsync
cs: příkaz, spuštěný jako proces služby, nemůže použít virCommandRunAsync

en: dangling \
cs: přebývající \

en: data sinks cannot be used for non-blocking streams
cs: datové výlevky není možné použít pro neblokující proudy

en: data sources cannot be used for non-blocking streams
cs: datové prostředky není možné použít pro neblokující proudy

en: dbus-daemon %1$s didn't show up
cs: Proces služby DBus %1$s se neukázal

en: dbus-daemon %1$s died unexpectedly
cs: Proces služby DBus %1$s neočekávaně skončil

en: dbus-daemon died and reported: %1$s
cs: Proces služby DBus neočekávaně skončil s hlášením: %1$s

en: default
cs: výchozí

en: default_tls_x509_cert_dir directory '%1$s' does not exist
cs: default_tls_x509_cert_dir složka „%1$s“ neexistuje

en: define (but don't start) a domain from an XML file
cs: definovat (ale nespouštět) doménu ze souboru XML

en: define a pool from a set of args
cs: definovat fond z daných argumentů

en: define an inactive persistent physical host interface or modify an existing persistent one from an XML file
cs: definovat neaktivní trvalé fyzické rozhraní hostitele nebo upravit nějaké z XML souboru

en: define an inactive persistent storage pool or modify an existing persistent one from an XML file
cs: definovat neaktivní trvalý fond úložiště nebo změnit existující trvalý z XML souboru

en: define an inactive persistent virtual network or modify an existing persistent one from an XML file
cs: definovat neaktivní trvalou virtuální síť neb změnit existující trvalou z XML souboru

en: define or modify a secret from an XML file
cs: definovat nebo změnit tajemství z XML souboru

en: define or update a network filter from an XML file
cs: definovat nebo aktualizovat pravidlo brány firewall z XML souboru

en: definition for checkpoint %1$s must use uuid %2$s
cs: je třeba, aby v definici pro kontrolní bod %1$s byl použit nikde se neopakující identifikátor %2$s

en: definition for snapshot %1$s must use uuid %2$s
cs: je třeba, aby definice zachyceného stavu %1$s použila uuid %2$s

en: deflate-on-oom is not supported by this QEMU binary
cs: deflate-on-oom (zmenšit se při docházející paměti) není touto binárkou QEMU podporováno

en: degraded
cs: degradované

en: delete a network filter binding
cs: smazat navázání pravidla brány firewall

en: delete a pool
cs: smazat fond

en: delete a vol
cs: smazat svazek

en: delete an IOThread from the guest domain
cs: smazat vlákno vstupu/výstupu z domény hosta

en: delete checkpoint and all children
cs: smazat kontrolní bod a všechny jemu podřízené

en: delete children but not checkpoint
cs: smazat podřízený ale ne kontrolní bod

en: delete children but not snapshot
cs: smazat z něj odvozený ale ne zachycený stav

en: delete current snapshot
cs: smazat stávající zachycený stav

en: delete files that were successfully committed
cs: smazat soubory které byly úspěšně odeslány

en: delete only libvirt metadata, leaving checkpoint contents behind
cs: smazat pouze metadata libvirt, ponechat obsah kontrolního bodu

en: delete only libvirt metadata, leaving snapshot contents behind
cs: smazat pouze metadata libvirt, ponechat obsah zachyceného stavu

en: delete snapshot and all children
cs: smazat zachycený stav a všechny z něj odvozené

en: delete snapshots associated with volume (must be supported by storage driver)
cs: smazat zachycené stavy související svazkem (je třeba, aby bylo podporováno ovladačem úložiště)

en: delete snapshots associated with volume(s), requires --remove-all-storage (must be supported by storage driver)
cs: mazání zachycených stavů souvisejících se svazky vyžaduje --remove-all-storage (je třeba, aby bylo podporováno ovladačem úložiště)

en: delete the specified network port
cs: smazat zadaný síťový port

en: deleting external snapshot that has internal snapshot as parent not supported
cs: mazání externího zachyceného stavu, který má interní zachycený stav jako nadřazený, není podporováno

en: deletion of external and internal children disk snapshots not supported
cs: mazání externích a interních podřízených zachycených stavů disků není podporováno

en: deletion of external children disk snapshots not supported
cs: mazání externích podřízených zachycených stavů disků není podporováno

en: deletion of external disk snapshots with children not supported
cs: mazání externích zachycených stavů disků, které mají podřízené, není podporováno

en: deprecated configuration: %1$s
cs: zastaralé nastavení: %1$s

en: description
cs: popis

en: description of checkpoint
cs: popis kontrolního bodu

en: description of snapshot
cs: popis zachyceného stavu

en: destroy (stop) a device on the node
cs: zlikvidovat (zastavit) zařízení na uzlu

en: destroy (stop) a domain
cs: zlikvidovat (zastavit) doménu

en: destroy (stop) a network
cs: zlikvidovat (zastavit) síť

en: destroy (stop) a pool
cs: zlikvidovat (zastavit) fond

en: destroy a physical host interface (disable it / "if-down")
cs: zlikvidovat fyzické rozhraní hostitele (vypnout / „if-down“)

en: destroyed
cs: zlikvidováno

en: detach device from an XML file
cs: odpojit zařízení z XML souboru

en: detach device from an alias
cs: odpojit zařízení od alternativního názvu

en: detach disk device
cs: odpojit diskové zařízení

en: detach network interface
cs: odpojit síťové rozhraní

en: detach node device from its device driver
cs: odpojit zařízení uzlu od jeho ovladače zařízení

en: detaching device type '%1$s' is unsupported
cs: odebrání zařízení typu „%1$s“ není podporováno

en: detaching network device from VM is unsupported
cs: odebrání síťového zařízení z virt. stroje není podporováno

en: detaching of <console/> is unsupported. Try corresponding <serial/> instead
cs: odpojení <console/> není podporováno. Zkuste namísto toho odpovídající <serial/>

en: detaching serial console is not supported
cs: odpojení sériové konzole není podporováno

en: detailed domain vcpu information
cs: detailní informace o VCPU domény

en: detect_zeroes is not supported with vhostuser disk
cs: detect_zeroes není v případě vhostuser disku podporováno

en: dev->id buffer overflow: %1$d %2$d
cs: dev->id přetečení vyrovnávací paměti: %1$d %2$d

en: dev->id buffer overflow: %1$s %2$s
cs: dev->id přetečení vyrovnávací paměti: %1$s %2$s

en: dev->name buffer overflow: %1$.3d:%2$.3d
cs: dev->name přetečení vyrovnávací paměti: %1$.3d:%2$.3d

en: device %1$s iommu_group symlink %2$s has invalid group number %3$s
cs: na iommu_group skupinu zařízení %1$s vedoucí symbolický odkaz %2$s má neplatné číslo skupiny %3$s

en: device %1$s is already in use
cs: zařízení %1$s už je používáno

en: device %1$s is not a PCI device
cs: zařízení %1$s není PCI zařízením

en: device '%1$s' in network '%2$s' is not an SR-IOV Virtual Function
cs: zařízení „%1$s“ v síti „%2$s“ není SR-IOV Virtual Function

en: device API '%1$s' not supported yet
cs: aplikační programové rozhraní zařízení „%1$s“ zatím není podporováno

en: device alias
cs: alternativní název zařízení

en: device alias not found: cannot set link state to down
cs: alternativní název zařízení nenalezen: není možné nastavit stav linky na vypnuto

en: device cannot be detached: device is busy
cs: zařízení není možné odpojit: je vytížené

en: device is already in the domain configuration
cs: zařízení se už nachází v nastavení domény

en: device key
cs: klíč zařízení

en: device list is not an object
cs: seznam zařízení není objektem

en: device name
cs: název zařízení

en: device name or wwn pair in 'wwnn,wwpn' format
cs: název zařízení nebo wwn dvojice ve formátu „wwnn,wwpn“

en: device not found
cs: zařízení nenalezeno

en: device not found: %1$s
cs: zařízení nenalezeno: %1$s

en: device not present in domain configuration
cs: zařízení není přítomno v nastavení domény

en: device of type '%1$s' has no device info
cs: zařízení typu „%1$s“ nemá informace o sobě

en: device path '%1$s' doesn't exist
cs: popis umístění zařízení „%1$s“ neexistuje

en: device to set threshold for
cs: zařízení pro které práh nastavit

en: device type '%1$s' cannot be attached
cs: zařízení typu „%1$s“ není možné připojit

en: device type '%1$s' cannot be detached
cs: zařízení typu „%1$s“ není možné odpojit

en: device type '%1$s' cannot be updated
cs: zařízení typu „%1$s“ není možné aktualizovat

en: device type '%1$s' cannot hot unplugged
cs: zařízení typu „%1$s“ není možné odpojovat za chodu

en: devices cgroup isn't mounted
cs: cgroup zařízení není připojeno (mount)

en: dhcp is supported only for a single %1$s address on each network
cs: dhcp je podporováno pouze pro jednu %1$s adresu na každé síti

en: dhcp ranges cannot be modified, only added or deleted
cs: dhcp rozsahy není možné upravovat – pouze přidávat nebo mazat

en: different iotunes for disks %1$s and %2$s
cs: u disků %1$s a %2$s se liší iotunes

en: dimm memory info data is missing 'id'
cs: v informacích o dimm paměti chybí „id“ (identifikátor)

en: dir
cs: složka

en: direct migration
cs: přímá migrace

en: direct migration is not supported by the source host
cs: přímá migrace není podporována zdrojovým hostitelem

en: direct setting of the vlan tag is not allowed for hostdev devices using %1$s mode
cs: přímé nastavování vlan štítku není umožněno pro hostdev zařízení používající režim %1$s

en: directory to switch to (default: home or else root)
cs: složka do které se přepnout (výchozí: domovská nebo správcova – root)

en: dirty page rate calculation mode, either of these 3 options 'page-sampling, dirty-bitmap, dirty-ring' can be specified.
cs: v případě režimu výpočtu rychlosti špinění stránek je možné zadat jednu z následujících voleb: 'page-sampling, dirty-bitmap, dirty-ring'.

en: dirty ring must be power of 2 and ranges [1024, 65536]
cs: je třeba, aby dirty ring bylo násobky 2 a z rozsahu [1024, 65536]

en: dirty ring size of KVM feature '%1$s' differs: source: '%2$d', destination: '%3$d'
cs: velikost dirty ring od KVM funkce '%1$s' se liší: zdroj: '%2$d', cíl: '%3$d'

en: dirty-ring calculation mode requires dirty-ring feature enabled.
cs: režim výpočtu dirty-ring vyžaduje zapnutou funkci dirty-ring.

en: disable
cs: vypnout

en: disable autostarting
cs: zakázat automatické spuštění

en: disable cpus specified by cpulist
cs: vypnout procesory určené seznamem procesorů

en: disable cpus specified by cpumap
cs: vypnout procesory určené cpumap

en: disabled
cs: vypnuto

en: discard is not supported for model '%1$s'
cs: zahazování (discard) není v případě modelu '%1$s' podporováno

en: discard is not supported for nvdimms
cs: discard není podporován pro nvdimms

en: discard is not supported with vhostuser disk
cs: zahazování (discard) není v případě disku vhostuser podporováno

en: discarding %1$llu bytes failed on RBD image %2$s at offset %3$llu
cs: zahození %1$llu bajtů se nezdařilo na RBD obrazu %2$s na posunu %3$llu

en: disconnect
cs: odpojit

en: disconnected
cs: odpojeno

en: discover potential storage pool sources
cs: objevit potenciální zdroje fondu úložiště

en: disk %1$s does not have an active block job
cs: disk %1$s nemá aktivní blokovou úlohu

en: disk %1$s has no source file to be committed
cs: disk %1$s nemá žádný zdrojový soubor pro odeslání

en: disk %1$s not found
cs: disk %1$s nenalezen

en: disk '%1$s' already in active block job
cs: disk „%1$s“ už se nachází v aktivní blokové úloze

en: disk '%1$s' does not currently have a source assigned
cs: disk „%1$s“ v tuto chvíli nemá přiřazený prostředek

en: disk '%1$s' has a blockjob assigned
cs: disk „%1$s“ má přiřazenu aktivní blokovou úlohu

en: disk '%1$s' has no media
cs: disk „%1$s“ nemá žádné médium

en: disk '%1$s' is empty or readonly
cs: disk „%1$s“ je prázdný nebo pouze pro čtení

en: disk '%1$s' must use snapshot mode '%2$s'
cs: je třeba, aby disk „%1$s“ používal režim zachycování stavu „%2$s“

en: disk '%1$s' not found
cs: disk '%1$s' nenalezen

en: disk '%1$s' not found in domain
cs: disk '%1$s' nenalezen v doméně

en: disk '%1$s' specified twice
cs: disk „%1$s“ je zadán dvakrát

en: disk '%1$s' was not found in the domain config
cs: disk „%1$s“ nebyl nalezen v nastavení domény

en: disk attributes: disk[,checkpoint=type][,bitmap=name]
cs: atributy disku: disk[,checkpoint=typ][,bitmap=nazev]

en: disk attributes: disk[,snapshot=type][,driver=type][,stype=type][,file=name]
cs: atributy disku: disk[,snapshot=typ][,driver=typ][,stype=typ][,file=název]

en: disk backend not supported: %1$s
cs: podpůrná vrstva disku není podporována: %1$s

en: disk bus '%1$s' cannot be hot unplugged.
cs: sběrnici disků „%1$s“ není možné odpojovat za chodu.

en: disk bus '%1$s' cannot be hotplugged.
cs: diskovou sběrnici „%1$s“ není možné připojovat za chodu.

en: disk bus '%1$s' cannot be updated.
cs: diskovou sběrnici „%1$s“ není možné aktualizovat.

en: disk bus '%1$s' doesn't support transiend disk backing image sharing
cs: sběrnice disku '%1$s' nepodporuje sdílení obrazu přechodného disku

en: disk device 'lun' doesn't support encryption
cs: diskové zařízení 'lun' nepodporuje šifrování

en: disk device 'lun' doesn't support storage slice
cs: diskové zařízení 'lun' nepodporuje slice úložiště

en: disk device 'lun' must use 'raw' format
cs: je třeba, aby diskové zařízení 'lun' mělo formát 'raw'

en: disk device type '%1$s' cannot be detached
cs: diskové zařízení typu „%1$s“ nelze odpojovat

en: disk device type '%1$s' cannot be hotplugged
cs: typ diskového zařízení „%1$s“ není možné připojovat za chodu

en: disk device='lun' is not supported for bus='%1$s'
cs: disk device='lun' není podporováno pro bus='%1$s'

en: disk device='lun' is not supported for protocol='%1$s'
cs: disk device='lun' není podporován pro protocol='%1$s'

en: disk device='lun' is not supported for usb bus
cs: disk device='lun' není podporováno pro usb sběrnici

en: disk device='lun' is only valid for block type disk source
cs: disk device='lun' je platné pouze pro blokový typ zdroje disku

en: disk does not have an alias
cs: disk nemá alternativní název

en: disk driver %1$s is not supported
cs: ovladač disku %1$s není podporován

en: disk event_idx mode supported only for virtio bus
cs: režim disku event_idx je podporován pouze pro virtio sběrnici

en: disk format %1$s is not supported
cs: formát disku %1$s není podporován

en: disk image '%1$s' for internal snapshot '%2$s' is not the same as disk image currently used by VM
cs: obraz disku '%1$s' pro interní zachycený stav '%2$s' není stejný jako obraz disku, který je v tuto chvíli využíván virt. strojem

en: disk image format not supported: %1$s
cs: nepodporovaný formát obrazu disku: %1$s

en: disk ioeventfd mode supported only for virtio bus
cs: režim disku ioeventfd je podporován pouze pro virtio sběrnici

en: disk iotune field '%1$s' must be an integer
cs: je třeba, aby kolonka iotune disku „%1$s“ byla celé číslo

en: disk migration was active, but 'remaining' data was missing
cs: migrace disku byla aktivní, ale chyběla data „remaining“ (zbývá)

en: disk migration was active, but 'total' data was missing
cs: migrace disku byla aktivní, ale chyběla data „total“ (zbývá)

en: disk migration was active, but 'transferred' data was missing
cs: stěhování disku bylo aktivní, ale chyběla data 'transferred'

en: disk model '%1$s' not supported for bus '%2$s'
cs: model disku „%1$s“ není podporován pro sběrnici „%2$s“

en: disk port address is not supported by tunnelled migration
cs: adresa portu disku není tunelovanou migrací podporována

en: disk product is more than %1$d characters
cs: produkt u disku přesahuje %1$d znaků

en: disk product is not printable string
cs: produkt disku není tisknutelný znak

en: disk snapshot image path '%1$s' must be absolute
cs: je třeba, aby byl uveden úplný popis umístění obrazu se zachyceným stavem disku „%1$s“

en: disk snapshots not supported yet
cs: zachycené stavy disku zatím ještě nejsou podporovány

en: disk source can be changed only in removable drives
cs: zdroj disku je možné měnit pouze u výjimatelných jednotek

en: disk source mode is only valid when storage pool is of iscsi type
cs: režim zdroje disku je platný pouze pokud je fond úložiště typu iscsi

en: disk source path is missing
cs: zdrojový popis umístění pro disk chybí

en: disk startupPolicy '%1$s' is not allowed for disk of '%2$s' type
cs: disk startupPolicy '%1$s' není dovolena pro disk typu '%2$s'

en: disk startupPolicy 'requisite' is allowed only for cdrom or floppy
cs: disk startupPolicy 'requisite' je povolena pouze v případě cdrom nebo floppy

en: disk target %1$s not found
cs: disk cíl %1$s nenalezen

en: disk type of '%1$s' does not support ejectable media
cs: disk typu „%1$s“ nepodporuje vyjímatelné médium

en: disk vendor is more than %1$d characters
cs: výrobce disku přesahuje %1$d znaků

en: disk vendor is not printable string
cs: výrobce disku není tisknutelný znak

en: disk-only flag for snapshot %1$s requires disk-snapshot state
cs: příznak disk-only pro zachycený stav %1$s vyžaduje disk-snapshot stav

en: disk-only snapshots require at least one disk to be selected for snapshot
cs: zachycené stavy pouze disků vyžadují, aby byl pro zachycený stav vybrán alespoň jeden disk

en: display
cs: displej

en: display all block devices info
cs: zobrazit informace o všech blokových zařízeních

en: display available free memory for the NUMA cell.
cs: zobrazit dostupnou volnou paměť pro tuto buňku NUMA.

en: display available free pages for the NUMA cell.
cs: zobrazit dostupné volné stránky pro tuto buňku NUMA.

en: display extended details for pools
cs: zobrazit rozšířené informace o fondech

en: display extended details for volumes
cs: zobrazit rozšířené informace o svazcích

en: display the progress of dump
cs: zobrazit ukazatel průběhu výpisu

en: display the progress of migration
cs: zobrazit postup migrace

en: display the progress of save
cs: zobrazit průběh ukládání

en: dnsmasq version >= %1$u.%2$u required but %3$llu.%4$llu found
cs: je zapotřebí dnsmasq verze >= %1$u.%2$u, ale nalezeno %3$llu.%4$llu

en: do not enable STP for this bridge
cs: nezapínat pro tento most STP protokol

en: do not overwrite any existing data
cs: nepřepisovat žádná existující data

en: do not pretty-print the fields
cs: nevypisovat kolonky hezky

en: do not restart the domain on the destination host
cs: nerestartovat doménu na cílovém hostiteli

en: domain %1$s exists already
cs: doména %1$s už existuje

en: domain %1$s has no snapshots with name %2$s
cs: doména %1$s nemá zachycené stavy s názvem %2$s

en: domain %1$s is already running
cs: doména %1$s už je spuštěná

en: domain '%1$s' already exists with uuid %2$s
cs: doména „%1$s“ už existuje s uuid %2$s

en: domain '%1$s' coredump: failed to open %2$s
cs: výpis paměti domény „%1$s“: nepodařilo se otevřít %2$s

en: domain '%1$s' coredump: failed to write header to %2$s
cs: výpis paměti domény „%1$s“: nepodařilo se zapsat hlavičku do %2$s

en: domain '%1$s' coredump: write failed: %2$s
cs: výpis paměti domény „%1$s“: zápis se nezdařil: %2$s

en: domain '%1$s' has no capabilities recorded
cs: doména „%1$s“ nemá zaznamenány žádné schopnosti

en: domain '%1$s' has no current snapshot
cs: doména „%1$s“ nemá aktuální zachycený stav

en: domain '%1$s' in %2$s must match connection
cs: je třeba, aby se doména „%1$s“ v %2$s shodovala se spojením

en: domain '%1$s' is already active
cs: doména „%1$s“ už je aktivní

en: domain '%1$s' is already being removed
cs: doména „%1$s“ už je odebírána

en: domain '%1$s' is already being started
cs: doména „%1$s“ už je spuštěná

en: domain '%1$s' is already defined with uuid %2$s
cs: doména „%1$s“ už je definovaná s uuid %2$s

en: domain '%1$s' is not being migrated
cs: doména „%1$s“ není migrována

en: domain '%1$s' is not processing incoming migration
cs: doména „%1$s“ nezpracovává příchozí migraci

en: domain '%1$s' is not running
cs: doména „%1$s“ není spuštěná

en: domain '%1$s' must match connection
cs: je třeba, aby doména „%1$s“ odpovídala spojení

en: domain '%1$s' not paused
cs: doména „%1$s“ není pozastavena

en: domain '%1$s' not running
cs: doména „%1$s“ není spuštěná

en: domain already has VNC graphics
cs: doména už má VNC grafiku

en: domain already has a vsock device
cs: doména už má vsock zařízení

en: domain architecture (/domain/os/type/@arch)
cs: architektura domény (/domain/os/type/@arch)

en: domain backup XML
cs: XML zálohy domény

en: domain block device size information
cs: informace o velikosti blokového zařízení domény

en: domain can only have one watchdog with model '%1$s'
cs: v případě modelu '%1$s' může mít virt. doména pouze jeden resetátor

en: domain capabilities
cs: schopnosti domény

en: domain checkpoint XML
cs: XML kontrolního bodu domény

en: domain config update needs VIR_DOMAIN_AFFECT_CONFIG flag to be set
cs: aktualizace nastavení domény potřebuje, aby byl nastaven příznak VIR_DOMAIN_AFFECT_CONFIG

en: domain configuration does not support rng model '%1$s'
cs: nastavení domény nepodporuje model generátoru náhodných čísel (rng model) '%1$s'

en: domain configuration does not support video model '%1$s'
cs: nastavení domény nepodporuje video model '%1$s'

en: domain control interface state
cs: stav řídícího rozhraní domény

en: domain core dump
cs: výpis paměti domény

en: domain display connection URI
cs: URI adresa připojení k displeji domény

en: domain does not have managed save image
cs: doména nemá obraz spravovaného uložení

en: domain event %1$d not registered
cs: událost domény %1$d nezaregistrována

en: domain event callback %1$d not registered
cs: zpětné volání %1$d událostí domény neregistrováno

en: domain has 'invtsc' CPU feature but TSC frequency is not specified
cs: doména má funkci procesoru 'invtsc', ale nebyla zadána frekvence čítače časového razítka (TSC)

en: domain has active block job
cs: doména má aktivní blokovou úlohu

en: domain has assigned host devices
cs: doména má přiřazená zařízení hostitele

en: domain has no snapshots
cs: doména nemá zachycené stavy

en: domain has to be shutoff before renaming
cs: před přejmenováním je třeba doménu vypnout

en: domain id or name
cs: identifikátor nebo název domény

en: domain id or uuid
cs: (nikde se neopakující) identifikátor domény

en: domain information
cs: informace o doméně

en: domain information in XML
cs: informace o doméně v XML

en: domain is already running
cs: doména už je spuštěná

en: domain is marked for auto destroy
cs: doména je označena k automatické likvidaci

en: domain is no longer running
cs: doména už není spuštěná

en: domain is not in running state
cs: doména není ve stavu spuštěno

en: domain is not in shutoff state
cs: doména není ve stavu vypnuto

en: domain is not in suspend state
cs: doména není ve stavu uspáno

en: domain is not running
cs: doména není spuštěná

en: domain is not running on destination host
cs: doména není spuštěná na cílovém hostiteli

en: domain is not transient
cs: doména není přechodná

en: domain is pmsuspended
cs: doména je uspána pomocí správy napájení

en: domain is transient
cs: doména je přechodná

en: domain job information
cs: informace o úloze domény

en: domain master key file doesn't exist in %1$s
cs: soubor s hlavním klíčem domény v %1$s neexistuje

en: domain moment %1$s already exists
cs: okamžik domény „%1$s“ už existuje

en: domain must be in a paused state
cs: je třeba, aby se doména nacházela v pozastaveném stavu

en: domain must have at least one disk to perform backup
cs: aby bylo možné pořídit zálohu je třeba, aby doména měla alespoň jeden disk

en: domain must have at least one disk to perform checkpoints
cs: pro provedení kontrolních bodů je třeba, aby doména měla alespoň jeden disk

en: domain name or uuid
cs: nikde se neopakující identifikátor názvu domény

en: domain name, id or uuid
cs: jméno, id nebo uuid domény

en: domain save
cs: uložení domény

en: domain snapshot XML
cs: XML definice zachyceného stavu domény

en: domain started
cs: doména spuštěna

en: domain state
cs: stav domény

en: domain stats query failed
cs: dotaz na statistiky domény se nezdařil

en: domain time
cs: čas domény

en: domain type
cs: typ domény

en: domain type is not defined
cs: typ domény není určen

en: domain vcpu counts
cs: počet virt. procesorů domény

en: domain with a managed saved state can't be renamed
cs: doménu se spravovaným uloženým stavem není možné přejmenovat

en: domain with managedsave data can only have runstate 'shutoff'
cs: doména s daty spravovaného uloženého stavu může mít stav běhu pouze 'shutoff'

en: domain with name '%1$s' already exists
cs: doména s názvem „%1$s“ už existuje

en: domain's dimm info lacks slot ID or base address
cs: informace o dimm domény postrádá identifikátor slotu nebo základní adresu

en: domainMigratePrepare did not set uri
cs: domainMigratePrepare nenastavilo uri

en: domainMigratePrepare2 did not set uri
cs: domainMigratePrepare2 nenastavilo uri

en: domainMigratePrepare3 did not set uri
cs: domainMigratePrepare3 nenastavilo uri

en: domains in 'doms' array must belong to a single connection
cs: je třeba, aby domény v poli 'doms' náležely do stejného spojení

en: doms array in %1$s must contain at least one domain
cs: je třeba, aby doms pole v %1$s obsahovalo alespoň jednu doménu

en: don't destroy statistics of a recently completed job when reading
cs: při čtení neničit statistiky nedávno dokončených úloh

en: don't know how to remove a %1$s device
cs: není známo jako odebrat zařízení %1$s

en: don't start the bridge immediately
cs: nespouštět most okamžitě

en: don't start the detached interface immediately (not recommended)
cs: nespouštět odpojené rozhraní bezprostředně (nedoporučováno)

en: done
cs: hotovo

en: download volume contents to a file
cs: stáhnout obsah svazku do souboru

en: driver does not support FD passing for disk '%1$s'
cs: ovladač nepodporuje předávání FD pro disk '%1$s'

en: driver does not support net model '%1$s'
cs: ovladač nepodporuje net model „%1$s“

en: driver of disk device
cs: ovladač diskového zařízení

en: driver serial '%1$s' contains unsafe characters
cs: sériové číslo ovladače „%1$s“ obsahuje nebezpečné znaky

en: dropped
cs: zahozeno

en: dump domain's memory only
cs: vypsat pouze paměť domény

en: dump query failed, status=%1$d
cs: dotaz na výpis se nezdařil, status=%1$d

en: dump the core of a domain to a file for analysis
cs: uložit obraz paměti domény do souboru pro analýzu

en: dumpformat '%1$d' is not supported
cs: dumpformat (formát výpisu) „%1$d“ není podporován

en: dumping
cs: vypisuje se paměť

en: dup2(stderr) failed
cs: dup2(stderr) se nezdařilo

en: dup2(stdin) failed
cs: dup2(stdin) se nezdařilo

en: dup2(stdout) failed
cs: dup2(stdout) se nezdařilo

en: duplicate 'id' found in '%1$s'
cs: v „%1$s“ nalezen duplicitní identifikátor

en: duplicate blkio device path '%1$s'
cs: duplicitní popis umístění blkio zařízení „%1$s“

en: duplicate cookie '%1$s'
cs: duplicitní cookie „%1$s“

en: duplicate domain '%1$s'
cs: duplicitní doména '%1$s'

en: duplicate iothread id '%1$u' found
cs: nalezen duplicitní identifikátor iotherad „%1$u“

en: duplicate iothreadpin for same iothread '%1$u'
cs: duplicitní iothreadpin pro stejný iothread „%1$u“

en: duplicate key '%1$s'
cs: duplicitní klíč „%1$s“

en: duplicate native vlan setting
cs: duplikovat nastavení přirozené vlan

en: duplicate vcpu order '%1$u'
cs: duplicitní pořadí virt. procesoru „%1$u“

en: duplicate vcpupin for vcpu '%1$d'
cs: duplictní vcpupin pro virt. procesor „%1$d“

en: duration in seconds
cs: trvání v sekundách

en: duration in seconds to allow read I/O operations max
cs: trvání (v sekundách) po které umožnit celkové maximum vstupně/výstupních operací čtení

en: duration in seconds to allow read max bytes
cs: trvání (v sekundách) po které umožnit celkové maximum bajtů čtení

en: duration in seconds to allow total I/O operations max
cs: trvání (v sekundách) po které umožnit celkové maximum vstupně/výstupních operací

en: duration in seconds to allow total max bytes
cs: trvání (v sekundách) po které umožnit celkové maximum bajtů

en: duration in seconds to allow write I/O operations max
cs: trvání (v sekundách) po které umožnit celkové maximum vstupně/výstupních operací zápisu

en: duration in seconds to allow write max bytes
cs: trvání (v sekundách) po které umožnit celkové maximum bajtů zápisu

en: dynamic label type must use resource relabeling
cs: je třeba, aby dynamický typ štítků používalo přeštítkování

en: echo arguments. Used for internal testing.
cs: vypsat argumenty. Slouží pro interní testování.

en: edit XML configuration for a domain
cs: upravit XML nastavení domény

en: edit XML configuration for a network
cs: upravit XML nastavení sítě

en: edit XML configuration for a network filter
cs: upravit XML nastavení pravidla brány firewall

en: edit XML configuration for a physical host interface
cs: upravit XML nastavení pro fyzické rozhraní hostitele

en: edit XML configuration for a storage pool
cs: upravit XML nastavení pro fond

en: edit XML for a checkpoint
cs: upravit XML pro kontrolní bod

en: edit XML for a domain's managed save state file
cs: upravit XML pro soubor spravovaného stavu uložení domény

en: edit XML for a domain's saved state file
cs: upravit XML pro soubor uloženého stavu domény

en: edit XML for a snapshot
cs: upravit XML pro zachycený stav

en: either --list or --event <type> is required
cs: je zapotřebí buď --list nebo --event <type>

en: either inbound average or floor is mandatory
cs: je nezbytný buď průměr vstupu nebo spodní hranice

en: either secret uuid or usage expected
cs: očekáváno uuid tajemství nebo využití

en: element
cs: prvek

en: element 'genid' can only appear once
cs: prvek 'genid' může být uveden pouze jednou (nemůže se opakovat)

en: element 'name' is mandatory for RBD pool
cs: pro RBD fond je prvek 'name' povinný

en: empty json array
cs: prázdné JSON pole

en: empty path
cs: prázdný popis umístění

en: empty rbd option name specified
cs: zadán prázdný název volby pro rbd

en: empty rbd option value specified for name '%1$s'
cs: prázdná hodnota volby pro rbd pro název „%1$s“

en: emulator '%1$s' is not executable
cs: emulátor „%1$s“ není spustitelný

en: emulator '%1$s' not found
cs: emulátor „%1$s“ nenalezen

en: emulator:
cs: emulátor:

en: enable
cs: zapnout

en: enable cpus specified by cpulist
cs: zapnout procesory určené seznamem procesorů

en: enable cpus specified by cpumap
cs: zapnout procesory určené cpumap

en: enable parallel migration
cs: zapnout paralelní migraci

en: enable post-copy migration; switch to it using migrate-postcopy command
cs: zapnout post-copy stěhování; přepnout na něj pomocí příkazu migrate-postcopy

en: enabled
cs: zapnuto

en: encountered an error on interface %1$s index %2$d
cs: narazilo se na chybu na rozhraní %1$s pořadového čísla %2$d

en: encrypted ploop volumes are not supported with ploop init
cs: šifrované ploop svazky nejsou podporovány s ploop init

en: encryption format %1$d doesn't match expected format %2$d
cs: formát šifrování %1$d se neshoduje s očekávaným formátem %2$d

en: encryption format of inputvol must be LUKS
cs: je třeba, aby formát šifrování vstupního svazku byl LUKS

en: encryption is not supported with vhostuser disk
cs: v případě vhostuser disku není šifrování podporováno

en: encryption is supported only with 'raw' and 'qcow2' image format
cs: šifrování je podporováno pouze v případě formátů obrazu 'raw' a 'qcow2'

en: end of range %1$s - %2$s in network %3$s/%4$d is the broadcast address
cs: konec rozsahu %1$s - %2$s v síti %3$s/%4$d je broadcast adresa

en: enforce requested stats parameters
cs: vynutit požadované parametry statistik

en: entry was missing 'device'
cs: položce chybělo „zařízení“

en: entry was missing 'len'
cs: položka postrádala 'len'

en: entry was missing 'offset'
cs: položce chyběl „posun“

en: entry was missing 'speed'
cs: položce chyběla „rychlost“

en: entry was missing 'type'
cs: položce chyběl „typ“

en: enumerate devices on this host
cs: vyčíslit zařízení na tomto hostiteli

en: error
cs: chyba

en: error %1$d during port-profile setlink on interface %2$s (%3$d)
cs: chyba %1$d při port-profile setlink na rozhraní %2$s (%3$d)

en: error adding fdb entry for %1$s
cs: chyba při přidávání položky fdb pro %1$s

en: error calling aa_change_profile()
cs: chyba při volání funkce aa_change_profile()

en: error calling security_getenforce()
cs: chyba při volání funkce security_getenforce()

en: error changing profile to %1$s
cs: Chyba při změně profilu na %1$s

en: error copying UUID
cs: chyba při kopírování UUID

en: error copying profile name
cs: chyba při kopírování názvu profilu

en: error count:
cs: počet chyb:

en: error creating %1$s interface %2$s@%3$s (%4$s)
cs: chyba při vytváření rozhraní %1$s %2$s@%3$s (%4$s)

en: error creating bridge interface %1$s
cs: chyba při vytváření rozhraní mostu %1$s

en: error creating directory for ploop volume
cs: chyba při vytváření složky pro ploop svazek

en: error destroying network device %1$s
cs: chyba při likvidaci síťového zařízení %1$s

en: error dumping %1$s (%2$d) interface
cs: chyba při vypisování %1$s (%2$d) rozhraní

en: error dumping neighbor table
cs: chyba při vypisování tabulky souseda

en: error during virtual port configuration of ifindex %1$d
cs: chyba při nastavení virtuálního portu ifindex %1$d

en: error from service
cs: chyba ze služby

en: error from service: %1$s
cs: chyba ze služby: %1$s

en: error getting profile status
cs: chyba při získávání stavu profilu

en: error in poll call
cs: chyba ve volání poll

en: error parsing IFLA_PORT_SELF part
cs: chyba při zpracovávání části IFLA_PORT_SELF

en: error parsing IFLA_VF_INFO
cs: chyba při zpracovávání IFLA_VF_INFO

en: error parsing IFLA_VF_PORT during error reporting
cs: chyba zpracovávání IFLA_VF_PORT při hlášení chyby

en: error parsing IFLA_VF_PORT part
cs: chyba zpracovávání části IFLA_VF_PORT

en: error parsing IFLA_VF_STATS
cs: chyba při zpracovávání IFLA_VF_INFO

en: error parsing pid of lldpad
cs: chyba při zpracovávání identifikátoru procesu lldpad

en: error receiving signal from container
cs: chyba při získávání signálu z kontejneru

en: error sending continue signal to daemon
cs: chyba při posílání signálu pokračovat procesu služby

en: error waiting for continue signal from daemon
cs: chyba při čekání na signál z procesu služby, že je možné pokračovat

en: error while iterating over IFLA_VF_PORTS part
cs: chyba při průchodu nad IFLA_VF_PORTS částí

en: error while opening private key '%1$s', wrong passphrase?
cs: chyba při otevírání soukromého klíče „%1$s“ – nesprávná heslová fráze?

en: error while reading private key '%1$s'
cs: chyba při čtení soukromého klíče „%1$s“

en: error while reading public key '%1$s'
cs: chyba při čtení veřejného klíče „%1$s“

en: error while resuming the domain
cs: chyba při obnovování chodu domény

en: error while suspending the domain
cs: chyba při uspávání domény

en: error:
cs: chyba:

en: error_policy is not supported with vhostuser disk
cs: error_policy není podporováno s diskem vhostuser

en: escape for XML use
cs: zbavení významu (escape) pro použití v XML

en: escape for shell use
cs: zbavení významu (escape) pro použití v shellu

en: ethernet type supports a single guest ip
cs: typ ethernet podporuje jedinou IP adresu hosta

en: ethtool ioctl error on %1$s
cs: ethtool ioctl chyba na %1$s

en: event '%1$s' for domain '%2$s'
cs: událost '%1$s' pro doménu '%2$s'

en: event '%1$s' for domain '%2$s': %3$s for %4$s %5$s
cs: událost '%1$s' pro doménu '%2$s': %3$s pro %4$s %5$s

en: event '%1$s' for node device %2$s
cs: událost „%1$s“ pro zařízení uzlu %2$s

en: event '%1$s' for secret %2$s
cs: událost „%1$s“ pro tajemství %2$s

en: event '%1$s' for storage pool %2$s
cs: událost „%1$s“ pro fond úložiště %2$s

en: event 'agent-lifecycle' for domain '%1$s': state: '%2$s' reason: '%3$s'
cs: událost 'agent-lifecycle' pro doménu '%1$s': stav: '%2$s' důvod: '%3$s'

en: event 'balloon-change' for domain '%1$s': %2$lluKiB
cs: událost 'balloon-change' pro doménu '%1$s': %2$lluKiB

en: event 'block-threshold' for domain '%1$s': dev: %2$s(%3$s) %4$llu %5$llu
cs: událost 'block-threshold' pro doménu '%1$s': dev: %2$s(%3$s) %4$llu %5$llu

en: event 'device-added' for domain '%1$s': %2$s
cs: událost 'device-added' pro doménu '%1$s': %2$s

en: event 'device-removal-failed' for domain '%1$s': %2$s
cs: událost 'device-removal-failed' pro doménu '%1$s': %2$s

en: event 'device-removed' for domain '%1$s': %2$s
cs: událost 'device-removed' pro doménu '%1$s': %2$s

en: event 'disk-change' for domain '%1$s' disk %2$s: %3$s -> %4$s: %5$s
cs: událost 'disk-change' pro doménu '%1$s' disk %2$s: %3$s -> %4$s: %5$s

en: event 'graphics' for domain '%1$s': %2$s local[%3$s %4$s %5$s] remote[%6$s %7$s %8$s] %9$s
cs: událost 'graphics' pro doménu '%1$s': %2$s lokální[%3$s %4$s %5$s] vzdálené[%6$s %7$s %8$s] %9$s

en: event 'io-error' for domain '%1$s': %2$s (%3$s) none
cs: událost 'io-error' pro doménu '%1$s': %2$s (%3$s) žádné

en: event 'io-error' for domain '%1$s': %2$s (%3$s) none due to %4$s
cs: událost 'io-error' pro doménu '%1$s': %2$s (%3$s) žádná kvůli %4$s

en: event 'io-error' for domain '%1$s': %2$s (%3$s) pause
cs: událost 'io-error' pro doménu '%1$s': %2$s (%3$s) pozastavit

en: event 'io-error' for domain '%1$s': %2$s (%3$s) pause due to %4$s
cs: událost 'io-error' pro doménu '%1$s': %2$s (%3$s) pozastavit kvůli %4$s

en: event 'io-error' for domain '%1$s': %2$s (%3$s) report
cs: událost 'io-error' pro doménu '%1$s': %2$s (%3$s) hlášení

en: event 'io-error' for domain '%1$s': %2$s (%3$s) report due to %4$s
cs: událost 'io-error' pro doménu '%1$s': %2$s (%3$s) hlášení kvůli %4$s

en: event 'io-error' for domain '%1$s': %2$s (%3$s) unknown
cs: událost 'io-error' pro doménu '%1$s': %2$s (%3$s) neznámé

en: event 'io-error' for domain '%1$s': %2$s (%3$s) unknown due to %4$s
cs: událost 'io-error' pro doménu '%1$s': %2$s (%3$s) neznámé kvůli %4$s

en: event 'job-completed' for domain '%1$s':
cs: událost 'job-completed' pro doménu '%1$s':

en: event 'lifecycle' for domain '%1$s': %2$s %3$s
cs: událost 'lifecycle' pro doménu '%1$s': %2$s %3$s

en: event 'lifecycle' for network %1$s: %2$s
cs: událost „lifecycle“ (životní cyklus) pro síť %1$s: %2$s

en: event 'lifecycle' for node device %1$s: %2$s
cs: událost 'lifecycle' (životní cyklus) pro zařízení uzlu %1$s: %2$s

en: event 'lifecycle' for secret %1$s: %2$s
cs: událost 'lifecycle' (životní cyklus) pro tajemství %1$s: %2$s

en: event 'lifecycle' for storage pool %1$s: %2$s
cs: event 'lifecycle' (životní cyklus) pro fond úložiště %1$s: %2$s

en: event 'memory-device-size-change' for domain '%1$s':
    alias: %2$s
    size: %3$llu
cs: událost 'memory-device-size-change' pro doménu '%1$s':
    alternativní název: %2$s
    velikost: %3$llu

en: event 'memory-failure' for domain '%1$s':
    recipient: %2$s
    action: %3$s
cs: událost 'memory-failure' pro doménu '%1$s':
    příjemce: %2$s
    akce: %3$s

en: event 'metadata-change' for domain '%1$s': type %2$s, uri %3$s
cs: událost 'metadata-change' pro doménu '%1$s': typ %2$s, uri %3$s

en: event 'migration-iteration' for domain '%1$s': iteration: '%2$d'
cs: událost 'migration-iteration' pro doménu '%1$s': iterace: '%2$d'

en: event 'rtc-change' for domain '%1$s': %2$lld
cs: událost 'rtc-change' pro doménu '%1$s': %2$lld

en: event 'tray-change' for domain '%1$s' disk %2$s: closed
cs: událost 'tray-change' pro disk %2$s domény '%1$s': zavřeno

en: event 'tray-change' for domain '%1$s' disk %2$s: opened
cs: událost 'tray-change' pro disk %2$s domény '%1$s': otevřeno

en: event 'tray-change' for domain '%1$s' disk %2$s: unknown
cs: událost 'tray-change' pro disk %2$s domén '%1$s': neznámé

en: event 'tunable' for domain '%1$s':
cs: událost 'tunable' pro doménu '%1$s':

en: event 'watchdog' for domain '%1$s': debug
cs: událost 'watchdog' pro doménu '%1$s': ladění

en: event 'watchdog' for domain '%1$s': inject-nmi
cs: událost 'watchdog' pro doménu '%1$s': inject-nmi

en: event 'watchdog' for domain '%1$s': none
cs: událost 'watchdog' pro doménu '%1$s': žádná

en: event 'watchdog' for domain '%1$s': pause
cs: událost 'watchdog' pro doménu '%1$s': pozastavit

en: event 'watchdog' for domain '%1$s': poweroff
cs: událost 'watchdog' pro doménu '%1$s': vypnout

en: event 'watchdog' for domain '%1$s': reset
cs: událost 'watchdog' pro doménu '%1$s': restartovat

en: event 'watchdog' for domain '%1$s': shutdown
cs: událost 'watchdog' pro doménu '%1$s': vypnout

en: event 'watchdog' for domain '%1$s': unknown
cs: událost 'watchdog' pro doménu '%1$s': neznámé

en: event callback already tracked
cs: zpětné volání události už sledováno

en: event callback function %1$p not registered
cs: funkce zpětného volání události %1$p není zaregistrována

en: event callback id %1$d not registered
cs: identifikátor zpětného volání události %1$d není zaregistrován

en: event from unexpected fd %1$d!=%2$d / watch %3$d!=%4$d
cs: událost z neočekávaného popisovače souboru %1$d!=%2$d / hlídání %3$d!=%4$d

en: event from unexpected proc %1$ju!=%2$ju
cs: událost z neočekávaného procesu %1$ju!=%2$ju

en: event loop interrupted
cs: smyčka události přerušena

en: event loop timed out
cs: překročen časový limit smyčky události

en: event wakeup
cs: událost probuzení

en: eventID in %1$s must be less than %2$d
cs: je třeba, aby eventID v %1$s bylo nižší než %2$d

en: eventID must be less than %1$d
cs: je třeba, aby eventID bylo nižší než %1$d

en: events received: %1$d
cs: obdrženo událostí: %1$d

en: exactly one of 'device' and 'nodename' need to be specified
cs: je třeba, aby bylo zadáno právě jedno z 'device' a 'nodename'

en: exclude <domain> from XML
cs: vynechat z XML <domain> (doména)

en: execute command without timeout
cs: vykonat příkaz bez časového limitu

en: execute command without waiting for timeout
cs: vykonat příkaz bez čekání na časový limit

en: existing interface name
cs: název existujícího rozhraní

en: exit status %1$d
cs: návratový stav %1$d

en: expected exactly 1 device for the storage pool
cs: pro fond úložiště očekáváno přesně jedno zařízení

en: expected exactly 1 host for the storage pool
cs: pro fond úložiště očekáván přesně jeden hostitel

en: expected protocol '%1$s' but got '%2$s' in URI JSON volume definition
cs: v URI JSON definici svazku očekáván protokol „%1$s“, ale obdržen „%2$s“

en: expected syntax: --%1$s <%2$s>
cs: očekávaná syntaxe: --%1$s <%2$s>

en: expected unicast mac address, found multicast '%1$s'
cs: očekávána mac adresa směrového vysílání, nalezena všesměrového „%1$s“

en: expected unicast mac address, found multicast '%1$s' in network '%2$s'
cs: očekávána jednosměrová (unicast) mac adresa, ale nalezena vícesměrová (multicast) „%1$s“ v síti „%2$s“

en: expecting %1$zu consoles, but got %2$zu tty file handlers
cs: očekáváno %1$zu konzolí, ale získáno %2$zu obsluhovačů tty souborů

en: expecting %1$zu veths, but got %2$zu
cs: očekáváno %1$zu veths, ale obdrženo %2$zu

en: expecting JSON array
cs: očekáváno JSON pole

en: expecting JSON object
cs: očekáván JSON objekt

en: expecting a name
cs: je očekáván název

en: expecting a pci:0000.00.00.00 or ccw:00.0.0000 address.
cs: očekávají se adresy pci:0000.00.00.00 nebo ccw:00.0.0000.

en: expecting a scsi:00.00.00 or usb:00.00 or sata:00.00.00 address.
cs: očekávány scsi:00.00.00 nebo usb:00.00 nebo sata:00.00.00.

en: expecting a separator
cs: je očekáván oddělovač

en: expecting a separator in list
cs: očekávám v seznamu oddělovač

en: expecting a value
cs: očekává se hodnota

en: expecting a value for value of type %1$s
cs: očekávána hodnota pro hodnotu typu %1$s

en: expecting absolute path: %1$s
cs: očekáván úplný popis umístění: %1$s

en: expecting an assignment
cs: je očekáváno přiřazení

en: expecting an ide:00.00.00 address.
cs: očekávána adresa ide:00.00.00.

en: expecting root element of '%1$s', not '%2$s'
cs: očekáván kořenový prvek '%1$s', ne '%2$s'

en: extended partition already exists
cs: rozšířený oddíl už existuje

en: external
cs: externí

en: external active snapshots are not supported on '%1$s' disks
cs: vnější aktivní zachycené stavy nejsou na „%1$s“ discích podporovány

en: external active snapshots are not supported on scsi passthrough devices
cs: externí aktivní zachycené stavy nejsou podporovány na scsi passthrough zařízení

en: external destination file for disk %1$s already exists and is not a block device: %2$s
cs: vnější cílový soubor pro disk %1$s už existuje a nejedná se o blokové zařízení: %2$s

en: external inactive snapshots are not supported on '%1$s' disks
cs: externí neaktivní zachycené stavy nejsou podporovány na discích „%1$s“

en: external inactive snapshots are not supported on 'network' disks using '%1$s' protocol
cs: vnější neaktivní zachycené stavy nejsou podporovány na síťových ('network') discích, používajících protokol „%1$s“

en: external memory snapshots require a filename
cs: externí zachycené stavy paměti vyžadují název souboru

en: external snapshot file for disk %1$s already exists and is not a block device: %2$s
cs: soubor vnějšího zachyceného stavu pro disk %1$s už existuje a není blokovým zařízením: %2$s

en: external snapshot format for disk %1$s is unsupported: %2$s
cs: formát externího zachyceného stavu pro disk %1$s není podporován: %2$s

en: extra %1$s unsupported in <virtualport type='%2$s'>
cs: další %1$s nepodporováno v <virtualport type='%2$s'>

en: extract the value of the 'return' key from the returned string
cs: vyzískat hodnotu klíče 'return' z navráceného řetězce

en: f - force, try to redefine again
cs: f – vynutit, pokusit se znovu definovat

en: failed
cs: selhalo

en: failed Xen syscall
cs: systémové volání Xen se nezdařilo

en: failed Xen syscall %1$s
cs: nezdařilo se systémové volání Xenu %1$s

en: failed probing capabilities
cs: nepodařilo se zjistit schopnosti

en: failed reading from file '%1$s'
cs: nepodařilo se čtení ze souboru „%1$s“

en: failed recvfd for child creating '%1$s'
cs: nepodařilo se obdržet popisovač souboru (recvfd) pro podřízené vytvářející „%1$s“

en: failed to abort job for disk '%1$s'
cs: nedaří se přerušit úlohu pro disk „%1$s“

en: failed to access '%1$s'
cs: nepodařilo se přistoupit k „%1$s“

en: failed to acquire guest cid
cs: nepodařilo se získat cid hosta

en: failed to add chardev '%1$s' info
cs: nepodařilo se přidat informace o znakovém zařízení „%1$s“

en: failed to add device into new map
cs: nepodařilo se přidat zařízení do nové mapy

en: failed to add metadata to XML document
cs: nepodařilo se přidat metadata do XML dokumentu

en: failed to add new filter rules to '%1$s' - attempting to restore old rules
cs: nepodařilo se přidat nová filtrovací pravidla do „%1$s“ – pokus o obnovu původních pravidel

en: failed to add subsystem filter
cs: nepodařilo se přidat filtr podsystémů

en: failed to apply capabilities: %1$d
cs: nepodařilo se uplatnit schopnosti: %1$d

en: failed to attach cgroup BPF prog
cs: nepodařilo se připojit BPF program cgroup

en: failed to attach the namespace
cs: nepodařilo se připojit jmenný prostor

en: failed to authenticate using SSH agent: %1$s
cs: nepodařilo se ověřit pomocí SSH agenta: %1$s

en: failed to authenticate using agent: %1$s
cs: nepodařilo se ověřit pomocí agenta: %1$s

en: failed to authenticate: %1$s
cs: nepodařilo se ověřit se: %1$s

en: failed to begin transaction: %1$s%2$s%3$s
cs: nepodařilo se zahájit transakci: %1$s%2$s%3$s

en: failed to boot guest VM
cs: nepodařilo se nastartovat virt. stroj hosta

en: failed to calculate ssh host key hash
cs: nepodařilo se spočítat otisk ssh klíče hostitele

en: failed to change to directory '%1$s' in '%2$s'
cs: nepodařilo se přejít do složky „%1$s“ v „%2$s“

en: failed to chown secret file
cs: nepodařilo se změnit vlastníka souboru s tajemstvím

en: failed to clone RBD volume %1$s to %2$s
cs: nepodařilo se klonovat RBD svazek %1$s na %2$s

en: failed to clone files from '%1$s'
cs: nepodařilo se naklonovat soubory z „%1$s“

en: failed to close file
cs: nepodařilo se zavřít soubor

en: failed to close or write to profile
cs: nepodařilo se zavřít nebo zapsat profil

en: failed to close screenshot file
cs: nepodařilo se zavřít soubor se snímkem obrazovky

en: failed to collect snapshot list
cs: nepodařilo se shromáždit seznam zachycených stavů

en: failed to commit transaction: %1$s%2$s%3$s
cs: nepodařilo se odeslat transakci: %1$s%2$s%3$s

en: failed to compile regex '%1$s': %2$s
cs: nepodařilo se zkompilovat regulární výraz „%1$s“: %2$s

en: failed to connect to %1$s
cs: nepodařilo se připojit k %1$s

en: failed to connect to agent socket
cs: nepodařilo se připojit k soketu agenta

en: failed to connect to monitor socket
cs: nepodařilo se připojit k soketu monitoru

en: failed to connect to the RADOS monitor on: %1$s
cs: nepodařilo se připojit k RADOS monitoru na: %1$s

en: failed to connect to the hypervisor
cs: nepodařilo se připojit se k hypervizoru

en: failed to construct broadcast or network address for network %1$s/%2$d
cs: nepodařilo se sestavit broadcast nebo síťovou adresu pro síť %1$s/%2$d

en: failed to convert size: '%1$s'
cs: nepodařilo se převést velikost: „%1$s“

en: failed to convert the XML node tree
cs: nepodařilo se zkonvertovat strom XML uzlu

en: failed to convert virJSONValue to yajl data
cs: nepodařilo se převést virJSONValue na yajl data

en: failed to copy all device rules
cs: nepodařilo se zkopírovat všechna pravidla pro zařízení

en: failed to count cgroup BPF map items
cs: nepodařilo se spočítat položky cgroup BPF mapy

en: failed to create %1$s
cs: nepodařilo se vytvořit %1$s

en: failed to create (start) interface %1$s: %2$s%3$s%4$s
cs: nepodařilo se vytvořit (spustit) rozhraní %1$s: %2$s%3$s%4$s

en: failed to create RBD snapshot %1$s@%2$s
cs: nepodařilo se vytvořit RBD zachycený stav %1$s@%2$s

en: failed to create XML node
cs: nepodařilo se vytvořit XML uzel

en: failed to create a new XML namespace
cs: nepodařilo se vytvořit nový XML jmenný prostor

en: failed to create channel dir '%1$s'
cs: nepodařilo se vytvořit složku pro kanály '%1$s'

en: failed to create connection to CH socket
cs: nepodařilo se vytvořit spojení na CH soket

en: failed to create copy target
cs: nepodařilo se vytvořit cíl kopie

en: failed to create directory '%1$s'
cs: nepodařilo se vytvořit složku „%1$s“

en: failed to create dump dir '%1$s'
cs: Nepodařilo se vytvořit složku pro ukládání výpisů paměti '%1$s'

en: failed to create glfs object for '%1$s'
cs: nepodařilo se vytvořit glfs objekt pro '%1$s'

en: failed to create guest VM
cs: nepodařilo se vytvořit virt. stroj hosta

en: failed to create image file '%1$s'
cs: nepodařilo se vytvořit soubor s obrazem „%1$s“

en: failed to create include file
cs: nepodařilo se vytvořit include soubor

en: failed to create json
cs: nepodařilo se vytvořit json

en: failed to create lib dir '%1$s'
cs: Nepodařilo se vytvořit složku knihoven '%1$s'

en: failed to create libssh channel: %1$s
cs: nepodařilo se vytvořit kanál libssh: %1$s

en: failed to create log dir '%1$s'
cs: nepodařilo se vytvořit složku pro záznamy událostí '%1$s'

en: failed to create logfile %1$s
cs: nezdařilo se vytvoření souboru pro záznam událostí (log) %1$s

en: failed to create mdevctl thread
cs: nepodařilo se vytvořit vlákno pro mdevctl

en: failed to create profile
cs: nepodařilo se vytvořit profil

en: failed to create save dir '%1$s'
cs: Nepodařilo se vytvořit složku pro ukládání '%1$s'

en: failed to create socket
cs: nepodařilo se vytvořit soket

en: failed to create socket needed for '%1$s'
cs: nepodařilo se vytvořit soket potřebný pro „%1$s“

en: failed to create socketpair
cs: nepodařilo se vytvořit dvojici soketů

en: failed to create state dir '%1$s'
cs: nepodařilo se vytvořit stavovou složku „%1$s“

en: failed to create the RADOS cluster
cs: nepodařilo se vytvořit RADOS cluster

en: failed to create the RBD IoCTX. Does the pool '%1$s' exist?
cs: nepodařilo se vytvořit RBD IoCTX. Existuje fond „%1$s“?

en: failed to create udev context
cs: nepodařilo se vytvořit udev kontext

en: failed to create udev enumerate thread
cs: nepodařilo se vytvořit vlákno pro vyčíslení udev

en: failed to create udev handler thread
cs: nepodařilo se vytvořit obslužné vlákno udev

en: failed to create volume '%1$s/%2$s'
cs: nepodařilo se vytvořit svazek „%1$s/%2$s“

en: failed to decode SASL data: %1$d (%2$s)
cs: nepodařilo se dekódovat SASL data: %1$d (%2$s)

en: failed to delete root.hds of volume '%1$s'
cs: nepodařilo se smazat root.hds svazku „%1$s“

en: failed to destroy (stop) interface %1$s: %2$s%3$s%4$s
cs: nepodařilo se zlikvidovat (zastavit) rozhraní %1$s: %2$s%3$s%4$s

en: failed to determine host name
cs: nepodařilo se zjistit název hostitele

en: failed to determine loop exit status: %1$s
cs: nepodařilo se zjistit návratový stav smyčky: %1$s

en: failed to duplicate file descriptor for fd group '%1$s'
cs: nepodařilo se zduplikovat popisovač souboru pro fd skupinu '%1$s'

en: failed to duplicate passed fd with index '%1$zu'
cs: nepodařilo se zduplikovat předané fd s pořadovým číslem '%1$z'

en: failed to enable IP forwarding
cs: nepodařilo se zapnout IP přeposílání

en: failed to enable mac filter in '%1$s'
cs: nepodařilo se zapnout mac filtr v „%1$s“

en: failed to encode SASL data: %1$d (%2$s)
cs: nepodařilo se enkódovat SASL data: %1$d (%2$s)

en: failed to encrypt the data: '%1$s'
cs: nepodařilo se zašifrovat data: „%1$s“

en: failed to evaluate <system_field> elements
cs: nepodařilo se vyhodnotit <system_field> prvky

en: failed to evaluate <vendor_field> elements
cs: nepodařilo se vyhodnotit <vendor_field> prvky

en: failed to execute command '%1$s': %2$s
cs: nepodařilo se vykonat příkaz „%1$s“: %2$s

en: failed to extract gluster volume name
cs: nepodařilo se získat název gluster svazku

en: failed to find USB device busnum:devnum for %1$x:%2$x
cs: nepodařilo se najít USB zařízení busnum:devnum pro %1$x:%2$x

en: failed to find an empty memory slot
cs: nepodařilo se nalézt volný slot pro paměť

en: failed to find appropriate hotpluggable vcpus to reach the desired target vcpu count
cs: nepodařilo se nalézt příslušné virt. procesory, připojitelné za chodu, pro dosažení požadovaného cílového počtu virt. procesorů

en: failed to find data for block node '%1$s'
cs: nepodařilo se najít data pro blokový uzel '%1$s'

en: failed to find disk '%1$s'
cs: nepodařilo se najít disk „%1$s“

en: failed to find disk '%1$s' in snapshot VM XML
cs: nepodařilo se najít disk '%1$s' v XML virt. stroje zachyceného stavu

en: failed to find iothread id for '%1$s'
cs: nepodařilo se nalézt identifikátor iotherad (vst./výstupního vlákna) pro „%1$s“

en: failed to find parent disk source in backing chain
cs: v řetězci toho, na čem je založené, se nepodařilo nalézt zdroj nadřazeného disku

en: failed to find the VID for the VLAN device '%1$s'
cs: nepodařilo se najít VID pro VLAN zařízení „%1$s“

en: failed to find the real device for the VLAN device '%1$s'
cs: nepodařilo se nalézt skutečné zařízení pro VLAN zařízení „%1$s“

en: failed to finish job for disk %1$s
cs: nepodařilo se dokončit úlohu pro disk %1$s

en: failed to format JSON
cs: nepodařilo se formátovat JSON

en: failed to format image: '%1$s'
cs: nepodařilo se formátovat obraz: „%1$s“

en: failed to generate XML
cs: nepodařilo se vytvořit XML

en: failed to generate byte stream: %1$s
cs: nepodařilo se vytvořit proud bajtů: %1$s

en: failed to generate uuid
cs: nepodařilo se vytvořit uuid

en: failed to get CPU model names
cs: nepodařilo se získat názvy modelů procesorů

en: failed to get IPv4 address for start or end of range %1$s - %2$s
cs: nepodařilo se získat IPv4 adresu pro začátek nebo konec rozsahu %1$s - %2$s

en: failed to get IPv6 address for start or end of range %1$s - %2$s
cs: nepodařilo se získat IPv6 adresu pro začátek nebo konec rozsahu %1$s - %2$s

en: failed to get URI
cs: nepodařilo se získat URI

en: failed to get capabilities
cs: nepodařilo se zjistit schopnosti

en: failed to get cgroup BPF map FD
cs: nepodařilo se získat popisovač souboru BPF mapy

en: failed to get cgroup BPF map info
cs: nepodařilo se získat informace o cgroup BPF mapě

en: failed to get cgroup BPF prog FD
cs: nepodařilo se získat popisovač souboru BPF programu

en: failed to get cgroup BPF prog info
cs: nepodařilo se získat informace o BFP programu

en: failed to get cgroup backend for '%1$s' controller '%2$u'
cs: nepodařilo se získat cgroup podpůrnou vrstvu pro '%1$s' řadič '%2$u'

en: failed to get cmt scaling factor
cs: nepodařilo získat měřítko cmt

en: failed to get current time
cs: nepodařilo se získat aktuální čas

en: failed to get domain '%1$s'
cs: nepodařilo se získat doménu „%1$s“

en: failed to get domain UUID
cs: nepodařilo se získat nikde se neopakující identifikátor domény

en: failed to get domain xml
cs: nepodařilo se získat xml domény

en: failed to get emulator capabilities
cs: nepodařilo se zjistit schopnosti emulátoru

en: failed to get features from '%1$s'
cs: nepodařilo se získat funkce z „%1$s“

en: failed to get free memory for NUMA node number: %1$lu
cs: nepodařilo se získat volnou paměť pro NUMA uzel číslo: %1$lu

en: failed to get hostname
cs: nepodařilo se získat název stroje

en: failed to get hypervisor type
cs: nepodařilo se získat typ hypervizoru

en: failed to get interface '%1$s'
cs: nepodařilo se získat rozhraní '%1$s'

en: failed to get interface-types from '%1$s'
cs: nepodařilo se získat typy rozhraní z '%1$s'

en: failed to get launch security policy
cs: nepodařilo se spustit zásadu zabezpečení spouštění

en: failed to get list of %1$s interfaces on host
cs: nepodařilo se získat seznam %1$s rozhraní na hostiteli

en: failed to get network '%1$s'
cs: nepodařilo se získat síť „%1$s“

en: failed to get network UUID
cs: nepodařilo se získat nikde se neopakující identifikátor sítě

en: failed to get network port '%1$s'
cs: nepodařilo se získat síťový port „%1$s“

en: failed to get node information
cs: nepodařilo se získat informace o uzlu

en: failed to get number of %1$s interfaces on host
cs: nepodařilo se získat počet %1$s rozhraní na hostiteli

en: failed to get number of host interfaces: %1$s%2$s%3$s
cs: nepodařilo se získat počet rozhraní hostitele: %1$s%2$s%3$s

en: failed to get nwfilter '%1$s'
cs: nepodařilo se získat nwfilter „%1$s“

en: failed to get nwfilter binding '%1$s'
cs: nepodařilo se získat nwfilter navázání „%1$s“

en: failed to get parent pool
cs: nepodařilo se zjistit nadřazený fond

en: failed to get persistent definition object
cs: nepodařilo se získat objekt trvalé definice

en: failed to get pool '%1$s'
cs: nepodařilo se získat úložiště „%1$s“

en: failed to get pool UUID
cs: nepodařilo se získat nikde se neopakující identifikátor fondu

en: failed to get rdt event type
cs: nepodařilo se získat typ rtd události

en: failed to get secret '%1$s'
cs: nepodařilo se získat tajemství „%1$s“

en: failed to get source from sourceList
cs: nepodařilo se získat zdroj ze seznamu prostředků

en: failed to get stat for '%1$s'
cs: nepodařilo se získat statistiky '%1$s'

en: failed to get status of interface %1$s: %2$s%3$s%4$s
cs: nepodařilo se získat stav rozhraní %1$s: %2$s%3$s%4$s

en: failed to get storage pool capabilities
cs: nepodařilo se získat schopnosti fondu úložiště

en: failed to get stripe count of RBD image %1$s
cs: nepodařilo se získat počet proužků RBD obrazu %1$s

en: failed to get sysinfo
cs: nepodařilo se získat systémové informace

en: failed to get targets from '%1$s'
cs: nepodařilo se získat cíle z „%1$s“

en: failed to get the daemon version
cs: nepodařilo se získat verzi procesu služby

en: failed to get the features of RBD image %1$s
cs: nepodařilo se získat funkce RBD obrazu %1$s

en: failed to get the flags of RBD image %1$s
cs: nepodařilo se získat příznaky RBD obrazu %1$s

en: failed to get the format of RBD image %1$s
cs: nepodařilo se získat formát RBD obrazu %1$s

en: failed to get the hypervisor version
cs: nepodařilo se získat verzi hypervizoru

en: failed to get the key of the current session
cs: nepodařilo se získat klíč stávající relace

en: failed to get the library version
cs: nepodařilo se zjistit verzi knihovny

en: failed to get the stripe count of RBD image %1$s
cs: nepodařilo se získat počet proužků pro RBD obraz %1$s

en: failed to get the stripe unit of RBD image %1$s
cs: nepodařilo se získat proužkovací jednotku RBD obrazu %1$s

en: failed to get vol '%1$s'
cs: nepodařilo se získat svazek „%1$s“

en: failed to get vol '%1$s', specifying --%2$s might help
cs: nepodařilo se získat svazek „%1$s“, zadání --%2$s by mohlo pomoci

en: failed to initialize RADOS
cs: nepodařilo se inicializovat RADOS

en: failed to initialize SASL library: %1$d (%2$s)
cs: nepodařilo se zinicializovat SASL knihovnu: %1$d (%2$s)

en: failed to initialize cipher: '%1$s'
cs: nedaří se inicializovat šifru: „%1$s“

en: failed to initialize device BPF map
cs: nepodařilo se inicializovat BFP mapu zařízení

en: failed to initialize device BPF map; locked memory limit for libvirtd probably needs to be raised
cs: nepodařilo se inicializovat BPF mapu zařízení – nejspíš bude pro libvirtd třeba zvýšit limit uzamčené paměti

en: failed to initialize domain condition
cs: nepodařilo se inicializovat podmínku domény

en: failed to initialize gluster connection (src=%1$p priv=%2$p)
cs: nepodařilo se inicializovat gluster spojení (src=%1$p priv=%2$p)

en: failed to initialize libssh
cs: nepodařilo se inicializovat libssh

en: failed to initialize netcf
cs: nepodařilo se inicializovat netcf

en: failed to iterate RBD image '%1$s'
cs: nepodařilo se vytvořit průchod RBD svazku „%1$s“

en: failed to iterate RBD snapshot %1$s@%2$s
cs: nepodařilo se iterovat RBD zachycený stav %1$s@%2$s

en: failed to list host interfaces: %1$s%2$s%3$s
cs: nepodařilo se vypsat rozhraní hostitele: %1$s%2$s%3$s

en: failed to load cgroup BPF prog
cs: nepodařilo se načíst BPF program cgroup

en: failed to lookup device in old map
cs: nepodařilo se vyhledat zařízení ve staré mapě

en: failed to lookup interface with MAC address '%1$s'
cs: nepodařilo se vyhledat rozhraní s MAC adresou „%1$s“

en: failed to mark device %1$s as autostarted
cs: nepodařilo se označit zařízení %1$s jako automaticky spouštěné

en: failed to mark network %1$s as autostarted
cs: nepodařilo se označit síť %1$s jako automaticky spouštěnou

en: failed to mark pool %1$s as autostarted
cs: Nepodařilo se označit úložiště %1$s jako automaticky spouštěné

en: failed to move file to %1$s
cs: nezdařilo se přesunutí souboru na %1$s

en: failed to obtain list of available servers from %1$s
cs: nepodařilo se získat seznam serverů, které jsou k dispozici, od %1$s

en: failed to obtain list of connected clients from server '%1$s'
cs: nepodařilo se obdržet seznam připojených klientů ze serveru „%1$s“

en: failed to open %1$s
cs: nepodařilo se otevřít %1$s

en: failed to open configuration file
cs: nepodařilo se otevřít soubor s nastaveními

en: failed to open configuration file %1$s
cs: nepodařilo se otevřít soubor s nastaveními %1$s

en: failed to open domain master key file for read
cs: nepodařilo se otevřít soubor s hlavním klíčem domény pro čtení

en: failed to open domain master key file for write
cs: nepodařilo se otevřít soubor s hlavním klíčem domény pro zápis

en: failed to open file
cs: nepodařilo se otevřít soubor

en: failed to open logfile %1$s
cs: nepodařilo se otevřít soubor se záznamem událostí %1$s

en: failed to open netns %1$s
cs: nepodařilo se otevřít netns %1$s

en: failed to open ns %1$s
cs: nepodařilo se otevřít ns %1$s

en: failed to open secret file for write
cs: soubor s tajemstvím se nepodařilo otevřít pro zápis

en: failed to open ssh channel: %1$s
cs: nepodařilo se otevřít ssh kanál: %1$s

en: failed to open the RBD image %1$s
cs: nepodařilo se otevřít RBD obraz %1$s

en: failed to open the RBD image '%1$s'
cs: nepodařilo se otevřít RBD obraz „%1$s“

en: failed to open the log file. check the log file path
cs: Nepodařilo se otevřít soubor se záznamem událostí. Zkontrolujte popis jeho umístění

en: failed to parse %1$s
cs: nepodařilo se zpracovat %1$s

en: failed to parse %1$sversion
cs: nepodařilo se zpracovat %1$sversion

en: failed to parse CPU blockers in QEMU capabilities
cs: nepodařilo se zpracovat blokátory procesoru ve schopnostech QEMU

en: failed to parse SCSI host '%1$s'
cs: nepodařilo se zpracovat SCSI host „%1$s“

en: failed to parse SGX sections in QEMU capabilities cache
cs: nepodařilo se zpracovat SGX sekce v mezipaměti schopností QEMU

en: failed to parse agent timeout
cs: nepodařilo se zpracovat časový limit pro agenta

en: failed to parse backing file location '%1$s'
cs: nepodařilo se zpracovat umístění souboru, na kterém je založeno „%1$s“

en: failed to parse block device '%1$s'
cs: nepodařilo se zpracovat blokové zařízení „%1$s“

en: failed to parse configuration file
cs: chyba při zpracovávání souboru s nastaveními

en: failed to parse configuration file %1$s
cs: chyba při zpracovávání souboru s nastaveními %1$s

en: failed to parse device weight: '%1$s'
cs: nepodařilo se zpracovat míru důležitosti zařízení: „%1$s“

en: failed to parse int: '%1$s'
cs: nepodařilo se vyhodnotit int: „%1$s“

en: failed to parse integer: '%1$s'
cs: nepodařilo se zpracovat celé číslo: „%1$s“

en: failed to parse json
cs: nepodařilo se zpracovat json

en: failed to parse multicast address from '%1$s'
cs: nepodařilo se zpracovat adresu vícesměrového vysílání z „%1$s“

en: failed to parse node name index
cs: nepodařilo se zpracovat rejstřík názvů uzlů

en: failed to parse original memlock size
cs: nepodařilo se zpracovat původní velikost memlock

en: failed to parse port number '%1$s'
cs: nepodařilo se zpracovat číslo portu „%1$s“

en: failed to parse pre-migration memlock limit
cs: nepodařilo se zpracovat limit memlock před stěhováním

en: failed to parse qemu capabilities cpus
cs: nepodařilo se vyhodnotit procesory schopností qemu

en: failed to parse qemu capabilities flags
cs: nepodařilo se zpracovat příznaky schopností qemu

en: failed to parse qemu capabilities gic
cs: nepodařilo se zpracovat gic schopností qemu

en: failed to parse qemu capabilities machines
cs: nepodařilo se vyhodnotit stroje schopností qemu

en: failed to parse qemu device list
cs: nepodařilo se zpracovat seznam qemu zařízení

en: failed to parse read_bps_device: '%1$s'
cs: nepodařilo se zpracovat read_bps_device: „%1$s“

en: failed to parse read_iops_device: '%1$s'
cs: nepodařilo se zpracovat read_iops_device: „%1$s“

en: failed to parse slirp helper list
cs: nepodařilo se zpracovat slirp helper seznam

en: failed to parse slirp-helper features
cs: nepodařilo se zpracovat slirp-helper funkce

en: failed to parse the AP Card from sysfs path: '%1$s'
cs: nepodařilo se zpracovat AP Card z sysfs path: '%1$s'

en: failed to parse the AP Queue from sysfs path: '%1$s'
cs: nepodařilo se zpracovat AP Queue ze sysfs umístění: '%1$s'

en: failed to parse the CCW address from sysfs path: '%1$s'
cs: nepodařilo se zpracovat CCW adresu z sysfs popisu umístění: „%1$s“

en: failed to parse the PCI address from sysfs path: '%1$s'
cs: nepodařilo se zpracovat PCI adresu z sysfs popisu umístění: „%1$s“

en: failed to parse the SCSI address from filename: '%1$s'
cs: nepodařilo se zpracovat SCSI adresu ze souboru: „%1$s“

en: failed to parse the index of the VMX key '%1$s'
cs: nepodařilo se zpracovat pořadové číslo VMX klíče „%1$s“

en: failed to parse write_bps_device: '%1$s'
cs: nepodařilo se zpracovat write_bps_device: „%1$s“

en: failed to parse write_iops_device: '%1$s'
cs: nepodařilo se zpracovat write_iops_device: „%1$s“

en: failed to parse xml document '%1$s'
cs: nepodařilo se zpracovat xml dokument „%1$s“

en: failed to pivot job for disk %1$s
cs: nepodařila se pivot úloha pro disk %1$s

en: failed to populate iothreadids
cs: nepodařilo se osadit iothreadids (identifikátory vlákna vstupu/výstupu)

en: failed to preserve fd %1$d
cs: nepodařilo se zachovat popisovač souboru %1$d

en: failed to protect RBD snapshot %1$s@%2$s
cs: nepodařilo se ochránit RBD zachycený stav %1$s@%2$s

en: failed to query job for disk %1$s
cs: nedaří se dotázat úlohu pro disk %1$s

en: failed to query mdevs from mdevctl: %1$s
cs: nepodařilo se dotázat mdevs z mdevctl: %1$s

en: failed to re-init netcf
cs: nepodařilo se znovu inicializovat netcf

en: failed to read '%1$s'
cs: nepodařilo se číst „%1$s“

en: failed to read AppArmor template
cs: nepodařilo se číst AppArmor šablonu

en: failed to read XML
cs: nezdařilo se čtení XML

en: failed to read configuration file
cs: nepodařilo se načíst soubor s nastaveními

en: failed to read configuration file %1$s
cs: nepodařilo se načíst soubor s nastaveními %1$s

en: failed to read cookie
cs: nepodařilo se číst cookie

en: failed to read directory '%1$s' in '%2$s'
cs: nepodařilo se číst složku „%1$s“ v „%2$s“

en: failed to read domain XML
cs: nepodařilo se číst XML domény

en: failed to read from wakeup fd
cs: nepodařilo se číst z wakeup popisovače souboru

en: failed to read libxl header
cs: nepodařilo se číst záhlaví libxl

en: failed to read metadata length in '%1$s'
cs: nepodařilo se načíst délku metadat v „%1$s“

en: failed to read qemu header
cs: nepodařilo se číst qemu záhlaví

en: failed to read temporary file created with template %1$s
cs: nepodařilo se číst dočasný soubor vytvořený s šablonou %1$s

en: failed to reboot domain
cs: nepodařilo se restartovat doménu

en: failed to receive device from udev monitor
cs: nepodařilo se obdržet zařízení od udev monitoru

en: failed to regenerate genid
cs: nepodařilo se regenerovat genid

en: failed to register udev interface driver
cs: nepodařilo se zaregistrovat ovladač udev rozhraní

en: failed to remove device from BPF cgroup map
cs: nepodařilo se odebrat zařízení z BPF cgroup mapy

en: failed to remove nvram: %1$s
cs: nepodařilo se odebrat nvram: %1$s

en: failed to remove pool '%1$s'
cs: nepodařilo se odebrat fond „%1$s“

en: failed to remove snapshot '%1$s/%2$s@%3$s'
cs: nepodařilo se odebrat zachycený stav „%1$s/%2$s@%3$s“

en: failed to remove volume '%1$s/%2$s'
cs: nepodařilo se odebrat svazek „%1$s/%2$s“

en: failed to resize the RBD image '%1$s'
cs: nepodařilo se změnit velikost RBD obrazu „%1$s“

en: failed to resolve '%1$s'
cs: nepodařilo se přeložit „%1$s“

en: failed to resolve relative backing name: base image is not in backing chain
cs: nepodařilo se přeložit relativní název, na kterém je založeno: základní obraz není v řetězci toho, na čem je založené

en: failed to resolve symlink %1$s: %2$s
cs: nepodařilo se přeložit symbolický odkaz %1$s: %2$s

en: failed to resume domain
cs: nepodařilo se obnovit chod domény

en: failed to retrieve XML
cs: nepodařilo se získat XML

en: failed to retrieve client identity information for client '%1$llu' connected to server '%2$s'
cs: nepodařilo se získat informace o identitě klienta pro klienta „%1$llu“ připojeného k serveru „%2$s“

en: failed to retrieve credentials
cs: nepodařilo se obdržet přihlašovací údaje

en: failed to retrieve decision to accept host key
cs: nepodařilo se získat rozhodnutí pro přijetí klíče hostitele

en: failed to retrieve private key passphrase: callback has failed
cs: nepodařilo se získat heslovou frázi ke klíči: zpětné volání se nezdařilo

en: failed to retrieve user response for authentication callback
cs: nepodařilo se získat odezvu uživatele pro ověřovací zpětné volání

en: failed to rollback transaction: %1$s%2$s%3$s
cs: nepodařilo se vzít zpět transakci: %1$s%2$s%3$s

en: failed to run apparmor_parser
cs: nepodařilo se spustit apparmor_parser

en: failed to save content
cs: nepodařilo se uložit obsah

en: failed to seek in log file %1$s
cs: nepodařilo se posunout v souboru se záznamem událostí %1$s

en: failed to seek to end of %1$s
cs: nepodařilo se přesunout na konec %1$s

en: failed to serialize S-Expr
cs: nezdařila se serializace S-Expr

en: failed to serialize S-Expr: %1$s
cs: nezdařila se serializace S-Expr: %1$s

en: failed to set %1$s
cs: nepodařilo se nastavit %1$s

en: failed to set RADOS option: %1$s
cs: nepodařilo se nastavit RADOS volbu: %1$s

en: failed to set checkpoint '%1$s' as current
cs: nepodařilo se nastavit kontrolní bod „%1$s“ jako aktuální

en: failed to set close-on-exec flag on %1$s
cs: na %1$s se nepodařilo nastavit příznak zavřít při vykonání

en: failed to set cpuset.cpus in cgroup for emulator threads
cs: nepodařilo se nastavit cpuset.cpus v cgroup pro vlákna emulátoru

en: failed to set cpuset.cpus in cgroup for iothread %1$d
cs: nepodařilo se nastavit cpuset.cpus v cgroup pro iothread %1$d

en: failed to set gluster volfile server '%1$s'
cs: nepodařilo se nastavit gluster volfile server „%1$s“

en: failed to set guest cid
cs: nepodařilo se nastavit cid hosta

en: failed to setup stderr file handle
cs: nepodařilo se nastavit obsluhu souboru standardního chybového vstupu

en: failed to setup stdin file handle
cs: nepodařilo se nastavit obsluhu souboru standardního vstupu

en: failed to setup stdout file handle
cs: nepodařilo se nastavit obsluhu souboru standardního výstupu

en: failed to shutdown guest VM
cs: nepodařilo se vypnout virt. stroj hosta

en: failed to stat remote file '%1$s'
cs: nepodařilo se zjistit stav souboru „%1$s“ na protějšku

en: failed to stat the RADOS cluster
cs: nepodařilo se zjistit stav RADOS clusteru

en: failed to stat the RADOS pool '%1$s'
cs: nepodařilo se zjistit stav RADOS fondu „%1$s“

en: failed to stat the RBD image %1$s
cs: nepodařilo se stat RBD obraz %1$s

en: failed to stat the RBD image '%1$s'
cs: nepodařilo se zjistit stav RBD obrazu „%1$s“

en: failed to store %1$lld to %2$s
cs: nepodařilo se uložit %1$lld do %2$s

en: failed to suspend domain
cs: nepodařil ose uspat doménu

en: failed to take screenshot
cs: nepodařilo se pořídit snímek obrazovky

en: failed to truncate %1$s
cs: nepodařilo se zkrátit %1$s

en: failed to umount devfs on /dev
cs: nepodařilo se odpojit devfs na /dev

en: failed to undefine interface %1$s: %2$s%3$s%4$s
cs: nepodařilo se zrušit definování rozhraní %1$s: %2$s%3$s%4$s

en: failed to unmark device %1$s as autostarted
cs: nepodařilo se zrušit označení zařízení %1$s pro automatické spouštění

en: failed to unmark network %1$s as autostarted
cs: nepodařilo se odznačit síť %1$s jako automaticky spouštěnou

en: failed to unmark pool %1$s as autostarted
cs: nepodařilo se odznačit úložiště %1$s jako automaticky spouštěné

en: failed to unprotect snapshot '%1$s/%2$s@%3$s'
cs: nepodařilo se zrušit ochranu zachyceného stavu „%1$s/%2$s@%3$s“

en: failed to update capacity data for block node '%1$s'
cs: nepodařilo se aktualizovat data o kapacitě pro blokový uzel „%1$s“

en: failed to update device in BPF cgroup map
cs: Nepodařilo se aktualizovat zařízení v BPF cgroup mapě

en: failed to validate SSH host key: %1$s
cs: nepodařilo se ověřit SSH klíč hostitele: %1$s

en: failed to validate prefix for a new XML namespace
cs: nepodařilo se ověřit správnost předpony pro nový XML jmenný prostor

en: failed to verify if RBD snapshot %1$s@%2$s is protected
cs: nepodařilo se ověřit zda je RBD zachycený stav %1$s@%2$s chráněn

en: failed to verify if snapshot '%1$s/%2$s@%3$s' is protected
cs: nepodařilo se zjistit zda je zachycený stav „%1$s/%2$s@%3$s“ je chráněný

en: failed to wait for domain condition
cs: nepodařilo se čekat na podmínku domény

en: failed to wait for file '%1$s' to appear
cs: nepodařilo se čekat až se objeví soubor „%1$s“

en: failed to wait on condition
cs: nepodařilo se čekat na podmínku

en: failed to wakeup migration tunnel
cs: nepodařilo se probudit migrační tunel

en: failed to wipe RBD image %1$s
cs: nepodařilo se vyčistit RBD obraz %1$s

en: failed to wrap arguments '%1$s' into a QMP command wrapper
cs: nepodařilo se zabalit argumenty '%1$s' do obalovače QMP příkazu

en: failed to write configuration file
cs: nepodařilo se zapsat soubor s nastaveními

en: failed to write configuration file: %1$s
cs: nepodařilo se zapsat soubor s nastaveními: %1$s

en: failed to write cookie to '%1$s'
cs: nepodařilo se zapsat cookie do „%1$s“

en: failed to write data to config '%1$s'
cs: nepodařilo se zapsat data do nastavení „%1$s“

en: failed to write domain xml to '%1$s'
cs: nepodařilo se zapsat xml domény do „%1$s“

en: failed to write header data to '%1$s'
cs: nepodařilo se zapsat data záhlaví do „%1$s“

en: failed to write header to domain save file '%1$s'
cs: nepodařilo se zapsat záhlaví do ukládacího souboru domény „%1$s“

en: failed to write known_host file '%1$s': %2$s
cs: nepodařilo se zapsat do souboru known_host „%1$s“: %2$s

en: failed to write master key file for domain
cs: nepodařilo se zapsat soubor s hlavním klíčem pro doménu

en: failed to write padding to '%1$s'
cs: nepodařilo se zapsat zarovnání do „%1$s“

en: failed to write secret file
cs: nepodařilo se zapsat soubor s tajemstvím

en: failed to write the log file
cs: nezdařil se zápis do souboru se záznamem událostí

en: failed to write to LUN %1$d: %2$s
cs: nepodařilo se zapsat do LUN %1$d: %2$s

en: failed to write to profile
cs: nepodařilo se zapsat do profilu

en: failed writing to file '%1$s'
cs: nepodařilo se zapsat do souboru „%1$s“

en: fatal
cs: fatální

en: fatal signal %1$d
cs: fatální signál %1$d

en: fcntl failed to set O_NONBLOCK
cs: fcntl se nepodařilo nastavit O_NONBLOCK

en: fd %1$d must be a socket
cs: je třeba, aby popisovač souboru %1$d byl soket

en: fd must be valid
cs: je třeba, aby popisovač souboru byl platný

en: fd passed image source not initialized
cs: popisovač souboru předaného zdroje obrazu neinicializován

en: fd passing is not supported by this connection
cs: předávání popisovače souboru není tímto spojením podporováno

en: fdset '%1$u' is already in use by qemu
cs: fdset '%1$u' už je používáno qemu

en: fetch or set the currently defined set of logging filters on daemon
cs: získat nebo nastavit nyní definovanou sadu filtrů záznamu událostí na procesu služby

en: fetch or set the currently defined set of logging outputs on daemon
cs: získat nebo nastavit nyní definované sady výstupů záznamu událostí procesu služby

en: field '%1$s' is malformed
cs: obsah kolonky „%1$s“ je chybně formulován

en: file
cs: soubor

en: file %1$s does not exist
cs: soubor %1$s neexistuje

en: file '%1$s' for disk '%2$s' requires use of external snapshot mode
cs: soubor „%1$s“ pro disk „%2$s“ vyžaduje použití režimu vnějšího zachyceného stavu

en: file containing XML CPU descriptions
cs: soubor obsahující XML popisy procesorů

en: file containing an XML CPU description
cs: soubor obsahující XML popis procesoru

en: file containing an XML description of the device
cs: soubor obsahující XML popis zařízení

en: file containing an XML domain description
cs: soubor obsahující XML popis domény

en: file containing an XML interface description
cs: soubor obsahující XML popis zařízení

en: file containing an XML network description
cs: soubor obsahující XML popis sítě

en: file containing an XML network filter binding description
cs: soubor obsahující XML popis navázání pravidla brány firewall

en: file containing an XML network filter description
cs: soubor obsahující XML popis pravidla brány firewall

en: file containing an XML network port description
cs: soubor obsahující XML popis síťového portu

en: file containing an XML pool description
cs: soubor obsahující XML popis fondu

en: file containing an XML vol description
cs: soubor obsahující XML popis svazku

en: file containing secret attributes in XML
cs: soubor obsahující atributy tajemství v XML

en: file descriptor group '%1$s' was not associated with the domain
cs: skupina popisovačů souborů '%1$s' nebyla asociovaná s doménou

en: file descriptors N,M,... to associate
cs: popisovač souborů N,M,... které asociovat

en: file format type raw,bochs,qcow,qcow2,qed,vmdk
cs: typ formátu souboru raw,bochs,qcow,qcow2,qed,vmdk

en: filePath is null
cs: Popis umístění souboru je prázdný

en: filename containing XML description of the copy destination
cs: soubor obsahující XML popis cíle kopie

en: filename containing updated XML for the target
cs: soubor obsahující aktualizované XML pro cíl

en: filename containing updated persistent XML for the target
cs: soubor obsahující aktualizované trvalé XML pro cíl

en: filesystem is not of type 'template' or 'mount'
cs: souborový systém není typu „template“ (šablona) nebo „mount“ (připojení)

en: filesystem target '%1$s' specified twice
cs: cíl souborového systému '%1$s' uveden dvakrát

en: filter '%1$s' already exists with uuid %2$s
cs: filtr „%1$s“ už existuje s nikde se neopakujícím identifikátorem %2$s

en: filter '%1$s' learning value '%2$s' invalid.
cs: filtru „%1$s“ učící hodnota „%2$s“ není platná.

en: filter binding has no MAC address
cs: navázání filtru nemá MAC adresu

en: filter binding has no filter reference
cs: navázání na filtr nemá odkaz na filtr

en: filter binding has no link dev name
cs: navázání na filtr nemá žádný odkaz na název zařízení

en: filter binding has no owner UUID
cs: navázání filtru nemá žádné UUID vlastníka

en: filter binding has no owner name
cs: navázání filtru nemá žádný název vlastníka

en: filter binding has no port dev name
cs: navázání filtru nemá žádný název zařízení portu

en: filter binding status missing content
cs: stav navázání filtru postrádá obsah

en: filter by disk-only snapshots
cs: filtrovat podle zachycených stavů pouze disků

en: filter by domain name, id or uuid
cs: filtrovat podle názvu, (nikde se neopakujícího) identifikátoru domény

en: filter by event name
cs: filtrovat podle názvu události

en: filter by external snapshots
cs: filtrovat podle vnějších zachycených stavů

en: filter by internal snapshots
cs: filtrovat podle vnitřních zachycených stavů

en: filter by network name or uuid
cs: filtrovat dle názvu sítě nebo nikde se neopakujícího identifikátoru

en: filter by node device name
cs: filtrovat podle názvu zařízení uzlu

en: filter by secret name or uuid
cs: filtrovat podle názvu nebo nikde se neopakujícího identifikátoru tajemství

en: filter by snapshots taken while active (full system snapshots)
cs: filtrovat podle zachycených stavů pořízených v zapnutém stavu (úplné zachycené stavy systému)

en: filter by snapshots taken while inactive
cs: filtrovat podle zachycených stavů pořízených při neaktivitě

en: filter by storage pool name or uuid
cs: filtrovat podle názvu nebo nikde se neopakujícího identifikátoru fondu úložiště

en: filter creation API error
cs: chyba aplikačního programového rozhraní vytváření filtru

en: filter has no name
cs: filtr nemá název

en: filter with same UUID but different name ('%1$s') already exists
cs: už existuje filtr se stejným nikde se neopakujícím identifikátorem, ale odlišným názvem („%1$s“)

en: filter would introduce a loop
cs: filtr by vytvořil smyčku

en: filters not supported on interfaces of type %1$s
cs: filtry nepodporované na zařízení typu %1$s

en: find parent of checkpoint name
cs: najít nadřazeného kontrolního bodu

en: find parent of current snapshot
cs: nalézt nadřazený stávajícího zachyceného stavu

en: find parent of snapshot name
cs: nalézt nadřazený zachyceného stavu

en: find potential storage pool sources
cs: najít potenciální zdroje fondu úložiště

en: finish step ignored that migration was cancelled
cs: krok dokončení ignoroval že migrace byla zrušena

en: finishing block job failed while deleting disk '%1$s' snapshot: '%2$s'
cs: dokončení blokové úlohy se nezdařilo při mazání zachyceného stavu disku '%1$s': '%2$s'

en: firewalld is set to use the nftables backend, but the required firewalld 'libvirt' zone is missing. Either set the firewalld backend to 'iptables', or ensure that firewalld has a 'libvirt' zone by upgrading firewalld to a version supporting rule priorities (0.7.0+) and/or rebuilding libvirt with --with-firewalld-zone
cs: firewalld je nastavené, aby používalo podpůrnou vrstvu nftables, ale potřebná firewalld zóna 'libvirt' chybí. Buď nastavte podpůrnou vrstvu firewalld na 'iptables', nebo zajistěte, aby firewalld mělo zónu 'libvirt' a to přechodem na verzi firewalld, která podporuje priority pravidel (0.7.0 a novější) a/nebo libvirt zkompilujte s --with-firewalld-zone

en: firmware auto selection not implemented for this driver
cs: automatický výběr firmware není pro tento ovladač implementován

en: firmware feature 'enrolled-keys' cannot be enabled when firmware feature 'secure-boot' is disabled
cs: funkce firmware 'enrolled-keys' není možné zapnout pokud je vypnutá funkce firmware 'secure-boot'

en: firmware type '%1$s' does not support nvram
cs: firmware typu '%1$s' nepodporuje nvram

en: fixed audio settings requires mixing engine
cs: pevná nastavení zvuku vyžadují směšující engine

en: flag VIR_DOMAIN_BLOCK_REBASE_RELATIVE is valid only with non-null base
cs: příznak VIR_DOMAIN_BLOCK_REBASE_RELATIVE je platný pouze pro nenulový základ

en: flags parameter must be VIR_MEMORY_VIRTUAL or VIR_MEMORY_PHYSICAL
cs: je třeba, aby parametr příznaků byl VIR_MEMORY_VIRTUAL nebo VIR_MEMORY_PHYSICAL

en: flags:
    	action required: %1$d
    	recursive: %2$d
cs: příznaky:
    	vyžadována akce: %1$d
    	rekurzivní: %2$d

en: floor attribute is not supported for this config
cs: pro toto nastavení není atribut floor (dolní hodnota) podporován

en: floppy device hotplug isn't supported
cs: připojování disketové mechaniky za chodu není podporováno

en: fmode and dmode must be used with accessmode=mapped
cs: fmode a dmode je třeba použít ve spojení s accessmode=mapped

en: for %1$s module
cs: pro modul %1$s

en: for Linux >= %1$d.%2$d.%3$d
cs: pro Linux >= %1$d.%2$d.%3$d

en: for PowerPC KVM module loaded
cs: pro načtený PowerPC KVM modul

en: for device assignment IOMMU support
cs: pro podporu IOMMU zařízení přiřazení

en: for hardware virtualization
cs: pro hardwarovou virtualizaci

en: for secure guest support
cs: pro podporu zabezpečených hostů

en: forbidden characters in 'compat' attribute
cs: zakázané znaky v atributu „compat“

en: force console connection (disconnect already connected sessions)
cs: vynutit připojení ke konzoli (odpojit už připojené relace)

en: force convergence during live migration
cs: při stěhování za chodu vynutit konvergenci

en: force device update
cs: vynutit aktualizaci zařízení

en: force disconnect a client from the given server
cs: vynutit odpojení klienta od daného serveru

en: force fresh boot by discarding any managed save
cs: vynutit zavedení od znovu zahozením případného spravovaného uložení

en: force guest disk writes to be synchronously written to the destination to improve storage migration convergence
cs: vynutit aby zápisy hostů na disk byly do cíle zapisovány synchronně a zlepšila se tak konvergence stěhování úložiště

en: force media changing
cs: vynutit výměnu média

en: force migration even if it may be unsafe
cs: vynutit migraci i když může být nebezpečná

en: forcefully stop a physical host interface.
cs: vynuceně zastavit fyzické rozhraní hostitele.

en: format '%1$s' is not supported, expecting 'kdump-zlib', 'kdump-lzo', 'kdump-snappy', 'win-dmp' or 'elf'
cs: formát '%1$s' není podporován, očekáváno 'kdump-zlib', 'kdump-lzo', 'kdump-snappy', 'win-dmp' nebo 'elf'

en: format features only available with qcow2
cs: funkce formátování jsou k dispozici pouze s qcow2

en: format for underlying storage
cs: formát pro úložiště, na kterém se nachází

en: format of backing image '%1$s' of image '%2$s' was not specified in the image metadata (See https://libvirt.org/kbase/backing_chains.html for troubleshooting)
cs: formát obrazu, na kterém je založeno '%1$s' obrazu '%2$s' nebyl uveden v metadatech obrazu (řešení problémů viz https://libvirt.org/kbase/backing_chains.html)

en: format of backing volume if taking a snapshot
cs: formát svazku, na kterém se nachází, pokud pořízen zachycený stav

en: format of the destination file
cs: formát cílového souboru

en: formatter for %1$s %2$s reported error
cs: formátovač pro %1$s %2$s nahlásil chybu

en: forward dev not allowed for network '%1$s' with forward mode='%2$s'
cs: pro síť „%1$s“ není zařízení pro přesměrování povoleno, když je (režim přesměrování) forward mode=„%2$s“

en: forward interface entries cannot be modified, only added or deleted
cs: položky pro přeposílání rozhraní není možné měnit – pouze přidávat nebo odstraňovat

en: found lease without expiry-time
cs: nalezena zápůjčka bez okamžiku skončení platnosti

en: found lease without ip-address
cs: nalezena zápůjčka bez IP adresy

en: found lease without mac-address
cs: nalezena zápůjčka bez mac adresy

en: freePageReporting is not supported by this QEMU binary
cs: freePageReporting není touto QEMU binárkou podporováno

en: from snapshot
cs: ze zachyceného stavu

en: fs driver %1$s is not supported
cs: ovladač souborového systému %1$s není podporován

en: fs format %1$s is not supported
cs: formát souborového systému %1$s není podporován

en: fully-qualified path of disk
cs: úplný popis umístění disku

en: fully-qualified path of source disk
cs: úplný popis umístění zdrojového disku

en: fuse_loop failed
cs: fuse_loop se nezdařilo

en: g_mkstemp("%1$s") failed
cs: g_mkstemp("%1$s") se nezdařilo

en: g_mkstemp_full: failed to create temporary file: %1$s
cs: g_mkstemp_full: nepodařilo se vytvořit dočasný soubor: %1$s

en: geometry is not supported with vhostuser disk
cs: v případě vhostuser disku není geometrie podporována

en: get active job information for the specified disk
cs: získat informace o aktivní úloze pro zadaný disk

en: get arp table not implemented on this platform
cs: získání arp tabulky není na této platformě implementováno

en: get device block stats for a domain
cs: získat stav bloku zařízení domény

en: get inactive rather than running configuration
cs: získat neaktivní namísto spuštěného nastavení

en: get link state of a virtual interface
cs: získat stav linky virtuálního rozhraní

en: get maximum count of vcpus
cs: získat maximum počtu virt. procesorů

en: get maximum tolerable downtime
cs: získat maximální přijatelný čas výpadku

en: get memory statistics for a domain
cs: získat statistiky paměti pro doménu

en: get network interface stats for a domain
cs: získat stav síťového rozhraní pro doménu

en: get number of currently active vcpus
cs: získat počet právě aktivních virt. procesorů

en: get post-copy migration bandwidth
cs: získat využití šířky pásma pro post-copy stěhování

en: get server workerpool parameters
cs: získat workerpool parametry serveru

en: get server's client-related configuration limits
cs: získat limity nastavení serveru související s klienty

en: get statistics about one or multiple domains
cs: získat statistiky o jedné nebo více doménách

en: get value according to current domain state
cs: získat hodnotu podle stávajícího stavu domény

en: get value from running domain
cs: získat hodnotu ze spuštěné domény

en: get value to be used on next boot
cs: získat hodnotu kterou použít při příštím zavádění

en: get value without converting to base64
cs: získat hodnotu bez převodu na base64

en: get/set bandwidth in bytes rather than MiB/s
cs: získat/nastavit rychlost v bajtech namísto MiB/s

en: get/set compression cache size
cs: získat/nastavit velikost komprimační mezipaměti

en: get/set current scheduler info
cs: získat/nastavit aktuální informace o plánovači

en: get/set parameters of a virtual interface
cs: získat/nastavit parametry virtuálního rozhraní

en: get/set value from running domain
cs: získat/nastavit hodnotu spuštěné domény

en: get/set value to be used on next boot
cs: získat/nastavit hodnotu, kterou použít při příštím zavádění systému

en: gic-version option is not available with this QEMU binary
cs: volba gic-version není s touto QEMU binárkou k dispozici

en: given uuid does not match XML uuid
cs: zadané uuid se neshoduje s uuid v XML

en: gluster pool name '%1$s' must not contain /
cs: název gluster fondu „%1$s“ nemůže obsahovat /

en: gluster pool path '%1$s' must start with /
cs: je třeba, aby popis umístění gluster fondu „%1$s“ začínalo na /

en: got unexpected RPC call prog %1$d vers %2$d proc %3$d type %4$d
cs: obdrženo neočekávané RPC volání prog %1$d vers %2$d proc %3$d typ %4$d

en: got unknown HTTP error code
cs: obdržen neznámý HTTP chybový kód

en: got unknown HTTP error code %1$s
cs: obdržen neznámý HTTP chybový kód %1$s

en: got wrong number of IOThread ids from QEMU monitor. got %1$d, wanted %2$d
cs: od QEMU monitoru obdržen nesprávný počet identifikátorů IOThread – obdrženo %1$d, chtěno %2$d

en: got wrong number of IOThread pids from QEMU monitor. got %1$d, wanted %2$zu
cs: z QEMU monitoru obdržen nesprávný počet identifikátorů procesů vláken vstupu/výstupu. Obdrženo %1$d, chtěno %2$zu

en: gracefully shutdown a domain
cs: elegantně vypnout doménu

en: granularity must be power of 2
cs: je třeba, aby členitost byla násobkem dvou

en: graphics 'listen' attribute '%1$s' must match 'address' attribute of first listen element (found '%2$s')
cs: je třeba, aby atribut 'listen grafiky '%1$s' se shodoval s atributem 'address' prvního prvku očekávání spojení (nalezeno „%2$s“)

en: graphics 'socket' attribute '%1$s' must match 'socket' attribute of first listen element (found '%2$s')
cs: je třeba, aby atribut grafiky 'socket' „%1$s“ se shodoval s atributem 'socket' prvního prvku očekávání spojení (nalezeno „%2$s“)

en: graphics URI to be used for seamless graphics migration
cs: URI grafiky kterou použít pro bezešvou migraci grafiky

en: graphics device is needed for attribute value 'display=on' in <hostdev>
cs: pro hodnotu atributu 'display=on' v <hostdev> je zapotřebí grafického zařízení

en: graphics type 'egl-headless' is only supported with one of: 'vnc', 'spice' graphics types
cs: typ grafiky 'egl-headless' je podporován pouze s jedním z: 'vnc', 'spice' typů grafiky

en: group name to share I/O quota between multiple drives
cs: název skupiny pro sdílení kvóty vstupu/výstupu mezi vícero disky

en: group_name can be configured only together with settings
cs: group_name (název skupiny) je možné nastavit pouze společně s nastaveními

en: guest
cs: host

en: guest CIDs must be >= 3
cs: je třeba, aby CID identifikátory hosta byly vyšší než 3

en: guest CPU doesn't match specification
cs: procesor hosta neodpovídá specifikaci

en: guest CPU doesn't match specification: extra features: %1$s
cs: procesor hosta neodpovídá specifikaci: funkce navíc: %1$s

en: guest CPU doesn't match specification: extra features: %1$s, missing features: %2$s
cs: procesor hosta neodpovídá specifikacím: funkce navíc: %1$s, chybějící funkce: %2$s

en: guest CPU doesn't match specification: missing features: %1$s
cs: procesor hosta neodpovídá specifikaci: chybějící funkce: %1$s

en: guest agent replied with wrong id to guest-sync command
cs: agent hosta odpověděl na guest-sync nesprávným identifikátorem

en: guest agent replied with wrong id to guest-sync command: %1$s
cs: agent hosta odpověděl na guest-sync nesprávným identifikátorem: %1$s

en: guest agent reports less cpu than requested
cs: agent v hostovi hlásí méně procesorů než požadováno

en: guest agent returned malformed or invalid return value
cs: agent v hostovi vrátil nesprávně formulovanou nebo neplatnou návratovou hodnotu

en: guest agent timeout '%1$d' is less than the minimum '%2$d'
cs: časový limit agenta v hostovi „%1$d“ je nižší než minimum „%2$d“

en: guest crashed while connecting to the guest agent
cs: při připojování k agentovi v něm host zhavaroval

en: guest failed to start: %1$s
cs: hosta se nepodařilo spustit: %1$s

en: guest failed to start: terminated abnormally
cs: hosta se nepodařilo spustit: nenormálně ukončen

en: guest failed to start: unexpected exit status %1$d
cs: hosta se nepodařilo spustit: neočekávaný stav při ukončení %1$d

en: guest interface
cs: rozhraní hosta

en: guest is missing vCPUs '%1$s'
cs: host postrádá virt. procesory „%1$s“

en: guest unexpectedly quit
cs: host neočekávaně skončil

en: guest unexpectedly quit during hotplug
cs: při připojování za chodu host neočekávaně skončil

en: guest-get-fsinfo reply was missing or not an array
cs: odpověď guest-get-fsinfo chyběla nebo není pole

en: guest-get-osinfo reply was missing return data
cs: v odpovědi quest-get-osinfo chyběla návratová data

en: guest-get-timezone reply was missing return data
cs: v odpovědi quest-get-timezone chyběla návratová data

en: guest-get-users reply was missing return data
cs: v odpovědi guest-get-users chyběla návratová data

en: guest-get-vcpus reply was missing return data
cs: odpověď guest-get-vcpus postrádala návratová data

en: guestReset is not supported with this version of QEMU
cs: guestReset není touto verzí QEMU podporováno

en: guestfwd channel does not define a target address
cs: kanál guestfwd nedefinuje cílovou adresu

en: guestfwd channel only supports IPv4 addresses
cs: kanál guestfwd podporuje pouze IPv4 adresy

en: halt domain after snapshot is created
cs: po vytvoření zachyceného stavu zastavit doménu

en: handler failed to wait on condition
cs: obsluze se nezdařilo čekat na podmínku

en: hash lookup resulted in NULL pointer
cs: hledání otisku (hash) vedlo v prázdný ukazatel

en: host CPU model does not match required CPU model %1$s
cs: model procesoru hostitele se neshoduje s požadovaným modelem procesoru %1$s

en: host CPU vendor does not match required CPU vendor %1$s
cs: výrobce procesoru hostitele se neshoduje s vyžadovaným výrobcem procesoru %1$s

en: host USB device Busnum: %1$3x, Devnum: %2$3x not found
cs: USB zařízení hostitele Busnum: %1$3x, Devnum: %2$3x nenalezeno

en: host USB device already exists
cs: USB zařízení hostitele už existuje

en: host arch %1$s is too big for destination
cs: architektura hosta %1$s je pro cíl příliš objemná

en: host cpu counting not implemented on this platform
cs: spočítání procesorů hostitele není na této platformě implementováno

en: host cpu number(s) to set
cs: čísla procesorů hostitele které nastavit

en: host cpu number(s) to set, or omit option to query
cs: počet procesorů hostitele k nastavení nebo vynechat volbu pro dotaz

en: host device already exists
cs: zařízení hostitele už existuje

en: host doesn't support VFIO PCI passthrough
cs: hostitel nepodporuje VFIO PCI passthrough

en: host doesn't support hyperv '%1$s' feature
cs: hostitel nepodporuje funkci hyperv „%1$s“

en: host doesn't support hyperv stimer '%1$s' feature
cs: hostitel nepodporuje hyperv funkci stimer „%1$s“

en: host doesn't support invariant TSC
cs: hostitel nepodporuje neměnné TSC

en: host doesn't support legacy PCI passthrough
cs: hostitel nepodporuje původní PCI passthrough

en: host doesn't support paravirtual spinlocks
cs: hostitel nepodporuje paravirtuální spinlocks

en: host doesn't support passthrough of host PCI devices
cs: hostitel nepodporuje předávání svých PCI zařízení

en: host isn't capable of IPv6
cs: hostitel neumí IPv6

en: host migration TLS directory not configured
cs: TLS složka stěhování hostitele není nastavena

en: host name for source of disk device
cs: název hostitele pro zdroj diskového zařízení

en: host pci device %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$d not found
cs: pci zařízení hostitele %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$d nenalezeno

en: host pci device %1$s not found
cs: pci zařízení hostitele %1$s nenalezeno

en: host reports map buffer length exceeds maximum: %1$d > %2$d
cs: velikost vyrovnávací paměti hlášení hostitele překračuje maximum: %1$d > %2$d

en: host reports too many vCPUs: %1$d > %2$d
cs: hostitel hlásí příliš mnoho virt. procesorů: %1$d > %2$d

en: host scsi device %1$s:%2$u:%3$u.%4$llu not found
cs: scsi zařízení hostitele %1$s:%2$u:%3$u.%4$llu nenalezeno

en: host scsi iSCSI path %1$s not found
cs: iSCSI popis umístění %1$s host scsi nenalezen

en: host socket for source of disk device
cs: soket hostitele pro zdroj diskového zařízení

en: host transport for source of disk device
cs: transport hostitele pro zdroj diskového zařízení

en: host usb device %1$03d.%2$03d not found
cs: usb zařízení hostitele %1$03d.%2$03d nenalezeno

en: host usb device vendor=0x%1$.4x product=0x%2$.4x not found
cs: usb zařízení hostitele (výrobce) vendor=0x%1$.4x (produkt) product=0x%2$.4x nenalezeno

en: host-certificates mode needs exactly three certificates
cs: režim host-certificates potřebuje přesně tři certifikáty

en: hostName field not available (missing VMware Tools?)
cs: kolonka hostName není k dispozici (chybí VMware Tools?)

en: hostdev %1$s not found
cs: zařízení hostitele %1$s nenalezeno

en: hostdev does not have an alias
cs: zařízení hostitele nemá alternativní název

en: hostdev interface missing hostdev data
cs: rozhraní hostdev postrádá hostdev data

en: hostdev invalid secret type '%1$s'
cs: neplatný typ tajemství zařízení hostitele „%1$s“

en: hostdev mode '%1$s' not supported
cs: režim zařízení hostitele „%1$s“ není podporován

en: hostdev mode 'capabilities' is not supported in %1$s
cs: režim zařízení hostitele 'capabilities' není podporován v %1$s

en: hostdev network '%1$s' lists '%2$s' in the device pool, but hostdev networks require all devices to be listed by PCI address, not network device name
cs: síť zařízení hostitele „%1$s“ uvádí „%2$s“ ve fondu zařízení, ale sítě zařízení hostitele vyžadují, aby veškerá zařízení byla uvedena podle PCI adres, nikoli pod názvem síťového zařízení

en: hostdev subsys type '%1$s' not supported
cs: typ podsystému zařízení hostitele „%1$s“ není podporován

en: hostname must be specified for gluster sources
cs: pro gluster zdroje je třeba zadat název stroje

en: hostname must be specified for iscsi sources
cs: pro iscsi zdroje je třeba zadat název stroje

en: hostname must be specified for netfs sources
cs: pro netfs zdroje je třeba zadat název stroje

en: hostname on destination resolved to localhost, but migration requires an FQDN
cs: název stroje na cíli přeložen na localhost, ale migrace vyžaduje FQDN

en: hot unplug is not supported for hostdev mode '%1$s'
cs: odpojení za chodu není podporován pro režim zařízení hostitele „%1$s“

en: hot unplug of watchdog of model %1$s is not supported
cs: odpojení resetátoru u modelu %1$s není podporováno

en: hotplug is not supported for hostdev mode '%1$s'
cs: připojování za chodu není podporováno pro hostdev režim „%1$s“

en: hotplug is not supported for hostdev subsys type '%1$s'
cs: připojování za chodu není podporováno pro hostdev subsys type „%1$s“

en: hotplug is not supported for the %1$s device
cs: připojování za chodu není pro zařízení %1$s podporováno

en: hotplug of interface type of %1$s is not implemented yet
cs: připojení za chodu rozhraní typu %1$s zatím není implementováno

en: hotplug of watchdog model '%1$s' is not supported
cs: odpojení/připojení resetátoru za chodu u modelu %1$s není podporováno

en: hpet timer is not supported by this architecture
cs: touto architekturou není vysoce přesný časovač (hpet) podporován

en: http cookies are supported only with HTTP(S) protocol
cs: http cookie jsou podporovány pouze v případě HTTP(S) protokolu

en: hub type %1$s not supported
cs: hub typu %1$s není podporován

en: hugepage size can't be zero
cs: velikost hugepages nemůže být nula

en: hugepages are not allowed with anonymous memory source
cs: hugepages není možné použít ve spojení s anonymním zdrojem paměti

en: hugepages are not allowed with memory allocation ondemand
cs: hugepages není možné použít ve spojení s přiřazováním paměti na základě potřeby (ondemand)

en: hugepages is not supported with memfd memory source
cs: hugepages nejsou ve spojení se zdrojem paměti memfd podporovány

en: hugepages: node %1$zd not found
cs: hugepages: uzel %1$zd nenalezen

en: hugetlbfs filesystem is not mounted or disabled by administrator config
cs: souborový systém hugetlbfs není připojený nebo je zakázaný správcem v nastavení

en: hypervisor
cs: hypervizor

en: hypervisor connection URI
cs: URI spojení hypervizoru

en: hypervisor connection not open
cs: spojení s hypervizorem není otevřené

en: hypervisor feature autodetection override
cs: přebití automatického zjišťování funkce hypervizoru

en: i - turn off validation and try to redefine again
cs: i – vypnout ověřování správnosti a zkusit znovu definovat

en: iSCSI storage pool does not support volume creation
cs: iSCSI fond úložiště nepodporuje vytváření svazků

en: iSCSI storage pool does not support volume deletion
cs: iSCSI fond úložiště nepodporuje mazání svazku

en: iSCSI storage pool does not support volume wiping
cs: iSCSI fond úložiště nepodporuje vymazání obsahu svazku

en: iSCSI usage specified, but target is missing
cs: zadáno využití iSCSI, ale chybí cíl

en: idle
cs: nečinné

en: idle:
cs: nečinné:

en: ids of vcpus to manipulate
cs: identifikátory virt. procesorů, se kterými manipulovat

en: if IOMMU is enabled by kernel
cs: pokud je IOMMU zapnuté v jádře

en: ifkey "%1$s" has no req
cs: ifkey „%1$s“ nemá žádné req

en: ignore
cs: ignorovat

en: ignoring debug level %1$d out of range [%2$d-%3$d]
cs: ignoruje se úroveň podrobností ladících informací %1$d, která je mimo rozsah [%2$d-%3$d]

en: image magic is incorrect
cs: image magic není správné

en: image version is not supported (%1$d > %2$d)
cs: verze obrazu není podporována (%1$d > %2$d)

en: implies --abort; conclude and pivot a copy or commit job
cs: implikuje --abort; završení a pivot kopie nebo úlohy odeslání

en: implies --abort; request but don't wait for job end
cs: implikuje --abort; požádat ale nečekat na konec úlohy

en: implies --active --wait, pivot when commit is synced
cs: implikuje --active --wait, pivot když je odeslání synchronizováno

en: implies --active --wait, quit when commit is synced
cs: implikuje --active --wait – skončí, když je odeslání synchronizováno

en: implies --info; output details rather than human summary
cs: implikuje --info; vypsat podrobnosti namísto člověku přehledného souhrnu

en: implies --wait, abort if copy exceeds timeout (in seconds)
cs: implikuje --wait, přerušit pokud kopírování překročí časový limit (v sekundách)

en: implies --wait, pivot when mirroring starts
cs: implikuje --wait, pivot když zrcadlení začne

en: implies --wait, quit when mirroring starts
cs: implikuje --wait, ukončit při spuštění zrcadlení

en: in shutdown
cs: vypíná se

en: inaccessible
cs: nepřístupné

en: inaccessible backing store volume %1$s
cs: nepřístupný svazek %1$s úložiště, na kterém je založeno

en: inactive
cs: neaktivní

en: inbound rate larger than maximum %1$u
cs: příchozí rychlost vyšší než maximum %1$u

en: include backup size estimate in XML dump
cs: do XML výpisu odhadovanou velikost zálohy

en: include security sensitive information in XML dump
cs: zahrnout v XML výpisu informace citlivé ohledně zabezpečení

en: includes the password into the connection URI if available
cs: pokud je k dispozici, zahrne do URI připojení heslo

en: incoming RDMA migration is not supported with this QEMU binary
cs: příchozí RDMA migrace není touto binárkou QEMU podporována

en: incomplete metadata in '%1$s'
cs: neúplná metadata v „%1$s“

en: incomplete result, failed to get completed
cs: neúplný výsledek, nepodařilo se získat dokončené

en: incomplete result, failed to get status
cs: neúplný výsledek, nepodařilo se získat stav

en: incomplete result, failed to get total
cs: neúplný výsledek, nepodařilo se získat celkem

en: incomplete result, unknown status string '%1$s'
cs: neúplný výsledek, neznámý řetězec stavu „%1$s“

en: incomplete save header in '%1$s'
cs: nekompletní záhlaví uložení v „%1$s“

en: incremental backup is not supported yet
cs: přírůstkové zálohy zatím nejsou podporovány

en: individual CPU state configuration is not supported
cs: nastavování stavu pro jednotlivé procesory není podporováno

en: info balloon reply was missing balloon data
cs: v informační odpovědi od výplně v operační paměti (balloon) chybí její data

en: info migration reply was missing return status
cs: v informační odpovědi stěhování chyběl návratový stav

en: info on current snapshot
cs: informace o stávajícím zachyceném stavu

en: init binary must be specified
cs: je třeba zadat spustitelný soubor s init

en: initial CPU throttling rate for auto-convergence
cs: počáteční četnost omezování procesoru pro automatickou konvergenci

en: initial allocation size, as scaled integer (default bytes)
cs: počáteční velikost přiřazení, jako škálované celé číslo (bez jednotek se rozumí bajty)

en: initial memory size of a domain with NUMA nodes cannot be modified with this API
cs: počáteční velikost paměti domény s NUMA uzly nemůže být měněna prostřednictvím tohoto aplikačního programového rozhraní

en: initial memory size overflowed after alignment
cs: počáteční velikost paměti přetekla po zarovnání

en: initialize
cs: inicializovat

en: initiator iqn for underlying storage
cs: iqn iniciátoru pro úložiště, na kterém je založeno

en: inject
cs: vpravit

en: input device on bus '%1$s' cannot be detached
cs: vstupní zařízení na sběrnici „%1$s“ není možné odpojit

en: input device on bus '%1$s' cannot be hot plugged.
cs: vstupní zařízení na sběrnici „%1$s“ není možné připojovat za chodu.

en: input devices without vnc are not supported
cs: vstupní zařízení bez vnc nejsou podporována

en: input evdev doesn't support bus element
cs: vstup evdev nepodporuje prvek bus (sběrnice)

en: input too large: %1$d * %2$d
cs: vstup je příliš velký: %1$d * %2$d

en: input too large: %1$lu
cs: vstup je příliš velký: %1$lu

en: input too large: %1$u * %2$u
cs: vstup je příliš objemný: %1$u * %2$u

en: instead of setting given time, synchronize from domain's RTC
cs: namísto nastavení daného času, synchronizovat z hodin domény

en: instead of setting new pool size add pages to it
cs: namísto nastavení nové velikost fondu do něj přidat stránky

en: interface %1$s - <port isolated='yes'/> is not supported for network interfaces with type='%2$s'
cs: zařízení %1$s - <port isolated='yes'/> není podporováno pro síťové rozhraní typu „%2$s“

en: interface %1$s - <port isolated='yes'/> is not supported for network interfaces with virtualport type='%2$s'
cs: rozhraní %1$s - <port isolated='yes'/> není podporováno pro síťové rozhraní s virtualportem typu='%2$s'

en: interface %1$s - bandwidth settings are not supported for hostdev interfaces
cs: Rozhraní %1$s – v případě zařízení z hostitele není nastavování rychlosti podporováno

en: interface %1$s - custom tap device path is not supported for network interfaces of type %2$s
cs: Rozhraní %1$s – uživatelsky určený popis umístění tap zařízení není pro síťové rozhraní typu %2$s podporováno

en: interface %1$s - filterref is not supported for network interfaces of type %2$s
cs: Rozhraní %1$s - filterref není podporováno pro síťové rozhraní typu %2$s

en: interface %1$s - filterref is not supported for network interfaces with virtualport type %2$s
cs: Rozhraní %1$s - filterref není podorováno pro síťová rozhraní s virtuálním portem typu %2$s

en: interface %1$s - multiqueue is not supported for network interfaces of type %2$s
cs: Rozhraní %1$s – vícenásobná fronta není podporována pro sítová rozhraní typu %2$s

en: interface %1$s - teaming transient device must be type='hostdev', not '%2$s'
cs: Rozhraní %1$s – je třeba, aby spojování (team) přechodného zařízení bylo type='hostdev', ne '%2$s'

en: interface %1$s - vlan tag not supported for this connection type
cs: Rozhraní %1$s – pro tento typ připojení není vlan tagování podporováno

en: interface '%1$s' can only be listed once in network %2$s
cs: v síti %1$s může být rozhraní „%2$s“ uvedeno pouze jedenkrát

en: interface '%1$s' failing; reopening
cs: rozhraní „%1$s“ selhává; otevírá se znovu

en: interface '%1$s' not found
cs: Rozhraní '%1$s' nenalezeno

en: interface device (MAC Address)
cs: zařízení rozhraní (MAC adresa)

en: interface device specified by name or MAC Address
cs: zařízení rozhraní podle názvu nebo MAC adresy

en: interface has no name
cs: rozhraní nemá název

en: interface has unsupported type '%1$s'
cs: rozhraní má nepodporovaný typ „%1$s“

en: interface host IP
cs: IP adresa rozhraní hostitele

en: interface information in XML
cs: informace o rozhraní v XML

en: interface is already running
cs: rozhraní už je spuštěné

en: interface is not running
cs: rozhraní není spuštěné

en: interface mac
cs: mac adresa rozhraní

en: interface name
cs: název rozhraní

en: interface name %1$s does not fit into buffer
cs: Název rozhraní %1$s je příliš dlouhý (nevejde se do vyrovnávací paměti)

en: interface name or MAC address
cs: název nebo MAC adresa rozhraní

en: interface not set
cs: Rozhraní nenastaveno

en: interface state driver is not active
cs: ovladač stavu zařízení není aktivní

en: interface stats not implemented on this platform
cs: statistiky rozhraní nejsou na této platformě implementovány

en: interface type='%1$s' requires a 'source' element
cs: Rozhraní type='%1$s' potřebuje prvek 'source'

en: internal
cs: interní

en: internal (locking) error
cs: vnitřní (zamykací) chyba

en: internal and full system snapshots require all disks to be selected for snapshot
cs: vnitřní a zachycené stavy celého systému vyžadují, aby byly vybrány všechny disky

en: internal command for autocompletion
cs: vnitřní příkaz pro automatické doplňování

en: internal command for testing virt shells
cs: vnitřní příkaz pro testování virtuálních shellů

en: internal error
cs: vnitřní chyba

en: internal error: %1$s
cs: vnitřní chyba: %1$s

en: internal inactive snapshots are not supported on '%1$s' disks
cs: vnitřní zachycené stavy nejsou na „%1$s“ discích podporovány

en: internal inactive snapshots are not supported on 'network' disks using '%1$s' protocol
cs: vnitřní neaktivní zachycené stavy nejsou při použití protokolu „%1$s“ na 'network' discích podporovány

en: internal parse requested with NULL current
cs: vyžádáno interní zpracování s prázdným current

en: internal snapshot for disk %1$s unsupported for storage type %2$s
cs: vnitřní zachycený stav pro disk %1$s nepodporován pro typ úložiště %2$s

en: internal snapshot of a running VM must include the memory state
cs: je třeba aby, vnitřní zachycený stav spuštěného virt. stroje obsahoval stav paměti

en: internal snapshots of a VM with pflash based firmware are not supported
cs: vnitřní zachycené stavy virt. strojů s firmware, založeným na pflash, nejsou podporovány

en: internal use only
cs: pouze pro použití v rámci vývoje

en: interrupt post-copy migration
cs: přerušit migraci typu "po zkopírování"

en: intr:
cs: přeruš.:

en: invalid "trunk='%1$s'" in <vlan> - must be yes or no
cs: neplatné „trunk='%1$s'“ ve <vlan> – je třeba, aby bylo yes (ano) nebo no (ne)

en: invalid "trunk='%1$s'" in <vlan> - trunk='yes' is required for more than one vlan tag
cs: neplatné "trunk='%1$s'" ve <vlan> – pro více než jeden vlan štítek je zapotřebí trunk='yes'

en: invalid %1$s value: '%2$s'
cs: Neplatná hodnota %1$s: „%2$s“

en: invalid %1$s: '%2$s'
cs: neplatné %1$s: „%2$s“

en: invalid '=' after option --%1$s
cs: neplatné „=“ po volbě --%1$s

en: invalid 'type' attribute for vhostuser disk source
cs: neplatný atribut 'type' pro zdroj disku vhostuser

en: invalid <address> element found in <forward> of network %1$s
cs: ve <forward> sítě %1$s nalezen neplatný prvek <address>

en: invalid <forwarder> element found in <dns> of network %1$s
cs: v <dns> sítě %1$s nalezen neplatný prvek <forwarder>

en: invalid <host> element found in <dns> of network %1$s
cs: v <dns> sítě %1$s nalezen neplatný prvek <host>

en: invalid <interface> element found in <forward> of network %1$s
cs: ve <forward> sítě %1$s nalezen neplatný prvek <interface>

en: invalid <nat> element found in <forward> of network %1$s
cs: ve <forward> sítě %1$s nalezen neplatný prvek <nat>

en: invalid <pf> element found in <forward> of network %1$s
cs: ve <forward> sítě %1$s nalezen neplatný prvek <pf>

en: invalid <port> element found in <forward> of network %1$s
cs: ve <forward> sítě „%1$s“ nalezen neplatný prvek <port>

en: invalid <srv> element found in <dns> of network %1$s
cs: v <dns> sítě %1$s nalezen neplatný prvek <srv>

en: invalid <txt> element found in <dns> of network %1$s
cs: V <dns> sítě %1$s nalezen neplatný prvek <txt>

en: invalid CPU cache level, must be in range [1,3]
cs: neplatná úroveň mezipaměti procesoru – je třeba, aby bylo z rozsahu 1 až 3

en: invalid CPU definition at index %1$zu
cs: neplatná definice procesoru na pozici %1$zu

en: invalid CPU definition stub
cs: neplatný pahýl definice procesoru

en: invalid DNS SRV port attribute for service '%1$s' in network '%2$s'
cs: neplatný DNS SRV atribut port pro službu „%1$s“ v síti „%2$s“

en: invalid DNS SRV weight attribute for service '%1$s' in network '%2$s'
cs: neplatný DNS SRV atribut váha (weight) pro službu „%1$s“ v síti „%2$s“

en: invalid MAC address
cs: neplatná MAC adresa

en: invalid MAC address: %1$s
cs: neplatná MAC adresa: %1$s

en: invalid NUMA node ID supplied for '%1$s'
cs: pro „%1$s“ byl zadán neplatný identifikátor NUMA uzlu

en: invalid NUMA node in target
cs: neplatný NUMA režim v cíli

en: invalid PCI bus ID supplied for '%1$s'
cs: bylo zadáno neplatné ID sběrnice PCI pro „%1$s“

en: invalid PCI class supplied for '%1$s'
cs: neplatná PCI třída zadána pro „%1$s“

en: invalid PCI domain ID supplied for '%1$s'
cs: bylo zadáno neplatné ID domény PCI pro „%1$s“

en: invalid PCI function ID supplied for '%1$s'
cs: bylo zadáno neplatné ID funkce PCI pro '%1$s'

en: invalid PCI passthrough type '%1$s'
cs: neplatný typ předávání PCI „%1$s“

en: invalid PCI product ID supplied for '%1$s'
cs: bylo zadáno neplatné ID produktu PCI pro '%1$s'

en: invalid PCI slot ID supplied for '%1$s'
cs: bylo zadáno neplatné ID PCI slotu pro '%1$s'

en: invalid PCI vendor ID supplied for '%1$s'
cs: bylo zadáno neplatné ID výrobce PCI pro '%1$s'

en: invalid RNG rate bytes value
cs: neplatná hodnota rychlosti bajtů generátoru náhodných čísel (RNG)

en: invalid RNG rate period value
cs: neplatná hodnota periody rychlosti generátoru náhodných čísel (RNG)

en: invalid SCSI LUN ID supplied for '%1$s'
cs: zadáno neplatné SCSI LUN ID pro „%1$s“

en: invalid SCSI bus ID supplied for '%1$s'
cs: zadáno neplatné SCSI host ID pro „%1$s“

en: invalid SCSI host ID supplied for '%1$s'
cs: zadáno neplatné SCSI host ID pro „%1$s“

en: invalid SCSI target ID supplied for '%1$s'
cs: zadán neplatný identifikátor SCSI cíle pro „%1$s“

en: invalid URI %1$s (maybe you want %2$s:///%3$s)
cs: neplatná URI %1$s (možná chcete %2$s:///%3$s)

en: invalid USB bus number supplied for '%1$s'
cs: bylo zadáno neplatné číslo USB sběrnice pro „%1$s“

en: invalid USB device number supplied for '%1$s'
cs: bylo zadáno neplatné číslo USB zařízení pro „%1$s“

en: invalid USB interface class supplied for '%1$s'
cs: bylo zadáno neplatné číslo třídy USB rozhraní pro „%1$s“

en: invalid USB interface number supplied for '%1$s'
cs: bylo zadaáno neplatné číslo USB rozhraní pro „%1$s“

en: invalid USB interface protocol supplied for '%1$s'
cs: byl zadán neplatný protokol USB rozhraní pro „%1$s“

en: invalid USB interface subclass supplied for '%1$s'
cs: bylo zadáno neplatné číslo podtřídy USB rozhraní pro „%1$s“

en: invalid USB product ID supplied for '%1$s'
cs: bylo zadáno neplatné ID produktu USB zařízení pro „%1$s“

en: invalid USB vendor ID supplied for '%1$s'
cs: bylo zadáno neplatné ID výrobce USB zařízení pro „%1$s“

en: invalid UUID
cs: neplatné UUID

en: invalid UUID source: %1$s
cs: neplatný zdroj UUID: %1$s

en: invalid VM definition
cs: neplatná definice virt. stroje

en: invalid XML length: %1$d
cs: neplatná délka XML: %1$d

en: invalid ap-adapter value '%1$s' for '%2$s'
cs: Neplatná hodnota ap-adapter '%1$s' pro '%2$s'

en: invalid ap-domain value '%1$s' for '%2$s'
cs: Neplatná hodnota ap-domain value '%1$s' pro '%2$s'

en: invalid argument
cs: neplatný argument

en: invalid argument: %1$s
cs: neplatný argument: %1$s

en: invalid backing protocol '%1$s'
cs: neplatný protokol „%1$s“

en: invalid backing protocol string '%1$s'
cs: neplatný řetězec protokolu, na kterém je založeno „%1$s“

en: invalid capability_filters capability '%1$s'
cs: neplatná schopnost capability_filters „%1$s“

en: invalid char in %1$s: %2$c
cs: neplatný znak v %1$s: %2$c

en: invalid character in protocol attribute '%1$s' in DNS SRV record of network '%2$s'
cs: neplatný znak v atributu protokolu „%1$s“ v DNS záznamu SRV sítě „%2$s“

en: invalid character in service attribute '%1$s' in DNS SRV record of network '%2$s'
cs: neplatný znak v atributu služby „%1$s“ v DNS SRV záznamu sítě „%2$s“

en: invalid cipher size for TLS session
cs: neplatná délka šifry pro TLS relaci

en: invalid configuration in <vlan> - "trunk='no'" is not allowed with a native vlan id
cs: neplatné nastavení v <vlan> – „trunk='no'“ není povoleno pro nativní vlan identifikátor

en: invalid connection pointer in
cs: neplatný ukazatel spojení v

en: invalid connection pointer in %1$s
cs: neplatný ukazatel spojení v %1$s

en: invalid cssid value '%1$s' for '%2$s'
cs: neplatná hodnota cssid „%1$s“ pro „%2$s“

en: invalid device API '%1$s' for device %2$s: device only supports '%3$s'
cs: neplatné aplikační programové rozhraní „%1$s“ pro zařízení %2$s: zařízení podporuje pouze „%3$s“

en: invalid devno value '%1$s' for '%2$s'
cs: neplatná hodnota čísla zařízení (devno) „%1$s“ pro „%2$s“

en: invalid disk index '%1$s'
cs: neplatné pořadové číslo (index) disku „%1$s“

en: invalid disk target '%1$s'
cs: neplatný cíl disku „%1$s“

en: invalid disk target '%1$s', partitions can't appear in disk targets
cs: neplatný cíl disku „%1$s“, na cílech disku se nemohou objevovat oddíly

en: invalid dmode: '0%1$o'
cs: Neplatný dmode: '0%1$o'

en: invalid domain pointer in
cs: neplatný doménový ukazatel v

en: invalid domain pointer in %1$s
cs: neplatný doménový ukazatel v %1$s

en: invalid domain state reason '%1$s'
cs: neplatný důvod stavu domény „%1$s“

en: invalid domain state: %1$d
cs: neplatný stav domény: %1$d

en: invalid domain type %1$s
cs: neplatný typ domény %1$s

en: invalid driver type for version detection
cs: neplatný typ ovladače pro zjišťování verze

en: invalid failure action: '%1$s'
cs: neplatná akce selhání: „%1$s“

en: invalid fd %1$d for %2$s
cs: neplatný popisovač souboru %1$d pro %2$s

en: invalid flag
cs: neplatný příznak

en: invalid flag combination: (0x%1$x)
cs: neplatná kombinace příznaků: (0x%1$x)

en: invalid fmode: '0%1$o'
cs: Neplatný fmode: '0%1$o'

en: invalid hasmanagedsave
cs: neplatné hasmanagedsave

en: invalid header data length: %1$d
cs: neplatná délka dat záhlaví: %1$d

en: invalid host UUID: %1$s
cs: neplatné hostitelské UUID: %1$s

en: invalid hostdev mode
cs: neplatný režim hostdev

en: invalid hostdev subsystem type
cs: neplatný typ hostdev podsystému

en: invalid idmap start/target/count settings
cs: neplatné nastavení idmap start/target/count

en: invalid interface name %1$s
cs: neplatné jméno rozhraní %1$s

en: invalid interface pointer in
cs: neplatný ukazatel na rozhraní v

en: invalid interface pointer in %1$s
cs: neplatný ukazatel na rozhraní v %1$s

en: invalid iommuGroup number attribute for '%1$s'
cs: neplatný číselný atribut iommuGroup pro „%1$s“

en: invalid iothreads count '%1$s'
cs: neplatný počet vláken vst./výstupu „%1$s“

en: invalid job statistics type
cs: neplatný typ statistik úlohy

en: invalid job type '%1$d'
cs: neplatný typ úlohy „%1$d“

en: invalid json in file: %1$s
cs: neplatný json v souboru: %1$s

en: invalid json in file: %1$s, rewriting it
cs: neplatný json v souboru: %1$s, přepisuje se

en: invalid json in net device saved config file '%1$s': '%2$.60s'
cs: neplatné json v souboru s uloženým nastavením síťového zařízení „%1$s“: „%2$.60s“

en: invalid keycode %1$u of %2$s codeset
cs: neplatný kód klávesy %1$u znakové sady %2$s

en: invalid keycode: '%1$s'
cs: neplatný kód klávesy: „%1$s“

en: invalid length for new profile
cs: neplatná délka pro nový profil

en: invalid lifecycle action '%1$u'
cs: neplatná akce životního cyklu „%1$u“

en: invalid lifecycle type '%1$u'
cs: neplatný typ životního cyklu „%1$u“

en: invalid link state '%1$s'
cs: neplatný stav linky „%1$s“

en: invalid loadparm value '%1$s', expecting chars in set of [a-zA-Z0-9.] and blank spaces
cs: Neplatná hodnota loadparm '%1$s' – očekávány znaky ze sady [a-zA-Z0-9.] a prázdné znaky

en: invalid mac address '%1$s' in 'multicast-table' array in query-rx-filter response
cs: neplatná mac adresa „%1$s“ v 'multicast-table' poli v odpovědi query-rx-filter

en: invalid mac address '%1$s' in 'unicast-table' array in query-rx-filter response
cs: neplatná mac adresa „%1$s“ v 'unicast-table' poli v odpovědi query-rx-filter

en: invalid master key read, size=%1$zd
cs: neplatné čtení hlavního klíče, (velikost) size=%1$zd

en: invalid microcode version
cs: Neplatná verze mikrokódu

en: invalid mode
cs: neplatný režim

en: invalid model for interface of type '%1$s': '%2$s'
cs: Neplatný model pro rozhraní typu '%1$s': '%2$s'

en: invalid model for video type '%1$s'
cs: neplatný model pro typ videa „%1$s“

en: invalid model for virtio-balloon-pci
cs: neplatný model pro virtio-balloon-pci

en: invalid nested value key '%1$s'
cs: neplatný klíč vnořené hodnoty „%1$s“

en: invalid netfs path (ends in /): %1$s
cs: neplatný popis netfs umístění (končí v /): %1$s

en: invalid netfs path (no /): %1$s
cs: neplatný popis netfs umístění (žádné /): %1$s

en: invalid network pointer in
cs: neplatný síťový ukazatel v

en: invalid network pointer in %1$s
cs: neplatný síťový ukazatel v %1$s

en: invalid network type supplied for '%1$s'
cs: zadán neplatný typ sítě pro '%1$s'

en: invalid node cpu active value
cs: neplatná hodnota aktivních procesorů uzlu

en: invalid node cpu cores value
cs: neplatná hodnota jader procesoru uzlu

en: invalid node cpu mhz value
cs: neplatná hodnota mhz procesoru uzlu

en: invalid node cpu nodes value
cs: neplatná hodnota uzlů procesoru uzlu

en: invalid node cpu sockets value
cs: neplatná hodnota soketů procesoru uzlu

en: invalid node cpu threads value
cs: neplatná hodnota vláken procesoru uzlu

en: invalid node device pointer
cs: neplatný ukazatel na uzel zařízení

en: invalid node device pointer in %1$s
cs: neplatný ukazatel na uzel zařízení v %1$s

en: invalid node memory value
cs: neplatná hodnota paměť uzlu

en: invalid number '%1$s' in '%2$s'
cs: neplatné číslo „%1$s“ v „%2$s“

en: invalid number value for '%1$s' host CPU model property in QEMU capabilities cache
cs: neplatná číselná hodnota pro „%1$s“ vlastnost modelu procesoru hostitele v mezipaměti schopností QEMU

en: invalid parent device '%1$s'
cs: neplatné nadřazené zařízení '%1$s'

en: invalid partition name '%1$s', expected '%2$s'
cs: neplatný název oddílu „%1$s“, očekáváno „%2$s“

en: invalid path %1$s not assigned to domain
cs: neplatný popis umístění %1$s není přiřazen doméně

en: invalid path for master key file
cs: neplatný popis umístění pro soubor s hlavním klíčem

en: invalid path, '%1$s' is not a known interface
cs: neplatný popis umístění – „%1$s“ není známé rozhraní

en: invalid path: %1$s
cs: neplatná cesta: %1$s

en: invalid prefix, must be in range of 4-27
cs: neplatná předpona (prefix) – je třeba, aby byla z rozsahu 4 až 27

en: invalid protocol argument: %1$d
cs: neplatný argument protokolu: %1$d

en: invalid protocol transport type '%1$s'
cs: neplatný typ transportního protokolu „%1$s“

en: invalid qemu namespace capability '%1$s'
cs: neplatná schopnost qemu jmenného prostoru „%1$s“

en: invalid readahead size or timeout
cs: neplatná velikost pro přednačítání (readahead) nebo časový limit

en: invalid removable media size supplied for '%1$s'
cs: zadána neplatná velikost vyjímatelného média pro „%1$s“

en: invalid runstate
cs: neplatný runstate

en: invalid scale %1$llu
cs: neplatná stupnice %1$llu

en: invalid scheduler option: %1$s
cs: neplatná volba plánovače: %1$s

en: invalid secret type %1$s
cs: neplatný typ tajemství %1$s

en: invalid secret type '%1$s'
cs: neplatný typ tajemství „%1$s“

en: invalid secret uuid '%1$s'
cs: neplatné uuid tajemství „%1$s“

en: invalid server address
cs: neplatná adresa serveru

en: invalid size supplied for '%1$s'
cs: zadána neplatná velikost pro „%1$s“

en: invalid snapshot name '%1$s': name can't contain '/'
cs: neplatný název zachyceného stavu „%1$s“: název nemůže obsahovat „/“ (dopředné lomítko)

en: invalid snapshot name '%1$s': name can't start with '.'
cs: neplatný název zachyceného stavu „%1$s“: název nemůže začínat na „.“ (tečka)

en: invalid ssid value '%1$s' for '%2$s'
cs: neplatná hodnota ssid „%1$s“ pro „%2$s“

en: invalid storage pool pointer in
cs: neplatný ukazatel na fond úložiště v

en: invalid storage pool pointer in %1$s
cs: neplatný ukazatel na fond úložiště v %1$s

en: invalid storage source index '%1$s'
cs: neplatný index zdroje obrazu „%1$s“

en: invalid storage volume pointer in
cs: neplatný ukazatel na svazek úložiště v

en: invalid storage volume pointer in %1$s
cs: neplatný ukazatel na svazek úložiště v %1$s

en: invalid stream pointer
cs: neplatný ukazatel na proud

en: invalid stream pointer in %1$s
cs: neplatný ukazatel na proud v %1$s

en: invalid string value for '%1$s' host CPU model property in QEMU capabilities cache
cs: neplatná hodnota řetězce pro „%1$s“ vlastnost modelu procesoru hostitele v mezipaměti schopností QEMU

en: invalid tlsPort number: %1$s
cs: neplatné číslo pro tlsPort: %1$s

en: invalid transient
cs: neplatné přechodné

en: invalid type '%1$s' for parameter '%2$s', expected '%3$s'
cs: neplatný typ „%1$s“ pro parametr „%2$s“, očekáváno „%3$s“

en: invalid unique_id supplied for '%1$s'
cs: zadáno neplatné unique_id pro „%1$s“

en: invalid use of command API
cs: neplatné použití příkazového API rozhraní

en: invalid use of conf API
cs: Neplatné použití API pro nastavování

en: invalid use with no flags
cs: neplatné použití bez příznaků

en: invalid uuid %1$s
cs: neplatné uuid %1$s

en: invalid value %1$d
cs: neplatná hodnota %1$d

en: invalid value '%1$s' for migration parameter '%2$s'
cs: neplatná hodnota „%1$s“ pro parametr stěhování „%2$s“

en: invalid value '%1$s' for parameter '%2$s' of device '%3$s'
cs: neplatná hodnota „%1$s“ pro parametr „%2$s“ zařízení „%3$s“

en: invalid value '%1$s' of 'value' attribute of 'qemu:property'
cs: neplatná hodnota '%1$s' atributu 'value' od 'qemu:property'

en: invalid value for boot menu timeout, must be in range [0,65535]
cs: neplatná hodnota pro časový limit nabídky zavádění systému – je třeba, aby bylo z rozsahu 0 až 65535

en: invalid value for rebootTimeout, must be in range [-1,65535]
cs: neplatná hodnota pro rebootTimeout (časový limit restartu), je třeba, aby bylo v rozsahu -1 až 65535

en: invalid value of 'ephemeral'
cs: neplatná hodnota atributu/prvku „ephemeral“

en: invalid value of 'private'
cs: neplatná hodnota atributu/elementu 'private'

en: invalid value of 0 for iothread_id
cs: neplatná hodnota pro iothread_id

en: invalid value of memory device node
cs: neplatná hodnota uzlu paměťového zařízení

en: invalid vcpu index '%1$u'
cs: neplatné pořadové číslo virt. procesoru „%1$u“

en: invalid vncdisplay value '%1$s'
cs: neplatný hodnota vncdisplay „%1$s“

en: invalid watchdog action
cs: neplatná akce watchdogu

en: io is not supported with vhostuser disk
cs: io (vstup/výstup) není v případě vhostuser disku podporováno

en: io policy of disk device
cs: zásada vst./výstupu diskového zařízení

en: io uring is not supported by this QEMU binary
cs: io uring není touto QEMU binárkou podporován

en: io='native' needs either no disk cache or directsync cache mode
cs: io='native' vyžaduje buď žádnou mezipaměť disku nebo aby byla v režimu directsync

en: ioeventfd is not supported with vhostuser disk
cs: ioeventfd není podporováno s vhostuser diskem

en: iommu driver option is only supported for virtio devices
cs: volba iommu ovladače je podporovaná pouze pro virtio zařízení

en: iommu model '%1$s' can't have address
cs: iommu model '%1$s' nemůže mít adresu

en: iommu model '%1$s' doesn't support additional attributes
cs: iommu model '%1$s' nepodporuje další atributy

en: iommu: aw_bits is not supported with this QEMU binary
cs: iommu: aw_bits není tímto sestavením QEMU podporováno

en: iommu: caching mode is not supported with this QEMU binary
cs: iommu: režim ukládání do mezipaměti není s touto binárkou QEMU podporován

en: iommu: device IOTLB is not supported with this QEMU binary
cs: iommu: IOTLB vyrovnávací paměť zařízení není tímto sestavením QEMU podporována

en: iommu: eim is not supported with this QEMU binary
cs: iommu: eim není tímto sestavením QEMU podporováno

en: iommu: interrupt remapping is not supported with this QEMU binary
cs: iommu: přemapování přerušení není s touto binárkou QEMU podporováno

en: iothread %1$d not found
cs: iotherad %1$d nenalezen

en: iothread for the new IOThread
cs: vlákno vstupu/výstupu pro nové IOThread

en: iothread id of existing IOThread
cs: iothread identifikátor existujícího IOThread

en: iothread is not supported with vhostuser disk
cs: iothread není podporováno s vhostuser diskem

en: iothread_id for the IOThread to delete
cs: iothread_id vlákna vstupu/výstupu, které smazat

en: iothreadid %1$d not found
cs: identif. vstup./výstupního vlákna (iothreadid) %1$d nenalezen

en: iotune is not supported with vhostuser disk
cs: iotune není podporováno s vhostuser diskem

en: iowait:
cs: čeká na vst./výstup:

en: ipset name contains invalid characters
cs: název ipset obsahuje neplatné znaky

en: ipset name is too long
cs: název ipset je příliš dlouhý

en: isa-debug serial type only valid on x86 architecture
cs: isa-debug typ sériového portu je platný pouze na architektuře x86

en: iscsi pool only supports 'chap' auth type
cs: iscsi fond podporuje pouze typ ověřování 'chap'

en: iscsi-direct pool only supports 'chap' auth type
cs: iscsi-direct fond podporuje pouze typ ověřování 'chap'

en: ivgen element found, but cipher is missing
cs: ivgen prvek nalezen, ale chybí šifra

en: job '%1$s' canceled by client
cs: úloha '%1$s' zrušena klientem

en: job '%1$s' failed due to I/O error
cs: úloha '%1$s' se nezdařilo kvůli chybám vstupu/výstupu

en: job '%1$s' failed in post-copy phase
cs: úloha '%1$s' se nezdařila ve fázi post-copy

en: job '%1$s' failed: %2$s
cs: úloha '%1$s' se nezdařila: %2$s

en: job '%1$s' is not active
cs: úloha '%1$s' není aktivní

en: job '%1$s' unexpectedly failed
cs: úloha '%1$s' se neočekávaně nezdařila

en: job type '%1$s' does not support pivot
cs: úloha typu „%1$s“ nepodporuje pivot

en: kdump-compressed format is not supported here
cs: formát kdump-compressed zde není podporován

en: kdump-compressed format is only supported with memory-only dump
cs: kdump komprimovaný formát je podporován pouze pro výpis pouze paměti

en: keep TPM state
cs: ponechat stav TPM

en: keep nvram file
cs: ponechat nvram soubor

en: keep the backing chain relatively referenced
cs: ponechat řetězec, na kterém je založeno, relativně odkazovaný

en: keepalive interval %1$d too large
cs: interval udržování spojení (keepalive) %1$d je příliš dlouhý

en: keepalive interval already set
cs: interval udržování spojení (keepalive) už nastaven

en: kernel cpu time field is too long for the destination
cs: kolonka čas procesoru jádra je pro cíl příliš dlouhý

en: key to be used as a namespace identifier
cs: klíč který použít jako identifikátor jmenného prostoru

en: keyboard interactive authentication failed: %1$s
cs: ověření pomocí klávesnice se nezdařilo: %1$s

en: keycode %1$zu is invalid: 0x%2$X
cs: kód klávesy %1$zu není platný: 0x%2$X

en: known hosts file '%1$s' does not exist
cs: soubor knownhosts „%1$s“ neexistuje

en: label overrides require relabeling to be enabled at the domain level
cs: přepsání štítku vyžaduje, aby bylo zapnuto přeštítkovávání na úrovni domény

en: label size is required for NVDIMM device
cs: je třeba, aby byla zadána velikost štítku pro NVDIMM zařízení

en: label size must be smaller than NVDIMM size
cs: je třeba, aby štítek byl menší než velikost NVDIMM

en: lazy_refcounts not supported with compat level %1$s
cs: lazy_refcounts nepodporováno se stupněm kompatibility %1$s

en: lease file write failed
cs: zápis do souboru se zápůjčkami se nezdařil

en: leave the guest paused after creation
cs: po vytvoření ponechat hosta pozastaveného

en: length of metadata out of range
cs: délka metadat mimo rozsah

en: level %1$u cache size %2$llu does not match expected size %3$llu
cs: velikost mezipaměti %1$u úrovně %2$llu se neshoduje s očekávanou velikostí %3$llu

en: libnl was not available at build time
cs: při sestavování (build) nebyla libnl k dispozici

en: library call failed
cs: volání knihovny se nezdařilo

en: library call failed: %1$s
cs: volání knihovny se nezdařilo: %1$s

en: librbd encryption is not supported by this QEMU binary
cs: librbd šifrování není touto binárkou QEMU podporováno

en: librbd encryption is supported only with RBD backed disks
cs: librbd šifrování je podporováno pouze s disky založenými na RBD

en: librbd encryption layering is not supported by this QEMU binary
cs: vrstvení librbd šifrování není touto QEMU binárkou podporováno

en: libssh transport error
cs: chyba transportu libssh

en: libssh transport error: %1$s
cs: chyba transportu libssh: %1$s

en: libssh transport support was not enabled
cs: podpora pro libssh transport nebyla zapnuta

en: libssh2 transport support was not enabled
cs: podpora pro libssh2 transport nebyla zapnuta

en: libvirt management daemon:
cs: proces služby správy libvirt:

en: libvirt was built without the '%1$s' driver
cs: libvirt bylo sestaveno bez ovladače „%1$s“

en: libvirt will automatically detach/attach the device from/to host
cs: libvirt automaticky odpojí/připojí zařízení z/do hostitele

en: libvirt-guests is configured not to start any guests on boot
cs: libvirt-quests je nastavené tak, aby nespouštělo žádné hosty při startu

en: libvirt.so is not safe to use from setuid/setgid programs
cs: používání libvirt.so z programů s nastaveným setuid/setgid není bezpečné

en: libvirtd quit during handshake
cs: libvirtd skončilo při navazování spojení

en: libxenlight does not support disk driver %1$s
cs: libxenlight nepodporuje ovladač disku %1$s

en: libxenlight does not support disk format %1$s with disk driver %2$s
cs: libxenlight nepodporuje formát disku %1$s s ovladačem disku %2$s

en: libxenlight does not support transient disks
cs: libxenlight nepodporuje přechodné disky

en: libxenlight failed to attach USB controller
cs: libxenlight se nepodařilo připojit USB řadič

en: libxenlight failed to attach disk '%1$s'
cs: libxenlight se nepodařilo připojit disk „%1$s“

en: libxenlight failed to attach network device
cs: libxenlight se nepodařilo připojit síťové zařízení

en: libxenlight failed to attach pci device %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$d
cs: libxenlight se nezdařilo připojit pci zařízení %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$d

en: libxenlight failed to attach usb device Busnum:%1$3x, Devnum:%2$3x
cs: libxenlight se nepodařilo připojit usb zařízení Busnum:%1$3x, Devnum:%2$3x

en: libxenlight failed to change media for disk '%1$s'
cs: libxenlight se nepodařilo změnit médium pro disk „%1$s“

en: libxenlight failed to create new domain '%1$s'
cs: libxenlight se nepodařilo vytvořit novou doménu „%1$s“

en: libxenlight failed to detach USB controller
cs: libxenlight se nepodařilo odpojit USB řadič

en: libxenlight failed to detach USB device Busnum: %1$3x, Devnum: %2$3x
cs: libxenlight se nepodařilo odpojit USB zařízení Busnum: %1$3x, Devnum: %2$3x

en: libxenlight failed to detach disk '%1$s'
cs: libxenlight se nepodařilo odpojit disk „%1$s“

en: libxenlight failed to detach network device
cs: libxenlight se nepodařilo odpojit síťové rozhraní

en: libxenlight failed to detach pci device %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$d
cs: libxenlight se nepodařilo odpojit %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$d

en: libxenlight failed to parse UUID '%1$s'
cs: libxenlight se nepodařilo zpracovat nikde se neopakující identifikátor „%1$s“

en: libxenlight failed to resolve security label '%1$s'
cs: libxenlight se nepodařilo přeložit štítek zabezpečení „%1$s“

en: libxenlight failed to restore domain '%1$s'
cs: libxenlight se nepodařilo obnovit doménu „%1$s“

en: libxenlight failed to store userdata
cs: libxenlight se nepodařilo uložit uživatelská data

en: libxenlight state driver is not active
cs: stavový ovladač libxenlight není aktivní

en: libxl_domain_info failed for domain '%1$d'
cs: libxl_domain_info se nezdařilo pro doménu „%1$d“

en: libxl_get_cpu_topology failed
cs: libxl_get_cpu_topology se nezdařilo

en: libxl_get_numainfo failed
cs: libxl_get_numainfo se nezdařilo

en: libxl_get_physinfo_info failed
cs: libxl_get_physinfo_info se nezdařilo

en: libxml2 doesn't handle %1$s encoding
cs: libxml2 neobslouží enkódování %1$s

en: lifecycle action to set
cs: akce životního cyklu, kterou nastavit

en: lifecycle type to modify
cs: typ životního cyklu, který pozměnit

en: limit list to children of current snapshot
cs: omezit na podřízené stávajícího zachyceného stavu

en: limit list to children of given checkpoint
cs: vypsat pouze podřízené daného kontrolního bodu

en: limit list to children of given snapshot
cs: vypsat pouze podřízené daného zachyceného stavu

en: line %1$d corrupt ipaddr "%2$s"
cs: řádek %1$d poškozená ipaddr „%2$s“

en: list UUID of active pools only
cs: vypsat nikde se neopakující identifikátory pouze aktivních fondů

en: list all domain blocks
cs: vypsat všechny bloky domény

en: list all domain virtual interfaces
cs: vypsat všechna virtuální rozhraní domény

en: list authorized SSH keys for given user (via agent)
cs: seznam pověřených SSH klíčů pro daného uživatele (prostřednictvím agenta)

en: list available servers on a daemon
cs: vypsat servery, které jsou na procesu služby k dispozici

en: list checkpoint names only
cs: vypsat pouze názvy kontrolních bodů

en: list checkpoints in a tree
cs: vypsat kontrolní body ve stromu

en: list clients connected to <server>
cs: seznam klientů připojených k <server>

en: list devices in a tree
cs: zobrazit zařízení jako stromovou strukturu

en: list domain IDs only
cs: vypsat pouze identifikátory domén

en: list domain names only
cs: vypsat pouze názvy domén

en: list domains
cs: vypsat domény

en: list domains in other states
cs: vypsat domény v ještě dalších stavech

en: list domains in paused state
cs: vypsat pozastavené domény

en: list domains in running state
cs: vypsat spuštěné domény

en: list domains in shutoff state
cs: vypsat vypnuté domény

en: list domains with autostart disabled
cs: vypsat domény, které nejsou spouštěné automaticky

en: list domains with autostart enabled
cs: vypsat automaticky spouštěné domény

en: list domains with existing checkpoint
cs: vypsat domény, které mají kontrolní bod

en: list domains with existing snapshot
cs: vypsat domény s existujícím zachyceným stavem

en: list domains with managed save state
cs: seznam domén se spravovaným stavem uložení

en: list domains without a checkpoint
cs: vypsat domény, které nemají kontrolní bod

en: list domains without a snapshot
cs: vypsat domény bez zachyceného stavu

en: list domains without managed save
cs: vypsat domény bez spravovaného stavu

en: list ephemeral secrets
cs: vypsat pomíjivá tajemství

en: list inactive & active devices
cs: vypsat neaktivní a aktivní zařízení

en: list inactive & active domains
cs: vypsat neaktivní a aktivní domény

en: list inactive & active interfaces
cs: vypsat neaktivní a aktivní rozhraní

en: list inactive & active networks
cs: vypsat neaktivní a aktivní sítě

en: list inactive & active pools
cs: vypsat neaktivní a aktivní fondy

en: list inactive devices
cs: vypsat neaktivní zařízení

en: list inactive domains
cs: vypsat neaktivní domény

en: list inactive interfaces
cs: vypsat neaktivní rozhraní

en: list inactive networks
cs: vypsat neaktivní sítě

en: list inactive pools
cs: vypsat neaktivní fondy

en: list is not closed with ]
cs: seznam není ukončen ]

en: list name of active pools only
cs: vypsat názvy pouze aktivních fondů

en: list network filter bindings
cs: vypsat navázání pravidla brány firewall

en: list network filters
cs: vypsat pravidla brány firewall

en: list network names only
cs: vypsat pouze názvy sítí

en: list network ports
cs: vypsat síťové porty

en: list networks
cs: vypsat sítě

en: list networks with autostart disabled
cs: vypsat sítě, které mají vypnuté automatické spouštění

en: list networks with autostart enabled
cs: vypsat sítě, které mají zapnuté automatické spouštění

en: list non-ephemeral secrets
cs: vypsat nepomíjivá tajemství

en: list non-private secrets
cs: vypsat nesoukromá tajemství

en: list of cpus to enable or disable
cs: seznam procesorů, které zapnout nebo vypnout

en: list of domains to get stats for
cs: seznam domén pro které získat statistiky

en: list only active domains
cs: vypsat pouze aktivní domény

en: list only checkpoints that are not leaves (with children)
cs: vypsat pouze kontrolní body, které nemají žádné listy (bez potomků)

en: list only checkpoints without children
cs: vypsat pouze kontrolní body bez jim podřízených

en: list only checkpoints without parents
cs: vypsat pouze kontrolní body bez nadřazených

en: list only domains in other states
cs: vypsat pouze domény v ještě dalších stavech

en: list only inactive domains
cs: vypsat pouze neaktivní domény

en: list only paused domains
cs: vypsat pouze pozastavené domény

en: list only persistent domains
cs: vypsat pouze trvalé domény

en: list only running domains
cs: vypsat pouze spuštěné domény

en: list only shutoff domains
cs: vypsat pouze vypnuté domény

en: list only snapshots that are not leaves (with children)
cs: vypsat pouze zachycené stavy, které nemají žádné listy (bez potomků)

en: list only snapshots that have metadata that would prevent undefine
cs: vypsat pouze zachycené stavy, které mají metadata, která by bránila zrušení definování

en: list only snapshots that have no metadata managed by libvirt
cs: vypsat pouze zachycené stavy, které nemají metadata spravována libvirt

en: list only snapshots without children
cs: zobrazit pouze zachycené stavy bez těch podřízených

en: list only snapshots without parents
cs: zobrazit pouze zachycené stavy bez těch nadřazených

en: list only transient domains
cs: vypsat pouze přechodné domény

en: list persistent domains
cs: vypsat trvalé domény

en: list persistent networks
cs: vypsat trvalé sítě

en: list persistent pools
cs: vypsat trvalé fondy

en: list physical host interfaces
cs: vypsat fyzická rozhraní hostitele

en: list pools
cs: vypsat fondy úložiště

en: list pools with autostart disabled
cs: vypsat fondy s vypnutým automatickým spouštěním

en: list pools with autostart enabled
cs: vypsat fondy se zapnutým automatickým spouštěním

en: list private secrets
cs: vypsat soukromá tajemství

en: list secrets
cs: vypsat tajemství

en: list snapshot names only
cs: vypsat pouze názvy zachycených stavů

en: list snapshots in a tree
cs: vypsat zachycené stavy ve stromu

en: list table (default)
cs: vypsat tabulku (výchozí)

en: list the name, rather than the full xml
cs: vypsat název namísto plného xml

en: list transient domains
cs: vypsat přechodné domény

en: list transient networks
cs: vypsat přechodné sítě

en: list transient pools
cs: vypsat přechodné fondy

en: list uuid's only
cs: vypsat pouze nikde se neopakující identifikátory

en: list valid event types
cs: vypsat platné typy událostí

en: list vols
cs: vypsat svazky

en: listen address is not supported by tunnelled migration
cs: adresa očekávání spojení není tunelovanou migrací podporována

en: listen address that destination should bind to for incoming migration
cs: adresa, na které je očekáváno spojení, kterou by cíl měl navázat pro příchozí stěhování

en: listen type 'none' is not available for graphics type '%1$s'
cs: typ očekávání spojení 'none' není k dispozici pro grafiku typu „%1$s“

en: listen type 'socket' is not available for graphics type '%1$s'
cs: typ očekávání spojení 'socket' není pro typ grafiky „%1$s“ k dispozici

en: lists not allowed in VMX format
cs: ve formátu VMX nejsou dovolené seznamy

en: live
cs: živá

en: live attach of device '%1$s' is not supported
cs: připojení zařízení „%1$s“ za chodu není podporováno

en: live detach of device '%1$s' is not supported
cs: odpojení zařízení „%1$s“ za chodu není podporováno

en: live detach of shmem model '%1$s' is not supported
cs: odpojení za chodu modelu sdílené paměti „%1$s“ není podporováno

en: live migration
cs: migrace za chodu

en: live snapshot creation is supported only during full system snapshots
cs: vytvoření zachyceného stavu za chodu je podporováno pouze při zachycování celého stavu

en: live update of device '%1$s' is not supported
cs: aktualizace zařízení „%1$s“ za chodu není podporována

en: loadparm value '%1$s' must be between 1 and 8 characters
cs: je třeba, aby hodnota loadparm '%1$s' byla z rozmezí 1 až 8 znaků

en: lock manager connection has been restricted
cs: připojení správy zámků bylo omezeno

en: lock owner details have not been registered
cs: podrobnosti o vlastníkovi zámku nebyly zaregistrovány

en: logical volume '%1$s' is sparse, volume wipe not supported
cs: logický svazek „%1$s“ je řídký, vymazání svazku není podporováno

en: loop until timeout or interrupt, rather than one-shot
cs: ve smyčce do překročení časového limitu nebo přerušení, namísto jednorázově

en: lower boundary for worker thread pool
cs: spodní hranice pro fond zpracovávajících vláken

en: luks-any encryption is not supported by this QEMU binary
cs: šifrování luks-any není touto QEMU binárkou podporováno

en: lxc state driver is not active
cs: ovladač lxc stavu není aktivní

en: lxc.mount.fstab or lxc.mount found, use lxc.mount.entry lines instead
cs: nalezeno lxc.mount.fstab nebo lxc.mount, použít namísto toho řádky lxc.mount.entry

en: lxcChild() passed invalid vm definition
cs: funkce lxcChild() předala neplatnou definici virt. stroje

en: machine already powered down
cs: stroj je už vypnutý

en: machine is not in poweroff|saved|aborted state, so couldn't start it
cs: stroj není ve stavu poweroff|saved|aborted, takže ho není možné spustit

en: machine is null
cs: stroj je prázdný

en: machine not in running state to suspend it
cs: stroj není spuštěný a není ho proto možné uspat

en: machine not paused, so can't resume it
cs: stroj není pozastaven, takže není možné obnovit jeho chod

en: machine not running, so can't reboot it
cs: stroj není spuštěný, takže ho není možné restartovat

en: machine paused, so can't power it down
cs: stroj je pozastaven, takže ho není možné vypnout

en: machine type '%1$s'
cs: typ stroje '%1$s'

en: machine type '%1$s' does not support ACPI
cs: stroj typu '%1$s' nepodporuje ACPI

en: machine type (/domain/os/type/@machine)
cs: typ stroje (/domain/os/type/@machine)

en: make added vcpus hot(un)pluggable
cs: učinit přidané virt. procesory připo/odpojitelné za chodu

en: make live change persistent
cs: učinit změnu za chodu trvalou

en: make the copy share a backing chain
cs: učinit kopírovací sdílení řetězcem na kterém je založeno

en: malformed 'offset' property of 'raw' driver
cs: nesprávně formulovaná vlastnost 'offset' ovladače 'raw'

en: malformed 'prefix' field
cs: nesprávně formulovaná kolonka 'prefix'

en: malformed 'readahead' field in backing store definition '%1$s'
cs: nesprávně formulovaná kolonka 'readahead' v definici úložiště, na kterém je založeno '%1$s'

en: malformed 'size' property of 'raw' driver
cs: nesprávně formulovaná vlastnost 'size' ovladač 'raw'

en: malformed 'sslverify' field in backing store definition '%1$s'
cs: nesprávně formulovaná kolonka 'sslverify' v definici úložiště, na kterém je založeno '%1$s'

en: malformed 'timeout' field in backing store definition '%1$s'
cs: nesprávně formulovaná kolonka 'timeout' v definici úložiště na kterém je založeno '%1$s'

en: malformed 'wwpn' value
cs: nesprávně formulovaná hodnota 'wwpn'

en: malformed <blockDirtyBitmaps> in migration cookie
cs: nesprávně formulované <blockDirtyBitmaps> v cookie pro stěhování

en: malformed <sysinfo> uuid element
cs: malformed nikde se neopakující identifikátor prvku <sysinfo>

en: malformed <tempBlockDirtyBitmaps> in status XML
cs: nesprávně formulované <tempBlockDirtyBitmaps> v XML stavu

en: malformed GIC version in QEMU capabilities cache
cs: nesprávně formulovaná verze GIC v mezipaměti schopností QEMU

en: malformed QAPI schema when querying '%1$s' of '%2$s'
cs: nesprávně formulované QAPI schéma při dotazování „%1$s“ od „%2$s“

en: malformed QMP schema
cs: nesprávně formulované QMP schéma

en: malformed TLS secret uuid '%1$s' provided
cs: zadán nesprávně formulovaný nikde se neopakující identifikátor TLS tajemství „%1$s“

en: malformed backing store path for protocol %1$s
cs: nesprávně formulovaný popis umístění úložiště, na kterém je založeno pro protokol %1$s

en: malformed capacity element
cs: nesprávně formulovaný prvek capacity (kapacita)

en: malformed char device string
cs: nesprávně formulovaný řetězec znakového zařízení

en: malformed disk path: %1$s
cs: nesprávně formulovaný popis umístění disku: %1$s

en: malformed emulated GIC information in QEMU capabilities cache
cs: nesprávně formulovaná informace o emulovaném GIC v mezipaměti schopností QEMU

en: malformed genid element
cs: chybně formulovaný prvek genid

en: malformed group element
cs: nesprávně formulovaná skupina

en: malformed hostuuid element in migration data
cs: nesprávně formulovaný prvek hostuuid (nikde se neopakující identifikátor hostitele) v datech stěhování

en: malformed http cookie '%1$s' in backing store definition '%2$s'
cs: nesprávně formulované http cookie '%1$s' v definici úložiště, na kterém je založeno '%2$s'

en: malformed hyperv panic data
cs: nesprávně formulovaná data hyperv paniky

en: malformed in-kernel GIC information in QEMU capabilities cache
cs: nesprávně formulovaná GIC informace v jádře v mezipaměti schopností QEMU

en: malformed ipset flags
cs: nesprávně formulované ipset příznaky

en: malformed mac address '%1$s'
cs: chybný zápis mac adresy „%1$s“

en: malformed mtu size
cs: nesprávně formulovaná velikost mtu

en: malformed namespace name: %1$s
cs: nesprávně formulovaný název jmenného prostoru: %1$s

en: malformed nbd string '%1$s'
cs: nesprávně formulovaný řetězec nbd „%1$s“

en: malformed netlink response message
cs: nesprávně formulovaná zpráva odpovědi netlink

en: malformed octal mode
cs: nesprávně formulovaná přístupová oprávnění (v osmičkovém zápisu)

en: malformed output of %1$s: %2$s
cs: chybně formátovaný výstup %1$s: %2$s

en: malformed owner element
cs: nesprávně formulovaný prvek vlastník

en: malformed prManager reply
cs: nesprávně formulovaná odpověď od prManager

en: malformed qemu-current-machine reply
cs: nesprávně formulovaná odpověď qemu-current-machine

en: malformed query string
cs: chybně formátovaný řetězec dotazu

en: malformed refcount %1$s on %2$s
cs: nesprávně formulovaný refcount %1$s na %2$s

en: malformed refreservation reported
cs: hlášena nesprávně formulovaná rezervace

en: malformed return value
cs: nesprávně formulovaná návratová hodnota

en: malformed s390 panic data
cs: nesprávně formulovaná data s390 paniky

en: malformed signal name: %1$s
cs: nesprávně formulovaný název signálu: %1$s

en: malformed uuid element
cs: nesprávně formulovaný prvek uuid (nikde se neopakující identifikátor)

en: malformed uuid element for '%1$s'
cs: nesmyslný uuid element pro '%1$s'

en: malformed value '%1$s' of 'offset' attribute of slice
cs: nesprávně formulovaná hodnota '%1$s' od 'offset' atributu od slice

en: malformed value '%1$s' of 'size' attribute of slice
cs: nesprávně formulovaná hodnota '%1$s' od 'size' atributu od slice

en: malformed volsize reported
cs: hlášena nesprávně formulovaná velikost svazku (volsize)

en: malformed volume allocation value
cs: nesprávně formulovaná hodnota přidělení svazku

en: malformed volume extent devices value
cs: nesprávně formulovaná hodnota zařízení extentu svazku

en: malformed volume extent length value
cs: nesprávně formulovaná hodnota délky extentu svazku

en: malformed volume extent offset value
cs: nesprávně formulovaná hodnota posunu extentu svazku

en: malformed volume extent size value
cs: nesprávně formulovaná hodnota velikosti extentu svazku

en: malformed volume extent stripes value
cs: nesprávně formulovaná hodnota proužků extentu svazku

en: malformed/missing addr in dimm memory info
cs: nesprávně formulovaná / chybějící adresa v informacích o dimm paměti

en: malformed/missing hotpluggable in dimm memory info
cs: nesprávně formulovaná / chybějící připojitelné za chodu v informacích o dimm paměti

en: malformed/missing hotplugged in dimm memory info
cs: nesprávně formulovaná / chybějící připojeno za chodu v informacích o dimm paměti

en: malformed/missing memaddr in sgx-epc memory info
cs: nesprávně formulovaná / chybějící memaddr v sgx-epc informacích o paměti

en: malformed/missing memaddr in virtio memory info
cs: nesprávně formulované / chybějící memaddr v informacích o virtio paměti

en: malformed/missing size in sgx-epc memory info
cs: nesprávně formulovaná / chybějící velikost v sgx-epc informacích o paměti

en: malformed/missing size in virtio memory info
cs: nesprávně formulovaná / chybějící velikost v informacích o virtio paměti

en: malformed/missing slot in dimm memory info
cs: nesprávně formulovaný / chybějící slot v informacích o dimm paměti

en: managed save of a domain state
cs: spravované uložení stavu domény

en: managing externally launched configuration
cs: správa externě spuštěného nastavení

en: manipulate authorized SSH keys file for given user (via agent)
cs: manipulovat se souborem s pověřenými SSH klíči pro daného uživatele (prostřednictvím agenta)

en: mark inactive domains with managed save state
cs: označit neaktivní domény se spravovaným stavem uložení

en: masterbus not found
cs: hlavní sběrnice nenalezena

en: match mode %1$s not supported
cs: režim shody %1$s není podporován

en: matching filesystem not found
cs: odpovídající souborový systém nenalezen

en: matching input device not found
cs: odpovídající vstupní zařízení nenalezeno

en: matching memory device was not found
cs: odpovídající paměťové zařízení nebylo nalezeno

en: matching shmem device was not found
cs: odpovídající zařízení sdílené paměti nebylo nalezeno

en: matching vsock device not found
cs: odpovídající vsock zařízení nenalezeno

en: maxWorkers must not be switched from zero to non-zero and vice versa
cs: maxWorkers nemůže být přepínáno z nuly na nenulové a obráceně

en: maxerrors too large
cs: maxerrors příliš velké

en: maximum CPU is not supported by QEMU binary
cs: nastavení nejvyššího umožněného počtu procesorů není touto binárkou QEMU podporováno

en: maximum amount of in-flight data during the copy
cs: nejvyšší umožněné množství in-flight dat při kopírování

en: maximum memory size must be equal or greater than the actual memory size
cs: je třeba, aby maximální velikost paměti byla rovna nebo vyšší než ta stávající

en: maximum memory size must be specified when specifying number of memory slots
cs: je třeba, aby v případě, že je zadán počet slotů pro paměť, byla zadána také maximální velikost paměti

en: maximum memory size overflowed after alignment
cs: maximální velikost paměti po zarovnání přetekla

en: maximum tolerable downtime (in milliseconds) for migration
cs: nejvyšší přijatelná doba výpadku (v milisekundách) pro migraci

en: maximum vCPU count must not be less than current vCPU count
cs: je třeba, aby maximální počet virt. procesorů nebyl nižší než ten stávající

en: maximum vcpu count of a live domain can't be modified
cs: maximum počtu virt. procesorů spuštěné domény není možné upravovat

en: maximum vcpus count must be an integer
cs: je třeba, aby maximum počtu virt. procesorů bylo celé číslo

en: mdev attribute missing name or value
cs: atributu mdev chybí název nebo hodnota

en: mdevctl JSON response contains no devices
cs: mdevctl JSON odpověď neobsahuje žádná zařízení

en: mediated device %1$s is in use by driver %2$s, domain %3$s
cs: zprostředkované zařízení %1$s je používáno ovladačem %2$s, domény %3$s

en: mediated device '%1$s' not found
cs: zprostředkované zařízení „%1$s“ nenalezeno

en: mediated devices are not supported on non-linux platforms
cs: zprostředkovaná zařízení jsou podporovaná pouze na linux platformách

en: memory '%1$s' not found
cs: paměť '%1$s' nenalezena

en: memory access mode '%1$s' not supported without guest numa node
cs: režim přístupu k paměti „%1$s“ není podporován bez numa uzlu hosta

en: memory attributes: [file=]name[,snapshot=type]
cs: atributy paměti: : [file=]název[,snapshot=typ]

en: memory device address is not supported for model '%1$s'
cs: adresa paměťového zařízení není podporována pro model '%1$s'

en: memory device address must be aligned to blocksize
cs: je třeba, aby adresa paměťového zařízení byla zarovnaná na velikost bloku

en: memory device alias
cs: alternativní název paměťového zařízení

en: memory device alias is not assigned
cs: alternativní název paměťového zařízení není přiřazen

en: memory device slot '%1$u' exceeds slots count '%2$u'
cs: slot paměťového zařízení „%1$u“ překračuje počet slotů „%2$u“

en: memory device slot '%1$u' is already being used by another memory device
cs: slot paměťového zařízení „%1$u“ už je používán jiným takovým zařízením

en: memory device target node
cs: uzel cíle paměťového zařízení

en: memory device total size exceeds hotplug space
cs: celková velikost paměťového zařízení překračuje prostor přidávání za chodu

en: memory devices are not supported by this driver
cs: tento ovladač nepodporuje paměťová zařízení

en: memory filename '%1$s' requires external snapshot
cs: název souboru paměti „%1$s“ vyžaduje externí zachycený stav

en: memory hard_limit tunable value must be lower than or equal to swap_hard_limit
cs: je třeba, aby vyladitelné paměti hard_limit bylo nižší nebo rovno swap_hard_limit

en: memory hotplug isn't supported by this QEMU binary
cs: připojování paměti za chodu není touto QEMU binárkou podporováno

en: memory hotplug tunables <maxMemory> are not supported by this hypervisor driver
cs: dolaďování připojování paměti za chodu <maxMemory> není tímto ovladačem hypervizoru podporováno

en: memory not found
cs: paměť nenalezena

en: memory peek request too large for remote protocol, %1$zi > %2$d
cs: požadavek na špičku v paměti je pro vzdálený protokol příliš velký, %1$zi > %2$d

en: memory size can't be changed unless domain is powered down
cs: velikost paměti není možné změnit dokud doména nebude vypnuta

en: memory size of NUMA node '%1$zu' overflowed after alignment
cs: velikost paměti NUMA uzlu „%1$zu“ přetekla po zarovnání

en: memory snapshot file path (%1$s) must be absolute
cs: je třeba, aby popis umístění se zachyceným stavem paměti (%1$s) byl absolutní

en: memory state cannot be saved with offline or disk-only snapshot
cs: stav paměti nemůže být uložen se zachyceným stavem ve vypnutém stavu nebo pouze disku

en: memory-only dump failed for unknown reason
cs: výpis pouze paměti se z neznámého nezdařil

en: memory-only dump failed: %1$s
cs: výpis pouze paměti se nezdařil: %1$s

en: message
cs: zpráva

en: metadata cache max size control is supported only with qcow2 images
cs: ovládání nejvyšší umožněné velikosti mezipaměti metadat je podporováno pouze s obrazy qcow2

en: metadata not found
cs: metadata nenalezena

en: metadata not found: %1$s
cs: metadata nenalezena: %1$s

en: metadata preallocation conflicts with backing store
cs: předpřidělení metadat je v konfliktu s úložištěm, na kterém je založeno

en: metadata preallocation is not supported for block volumes
cs: pro blokové svazky není předpřidělení metadat podporováno

en: metadata preallocation is not supported for raw volumes
cs: přepřidělení metadat není pro raw svazky podporováno

en: metadata preallocation only available with qcow2
cs: předpřidělování metadat je k dispozici pouze pro qcow2

en: metadata title can't contain newlines
cs: nadpis metadat nemůže obsahovat znaky konců řádků

en: metadata_cache is not supported with vhostuser disk
cs: metadata_cache není podporováno s vhostuser diskem

en: migrate domain to another host
cs: přenést doménu na jiného hostitele

en: migrate uri is not set
cs: uri stěhování není nastaveno

en: migrate: Invalid downtime
cs: migrovat: Neplatná doba výpadku

en: migrate: Unexpected --timeout-* option without --timeout
cs: migrate: Neočekávaná volba --timeout-* bez --timeout

en: migrate: Unexpected timeout for offline migration
cs: migrace: Neočekávané překročení časového limitu pro migraci ve vypnutém stavu

en: migrate_tls_x509_cert_dir directory '%1$s' does not exist
cs: migrate_tls_x509_cert_dir složka „%1$s“ neexistuje

en: migrated
cs: zmigrováno

en: migrating
cs: migruje se

en: migration
cs: migrace

en: migration URI is not supported by tunnelled migration
cs: URI adresa migrace není podporována tunelovanou migrací

en: migration URI, usually can be omitted
cs: URI migrace, obvykle může být vynechána

en: migration bandwidth limit in MiB/s
cs: omezení šířky pásma pro migraci (v MiB/s)

en: migration canceled
cs: migrace zrušena

en: migration in
cs: stěhování dovnitř

en: migration of disk %1$s failed
cs: migrace disku %1$s se nezdařila

en: migration of disk %1$s failed: %2$s
cs: migrace disku %1$s se nezdařila: %2$s

en: migration of domain %1$s is being actively monitored by another thread
cs: stěhování domény %1$s je aktivně dohledováno jiným vláknem

en: migration of domain %1$s is not in post-copy phase
cs: stěhování domény %1$s se nenachází ve fázi po kopii

en: migration of non-shared disks requested but NBD is not set up
cs: vyžádáno stěhování nesdílených disků ale NBD není nastaveno

en: migration of non-shared storage is not supported with tunnelled migration and this QEMU
cs: stěhování nesdíleného úložiště není v případě tunelovaného stěhování a tohoto QEMU podporováno

en: migration out
cs: stěhování ven

en: migration parameter '%1$s' must be less than %2$llu
cs: je třeba, aby parametr migrace „%1$s“ byl nižší než %2$llu

en: migration parameter '%1$s' must be less than %2$u
cs: je třeba, aby parametr migrace „%1$s“ byl nižší než %2$u

en: migration protocol going backwards %1$s => %2$s
cs: protokol stěhování zpětně %1$s => %2$s

en: migration statistics are available only on the source host
cs: statistiky migrace jsou k dispozici pouze na zdrojovém hostiteli

en: migration successfully aborted
cs: migrace úspěšně zrušena

en: migration successfully aborted: %1$s
cs: migrace úspěšně přerušena: %1$s

en: migration was active, but RAM 'remaining' data was missing
cs: stěhování bylo aktivní, ale data RAM 'remaining' (zbývá) chyběla

en: migration was active, but RAM 'total' data was missing
cs: stěhování bylo aktivní, ale data RAM 'total' (celkem) chyběla

en: migration was active, but RAM 'transferred' data was missing
cs: stěhování bylo aktivní, ale data RAM 'transfered' (přeneseno) chyběla

en: migration with non-shared storage with full disk copy
cs: migrace s nesdíleným úložištěm s plnou úplnou kopií disku

en: migration with non-shared storage with incremental copy (same base image shared between source and destination)
cs: migrace s nesdíleným úložištěm s přírůstkovou kopií (stejný základní obraz sdílený mezi zdrojem a cílem)

en: migration with transient disk is not supported
cs: stěhování s přechodným diskem není podporováno

en: migration with virtiofs device is not supported
cs: stěhování s virtiofs zařízením není podporováno

en: migration_address must not be the address of the local machine: %1$s
cs: je třeba, aby migration_address nebyla adresa stroje, ze kterého se bude migrovat: %1$s

en: migration_host must not be the address of the local machine: %1$s
cs: je třeba, aby migration_host nebyla adresa stroje, ze kterého se bude migrovat: %1$s

en: minWorkers cannot be larger than maxWorkers
cs: minWorkers nemůže být vyšší než maxWorkers

en: minimum SSF levels lower than %1$d are not supported
cs: úrovně minima SSF nižší než %1$d nejsou podporovány

en: minimum target size for the NVDIMM must be 256MB plus the label size
cs: je třeba, aby nejnižší cílová velikost pro NVDIMM byla 256MB plus velikost popisku

en: mirror requires file name
cs: zrcadlo vyžaduje název souboru

en: mirror requires source element
cs: zrcadlo vyžaduje prvek zdroj

en: mirror without type only supported by copy job
cs: zrcadlo bez typu podporováno pouze úlohou kopírování

en: mishandled storage format '%1$s'
cs: nesprávně obsloužený úložný formát „%1$s“

en: mismatch between configured type for snapshot disk '%1$s' and the type of existing file '%2$s'
cs: nesoulad mezi nastaveným typem disku zachyceného stavu '%1$s' a typem existujícího souboru '%2$s'

en: mismatch of address family in range %1$s - %2$s
cs: neshoda generace adres v rozsahu %1$s až %2$s

en: mismatch of address family in range %1$s - %2$s for network %3$s
cs: neshoda generace adres v rozsahu %1$s až %2$s pro síť %3$s

en: mismatched header magic
cs: neodpovídající identifikátory v hlavičce

en: missing "
cs: chybí "

en: missing %1$s in <virtualport type='%2$s'>
cs: chybí %1$s v <virtualport type='%2$s'>

en: missing '%1$s' in 'config' from cloud-hypervisor
cs: chybí '%1$s' v 'config' z cloud-hypervisor

en: missing 'DateTime' element
cs: chybí prvek 'DateTime'

en: missing 'alias' attribute for qemu:device
cs: chybí atribut 'alias' pro qemu:device

en: missing 'architecture' in '%1$s'
cs: chybí 'architecture' v '%1$s'

en: missing 'config' in info query result from cloud-hypervisor
cs: chybí 'config' ve výsledku informačního dotazu na cloud-hypervisor

en: missing 'content' value in selinux lxc contexts file '%1$s'
cs: v souboru „%1$s“ SELinux lxc kontextu chybí hodnota 'content'

en: missing 'end' attribute in <address> element in <nat> in <forward> in network %1$s
cs: v síti %1$s, v prvku <address> v <nat>, ve <forward> chybí atribut 'end'

en: missing 'executable' in '%1$s'
cs: chybějící 'executable' v '%1$s'

en: missing 'file' in '%1$s' from cloud-hypervisor
cs: chybějící 'file' v '%1$s' z cloud-hypervisor

en: missing 'file' value in selinux lxc contexts file '%1$s'
cs: v souboru „%1$s“ SELinux lxc kontextu chybí hodnota 'file'

en: missing 'filename' field in JSON backing volume definition
cs: V JSON definici svazku, na kterém je založené, chybí kolonka 'filename' (název souboru)

en: missing 'filename' in '%1$s'
cs: chybějící 'filename' v '%1$s'

en: missing 'format' in '%1$s'
cs: chybějící 'format' v '%1$s'

en: missing 'guid' attribute
cs: chybí atribut „guid“

en: missing 'id' attribute for mediated device's <type> element
cs: chybí atribut 'id' (identifikátor) pro prvek <type> zprostředkovaného zařízení

en: missing 'machines' in '%1$s'
cs: v '%1$s' chybí 'machines'

en: missing 'name' attribute for a host CPU model property in QEMU capabilities cache
cs: v mezipaměti schopností QEMU chybí atribut 'name' (název) pro vlastnost model procesoru hostitele

en: missing 'name' attribute for qemu:property
cs: u qemu:property chybí atribut 'name'

en: missing 'nvram-template' in '%1$s'
cs: v '%1$s' chybí 'nvram-template'

en: missing 'path' attribute for vhostuser disk source
cs: chybí atribut 'path' pro zdroj vhostuser disku

en: missing 'path' attribute in JSON backing definition for NFS volume
cs: v definici na JSON založeném po NFS svazek chybí atribut 'path'

en: missing 'portal' address in iSCSI backing definition
cs: v definici iSCSI, na kterém je založeno, chybí adresa portálu ('portal')

en: missing 'process' value in selinux lxc contexts file '%1$s'
cs: v souboru „%1$s“ SELinux lxc kontextu chybí hodnota 'process'

en: missing 'server' attribute in JSON backing definition for NFS volume
cs: v definici na JSON založeném po NFS svazek chybí atribut 'server'

en: missing 'start' attribute for clock with offset='absolute'
cs: chybí atribut 'start' pro hodiny s offset='absolute'

en: missing 'start' attribute in <address> element in <nat> in <forward> in network %1$s
cs: v prvku <address> chybí atribut 'start' v <nat> v <forward> v síti %1$s

en: missing 'state' attribute
cs: chybí atribut „state“ (stav)

en: missing 'target' in iSCSI backing definition
cs: v definici iSCSI, na kterém je založeno, chybí cíl ('target')

en: missing 'timezone' attribute for clock with offset='timezone'
cs: chybí atribut 'timezone' (časová zóna) pro hodiny s offset='timezone'

en: missing 'type' attribute for vhostuser disk source
cs: chybí atribut 'type' pro zdroj vhostuser disku

en: missing 'type' attribute to disk source
cs: u zdroje disku chybí atribut 'type' (typ)

en: missing 'url' in JSON backing volume definition
cs: V JSON definici svazku, na kterém je založeno chybí 'url'

en: missing 'usage' attribute for RAM filesystem
cs: chybí atribut „usage“ pro souborový systém v operační paměti

en: missing 'user' or 'group' attribute in JSON backing definition for NFS volume
cs: chybí atribut 'user' nebo 'group' v JSON definici toho, na čem je založeno, pro NFS svazek

en: missing 'value' attribute for 'qemu:property'
cs: chybí atribut 'value' pro 'qemu:property'

en: missing 'value' attribute for HyperV feature 'vendor_id'
cs: chybí atribut 'value' pro HyperV funkci 'vendor_id' (identif. výrobce)

en: missing 'vdisk-id' or 'server' attribute in JSON backing definition for VxHS volume
cs: v JSON definici, na které je založené, pro VxHS svazek chybí atribut 'vdisk-id' nebo 'server'

en: missing 'volume', 'path' or 'server' attribute in JSON backing definition for gluster volume
cs: V JSON definici gluster svazku, na kterém je založeno, chybí atribut 'volume' (svazek), 'path' (popis umístění) nebo 'server'

en: missing <target> element for <memory> device
cs: zařízení <memory> (paměť) chybí prvek <target> (cíl)

en: missing <type> element in <capability> element
cs: v prvku <capability> chybí prvek <type>

en: missing CPU data architecture
cs: chybí architektura dat procesoru

en: missing CPU definition
cs: chybí definice procesoru

en: missing EGD backend type
cs: chybí typ podpůrné vrstvy EGD

en: missing GIC version
cs: chybí verze GIC

en: missing GIC version in QEMU capabilities cache
cs: v mezipaměti schopností QEMU chybí verze GIC

en: missing IFLA_VF_INFO in netlink response
cs: v netlink odpovědi chybí IFLA_VF_INFO

en: missing SCSI host capability type for '%1$s'
cs: chybí typ schopnosti SCSI hostitele pro „%1$s“

en: missing SEV certChain information in QEMU capabilities cache
cs: v mezipaměti schopností QEMU chybí informace o SEV certChain

en: missing SEV pdh information in QEMU capabilities cache
cs: v mezipaměti schopností QEMU chybí informace o SEV pdh

en: missing SEV platform data in QEMU capabilities cache
cs: v mezipaměti schopností QEMU chybí data o SEV platformě

en: missing SGX platform data in QEMU capabilities cache
cs: v mezipaměti schopností QEMU chybí data o SGX platformě

en: missing TPM device backend
cs: chybí podpůrná vrstva TPM zařízení

en: missing Xen migration stream version
cs: chybí verze Xen migračního proudu

en: missing address type in network %1$s
cs: chybí typ adresy v síti %1$s

en: missing alias for memory device
cs: chybí alternativní název pro paměťové zařízení

en: missing alias for network device
cs: chybí alternativní název pro síťové zařízení

en: missing alias on encryption secret #%1$zu
cs: chybí alternativní název u šifrovacího tajemství #%1$zu

en: missing alias or qom-type for qemu object '%1$s'
cs: chybí alternativní název nebo qom-type pro objekt qemu „%1$s”

en: missing ap-adapter value for '%1$s'
cs: chybí ap-adapter hodnota pro '%1$s'

en: missing ap-domain value for '%1$s'
cs: chybí ap-domain hodnota pro '%1$s'

en: missing arch in QEMU capabilities cache
cs: v mezipaměti schopností QEMU chybí architektura

en: missing argument
cs: chybí argument

en: missing array element
cs: chybějící prvek pole

en: missing backend for pool type %1$d
cs: chybí podpůrná vrstva pro fond typu %1$d

en: missing backend for pool type %1$d (%2$s)
cs: chybí podpůrná vrstva pro fond typu %1$d (%2$s)

en: missing bitmap name for disk '%1$s' of checkpoint '%2$s'
cs: chybí název bitové mapy pro disk '%1$s' kontrolního bodu '%2$s'

en: missing block job data for disk '%1$s'
cs: chybí data blokové úlohy pro disk „%1$s“

en: missing blocker name in QEMU capabilities cache
cs: chybí název blokovače v mezipaměti schopností QEMU

en: missing capability name
cs: chybí název schopnosti

en: missing capacity element
cs: chybí prvek capacity (kapacita)

en: missing cellno argument
cs: chybí argument cellno (číslo buňky)

en: missing connection mode for <reservations/>
cs: chybí režim připojení pro <reservations/>

en: missing connection type for <reservations/>
cs: chybí typ spojení pro <reservations/>

en: missing cookie name
cs: chybí název cookie

en: missing cpu name in QEMU capabilities cache
cs: v mezipaměti schopností QEMU chybí název procesoru

en: missing cpuid-register in CPU data
cs: v datech o procesoru chybí cpuid-register

en: missing cpuset for emulatorpin
cs: chybí cpuset pro emulatorpin

en: missing cpuset for iothreadpin
cs: chybí cpuset pro iotheradpin

en: missing cpuset for vcpupin
cs: chybí cpuset pro vcpupin

en: missing creationTime from existing checkpoint
cs: chybí creationTime (okamžik vytvoření) z existujícího kontrolního bodu

en: missing creationTime from existing snapshot
cs: v existujícím obrazu chybí čas vytvoření (creationTime)

en: missing cssid value for '%1$s'
cs: chybí hodnota cssid pro „%1$s“

en: missing decode element in CPU model %1$s
cs: u modelu procesoru %1$s chybí prvek decode

en: missing destination file for disk %1$s: %2$s
cs: chybí cílový soubor pro disk %1$s: %2$s

en: missing dev attribute in <interface> element
cs: chybí atribut dev (zařízení) v prvku <interface>

en: missing device API for mediated device type '%1$s'
cs: chybí aplikační programové rozhraní pro zprostředkované zařízení typu „%1$s“

en: missing device type in '%1$s'
cs: v '%1$s' chybí typ zařízení

en: missing devices information
cs: chybí informace o zařízení

en: missing devices information for %1$s
cs: chybí informace o zařízení pro %1$s

en: missing devno value for '%1$s'
cs: chybí hodnota čísla zařízení (devno) pro „%1$s“

en: missing disk backing store format
cs: chybí formát úložiště disku

en: missing disk backing store source
cs: chybí zdroj úložiště, na kterém je disk založen

en: missing disk device alias name for %1$s
cs: chybí alternativní název diskového zařízení pro %1$s

en: missing domain in checkpoint
cs: v kontrolním bodu chybí doména

en: missing domain in snapshot
cs: v zachyceném stavu chybí doména

en: missing domain name
cs: chybí název domény

en: missing domain type attribute
cs: chybí atribut typu domény

en: missing element or attribute '%1$s'
cs: chybí prvek nebo atribut „%1$s“

en: missing emulated GIC information
cs: chybí emulovaná GIC informace

en: missing emulated GIC information in QEMU capabilities cache
cs: v mezipaměti schopností QEMU chybí informace o emulovaném GIC

en: missing emulator in QEMU capabilities cache
cs: v mezipaměti schopností QEMU mezipaměť schopností

en: missing encryption description
cs: chybí popis šifrování

en: missing entry in GIC capabilities list
cs: chybí položka v seznamu GIC schopností

en: missing entry in migration capabilities list
cs: chybí položka v seznamu schopností migrace

en: missing entry in supported dump formats
cs: chybí položka v podporovaných formátech výpisů

en: missing existing file for disk %1$s: %2$s
cs: chybí existující soubor pro disk %1$s: %2$s

en: missing external TPM backend source type
cs: chybí typ zdroje podpůrné vrstvy pro externí TPM

en: missing feature name
cs: chybí název funkce

en: missing filter parameter table
cs: chybí tabulka parametru filtru

en: missing flag name in QEMU capabilities cache
cs: chybí název příznaku v mezipaměti schopností QEMU

en: missing gluster volume name for path '%1$s'
cs: pro umístění „%1$s“ chybí název gluster svazku

en: missing host CPU model info from QEMU capabilities for binary %1$s
cs: ve schopnostech QEMU chybí informace o modelu procesoru hostitele pro binárku %1$s

en: missing host CPU model name in QEMU capabilities cache
cs: v mezipaměti schopností QEMU chybí název modelu procesoru hostitele

en: missing host in migration URI: %1$s
cs: v URI migrace chybí název hostitele: %1$s

en: missing host specification of NBD server in JSON backing volume definition
cs: v JSON definici svazku, na kterém je založeno, chybí určení hostitele NBD serveru

en: missing host/server or path of SSH JSON backing volume definition
cs: v JSON definici svazku, na kterém je založeno, chybí hostitel/server nebo popis umístění SSH

en: missing hostname element in migration data
cs: v migračních datech chybí prvek název stroje

en: missing hostname for tcp backing server in JSON backing volume definition
cs: V JSON definici svazku, na kterém je založeno chybí název stroje pro tcp server, na kterém je založeno

en: missing hostuuid element in migration data
cs: v datech stěhování chybí prvek hostuuid

en: missing hub device type
cs: chybí typ zařízení rozbočovače

en: missing iSCSI hostdev source path name
cs: chybí název popisu umístění zdroje iSCSI hostdev

en: missing in-kernel GIC information
cs: chybí GIC informace v jádře

en: missing in-kernel GIC information in QEMU capabilities cache
cs: v mezipaměti schopností QEMU chybí GIC informace v jádře

en: missing info on pr-manager %1$s
cs: chybějící informace o pr-manager %1$s

en: missing initiator IQN
cs: chybí IQN iniciátoru

en: missing input device type
cs: chybí typ vstupního zařízení

en: missing input volume target path
cs: chybí cílový popis umístění vstupního svazku

en: missing interface information
cs: chybí informace o rozhraní

en: missing ivgen info name string
cs: chybí řetězec ivgen info název

en: missing job chain data
cs: chybí data řetězce úlohy

en: missing kernel information
cs: schází informace o jádru systému

en: missing kernel information: %1$s
cs: chybí informace o jádře systému: %1$s

en: missing label for static security driver in domain %1$s
cs: chybí štítek pro ovladač statického zabezpečení v doméně %1$s

en: missing listen attribute in migration data
cs: v migračních datech chybí atribut listen

en: missing listen element
cs: chybí prvek listen

en: missing listen element for graphics
cs: chybí prvek listen (očekávání spojení) pro grafiku

en: missing listen element for spice graphics
cs: chybí prvek listen (očekávání spojení) pro grafiku typu spice

en: missing mapping in '%1$s'
cs: chybí mapování v '%1$s'

en: missing microcode version in QEMU capabilities cache
cs: v mezipaměti schopností QEMU chybí verze mikrokódu

en: missing migration capability name
cs: chybí název schopnosti migrace

en: missing migration parameter name
cs: chybí název parametru stěhování

en: missing name element in migration data
cs: v datech migrace chybí prvek název

en: missing name for disk source
cs: chybí název zdroje disku

en: missing name for host
cs: chybí název pro hostitele

en: missing name from disk backup element
cs: v prvku zálohy disku chybí název

en: missing name from disk snapshot element
cs: v prvku zachyceného stavu chybí název

en: missing name information
cs: chybějící informace o názvu

en: missing name information in %1$s
cs: chybí informace o názvu v %1$s

en: missing network device feature name
cs: chybí název funkce síťového rozhraní

en: missing node name in QEMU capabilities cache
cs: v mezipaměti schopností QEMU chybí název uzlu

en: missing number of available instances for mediated device type '%1$s'
cs: chybí počet instancí, které jsou k dispozici pro zprostředkované zařízení typu „%1$s“

en: missing offset or size attribute of slice
cs: u slice (oddíl) chybí atribut offset (posun) či size (velikost)

en: missing operating system information
cs: chybí informace o operačním systému

en: missing operating system information for %1$s
cs: chybí informace o operačním systému pro %1$s

en: missing or broken bitmap '%1$s' for disk '%2$s'
cs: chybějící či poškozená bitová mapa '%1$s' pro disk '%2$s'

en: missing or invalid CPU model property type in QEMU capabilities cache
cs: v mezipaměti schopností QEMU chybí nebo je neplatný typ vlastnosti model procesoru

en: missing or invalid SGX platform flc in QEMU capabilities cache
cs: v mezipaměti schopností QEMU chybí nebo není platná flc SGX platformy

en: missing or invalid SGX platform sgx1 in QEMU capabilities cache
cs: v mezipaměti schopností QEMU chybí nebo není platná sgx1 SGX platformy

en: missing or invalid SGX platform sgx2 in QEMU capabilities cache
cs: v mezipaměti schopností QEMU chybí nebo není platná sgx2 SGX platformy

en: missing or invalid cpuid-input-eax in CPU data
cs: V datech o procesoru chybí cpuid-input-eax nebo není platné

en: missing or invalid features in CPU data
cs: chybí nebo neplatné funkce v datech o procesoru

en: missing or malformed 'device' field of 'nvme' storage
cs: chybí (či má nesprávný formát) kolonka 'device' úložiště 'nvme'

en: missing or malformed 'namespace' field of 'nvme' storage
cs: chybí (či nemá správný formát) kolonka 'namespace' úložiště 'nvme'

en: missing or malformed SEV cbitpos information in QEMU capabilities cache
cs: v mezipaměti schopností QEMU chybí nebo jsou nesprávně formulované informace o SEV cbitpos

en: missing or malformed SEV reducedPhysBits information in QEMU capabilities cache
cs: v mezipaměti schopností QEMU chybí nebo jsou nesprávně formulované informace o SEV reducedPhysBits

en: missing or malformed SGX platform section_size in QEMU capabilities cache
cs: v mezipaměti schopností QEMU chybí nebo není platná section_size platformy

en: missing or malformed session-uuid element in migration data
cs: chybějící nebo nesprávně formulovaný prvek session-uuid (nikde se neopakující identifikátor relace) v datech stěhování

en: missing or malformed uuid element in migration data
cs: chybí nebo nesprávně formulovaný prvek uuid (nikde se neopakující identifikátor) v datech stěhování

en: missing pagesize argument
cs: chybí argument velikost stránky (pagesize)

en: missing parent device
cs: chybí nadřazené zařízení

en: missing parser implementation for JSON backing volume driver '%1$s'
cs: chybí implementace zpracovávání pro JSON ovladač „%1$s“ svazku, na kterém je založeno

en: missing path for <reservations/>
cs: chybí popis umístění pro <reservations/>

en: missing path to restore from
cs: chybí popis umístění ze kterého obnovit

en: missing per-device path
cs: chybí popis umístění per-device

en: missing persistent configuration for disk '%1$s'
cs: chybí trvalé nastavení pro disk „%1$s“

en: missing pool or image name in ceph backing volume JSON specification
cs: v JSON specifikaci svazku, založeného na ceph, chybí název fondu nebo obrazu

en: missing pool source name element
cs: fond úložiště postrádá atribut zdroj

en: missing port attribute in migration data
cs: v migračních datech chybí atribut port

en: missing product
cs: chybí produkt

en: missing qemuctime in QEMU capabilities XML
cs: v XML se schopnostmi QEMU chybí qemuctime

en: missing remote server specification in JSON backing volume definition
cs: V JSON definici svazku, na kterém je založeno chybí určení vzdáleného serveru

en: missing required name attribute in DNS TXT record of network %1$s
cs: chybí vyžadovaný atribut name (název) v DNS záznamu TXT sítě %1$s

en: missing required persistent attribute in hostdev teaming element
cs: v prvku týmování hostdev chybí potřebný atribut persistent

en: missing required protocol attribute in DNS SRV record '%1$s' of network '%2$s'
cs: chybí potřebný atribut protokolu v DNS SRV záznamu „%1$s“ sítě „%2$s“

en: missing required service attribute in DNS SRV record of network '%1$s'
cs: chybí potřebný atribut služby v DNS SRV záznamu sítě „%1$s“

en: missing required value attribute in DNS TXT record named '%1$s' of network %2$s
cs: chybí hodnota potřebného atributu v DNS TXT záznamu nazvaném „%1$s“ v síti %2$s

en: missing required virtualport type
cs: chybí vyžadovaný typ virtuálního portu (virtualport)

en: missing root device information
cs: chybí informace o kořenovém zařízení

en: missing root device information in %1$s
cs: chybí informace o kořenovém zařízení v %1$s

en: missing root element
cs: chybí kořenový element

en: missing rport name for '%1$s'
cs: chybí název rport pro „%1$s“

en: missing scheme for URI
cs: chybí schéma pro URI

en: missing scheme in migration URI: %1$s
cs: chybí schéma v URI migrace: %1$s

en: missing secret info for 'luks' driver
cs: chybí informace o tajemství pro ovladač 'luks'

en: missing secret uuid or usage attribute
cs: chybí uuid tajemství nebo atribut využití

en: missing security model in domain seclabel
cs: chybí model zabezpečení v doméně seclabel

en: missing security model when using multiple labels
cs: chybí model zabezpečení při použití vícero štítků

en: missing selfctime in QEMU capabilities XML
cs: v XML se schopnostmi QEMU chybí selftime

en: missing sheepdog URI in JSON backing volume definition
cs: v JSON definici svazku, na kterém je založeno, chybí URI sheepdog

en: missing sheepdog vdi name
cs: chybí název sheepdog vdi

en: missing size name in QEMU capabilities cache
cs: v mezipaměti schopností QEMU chybí název velikosti

en: missing socket address type in JSON backing volume definition
cs: V JSON definici svazku, na kterém je založeno chybí typ adresy soketu

en: missing socket for unix transport
cs: chybí soket pro unixový transport

en: missing socket path for external TPM device
cs: pro externí TPM zařízení chybí popis umístění tiketu

en: missing socket path for udp backing server in JSON backing volume definition
cs: V JSON definici svazku, na kterém je založeno chybí popis umístění soketu udp serveru, na kterém je založeno

en: missing source device
cs: chybí zdrojové zařízení

en: missing source devices
cs: chybí zdrojová zařízení

en: missing source host
cs: chybí hostitel zdroje

en: missing source information for device
cs: chybí zdrojové informace pro zařízení

en: missing source information for device %1$s
cs: chybí zdrojové informace pro zařízení %1$s

en: missing source path
cs: chybí popis umístění zdroje

en: missing ssid value for '%1$s'
cs: chybí hodnota ssid pro „%1$s“

en: missing state from existing snapshot
cs: v existujícím obrazu chybí stav

en: missing storage backend for '%1$s' storage
cs: chybí podpůrná vrstva úložiště pro úložiště „%1$s“

en: missing storage backend for network files using %1$s protocol
cs: chybí podpůrná vrstva úložiště pro síťové soubory využívající protokol %1$s

en: missing storage capability type for '%1$s'
cs: chybí typ vlastnosti úložiště pro „%1$s“

en: missing storage pool host name
cs: chybí název stroje s fondem úložiště

en: missing storage pool source adapter
cs: chybí zdrojový adaptér fondu úložiště

en: missing storage pool source device name
cs: chybí název zařízení zdroje fondu úložiště

en: missing storage pool source device path
cs: chybí popis umístění zdrojového zařízení fondu úložiště

en: missing storage pool source host name
cs: chybí název stroje zdroje fondu

en: missing storage pool source path
cs: chybí popis umístění zdroje fondu úložiště

en: missing storage pool target path
cs: chybí popis umístění cíle fondu úložiště

en: missing storage source format
cs: chybí formát zdroje úložiště

en: missing storage source type
cs: chybí typ zdroje úložiště

en: missing supported dump formats
cs: chybí podporované formáty výpisu

en: missing tag id - each <vlan> must have at least one <tag id='n'/> subelement
cs: chybí identifikační štítek (tag id) – je třeba, aby každá <vlan> měla alespoň jeden dílčí prvek <tag id='n'/>

en: missing target information for device
cs: chybí cílové informace pro zařízení

en: missing target information for device %1$s
cs: chybí cílové informace pro zařízení %1$s

en: missing the host address for the iSCSI hostdev
cs: chybí host adresa pro iSCSI hostdev

en: missing tlsPort attribute in migration data
cs: v migračních datech chybí atribut tlsPort

en: missing tmpfs size, set the size option
cs: chybí velikost tmpfs, nastavte volbu velikosti

en: missing type attribute in migration data
cs: v migračních datech chybí atribut typ

en: missing type for SCSI target capability for '%1$s'
cs: chybí typ pro schopnost SCSI cíle pro „%1$s“

en: missing type id attribute for '%1$s'
cs: chybí atribut identifikátor typu pro „%1$s“

en: missing type in redirdev
cs: chybí typ v redirdev

en: missing username for auth
cs: chybí uživatelské jméno pro ovření

en: missing username in /node/auth/user field
cs: chybějící kolonka uživatelské jméno v /node/auth/user

en: missing uuid element in migration data
cs: v datech migrace chybí prvek nikde se neopakující identifikátor

en: missing value for cookie '%1$s'
cs: chybí hodnota pro cookie '%1$s'

en: missing value for migration parameter '%1$s'
cs: chybí hodnota pro parametr stěhování „%1$s“

en: missing values for acceleration
cs: chybí hodnoty pro akceleraci

en: missing vendor
cs: chybí výrobce

en: missing version in QEMU capabilities cache
cs: v mezipaměti schopností QEMU chybí verze

en: missing vhost-scsi hostdev source wwpn
cs: chybí wwpn zdroje vhost-scsi hostdev

en: missing video model and cannot determine default
cs: chybí model video zařízení a nelze zjistit výchozí

en: missing vlan tag data
cs: chybí údaje o vlan štítku

en: missing volume name and path for gluster volume
cs: chybí název svazku a popis umístění gluster svazku

en: missing volume name element
cs: chybí prvek svazku „name“

en: missing volume name or file name in gluster source path '%1$s'
cs: v popisu umístění „%1$s“ gluster zdroje chybí název svazku nebo název souboru

en: missing vporttype attribute in migration data
cs: v migračních datech chybí atribut vporttype

en: missing wwpn identifier for '%1$s'
cs: chybí wwpn identifikátor pro „%1$s“

en: mixing internal and external targets for a snapshot is not yet supported
cs: kombinování vnitřních a vnějších cílů pro zachycený stav zatím není podporováno

en: mixing nested objects and values is forbidden in JSON deflattening
cs: kombinace vnořených objektů a hodnot není v odzplošťování JSON dovolena

en: mkfs is not available on this platform: Failed to make filesystem of type '%1$s' on device '%2$s'
cs: mkfs není na této platformě k dispozici: Nepodařilo se vytvořit souborový systém typu '%1$s' na zařízení '%2$s'

en: mode attribute of <source/> element
cs: atribut mode (režim) prvku <source/>

en: mode of device reading and writing
cs: režim čtení a zápisu zařízení

en: model '%1$s' RNG device not present in domain configuration
cs: model „%1$s“ zařízení generátoru náhodných čísel se nenachází v nastavení domény

en: model '%1$s' memory device not present in the domain configuration
cs: model „%1$s“ zařízení paměti se nenachází v nastavení domény

en: model '%1$s' shmem device not present in domain configuration
cs: model zařízení sdílené paměti „%1$s“ se nenachází v nastavení domény

en: model resolution is not supported
cs: překlad modelu není podporován

en: model type
cs: typ modelu

en: modifies an existing IOThread of the guest domain
cs: změní stávající vlákno vstupu/výstupu domény hosta

en: modify cpu state in the guest
cs: změnit stav procesoru v hostovi

en: modify/get current state configuration
cs: změnit/získat stávající nastavení stavu

en: modify/get persistent configuration
cs: změnit/získat trvalé nastavení

en: modify/get running state
cs: změnit/získat běhový stav

en: modify/get the title instead of description
cs: změnit/získat název namísto popisu

en: monitor failure
cs: selhání monitoru

en: monitor must not be NULL
cs: monitor nemůže být prázdný

en: more than %1$d vCPUs are only supported on q35-based machine types
cs: větší počet, než %1$d virt. procesorů, je podporován pouze u typů strojů, založených na q35

en: more than %1$d vCPUs require extended interrupt mode enabled on the iommu device
cs: větší počet, než %1$d procesorů, vyžaduje zapnutí rozšířeného režimu přerušení u iommu zařízení

en: more than one snapshot claims to be active
cs: je tvrzeno, že je aktivní více než jeden zachycený stav

en: mount is not supported on this platform.
cs: připojení (mount) není na této platformě podporováno.

en: mount move is not supported on this platform.
cs: přesun připojení (mount) není na této platformě podporován.

en: mount point not found: %1$s
cs: přípojný bod nenalezen: %1$s

en: mountpoint path to be frozen
cs: popis umístění přípojného bodu, který zmrazit

en: mountpoint path to be thawed
cs: přípojný bod, který rozmrazit

en: msi option is only supported with a server
cs: volba msi je podporována pouze se serverem

en: mtu size only allowed in open, route, nat, and isolated mode, not in %1$s (network '%2$s')
cs: velikost mtu je povolena pouze v režimu open, route, nat a isolated, ne v %1$s (síť „%2$s“)

en: multidevs is not supported with this QEMU binary
cs: složená zařízení nejsou tímto sestavením QEMU podporována

en: multiple <portgroup> elements with the same name (%1$s) in network '%2$s'
cs: vícero <portgroup> prvků se stejným názvem (%1$s) v síti „%2$s“

en: multiple DNS SRV records matching all specified fields were found in network %1$s
cs: v síti %1$s bylo nalezeno vícero DNS SRV záznamů odpovídajících všem kolonkám

en: multiple OpenGL displays are not supported by QEMU
cs: vícero OpenGL zobrazení není QEMU podporováno

en: multiple devices matching MAC address %1$s found
cs: nalezeno vícero zařízení s MAC adresou %1$s

en: multiple forwarding interfaces specified for network '%1$s', only one is supported
cs: pro síť „%1$s“ zadáno vícero rozhraní přesměrování – podporováno je přitom pouze jediné

en: multiple interfaces with matching MAC address
cs: MAC adrese odpovídá vícero rozhraní

en: multiple matching DNS HOST records were found in network %1$s
cs: v síti %1$s nalezeno vícero odpovídajících DNS HOST záznamů

en: multiple matching devices found
cs: nalezeno vícero odpovídajících zařízení

en: multiple matching domains found
cs: nalezeno vícero odpovídajících domén

en: multiple matching domains found: %1$s
cs: nalezeno vícero odpovídajících domén: %1$s

en: multiple matching interfaces found
cs: nalezeno vícero odpovídajících rozhraní

en: multiple matching interfaces found: %1$s
cs: nalezeno vícero odpovídajících rozhraní: %1$s

en: multiple memory devices found, use --alias or --node to select one
cs: nalezeno vícero paměťových zařízení, vyberte jedno pomocí --alias nebo --node

en: multiple stream callbacks not supported
cs: vícero zpětných volání proudu naráz není podporováno

en: mutex initialization failed
cs: inicializace mutexu se nezdařila

en: n - no, throw away my changes
cs: n – ne, zahodit veškeré mé změny

en: name %1$s cannot contain '/'
cs: název %1$s nemůže obsahovat „/“

en: name of checkpoint
cs: název kontrolního bodu

en: name of existing snapshot to make current
cs: název existujícího zachyceného stavu, který učinit aktuálním

en: name of file containing xml (or, if it starts with '<', the complete xml element itself) to add/modify, or to be matched for search
cs: název souboru, obsahujícího xml (nebo, pokud začíná na '<', úplný xml prvek jako takový) pro přidání/změnu, nebo podle kterého hledat

en: name of snapshot
cs: název zachyceného stavu

en: name of the FD group
cs: název skupiny popisovačů souborů

en: name of the inactive domain
cs: název neaktivní domény

en: name of the pool
cs: název fondu

en: name of the volume
cs: název svazku

en: namespace key is required when modifying metadata
cs: při změně metadat je třeba klíče jmenného prostoru

en: nbd port must be in range 0-65535
cs: je třeba, aby port pro nbd byl v rozsahu 0 až 65535

en: nbd protocol accepts only one host
cs: protokol nbd přijímá pouze jediného hostitele

en: nbd_tls_x509_cert_dir directory '%1$s' does not exist
cs: nbd_tls_x509_cert_dir složka „%1$s“ neexistuje

en: ncpus count exceeds maximum: %1$u > %2$u
cs: počet ncpus překračuje maximum: %1$u > %2$u

en: ncpus must be 1 when start_cpu is -1
cs: pokud start_cpus je -1, pak je třeba, aby ncpus bylo 1

en: ncpus too large
cs: ncpus příliš velké

en: ncr53c90 SCSI controller is not a built-in for this machine
cs: SCSI řadič ncr53c90 není pro tento stroj vestavěn

en: ncr53c90 can only be used as first SCSI controller
cs: ncr53c90 je možné použít pouze jako první SCSI řadič

en: need at least one serial port to use BIOS serial output
cs: aby bylo možné použít sériové výstup BIOS je třeba alespoň jednoho sériového portu

en: need either --dest or --xml
cs: je potřeba buď --dest nebo --xml

en: need either domain or domain XML
cs: potřebuje buď doménu nebo XML domény

en: needs rawio capability
cs: potřebuje schopnost rawio

en: negative size requires --shrink
cs: záporná velikost vyžaduje --shrink

en: negotiated SSF %1$d was not strong enough
cs: dohodnuté SSF %1$d nebylo dostatečně silné

en: negotiation SSF %1$d was not strong enough
cs: SSF %1$d dojednávání nebylo dostatečně odolné

en: nested JSON array to commandline conversion is not supported
cs: převod vnořeného JSON pole na příkazový řádek není podporován

en: netcat path not valid with native proxy mode
cs: popis umístění netcat není platné v režimu nativní proxy platný

en: netdir
cs: síťová složka

en: netlink error
cs: chyba síťové linky

en: netlink event service not running
cs: služba netlink událostí není spuštěná

en: netmask not allowed for IPv6 address '%1$s' in network '%2$s'
cs: síťová maska není dovolena pro IPv6 adresu „%1$s“ v síti „%2$s“

en: network
cs: síť

en: network %1$s exists already
cs: síť %1$s už existuje

en: network %1$s is not active
cs: síť %1$s není aktivní

en: network '%1$s' already exists with uuid %2$s
cs: síť „%1$s“ už existuje s uuid %2$s

en: network '%1$s' claims dev='%2$s' is already in use by a different port
cs: síť „%1$s“ tvrdí že dev='%2$s' už je používáno jiným portem

en: network '%1$s' claims the PCI device at domain=%2$d bus=%3$d slot=%4$d function=%5$d is already in use by a different network port
cs: síť „%1$s“ uvádí, že PCI zařízení na domain=%2$d bus=%3$d slot=%4$d function=%5$d už je používáno jiným síťovým portem

en: network '%1$s' does not have a bridge name.
cs: síť „%1$s“ nemá název mostu.

en: network '%1$s' doesn't have PCI device %2$04x:%3$02x:%4$02x.%5$x in use by domain
cs: síť „%1$s“ nemá PCI zařízení %2$04x:%3$02x:%4$02x.%5$x v používání doménou

en: network '%1$s' doesn't have PCI device %2$04x:%3$02x:%4$02x.%5$x in use by network port
cs: síť „%1$s“ nemá PCI zařízení %2$04x:%3$02x:%4$02x.%5$x používáno síťovým portem

en: network '%1$s' doesn't have an IP address
cs: síť „%1$s“ postrádá IP adresu

en: network '%1$s' doesn't have dev='%2$s' in use by domain
cs: síť „%1$s“ nemá dev='%2$s' v používání doménou

en: network '%1$s' doesn't have dev='%2$s' in use by network port '%3$s'
cs: síť „%1$s“ nemá dev='%2$s' v používání síťovým portem „%3$s“

en: network '%1$s' has an invalid netmask or IP address in route definition
cs: síť „%1$s“ nemá v definici trasy platnou masku sítě nebo IP adresu

en: network '%1$s' has forward mode '%2$s' but lists a device by PCI address in the device pool. This is only supported for networks with forward mode 'hostdev'
cs: síť '%1$s' má režim přeposílání '%2$s', ale ve fondu zařízení vypisuje seznam zařízení podle PCI addresy. Toto je podporováno pouze pro sítě s režimem přeposílání 'hostdev'

en: network '%1$s' has multiple default <portgroup> elements (%2$s and %3$s), but only one default is allowed
cs: síť „%1$s“ má vícero výchozích <portgroup> prvků (%2$s a %3$s), ale výchozí může být jen jeden

en: network '%1$s' has no associated interface or bridge
cs: síť „%1$s“ nemá přiřazeno žádné rozhraní nebo most

en: network '%1$s' has no bridge name defined
cs: síť „%1$s“ nemá definován název mostu

en: network '%1$s' in %2$s must match connection
cs: je třeba, aby síť „%1$s“ v %2$s odpovídala spojení

en: network '%1$s' is already defined with uuid %2$s
cs: síť „%1$s“ už je definována s uuid %2$s

en: network '%1$s' is not active
cs: síť „%1$s“ není aktivní

en: network '%1$s' requires exclusive access to interfaces, but none are available
cs: síť „%1$s“ vyžaduje výhradní přístup k rozhraním, ale žádné není k dispozici

en: network '%1$s' uses a direct mode, but has no forward dev and no interface pool
cs: síť „%1$s“ používá přímý režim, ale nemá žádné přeposílací zařízení a žádný fond rozhraní

en: network '%1$s' uses a hostdev mode, but has no forward dev and no interface pool
cs: síť „%1$s“ používá režim zařízení hostitele, ale nemá žádné předávací zařízení a žádný fond rozhraní

en: network configuration using opaque shell scripts
cs: nastavení sítě pomocí mlhavých shellových skriptů

en: network device saved config file '%1$s' has unexpected contents, missing both 'MAC' and 'adminMAC': '%2$.60s'
cs: uložený soubor s nastaveními pro síťové zařízení „%1$s“ má neočekávaný obsah, chybí jak 'MAC', tak 'adminMAC': '%2$.60s'

en: network device type '%1$s' is not supported by this hypervisor
cs: síťové zařízení typu '%1$s' není tímto hypervizorem podporován

en: network device with mac %1$s already exists
cs: síťové zařízení s mac adresou %1$s už existuje

en: network event callback %1$d not registered
cs: zpětné volání %1$d události sítě neregistrováno

en: network filter binding port dev
cs: zařízení portu, na který je navázáno pravidlo brány firewall

en: network filter binding portdev
cs: portdev navázání síťového filtru

en: network filter config filename '%1$s' does not match name '%2$s'
cs: název souboru s nastaveními síťového filtru „%1$s“ se neshoduje s názvem „%2$s“

en: network filter information in XML
cs: informace o pravidlu brány firewall v XML

en: network filter name or uuid
cs: název nebo nikde se neopakující identifikátor pravidla brány firewall

en: network information
cs: informaci o síti

en: network information in XML
cs: informace o síti v XML

en: network interface name
cs: název síťového rozhraní

en: network interface type
cs: typ síťového rozhraní

en: network is already active
cs: síť už je aktivní

en: network is already active as '%1$s'
cs: síť už je aktivní jako „%1$s“

en: network is not running
cs: síť není spuštěná

en: network name
cs: název sítě

en: network name or uuid
cs: název nebo nikde se neopakující identifikátor sítě

en: network port %1$s exists already
cs: síťový port %1$s už existuje

en: network port has no mac
cs: síťový port nemá žádnou mac

en: network port has no owner UUID
cs: síťový port nemá žádné UUID vlastníka

en: network port has no owner name
cs: síťový port nemá název vlastníka

en: network port has no uuid
cs: síťový port nemá žádné uuid

en: network port information in XML
cs: informace o síťovém portu v XML

en: network port not found
cs: síťový port nenalezen

en: network port not found: %1$s
cs: síťový port nenalezen: %1$s

en: network state driver is not active
cs: ovladač stavu sítě není aktivní

en: network uuid
cs: nikde se neopakující identifikátor sítě

en: network-based listen isn't possible, network driver isn't present
cs: očekávání spojení, založené na síti není možné, není přítomen síťový ovladač

en: network_update_xml
cs: xml_aktualizce_sítě

en: new bridge device name
cs: název zařízení nového mostu

en: new capacity for the vol, as scaled integer (default bytes)
cs: nová kapacita svazku, jako škálované celé číslo (výchozí bajtů)

en: new domain name
cs: název nové domény

en: new maximum memory size, as scaled integer (default KiB)
cs: nová maximální velikost paměti, jako škálované celé číslo (bez udání jednotek se rozumí KiB)

en: new memory size, as scaled integer (default KiB)
cs: nová velikost paměti, jako škálované celé číslo (bez udání jednotek se rozumí KiB)

en: new metadata to set
cs: nová metadata, která nastavit

en: new state of the device
cs: nový stav zařízení

en: new value of <requested/> size, as scaled integer (default KiB)
cs: nová hodnota velikosti <requested/>, jako škálované celé číslo (výchozí KiB)

en: new xml too large to fit in file
cs: nové xml je příliš velké na to, aby se vešlo do souboru

en: nfsvers value for NFS pool mount option
cs: hodnota nfsvers pro volbu připojení NFS fondu úložiště

en: nkeycodes must be <= %1$d
cs: je třeba, aby nkeycodes bylo nižší nebo rovno %1$d

en: nl_recv failed
cs: nl_recv se nedařilo

en: nl_recv failed - returned 0 bytes
cs: nl_recv se nezdařilo – vrátilo 0 bajtů

en: nl_recv returned with error
cs: nl_recv vráceno s chybou

en: no
cs: ne

en: no CPU model specified
cs: není zadán model procesoru

en: no CPU model specified at index %1$zu
cs: na pozici %1$zu není zadán model procesoru

en: no CPUs found
cs: nenalezeny žádné procesory

en: no CPUs given
cs: nezadán žádný procesor

en: no FLR, PM reset or bus reset available
cs: není k dispozici FLR, PM nebo bus reset

en: no IFLA_PORT_RESPONSE found in netlink message
cs: v netlink odpovědi nenalezeno IFLA_PORT_RESPONSE

en: no IP address found for interface '%1$s'
cs: pro rozhraní „%1$s“ nenalezena žádná IP adresa

en: no PCI bus ID supplied for '%1$s'
cs: nebylo zadáno ID sběrnice PCI pro „%1$s“

en: no PCI domain ID supplied for '%1$s'
cs: nebylo zadáno ID domény PCI pro „%1$s“

en: no PCI function ID supplied for '%1$s'
cs: nebylo zadáno ID funkce PCI pro '%1$s'

en: no PCI product ID supplied for '%1$s'
cs: nebylo zadáno ID produktu PCI pro '%1$s'

en: no PCI slot ID supplied for '%1$s'
cs: nebylo zadáno ID PCI slotu pro '%1$s'

en: no PCI vendor ID supplied for '%1$s'
cs: nebylo zadáno ID výrobce PCI pro '%1$s'

en: no SASL mechanisms are available
cs: nejsou k dispozici žádné SASL mechanizmy

en: no SCSI LUN ID supplied for '%1$s'
cs: nebylo zadáno SCSI LUN ID pro „%1$s“

en: no SCSI bus ID supplied for '%1$s'
cs: nebylo zadáno SCSI host ID pro „%1$s“

en: no SCSI host ID supplied for '%1$s'
cs: nebylo zadáno SCSI host ID pro „%1$s“

en: no SCSI target ID supplied for '%1$s'
cs: nezadán identifikátor SCSI cíle pro „%1$s“

en: no USB bus number supplied for '%1$s'
cs: nebylo zadáno číslo sběrnice USB pro „%1$s“

en: no USB device number supplied for '%1$s'
cs: nebylo zadáno číslo USB zařízení pro „%1$s“

en: no USB interface class supplied for '%1$s'
cs: nebylo zadáno číslo třídy USB rozhraní pro „%1$s“

en: no USB interface number supplied for '%1$s'
cs: nebylo zadáno číslo USB rozhraní pro „%1$s“

en: no USB interface protocol supplied for '%1$s'
cs: nebyl zadán protokol USB rozhraní pro „%1$s“

en: no USB interface subclass supplied for '%1$s'
cs: nebylo zadáno číslo podtřídy USB rozhraní pro „%1$s“

en: no USB product ID supplied for '%1$s'
cs: nebylo zadáno ID produktu USB zařízení pro „%1$s“

en: no USB vendor ID supplied for '%1$s'
cs: nebyl zadán identifikátor výrobce USB zařízení pro „%1$s“

en: no VPD <fields> elements with an access type attribute found
cs: nenalezeny žádné prvky VPD <fields> s atributem typu přístupu

en: no WWNN supplied for '%1$s', and auto-generation failed
cs: pro „%1$s“ nezadáno žádné WWNN a automatické vytvoření se nezdařilo

en: no WWPN supplied for '%1$s', and auto-generation failed
cs: pro „%1$s“ nezadáno žádné WWPN a automatické vytvoření se nezdařilo

en: no assigned pty for device %1$s
cs: žádné přiřazené pty pro zařízení %1$s

en: no audio device with ID %1$u
cs: žádné zvukové zařízení s identifikátorem %1$u

en: no autostart
cs: bez automatického spouštění

en: no available memory line found
cs: nenalezena žádná dostupná linka paměti

en: no block device path supplied for '%1$s'
cs: nezadán popis umístění blokového zařízení pro „%1$s“

en: no call waiting for reply with prog %1$d vers %2$d serial %3$d
cs: žádné volání čekající na odpověď s prog %1$d vers %2$d serial %3$d

en: no cgroup backend available
cs: není k dispozici podpůrná vrstva cgroup

en: no client username was found
cs: nebylo nalezeno uživatelské jméno klienta

en: no client with matching id '%1$llu' found
cs: nenalezen žádný klient s identifikátorem „%1$llu“

en: no config file for %1$s
cs: žádný konfigurační soubor pro %1$s

en: no connection driver available
cs: není k dispozici žádný ovladač spojení

en: no connection driver available for %1$s
cs: není k dispozici žádný ovladač spojení pro %1$s

en: no console devices available
cs: nejsou k dispozici žádná konzolová zařízení

en: no device capabilities for '%1$s'
cs: žádné schopnosti zařízení pro „%1$s“

en: no device found at address '%1$s' matching MAC address '%2$s' and alias '%3$s'
cs: na adrese '%1$s' nenalezena žádná zařízení odpovídající MAC adrese '%2$s' a alternativnímu názvu '%3$s'

en: no device found with alias %1$s
cs: nenalezeno žádné zařízení s alternativním názvem %1$s

en: no disk format for %1$s was specified
cs: nebyl uveden žádný formát disku pro %1$s

en: no disk found with alias '%1$s' or id '%2$s'
cs: nebyl nalezen žádný disk s alternativním názvem „%1$s“ nebo identifikátorem „%2$s“

en: no disk named '%1$s'
cs: žádný disk nazvaný „%1$s“

en: no disks selected for backup
cs: nejsou vybrány žádné disky pro zálohu

en: no domain XML passed
cs: nepředáno žádné XML domény

en: no domain backup job present
cs: není přítomna žádná úloha zálohy domény

en: no domain checkpoint with matching name '%1$s'
cs: neexistuje kontrolní bod domény s názvem „%1$s“

en: no domain config
cs: žádné nastavení domény

en: no domain snapshot with matching name '%1$s'
cs: žádný zachycený stav domény odpovídající názvu „%1$s“

en: no domain with matching id %1$d
cs: žádná doména odpovídající id %1$d

en: no domain with matching id '%1$d'
cs: doména s identifikátorem „%1$d“ neexistuje

en: no domain with matching name '%1$s'
cs: žádná doména nazvaná „%1$s“

en: no domain with matching uuid
cs: žádná doména odpovídající uuid

en: no domain with matching uuid '%1$s'
cs: žádná doména odpovídající uuid „%1$s“

en: no domain with matching uuid '%1$s' (%2$s)
cs: žádná doména, která by měla nikde se neopakující identifikátor „%1$s“ (%2$s)

en: no error
cs: bez chyby

en: no extended partition found and no primary partition available
cs: nenalezen žádný rozšířený oddíl a není k dispozici žádný hlavní

en: no file descriptor received
cs: neobdržen žádný popisovač souboru

en: no firmwares found in %1$s
cs: v %1$s nenalezeny žádné firmware

en: no free memory device slot available
cs: není k dispozici žádný volný paměťový slot

en: no fs mount option name specified
cs: nezadán žádný název volby připojení souborového systému

en: no guest CPU model specified
cs: nebyl zadán model procesoru hosta

en: no host device manager defined
cs: není definován žádný správce host zařízení

en: no hostname found
cs: nenalezen žádný název hostitele

en: no hostname found for domain %1$s
cs: nenalezen žádný název stroje pro doménu %1$s

en: no hostname found: %1$s
cs: nenalezen žádný název stroje: %1$s

en: no iSCSI interface defined for IQN %1$s
cs: pro IQN %1$s není definováno žádné iSCSI rozhraní

en: no interface with matching mac '%1$s'
cs: žádné rozhraní odpovídající mac adrese „%1$s“

en: no interface with matching name '%1$s'
cs: žádné rozhraní odpovídající názvu „%1$s“

en: no job is active on the domain
cs: na doméně není aktivní žádná úloha

en: no large enough free extent
cs: žádný dostatečně velký extent

en: no limit
cs: bez limitu

en: no loader path specified and firmware auto selection disabled
cs: není zadán žádný popis zavaděče a automatický výběr firmware je vypnutý

en: no map for cgroup BPF prog
cs: žádná mapa pro cgroup BPF programy

en: no matching RNG device was found
cs: nenalezeno odpovídající zařízení generátoru náhodných čísel

en: no matching filesystem device was found
cs: nebylo nalezeno žádné odpovídající zařízení souborového systému

en: no matching redirdev was not found
cs: nebylo nalezeno odpovídající redirdev

en: no matching watchdog was found
cs: nebyl nalezen žádný shodující se resetátor

en: no medium attachments
cs: žádná připojení médií

en: no memory device found
cs: nenalezeno žádné paměťové zařízení

en: no model provided for USB controller
cs: pro USB řadič nebyl zadán model

en: no monitor path
cs: žádný popis umístění monitoru

en: no network interface supplied for '%1$s'
cs: nebylo zadáno síťové rozhraní pro „%1$s“

en: no network with matching name '%1$s'
cs: žádná síť odpovídající názvu „%1$s“

en: no network with matching uuid '%1$s'
cs: žádná síť s uuid „%1$s“

en: no network with matching uuid '%1$s' (%2$s)
cs: žádná síť s odpovídajícím nikde se neopakujícím identifikátorem „%1$s“ (%2$s)

en: no node device for '%1$s' with matching wwnn '%2$s' and wwpn '%3$s'
cs: žádné zařízení uzlu pro „%1$s“ s odpovídajícím wwwn „%2$s“ a wwpn „%3$s“

en: no node device with matching name '%1$s'
cs: žádné zařízení uzlu s odpovídajícím názvem „%1$s“

en: no node device with matching name 'scsi_host12'
cs: není žádné zařízení uzlu, které by odpovídalo názvu „scsi_host12“

en: no nwfilter binding for port dev '%1$s'
cs: žádné nwfilter navázání pro port zařízení „%1$s“

en: no nwfilter with matching name '%1$s'
cs: žádný nwfiltr s názvem odpovídajícím „%1$s“

en: no nwfilter with matching uuid '%1$s'
cs: žádný nwfilter s nikde se neopakujícím identifikátorem „%1$s“

en: no parent for this device
cs: žádné nadřazené pro toto zařízení

en: no polkit agent available to authenticate
cs: není k dispozici žádný polkit agent pro ověření se

en: no polkit agent available to authenticate action '%1$s'
cs: pro ověření akce „%1$s“ není k dispozici žádný polkit agent

en: no prefix found
cs: nenalezena žádná předpona

en: no rbd option name specified
cs: není zadán žádný název volby pro rbd

en: no rbd option value specified for name '%1$s'
cs: pro název „%1$s“ nebyla zadána žádná hodnota volby pro rbd

en: no removable media size supplied for '%1$s'
cs: nebyla zadána velikost vyjímatelného média pro „%1$s“

en: no replacement string in template
cs: žádný řetězec nahrazení v šabloně

en: no running guests.
cs: žádní spuštění hosté.

en: no screens to take screenshot from
cs: žádné obrazovky ze kterých pořídit snímek

en: no secret provided for luks encryption
cs: pro luks šifrování nebylo poskytnuto žádné tajemství

en: no secret with matching usage '%1$s'
cs: žádné tajemství, které by mělo využití „%1$s“

en: no secret with matching uuid '%1$s'
cs: žádné tajemství, které by mělo nikde se neopakující identifikátor „%1$s“

en: no server with matching name '%1$s' found
cs: nenalezen žádný server nazvaný „%1$s“

en: no size supplied for '%1$s'
cs: nebyla zadána velikost pro „%1$s“

en: no sockets found
cs: nenalezeny žádné sokety

en: no space
cs: žádný prostor

en: no state
cs: bez stavu

en: no storage pool with matching name '%1$s'
cs: žádný fond úložiště s názvem „%1$s“

en: no storage pool with matching target path '%1$s'
cs: žádný fond úložiště s odpovídající cílovou cestou „%1$s“

en: no storage pool with matching target path '%1$s' (%2$s)
cs: žádný fond úložiště, který by odpovídal popisu umístění „%1$s“ (%2$s)

en: no storage pool with matching uuid '%1$s'
cs: žádný fond úložiště s nikde se neopakujícím identifikátorem „%1$s“

en: no storage pool with matching uuid '%1$s' (%2$s)
cs: žádný fond úložiště s nikde se neopakujícím identifikátorem „%1$s“ (%2$s)

en: no storage pools were found on host '%1$s'
cs: na hostiteli „%1$s“ nebyly nalezeny žádné fondy úložiště

en: no storage vol with matching key %1$s
cs: žádný svazek úložiště, který by odpovídal klíči %1$s

en: no storage vol with matching key '%1$s'
cs: žádný úložný svazek s klíčem, který by odpovídal „%1$s“

en: no storage vol with matching name '%1$s'
cs: žádný svazek úložiště, který by odpovídal názvu „%1$s“

en: no storage vol with matching path '%1$s'
cs: žádný úložný svazek s popisem umístění odpovídajícím „%1$s“

en: no storage vol with matching path '%1$s' (%2$s)
cs: žádný úložný svazek s popisem umístění odpovídajícím „%1$s“ (%2$s)

en: no stream callback registered
cs: není zaregistrováno žádné zpětné volání proudu

en: no such screen ID
cs: žádný takový identifikátor obrazovky

en: no suitable callback authentication callback was found
cs: nebylo nalezeno žádné příhodné zpětné volání ověřování zpětného volání

en: no suitable callback for host key verification
cs: žádné použitelné zpětné volání pro ověření klíče hostitele

en: no suitable info found
cs: nenalezeny žádné použitelné informace

en: no suitable method to retrieve authentication credentials
cs: žádná použitelná metoda pro získání přihlašovacích údajů pro ověření

en: no suitable method to retrieve key passphrase
cs: žádná použitelná metoda pro obdržení heslové fráze ke klíči

en: no system UUID supplied for '%1$s'
cs: nebylo zadáno systémové UUID pro '%1$s'

en: no target device %1$s
cs: žádné cílové zařízení %1$s

en: no target name supplied for '%1$s'
cs: nezadán název cíle pro „%1$s“

en: no threads found
cs: nenalezena žádná vlákna

en: no tls service found, unable to update tls files
cs: nenalezena žádná tls služba, není proto možné aktualizovat tls soubory

en: no transaction running, nothing to be committed.
cs: neprobíhá žádná transakce, není nic k odeslání.

en: no transaction running, nothing to rollback.
cs: není spuštěná žádná transakce, není co vracet zpátky.

en: no unused %1$s names available
cs: nejsou k dispozici žádné nevyužité názvy %1$s

en: no valid connection
cs: žádné platné spojení

en: no valid netlink response was received
cs: neobdržena platná odpověď netlink

en: no vcpus selected for modification
cs: nevybrány žádné virt. procesory ke změně

en: no virtio-serial controllers are available
cs: nejsou k dispozici žádné řadiče virtio-serial

en: no x86 CPU data found
cs: nenalezena data x86 procesoru

en: node '%1$s' has unexpected NULL content. This could be caused by malformed input, or a memory allocation failure
cs: uzel '%1$s' má neočekávaný prázdný obsah. To může být způsobeno nesprávně formulovaným vstupem nebo nezdarem při přidělování paměti

en: node '%1$s' has unexpected type %2$d
cs: uzel '%1$s' je neočekávaného typu %2$d

en: node CPU stats not implemented on this platform
cs: statistiky procesoru uzlu nejsou na této platformě implementovány

en: node SEV information
cs: informace o SEV uzlu

en: node cpu info not implemented on this platform
cs: informace o procesoru uzlu nejsou na této platformě implementovány

en: node cpu map
cs: mapa procesoru uzlu

en: node device '%1$s' in %2$s must match connection
cs: je třeba, aby zařízení uzlu „%1$s“ v %2$s se shodovalo se spojením

en: node device details in XML
cs: podrobnosti o zařízení uzlu v XML

en: node device event callback %1$d not registered
cs: zpětné volání %1$d události uzlu zařízení neregistrováno

en: node device information
cs: informace o zařízení uzlu

en: node get memory parameters not implemented on this platform
cs: získání parametrů paměti uzlu není na této platformě podporováno

en: node info not implemented on this platform
cs: informace o uzlu nejsou na této platformě implementovány

en: node information
cs: informace o uzlu

en: node memory stats not implemented on this platform
cs: statistiky uzlu paměti nejsou na této platformě implementovány

en: node online CPU map not implemented on this platform
cs: mapa aktivních procesorů na uzlu není na této platformě implementována

en: node present CPU map not implemented on this platform
cs: mapa přítomných procesorů na uzlu není na této platformě implementována

en: node set memory parameters not implemented on this platform
cs: nastavení parametrů paměti uzlu není na této platformě podporováno

en: node-name '%1$s' too long for qemu
cs: node-name „%1$s“ je pro qemu příliš dlouhý

en: nodedev state driver is not active
cs: stavový ovladač nodedev není aktivní

en: nodeset attribute of hugepages of sizes %1$llu and %2$llu intersect
cs: nodeset atribut od hugepages od velikostí %1$llu a %2$llu se protínají

en: nodeset for NUMA memory tuning must be set if 'placement' is 'static'
cs: pokud je 'placement' (rozmístění) 'static' je třeba, aby bylo nastavené nodeset pro NUMA paměť

en: non unique alias detected: %1$s
cs: zjištěn opakující se alternativní název: %1$s

en: nonzero ncpus doesn't match with NULL cpus
cs: nenulové ncpus neodpovídá NULL cpus

en: nonzero ncpus doesn't match with NULL xmlCPUs
cs: nenulové ncpus se neshoduje NULL xmlCPUs

en: not a hugetlbfs mount: '%1$s'
cs: nejedná se o hugetlbfs připojení (mount): „%1$s“

en: not specified
cs: neurčeno

en: not supported on non-linux platforms
cs: podporováno jen na linux platformách

en: nothing selected for snapshot
cs: nebylo vybráno nic pro pořízení zachyceného stavu

en: notify server to update TLS related files online.
cs: upozornit server aby online aktualizoval soubory, související s TLS.

en: notify server to update the CA cert, CA CRL, server cert / key without restarts. See OPTIONS for currently supported attributes.
cs: upozornit server aby aktualizovat certifikát cert. autority, CA CRL, certifikát/klíč serveru bez restartů. V tuto chvíli podporované atributy viz OPTIONS.

en: nparams count exceeds maximum: %1$u > %2$u
cs: počet nparams překračuje maximum: %1$u > %2$u

en: nparams in %1$s must be %2$d
cs: je třeba, aby nparams v %1$s bylo %2$d

en: nparams in %1$s must be equal to %2$d
cs: je třeba, aby nparams v %1$s bylo rovno %2$d

en: nparams too large
cs: nparams jsou příliš velké

en: numa parameters are not supported by vz driver
cs: numa parametry nejsou ovladačem vz podporovány

en: numad is not available on this host
cs: numad není na tomto stroji k dispozici

en: number
cs: číslo

en: number of bytes read:
cs: počet přečtených bajtů:

en: number of bytes written:
cs: počet zapsaných bajtů:

en: number of compression threads for multithread compression
cs: počet vláken komprese pro vícevláknovou kompresi

en: number of connections for parallel migration
cs: počet spojení pro paralelní migraci

en: number of decompression threads for multithread compression
cs: počet vláken dekomprese pro vícevláknovou kompresi

en: number of flush operations:
cs: počet operací vyprázdnění:

en: number of millisecs the shared memory service should sleep before next scan
cs: počet milisekund, po který má služba sdílené paměti být uspána, před dalším skenem

en: number of pages to scan before the shared memory service goes to sleep
cs: počet stránek které skenovat před tím, než bude služba sdílené paměti uspána

en: number of read operations:
cs: počet čtecích operací:

en: number of seconds the daemon will run without any active connection
cs: počet sekund po které bude proces služby spuštěný bez žádného aktivního připojení

en: number of seconds to squelch traffic on newly connected ports
cs: po kolik sekund na nově připojených portech omezovat provoz

en: number of virtual CPUs
cs: počet virtuálních procesorů

en: number of write operations:
cs: počet zápisových operací:

en: numbers not allowed in VMX format
cs: ve formátu VMX nejsou dovolená čísla

en: numerical overflow
cs: číselné přetečení

en: numerical overflow: %1$s
cs: číselné přetečení: %1$s

en: nvcpus is zero
cs: nvcpus je nula

en: nvdimm isn't supported by this QEMU binary
cs: nvdim není touto QEMU binárkou podporováno

en: nvdimm label must be at least 128KiB
cs: je třeba, aby štítek nvdimm byl přinejmenším 128KiB

en: nvdimm pmem property is not available with this QEMU binary
cs: s touto binárkou QEMU není vlastnost nvdimm pmem k dispozici

en: nvdimm readonly property is not available with this QEMU binary
cs: s touto binárkou QEMU není vlastnost readonly (pouze pro čtení) k dispozici

en: nvram address type must be spaprvio
cs: je třeba, aby typ adresy nvram bylo spaprvio

en: nvram device is not supported by this QEMU binary
cs: nvram zařízení není touto QEMU binárkou podporováno

en: nvram device is only supported for PPC64
cs: nvram zařízení je podporováno pouze pro PPC64

en: nwfilter is in use
cs: nwfilter je používán

en: nwfilter state driver is not active
cs: stavový filtr nwfilter není aktivní

en: object props can't be NULL
cs: vlastnosti objektu nemohou být prázdné

en: object size %1$zu of %2$s is not larger than parent class %3$zu
cs: velikost objektu %1$zu od %2$s není větší než nadřazené třídy %3$zu

en: occupied
cs: zabráno

en: offline migration
cs: migrace ve vypnutém stavu

en: offline migration cannot handle non-shared storage
cs: migrace ve vypnutém stavu nemůže obsloužit nesdílené úložiště

en: offline migration is not supported by the destination host
cs: migrace ve vypnutém stavu není podporována cílovým hostitelem

en: offline migration is not supported by the source host
cs: migrace ve vypnutém stavu není podporována zdrojovým hostitelem

en: offline migration must be specified with the persistent flag set
cs: stěhování ve vypnutém stavu je třeba zadat s nastaveným příznakem trvalé

en: old qcow/qcow2 encryption is not supported
cs: staré šifrování qcow/qcow2 není podporováno

en: on_reboot, on_poweroff and on_crash parameters are not supported by vz driver
cs: parametry on_reboot (při restartu), on_poweroff (při vypnutí) a on_crash (při pádu) nejsou ovladačem vz podporovány

en: one of --enable, --disable is required
cs: je zapotřebí jedno z --enable nebo --disable

en: one of --list, --all, or --event <type> is required
cs: je zapotřebí jedno z --list, --all, nebo --event <type>

en: online non-hotpluggable vcpus must be ordered in ascending order
cs: zapnuté za chodu nepřipojovatelné virtuální procesory je třeba instruovat ve vzestupném pořadí

en: online non-hotpluggable vcpus need to be ordered prior to hotplugable vcpus
cs: zapnuté za chodu nepřipojovatelné virtuální procesory je třeba instruovat dříve, než ty za chodu připojitelné

en: only 'connect' mode is supported for external TPM device
cs: v případě externích TPM zařízení je podporován pouze režim 'connect'

en: only 'dimm' addresses are supported for the pc-dimm device
cs: pro pc-dimm zařízení jsou podporovány pouze 'dimm' adresy

en: only 'pci' addresses are supported for the %1$s device
cs: v případě zařízení %1$s jsou podporovány pouze 'pci' adresy

en: only 'pci' addresses are supported for the shared memory device
cs: pro zařízení sdílené paměti je podporována pouze 'pci' adresa

en: only 'pci' addresses are supported for the virtio-pmem device
cs: pro zařízení virtio-pmem jsou podporovány pouze 'pci' adresy

en: only 1 graphics device of each type (sdl, vnc, spice, headless, dbus) is supported
cs: pro každý z typů (sdl, vnc, spice, headless, dbus) je podporováno pouze jedno grafické zařízení

en: only JSON objects can be top level
cs: na nejvyšší úrovni mohou být pouze JSON objekty

en: only RAW volumes are supported by this storage pool
cs: tento fond úložiště podporuje pouze RAW svazky

en: only S390 guests support panic device of model 's390'
cs: pouze S390 hosté podporují zařízení paniky modelu 's390'

en: only TCP protocol can be converted to InetSocketAddress
cs: na InetSocketAddress může být převeden pouze TCP protokol

en: only TCP transport is supported for iSCSI volumes
cs: pro iSCSI svazky je podporován pouze TCP transport

en: only USB input devices are supported
cs: jsou podporována pouze USB vstupní zařízení

en: only a single IOMMU device is supported
cs: je podporováno pouze jediné IOMMU zařízení

en: only a single TPM Proxy device is supported
cs: je podporováno pouze jediné TPM proxy zařízení

en: only a single TPM non-proxy device is supported
cs: je podporováno pouze jediné TPM ne-proxy zařízení

en: only a single memory balloon device is supported
cs: je podporováno pouze jediné výplňové zařízení v paměti

en: only a single nvram device is supported
cs: je podporováno pouze jediné nvram zařízení

en: only a single vsock device is supported
cs: je podporováno pouze jediné vsock zařízení

en: only bus 'virtio' is supported for 'passthrough' input devices
cs: v případě 'passthrough' vstupních zařízení je podporovaná pouze sběrnice 'virtio'

en: only bus 'virtio' is supported for input model '%1$s'
cs: pro model vstupu '%1$s' je podporována pouze sběrnice 'virtio'

en: only can reboot running/paused domain
cs: restartovat je možné pouze spuštěnou/pozastavenou doménu

en: only can resume paused domain
cs: navázat v chodu je možné pouze u pozastavené domény

en: only can shutdown running/paused domain
cs: vypnout je možné pouze spuštěnou/pozastavenou doménu

en: only can suspend running domain
cs: uspat je možné pouze spuštěnou doménu

en: only connect if safe console handling is supported
cs: připojit pouze pokud je podporována bezpečná obsluha konzole

en: only cpu feature policies 'require' and 'disable' are supported for %1$s
cs: pro %1$s jsou podporovány pouze zásady funkce procesoru 'require' a 'disable'

en: only i686 and x86_64 guests support panic device of model 'hyperv'
cs: pouze hosté i686 a x86_64 podporují zařízení paniky modelu 'hyperv'

en: only list pool of specified type(s) (if supported)
cs: vypsat pouze fondy daných typů (pokud podporováno)

en: only model 'netfront' is supported for Xen PV(H) domains
cs: Pro Xen PV(H) domény je podporován pouze model 'netfront'

en: only nmdm console types are supported
cs: jsou podporovány pouze typy konzole nmdm

en: only one RNG backend is supported
cs: je podporována pouze jedna podpůrná vrstva generátoru náhodných čísel (RNG)

en: only one TPM backend is supported
cs: je podporována pouze jedna TPM podpůrná vrstva

en: only one backup job is supported
cs: Je podporovaná pouze jedna úloha zálohování

en: only one crypto backend is supported
cs: je podporována pouze jedna podpůrná vrstva pro šifrování

en: only one emulatorpin is supported
cs: je podporován pouze jeden emulatorpin

en: only one emulatorsched is supported
cs: je podporován pouze jeden emulatorshed (plánovač emulátoru)

en: only one filesystem supported
cs: je podporován pouze jeden souborový systém

en: only one hotpluggable entity can be selected
cs: vybrat je možné jen jednu entitu připojitelnou za chodu

en: only one log element is allowed for character device
cs: pro znakové zařízení je povolen pouze jeden prvek log (záznam událostí)

en: only one numatune is supported
cs: je podporováno pouze jedno numatune

en: only one protocol element is allowed for character device
cs: pro znakové zařízení je povolen pouze jeden prvek protocol (protokol)

en: only one resource element is supported
cs: je podporován pouze jeden prvek prostředků

en: only one set of redirection filter rule is supported
cs: je podporována pouze jedna sada pravidel filtru přesměrovávání

en: only one source element is allowed for character device
cs: pro znakové zařízení je povolen pouze jeden zdrojový prvek

en: only one source host address may be specified for the iSCSI hostdev
cs: pro iSCSI hostdev může být zadána pouze jedna host adresa

en: only pSeries guests support panic device of model 'pseries'
cs: pouze pSeries hosté podporují zařízení paniky modelu 'pseries'

en: only scheme, host and port are supported in vz migration URI: %1$s
cs: ve vz URI stěhování jsou podporovány pouze schéma a stroj: %1$s

en: only sending a signal to pid 1 is supported
cs: je podporováno pouze posílání signálu pid 1

en: only single ISA controller is supported
cs: je podporován pouze jeden ISA řadič

en: only single USB controller is supported
cs: v rámci jednoho stroje je podporován pouze jeden USB řadič

en: only single input device is supported
cs: v rámci jednoho stroje je podporováno pouze jedno vstupní zařízení

en: only snapshot=no is supported with vhostuser disk
cs: v případě vhostuser disku je podporováno pouze snapshot=no

en: only source type 'unix' is supported for external TPM device
cs: v případě externího TPM zařízení je podporován pouze typ zdroje 'unix'

en: only supports mount filesystem type
cs: podporuje pouze souborový systém typu mount

en: only supports passthrough accessmode
cs: podporuje pouze režim přístupu (accessmode) průchodu

en: only tablet input devices are supported
cs: jsou podporována pouze vstupní zařízení typu tablet

en: only the 'qemu' driver can be used with network disks
cs: se síťovými disky je možné použít pouze ovladač 'qemu'

en: only two serial ports are supported
cs: jsou podporovány pouze dva sériové porty

en: only two source elements are allowed for character device
cs: pro znakové zařízení jsou povolené pouze dva zdrojové prvky

en: only virtiofs filesystems can be hotplugged
cs: připojovat za chodu je možné pouze souborové systémy virtiofs

en: open an editor to modify the description
cs: otevřít editor pro úpravu popisu

en: operation '%1$s' not supported for backend '%2$s'
cs: operace '%1$s' nepodporována pro podpůrnou vrstvu '%2$s'

en: operation aborted
cs: operace přerušena

en: operation aborted: %1$s
cs: operace přerušena: %1$s

en: operation failed
cs: operace se nezdařila

en: operation failed: %1$s
cs: operace se nezdařila: %1$s

en: operation forbidden for read only access
cs: operace není v režimu pouze pro čtení povolena

en: operation forbidden: %1$s
cs: operace zakázána: %1$s

en: operation type %1$d not supported
cs: operace typu %1$d nepodporována

en: option %1$s requires a positive integer argument
cs: volba %1$s vyžaduje argument v podobě celého kladného čísla

en: option %1$s takes a numeric argument
cs: volba %1$s přijímá číselný argument

en: option '-%1$c' requires an argument
cs: volba „-%1$c“ vyžaduje argument

en: option '-%1$c'/'--%2$s' requires an argument
cs: Volba „-%1$c“/„--%2$s“ vyžaduje argument

en: option --%1$s already seen
cs: volba --%1$s už viděna

en: option parsing failed: %1$s
cs: zpracovávání předvoleb se nezdařilo: %1$s

en: optional CPU features are not supported
cs: volitelné funkce procesoru nejsou podporovány

en: optional file of source xml to query for pools
cs: volitelný soubor zdrojového xml pro dotázání ohledně fondů

en: optional file to read keys from
cs: volitelný soubor ze kterého číst klíče

en: optional host to query
cs: volitelný hostitel kterého se dotazovat

en: optional initiator IQN to use for query
cs: volitelné IQN iniciátoru který použít pro dotaz

en: optional port to query
cs: volitelný port na kterém se dotazovat

en: options
cs: volby

en: os.type is not defined
cs: není definován typ operačního systému

en: out of bounds index - count %1$zu at %2$zu
cs: rejstřík mimo hranice – počet %1$zu na %2$zu

en: out of memory
cs: nedostatek paměti

en: out of memory: %1$s
cs: došla paměť: %1$s

en: outbound average is mandatory
cs: průměr výstupu je nezbytný

en: outbound floor is unsupported yet
cs: spodní hranice výstupu zatím není podporována

en: outbound rate larger than maximum %1$u
cs: odchozí rychlost vyšší než maximum %1$u

en: outgoing RDMA migration is not supported with this QEMU binary
cs: odchozí RDMA migrace není touto binárkou QEMU podporována

en: output an XML string for the hypervisor sysinfo, if available
cs: vypsat XML řetězec se systémovými informacemi o hypervizoru, pokud jsou k dispozici

en: output the list of options which are missing completers
cs: vypsat seznam voleb které postrádají kompletovače

en: output to stderr
cs: výstup na standardní chybový

en: overflow in converting %1$ld MiB/s to bytes
cs: přetečení v převodu %1$ld MiB/s na bajty

en: overflow in sum of statistic for blkio cgroup (%1$s) field '%2$s'
cs: přetečení v součtu statistik pro blkio cgroup (%1$s) kolonku '%2$s'

en: override the destination host name used for TLS verification
cs: přebít název cílového stroje použitý pro TLS ověřování

en: overwrite any existing data
cs: přepsat všechna existující data

en: owner %1$lld does not hold the resource lock
cs: vlastník %1$lld nedrží zámek prostředku

en: p2p migration is not supported by the source host
cs: p2p přestěhovávání není podporované zdrojovým hostitelem

en: packed driver option is only supported for virtio devices
cs: volba ovladače packed je podporovaná pouze pro virtio zařízení

en: packet %1$d bytes received from server too large, want %2$d
cs: počet bajtů %1$d v paketu, obdržený od serveru, je příliš velký – chtěno %2$d

en: packet %1$d bytes received from server too small, want %2$d
cs: počet bajtů %1$d v paketu, obdržený od serveru, je příliš malý – chtěno %2$d

en: page cache size for xbzrle compression
cs: velikost stránky pro kompresi xbzrle

en: page count
cs: počet stránek

en: page info is not supported on this platform
cs: informace o stránce není na této stránce podporováno

en: page pool allocation is not supported on this platform
cs: přiřazení fondu stránek není na této platformě podporováno

en: page size %1$u is not available
cs: velikost stránky %1$u není k dispozici

en: page size %1$u is not available on node %2$d
cs: velikost stránky %1$u není na uzlu %2$d k dispozici

en: page size (in kibibytes)
cs: velikost stránky (v kibibajtech)

en: page_per_vq option is only supported for virtio devices
cs: volba page_per_vq je podporovaná pouze pro virtio zařízení

en: panic is supported only with ISA address type
cs: panika je podporována pouze s typem adresy ISA

en: panicked
cs: zpanikařilo

en: parallel ports are not supported
cs: paralelní porty nejsou podporovány

en: parallels bus does not support %1$s input device
cs: sběrnice parallels nepodporuje vstupní zařízení %1$s

en: parallels containers don't support input bus %1$s
cs: kontejnery parallels nepodporují vstupní sběrnici %1$s

en: parameter %1$s too big for destination
cs: parametr %1$s je pro cíl příliš velký

en: parameter '%1$s' not supported
cs: parametr „%1$s“ nepodporován

en: parameter '%1$s' occurs multiple times
cs: parametr „%1$s“ se vyskytuje vícekrát

en: parameter '%1$s' of command '%2$s' has incorrect alias option
cs: parametr '%1$s' příkazu '%2$s' nemá správnou volbu alternativního názvu

en: parameter '%1$s' of command '%2$s' misused VSH_OFLAG_REQ
cs: parametr '%1$s' příkazu '%2$s' špatně používá VSH_OFLAG_REQ

en: parameter '%1$s' of command '%2$s' must be listed before optional parameters
cs: je třeba, aby parametr '%1$s' příkazu '%2$s' byl uveden před volitelnými parametry

en: parameter '%1$s' of command '%2$s' must be listed last
cs: je třeba, aby parametr '%1$s' příkazu '%2$s' byl uveden až jako poslední

en: parameter '%1$s' of command '%2$s' must use VSH_OFLAG_REQ flag
cs: je třeba, aby parametr '%1$s' příkazu '%2$s' byl používal příznak VSH_OFLAG_REQ

en: parameter=value
cs: parametr=hodnota

en: parent %1$s for moment %2$s not found
cs: nadřazené %1$s pro moment %2$s nenalezeno

en: parent %1$s would create cycle to %2$s
cs: nadřazený %1$s by vytvořil smyčku pro %2$s

en: parent '%1$s' is not an fc_host for the wwnn/wwpn
cs: nadřazené „%1$s“ není fc_host pro wwnn/wwpn

en: parent '%1$s' is not properly formatted
cs: nadřazené „%1$s“ není správně formátováno

en: parent '%1$s' specified for vHBA does not exist
cs: nadřazené '%1$s' zadané pro vHBA neexistuje

en: parser error
cs: chyba vyhodnocovače

en: partial string to autocomplete
cs: část řetězce pro automatické doplnění

en: pass file descriptors N,M,... along with the command
cs: předat popisovače souboru N,M,... společně s příkazem

en: pass file descriptors N,M,... to the guest
cs: předat popisovače souborů N,M,... hostovi

en: passphrase is too long for the buffer
cs: heslová fráze je pro vyrovnávací paměť příliš dlouhá

en: passthrough mode requires a character device type attribute
cs: režim průchod vyžaduje atribut typu znakového zařízení

en: path '%1$s' doesn't reference a file
cs: popis umístění „%1$s“ neodkazuje na soubor

en: path '%1$s' is not absolute
cs: popis umístění „%1$s“ není absolutní

en: path does not exist, skipping file type checks
cs: umístění neexistuje, přeskakují se kontroly typu souboru

en: path is required for model '%1$s'
cs: pro model '%1$s' je zapotřebí popis umístění

en: path is required for model 'nvdimm'
cs: pro model 'nvdim' je zapotřebí popisu umístění

en: path of backing file in chain for a partial pull
cs: popis umístění souboru, na kterém je založeno pro částečné přitažení

en: path of base file to commit into (default bottom of chain)
cs: popis umístění základového souboru do kterého odeslat (výchozí je spodek řetězce)

en: path of the copy to create
cs: popis umístění kopie, kterou vytvořit

en: path of top file to commit from (default top of chain)
cs: popis umístění nejvrchnějšího souboru ze kterého odesílat (výchozí je vrcholek řetězce)

en: path to emulator binary (/domain/devices/emulator)
cs: popis umístění spustitelného souboru emulátoru (/domain/devices/emulator)

en: path to file containing the secret
cs: popis umístění souboru obsahujícího tajemství

en: path to file containing the secret header
cs: popis umístění souboru obsahujícího tajnou hlavičku

en: path to inputvol secret data file is required
cs: je vyžadován popis umístění souboru s daty tajemství inputvol

en: path to secret data file is required
cs: je třeba popis umístění souboru s daty tajemství

en: paused
cs: pozastaveno

en: pcap_create failed
cs: pcap_create se nezdařilo

en: pci device %1$s is not a PCI-Express device
cs: pci zařízení %1$s není PCI-Express zařízení

en: pci device assignment backend driver (e.g. 'vfio' or 'xen')
cs: ovladač podpůrné vrstvy přiřazení pci zařízení (např. 'vfio' nebo 'xen')

en: pci-expander-bus controllers are only supported on 440fx-based machinetypes
cs: řadič pci-expander-bus je podporován pouze na typech strojů, založených na 440fx

en: pci-root and pcie-root controllers should have index 0
cs: řadiče pci-root a pcie-root by měly mít pořadové číslo 0

en: pci-root and pcie-root controllers should not have an address
cs: řadiče pci-root a pcie-root by neměly mít adresu

en: pcie-expander-bus controllers are not supported with this machine type
cs: řadiče pcie-expander-bus nejsou v případě tohoto typu stroje podporovány

en: peeking is not supported for FD passed images
cs: peeking není podporováno pro FD předané obrazy

en: peeking is not supported for vhostuser disk
cs: peeking není podporován pro vhostuser disk

en: peeking is only supported for disk with 'raw' format not '%1$s'
cs: špičky jsou podporovány pouze pro disky formátu 'raw', nikoli „%1$s“

en: peer-2-peer migration
cs: migrace peer-2-peer

en: per-device IO Weights, in the form of /path/to/device,weight,...
cs: váhy vstupu/výstupu pro jednotlivá zařízení, v podobě /popis/umisteni/zarizeni,vaha,…

en: per-device boot elements cannot be used together with os/boot elements
cs: prvek zavádění systému per-device není možné použít pohromadě s prvky os/boot

en: per-device bytes read per second, in the form of /path/to/device,read_bytes_sec,...
cs: bajtů čtení za sekundu pro jednotlivá zařízení v podobě /popis/umisteni/zarizeni,bajtu_cteni_za_sekundu,…

en: per-device bytes wrote per second, in the form of /path/to/device,write_bytes_sec,...
cs: bajtů zápisu za sekundu pro jednotlivá zařízení v podobě /popis/umisteni/zarizeni,bajtu_zapisu_za_sekundu,…

en: per-device read I/O limit per second, in the form of /path/to/device,read_iops_sec,...
cs: limit vstupu/výstupu čtení pro jednotlivá zařízení, v podobě /popis/umisteni/zarizeni,read_iops_sec,…

en: per-device write I/O limit per second, in the form of /path/to/device,write_iops_sec,...
cs: limit vstupu/výstupu zápisů za sekundu pro jednotlivá zařízení v podobě /popis/umisteni/zařizeni,write_iops_sec,…

en: perf event '%1$s' was already specified
cs: událost výkonnosti „%1$s“ už byla zadána

en: perf events which will be disabled
cs: události výkonu, které budou vypnuty

en: perf events which will be enabled
cs: události výkonu, které budou zapnuty

en: perform a live core dump if supported
cs: pokud podporováno, provést výpis paměti za chodu

en: perform selected wiping algorithm
cs: provést vybraný vymazávací algoritmus

en: period in seconds to set collection
cs: perioda (v sekundách) pro nastavení sběru

en: persist VM on destination
cs: trvalý virt. stroj na cíli

en: persistent attach of device '%1$s' is not supported
cs: trvalé připojení zařízení „%1$s“ není podporováno

en: persistent attach of device is not supported
cs: trvalé připojení zařízení není podporováno

en: persistent detach of device '%1$s' is not supported
cs: trvalé odpojení zařízení „%1$s“ není podporováno

en: persistent detach of device is not supported
cs: trvalé odpojení zařízení není podporováno

en: persistent reservations are not supported with NVRAM
cs: trvalé rezervace nejsou v případě NVRAM podporovány

en: persistent update of device '%1$s' is not supported
cs: trvalá aktualizace zařízení „%1$s“ není podporována

en: persistent update of device is not supported
cs: trvalá aktualizace zařízení není podporována

en: physical address within the guest domain's memory to set the secret
cs: fyzická adresa v rámci paměti domény hosta pro kterou nastavit tajemství

en: pid
cs: identif. procesu

en: pid_value in %1$s is too large
cs: hodnota pid_value v %1$s je příliš vysoká

en: pin all memory before starting RDMA live migration
cs: připnout veškerou paměť před zahájením RDMA stěhování za chodu

en: platform unsupported
cs: platforma nepodporována

en: pmsuspended
cs: uspáno správou napájení

en: polkit text authentication agent unavailable
cs: polkit agent pro textové ověřování se není k dispozici

en: poll failed in libxlTunnel3MigrationSrcFunc
cs: fond se nezdařil v libxlTunnel3MigrationSrcFunc

en: poll failed in migration tunnel
cs: fond v migračním tunelu selhal

en: pool '%1$s' already exists with uuid %2$s
cs: úložiště „%1$s“ už existuje s uuid %2$s

en: pool '%1$s' has asynchronous jobs running.
cs: fond „%1$s“ má spuštěné asynchronní úlohy.

en: pool '%1$s' is already defined with uuid %2$s
cs: úložiště „%1$s“ už je definováno s uuid %2$s

en: pool '%1$s' is not active
cs: fond „%1$s“ není aktivní

en: pool '%1$s' is starting up
cs: fond „%1$s“ je spouštěn

en: pool does not support pool deletion
cs: fond nepodporuje mazání fondu

en: pool has no config file
cs: fond nemá soubor s nastaveními

en: pool information in XML
cs: informace o fondu v XML

en: pool is already active as '%1$s'
cs: úložiště už je aktivní s uuid „%1$s“

en: pool name
cs: název fondu

en: pool name or uuid
cs: název nebo nikde se neopakující identifikátor fondu

en: pool name or uuid of the input volume's pool
cs: název fondu nebo nikde se neopakující identifikátor fondu vstupního svazku

en: pool type '%1$s' does not support source discovery
cs: fond typu „%1$s“ nepodporuje objevení zdroje

en: port %1$u out of range in USB address bus: %2$u port: %3$s
cs: port %1$u mimo rozsah v adrese USB sběrnice: %2$u port: %3$s

en: port '%1$s' out of range
cs: port „%1$s“ je mimo rozsah

en: port UUID
cs: Nikde se neopakující identifikátor portu

en: port cannot be specified in 'nfs' protocol host
cs: v případě hostitele protokolu 'nfs' není možné zadávat port

en: port to use by target server for incoming disks migration
cs: port který použít cílovým serverem pro příchozí migraci disků

en: port-profile setlink timed out
cs: port-profile setlink překročen časový limit

en: possible loop in QMP schema
cs: možná smyčka v QMP schématu

en: post-copy can only be started while outgoing migration is in progress
cs: post-copy je možné spustit pouze když odchozí stěhování probíhá

en: post-copy failed
cs: post-copy se nezdařilo

en: post-copy is not supported with tunnelled migration
cs: post-copy není podporováno u tunelovaných stěhování

en: post-copy migration bandwidth limit in MiB/s
cs: limit využití šířky pásma (v MiB/s) pro post-copy stěhování

en: post-copy migration is not supported with non-live or paused migration
cs: post-copy stěhování není podporováno u stěhování v pozastaveném nebo nespuštěném stavu

en: post-copy migration of domain %1$s has not failed
cs: post-copy stěhování domény %1$s neselhalo

en: potentially unsafe disk format probing
cs: potenciálně nebezpečné zjišťování formátu disku

en: potentially unsafe use of host CPU passthrough
cs: potenciálně nebezpečné použití průchodu na procesor hostitele

en: power-of-two granularity to use during the copy
cs: jemnost násobku dvou pro použití při kopírování

en: pr helper %1$s didn't show up
cs: pr helper %1$s se neobjevilo

en: pr helper %1$s died unexpectedly
cs: pr helper %1$s neočekávaně skončilo

en: pr helper died and reported: %1$s
cs: pr helper neočekávaně skončilo a nahlásilo: %1$s

en: pr helper socked did not show up
cs: soket pr helper se neobjevil

en: prctl failed to enable '%1$s' in the AMBIENT set
cs: prctl se nepodařilo „%1$s“ v sadě AMBIENT

en: prctl failed to reset KEEPCAPS
cs: prctl se nepodařilo resetovat KEEPCAPS

en: prctl failed to set KEEPCAPS
cs: prctl se nepodařilo nastavit KEEPCAPS

en: preallocate is not supported on this platform
cs: předpřidělení není na této platformě podporováno

en: preallocate is only supported for an unencrypted raw volume
cs: předpřidělení je podporované pouze pro nešifrovaný holý svazek

en: preallocate is only supported for raw type volume
cs: předpřidělení je podporované pouze pro holý svazek

en: preallocate metadata (for qcow2 instead of full allocation)
cs: předpřidělit metadata (pro qcow2 namísto plného přidělení)

en: preallocation threads are unsupported with this QEMU
cs: předpřidělení vláken není s tímto QEMU podporováno

en: prefix too long
cs: předpona (prefix) je příliš dlouhá

en: preserve sparseness of volume
cs: zachovat řídkost (sparse) svazku

en: pretty-print any JSON output
cs: jakýkoli JSON output hezky formátovat

en: pretty-print any qemu monitor protocol output
cs: pretty-print jakýkoli výstup z qemu monitor protokolu

en: pretty-print the output
cs: výstup hezky formátovat

en: prevent any configuration changes to domain until migration ends
cs: bránit jakékoli změně nastavení domény do skončení migrace

en: print XML document rather than attach the disk
cs: vypsat XML dokument namísto připojen disku

en: print XML document rather than attach the interface
cs: vypsat XML dokument namísto připojení rozhraní

en: print XML document rather than change media
cs: namísto výměny média vypsat XML dokument

en: print XML document rather than clone the volume
cs: vypsat XML dokument namísto naklonování svazku

en: print XML document rather than create
cs: namísto vytvoření pouze vypsat XML dokument

en: print XML document rather than detach the disk
cs: vypsat XML dokument namísto odpojení disku

en: print XML document rather than detach the interface
cs: vypsat XML dokument namísto odpojení rozhraní

en: print XML document rather than set the interface link state
cs: vypsat XML dokument namísto nastavení stavu linky rozhraní

en: print XML document, but don't define/create
cs: vypsat XML dokument, ale nedefinovat/nevytvářet

en: print a more human readable output
cs: vypsat člověku srozumitelnější výstup

en: print domain's time in human readable form
cs: vypsat čas domény v člověku srozumitelné podobě

en: print help
cs: vypsat nápovědu

en: print help for this function
cs: vypsat nápovědu k této funkci

en: print lease info for a given network
cs: vypsat informace o zápůjčkách dané sítě

en: print statistics for any kind of job (even failed ones)
cs: vypsat statistiky pro libovolný druh úloh (i těch nezdařených)

en: print the XML used to start the copy job instead of starting the job
cs: vypsat XML použité pro spuštění úlohy kopírování namísto zahájení úlohy

en: print the admin server URI
cs: vypsat URI adresu správního serveru

en: print the current directory
cs: zobrazí název složky, ve které se právě nacházíte

en: print the domain's hostname
cs: vypsat název stroje domény

en: print the hypervisor canonical URI
cs: vypsat kanonické URI hypervizoru

en: print the hypervisor hostname
cs: vypsat název stroje, na kterém se hypervizor nachází

en: print the hypervisor sysinfo
cs: vypsat systémové informace (sysinfo) o hypervizoru

en: print the raw data returned by libvirt
cs: vypsat nezpracovaná data vrácená z libvirt

en: print updated memory device XML instead of executing the change
cs: vypsat aktualizované XML paměťového zařízení namísto provedení změny

en: prints by percentage during 1 second.
cs: vypíše procenty během jedné sekundy.

en: prints specified cell statistics only.
cs: vypíše statistiky pouze zadané buňky.

en: prints specified cpu statistics only.
cs: vypíše statistiky pouze zadaného procesoru.

en: process exited while connecting to monitor
cs: při připojování k monitoru proces skončil

en: product is not supported with vhostuser disk
cs: v případě vhostuser disků není podporováno zadání produktu

en: profile does not exist
cs: profil neexistuje

en: profile exists
cs: profil existuje

en: profileid parameter too long
cs: parametr profileid je příliš dlouhý

en: program mismatch (actual %1$x, expected %2$x)
cs: neshoda v programu (nyní %1$x, očekáváno %2$x)

en: program mismatch in event (actual 0x%1$x, expected 0x%2$x)
cs: neshoda programu v události (skutečný 0x%1$x, očekáváno 0x%2$x)

en: prohibited character in DNS TXT record name '%1$s' of network %2$s
cs: nepovolený znak v názvu DNS záznamu TXT „%1$s“ sítě %2$s

en: property with name 'id' can't be overridden
cs: vlastnost s názevm 'id' nemůže být přebita

en: protocol '%1$s' accepts only one host
cs: protokol „%1$s“ přijímá pouze jediného hostitele

en: protocol misses the family attribute
cs: protokolu chybí atribut family

en: protocol used by disk device source
cs: protokol používaný zdrojem diskového zařízení

en: provide XML suitable for migrations
cs: poskytnout XML použitelné pro migrace

en: ps2 bus does not support %1$s input device
cs: sběrnice ps2 nepodporuje vstupní zařízení %1$s

en: pull mode backup for disk '%1$s' requires qcow2 driver
cs: záloha v režimu pull pro disk '%1$s' vyžaduje ovladač qcow2

en: pvpanic is supported only with PCI address type
cs: pvpanic je podporováno pouze s typem adres PCI

en: qemu agent didn't provide 'ip-address' field for interface '%1$s'
cs: qemu agent neposkytl kolonku 'ip-address' pro rozhraní „%1$s“

en: qemu agent didn't provide 'ip-address-type' field for interface '%1$s'
cs: qemu agent neposkytl kolonku 'ip-address-type' pro rozhraní „%1$s“

en: qemu agent didn't provide 'name' field
cs: qemu agent neposkytl kolonku 'název'

en: qemu agent didn't return an array of disks
cs: qemu agent nevrátil pole disků

en: qemu agent didn't return an array of interfaces
cs: qemu agent nevrátil pole rozhraní

en: qemu agent didn't return an array of keys
cs: qemu agent nevrátil pole klíčů

en: qemu didn't report thread id for vcpu '%1$zu'
cs: qemu nenahlásilo identifikátor vlákna pro virt. procesor „%1$zu“

en: qemu does not allow specifying screen ID
cs: qemu neumožňuje zadat identifikátor obrazovky

en: qemu does not support more than one entry to Type 2 in SMBIOS table
cs: qemu nepodporuje více než jednu položku do typu dva v SMBIOS tabulce

en: qemu does not support the accel2d setting
cs: qemu nepodporuje nastavování accel2d

en: qemu doesn't support reversion of snapshot taken in PMSUSPENDED state
cs: qemu nepodporuje vrácení zachyceného stavu pořízeného ve stavu PMSUSPENDED

en: qemu doesn't support taking snapshots of PMSUSPENDED guests
cs: qemu nepodporuje pořizování zachycených stavů hostů, uspaných pomocí jejich správy napájení

en: qemu driver doesn't support 'onReboot' set to 'destroy and 'onPoweroff' set to 'reboot'
cs: ovladač qemu nepodporuje 'onReboot' nastavené na 'destroy' a 'onPoweroff' nastavené na 'reboot'

en: qemu driver doesn't support the 'preserve' action for 'on_reboot'/'on_poweroff'
cs: ovladač qemu nepodporuje akci 'preserve' pro 'on_reboot'/'on_poweroff'

en: qemu driver doesn't support the 'rename-restart' action for 'on_reboot'/'on_poweroff'/'on_crash'
cs: qemu ovladač nepodporuje akci 'rename-restart' pro 'on_reboot'/'on_poweroff'/'on_crash'

en: qemu emulator '%1$s' does not support xen
cs: qemu emulátor „%1$s“ nepodporuje xen

en: qemu encryption engine expects only a single secret
cs: qemu šifrovací engine očekává pouze jediné tajemství

en: qemu monitor event callback %1$d not registered
cs: zpětné volání %1$d události qemu monitoru neregistrováno

en: qemu reported thread id for inactive vcpu '%1$zu'
cs: qemu nahlásilo identifikátor vlákna pro neaktivní virtuální procesor „%1$zu“

en: qemu returned malformed time
cs: qemu vrátilo čas v nesprávném tvaru

en: qemu state driver is not active
cs: ovladač stavu qemu není aktivní

en: qom-get invalid object property type %1$d
cs: qom-get neplatný typ vlastnosti objektu %1$d

en: qom-get reply was missing return data
cs: v odpovědi na qom-get chyběla návratová data

en: qom-list reply data was missing 'name'
cs: v datach odpovědi na qom-list chybělo 'name'

en: qom-list reply has malformed 'type' data
cs: v datach odpovědi na qom-list chybělo 'type'

en: qom-list-types reply data was missing 'name'
cs: v datach odpovědi na qom-list-types chybělo 'name'

en: qom-set invalid object property type %1$d
cs: qom-set neplatný typ vlastnosti objektu %1$d

en: query information about the guest (via agent)
cs: dotázat se na informace o hostovi (prostřednictvím agenta)

en: query is supported only with HTTP(S) protocols
cs: dotaz je podporován pouze u protokolů HTTP(S)

en: query or modify state of vcpu in the guest (via agent)
cs: dotázat nebo změnit stav virt. procesoru v hostovi (prostřednictvím agenta)

en: query-block device entry was not in expected format
cs: položka dotazu blokového zařízení nebyla v očekávaném formátu

en: query-cpu-definitions reply data was missing 'name'
cs: odpověď na query-cpu-definitions (dotaz na definice procesoru) postrádala 'name' (název)

en: query-cpu-model-comparison reply data was missing 'result'
cs: v datech odpovědi na query-cpu-model-comparison chybělo 'result' (výsledek)

en: query-dirty-rate parsing 'vcpu-dirty-rate' in failure
cs: query-dirty-rate zpracovávající 'vcpu-dirty-rate' v nezdaru

en: query-dirty-rate reply was missing 'calc-time' data
cs: v odpovědi z query-dirty-rate chybí data 'calc-time'

en: query-dirty-rate reply was missing 'dirty-rate' data
cs: v odpovědi z query-dirty-rate chybí data 'dirty-rate'

en: query-dirty-rate reply was missing 'id' data
cs: v odpovědi z query-dirty-rate chybí data 'id'

en: query-dirty-rate reply was missing 'return' data
cs: v odpovědi z query-dirty-rate chybí data 'return'

en: query-dirty-rate reply was missing 'start-time' data
cs: v odpovědi z query-dirty-rate chybí data 'start-time'

en: query-dirty-rate reply was missing 'status' data
cs: v odpovědi z query-dirty-rate chybí data 'status'

en: query-fdsets reply was missing 'fdset-id'
cs: v odpovědi z query-fdsets chybí data 'fdset-id'

en: query-fdsets return data missing fd array element
cs: v odpovědi z query-fdsets chybí prvek pole fd

en: query-fdsets return data missing fdset array element
cs: v návratových datech z query-fdsets chybí prvek fdset pole

en: query-hotpluggable-cpus didn't return device props
cs: query-hotpluggable-cpus (dotaz na procesory, připojitelné za chodu) nevrátilo vlastnosti zařízení

en: query-hotpluggable-cpus didn't return device type
cs: query-hotpluggable-cpus (dotaz na procesory připojitelné za chodu) nevrátilo typ zařízení

en: query-hotpluggable-cpus didn't return vcpus-count
cs: query-hotpluggable-cpus (dotaz na procesory, připojitelné za chodu) nevrátilo vcpus-count (počet virt. procesorů)

en: query-hotpluggable-cpus entry doesn't report topology information
cs: položka query-hotpluggable-cpus nehlásí informaci o topologii

en: query-iothreads reply data was missing 'id'
cs: v odpovědi na query-iothreads chybělo 'id'

en: query-iothreads reply has malformed 'thread-id' data
cs: odpověď query-iothreads má nesprávně formulovaná data 'thread-id'

en: query-kvm replied unexpected data
cs: query-kvm (dotaz na kvm) vrátilo neočekávaná data

en: query-machines reply data was missing 'name'
cs: odpověď na query-version (dotaz na verzi) postrádala 'name' (název)

en: query-machines reply has malformed 'acpi data
cs: odpověď na query-machines má nesprávně formulovaná data 'alias'

en: query-machines reply has malformed 'alias' data
cs: odpověď na query-machines má nesprávně formulovaná data 'alias'

en: query-machines reply has malformed 'cpu-max' data
cs: odpověď query-machines má nesprávně formulovaná data 'cpu-max'

en: query-machines reply has malformed 'default-cpu-type' data
cs: odpověď na query-machines má chybně formátovaná data 'default-cpu-type'

en: query-machines reply has malformed 'default-ram-id' data
cs: odpověď na query-machines má chybně formátovaná data 'default-ram-id'

en: query-machines reply has malformed 'is-default' data
cs: odpověď na query-machines má chybně formátovaná data 'is-default'

en: query-machines reply has malformed 'numa-mem-supported' data
cs: odpověď query-machines nemá správně formulovaná data 'numa-mem-supported'

en: query-memory-devices reply data doesn't contain enum data
cs: V odpovědi na query-memory-devices nejsou obsažena vyčíslovací data

en: query-memory-devices reply data doesn't contain enum type discriminator
cs: odpověď query-memory-devices neobsahuje diskriminátor typu vyčíslení

en: query-named-block-nodes entry was not in expected format
cs: položka query-named-block-nodes nebyla v očekávaném formátu

en: query-rx-filter return data missing array element
cs: filtr query-rx-filter vrátí prvek pole chybějících dat

en: query-sev-capabilities reply was missing 'cbitpos' field
cs: v odpovědi query-sev-capabilities chybělo pole 'cbitpos'

en: query-sev-capabilities reply was missing 'cert-chain' field
cs: v odpovědi na query-sev-capabilities chyběla kolonka 'cert-chain'

en: query-sev-capabilities reply was missing 'pdh' field
cs: v odpovědi na query-sev-capabilities chyběla kolonka 'pdh'

en: query-sev-capabilities reply was missing 'reduced-phys-bits' field
cs: v odpovědi na query-sev-capabilities chyběla kolonka 'reduced-phys-bits'

en: query-sgx-capabilities reply was missing 'flc' field
cs: v odpovědi na query-sgx-capabilities chybí kolonka 'flc'

en: query-sgx-capabilities reply was missing 'node' field
cs: v odpovědi na query-sgx-capabilities chybí kolonka 'node'

en: query-sgx-capabilities reply was missing 'section-size' field
cs: v odpovědi na query-sgx-capabilities chybí kolonka 'section-size'

en: query-sgx-capabilities reply was missing 'sgx1' field
cs: v odpovědi query-sgx-capabilities chybí kolonka 'sgx1'

en: query-sgx-capabilities reply was missing 'sgx2' field
cs: v odpovědi na query-sgx-capabilities chybí kolonka 'sgx2'

en: query-sgx-capabilities reply was missing 'size' field
cs: v odpovědi na query-sgx-capabilities chybí kolonka 'velikost'

en: query-status reply was missing running state
cs: odpověď na query-status postrádá stav chodu

en: query-target reply was missing arch data
cs: v odpovědi na query-target (dotaz na cíl) chyběla data o architektuře

en: query-version reply was missing 'major' version
cs: odpověď na query-version (dotaz na verzi) postrádala 'major' (hlavní) verzi

en: query-version reply was missing 'micro' version
cs: odpověď na query-version postrádala 'micro' verzi

en: query-version reply was missing 'minor' version
cs: odpověď na query-version postrádá 'minor' verzi

en: query-version reply was missing 'package' version
cs: odpověď na query-version (dotaz na verzi) postrádala verzi 'package' (balíčku)

en: query-version reply was missing 'qemu' data
cs: odpověď na query-version (dotaz na verzi) postrádala data o 'qemu'

en: querying maximum post-copy migration speed is not supported by QEMU binary
cs: dotazování maximální rychlosti migrace po kopírování není tímto sestavením QEMU podporováno

en: queue-size property isn't supported by this QEMU binary
cs: vlastnost queue-size není touto binárkou QEMU podporována

en: queue_size attribute in disk driver is only supported for virtio bus
cs: atribut queue_size v ovladači disku je podporována pouze pro sběrnici virtio

en: queues attribute in disk driver element is only supported for virtio bus
cs: atribut queues v prvku ovladače disku je podporován pouze pro sběrnici virtio

en: quiesce guest's file systems
cs: utišit provoz na souborových systémech hosta

en: quit this interactive terminal
cs: ukončit tento interaktivní terminál

en: ram attribute only supported for video type qxl
cs: atribut ram je podporován pouze pro typ videa qxl

en: range %1$s - %2$s is not entirely within network %3$s/%4$d
cs: rozsah %1$s - %2$s se nenachází zcela v síti %3$s/%4$d

en: range %1$s - %2$s is reversed
cs: rozsah %1$s - %2$s je vyhrazený

en: range %1$s - %2$s is too large (> 65535)
cs: rozsah %1$s - %2$s je příliš velký (> 65535)

en: range %1$s - %2$s start larger than end
cs: rozsah %1$s – %2$s začátek je vyšší než konec

en: rawio can be used only with device='lun'
cs: rawio je možné použít pouze s device='lun'

en: rawio is only supported for scsi host device
cs: rawio je podporován pouze pro scsi host zařízení

en: re-initialize NVRAM from its pristine template
cs: znovu inicializovat NVRAM z její nedotčené šablony

en: read I/O operations limit per second
cs: omezení vstup./výstupních operací čtení za sekundu

en: read I/O operations max
cs: maximum vst./výstupu čtení

en: read error on pipe
cs: chyba čtení na rouře

en: read max, as scaled integer (default bytes)
cs: maximum pro čtení, jako škálované celé číslo (bez udání jednotek se rozumí bajty)

en: read only access prevents %1$s
cs: přístup pouze pro čtení brání %1$s

en: read secret from file
cs: načíst tajemství ze souboru

en: read the secret from file without converting from base64
cs: načíst tajemství ze souboru bez převádění do base64

en: read the secret from the terminal
cs: načíst tajemství z terminálu

en: read throughput limit, as scaled integer (default bytes)
cs: limit propustnosti čtení, jako škálované celé číslo (bez udání jednotek se rozumí bajty)

en: read-only connection
cs: spojení pouze pro čtení

en: readahead is supported only with HTTP(S)/FTP(s) protocols
cs: přednačítání je podporováno pouze u protokolů HTTP(S)/FTP(s)

en: readonly ide disks are not supported
cs: ide disky pouze pro čtení nejsou podporovány

en: readonly is not supported with vhostuser disk
cs: readonly (pouze pro čtení) je podporováno pouze s vhostuser diskem

en: readonly sata disks are not supported
cs: sata disky pouze pro čtení není podporován

en: ready
cs: připraveno

en: reattach node device to its device driver
cs: znovupřipojit zařízení uzlu k jeho ovladači

en: reboot a domain
cs: restartovat doménu

en: received error event on socket
cs: na soketu obdržena chybová událost

en: received hangup event on socket
cs: na soketu obdržena hangup událost

en: received malformed monitor, check the XML definition
cs: obdržen nesprávně formulovaný monitor – zkontrolujte XML definici

en: received unexpected cookie with P2P migration
cs: s P2P přestěhováním obdrženo neočekávané cookie

en: reconnect delay is supported only with NBD protocol
cs: prodleva opětovného připojení je podporována pouze v případě protokolu NBD

en: recv handler failed
cs: příjem obsluhy se nezdařil

en: recv holeHandler failed
cs: příjem holeHandler se nezdařil

en: redefine metadata for existing checkpoint
cs: znovu definovat metadata pro existující kontrolní bod

en: redefine metadata for existing snapshot
cs: znovu definovat metadata pro existující zachycený stav

en: redefine the XML for a domain's managed save state file
cs: znovu definovat XML pro stavový soubor spravovaného uloženého stavu domény

en: redefine the XML for a domain's saved state file
cs: znovu definovat XML pro soubor uloženého stavu domény

en: redefine the existing set of logging filters
cs: znovu definovat existující sadu filtrů záznamu událostí

en: redefine the existing set of logging outputs
cs: znovu definovat existující sadu výstupů záznamu událostí

en: referenced filter '%1$s' is missing
cs: odkazovaný filtr „%1$s“ chybí

en: refresh a pool
cs: znovu načíst fond

en: refresh ploop failed: unable to delete DiskDescriptor.xml
cs: znovunačtení ploop se nezdařilo: nedaří se smazat DiskDescriptor.xml

en: refusing to generate file name for disk '%1$s'
cs: odmítá se vytvořit soubor pro disk '%1$s'

en: remoteDomainAuthorizedSSHKeysGet: returned number of keys exceeds limit
cs: remoteDomainAuthorizedSSHKeysGet: vrácený počet klíčů překračuje limit

en: remoteDomainAuthorizedSSHKeysSet: returned number of keys exceeds limit
cs: remoteDomainAuthorizedSSHKeysSet: vrácený počet klíčů překračuje limit

en: remoteDomainBlockStatsFlags: returned number of stats exceeds limit
cs: remoteDomainBlockStatsFlags: vrácený počet statistik překračuje limit

en: remoteDomainGetCPUStats: returned number of stats exceeds limit
cs: remoteDomainGetCPUStats: vrácený počet statistik překračuje limit

en: remoteDomainGetMessages: returned number of msgs exceeds limit
cs: remoteDomainGetMessages: vrácený počet zpráv překračuje limit

en: remoteNodeGetCPUStats: returned number of stats exceeds limit
cs: remoteNodeGetCPUStats: vrácený počet statistik překračuje limit

en: remoteNodeGetMemoryStats: returned number of stats exceeds limit
cs: remoteNodeGetMemoryStats: vrácený počet statistik překračuje limit

en: remote_open: for 'ext' transport, command is required
cs: remote_open: pro 'ext' transport je zapotřebí příkaz

en: remote_open: transport in URL not recognised (should be tls|unix|ssh|ext|tcp|libssh2|libssh)
cs: remote_open: transport v URL nerozpoznán (mělo by být tls|unix|ssh|ext|tcp|libssh2|libssh)

en: removable is only valid for usb or scsi disks
cs: removable (odebratelné) je platné pouze pro usb nebo scsi disky

en: remove TPM state
cs: odebrat stav TPM

en: remove all associated storage volumes (use with caution)
cs: odebrat všechny související svazky úložiště (použijte obezřetně)

en: remove all domain checkpoint metadata (vm must be inactive)
cs: odebrat veškerá metadata kontrolního bodu domény (je třeba, aby virt. stroj nebyl zapnutý)

en: remove all domain snapshot metadata (vm must be inactive)
cs: odebrat veškerá metadata zachycených stavů domény (je třeba, aby virt. stroj nebyl aktivní)

en: remove associated storage volumes (comma separated list of targets or source paths) (see domblklist)
cs: odebrat související svazky úložiště (čárkou oddělovaný seznam cílů nebo zdrojových popisů umístění) (viz domblklist)

en: remove domain logs
cs: odebrat záznamy událostí domény

en: remove domain managed state file
cs: odebrat stavový soubor správy domény

en: remove keys from the authorized keys file
cs: odebrat klíče ze souboru s těmi pověřenými

en: remove nvram file
cs: odebrat nvram soubor

en: remove the metadata corresponding to an uri
cs: odebrat metadata odpovídající uri

en: removing block or network volumes is not supported: %1$s
cs: odebrání blokových nebo síťových svazků není podporováno: %1$s

en: removing of '%1$s' volumes is not supported by the gluster backend: %2$s
cs: odebírání svazků „%1$s“ není podporováno podpůrnou vrstvou gluster: %2$s

en: rename a domain
cs: přejmenovat doménu

en: rename to new name during migration (if supported)
cs: při přesouvání přejmenovat na nový název (pokud je podporováno)

en: rename("%1$s", "%2$s")
cs: přejmenovat("%1$s", "%2$s")

en: reply data was missing 'name'
cs: v datech odpovědi chyběl „název“

en: reply data was missing 'option' name or parameters
cs: data odpovědi postrádají název 'option' nebo parametry

en: reply was missing return data
cs: v odpovědi chyběla návratová data

en: report active users
cs: hlásit aktivní uživatele

en: report daemon version too
cs: hlásit také verzi procesu služby

en: report disk information
cs: nahlásit informace o disku

en: report domain IOThread information
cs: hlásit informace o IOThread domény

en: report domain balloon statistics
cs: hlásit statistiky výplně v paměti domény

en: report domain block device statistics
cs: hlásit statistiky blokového zařízení domény

en: report domain dirty rate information
cs: hlásit informaci o rychlosti špinění v doméně

en: report domain memory usage
cs: nahlásit využití paměti domény

en: report domain network interface information
cs: hlásit informace o síťovém rozhraní domény

en: report domain perf event statistics
cs: hlásit statistiky událostí výkonu domény

en: report domain physical cpu usage
cs: hlásit využití fyzického procesoru domény

en: report domain state
cs: hlásit stav domény

en: report domain virtual cpu information
cs: hlásit informace o virtuálním procesoru domény

en: report error if CPUs are incompatible
cs: hlásit chybu pokud procesory nejsou kompatibilní

en: report filesystem information
cs: hlásit informace o souborovém systému

en: report hostname
cs: hlásit název stroje

en: report hypervisor-specific statistics
cs: nahlásit statistiky pro daný hypervizor

en: report interface information
cs: nahlásit informace o rozhraní

en: report only stats that are accessible instantly
cs: hlásit pouze statistiky, které jsou okamžitě přístupné

en: report operating system information
cs: hlásit informace o operačním systému

en: report timezone information
cs: hlásit informace o časové zóně

en: requested USB port %1$s not present on USB bus %2$u
cs: požadovaný USB port %1$s se nenachází na USB sběrnici %2$u

en: requested authentication type %1$s rejected
cs: požadovaný typ ověření se %1$s odmítnut

en: requested cpu amount exceeds maximum (%1$d > %2$d)
cs: požadované množství procesorů překračuje maximum (%1$d > %2$d)

en: requested cpu amount exceeds maximum supported amount (%1$d > %2$d)
cs: požadované množství procesorů překračuje to nejvyšší podporované (%1$d > %2$d)

en: requested size must be an integer multiple of block size
cs: je třeba, aby požadovaná velikost byla celočíselným násobkem velikosti bloku

en: requested size must be smaller than or equal to @size (%1$lluKiB)
cs: je třeba, aby požadovaná velikost byla menší nebo rovna @size (%1$lluKiB)

en: requested size of the cache (in bytes) used for compression
cs: požadovaná velikost mezipaměti (v bajtech) použitá pro kompresi

en: requested target '%1$s' does not match target '%2$s'
cs: požadovaný cíl „%1$s“ neodpovídá cíli „%2$s“

en: requested vcpu '%1$d' is not present in the domain
cs: požadovaný virt. procesor „%1$d“ se v doméně nenachází

en: requested vcpu count is greater than the count of enabled vcpus in the domain: %1$d > %2$d
cs: požadovaný počet virtuálních procesorů je větší než počet zapnutých virtuálních procesorů v doméně: %1$d > %2$d

en: requested vcpus is greater than max allowable vcpus for the domain: %1$d > %2$d
cs: požadovaný počet virt. procesorů je vyšší než nejvyšší umožněný pro doménu: %1$d > %2$d

en: requested vcpus is greater than max allowable vcpus for the live domain: %1$u > %2$u
cs: požadovaný počet virt. procesorů je vyšší než nejvyšší možný počet pro živou doménu: %1$u > %2$u

en: requested vcpus is greater than max allowable vcpus for the persistent domain: %1$u > %2$u
cs: požadovaný počet virt. procesorů je vyšší než nejvyšší možný počet pro trvalou doménu: %1$u > %2$u

en: require atomic operation
cs: vyžadovat atomickou operaci

en: resctrl locking is not supported on this platform
cs: resctrl zamykání není na této platformě podporováno

en: reservations not supported with this QEMU binary
cs: rezervace nejsou s tímto sestavením QEMU podporovány

en: reset
cs: restartovat

en: reset a domain
cs: restartovat doménu

en: reset node device
cs: resetovat zařízení uzlu

en: reset the domain after core dump
cs: po vypsání obsahu paměti doménu restartovat

en: resetting of nvram is not supported with network backed nvram
cs: resetování nvram není v případě nvram založené na síti podporováno

en: resize a vol
cs: změnit velikost svazku

en: resize of qcow2 encrypted image is not supported
cs: změna velikosti šifrovaného qcow2 obrazu není podporována

en: resource busy
cs: prostředek zaneprázdněn

en: resource busy: %1$s
cs: prostředek zaneprázdněn: %1$s

en: resource relabeling is not compatible with 'none' label type
cs: přeštítkování prostředku není kompatibilní s typem štítku „none“ (žádný)

en: restore a domain from a saved state in a file
cs: obnovit doménu z uloženého stavu v souboru

en: restore domain into paused state
cs: obnovit doménu do pozastaveného stavu

en: restore domain into running state
cs: obnovit doménu do spuštěného stavu

en: restored
cs: obnoveno

en: result too large: %1$llu
cs: výsledek je příliš velký: %1$llu

en: resume a domain
cs: probudit doménu

en: resume failed post-copy migration
cs: navázat na nezdařilé post-copy stěhování

en: resume operation failed
cs: operace obnovení chodu se nezdařila

en: resuming after dump failed
cs: obnovení po výpisu se nezdařilo

en: resuming after snapshot failed
cs: obnova po zachycení stavu se nezdařila

en: resuming failed post-copy migration of domain %1$s already in progress
cs: navázání na nezdařilé post-copy stěhování domény %1$s už probíhá

en: resuming failed post-copy migration requires change protection
cs: navázání v nezdařilého post-copy stěhování vyžaduje ochranu proti změně

en: resuming failed post-copy migration requires post-copy to be enabled
cs: navázání v nezdařilého post-copy stěhování vyžaduje, aby bylo post-copy zapnuté

en: retrieve client's identity info from server
cs: získat informace o identitě klienta ze serveru

en: retrieve vcpu count from the guest instead of the hypervisor
cs: získat počet virt. procesorů z hosta namísto z hypervizoru

en: return human readable output
cs: vrátit člověku srozumitelný výstup

en: return statistics of a recently completed job
cs: vrátí statistiky nedávno dokončené úlohy

en: return the physical size of the volume in allocation field
cs: vrátit fyzickou velikost svazku v kolonce přidělení

en: return the pool uuid rather than pool name
cs: vrátit nikde se neopakující se identifikátor svazku namísto jeho názvu

en: returned buffer is not same size as requested
cs: vrácená velikost vyrovnávací paměti neodpovídá požadované

en: returned number of disk errors exceeds limit
cs: vrácený počet chyb disku překračuje limit

en: returns the storage pool for a given volume key or path
cs: vrátí fond úložiště pro daný klíč svazku nebo popis umístění

en: returns the volume key for a given volume name or path
cs: vrátí klíč svazku pro daný svazek nebo popis umístění

en: returns the volume name for a given volume key or path
cs: vrátí název svazku pro daný klíč svazku nebo popis umístění

en: returns the volume path for a given volume name or key
cs: vrátí popis umístění svazku pro daný svazek nebo klíč

en: reuse any existing external files
cs: znovu využít jakékoli existující externí soubory

en: reuse existing destination
cs: znovu využít existující cíl

en: reuse files provided by caller
cs: znovu využít soubory poskytnuté volajícím

en: reused mirror destination format must be specified
cs: je třeba zadat formát znovuvyužitého cíle zrcadlení

en: revert requires force
cs: vrácení vyžaduje sílu

en: revert requires force: %1$s
cs: vrácení vyžaduje sílu: %1$s

en: revert to current snapshot
cs: vrátit do podoby stávajícího zachyceného stavu

en: rollback to previous restore point
cs: vrátit zpět na předchozí bod obnovení

en: rollback to previous saved configuration created via iface-begin
cs: vrátit zpět do podoby dříve uloženého nastavení vytvořeného prostřednictvím iface-begin

en: root path must be absolute
cs: je třeba, aby popis umístění kořene byl úplným popisem

en: rotation rate is not supported with this QEMU
cs: údaj o otáčkách není s tímto QEMU podporován

en: rotation rate is only valid for SCSI/IDE/SATA bus
cs: údaj o otáčkách je platný pouze pro sběrnici SCSI/IDE/SATA

en: rotation rate is only valid for disk device
cs: údaj o otáčkách je platný pouze pro disková zařízení

en: run action specified by --timeout-* option (suspend by default) if live migration exceeds timeout (in seconds)
cs: spustit akci určenou --timeout-* (ve výchozím stavu uspáno), pokud stěhování za chodu překročí časový limit (v sekundách)

en: running
cs: spuštěné

en: running with undesirable elevated privileges
cs: spuštěno s nechtěnými zvýšenými oprávněními

en: runstate '%1$d' out of range'
cs: běhový stav „%1$d“ mimo rozsah'

en: rx_queue_size has to be a power of two
cs: je třeba, aby rx_queue_size (délka fronty příjmu) bylo násobkem dvou

en: sandbox can only be used with driver=virtiofs
cs: sandbox je možné použít pouze s driver=virtiofs

en: sanlock error %1$d
cs: chyba sanlock %1$d

en: sasl start reply data too long %1$d
cs: příliš mnoho dat v sasl počáteční odpovědi %1$d

en: sasl step reply data too long %1$d
cs: data odpovědi sasl pokroku jsou příliš objemná %1$d

en: save a domain state to a file
cs: uložit stav domény do souboru

en: save canceled
cs: uložení zrušeno

en: save image is incomplete
cs: uložení obrazu je dokončeno

en: saved
cs: uloženo

en: saved state domain information in XML
cs: informace o uloženém stavu domény v XML

en: saved state file to edit
cs: soubor s uloženým stavem který upravit

en: saved state file to modify
cs: soubor s uloženým stavem, který změnit

en: saved state file to read
cs: soubor s uloženým stavem pro čtení

en: saving
cs: ukládá se

en: saving domain '%1$s' failed to allocate space for metadata
cs: uložení domény „%1$s“ se nezdařilo předpřipravit prostor pro metadata

en: saving domain '%1$s' to '%2$s': open failed
cs: ukládání domény „%1$s“ na „%2$s“: nepodařilo se otevřít

en: saving domain '%1$s' to '%2$s': write failed
cs: ukládání domény „%1$s“ na „%2$s“: nepodařilo se zapsat

en: scheme and host are mandatory vz migration URI: %1$s
cs: schéma a stroj jsou povinné vz URI stěhování: %1$s

en: sclpconsole is not supported in this QEMU binary
cs: sclpconsole není touto binárkou QEMU podporována

en: sclplmconsole is not supported in this QEMU binary
cs: sclpmconsole není touto binárkou QEMU podporována

en: screen ID higher than monitor count (%1$d)
cs: identifikátor obrazu je vyšší než počet monitorů (%1$d)

en: screenshot of a current domain console
cs: snímek obrazovky konzole stávající domény

en: script used to bridge network interface
cs: skript použitý k přemostění síťového rozhraní

en: scripts are not supported on LXC network interfaces
cs: na LXC síťových rozhraních nejsou skripty podporované

en: scripts are not supported on interfaces of type %1$s
cs: na rozhraní typu %1$s nejsou kripty podporovány

en: scsi-block 'lun' devices do not support the serial property
cs: scsi-block 'lun' zařízení nepodporuje vlastnost serial

en: sd card '%1$s' does not support multiple encryption secrets
cs: sd karta '%1$s' nepodporuje vícero šifrovacích tajemství

en: seclabel for model %1$s is already provided
cs: štítek zabezpečení pro model %1$s už je zadán

en: seconds=%1$d is invalid, please choose value within [%2$d, %3$d].
cs: seconds=%1$d není platné – zvolte hodnotu v rámci [%2$d, %3$d].

en: secret '%1$s' does not have a value
cs: tajemství „%1$s“ nemá žádný obsah

en: secret '%1$s' in %2$s must match connection
cs: je třeba, aby tajemství „%1$s“ v %2$s se shodovalo se spojením

en: secret UUID
cs: nikde se neopakující identifikátor tajemství

en: secret attributes in XML
cs: atributy tajemství v XML

en: secret is private
cs: tajemství je soukromé

en: secret state driver is not active
cs: stavový ovladač tajemství není aktivní

en: secret with uuid %1$s is of type '%2$s' not expected '%3$s' type
cs: tajemství s uuid %1$s je typu '%2$s' neočekáváno '%3$s' typ

en: security DOI string exceeds max %1$d bytes
cs: DOI řetězec zabezpečení překračuje maximum %1$d bajtů

en: security doi exceeds maximum: %1$zu
cs: doi zabezpečení překračuje maximum: %1$zu

en: security image label already defined for VM
cs: štítek zabezpečení obrazu už je pro virt. stroj definován

en: security imagelabel is missing
cs: chybí štítek zabezpečení obrazu

en: security label already defined for VM
cs: štítek zabezpečení už je pro virt. stroj definován

en: security label driver mismatch: '%1$s' model configured for domain, but hypervisor driver is '%2$s'.
cs: neshoda štítku zabezpečení ovladače: pro doménu je nastavený model „%1$s“, ale ovladač hypervizoru je „%2$s“.

en: security label exceeds maximum length: %1$d
cs: štítek zabezpečení překračuje maximální délku: %1$d

en: security label exceeds maximum: %1$zd
cs: štítek zabezpečení překračuje maximum: %1$zd

en: security label exceeds maximum: %1$zu
cs: štítek zabezpečení překračuje maximum: %1$zu

en: security label is missing
cs: chybí štítek zabezpečení

en: security label model %1$s is not supported with selinux
cs: model štítku zabezpečení %1$s není s SELinux podporován

en: security model exceeds maximum: %1$zu
cs: model zabezpečení překračuje maximum: %1$zu

en: security model string exceeds max %1$d bytes
cs: řetězec modelu zabezpečení přesahuje maximálních %1$d bajtů

en: select particular graphical display (e.g. "vnc", "spice", "rdp", "dbus")
cs: vyberte konkrétní grafické zobrazení (např. "vnc", "spice", "rdp", "dbus")

en: send handler failed
cs: obsluha odeslání se nezdařila

en: send holeHandler failed
cs: odeslání holeHandler se nezdařilo

en: send skipHandler failed
cs: odeslání skipHandler se nezdařilo

en: sending of PortProfileRequest failed.
cs: odeslání PortProfileRequest se nezdařilo.

en: serial is not supported with vhostuser disk
cs: sériové číslo není v případě vhostuser disku podporováno

en: serial of disk device
cs: sériové číslo diskového zařízení

en: server to which <client> is connected to
cs: server ke kterému je <client> připojený

en: server verification (of our certificate or IP address) failed
cs: ověření serveru (certifikátu nebo IP adresy) se nezdařilo

en: server which the client is currently connected to
cs: server ke kterému je klient nyní připojen

en: server which to list connected clients from
cs: server ze kterého vypsat připojené klienty

en: service attribute '%1$s' in network '%2$s' is too long, limit is %3$d bytes
cs: atribut služby „%1$s“ v síti „%2$s“ je příliš dlouhý, limit je %3$d bajtů

en: set a secret value
cs: nastavit hodnotu tajemství

en: set domain to be paused on next start
cs: nastavit doménu k pozastavení při příštím startu

en: set domain to be paused on restore
cs: nastavit doménu na pozastavenou při obnovování

en: set domain to be paused on start
cs: nastavit doménu pro pozastavení při startu

en: set domain to be running on next start
cs: nastavit doménu ke spuštění při příštím startu

en: set domain to be running on restore
cs: nastavit doménu na spuštěnou při obnovování

en: set domain to be running on start
cs: nastavit doménu pro spouštění při startu

en: set link state of a virtual interface
cs: nastavit stav linky virtuálního rozhraní

en: set maximum limit on next boot
cs: nastavit limit maxima při příštím startu

en: set maximum tolerable downtime
cs: nastavit nejdelší přijatelnou nedostupnost

en: set on all NUMA cells
cs: nastavit na všech NUMA buňkách

en: set post-copy migration bandwidth
cs: nastavit využití šířky pásma post-copy stěhování

en: set server workerpool parameters
cs: nastavit workerpool parametry serveru

en: set server's client-related configuration limits
cs: Nastavit limity nastavení serveru související s klienty

en: set the auto shutdown timeout of the daemon
cs: nastavit časový limit neaktivity po kterém se proces služby automaticky vypne

en: set the bandwidth limit in MiB/s
cs: nastavit limit přenosového pásma v MiB/s

en: set the maximum IOThread polling time in ns
cs: nastavit nejdelší přijatelný čas dotazování (v nanosekundách) IOThread

en: set the threshold for block-threshold event for a given block device or it's backing chain element
cs: nastavit práh pro událost block-treshold pro dané blokové zařízení nebo jeho prvek řetězce, na kterém je založeno

en: set the user password inside the domain
cs: nastavit heslo uživatele v doméně

en: set the value for reduction of the IOThread polling time
cs: nastavit hodnotu pro snížení doby dotazování IOThread

en: set the value to increase the IOThread polling time
cs: nastavit hodnotu pro navýšení času dotazování IOThread

en: set threshold for block-threshold event for a block device
cs: nastavit práh pro block-treshold událost pro blokové zařízení

en: set to the time of the host running virsh
cs: nastavit na čas hostitele, na kterém je spuštěné virsh

en: setting 'value' attribute of 'qemu:property' doesn't make sense with 'remove' type
cs: Nastavení atributu 'value' od 'qemu:property' nedává smysl s typem 'remove'

en: setting MTU on interface type %1$s is not supported yet
cs: nastavování MTU na rozhraní typu %1$s zatím není podporováno

en: setting a launch secret is only supported in SEV-enabled domains
cs: nastavování tajemství při spouštění je podporováno pouze u domén, podporujících SEV

en: setting bandwidth on interfaces of type '%1$s' is not implemented yet
cs: nastavování šíře přenosového pásma na rozhraní typu „%1$s“ zatím není implementováno

en: setting device threshold is not supported for vhostuser disk
cs: nastavení prahu zařízení není v případě vhostuser disku podporováno

en: setting of timer catchup policies is only supported with tickpolicy='catchup'
cs: nastavení pravidla pro stíhání časovače je podporováno pouze s tickpolicy='catchup'

en: setting source evdev path only supported for passthrough input devices
cs: nastavení zdrojového umístění evdev je podporováno pouze pro passthrough vstupní zařízení

en: setting the '%1$s' property on a '%2$s' device is not supported by this QEMU binary
cs: nastavení vlastnosti '%1$s' na zařízení '%2$s' není touto QEMU binárkou podporováno

en: setting the panic device address is not supported for model 'hyperv'
cs: pro model 'hyperv' není podporováno nastavování adresy zařízení paniky

en: setting the panic device address is not supported for model 'pseries'
cs: pro model 'pseries' není podporováno nastavování adresy zařízení paniky

en: setting the panic device address is not supported for model 's390'
cs: pro model 's390' není podporováno nastavování adresy zařízení paniky

en: setting virtiofs boot order is not supported with this QEMU binary
cs: nastavování pořadí virtiofs pro zavádění systému není s tímto sestavením QEMU podporováno

en: setuid or setgid failed
cs: setuid nebo setgid se nezdařilo

en: setup of pcap handle failed: %1$s
cs: nastavení pcap obsluhy se nezdařilo: %1$s

en: sgio can be used only with device='lun'
cs: sgio je možné použít pouze s device='lun'

en: sgio is only supported for scsi host device
cs: sgio je podporováno pouze pro scsi hostitelské zařízení

en: sgx epc isn't supported by this QEMU binary
cs: sqx epc není tímto sestavením QEMU podporováno

en: sgx epc size %1$lld on host node %2$d is less than requested size %3$lld
cs: sgx epc velikost %1$lld na hostujícím uzlu %2$d je nižší než požadovaných %3$lld

en: sgx epc size %1$lld on host node %2$zd is less than requested size %3$lld
cs: sgx epc velikost %1$lld na hostitelském uzlu %2$zd je nižší než požadovaných %3$lld

en: sgx-epc memory info data is missing 'memdev'
cs: v údajích sgx-epc informacích o paměti chybí 'memdev'

en: shallow copy of disk '%1$s' into a raw file is not possible
cs: mělká kopie disku „%1$s“ do holého (raw) souboru není možná

en: shareable is not supported with vhostuser disk
cs: shareable (sdílitelné) není v případě vhostuser disku podporováno

en: shared access for disk '%1$s' requires use of supported storage format
cs: sdílený přístup pro disk „%1$s“ vyžaduje použití podporovaného formátu úložiště

en: shared access mode required for virtio-pmem device
cs: režim sdíleného přístupu vyžaduje zařízení virtio-pmem

en: shares '%1$llu' must be in range [%2$llu, %3$llu]
cs: je třeba, aby sdílení '%1$llu' byly z rozsahu [%2$llu, %3$llu]

en: sheepdog protocol accepts only one host
cs: protokol sheepdog přijímá pouze jediného hostitle

en: shmem device '%1$s' cannot be migrated, only shmem with role='%2$s' can be migrated
cs: shmem zařízení '%1$s' není možné přestěhovat, to je možné pouze u shmem s role='%2$s'

en: shmem element must contain 'name' attribute
cs: je třeba, aby prvek shmem (sdílená paměť) obsahoval atribut „name“ (název)

en: shmem model '%1$s' does not support size setting
cs: model sdílené paměti „%1$s“ nepodporuje nastavování velikosti

en: shmem model '%1$s' doesn't support msi
cs: model sdílené paměti „%1$s“ nepodporuje msi

en: shmem model '%1$s' is not supported by this QEMU binary
cs: model sdílené paměti „%1$s“ není touto QEMU binárkou podporován

en: shmem model '%1$s' is supported only with server option disabled
cs: model sdílené paměti „%1$s“ je podporován pouze s vypnoutou volbou server

en: shmem model '%1$s' is supported only with server option enabled
cs: model sdílené paměti „%1$s“ je podporován pouze se zapnutou volbou server

en: shmem name '%1$s' must not contain '/'
cs: název shmem (sdílené paměti) „%1$s“ nemůže obsahovat „/“

en: shmem name cannot be equal to '.'
cs: název shmem nemůže být „.“

en: shmem name cannot be equal to '..'
cs: název shmem nemůže být „..“

en: shmem name cannot include '/' character
cs: název shmem nemůže obsahovat znak „/“

en: shmem size must be a power of two
cs: je třeba, aby velikost stínové paměti byla násobkem dvou

en: shmem size must be at least 1 MiB (1024 KiB)
cs: je třeba, aby velikost sdílené paměti byla alespoň 1 MiB (1024 KiB)

en: show all possible graphical displays
cs: zobrazit všechny grafické displeje, které jsou k dispozici

en: show domain cpu statistics
cs: zobrazit statistiky procesoru domény

en: show domain title
cs: zobrazit nadpis domény

en: show free memory for all NUMA cells
cs: zobrazit volnou paměť pro všechny NUMA buňky

en: show free pages for all NUMA cells
cs: zobrazit volné stránky všech NUMA buněk

en: show inactive defined XML
cs: zobrazit neaktivní, ale nadefinované XML

en: show or set domain's custom XML metadata
cs: zobrazit nebo nastavit uživatelsky určená XML metadata domény

en: show or set domain's description or title
cs: zobrazit nebo nastavit popis či název domény

en: show timestamp for each printed event
cs: u každého z vypsaných událostí zobrazit časové razítko

en: show version
cs: zobrazit verzi

en: show/set scheduler parameters
cs: zobrazit/nastavit parametry plánovače

en: shut off
cs: vypnuto

en: shutdown
cs: vypnout

en: shutdown mode: acpi|agent|initctl|signal|paravirt
cs: režim vypínání: acpi|agent|initctl|signal|paravirt

en: shutting down
cs: vypínání

en: signum value %1$d is out of range
cs: signum hodnota %1$d je mimo rozsah

en: size > maximum buffer size
cs: velikost > maximální velikost vyrovnávací paměti

en: size must be less than %1$llu
cs: je třeba, aby velikost byla větší než %1$llu

en: size must not exceed %1$zu
cs: je třeba, aby velikost nepřesáhla %1$zu

en: size of memory module '%1$zu' overflowed after alignment
cs: velikost paměťového modulu „%1$zu“ po zarovnání přetekla

en: size of the vol, as scaled integer (default bytes)
cs: velikost svazku, jako škálované celé číslo (bez jednotek se rozumí bajty)

en: size value too large
cs: hodnota velikosti je příliš vysoká

en: sizes are represented in bytes rather than pretty units
cs: velikost jsou představovány v bajtech namísto hezkých jednotek

en: skip validation of the XML against the schema
cs: přeskočit ověřování správnosti XML vůči schématu

en: skipped non-absolute path
cs: přeskočen neúplný popis umístění

en: skipped restricted file
cs: přeskočen omezený soubor

en: slices are not supported with NVRAM
cs: slices nejsou v případě NVRAM podporovány

en: snapshot
cs: zachycený stav

en: snapshot %1$s disappeared from list
cs: zachycený stav %1$s zmizel ze seznamu

en: snapshot '%1$s' does not have a parent
cs: zachycený stav „%1$s“ nemá sobě nadřazený

en: snapshot '%1$s' has no parent
cs: zachycený stav „%1$s“ nemá žádný jemu nadřazený

en: snapshot '%1$s' lacks domain '%2$s' rollback info
cs: zachycený stav „%1$s“ postrádá informace o rolback domény „%2$s“

en: snapshot VM disk source and parent disk source are not the same
cs: zdroj disku zachyceného stavu virt. stroje a zdroj jemu nadřazeného disku nejsou stejné

en: snapshot disk '%1$s' was target of not completed snapshot delete
cs: disk zachyceného stavu '%1$s' byl cílem nedokončeného smazání zachyceného stavu

en: snapshot information
cs: informace o zachyceném stavu

en: snapshot name
cs: název zachyceného stavu

en: snapshot without memory state, removal of existing managed saved state strongly recommended to avoid corruption
cs: zachycený stav bez stavu paměti, odebrání existujícího spravovaného uloženého stavu je silně doporučováno, aby se předešlo poškození

en: snapshotName is null
cs: Název zachyceného stavu není vyplněn

en: snapshots have inconsistent relations
cs: zachycené stavy mají nejednotné vztahy

en: sndbuf must be a positive integer
cs: je třeba, aby sndbuf bylo kladné celé číslo

en: socketpair failed
cs: socketpair se nezdařilo

en: sockpair failed
cs: sockpair se nezdařilo

en: sort list topologically rather than by name
cs: seřadit seznam podle topologie namísto názvů

en: sound card model '%1$s' is not supported by qemu
cs: model zvukové karty „%1$s“ není v qemu podporován

en: source config data format
cs: zdrojový formát nastavení

en: source device for underlying storage
cs: zařízení zdroje úložiště, na kterém se nachází

en: source for disk '%1$s' is not a regular file; refusing to generate external snapshot name
cs: zdroj pro disk „%1$s“ není běžný soubor – odmítá se vytvořit název vnějšího zachyceného stavu

en: source media is a block device
cs: zdrojové médium je blokové zařízení

en: source name for underlying storage
cs: název zdroje pro úložiště, na kterém je založeno

en: source of disk device or name of network disk
cs: zdroj diskového zařízení nebo název síťového disku

en: source of network interface
cs: zdroj síťového rozhraní

en: source of the media
cs: zdroj média

en: source path for underlying storage
cs: umístění zdroje pro úložiště, na kterém se nachází

en: source-host for underlying storage
cs: zdrojový hostitel pro úložiště, na kterém se nachází

en: source-mode is mandatory
cs: source-mode je povinný

en: spapr-vio address %1$#llx already in use
cs: spapr-vio adresa %1$#llx už je používána

en: spapr-vio reg='0x%1$llx' exceeds maximum possible value (0xffffffff)
cs: spapr-vio reg='0x%1$llx' překračuje maximální možnou hodnotu (0xffffffff)

en: sparse files not supported
cs: řídké soubory nepodporovány

en: specified
cs: určeno

en: specify the format of memory-only dump
cs: zadejte formát výpisu pouze paměti

en: specifying a script is only supported with interface types bridge and ethernet
cs: zadání skriptu je podporováno pouze pro rozhraní typu most a ethernet

en: specifying mountpoints is not supported
cs: určování přípojných bodů není podporováno

en: spice TLS port set in XML configuration, but TLS is disabled in qemu.conf
cs: v XML nastavení je nastaven TLS port, ale TLS je vypnuto v qemu.conf

en: spice defaultMode insecure requested in XML configuration, but plaintext connection is not available
cs: v XML nastavení vyžádáno spice defaultMode insecure, ale nešifrované spojení není k dispozici

en: spice defaultMode secure requested in XML configuration, but TLS connection is not available
cs: v XML nastavení požadováno spice defaultMode secure (zabezpečené), ale TLS spojení není k dispozici

en: spice insecure channels set in XML configuration, but plaintext connection is not available
cs: V XML nastavení nastaveno spice insecure, ale nešifrované spojení není k dispozici

en: spice secure channels set in XML configuration, but TLS connection is not available
cs: zabezpečené kanály spice jsou nastaveny v XML nastavení, ale není k dispozici žádné TLS spojení

en: spice_tls_x509_cert_dir directory '%1$s' does not exist
cs: spice_tls_x509_cert_dir složka „%1$s“ neexistuje

en: spicevmc device type only supports virtio
cs: typ zařízení spicemvc podporuje pouze virtio

en: split each argument on ','; ',,' is an escape sequence
cs: rozdělit každý argument na ','; ',,' je významu zbavující posloupnost

en: splitting StorageUrl failed %1$s
cs: rozdělení StorageUrl se nezdařilo %1$s

en: ssh protocol accepts only one host
cs: protokol ssh přijímá pouze jednoho hostitele

en: ssl verification is supported only with HTTPS/FTPS protocol
cs: ssl ověřování je podporováno pouze v případě protokolu HTTPS/FTPS

en: start
cs: spustit

en: start a (previously defined) inactive domain
cs: spustit (dříve definovanou) neaktivní doménu

en: start a (previously defined) inactive network
cs: spustit (předtím nadefinovanou) neaktivní síť

en: start a (previously defined) inactive pool
cs: spustit (dříve definovaný) neaktivní fond

en: start a physical host interface (enable it / "if-up")
cs: spustit fyzické rozhraní hostitele (zapnout / „if-up“)

en: start a physical host interface.
cs: spustit fyzické rozhraní hostitele.

en: start cell %1$d out of range (0-%2$d)
cs: počáteční buňka %1$d je mimo rozsah (0-%2$d)

en: start of range %1$s - %2$s in network %3$s/%4$d is the network address
cs: začátek rozsahu %1$s - %2$s v síti %3$s/%4$d je adresa sítě

en: start_cpu %1$d larger than maximum of %2$d
cs: start_cpu %1$d vyšší než maximum z %2$d

en: started
cs: spouštěno

en: starting up
cs: zapínání

en: stat of '%1$s' failed
cs: zjišťování stavu „%1$s“ se nezdařilo

en: statistic value too large
cs: hodnota statistiky je příliš velká

en: status mismatch in event (actual 0x%1$x, expected 0x%2$x)
cs: neshoda stavu v události (skutečný 0x%1$x, očekáváno 0x%2$x)

en: stopped, with no saved guests
cs: zastaveno, s uloženými hosty

en: stopped, with saved guests
cs: zastaveno, s uloženými hosty

en: storage file backend not initialized
cs: podpůrná vrstva úložiště souboru neinicializována

en: storage file reading is not supported for storage type %1$s (protocol: %2$s)
cs: čtení úložného souboru není podporováno pro typ úložiště %1$s (protokol: %2$s)

en: storage format '%1$s' does not support backing store
cs: úložný formát „%1$s“ není podporován úložiště, na kterém je založeno

en: storage format 'fat' is supported only with 'dir' storage type
cs: formát úložiště „fat“ je podporován pouze s typem úložiště „dir“ (složka)

en: storage format 'iso' is not directly supported by QEMU, use 'raw' instead
cs: formát úložiště „iso“ není přímo v QEMU podporován – namísto toho použijte typ „raw“ (holý)

en: storage pool '%1$s' containing volume '%2$s' is not active
cs: fond úložiště „%1$s“ obsahující svazek „%2$s“ není aktivní

en: storage pool '%1$s' in %2$s must match connection
cs: je třeba, aby fond úložiště „%1$s“ v %2$s se shodovalo se spojením

en: storage pool '%1$s' is active
cs: fond úložiště „%1$s“ je aktivní

en: storage pool '%1$s' is already active
cs: úložiště „%1$s“ už je aktivní

en: storage pool '%1$s' is not active
cs: fond úložiště „%1$s“ není aktivní

en: storage pool '%1$s' is starting up
cs: fond úložiště „%1$s“ se spouští

en: storage pool '%1$s' is still active
cs: fond úložiště „%1$s“ je pořád aktivní

en: storage pool capabilities
cs: schopnosti fondu úložiště

en: storage pool does not support changing of volume capacity
cs: fond úložiště nepodporuje změnu kapacity svazku

en: storage pool does not support encrypted volumes
cs: fond úložiště nepodporuje šifrované svazky

en: storage pool does not support vol deletion
cs: fond úložiště nepodporuje zjišťování svazků

en: storage pool does not support volume creation
cs: fond úložiště nepodporuje vytváření svazků

en: storage pool does not support volume creation from an existing volume
cs: fond úložiště nepodporuje vytvoření svazku z existujícího svazku

en: storage pool doesn't support volume download
cs: fond úložiště nepodporuje stahování svazku

en: storage pool doesn't support volume upload
cs: fond úložiště nepodporuje nahrávání svazků

en: storage pool doesn't support volume wiping
cs: fond úložiště nepodporuje přemazávání svazků

en: storage pool event callback %1$d not registered
cs: zpětné volání %1$d události úložiště neregistrováno

en: storage pool information
cs: informace o fondu úložiště

en: storage pool is not active
cs: fond úložiště není aktivní

en: storage pool missing auth type
cs: fond úložiště postrádá typ ověřování

en: storage pool only supports LUKS encrypted volumes
cs: fond úložiště podporuje pouze LUKS šifrované svazky

en: storage pool protocol ver '%1$s' must not contain ','
cs: protokol fondu úložiště verze '%1$s' nemůže obsahovat ',' (čárku)

en: storage pool protocol ver unsupported for pool type '%1$s'
cs: pro fond typu „%1$s“ není podporována verze (ver) protokolu fondu úložiště

en: storage source pool '%1$s' volume '%2$s' is not translated
cs: svazek „%2$s“ fondu zdroje úložiště „%1$s“ není přeložen

en: storage state driver is not active
cs: ovladač stavu úložiště není aktivní

en: storage type 'dir' requires use of storage format 'fat'
cs: typ úložiště „dir“ (složka) vyžaduje použití formátu úložiště „fat“

en: storage vol already exists
cs: svazek úložiště už existuje

en: storage vol information
cs: informace o svazku úložiště

en: storage volume %1$s exists already
cs: svazek úložiště %1$s už existuje

en: storage volume name '%1$s' already in use.
cs: název svazku úložiště „%1$s“ už je používán.

en: store '%1$s' for backup of '%2$s' exists
cs: úložiště '%1$s' pro zálohu '%2$s' existuje

en: stream aborted by another thread
cs: proud přerušen jiným vláknem

en: stream aborted with unexpected status %1$d
cs: proud přerušen s neočekávaným stavem %1$d

en: stream already has a callback registered
cs: proud už má zaregistrováno zpětné volání

en: stream does not have a callback registered
cs: proud nemá zaregistrováno zpětné volání

en: stream had I/O failure
cs: proud měl selhání vstupu/výstupu

en: stream had unexpected termination
cs: proud měl neočekávané ukončení

en: stream in %1$s must match connection of volume '%2$s'
cs: je třeba, aby proud v %1$s se shodoval se spojením svazku „%2$s“

en: stream is closed
cs: proud je uzavřen

en: stream is not open
cs: proud není otevřen

en: stream must match connection of domain '%1$s'
cs: je třeba, aby proud odpovídal spojení domény „%1$s“

en: string
cs: řetězec

en: string %1$s in %2$s must not be empty
cs: je třeba, aby řetězec %1$s v %2$s nebyl prázdný

en: string parameter '%1$s' unsupported
cs: řetězec parametr „%1$s“ není podporován

en: string parameter name '%2$.*1$s' too long
cs: název parametru řetězce '%2$.*1$s' je příliš dlouhý

en: subdriver of disk device
cs: sub-ovladač diskového zařízení

en: summary statistics are not supported yet
cs: souhrnné statistiky zatím nejsou podporované

en: supplying <cipher> for domain disk definition is unnecessary
cs: zadání <cipher> pro definici disku domény je nezbytné

en: suspend a domain
cs: uspat doménu

en: suspend a domain gracefully using power management functions
cs: uspat doménu jemně pomocí funkcí správy napájení

en: suspend the guest after timeout
cs: uspat hosta po překročení časového limitu

en: suspend the host node for a given time duration
cs: uspat hostitelský uzel na danou dobu

en: switch to post-copy after timeout
cs: po překročení časového limitu přepnout na post-copy

en: switching to post-copy requires migration to be started with VIR_MIGRATE_POSTCOPY flag
cs: přepnutí na post-copy vyžaduje, aby migrace byla spouštěna s příznakem VIR_MIGRATE_POSTCOPY

en: swtpm didn't show up
cs: swtpm se neukázalo

en: swtpm died and reported: %1$s
cs: swtpm neočekávaně skončilo a nahlásilo: %1$s

en: swtpm died unexpectedly
cs: swtpm neočekávaně skončilo

en: swtpm socket did not show up
cs: soket od swtpm se neukázal

en: syntax: %1$s DEVICE [-g]|[-p]
cs: syntaxe: %1$s ZAŘÍZENÍ [-g]|[-p]

en: sysconf(_SC_OPEN_MAX) failed
cs: sysconf(_SC_OPEN_MAX) se nezdařilo

en: sysctl failed for '%1$s'
cs: sysctl se nezdařilo pro „%1$s“

en: system call error
cs: chyba systémového volání

en: system pages pool can't be modified
cs: fond stránek systému není možné měnit

en: system:
cs: systémové:

en: tainted: %1$s
cs: poskvrněno: %1$s

en: take a live snapshot
cs: pořídit zachycený stav za chodu

en: take a screenshot of a current domain console and store it into a file
cs: pořídit snímek obrazovky konzole stávající domény a uložit ho do souboru

en: take snapshot but create no metadata
cs: pořídit zachycený stav, ale nevytvářet metadata

en: tap fd %1$d is not character device
cs: popisovač souboru tap %1$d není znakové zařízení

en: target %1$s already exists
cs: cíl %1$s už existuje

en: target %1$s already exists.
cs: cíl %1$s už existuje.

en: target %1$s doesn't exist.
cs: cíl %1$s neexistuje.

en: target %1$s:%2$d already exists
cs: cíl %1$s:%2$d už existuje

en: target '%1$s' duplicated for disk sources '%2$s' and '%3$s'
cs: cíl „%1$s“ duplikován pro diskové zdroje „%2$s“ a „%3$s“

en: target NUMA node needs to be specified for memory device
cs: pro paměťové zařízení je třeba určit cílový NUMA uzel

en: target bus of disk device
cs: cílová sběrnice diskového rozhraní

en: target config data type format
cs: typ dat cílového nastavení

en: target dev must be supplied when managed='no'
cs: když je managed='no', je třeba zadat cílové zařízení

en: target device type
cs: druh cílového zařízení

en: target for underlying storage
cs: cíl pro úložiště, na kterém se nachází

en: target managed='no' but specified dev doesn't exist
cs: managed='no' cíle, ale zadané zařízení neexistuje

en: target must be 0 for controller fdc
cs: pro řadič disket je třeba, aby cíl byl 0

en: target must be 0 for controller model 'lsilogic'
cs: je třeba, aby pro model řadiče 'lsilogic' byl cíl 0 (nula)

en: target must be 0 for ide controller
cs: pro řadič ide je třeba, aby cíl byl 0 (nula)

en: target must be 0 for sata controller
cs: pro sata řadič je třeba, aby cíl (target) byl 0

en: target network name
cs: název cílové sítě

en: target of disk device
cs: cíl diskového zařízení

en: target pci device %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$d already exists
cs: cílové pci zařízení %1$04x:%2$02x:%3$02x.%4$d už existuje

en: target port '%1$d' already allocated
cs: cílový port '%1$d' už je přidělen

en: target type must be specified for %1$s device
cs: pro zařízení %1$s je třeba, aby byl určen cíl

en: target vm vcpu granularity does not allow the desired vcpu count
cs: členění virt. procesoru cílového virt. stroje neumožňuje požadovaný počet virt. procesorů

en: tb-cache size must be an integer multiple of MiB
cs: je třeba, aby velikost tb-cache bylo celé číslo v násobcích MiB

en: teaming hostdev devices must have type='transient'
cs: je třeba, aby zařízení hostitele pro týmování měly type='transient'

en: teaming is only supported for pci hostdev devices
cs: týmování je podporováno pro pci zařízení hostitele

en: teaming persistent attribute must be set if teaming type is 'transient'
cs: pokud je typ týmování 'transient', pak je třeba, aby pro týmování byl nastaven atribut persistent (trvalé)

en: teaming persistent attribute not allowed if teaming type is '%1$s'
cs: pokud je typ týmování '%1$s', pak atribut persistence není podporován

en: template '%1$s' does not exist
cs: šablona „%1$s“ neexistuje

en: template does not exist
cs: šablona neexistuje

en: terminal QAPI query component '%1$s' of '%2$s' must not have followers
cs: je třeba, aby součást terminálového QAPI dotazu „%1$s“ od „%2$s“ neměla následováníky

en: terminate gracefully
cs: ukončeno nenásilně

en: testOpen: supply a path or use test:///default
cs: testOpen: zadejte cestu nebo test:///default

en: the <forward> 'dev' attribute cannot be used when <address> or <pf> sub-elements are present in network %1$s
cs: atribut <forward> 'dev' nemůže být použit když se v síti %1$s nacházejí dílčí prvky <address> nebo <pf>

en: the CPU is incompatible with host CPU
cs: procesor není kompatibilní s procesorem hostitele

en: the CPU is incompatible with host CPU: %1$s
cs: procesor není kompatibilní s procesorem hostitele: %1$s

en: the MAC address '%1$s' matches multiple interfaces
cs: MAC adresa „%1$s“ odpovídá vícero rozhraním

en: the QEMU binary does not support the ISA panic device
cs: binárka QEMU nepodporuje ISA zařízení paniky

en: the QEMU binary does not support the PCI pvpanic device
cs: toto sestavení QEMU nepodporuje PCI zařízení pvpanic

en: the accel '%1$s' is not supported by '%2$s' on this host
cs: accel '%1$s' není na tomto hostiteli podporováno od '%2$s'

en: the address family of a dhcp range must match the address family of the dhcp element's parent
cs: je třeba, aby generace adres dhcp rozsahu odpovídala generaci adres nadřazeného dhcp prvku

en: the address family of a host entry IP must match the address family of the dhcp element's parent
cs: je třeba, aby generace adres IP adresy položky hosta odpovídala generaci adres prvku dhcp

en: the backing volume if taking a snapshot
cs: svazek, na kterém se nachází, pokud pořízen zachycený stav

en: the bandwidth limit is in bytes/s rather than MiB/s
cs: limit šířky pásma je v bajtech/s namísto MiB/s

en: the caller doesn't support keepalive protocol; perhaps it's missing event loop implementation
cs: volající nepodporuje protokol keepalive – nejspíš chybí implementace smyčky událostí

en: the codeset of keycodes, default:linux
cs: znaková sada kódů kláves, výchozí:linux

en: the copy job forces guest writes to be synchronously written to the destination
cs: úloha kopírování vynucuje aby zápisy z hosta byly na cíl zapisovány synchronně (tj. bez mezipaměti)

en: the copy job is not persisted if VM is turned off
cs: úloha kopírování není trvalá pokud je virt. stroj vypnutý

en: the default lockspace already exists
cs: výchozí uzamykací prostor už existuje

en: the domain already has a vsock device
cs: doména už má vsock zařízení

en: the domain does not have a current snapshot
cs: doména nemá aktuální zachycený stav

en: the guest hasn't updated any stats yet
cs: host zatím neaktualizoval žádné statistiky

en: the key code
cs: kód klávesy

en: the machine '%1$s' is not supported by emulator '%2$s'
cs: stroj „%1$s“ není podporován emulátorem „%2$s“

en: the machine has no snapshot
cs: stroj nemá žádný zachycený stav

en: the new password
cs: nové heslo

en: the passt network backend is not supported with this QEMU binary
cs: síťová podpůrná vrstva passt není tímto sestavením QEMU podporována

en: the password is already encrypted
cs: heslo už je šifrované

en: the process ID
cs: Identifikátor procesu

en: the result won't fit into REMOTE_NODE_MAX_CELLS
cs: výsledek se nevejde do REMOTE_NODE_MAX_CELLS

en: the running swtpm does not support migration with shared storage
cs: spuštěné swtpm nepodporuje stěhování se sdíleným úložištěm

en: the signal number or name
cs: číslo nebo název signálu

en: the state to restore
cs: stav k obnovení

en: the time (in milliseconds) how long the keys will be held
cs: doba (v milisekundách) po kterou budou klávesy stisknuté

en: the username
cs: uživatelské jméno

en: the virtiofs export directory '%1$s' does not exist
cs: složka „%1$s“ pro export virtiofs neexistuje

en: the wwnn/wwpn for '%1$s' are assigned to an HBA
cs: wwnn/wwpn pro „%1$s“ je přiřazeno HBA

en: there is already a DNS TXT record with name '%1$s' in network %2$s
cs: už zde je DNS TXT záznam s názvem „%1$s“ v síti %2$s

en: there is already at least one DNS HOST record with a matching field in network %1$s
cs: je zde přinejmenším jeden záznam DNS HOST s odpovídající kolonkou v síti %1$s

en: there is already at least one DNS SRV record matching all specified fields in network %1$s
cs: už zde je přinejmenším jeden DNS SRV záznam odpovídající všem zadaným kolonkám v síti %1$s

en: there is an existing dhcp host entry in network '%1$s' that matches "<host mac='%2$s' name='%3$s' ip='%4$s'/>"
cs: je zde existující položka dhcp hostitele v síti „%1$s“, která odpovídá „<host mac='%2$s' name='%3$s' ip='%4$s'/>“

en: there is an existing dhcp range entry in network '%1$s' that matches "<range start='%2$s' end='%3$s'/>"
cs: je zde existující položka dhcp rozsahu v síti „%1$s“, která odpovídá „<range start='%2$s' end='%3$s'/>“

en: there is an existing interface entry in network '%1$s' that matches "<interface dev='%2$s'>"
cs: je zde existující položka pro rozhraní v síti „%1$s“ která odpovídá „<interface dev='%2$s'>“

en: there is an existing portgroup entry in network '%1$s' that matches "<portgroup name='%2$s'>"
cs: je zde existující položka skupiny portů v síti „%1$s“, která odpovídá „<portgroup name='%2$s'>“

en: there is another transaction running.
cs: probíhá jiná transakce.

en: there is no hub at port %1$u in USB address bus: %2$u port: %3$s
cs: na portu %1$u v adrese USB sběrnice není rozbočovač: %2$u port: %3$s

en: this QEMU binary lacks multiple smartcard support
cs: tato binárka QEMU postrádá podporu pro vícero smartcad

en: this QEMU binary lacks smartcard host mode support
cs: toto sestavení QEMU nepodporuje smartcard host mode

en: this QEMU binary lacks smartcard passthrough mode support
cs: toto sestavení QEMU postrádá podporu pro passtrough režim pro smartcard

en: this QEMU does not support 'blob' for virtio-gpu devices
cs: toto QEMU nepodporuje v případě virtio-gpu zařízení 'blob'

en: this QEMU does not support 'vhost-user' video device
cs: toto QEMU nepodporuje video zařízení 'vhost-user'

en: this QEMU does not support the 'genid' capability
cs: toto QEMU nepodporuje schopnost 'genid'

en: this QEMU version didn't provide SGX EPC NUMA info
cs: tato verze QEMU neposkytuje informace o SGX EPC NUMA

en: this disk doesn't support update
cs: tento disk nepodporuje aktualizaci

en: this domain does not have a device to delete snapshots
cs: tato doména nemá zařízení pro mazání zachycených stavů

en: this domain does not have a device to take snapshots
cs: tato doména nemá zařízení pro pořizování zachycených stavů

en: this domain exists already
cs: tato doména už existuje

en: this function is not supported by the connection driver
cs: tato funkce není ovladačem připojení podporována

en: this function is not supported by the connection driver: %1$s
cs: tato funkce není ovladačem spojení podporována: %1$s

en: this libvirtd instance allows migration only with VIR_MIGRATE_TLS flag
cs: tato instance libvirtd umožňuje stěhování pouze s přízanekm VIR_MIGRATE_TLS

en: this network exists already
cs: tato síť už existuje

en: this network port exists already
cs: tento síťový port už existuje

en: this platform is missing dlopen
cs: tato platforma postrádá dlopen

en: this qemu does not support TLS transport for NBD
cs: toto qemu nepodporuje TLS transport pro NBD

en: this qemu doesn't support the memory-backend-memfd object
cs: toto qemu nepodporuje objekt memory-backend-memfd

en: this qemu doesn't support the rng-builtin backend
cs: toto qemu nepodporuje podpůrnou vrstvu mg-builtin

en: this qemu doesn't support the rng-egd backend
cs: toto qemu nepodporuje podpůrnou vrstvu mg-egd

en: this qemu doesn't support the rng-random backend
cs: toto qemu nepodporuje mg-random podpůrnou vrstvu

en: this qemu version does not support specific vCPU hotplug
cs: tato verze qemu nepodporuje připojování specifického virt. procesoru za chodu

en: this storage volume exists already
cs: tento svazek úložiště už existuje

en: thread_pool_max (%1$d) must be a positive number or -1
cs: je třeba, aby thread_pool_max (%1$d) bylo kladné číslo nebo -1

en: thread_pool_max (%1$d) must be equal to or greater than 0 for live change
cs: pro změnu za chodu je třeba, aby thread_pool_max (%1$d) bylo 0 (nula) a víc

en: thread_pool_max must be a positive integer
cs: je třeba, aby thread_pool_max bylo celé kladné číslo

en: thread_pool_min (%1$d) can't be greater than thread_pool_max (%2$d)
cs: thread_pool_min (%1$d) nemůže být vyšší než thread_pool_max (%2$d)

en: thread_pool_min (%1$d) must be equal to or greater than -1
cs: je třeba, aby thread_pool_min (%1$d) bylo -1 nebo vyšší

en: thread_pool_min (%1$d) must be equal to or greater than 0 for live change
cs: pro změnu za chodu je třeba, aby thread_pool_min (%1$d) bylo 0 (nula) nebo vyšší

en: thread_pool_min and thread_pool_max is not supported by this QEMU binary
cs: thread_pool_min a thread_pool_max není tímto sestavením QEMU podporováno

en: thread_pool_min must be smaller or equal to thread_pool_max
cs: je třeba, aby thread_pool_min bylo stejné nebo nižší než thread_pool_max

en: threshold as a scaled number (by default bytes)
cs: práh jako škálované číslo (ve výchozím stavu bajty)

en: time to set
cs: čas který nastavit

en: timed out waiting to open tray of '%1$s'
cs: překročen časový limit při čekání na vysunutí média „%1$s“

en: timeout is supported only with HTTP(S)/FTP(s) protocols
cs: časový limit je podporován pouze pro protokoly HTTP(S)/FTP(s)

en: timeout must be positive
cs: je třeba, aby časový limit bylo kladné číslo

en: timeout seconds
cs: sekund časového limitu

en: timeout seconds.
cs: sekund časového limitu.

en: timeout seconds. must be positive.
cs: je třeba, aby počet sekund časového limitu bylo kladné číslo.

en: timeout, async and block options are exclusive
cs: volby timeout, async a block není možné použít současně

en: timer %1$s doesn't support setting of timer frequency
cs: časovač %1$s nepodporuje nastavení frekvence časovače

en: timer %1$s doesn't support setting of timer mode
cs: časovač %1$s nepodporuje nastavení režimu časovače

en: timer %1$s doesn't support setting of timer tickpolicy
cs: časovač %1$s nepodporuje nastavení tickpolicy

en: timer %1$s doesn't support setting of timer track
cs: časovač %1$s nepodporuje nastavení sledování časovače

en: title
cs: nadpis

en: titles are not supported by vz driver
cs: dlaždice nejsou ovladačem vz podporovány

en: too many NUMA cells: %1$d > %2$d
cs: příliš mnoho NUMA buněk: %1$d > %2$d

en: too many current snapshots
cs: příliš mnoho aktuálních zachycených stavů

en: too many disk checkpoint requests for domain
cs: příliš mnoho požadavků na kontrolní bod disku pro doménu

en: too many disk snapshot requests for domain
cs: příliš mnoho požadavků na zachycené stavy disků pro doménu

en: too many disks
cs: příliš mnoho disků

en: too many drivers registered
cs: registrováno příliš mnoho ovladačů

en: too many drivers registered in %1$s
cs: registrováno příliš mnoho ovladačů v %1$s

en: too many file descriptors received
cs: obdrženo příliš mnoho popisovačů souborů

en: too many keycodes
cs: příliš mnoho kódu kláves

en: too many memory stats requested: %1$d > %2$d
cs: vyžádáno příliš mnoho statistik paměti: %1$d > %2$d

en: too many parameters '%1$d' for limit '%2$d'
cs: příliš mnoho parametrů „%1$d“ pro limit „%2$d“

en: too many parameters '%1$u' for limit '%2$d'
cs: příliš mnoho parametrů „%1$u“ pro limit „%2$d“

en: too many parameters '%1$u' for nparams '%2$d'
cs: příliš mnoho parametrů „%1$u“ pro nparams „%2$d“

en: too many remote clients: %1$d > %2$d,in parameter 'clients' for 'virServerListClients'
cs: příliš mnoho vzdálených klientů: %1$d > %2$d, v parametru 'clients' pro 'virConnectListClients'

en: too many remote domain_checkpoints: %1$d > %2$d,in parameter 'checkpoints' for 'virDomainCheckpointListAllChildren'
cs: příliš mnoho kontrolních bodů domény (domain_checkpoints) na protějšku: %1$d > %2$d, v parametru 'checkpoints' pro 'virDomainCheckpointListAllChildren'

en: too many remote domain_checkpoints: %1$d > %2$d,in parameter 'checkpoints' for 'virDomainListAllCheckpoints'
cs: příliš mnoho kontrolních bodů domény (domain_checkpoints) na protějšku: %1$d > %2$d, v parametru 'checkpoints' pro 'virDomainListAllCheckpoints'

en: too many remote domain_snapshots: %1$d > %2$d,in parameter 'snapshots' for 'virDomainListAllSnapshots'
cs: příliš mnoho zachycených stavů domény (domain_snapshots) na protějšku: %1$d > %2$d, v parametru 'snapshots' pro 'virDomainListAllSnapshots'

en: too many remote domain_snapshots: %1$d > %2$d,in parameter 'snapshots' for 'virDomainSnapshotListAllChildren'
cs: příliš mnoho zachycených stavů domény (domain_snapshots) na protějšku: %1$d > %2$d, v parametru 'snapshots' pro 'virDomainSnapshotListAllChildren'

en: too many remote domains: %1$d > %2$d,in parameter 'domains' for 'virConnectListAllDomains'
cs: příliš mnoho domén na protějšku: %1$d > %2$d, v parametru 'domains' (domény) pro 'virConnectListAllDomains'

en: too many remote interfaces: %1$d > %2$d,in parameter 'ifaces' for 'virConnectListAllInterfaces'
cs: příliš mnoho rozhraní na protěšjku: %1$d > %2$d, v parametru 'ifaces' (rozhraní) pro 'virConnectListAllInterfaces'

en: too many remote network_ports: %1$d > %2$d,in parameter 'ports' for 'virNetworkListAllPorts'
cs: příliš mnoho řetězců na protějšku: %1$d > %2$d, v parametru 'ports' (porty) pro 'virNetworkListAllPorts'

en: too many remote networks: %1$d > %2$d,in parameter 'nets' for 'virConnectListAllNetworks'
cs: příliš mnoho sítí na protějšku: %1$d > %2$d, v parametru 'nets' pro 'virConnectListAllNetworks'

en: too many remote node_devices: %1$d > %2$d,in parameter 'devices' for 'virConnectListAllNodeDevices'
cs: příliš mnoho (uzlů zařízení na protějšku) node_devices: %1$d > %2$d, v parametru 'devices' pro 'virConnectListAllNodeDevices'

en: too many remote nwfilter_bindings: %1$d > %2$d,in parameter 'bindings' for 'virConnectListAllNWFilterBindings'
cs: příliš mnoho nwfilter_bindings na protějšku: %1$d > %2$d, v parametru 'bindings' pro 'virConnectListAllNWFilterBindings'

en: too many remote nwfilters: %1$d > %2$d,in parameter 'filters' for 'virConnectListAllNWFilters'
cs: příliš mnoho nwfilters na protějšku: %1$d > %2$d, v parametru 'filters' pro 'virConnectListAllNWFilters'

en: too many remote secrets: %1$d > %2$d,in parameter 'secrets' for 'virConnectListAllSecrets'
cs: příliš mnoho tajemství na protějšku: %1$d > %2$d, v parametru 'secrets' pro 'virConnectListAllSecrets'

en: too many remote servers: %1$d > %2$d,in parameter 'servers' for 'virConnectListServers'
cs: příliš mnoho vzdálených serverů: %1$d > %2$d, v parametru 'servers' pro 'virConnectListServers'

en: too many remote storage_pools: %1$d > %2$d,in parameter 'pools' for 'virConnectListAllStoragePools'
cs: příliš mnoho (fondů úložiště na protějšku) storage_pools: %1$d > %2$d, v parametru 'pools' pro 'virConnectListAllStoragePools'

en: too many remote storage_vols: %1$d > %2$d,in parameter 'vols' for 'virStoragePoolListAllVolumes'
cs: příliš mnoho fondů úložiště (storage_vols) na protějšku: %1$d > %2$d, v parametru 'vols' (svazky) pro 'virStoragePoolListAllVolumes'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'names' for 'virConnectListDefinedDomains'
cs: příliš mnoho řetězců na protějšku: %1$d > %2$d, v parametru 'names' pro 'virConnectListDefinedDomains'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'names' for 'virConnectListDefinedInterfaces'
cs: příliš mnoho řetězců na protějšku: %1$d > %2$d, v parametru 'names' (názvy) pro 'virConnectListDefinedInterfaces'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'names' for 'virConnectListDefinedNetworks'
cs: příliš mnoho řetězců na protějšku: %1$d > %2$d, v parametru 'names' (názvy) pro 'virConnectListDefinedNetworks'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'names' for 'virConnectListDefinedStoragePools'
cs: příliš mnoho řetězců na protějšku: %1$d > %2$d, v parametru 'names' (názvy) pro 'virConnectListDefinedStoragePools'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'names' for 'virConnectListInterfaces'
cs: příliš mnoho řetězců na protějšku: %1$d > %2$d, v parametru 'names' (název) pro 'virConnectListInterfaces'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'names' for 'virConnectListNWFilters'
cs: příliš mnoho řetězců na protějšku: %1$d > %2$d, v parametru 'names' pro 'virConnectListNWFilters'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'names' for 'virConnectListNetworks'
cs: příliš mnoho řetězců na protějšku: %1$d > %2$d,v parametru 'names' pro 'virConnectListNetworks'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'names' for 'virConnectListStoragePools'
cs: příliš mnoho řetězců na protějšku: %1$d > %2$d, v parametru 'names' (názvy) pro 'virConnectListStoragePools'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'names' for 'virDomainSnapshotListChildrenNames'
cs: příliš mnoho řetězců na protějšku: %1$d > %2$d, v parametru 'names' (názvy) pro 'virDomainSnapshotListChildrenNames'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'names' for 'virDomainSnapshotListNames'
cs: příliš mnoho řetězců na protějšku: %1$d > %2$d, v parametru 'names' (názvy) pro 'virDomainSnapshotListNames'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'names' for 'virNodeDeviceListCaps'
cs: příliš mnoho řetězců na protějšku: %1$d > %2$d, v parametru 'names' (názvy) pro 'virNodeDeviceListCaps'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'names' for 'virNodeListDevices'
cs: příliš mnoho řetězců na protějšku: %1$d > %2$d, v parametru 'names' (názvy) pro 'virNodeListDevices'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'names' for 'virStoragePoolListVolumes'
cs: příliš mnoho řetězců na protějšku: %1$d > %2$d, v parametru 'names' (názvy) pro 'virStoragePoolListVolumes'

en: too many remote strings: %1$d > %2$d,in parameter 'uuids' for 'virConnectListSecrets'
cs: příliš mnoho řetězců na protějšku: %1$d > %2$d, v parametru 'uuids' (nikde se neopakující identifikátory) pro 'virConnectListSecrets'

en: too many secrets for luks encryption
cs: příliš mnoho tajemství pro luks šifrování

en: top '%1$s' in chain for '%2$s' has no backing file
cs: nejvyšší „%1$s“ v řetězci pro „%2$s“ nemá žádný soubor, na kterém je založeno

en: total I/O operations limit per second
cs: omezení celkových vstup./výstupních operací za sekundu

en: total I/O operations max
cs: maximum celkových vstupně/výstupních operací

en: total and read/write bytes_sec cannot be set at the same time
cs: celkem a čtení/zápis bytes_sec nemohou být nastavené naráz

en: total and read/write bytes_sec_max cannot be set at the same time
cs: celkem a čtení/zápis bytes_sec_max nemohou být nastavené naráz

en: total and read/write iops_sec cannot be set at the same time
cs: celkem a čtení/zápis iops_sec nemohou být nastavené naráz

en: total and read/write iops_sec_max cannot be set at the same time
cs: celkem a čtení/zápis iops_sec_max nemohou být nastavené naráz

en: total and read/write of bytes_sec cannot be set at the same time
cs: není možné nastavit naráz jak celkové, tak čtení/zápis bytes_sec

en: total and read/write of bytes_sec_max cannot be set at the same time
cs: celkové a čtení/zápisu bytes_sec_max nemůže být nastavené naráz

en: total and read/write of iops_sec cannot be set at the same time
cs: celkové a čtení/zápisu iops_sec nemůže být nastavené naráz

en: total and read/write of iops_sec_max cannot be set at the same time
cs: celkové a čtení/zápisu iops_sec_max nemůže být nastavené naráz

en: total duration of flushes (ns):
cs: celková doba vyprazdňování (ns):

en: total duration of reads (ns):
cs: celkové trvání čtení (ns):

en: total duration of writes (ns):
cs: celkové trvání zápisů (ns):

en: total max, as scaled integer (default bytes)
cs: celkové maximum, jako škálované celé číslo (bez udání jednotek se rozumí bajty)

en: total throughput limit, as scaled integer (default bytes)
cs: celkový limit propustnosti, jako škálované celé číslo (výchozí bajty)

en: transient disk '%1$s' must not be empty
cs: přechodný disk '%1$s' nemůže zůstat nevyplněný

en: transient disk '%1$s' must not be read-only
cs: přechodný disk '%1$s' nemůže být pouze pro čtení

en: transient disk backing image sharing with destroy action of lifecycle isn't supported by this QEMU binary
cs: sdílení obrazu, nesoucího přechodný disk, není v případě akce životního cyklu: likvidace podporováno tímto sestavením QEMU

en: transient disk supported only with 'disk' device (%1$s)
cs: přechodný disk je podporován pouze u zařízení 'disk' (%1$s)

en: transient disk supported only with 'file' type (%1$s)
cs: přechodný disk je podporován pouze u typu 'file' (%1$s)

en: transient disks not supported yet
cs: přechodné disky zatím nejsou podporovány

en: transient domain cannot have runstate 'shutoff'
cs: přechodná doména nemůže mít běhový stav 'shutoff'

en: transient domain needs to request run or pause to revert to inactive snapshot
cs: pro vrácení do podoby zachyceného stavu je třeba, aby přechodná doménu byla spuštěná nebo pozastavená

en: transient domains do not have any persistent config
cs: přechodné domény nemají žádná trvalá nastavení

en: transient is not supported with vhostuser disk
cs: přechodné není podporováno s diskem vhostuser

en: transport '%1$s' does not support socket attribute
cs: transport „%1$s“ nepodporuje atribut soket

en: transport methods unix, ssh and ext are not supported under Windows
cs: transportní metody unix, ssh a ext nejsou pod Windows podporovány

en: transport protocol '%1$s' is not yet supported
cs: transportní protokol „%1$s“ zatím ještě není podporován

en: transport rdma is not supported for <server>
cs: rdma transport není podporováno pro <server>

en: tray is only valid for cdrom and floppy
cs: držák na médium je platný pouze u cdrom a floppy

en: treat event as a regex rather than literal filter
cs: považovat událost za regulární výraz namísto doslovného filtru

en: treat event case-insensitively
cs: nerozlišovat v událostech malá/VELKÁ písmena

en: trigger two-stage active commit of top file
cs: spustit dvoufázové aktivní odesílání nejvrchnějšího souboru

en: try harder on risky reverts
cs: snažit se více při riskantních návratech

en: try to restore security label after use if possible
cs: po použití, pokud je to možné, pokusit se obnovit štítek zabezpečení

en: tty console
cs: tty konzole

en: tunnelFD argument is required for tunnelled migration
cs: pro tunelované stěhování je zapotřebí argument tunnelFD

en: tunnelled migration
cs: migrace skrze tunel

en: tunnelled migration failed to read from qemu
cs: při tunelované migraci se nepodařilo číst z qemu

en: tunnelled migration failed to read from xen side
cs: tunelované migraci se nepodařilo číst ze strany xen

en: tunnelled migration requested but NULL stream passed
cs: požadována tunelovaná migrace, ale nepředán žádný proud

en: tunnelled offline migration does not make sense
cs: tunelovaná migrace ve vypnutém stavu nedává smysl

en: two master hugepages detected: %1$llu and %2$llu
cs: zjištěny dva hlavní hugepages: %1$llu a %2$llu

en: tx_queue_size has to be a power of two
cs: je třeba, aby tx_queue_size (délka fronty odesílání) bylo násobkem dvou

en: type %1$s is not supported
cs: typ %1$s není podporován

en: type mismatch in event (actual 0x%1$x, expected 0x%2$x)
cs: neshoda typu v události (skutečná 0x%1$x, očekáváno 0x%2$x)

en: type of source (block|file|network)
cs: typ zdroje (block|file|network)

en: type of storage pool sources to discover
cs: typ zdrojů fondu úložiště, který objevit

en: type of storage pool sources to find
cs: typ zdrojů fondu úložiště, který hledat

en: type of the pool
cs: typ fondu

en: type of update (add-first, add-last (add), delete, or modify)
cs: typ aktualizace (add-first, add-last (add), delete, nebo modify)

en: udev_monitor_new_from_netlink returned NULL
cs: udev_monitor_new_from_netlink vrátilo NULL

en: uid and gid should be mapped both
cs: měly by být mapovány jak uid, tak gid identifikátory

en: unable control COW flag on '%1$s'
cs: nedaří se ovládat COW příznak na '%1$s'

en: unable create new SELinux label based on label '%1$s' and file '%2$s'
cs: nedaří se vytvořit nový SELinux popisek založený na popisku '%1$s' a souboru '%2$s'

en: unable get directory flags on '%1$s'
cs: nepodařilo se získat příznaky složky na '%1$s'

en: unable query filesystem type on '%1$s'
cs: nedaří se dotázat na typ souborového systému na '%1$s'

en: unable to access device %1$s
cs: nedaří se přistoupit k zařízení %1$s

en: unable to access disk %1$s
cs: nedaří se přistoupit k disku %1$s

en: unable to add SSH host key for host '%1$s': %2$s
cs: nedaří se přidat SSH klíč pro hostitele „%1$s“: %2$s

en: unable to allocate security context
cs: nedaří se přiřadit kontext zabezpečení

en: unable to allocate socket security context '%1$s'
cs: nedaří se přidělit kontext zabezpečení soketu „%1$s“

en: unable to canonicalize %1$s
cs: nedaří se převést na učebnicový tvar %1$s

en: unable to change config on '%1$s' graphics type
cs: není možné změnit nastavení na grafice typu „%1$s“

en: unable to change config on '%1$s' network type
cs: není možné změnit nastavení na síti typu „%1$s“

en: unable to clear socket security context '%1$s'
cs: nedaří se vymazat kontext zabezpečení soketu „%1$s“

en: unable to close %1$s
cs: nelze zavřít %1$s

en: unable to close file %1$s
cs: nedaří se zavřít soubor %1$s

en: unable to close pipe
cs: nedaří se zavřít rouru

en: unable to connect to server at '%1$s:%2$s'
cs: nedaří se připojit k serveru na „%1$s:%2$s“

en: unable to control COW flag on '%1$s', not btrfs
cs: nedaří se ovládat COW příznak na '%1$s', není btrfs

en: unable to create %1$s <-> %2$s veth pair
cs: nedaří se vytvořit %1$s <-> %2$s veth dvojici

en: unable to create blockdev props for vhostuser disk type
cs: nedaří se vytvořit vlastnosti blokového zařízení pro vhostuser typ disku

en: unable to create hugepage path %1$s
cs: nedaří se vytvořit hugepages umístění %1$s

en: unable to create rundir %1$s: %2$s
cs: nelze vytvořit rundir %1$s: %2$s

en: unable to create selinux context for: %1$s
cs: nedaří se vytvořit SELinux kontext pro: %1$s

en: unable to create socket pair
cs: nedaří se vytvořit dvojici soketů

en: unable to create volume XML
cs: nedaří se vytvořit XML pro svazek

en: unable to delete interface '%1$s' in network '%2$s'. It is currently being used by %3$d domains.
cs: nedaří se smazat rozhraní '%1$s' v síti '%2$s'. V tuto chvíli je využíváno %3$d doménami.

en: unable to determine access mode of %1$s
cs: nedaří se zjistit přístupový režim %1$s

en: unable to determine if checkpoint has parent
cs: nedaří se zjistit, zda kontrolní bod má nadřazený

en: unable to determine if snapshot has parent
cs: nedaří se zjistit, zda zachycený stav má nadřazený

en: unable to disable host cpu perf event for %1$s
cs: nedaří se vypnout událost výkonnosti procesoru hostitele pro %1$s

en: unable to enable host cpu perf event for %1$s
cs: nedaří se zapnout událost výkonnosti procesoru hostitele pro %1$s

en: unable to execute QEMU agent command '%1$s'
cs: nedaří se vykonat příkaz QEMU agenta „%1$s“

en: unable to execute QEMU agent command '%1$s': %2$s
cs: nedaří se vykonat příkaz QEMU agenta „%1$s“: %2$s

en: unable to execute QEMU command '%1$s'
cs: nedaří se vykonat QEMU příkaz „%1$s“

en: unable to execute QEMU command '%1$s': %2$s
cs: nedaří se vykonat QEMU příkaz „%1$s“: %2$s

en: unable to find a SCSI controller for idx=%1$d
cs: nedaří se najít SCSI řadič pro idx=%1$d

en: unable to find any emulator to serve '%1$s' architecture
cs: nepodařilo se najít žádný emulátor pro obsluhu architektury „%1$s“

en: unable to find any master var store for loader: %1$s
cs: nedaří se najít žádné úložiště hlavní proměnné pro zavaděč: %1$s

en: unable to find audio backend for sound device
cs: nedaří se nalézt zvukovou podpůrnou vrstvu pro zvukové zařízení

en: unable to find parent device '%1$s'
cs: nedaří se nalézt nadřazené zařízení '%1$s'

en: unable to find ploop tools, please install them
cs: nedaří se najít nástroje ploop – nainstalujte je

en: unable to find ploop, please install ploop tools
cs: nedaří se nalézt ploop, nainstalujte ploop nástroje

en: unable to find qemu-img
cs: nedaří se najít qeumu-img

en: unable to find valid requested VMware backend '%1$s'
cs: nedaří se najít platnou požadovanou VMware podpůrnou vrstvu „%1$s“

en: unable to fsync %1$s
cs: nedaří se provést fsync %1$s

en: unable to generate uuid
cs: nedaří se vytvořit nikde se neopakující identifikátor

en: unable to get Domain-0 information from libxenlight
cs: nedaří se získat z libxenlight informace o Domain-0

en: unable to get PID %1$d security context
cs: nedaří se získat kontext zabezpečení PID %1$d

en: unable to get PID %1$d uid and gid via sysctl
cs: nedaří se získat PID %1$d uid a gid prostřednictvím systctl

en: unable to get SELinux context for '%1$s'
cs: nedaří se získat SELinux kontext pro '%1$s'

en: unable to get SELinux context for current process
cs: nepodařilo se získat SELinux kontext pro stávající proces

en: unable to get SELinux context of %1$s
cs: nedaří se získat SELinux kontext pro %1$s

en: unable to get cpu account
cs: nedaří se získat počet jader

en: unable to get current process context '%1$s'
cs: nedaří se získat kontext stávajícího procesu „%1$s“

en: unable to get machine from console. (error %1$d)
cs: nedaří se získat stroj z konzole. (chyba %1$d)

en: unable to get monitor count
cs: nedaří se získat počet monitorů

en: unable to get node capabilities
cs: nedaří se získat schopnosti uzlu

en: unable to get numa affinity
cs: nedaří se získat numa afinitu

en: unable to get screen resolution
cs: nedaří se získat rozlišení obrazovky

en: unable to get selinux context range
cs: nedaří se získat rozsah SELinux kontextu

en: unable to get size of '%1$s'
cs: nedaří se získat velikost „%1$s“

en: unable to get tty attributes: %1$s
cs: nedaří se získat tty atributy: %1$s

en: unable to get uid and gid for PID %1$d via procfs
cs: nedaří se získat prostřednictvím procfs uid a gid pro PID %1$d

en: unable to handle agent type: %1$s
cs: nedaří se ošetřit typ agenta: %1$s

en: unable to handle monitor type: %1$s
cs: nedaří se ošetřit typ monitoru: %1$s

en: unable to init mutex
cs: nepodařilo se inicializovat zámek výhradního přístupu

en: unable to initialize VirtualBox driver API
cs: nedaří se inicializovat aplikační programové rozhraní ovladače VirtualBox

en: unable to load knownhosts file '%1$s': %2$s
cs: nedaří se načíst soubor knownhosts „%1$s“: %2$s

en: unable to lock %1$s for metadata change
cs: nedaří se zamknout %1$s vůči změnám metadat

en: unable to make terminal raw: console isn't a tty
cs: nedaří se učinit terminál holým: konzole není tty

en: unable to open %1$s
cs: nedaří se otevřít %1$s

en: unable to open '%1$s'
cs: nedaří se otevřít „%1$s“

en: unable to open host cpu perf event for %1$s
cs: nedaří se otevřít událost výkonnosti pro procesor hostitele %1$s

en: unable to open stream
cs: nedaří se otevřít proud

en: unable to open vhost-vsock device
cs: nedaří se otevřít vhost-vsock zařízení

en: unable to parse %1$s
cs: nedaří se zpracovat %1$s

en: unable to parse FD: %1$s
cs: nedaří se zpracovat popisovač souboru: %1$s

en: unable to parse URI scheme '%1$s'
cs: nedaří se zpracovat schéma URI „%1$s“

en: unable to parse URI: %1$s
cs: nedaří se zpracovat URI: %1$s

en: unable to parse blkio device '%1$s' '%2$s'
cs: nedaří se vyhodnotit blkio zařízení „%1$s“ „%2$s“

en: unable to parse contents of 'file' field in '%1$s' from cloud-hypervisor
cs: nedaří se zpracovat obsah kolonky 'file' v'%1$s' z cloud-hypervisor

en: unable to parse diskspec: %1$s
cs: nedaří se zpracovat diskspec (specifikace disku): %1$s

en: unable to parse json capabilities '%1$s'
cs: nedaří se zpracovat json schopnosti '%1$s'

en: unable to parse json file '%1$s'
cs: nepodařilo se zpracovat json soubor „%1$s“

en: unable to parse mac address '%1$s'
cs: nedaří se zpracovat MAC adresu „%1$s“

en: unable to parse memspec: %1$s
cs: nedaří se zpracovat určení paměti (memspec): %1$s

en: unable to parse node capabilities
cs: nedaří se zpracovat schopnosti

en: unable to parse numa node id: %1$s
cs: nedaří se zpracovat identifikátor numa uzlu: %1$s

en: unable to parse page size: %1$s
cs: nedaří se zpracovat velikost stránky: %1$s

en: unable to parse: %1$s
cs: nedaří se zpracovat: %1$s

en: unable to perform snapshot filtering
cs: nedaří se provést filtrování zachycených stavů

en: unable to poll on child
cs: nedaří se dotazovat na potomkovi

en: unable to query cgroup BPF progs
cs: nepodařilo se dotázat cgroup BPF programy

en: unable to read '%1$s'
cs: nedaří se číst „%1$s“

en: unable to read child stderr
cs: nedaří se číst standardní chybový výstup podřízeného procesu

en: unable to read child stdout
cs: nedaří se číst standardní výstup podřízeného

en: unable to read domain master key file
cs: nedaří se číst soubor s hlavním klíčem domény

en: unable to read from pipe
cs: nedaří se číst z roury

en: unable to read server cert %1$s
cs: nedaří se číst certifikát serveru %1$s

en: unable to read vmware log file
cs: nedaří se číst soubor se záznamem událostí ve vmware

en: unable to read: %1$s
cs: nedaří se číst: %1$s

en: unable to register monitor events
cs: nedaří se zaregistrovat události monitoru

en: unable to remove just-created copy target
cs: nedaří se odebrat právě vytvořenou kopii cíle

en: unable to resolve symlink '%1$s'
cs: nedaří se přeložit symbolický odkaz „%1$s“

en: unable to restore position in file
cs: nedaří se obnovit pozici v souboru

en: unable to save metadata for checkpoint %1$s
cs: nepodařilo se uložit metadata pro kontrolní bod %1$s

en: unable to save metadata for snapshot %1$s
cs: nedaří se uložit metadata pro zachycený stav %1$s

en: unable to seek
cs: nedaří se posunout

en: unable to seek in %1$s
cs: nedaří se posunout v %1$s

en: unable to seek to hole
cs: nedaří se posunout na díru

en: unable to set AppArmor profile '%1$s' for '%2$s'
cs: nedaří se nastavit AppArmor profil „%1$s“ pro „%2$s“

en: unable to set SELinux security context '%1$s' for '%2$s'
cs: nedaří se nastavit SELinux kontext zabezpečení „%1$s“ pro „%2$s“

en: unable to set balloon driver collection period
cs: nedaří se nastavit periodu shromažďování ovladače výplně v paměti

en: unable to set blocking mode for '%1$s'
cs: nedaří se nastavit blokovací režim pro „%1$s“

en: unable to set ownership of '%1$s' to %2$d:%3$d
cs: nedaří se nastavit vlastnictví „%1$s“ na %2$d:%3$d

en: unable to set ownership of '%1$s' to user %2$d:%3$d
cs: nedaří se nastavit vlastnictví „%1$s“ na uživatele %2$d:%3$d

en: unable to set pipe size
cs: nedaří se nastavit velikost roury

en: unable to set security context '%1$s'
cs: nedaří se nastavit kontext zabezpečení „%1$s“

en: unable to set security context '%1$s' on '%2$s'
cs: nedaří se nastavit kontext zabezpečení „%1$s“ na „%2$s“

en: unable to set security context '%1$s' on fd %2$d
cs: nedaří se nastavit kontext zabezpečení „%1$s“ na popisovači souborů %2$d

en: unable to set security context range '%1$s'
cs: nedaří se nastavit rozsah kontextu zabezpečení „%1$s“

en: unable to set socket security context '%1$s'
cs: nedaří se získat kontext zabezpečení soketu „%1$s“

en: unable to set tty attributes: %1$s
cs: Nepodařilo se spustit doménu %1$s

en: unable to set user and group to '%1$ld:%2$ld' on '%3$s'
cs: nedaří se nastavit uživatele a skupinu na '%1$ld:%2$ld' na '%3$s'

en: unable to set vnet or multiqueue flags on macvtap
cs: na macvtap se nedaří nastavit příznaky vnet nebo multiqeue

en: unable to share scheduling cookie from %1$lld
cs: nedaří se nasdílet cookie plánování z %1$lld

en: unable to share scheduling cookie to %1$lld
cs: nedaří se nasdílet cookie plánování do %1$lld

en: unable to stat %1$s
cs: nedaří se zjistit stav %1$s

en: unable to stat block copy target '%1$s'
cs: nedaří se zjistit stav cíle „%1$s“ blokového kopírování

en: unable to stat file descriptor %1$d path %2$s
cs: nedaří se stat popis umístění %2$s popisovače souboru %1$d

en: unable to stat for disk %1$s: %2$s
cs: nedaří se zjistit stav pro disk %1$s: %2$s

en: unable to stat: %1$s
cs: nedaří se zjistit stav: %1$s

en: unable to truncate
cs: nedaří se zkrátit

en: unable to truncate %1$s
cs: nedaří se zkrátit %1$s

en: unable to unload already unloaded profile
cs: není možné zrušit nahrání profilu, kterého nahrání už bylo zrušeno

en: unable to use target path '%1$s' for dev '%2$s'
cs: není možné použít cílový popis umístění „%1$s“ pro zařízení „%2$s“

en: unable to verify existence of block copy target
cs: nedaří se ověřit existenci cíle blokového kopírování

en: unable to wait for process %1$lld
cs: nedaří se čekat na proces %1$lld

en: unable to wait on console condition
cs: nedaří se čekat na podmínky konzole

en: unable to wait on dhcp snoop thread
cs: nedaří se čekat na vlákno dhcp snoop

en: unable to write data to '%1$s'
cs: nedaří se zapsat data do „%1$s“

en: unable to write to child input
cs: nedaří se zapsat do vstupu podřízeného

en: unable write to %1$s
cs: nedaří se zapsat na %1$s

en: unbridge a network device
cs: zrušit přemostění síťového zařízení

en: undefine VM on source
cs: zrušit definování virt. stroje na zdroji

en: undefine a bridge device after detaching its device(s)
cs: po odpojení zařízení z něho zrušit definici zařízení mostu

en: undefine a domain
cs: zrušit definování domény

en: undefine a network filter
cs: zrušit definování pravidla brány firewall

en: undefine a persistent network
cs: zrušit definování trvalé sítě

en: undefine a physical host interface (remove it from configuration)
cs: zrušit definování fyzického rozhraní hostitele (odebrat z nastavení)

en: undefine a secret
cs: zrušit definování tajemství

en: undefine an inactive pool
cs: zrušit definování neaktivního fondu

en: undefine an interface.
cs: zrušit definování rozhraní.

en: undefined
cs: neurčeno

en: undefined hardware architecture
cs: nedefinovaná hardwarová architektura

en: unexpected %1$s URI path '%2$s', try %3$s:///session
cs: neočekávaný %1$s URI popis umístění „%2$s“, zkuste %3$s:///session

en: unexpected %1$s URI path '%2$s', try %3$s:///system
cs: neočekávaný %1$s URI popis umístění „%2$s“, zkuste %3$s:///system

en: unexpected %1$s action: %2$d
cs: neočekávaná akce %1$s: %2$d

en: unexpected DateTime format: '%1$s'
cs: neočekávaný formát DateTime: „%1$s“

en: unexpected OpenVZ URI path '%1$s', try openvz:///system
cs: neočekávaný popis umístění OpenVZ URI „%1$s“, zkuste openvz:///system

en: unexpected VIR_DOMAIN_DEVICE_NONE
cs: neočekávané VIR_DOMAIN_DEVICE_NONE

en: unexpected VMware URI path '%1$s', try vmwareplayer:///session, vmwarews:///session or vmwarefusion:///session
cs: neočekávaný VMware URI popis umístění „%1$s“, zkuste vmwareplayer:///session, vmwarews:///session nebo vmwarefusion:///session

en: unexpected Xen URI path '%1$s', try xen:///system
cs: neočekávaný popis umístění Xen URI „%1$s“, zkuste xen:///system

en: unexpected accessmode %1$d
cs: neočekávaný typ přístupu %1$d

en: unexpected actual net type %1$d
cs: neočekávaný skutečný typ sítě %1$d

en: unexpected address type for fdc disk
cs: neočekávaný typ adresy pro fdc disk

en: unexpected address type for ide disk
cs: neočekávaný typ adresy pro ide disk

en: unexpected address type for sata disk
cs: neočekávaný typ adresy pro sata disk

en: unexpected address type for scsi disk
cs: neočekávaný typ adresy pro scsi disk

en: unexpected address type for usb disk
cs: neočekávaný typ adresy pro usb disk

en: unexpected async job %1$d type expected %2$d
cs: neočekávaný typ asynchronní úlohy %1$d, očekáváno %2$d

en: unexpected audio type %1$d
cs: neočekávaný typ audia %1$d

en: unexpected binding %1$s already exists
cs: neočekávaná situace – navázání %1$s už existuje

en: unexpected boot device type %1$d
cs: neočekávaný typ zaváděcího zařízení %1$d

en: unexpected bus type '%1$d'
cs: neočekávaný typ sběrnice „%1$d“

en: unexpected capability feature '%1$s'
cs: neočekávaná funkce schopnosti „%1$s“

en: unexpected char device type %1$d
cs: neočekávaný typ znakového zařízení %1$d

en: unexpected char type %1$d
cs: neočekávaný typ znaku %1$d

en: unexpected chr device type
cs: neočekávaný typ znakového zařízení

en: unexpected clock offset '%1$d'
cs: neočekávaný posun hodin „%1$d“

en: unexpected code path
cs: neočekávaná posloupnost instrukcí (code path)

en: unexpected codec type %1$d
cs: neočekávaný typ kodeku %1$d

en: unexpected controller type %1$d
cs: neočekávaný typ řadiče %1$d

en: unexpected data '%1$s'
cs: neočekávaná data „%1$s“

en: unexpected disk address type %1$s
cs: neočekávaný typ adresy disku %1$s

en: unexpected disk backing store format %1$d
cs: neočekávaný formát %1$d, ve kterém je ukládán disk

en: unexpected disk bus %1$d
cs: neočekávaná sběrnice disku %1$d

en: unexpected disk device %1$d
cs: neočekávané diskové zařízení %1$d

en: unexpected disk type %1$d
cs: neočekávaný typ disku %1$d

en: unexpected disk type %1$s
cs: neočekávaný typ disku %1$s

en: unexpected domain %1$s already exists
cs: neočekávaná situace – doména %1$s už existuje

en: unexpected domain type %1$d
cs: neočekávaný typ domény %1$d

en: unexpected element <%1$s>, expecting <%2$s>, while updating network '%3$s'
cs: při aktualizaci sítě „%1$s“ se narazilo na neočekávaný prvek <%2$s> – očekáváno <%3$s>

en: unexpected encryption engine
cs: neočekávaný šifrovací engine

en: unexpected encryption format
cs: neočekávaný formát šifrování

en: unexpected feature '%1$s'
cs: neočekávaná funkce „%1$s“

en: unexpected filesystem type %1$d
cs: neočekávaný typ systému souborů %1$d

en: unexpected host-model CPU for %1$s architecture
cs: neočekávaný model procesoru hostitele pro architekturu %1$s

en: unexpected hostdev mode %1$d
cs: neočekávaný režim zařízení hostitele %1$d

en: unexpected hostdev type %1$d
cs: neočekávaný typ hostdev %1$d

en: unexpected hub type %1$d
cs: neočekávaný typ rozbočovače %1$d

en: unexpected input bus type %1$d
cs: neočekávaný typ vstupní sběrnice %1$d

en: unexpected input model %1$d
cs: neočekávaný vstupní model %1$d

en: unexpected input type %1$d
cs: neočekávaný typ vstupu %1$d

en: unexpected interface type %1$d
cs: neočekávaný typ rozhraní %1$d

en: unexpected iscsi volume name '%1$s'
cs: neočekávaný název iscsi svazku „%1$s“

en: unexpected lifecycle action %1$d
cs: neočekávaná akce životního cyklu %1$d

en: unexpected memballoon model %1$d
cs: neočekávaný model memballoon %1$d

en: unexpected message type
cs: neočekávaný typ zprávy

en: unexpected migration schema: %1$d
cs: neočekávané schéma stěhování: %1$d

en: unexpected migration status in %1$s
cs: neočekávaný stav migrace v %1$s

en: unexpected mode 0x%1$x for %2$s
cs: neočekávaný režim 0x%1$x pro %2$s

en: unexpected model name value %1$d
cs: neočekávaná hodnota názvu modelu %1$d

en: unexpected model type %1$d
cs: neočekávaný typ modelu %1$d

en: unexpected multidevs %1$d
cs: neočekávaná složená zařízení %1$d

en: unexpected name value %1$d
cs: neočekávaný název hodnoty %1$d

en: unexpected net type %1$d
cs: neočekávaný typ sítě %1$d

en: unexpected number of snapshots < %1$u
cs: neočekávaný počet zachycených stavů < %1$u

en: unexpected number of snapshots > %1$u
cs: neočekávaný počet zachycených stavů > %1$u

en: unexpected nwfilter URI path '%1$s', try nwfilter:///system
cs: neočekávaný popis umístění „%1$s“ nwfilter URI – zkuste nwfilter:///system

en: unexpected pool type
cs: neočekávaný typ fondu

en: unexpected problem querying checkpoint state
cs: neočekávaný problém při dotazování stavu kontrolního bodu

en: unexpected problem querying checkpoints
cs: neočekávaný problém při dotazování kontrolních bodů

en: unexpected problem reading snapshot xml
cs: neočekávaný problém při čtení xml zachyceného stavu

en: unexpected protocol type
cs: neočekávaný typ protokolu

en: unexpected secret usage type %1$d
cs: neočekávaný typ využití tajemství %1$d

en: unexpected security label type '%1$s'
cs: neočekávaný typ štítku zabezpečení „%1$s“

en: unexpected smartcard type %1$d
cs: neočekávaný typ smartcard %1$d

en: unexpected smbios mode %1$d
cs: neočekávaný režim smbios %1$d

en: unexpected snapshot state: %1$s
cs: neočekávaný stav zachyceného stavu: %1$s

en: unexpected sound model %1$d
cs: neočekávaný model zvukového zařízení %1$d

en: unexpected source mode %1$d
cs: neočekávaný režim zdroje %1$d

en: unexpected storage mode for '%1$s'
cs: neočekávaný režim úložiště pro „%1$s“

en: unexpected storage volume type '%1$s' for storage pool type '%2$s'
cs: neočekávaný typ svazku úložiště „%1$s“ pro typ fondu úložiště „%2$s“

en: unexpected stream hole
cs: neočekávaná díra v proudu

en: unexpected sysinfo type model %1$d
cs: neočekávaný model sysinfo type %1$d

en: unexpected transport in <domainbackup>
cs: neočekávaný transport v <domainbackup>

en: unexpected type %1$d for field %2$s
cs: neočekávaný typ %1$d pro kolonku %2$s

en: unexpected type for file '%1$s'
cs: neočekávaný typ adresy pro soubor „%1$s“

en: unexpected type returned by QEMU command '%1$s'
cs: QEMU příkazem vrácen neočekávaný typ „%1$s“

en: unexpected value %1$s for on_crash
cs: neočekávaná hodnota %1$s pro on_crash (při pádu)

en: unexpected value %1$s for on_poweroff
cs: neočekávaná hodnota %1$s pro on_poweroff (při vypnutí)

en: unexpected value %1$s for on_reboot
cs: neočekávaná hodnota %1$s pro on_reboot (při restartu)

en: unexpected video model %1$d
cs: neočekávaný model video zařízení %1$d

en: unexpected volume encryption secret type
cs: neočekávaný typ šifrování svazku

en: unexpected watchdog action %1$d
cs: neočekávaná akce resetátoru %1$d

en: unexpected watchdog model %1$d
cs: neočekávaný model resetátoru %1$d

en: unexpected zero/negative length request %1$lld
cs: neočekávaná nulová/záporná délka požadavku %1$lld

en: unfiltered sgio is no longer supported
cs: nefiltrované sgio už není podporováno

en: unimplemented parameter type %1$d
cs: neimplementovaný typ parametru %1$d

en: unknown
cs: neznámý

en: unknown %1$s action: %2$s
cs: neznámá %1$s akce: %2$s

en: unknown CPU feature %1$s
cs: neznámá funkce procesoru %1$s

en: unknown CPU feature: %1$s
cs: neznámá funkce procesoru: %1$s

en: unknown CPU model %1$s
cs: neznámý model procesoru %1$s

en: unknown CPU register '%1$s'
cs: Neznámý registr procesoru „%1$s“

en: unknown OS type
cs: neznámý druh operačního systému

en: unknown OS type %1$s
cs: neznámý druh operačního systému %1$s

en: unknown OS type '%1$s'
cs: neznámý typ operačního systému „%1$s“

en: unknown QEMU_AUDIO_DRV setting %1$s
cs: neznámé nastavení QEMU_AUDIO_DRV %1$s

en: unknown SCSI host capability type '%1$s' for '%2$s'
cs: neznámý typ schopnosti SCSI hostitele „%1$s“ pro „%2$s“

en: unknown SCSI target capability type '%1$s' for '%2$s'
cs: neznámý typ schopnosti SCSI cíle „%1$s“ pro „%2$s“

en: unknown SDL_AUDIODRIVER setting %1$s
cs: neznámé nastavení SDL_AUDIODRIVER %1$s

en: unknown address type '%1$s' in network %2$s
cs: neznámý typ adresy „%1$s“ v síti %2$s

en: unknown arch %1$s in QEMU capabilities cache
cs: neznámá architektura %1$s v mezipaměti schopností QEMU

en: unknown architecture '%1$s'
cs: neznámá architektura '%1$s'

en: unknown architecture: %1$s
cs: neznámá architektura: %1$s

en: unknown arp bonding validate %1$s
cs: neznámý validate %1$s arp spřažení

en: unknown auth type '%1$s'
cs: neznámý typ ověřování „%1$s“

en: unknown authentication type %1$s
cs: neznámý typ ověřování %1$s

en: unknown backend source type '%1$s' for external TPM
cs: neznámý typ '%1$s' zdroje podpůrné vrstvy pro externí TPM

en: unknown backend type '%1$s' for egd
cs: neznámý typ podpůrné vrstvy „%1$s“ pro egd

en: unknown backup mode '%1$s'
cs: neznámý režim zálohy „%1$s“

en: unknown base name while formatting virtio device
cs: neznámé

en: unknown block IO status: %1$s
cs: neznámý stav blokového vstupu/výstupu: %1$s

en: unknown bonding mode %1$s
cs: neznámý režim spřahování %1$s

en: unknown capability type '%1$d' for '%2$s'
cs: neznámý typ schopnosti „%1$d“ pro „%2$s“

en: unknown character device type: %1$s
cs: neznámý typ znakové zařízení: %1$s

en: unknown chr device type '%1$s'
cs: neznámý typ znakového zařízení „%1$s“

en: unknown chrdev type
cs: neznámý typ znakového zařízení

en: unknown clock adjustment '%1$s'
cs: neznámé přizpůsobení hodin „%1$s“

en: unknown clock basis '%1$s'
cs: neznámý základ hodin „%1$s“

en: unknown clock offset '%1$s'
cs: neznámý posun hodin „%1$s“

en: unknown codec type '%1$s'
cs: neznámý typ kodeku „%1$s“

en: unknown codeset: '%1$s'
cs: neznámá sada kódů: „%1$s“

en: unknown command: '%1$s'
cs: neznámý příkaz: „%1$s“

en: unknown connected value %1$s
cs: neznámá hodnota spojeno %1$s

en: unknown device type '%1$s'
cs: neznámý typ zařízení „%1$s“

en: unknown device type in '%1$s'
cs: neznámý typ zařízení v „%1$s“

en: unknown disk snapshot driver '%1$s'
cs: neznámý ovladač zachyceného stavu disku „%1$s“

en: unknown driver format value '%1$s'
cs: neznámá hodnota formátu ovladače „%1$s“

en: unknown drm type '%1$s' for '%2$s'
cs: neznámý typ drm „%1$s“ pro „%2$s“

en: unknown dumpformat '%1$d'
cs: neznámý formát výpisu „%1$d“

en: unknown error
cs: neznámá chyba

en: unknown event type %1$s
cs: neznámý typ události %1$s

en: unknown firmware value %1$s
cs: neznámá hodnota firmware %1$s

en: unknown forwarding type '%1$s'
cs: neznámý typ přesměrovávání „%1$s“

en: unknown graphics type %1$s
cs: neznámý typ grafiky %1$s

en: unknown host
cs: neznámý hostitel

en: unknown host %1$s
cs: neznámý hostitel %1$s

en: unknown host CPU
cs: neznámý procesor hostitele

en: unknown host CPU model
cs: neznámý model procesoru hostitele

en: unknown host device source address type '%1$s'
cs: neznámý typ zdrojové adresy host zařízení „%1$s“

en: unknown hub device type '%1$s'
cs: neznámý typ zařízení rozbočovače „%1$s“

en: unknown indexing value '%1$u'
cs: neznámá indexovací hodnota '%1$u'

en: unknown input bus type '%1$s'
cs: neznámý typ vstupní sběrnice „%1$s“

en: unknown input device type '%1$s'
cs: neznámý typ vstupního zařízení „%1$s“

en: unknown input model '%1$s'
cs: neznámý model vstupu „%1$s“

en: unknown inputvol storage vol type %1$d
cs: neznámý typ %1$d vstupního svazku úložiště

en: unknown interface link state '%1$s'
cs: neznámý stav linky rozhraní „%1$s“

en: unknown interface startmode %1$s
cs: neznámý režim spouštění rozhraní %1$s

en: unknown interface type: '%1$s'
cs: neznámý typ rozhraní „%1$s“

en: unknown ip address type '%1$s'
cs: neznámý typ IP adresy „%1$s“

en: unknown memoryBacking/access/mode '%1$s'
cs: neznámé memoryBacking/access/mode „%1$s“

en: unknown memoryBacking/allocation/mode '%1$s'
cs: neznámé memoryBacking/allocation/mode „%1$s“

en: unknown memoryBacking/source/type '%1$s'
cs: neznámé memoryBacking/source/type „%1$s“

en: unknown metadata type '%1$d'
cs: neznámý typ metadat „%1$d“

en: unknown migration parameter '%1$s'
cs: neznámý parametr stěhování „%1$s“

en: unknown migration protocol
cs: neznámý migrační protokol

en: unknown mii bonding carrier %1$s
cs: neznámý nosič mii spřažení %1$s

en: unknown mirror job type '%1$s'
cs: neznámý typ úlohy zrcadlení „%1$s“

en: unknown mirror ready state %1$s
cs: neznámý stav připravenosti zrcadlení %1$s

en: unknown network device feature '%1$s'
cs: neznámá funkce síťového zařízení „%1$s“

en: unknown option
cs: neznámá volba

en: unknown panic info type '%1$s'
cs: neznámý typ informace o panice „%1$s“

en: unknown panic model '%1$s'
cs: neznámý model paniky „%1$s“

en: unknown parameter '%1$s'
cs: Neznámý parametr „%1$s“

en: unknown parameter type: %1$d
cs: neznámý typ parametru: %1$d

en: unknown partition type
cs: neznámý typ oddílu

en: unknown pool format number %1$d
cs: neznámé číslo formátu fondu %1$d

en: unknown pool format type %1$s
cs: neznámý typ formátu fondu %1$s

en: unknown procedure: %1$d
cs: neznámá procedura: %1$d

en: unknown redirdev bus '%1$s'
cs: neznámá redirdev sběrnice „%1$s“

en: unknown redirdev character device type '%1$s'
cs: neznámý typ znakového zařízení pro přesměrování „%1$s“

en: unknown rng-random backend
cs: neznámá podpůrná vrstva pro rng-random

en: unknown secret type '%1$s'
cs: neznámý typ tajemství „%1$s“

en: unknown secret usage type
cs: neznámý typ využití tajemství

en: unknown secret usage type %1$s
cs: neznámý typ využití tajemství %1$s

en: unknown smbios mode '%1$s'
cs: neznámý režim smbios „%1$s“

en: unknown storage capability type '%1$s' for '%2$s'
cs: neznámý typ vlastnosti úložiště „%1$s“ pro „%2$s“

en: unknown storage file meta->format %1$d
cs: neznámý soubor úložiště meta->format %1$d

en: unknown storage pool type %1$s
cs: neznámý typ úložiště %1$s

en: unknown storage pool volume refresh allocation type %1$s
cs: neznámý typ %1$s přidělení občerstvení svazku fondu úložiště

en: unknown storage source format '%1$s'
cs: neznámý formát zdroje úložiště „%1$s“

en: unknown storage source type '%1$s'
cs: neznámý typ zdroje úložiště „%1$s“

en: unknown storage vol backing store type %1$d
cs: neznámý typ %1$d úložiště, na kterém je založeno, úložiště

en: unknown storage vol type %1$d
cs: neznámý typ svazku úložiště %1$d

en: unknown suffix '%1$s'
cs: neznámá přípona „%1$s“

en: unknown target model '%1$s' specified for character device
cs: pro znakové zařízení zadán neznámý model cíle „%1$s“

en: unknown target type '%1$s' specified for character device
cs: pro znakové zařízení zadán neznámý typ cíle „%1$s“

en: unknown teaming type '%1$s'
cs: neznámý typ týmování „%1$s“

en: unknown type '%1$s'
cs: neznámý typ „%1$s“

en: unknown type presented to host for character device: %1$s
cs: neznámý typ představen pro znakové zařízení: %1$s

en: unknown value '%1$s' in attribute 'usable'
cs: neznámá hodnota „%1$s“ v atributu 'usable' (využitelné)

en: unknown vhost-user type: '%1$s'
cs: neznámý typ vhost-user: „%1$s“

en: unknown virttype: %1$s
cs: neznámý typ virtualizace (virttype): %1$s

en: unknown virtualization type
cs: neznámý typ virtualizace

en: unknown virtualport type %1$s
cs: neznámý typ virtualport %1$s

en: unknown volume encryption format
cs: neznámý formát šifrování svazku

en: unknown volume encryption format type %1$s
cs: neznámý typ šifrování svazku %1$s

en: unknown volume encryption secret type
cs: neznámý typ šifrování svazku

en: unknown volume encryption secret type %1$s
cs: neznámý typ šifrování svazku %1$s

en: unknown volume format number %1$d
cs: neznámé číslo formátu svazku %1$d

en: unknown volume format type %1$s
cs: neznámý typ formátu svazku %1$s

en: unknown volume type '%1$s'
cs: neznámý typ svazku „%1$s“

en: unknown write_policy value '%1$u'
cs: neznámá hodnota write_policy '%1$u'

en: unlimited
cs: neomezené

en: unmanaged target dev is not supported on interfaces of type '%1$s'
cs: nespravované cílové zařízení není podporováno pro rozhraní typu „%1$s“

en: unpaused
cs: odpozastaveno

en: unplug of device was rejected by the guest
cs: odpojení zařízení bylo odmítnuto hostem

en: unprocessed hole of size %1$lld already in the queue
cs: nezpracovaná díra velikosti %1$lld už ve frontě

en: unreachable static route gateway '%1$s' specified for network '%2$s'
cs: nedostupná brána statické trasy „%1$s“ zadaná v síti „%2$s“

en: unrecognized command name '%1$s'
cs: nerozpoznaný název příkazu „%1$s“

en: unrecognized network update command code %1$d
cs: nerozpoznaný kód aktualizace sítě %1$d

en: unrecognized section name '%1$s'
cs: nerozpoznaný název sekce „%1$s“

en: unspecified error
cs: neočekávaná chyba

en: unsupported <bandwidth> element in <portgroup name='%1$s'> of network '%2$s' with forward mode='%3$s'
cs: Nepodporovaný prvek <bandwidth> v <portgroup name='%1$s'> sítě „%2$s“ s forward mode='%3$s'

en: unsupported CPU cache level for mode '%1$s'
cs: nepodporovaná úroveň mezipaměti procesoru pro model „%1$s“

en: unsupported CPU type: %1$s
cs: nepodporovaný typ procesoru: %1$s

en: unsupported Hyper-V stimer feature: %1$s
cs: nepodporovaná funkce Hyper-V stimer: %1$s

en: unsupported HyperV Enlightenment feature: %1$s
cs: nepodporovaná funkce HyperV Enlightenment: %1$s

en: unsupported IPv6 address prefix='%1$u' - must be 64
cs: nepodporovaný prefix='%1$u' IPv6 adresy – je třeba, aby bylo 64

en: unsupported KVM feature: %1$s
cs: nepodporovaná funkce KVM: %1$s

en: unsupported Namespace feature: %1$s
cs: nepodporovaná funkce jmenný prostor: %1$s

en: unsupported OS parameters
cs: nepodporované parametry operačního systému

en: unsupported PCI controller model: only PCI root supported
cs: nepodporovaný model PCI řadiče: podporován pouze PCI root

en: unsupported SSH key type
cs: nepodporovaný typ SSH klíče

en: unsupported Xen feature: %1$s
cs: nepodporovaná funkce Xen: %1$s

en: unsupported address family for range %1$s - %2$s, must be ipv4 or ipv6
cs: nepodporovaná generace adres v rozsahu %1$s až %2$s – je třeba, aby bylo ipv4 nebo ipv6

en: unsupported address type '%1$s' in network %2$s
cs: nepodporovaný typ adresy „%1$s“ v síti %2$s

en: unsupported algorithm %1$d
cs: nepodporovaný algoritmus %1$d

en: unsupported architecture: %1$s
cs: nepodporovaná architektura: %1$s

en: unsupported audio backend '%1$s'
cs: nepodporovaná zvuková podpůrná vrstva '%1$s'

en: unsupported audio model %1$s
cs: nepodporovaný model audia %1$s

en: unsupported authentication type %1$d
cs: nepodporovaný typ ověření se %1$d

en: unsupported balloon device model '%1$s'
cs: nepodporovaný model zařízení výplně v paměti „%1$s“

en: unsupported chardev '%1$s'
cs: nepodporované znakové zařízení „%1$s“

en: unsupported chr device type '%1$s'
cs: nepodporovaný typ znakového zařízení „%1$s“

en: unsupported clock adjustment='reset'
cs: nepodporované hodin adjustment='reset'

en: unsupported clock offset '%1$s'
cs: nepodporovaná prodleva zdroje času (clock offset) „%1$s“

en: unsupported clock offset='%1$s'
cs: nepodporovaný (posun) offset='%1$s' hodin

en: unsupported config type %1$s
cs: nepodporovaný typ nastavení %1$s

en: unsupported configuration
cs: nepodporované nastavení

en: unsupported configuration: %1$s
cs: nepodporované nastavení: %1$s

en: unsupported connection mode for <reservations/>: %1$s
cs: nepodporovaný typ připojení pro <reservations/>: %1$s

en: unsupported connection type for <reservations/>: %1$s
cs: nepodporovaný typ připojení pro <reservations/>: %1$s

en: unsupported console target type %1$s
cs: nepodporovaný typ cílové konzole %1$s

en: unsupported cpu feature '%1$s'
cs: nepodporovaná funkce procesoru „%1$s“

en: unsupported data type '%1$c' for arg '%2$s'
cs: nepodporovaný datový typ „%1$c“ pro argument „%2$s“

en: unsupported device type %1$s 0%2$o
cs: nepodporovaný typ zařízení %1$s 0%2$o

en: unsupported device type in network %1$s interface pool
cs: nepodporovaný typ zařízení ve fondu síťového rozhraní %1$s

en: unsupported disk backup type '%1$s'
cs: Nepodporovaný typ zálohy disku '%1$s'

en: unsupported disk bus '%1$s' with device setup
cs: nepodporovaná sběrnice disků „%1$s“ s nastavením zařízení

en: unsupported disk device
cs: nepodporované diskové zařízení

en: unsupported disk driver %1$s
cs: nepodporovaný ovladač disku %1$s

en: unsupported disk snapshot type '%1$s'
cs: nepodporovaný typ zachyceného stavu disku '%1$s'

en: unsupported disk type
cs: nepodporovaný typ disku

en: unsupported disk type %1$s
cs: nepodporovaný typ disku %1$s

en: unsupported driver name '%1$s'
cs: nepodporovaný název ovladače „%1$s“

en: unsupported driver name '%1$s' for disk '%2$s'
cs: nepodporovaný název ovladače „%1$s“ pro disk „%2$s“

en: unsupported dumpformat '%1$s' for this QEMU binary
cs: nepodporovaný formát výpisu „%1$s“ pro tuto binárku QEMU

en: unsupported element '%1$s' of 'origstates'
cs: nepodporovaný prvek „%1$s“ 'origstates'

en: unsupported event ID %1$d
cs: nepodporovaný identifikátor události %1$d

en: unsupported failure action: '%1$s'
cs: nepodporovaná akce selhání: „%1$s“

en: unsupported feature %1$s
cs: nepodporovaná funkce %1$s

en: unsupported filesystem accessmode '%1$s'
cs: nepodporovaný přístupový režim souborového systému '%1$s'

en: unsupported filesystem driver '%1$s'
cs: nepodporovaný ovladač souborového systému '%1$s'

en: unsupported filesystem type '%1$s'
cs: nepodporovaný typ souborového systému '%1$s'

en: unsupported flags (0x%1$x)
cs: nepodporované příznaky (0x%1$x)

en: unsupported flags (0x%1$x) in function %2$s
cs: nepodporované příznaky (0x%1$x) ve funkci %2$s

en: unsupported flags: (0x%1$x)
cs: nepodporované příznaky: (0x%1$x)

en: unsupported format %1$s
cs: nepodporovaný formát %1$s

en: unsupported gluster lookup
cs: nepodporované hledání gluster

en: unsupported guest information types '0x%1$x'
cs: nepodporované typy informací o hostovi '0x%1$x'

en: unsupported input bus %1$s
cs: nepodporovaná sběrnice vstupu %1$s

en: unsupported input device configuration
cs: nepodporované nastavení vstupního zařízení

en: unsupported input storage vol type %1$d
cs: nepodporovaný typ svazku vstupního zařízení %1$d

en: unsupported interface type %1$s
cs: nepodporovaný typ zařízení %1$s

en: unsupported launch security type '%1$s'
cs: nepodporovaný typ zabezpečení spouštění „%1$s“

en: unsupported monitor type '%1$s'
cs: nepodporovaný typ monitoru „%1$s“

en: unsupported nested HVM setting for %1$s machine on this Xen version
cs: nepodporované vnořené nastavení HVM pro stroj %1$s na této verzi Xen

en: unsupported network event ID %1$d
cs: nepodporovaný identifikátor události sítě %1$d

en: unsupported node device event ID %1$d
cs: nepodporovaný identifikátor události zařízení uzlu %1$d

en: unsupported numatune mode: '%1$d'
cs: nepodporovaný režim numatune: „%1$d“

en: unsupported nvram disk type '%1$s'
cs: nepodporovaný typ nvram disku '%1$s'

en: unsupported option
cs: nepodporovaná volba

en: unsupported option '%1$s'. See --help.
cs: nepodporovaná volba „%1$s“. Viz --help.

en: unsupported option '-%1$c'. See --help.
cs: neznámá volba „-%1$c“. Pro nápovědu zadejte --help.

en: unsupported pit tickpolicy '%1$s'
cs: nepodporovaná pit tickpolicy „%1$s“

en: unsupported protocol family '%1$s'
cs: nepodporovaná generace protokolu „%1$s“

en: unsupported protocol type %1$s
cs: nepodporovaný typ protokolu %1$s

en: unsupported rendernode accel attribute without 'vhostuser'
cs: nepodporovaný atribut urychlování režimu vykreslování (rendermode accel) 'vhostuser'

en: unsupported rtc timer tickpolicy '%1$s'
cs: nepodporovaná zásada tisku časovače reálného času „%1$s“

en: unsupported rtc timer track '%1$s'
cs: nepodporovaná stopa časovače reálného času „%1$s“

en: unsupported scheme %1$s in migration URI %2$s
cs: nepodporované schéma %1$s v migrační URI %2$s

en: unsupported secret event ID %1$d
cs: nepodporovaný identifikátor události tajemství %1$d

en: unsupported source type '%1$s'
cs: nepodporovaný typ zdroje „%1$s“

en: unsupported state value
cs: nepodporovaná stavová hodnota

en: unsupported storage pool event ID %1$d
cs: nepodporovaný identifikátor události fondu úložiště %1$d

en: unsupported storage type for this code path
cs: nepodporovaný typ úložiště pro tuto cestu kódem

en: unsupported timer type (name) '%1$s'
cs: nepodporovaný typ časovač (name) „%1$s“

en: unsupported type '%1$s' in interface's <actual> element
cs: nepodporovaný typ „%1$s“ v prvku rozhraní <actual>

en: unsupported type='%1$s' to model 'none'
cs: nepodporovaný typ=„%1$s“ pro model „none“ (žádné)

en: unsupported usb model
cs: nepodporovaný model usb

en: unsupported use of long flags in function %1$s
cs: nepodporované použití dlouhých příznaky ve funkci %1$s

en: unsupported value
cs: nepodporovaná hodnota

en: unsupported volume encryption format %1$d
cs: nepodporovaný formát šifrování svazku %1$d

en: unterminated number
cs: neukončené číslo

en: unterminated string
cs: neukončený řetězec

en: update device from an XML file
cs: aktualizovat zařízení z XML souboru

en: update guest CPU according to host CPU
cs: aktualizovat procesor hosta podle toho hostitele

en: update memory device of a domain
cs: zaktualizovat paměťového zařízení domény

en: update parts of an existing network's configuration
cs: aktualizovat části existujícího nastavení sítě

en: updating device type '%1$s' is unsupported
cs: aktualizace zařízení typu „%1$s“ není podporována

en: upload file contents to a volume
cs: nahrát obsah souboru do svazku

en: upper boundary for worker thread pool
cs: horní hranice pro fond zpracovávajících vláken

en: uptime file has unexpected format '%1$s'
cs: soubor „%1$s“ s uptime má neočekávaný formát

en: usage:
cs: použití:

en: usb controller type '%1$s' doesn't support 'ports' with this QEMU binary
cs: usb radič typu '%1$s' v případě tohoto sestavení QEMU nepodporuje 'ports'

en: usb device not found
cs: usb zařízení nenalezeno

en: usb keyboard is not supported by this QEMU binary
cs: v tomto sestavení QEMU není usb klávesnice podporována

en: usb-audio controller is not supported by this QEMU binary
cs: v tomto sestavení QEMU není usb řadič zvuku podporován

en: usb-hub not supported by QEMU binary
cs: usb rozbočovač není podporován touto QEMU binárkou

en: usb-serial requires address of usb type
cs: usb-serial vyžaduje adresu typu usb

en: use TLS for migration
cs: šifrovat (TLS) přenosy při migraci

en: use an editor to change the metadata
cs: použít editor pro změnu metadat

en: use backing file of top as base
cs: použít základový soubor jako vrchol základu

en: use btrfs COW lightweight copy
cs: použít odlehčenou kopii btrfs COW

en: use capacity as a delta to current size, rather than the new size
cs: použít kapacitu jako rozdíl od stávající velikosti, namísto jako novou velikost

en: use multifunction pci under specified address
cs: použít multifunkční pci pod zadanou adresou

en: use of <server> requires pull mode backup
cs: použití <server> vyžaduje režim zálohy pull

en: use of deprecated configuration settings
cs: použití zastaralých nastavení

en: use of flags requires a copy job
cs: použití příznaků vyžaduje úlohu kopírování

en: use of host cdrom passthrough
cs: použít průchod na mechaniku optických disků hostitele

en: use seclabels allowing writes
cs: použít štítky zabezpečení, které umožňují zápisy

en: use virDomainMigrateToURI3 for peer-to-peer migration
cs: použít virDomainMigrateToURI3 pro peer-to-peer přestěhování

en: use zero-copy mechanism for migrating memory pages
cs: pro stěhování stránek paměti použít mechanizmus zero-copy

en: user
cs: uživatel

en: user cancelled authentication process
cs: uživatel zrušil proces ověření se

en: user to list authorized keys for
cs: pro kterého uživatele vypsat pověřené klíče

en: user to set authorized keys for
cs: uživatel pro kterého nastavit pověřené klíče

en: user:
cs: uživatelské:

en: using '%1$s' pools for backing 'volume' disks isn't yet supported
cs: použití fondů „%1$s“ pro 'volume' disky, na kterých je založeno, zatím není podporováno

en: using disk target name '%1$s' conflicts with SCSI host device address controller='%2$u' bus='%3$u' target='%4$u' unit='%5$u
cs: použití názvu cíle disku „%1$s“ koliduje s SCSI host device adresy controller='%2$u' bus='%3$u' target='%4$u' unit='%5$u

en: using unix socket and remote server '%1$s' is not supported.
cs: použití unixového soketu a vzdáleného serveru „%1$s“ není podporováno.

en: uuidstr in %1$s must be a valid UUID
cs: je třeba, aby uuidstr v %1$s byl platný nikde se neopakující identifikátor

en: v1 controller '%1$s' is not enabled for group
cs: v1 řadič '%1$s' není pro skupinu zapnutý

en: v1 controller '%1$s' is not mounted
cs: v1 řadič '%1$s' není připojen

en: v2 controller '%1$s' is not available
cs: v2 řadič '%1$s' není k dispozici

en: vCPU '%1$u' is not offlinable
cs: virt. procesor „%1$u“ není možné vypnout

en: vCPU '%1$u' is not present in domain definition
cs: virt. procesor „%1$u“ se nenachází v definici domény

en: vCPU '0' can't be modified
cs: virt. procesor „0“ není možné upravit

en: vCPU count exceeds maximum: %1$d > %2$d
cs: počet virt. procesorů překračuje maximum: %1$d > %2$d

en: vCPU count provided by the guest agent can only be requested for live domains
cs: počet virt. procesorů, poskytovaný agentem hosta je možné vyžádat pouze pro spuštěné domény

en: vCPU map buffer length exceeds maximum: %1$d > %2$d
cs: velikost vyrovnávací paměti mapy virtuálního procesoru překračuje maximum: %1$d > %2$d

en: vCPUs count must be a multiple of the vCPU hotplug granularity (%1$u)
cs: je třeba, aby počet virt. procesorů byl násobkem granularity připojování virt. procesorů za chodu (%1$u)

en: vDPA chardev path '%1$s' does not exist
cs: popis umístění '%1$s' vDPA znakového zařízení neexistuje

en: vDPA devices are not supported with this QEMU binary
cs: vDPA zařízení nejsou s touto binárkou QEMU podporovány

en: vDPA devices cannot be migrated
cs: vDPA zařízení není možné stěhovat

en: vTPM usage specified, but name is missing
cs: je zadáno použití virtuálního TPM, ale chybí název

en: validate the XML against the schema
cs: ověřit XML vůči schématu

en: validate the XML document against schema
cs: ověřit XML dokument vůči schématu

en: validate the redefined checkpoint
cs: ověřit znovu definovaný kontrolní bod

en: value '%1$llu' is too big for coalesce parameter, maximum is '%2$lu'
cs: hodnota '%1$llu' je příliš velká jako parametr utišení, maximu je '%2$lu'

en: value '%1$s' cannot be set if '%2$s' is not set
cs: hodnotu „%1$s“ není možné nastavit pokud není nastaveno „%2$s“

en: value '%1$s' cannot be smaller than '%2$s'
cs: hodnota „%1$s“ nemůže být nižší než „%2$s“

en: value for 'ram' must be less than '%1$u'
cs: je třeba, aby hodnota pro „ram“ (paměť) byla nižší než „%1$u“

en: value for 'vgamem' must be at least 1 MiB (1024 KiB)
cs: je třeba, aby hodnota pro „vgamem“ (vga paměť) byla alespoň 1MiB (1024 KiB)

en: value for 'vgamem' must be power of two
cs: je třeba, aby hodnota pro „vgamem“ (vga paměť) byla mocninou dvou

en: value for 'vram' must be at least 1 MiB (1024 KiB)
cs: je třeba, aby hodnota pro „vram“ (vidopaměť) byla alespoň 1MiB (1024 KiB)

en: value for 'vram' must be less than '%1$u'
cs: je třeba, aby hodnota pro „vram“ (videopaměť) byla nižší než „%1$u“

en: value for typeid out of range
cs: hodnota typeid je mimo rozsah

en: value of '%1$s' is out of range [%2$lld, %3$lld]
cs: hodnota „%1$s“ je mimo rozsah %2$lld až %3$lld

en: value of '%1$s' is too large
cs: hodnota „%1$s“ je příliš velká

en: value of cookie '%1$s' contains invalid characters
cs: hodnota cookie '%1$s' obsahuje neplatné znaky

en: value of managerid out of range
cs: hodnota managerid je mimo rozsah

en: value of the 'size' attribute of 'mtu' element must be at most 100000
cs: je třeba, aby hodnota atributu 'size' prvku 'mtu' byla nanejvýš 100000

en: value of typeidversion out of range
cs: hodnota typeidversion je mimo rozsah

en: value too large: %1$llu%2$s
cs: hodnota je příliš velká: %1$llu%2$s

en: vcpu %1$d is out of range of live cpu count %2$d
cs: virt. procesor %1$d je mimo rozsah počtu zapnutých procesorů %2$d

en: vcpu %1$d is out of range of persistent cpu count %2$d
cs: virt. procesor %1$d je mimo rozsah počtu trvalých procesorů %2$d

en: vcpu %1$zd is not present in live config
cs: virt. procesor %1$zd se nenachází v běhovém nastavení

en: vcpu %1$zd is not present in persistent config
cs: virt. procesor %1$zd se nenachází v trvalém nastavení

en: vcpu '%1$u' can't be unplugged
cs: virt. procesor „%1$u“ není možné odpojit

en: vcpu '%1$u' is not active
cs: virt. procesor „%1$u“ není aktivní

en: vcpu '%1$zd' belongs to a larger hotpluggable entity, but siblings were not selected
cs: virt. procesor „%1$zd“ náleží k větší entitě, připojitelné za chodu, ale příbuzné nebyly vybrány

en: vcpu '%1$zd' can't be hotunplugged
cs: virt. procesor „%1$zd“ není možné odpojit za chodu

en: vcpu '%1$zd' can't be modified as it is followed by non-hotpluggable online vcpus
cs: virtuální procesor „%1$zd“ nemůže být změněn, protože je následován za chodu nepřipojitelnými zapnutými virt. procesory

en: vcpu '%1$zd' is already in requested state
cs: virt. procesor „%1$zd“ se už nachází v požadovaném stavu

en: vcpu '%1$zu' is both offline and not hotpluggable
cs: virt. procesor „%1$z“ je jak offline a nepřipojovatelný za chodu

en: vcpu '%1$zu' is missing hotplug data
cs: virt. procesor „%1$zu“ postrádá data o připojování za chodu

en: vcpu '%1$zu' was not selected but it belongs to hotpluggable entity '%2$zd-%3$zd' which was partially selected
cs: virt. procesor „%1$zu“ nebyl vybrán, ale náleží k entitě „%2$zd-%3$zd“, připojitelné za chodu, která byla částečně vybrána

en: vcpu 0 can't be offline
cs: virt. procesor 0 (nula) nemůže vypnutý

en: vcpu enable order of vCPU '%1$zu' differs between source and destination definitions
cs: Pořadí zapínání virt. procesorů „%1$zu“ se liší mezi zdrojem a cílem

en: vcpu id '%1$u' is out of range of maximum vcpu count
cs: identifikátor virt. procesoru „%1$u“ je mimo rozsah maximálního počtu virt. procesorů

en: vcpu id '%1$u' reported by guest agent is out of range
cs: identifikátor virt. procesoru „%1$u“, hlášený agentem v hostovi, je mimo rozsah

en: vcpu number
cs: počet virt. procesorů

en: vcpu order '%1$u' exceeds vcpu count
cs: pořadí virt. procesoru „%1$u“ překračuje počet virt. procesorů

en: vcpu unplug request timed out. Unplug result must be manually inspected in the domain
cs: požadavek na odpojení virt. procesoru se nezdařil do limitu. Výsledek odpojení je třeba prozkoumat ručně v dané doméně

en: vcpu0 can't be hotpluggable
cs: virt. procesor 0 (nula) nemůže být připojitelný za chodu

en: vcpu0 must be enabled first
cs: je třeba, aby vcpu0 bylo zapnuté jako první

en: vcpupin cpumask differs from default cpumask
cs: vcpupin cpumask se liší od výchozí cpumask

en: vcpupin: Missing vCPU number in pin mode.
cs: vcpupin: chybí číslo virt. procesoru v pin režimu.

en: vcpus '%1$zu' and '%2$zu' are in the same hotplug group but differ in configuration
cs: virtuální procesory „%1$zu“ a „%2$zu“ se nacházejí ve stejné skupině připojování za chodu, ale liší s v nastavení

en: vcpus is empty
cs: vcpus je prázdné

en: vcpus overlaps in resctrl groups
cs: virtuální procesory (vcpus) se překrývají ve skupinách řízení zdrojů (resctrl groups)

en: vendor id is invalid
cs: identif. výrobce není platný

en: vendor is not supported with vhostuser disk
cs: v případě vhostuser disků není výrobce podporován

en: vendor_id must be exactly %1$d characters long
cs: je třeba, aby vendor_id (identifikátor výrobce) byl přesně %1$d znaků dlouhý

en: version mismatch (actual %1$x, expected %2$x)
cs: verze nesouhlasí (aktuální %1$x, očekávaná %2$x)

en: version mismatch in event (actual 0x%1$x, expected 0x%2$x)
cs: neshoda verze v události (skutečná 0x%1$x, očekáváno 0x%2$x)

en: version parsing error
cs: chyba při vyhodnocování verze

en: vgamem attribute only supported for video type qxl
cs: atribut vgamem je podporován pouze pro video typu qxl

en: vhost-net is not supported with this QEMU binary
cs: vhost-net není touto binárkou QEMU podporováno

en: vhost-net is only supported for virtio network interfaces
cs: vhost-net je podporováno pouze pro virtio síťová rozhraní

en: vhost-net was requested for an interface, but is unavailable
cs: vhost-net bylo požadováno pro rozhraní, ale není k dispozici

en: vhost-scsi device file '%1$s' cannot be found
cs: soubor vhost-scsi zařízení „%1$s“ se nedaří nalézt

en: vhost-user type '%1$s' not supported
cs: vhost-user typu „%1$s“ není podporováno

en: vhost-user-gpu failed to start
cs: vhost-user-gpu se nepodařilo spustit

en: vhost_user type support UNIX socket in this CH
cs: vhost_user typ podpora UNIX socket v této CH

en: vhostuser disk supports only virtio bus
cs: vhostuser disk podporuje pouze sběrnici virtio

en: video resolution values must be greater than 0
cs: je třeba, aby hodnoty u rozlišení videa byly vyšší než nula

en: video type %1$s is not supported by libxl
cs: typ videa %1$s není podporován libxl

en: video type '%1$s' does not support blob resources
cs: video typu '%1$s' nepodporuje blob prostředky

en: video type '%1$s' doesn't support multiple 'heads'
cs: video typu '%1$s' nepodporuje vícero 'heads' (výstupů)

en: video type '%1$s' is only valid as primary video device
cs: video typu „%1$s“ je platné pouze jako hlavní videozařízení

en: videoram must be at least 128MB for QXL
cs: je třeba, aby pro QXL byla videoram alespoň 128MB

en: videoram must be at least 16MB for VGA
cs: je třeba, aby pro VGA byla videoram alespoň 16MB

en: videoram must be at least 4MB for CIRRUS
cs: je třeba, aby pro CIRRUS byla videoram alespoň 4MB

en: videoram must be at least 8MB for CIRRUS
cs: je třeba, aby pro CIRRUS byla videoram alespoň 8MB

en: videoram must be at least 8MB for VGA
cs: je třeba, aby pro VGA byla videoram alespoň 8MB

en: view domain IOThreads
cs: Zobrazit vlákna vstupu/výstupu domény

en: virDirCreate is not implemented for WIN32
cs: virDirCreate není pro WIN32 implementováno

en: virDomainCheckpointGetXMLDesc with secure flag
cs: virDomainCheckpointGetXMLDesc s příznakem zabezpečení

en: virDomainGetXMLDesc with secure flag
cs: virDomainGetXMLDesc s příznakem zabezpečení

en: virDomainManagedSaveGetXMLDesc with secure flag
cs: virDomainManagedSaveGetXMLDesc s příznakem zabezpečení

en: virDomainSnapshotGetXMLDesc with secure flag
cs: virDomainSnapshotGetXMLDesc s příznakem zabezpečení

en: virFileDiskCopy unsupported on this platform
cs: virFileDiskCopy není na této platformě podporováno

en: virFileOpenAs is not implemented for WIN32
cs: virFileOpenAs není pro WIN32 implementováno

en: virFileWrapperFd unsupported on this platform
cs: virFileWrapperFd nepodporováno na této platformě

en: virGetGroupID is not available
cs: virGetGroupID není k dispozici

en: virGetGroupName is not available
cs: virGetGroupName není k dispozici

en: virGetUserDirectory is not available
cs: virGetUserDirectory není k dispozici

en: virGetUserID is not available
cs: virGetUserID není k dispozici

en: virGetUserName is not available
cs: virGetUserName není k dispozici

en: virGetUserShell is not available
cs: virGetUserShell není k dispozici

en: virInterfaceDefFormat NULL def
cs: prázdná definice virInterfaceDefFormat

en: virInterfaceDefFormat missing interface name
cs: virInterfaceDefFormat postrádá název rozhraní

en: virInterfaceDefFormat unknown startmode
cs: neznámý režim spouštění (startmode) virInterfaceDefFormat

en: virNWFilterDHCPSnoopReq ifname map failed on interface "%1$s" key "%2$s"
cs: virNWFilterDHCPSnoopReq ifname map se nezdařilo na rozhraní „%1$s“ klíč „%2$s“

en: virNWFilterDHCPSnoopReq req add failed on interface "%1$s" ifkey "%2$s"
cs: virNWFilterDHCPSnoopReq req add se nezdařilo na rozhraní „%1$s“ ifkey „%2$s“

en: virNWFilterDHCPSnoopReq virThreadCreate failed on interface '%1$s'
cs: virNWFilterDHCPSnoopReq virThreadCreate se nezdařilo na rozhraní „%1$s“

en: virNWFilterSnoopLeaseFileLoad lease file line %1$d corrupt
cs: virNWFilterSnoopLeaseFileLoad řádek souboru zápůjčky %1$d je poškozený

en: virNWFilterSnoopLeaseFileLoad req add failed on interface "%1$s"
cs: virNWFilterSnoopLeaseFileLoad req add se nezdařilo na rozhraní „%1$s“

en: virNWFilterSnoopListDel failed
cs: virNWFilterSnoopListDel se nezdařilo

en: virNWFilterSnoopReqNew called with invalid key "%1$s" (%2$zu)
cs: virNWFilterSnoopReqNew zavoláno s neplatným klíčem „%1$s“ (%2$zu)

en: virSetUIDGID is not available
cs: virSetUIDGID není k dispozici

en: virVMXContext has no formatFileName function set
cs: virVMXContext nemá nastavenou funkci formatFileName

en: virVMXContext has no parseFileName function set
cs: virVMXContext nemá nastavenou funkci parseFileName

en: virtio (non-)transitional models are not supported for address type=%1$s
cs: virtio (ne-)přechodné modely nejsou podporovány pro adresu type=%1$s

en: virtio (non-)transitional models are not supported for input type=%1$s
cs: virtio (ne-)přechodné modely nejsou podporovány pro vstup (typu) type=%1$s

en: virtio disk cannot have an address of type '%1$s'
cs: virtio disk nemůže mít adresu typu „%1$s“

en: virtio non-transitional model not supported for this qemu
cs: virtio ne-přechodný model není tímto qemu podporován

en: virtio rss hash report is not supported with this QEMU binary
cs: virtio rss hlášení otisku není s touto QEMU binárkou podporováno

en: virtio rss is not supported with this QEMU binary
cs: virtio rss není podporováno s touto QEMU binárkou

en: virtio rx_queue_size option %1$d is not same with tx_queue_size %2$d
cs: virtio rx_queue_size volba %1$d není stejná s tx_queue_size %2$d

en: virtio serial controller %1$u does not have port %2$u
cs: virtio řadič sériového portu %1$u nemá port %2$u

en: virtio serial controller %1$u is missing
cs: chybí virtio řadič sériového portu %1$u

en: virtio serial controller with index %1$u already exists in the address set
cs: virtio řadič sériového portu s pořadovým číslem %1$u už existuje na stejné adresní sadě

en: virtio serial device has invalid address type
cs: virtio sériové zařízení má neplatný typ adresy

en: virtio serial port %1$u on controller %2$u is already occupied
cs: virtio sériový port %1$u na řadiči %2$u už je zabrán

en: virtio-mem device is missing <requested/>
cs: zařízení virtio-mem chybí <requested/>

en: virtio-mem isn't supported by this QEMU binary
cs: virtio-mem není podporováno s touto QEMU binárkou

en: virtio-net teaming persistent interface must be <model type='virtio'/>, not '%1$s'
cs: je třeba, aby trvalé rozhraní virtio-net týmování bylo <model type='virtio'/>, ne '%1$s'

en: virtio-net teaming transient interface must be type='hostdev', not '%1$s'
cs: je třeba, aby přechodné rozhraní virtio-net týmování bylo type='hostdev', ne '%1$s'

en: virtio-pmem does not support NUMA nodes
cs: virtio-pmem nepodporuje NUMA uzly

en: virtio-pmem isn't supported by this QEMU binary
cs: virtio-pmem není touto QEMU binárkou podporováno

en: virtio-s390 bus doesn't have an address
cs: sběrnice virtio-s390 nemá adresu

en: virtio-scsi IOThreads only available for virtio pci and virtio ccw controllers
cs: virtio-scsi IOThreads jsou k dispozici pouze pro řadiče virtio pci a virtio ccw

en: virtio-serial controller %1$u not available
cs: řadič virtio-serial %1$u není k dispozici

en: virtiofs does not support fmode and dmode
cs: virtiofs nepodporuje fmode a dmode

en: virtiofs does not support format
cs: virtiofs nepodporuje formát

en: virtiofs does not support model
cs: virtiofs nepodporuje model

en: virtiofs does not support multidevs
cs: virtiofs nepodporuje složená zařízení

en: virtiofs does not support wrpolicy
cs: virtiofs nepodporuje wrpolicy

en: virtiofs does not yet support read-only mode
cs: virtiofs zatím ještě nepodporuje režim pouze pro čtení

en: virtiofs is not supported with this QEMU binary
cs: virtiofs není s touto binárkou QEMU podporováno

en: virtiofs only supports passthrough accessmode
cs: virtiofs podporuje pouze režim přístupu (accessmode) průchodu

en: virtiofsd binary '%1$s' is not executable
cs: binárka s virtiofsd '%1$s' nemá nastavené oprávnění pro spouštění

en: virtiofsd died unexpectedly
cs: virtiofsd neočekávaně skončilo

en: virtual FAT storage can't be accessed in read-write mode
cs: k virtuálnímu FAT úložišti není možné přistupovat v režimu pro čtení i zápis

en: virtualization type (/domain/@type)
cs: typ virtualizace (/domain/@type)

en: virtualport type %1$s is currently not supported on interfaces of type hostdev
cs: virtuální port typu %1$s v tuto chvíli není podporováno na rozhraních typu hostdev

en: vlan can only be set for SR-IOV VFs, but %1$s is not a VF
cs: vlan je možné nastavit pouze pro SR-IOV virtuální unkce, ale %1$s není virtuální funkce

en: vlan interface misses name attribute
cs: vlan rozhraní chybí atribut názvu

en: vlan interface misses the tag attribute
cs: vlan rozhraní postrádá atribut tag (štítek)

en: vlan interface misses the vlan element
cs: vlan rozhraní chybí prvek vlan

en: vlan misses the tag name
cs: vlan postrádá název štítku

en: vlan tag id %1$u too large (maximum 4095)
cs: vlan tag id %1$u je příliš velký (maximum 4095)

en: vlan tag set for interface %1$s but caller requested it not be set
cs: vlan štítek nastaveno pro rozhraní %1$s, ale požadované volání nebude nastaveno

en: vlan trunking is not supported by SR-IOV network devices
cs: vlan trunking není podporováno SR-IOV síťovými zařízeními

en: vlanid out of range: %1$d
cs: vlanid mimo rozsah: %1$d

en: vmcoreinfo is not available with this QEMU binary
cs: vmcoreinfo není s touto binárkou QEMU podporováno

en: vmplayer does not support libvirt suspend/resume (vmware pause/unpause) operation
cs: vmplayer nepodporuje operaci libvirt pozastavit/rozjet (vmware pauze/unpauze)

en: vmport is not available with this QEMU binary
cs: vmport není s touto binárkou QEMU podporován

en: vmrun utility is missing
cs: chybí nástroj vmrun

en: vnc display
cs: vnc displej

en: vnc port must be in range [5900,65535]
cs: je třeba, aby vnc port byl z rozsahu 5900 až 65535

en: vnc_tls_x509_cert_dir directory '%1$s' does not exist
cs: vnc_tls_x509_cert_dir složka „%1$s“ neexistuje

en: vnuma configuration contains %1$zu vcpus, which is greater than %2$zu maxvcpus
cs: nastavení vnuma obsahuje %1$zu virt. procesorů, což je více než %2$zu maximum virt. procesorů

en: vnuma pnode %1$d configured '%2$s' (count %3$zu) doesn't fit the number of specified vnodes %4$zu
cs: vnuma pnode %1$d nastavený '%2$s' (počet %3$zu) se nevejde do počtu zadaných vnodes %4$zu

en: vnuma sibling %1$zu missing vcpus set
cs: vnuma příbuzný %1$zu postrádá vcpus set

en: vnuma vnode %1$zu contains invalid pnode value '%2$s'
cs: vnuma vnode %1$zu obsahuje neplatnou pnode hodnotu „%2$s“

en: vnuma vnode invalid format '%1$s'
cs: vnuma vnode neplatný formát „%1$s“

en: vol information in XML
cs: informace o svazku v XML

en: vol name, key or path
cs: název svazku, klíč nebo popis umístění

en: volume '%1$s' is still being allocated.
cs: svazek „%1$s“ je pořád ještě přidělen.

en: volume '%1$s' is still in use.
cs: svazek „%1$s“ je pořád používán.

en: volume capacity required for this storage pool
cs: pro tento fond úložiště je zapotřebí kapacita svazku

en: volume encryption unsupported with format %1$s
cs: s formátem %1$s není šifrování svazku podporováno

en: volume key or path
cs: klíč nebo popis umístění svazku

en: volume name '%1$s' cannot contain '/'
cs: název svazku „%1$s“ nemůže obsahovat „/“

en: volume name or key
cs: název nebo klíč svazku

en: volume name or path
cs: název nebo umístění svazku

en: volume offset to download from
cs: posun svazku ze kterého stáhnout

en: volume offset to upload to
cs: posun svazku na který nahrát

en: volume target path '%1$s' already exists
cs: cílový popis umístění svazku „%1$s“ už existuje

en: volume target path empty for source path '%1$s'
cs: prázdný popis umístění svazku pro zdrojový popis umístění „%1$s“

en: volume usage specified, but volume path is missing
cs: zadáno využití svazku, ale chybí popis jeho umístění

en: vport operation '%1$s' is not supported for host%2$d
cs: vport operace „%1$s“ není podporovaná pro hostitele %2$d

en: vram64 attribute only supported for video type qxl
cs: vram64 atribut je podporován pouze pro video typu qxl

en: vsock device is not supported with this QEMU binary
cs: vsock zařízení není s touto binárkou QEMU podporováno

en: vxhs_tls_x509_cert_dir directory '%1$s' does not exist
cs: vxhs_tls_x509_cert_dir složka „%1$s“ neexistuje

en: vz driver doesn't support exclusive share policy for VNC graphics.
cs: ovladač vz nepodporuje pravidlo výhradního sdílení pro VNC grafiku.

en: vz driver doesn't support given action in case of password change.
cs: ovladač vz nepodporuje danou akci v případě změny hesla.

en: vz driver doesn't support more than one listening VNC server per domain
cs: ovladač vz nepodporuje více než jeden VNC server očekávající spojení v rámci domény

en: vz driver doesn't support multihead video adapters.
cs: ovladač vz nepodporuje videoadaptéry s vícero výstupy.

en: vz driver doesn't support setting password expire time.
cs: ovladač vz nepodporuje nastavení doby skončení platnosti hesla.

en: vz driver doesn't support setting video acceleration parameters.
cs: ovladač vz nepodporuje nastavení parametrů video akcelerace.

en: vz driver doesn't support specified serial source type.
cs: ovladač vz nepodporuje zadaný typ zdroje sériového.

en: vz driver doesn't support websockets for VNC graphics.
cs: ovladač vz nepodporuje pro VNC grafiku websokety.

en: vz driver supports only "en-us" keymap for VNC graphics.
cs: ovladač vz pro VNC grafiku podporuje pouze klávesovou mapu „en-us“.

en: vz driver supports only VGA video adapters.
cs: ovladač vz podporuje pouze VGA videoadaptéry.

en: vz driver supports only VNC graphics
cs: ovladač vz podporuje pouze VNC grafiky

en: vz driver supports only VNC graphics.
cs: ovladač vz podporuje pouze VNC grafiku.

en: vz driver supports only address-based VNC listening
cs: ovladač vz podporuje pouze VNC očekávání spojení založené na adresách

en: vz driver supports only one video adapter.
cs: ovladač vz podporuje pouze jediný videoadaptér.

en: vz state driver is not active
cs: vz stavový ovladač není aktivní

en: wait for all events instead of just one type
cs: čekat na všechny události nejen na jeden typ

en: wait for job to complete (with --active, wait for job to sync)
cs: čekat na dokončení úlohy (s --active, čekat na synchronizaci úlohy)

en: wait for job to finish
cs: čekat na dokončení úlohy

en: wait for job to reach mirroring phase
cs: počkat až úloha dosáhne fáze zrcadlení

en: wakeup a domain from pmsuspended state
cs: probudit doménu ze stavu pmsuspend

en: warning
cs: varování

en: watchdog
cs: resetátor

en: watchdogs with different actions are not supported with this QEMU binary
cs: resetátory s různými akcemi nejsou s touto QEMU binárkou podporovány

en: weight for XEN_CREDIT
cs: váha pro XEN_CREDIT

en: when providing parent wwnn='%1$s', the wwpn must also be provided
cs: pokud je zadáno nadřazené wwwn='%1$s', je třeba zadat také wwpn

en: when providing parent wwpn='%1$s', the wwnn must also be provided
cs: pokud je zadáno nadřazené wwpn='%1$s', je třeba zadat také wwnn

en: when providing parent_wwnn='%1$s', the parent_wwpn must also be provided
cs: pokud je zadáno parent_wwnn='%1$s', je třeba zadat také parent_wwpn

en: when providing parent_wwpn='%1$s', the parent_wwnn must also be provided
cs: pokud je zadáno parent_wwpn='%1$s', je třeba zadat také parent_wwnn

en: where to dump the core
cs: kam uložit obraz paměti

en: where to save the data
cs: kam uložit data

en: where to store the screenshot
cs: kam uložit snímek obrazovky

en: which event type to wait for
cs: na jaký typ události čekat

en: which mount point to trim
cs: na kterém přípojném bodu vyvolat trim

en: which parent object to search through
cs: který nadřazený objekt prohledat

en: which section of network configuration to update
cs: kterou sekci nastavení sítě aktualizovat

en: wipe a vol
cs: vymazat svazek

en: wipe data on the removed volumes
cs: vymazat data na odebraných svazcích

en: wiping algorithm %1$d not supported
cs: algoritmus pro přemazávání %1$d není podporován

en: with --from, list all descendants
cs: s --from, vypsat všechny potomky

en: with --wait, abort if pull exceeds timeout (in seconds)
cs: s --wait, přerušit pokud pull překročí časový limit (v sekundách)

en: with --wait, display the progress
cs: s --wait, zobrazit průběh

en: with --wait, don't wait for cancel to finish
cs: s --wait, nečekat na dokončení zrušení

en: with redefine, set current snapshot
cs: s redefine, nastavit stávající zachycený stav

en: wrap xpath results in an common root element
cs: obalit výsledky xpath ve společném kořenovém prvku

en: write I/O operations limit per second
cs: omezení vstup./výstupních operací zápisu za sekundu

en: write I/O operations max
cs: maximum vstup./výstupních operací

en: write failed: %1$s
cs: zápis se nezdařil: %1$s

en: write max, as scaled integer (default bytes)
cs: maximum pro zápis, jako škálované celé číslo (bez udání jednotek se rozumí bajty)

en: write throughput limit, as scaled integer (default bytes)
cs: limit propustnosti zápisu, jako škálované celé číslo (bez udání jednotek se rozumí bajty)

en: write: %1$s: failed to write to temporary file: %2$s
cs: write: %1$s: nezdařil se zápis do dočasného souboru: %2$s

en: writing %1$llu bytes failed on RBD image %2$s at offset %3$llu
cs: zápis %1$llu bajtů se nezdařil na RBD obrazu %2$s na posunu %3$llu

en: wrong format of 'cookie' field in backing store definition '%1$s'
cs: nesprávný formát kolonky 'cookie' v definici úložiště, na kterém se nachází '%1$s'

en: wrong nlmsg len
cs: nesprávná délka nlmsg

en: wwn is not supported with vhostuser disk
cs: wwn není podporováno s vhostuser diskem

en: wwn of disk device
cs: wwn diskového zařízení

en: xen bus does not support %1$s input device
cs: sběrnice xen nepodporuje vstupní zařízení %1$s

en: xml data file to export from
cs: xml datový soubor ze kterého exportovat

en: xml modification unsupported
cs: modifikace xml nepodporována

en: xpath expression to filter the XML document
cs: xpath výraz pro filtrování XML dokumentu

en: xsd:dateTime value '%1$s' has unexpected format
cs: xsd:dateTime hodnota „%1$s“ má neočekávaný formát

en: y - yes, start editor again
cs: y – ano, spustit editor znovu

en: yes
cs: ano

en: zPCI %1$s %2$o is already reserved
cs: zPCI %1$s %2$o už je rezervováno

en: zero-copy is only available for parallel migration
cs: zero-copy není k dispozici pro paralelní stěhování

en: zone %1$s requested for network %2$s but firewalld is not active
cs: zóna %1$s vyžadována pro sít %2$s, ale firewalld není aktivní

en: {[--%1$s] <string>}...
cs: {[--%1$s] <řetězec>}…
